W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
A za Niemców i po okupacji   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2518
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 03 Lip '10   Temat postu: A za Niemców i po okupacji Odpowiedz z cytatem

A za Niemców i po okupacji to posiadanie radia było całkiem zabronione.
Dziś nie wolno tylko mieć czynnego nadajnika.
Może by tak znów zabronić posiadania radia



Trwa obława na osoby nie płacące abonamentu


"Gazeta Wyborcza": Trwa obława na osoby nie płacące abonamentu RTV, informuje gazeta. Poczta Polska rozesłała już 1,5 mln wezwań do zapłaty.
Polskie Radio i TVP są w dramatycznej sytuacji. W 2009 r. przychody telewizji publicznej spadły o 8 proc., a strata netto przekroczyła 205 mln zł. KRRiT szacuje, że w tym roku z abonamentu może spłynąć tylko 300-400 mln zł (w ubiegłym roku było ponad 630 mln zł).

Jedynie około 36 procent gospodarstw domowych posiada zarejestrowane odbiorniki RTV i terminowo płaci abonament. Liczba ta regularnie spada - w ubiegłym roku ponad 300 tysięcy osób je wyrejestrowało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 03 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu się dziwią?
Nikt dziś nie słucha państwowego radia, tylko stacji prywatnych typu RMF, ESKA, które przy okazji szprycują nas reklamami. Druga grupa również słucha stacji prywatnej Ojca Rydzyka.

Ludzie rozumieją, że tak naprawdę płacą za coś, z czego nie korzystają. Bo również w przypadku telewizji większość używa Polsatów, Cyfr, i innych. A sygnał antenowy poza głównymi miastami jest po prostu fatalny. Więc za co tutaj płacić.

Oczywiście do zakazania posiadania radioodbiorników nie dojdzie, bo to nadal dobry sposób na sterowanie społeczeństwem. Zresztą reklamy radiowe dobrze się sprzedają. Ostatnio słyszałem nawet reklamę, żeby iść głosować - za tą reklamę akurat zapłaciliśmy sami. Smile

Poza tym radio to już przeżytek. W niedługim czasie przejmie tą rolę internet. Zresztą już przejął. Pozostanie tylko telewizja satelitarna. Sprawdzają się tutaj słowa JKM, który mówił, że w stanach jest telewizja państwowa, tylko mało kto o niej słyszał i mało kto wie jak się nazywa.
Również dziś mało kto z młodych byłby w stanie wymienić z nazwy jakąś państwową stację radiową. Telewizja jeszcze się jakoś trzyma, ale również ma słabszą oglądalność niż polsat i tvn, Państwowe nigdy nie wygra z prywatnym. Może oczywiście wygrywać, pod warunkiem dopłacania do interesu. Przez jakiś czas można to robić, bo są to państwowe pieniądze, ale nie da się tak zawsze.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 03 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trwa obława na osoby nie płacące abonamentu RTV, informuje gazeta. Poczta Polska rozesłała już 1,5 mln wezwań do zapłaty.

Dostałem je również i ja, nie płacący tzw. abonamentu od 11 lat. Trochę to wygląda groźnie, ale chciałbym pocieszyć znajdujących się w podobnej sytuacji, że to tylko "strachy na Lachy", z następujących powodów:

1. Jeżeli zawiadomienie przyszło zwykłą pocztą, nie poleconym, w związku z czym można je spokojnie olać - nie ma ono prawnego charakteru monitu ostatecznego, przed wdrożeniem procedury egzekucyjnej.

2. Postępowanie egzekucyjne miałyby w myśl ustawy o abonamentach wdrażać Urzędy Skarbowe, jednak tego nie robią, ponieważ MF nie widzi do tego podstawy prawnej - tego rodzaju zobowiązanie nie podlega bowiem egzekucji administracyjnej w myśl ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Można spokojnie poczekać, aż PO dotrzyma obietnicy zniesienia abonamentów, a jeśli nie dotrzyma - też nie będzie mi to zakłócać spokojnego snu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qwerty01




Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 64
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:03, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wezwanie przyszło do tych co nie wyrejestrowali odbiornika. Trzeba było użyć mózgu i wyrejestrować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najpierw uregulowac zaległosc i dopiero wyrejestrowac, wiec juz nie jest to takie przyjemne. Za wczasu trzeba było o tym pomyslec, a teraz..kombinowac.
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fenomen,ktory zachwycal mnie od dawna.
W Australii kupuje sobie radio ,2,3,10,wlaczam do prady i niech ktos mi powie o jakis "abonamencie" Very Happy

Co za obled?Placic za uzwanie radia lub tel-aviv-zora?
Toz to "Protokoly" w calej swojej krasie.
My bedziemy ci robic wode z mogu a ty za to jeszcze zaplacisz Exclamation Twisted Evil

Zobaczcie jaka 'kasa' wplywa do czyjejs kieszeni z tego genialnego w swojej prostocie przekretu.

Moze zrobmy akcje: "Precz z abonamentem"
Ten kto bedzie na nas najglosniej krzyczal bedzie tym ,kto moze najwiecej stracic.

Przeciez rzecz nie w tym ,zeby wymyslac sprytne uniki unikniecia tej zarazy .
Rzecz w tym aby zlikwidowac zaraze.
Tak dlugo dopoki ten szwindel jest "legalny" moga was "legalnie' gnoic.
Chodzi o to aby oszustwo przestalo byc"legalne".
Jerzy Ulicki-Rek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
T.

Moze zrobmy akcje: "Precz z abonamentem"


A nie lepiej po prostu wyrzucić te wszystkie ogłupiacze z domu i stać się wolnym człowiekiem.
To dopiero będzie ból polityków jak nie będą mieli do kogo gadać.

Ja proponuje akcje z hasłem:
" Twoja prawdziwa wolność bez TV i radia "

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostrozny.
Mylisz skutek z przyczyna.
ja mowie o zniesieniu tego bandyckiego kantu.
Ty tylko sugerujesz aby go ignorowac nie kupujac np.radia a to nie to samo.
Mowimy o ym dlaczego ktos kto ma ochote miec w domu radio musi do niego doplacac tak dlugo jak ten sprzet figuruje na jego"stanie".

Jesli chodzi o mnie to mieszkajac w 'prl' nigdy nie zaplacilem nawet zlotowki.
Nie wiem nawet czy po kupnie radia i tv trzeba to bylo jakos zglaszac i rejestrowac czy tez sklep wysylal donos.
Wiem natomiast ,ze kogos kto przyszedlby do mojego mieszkania z jakims w tej sprawie nakazem wyrzucilbym na zbity pysk.
Ale jakos nikt nie przyszedl...
Ostrozny.
Wyobraz sobie ,ze od jutro nowe "prawo" bedzie mowic ,ze mozesz prowadzic samochod tylko pod warunkiem ,ze np.masz na glowie rozowy kapelusz.

Ty rezygnujesz z samochodu .
Ja bede walczyl z debilnym nakazem.

Moje ,pierwsze z brzegu porowanie z kapeluszem nie oddaje sedna sprawy bo takowy musialbys kupic tylko raz i tylko mandat za nieposiadanie smiecia moglby dostarczyc bandytom extra kasy.(pomijajac fakt,ze monopol na produkcje rozowych helmow tez bylby w ich rekach i nikt inny nie mialby szans na wziecie udzialu w "przetargu)
W przypadku abonamentu bulisz non stop.

To inna wersja szntazu"za ochrone".

Zobaczcie przez ile to juz lat trwa ten kant.
Pomozcie liczby podane przez Jerzego S. przez co najmniej 50 lat.
Ja mam 56 i wtedy gdy sie urodzilem ten szwindel juz byl w ruchu.

Ludzie!!!
Nie pozwolcie sie tak rolowac!!!


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Ostrozny.
Mylisz skutek z przyczyna.
ja mowie o zniesieniu tego bandyckiego kantu.
Ty tylko sugerujesz aby go ignorowac nie kupujac np.radia a to nie to samo.
Mowimy o ym dlaczego ktos kto ma ochote miec w domu radio musi do niego doplacac tak dlugo jak ten sprzet figuruje na jego"stanie".

Jerzy


Doskonale cię rozumiem.
Ja po prostu chcę załatwić dwie sprawy na raz. Wolność + brak abonamentu. Jakby rządzący zauważyli, że pod wpływem nacisków na opłaty ludzie wyrzucają sprzęt do śmietników to bardzo szybko by się z tego wycofali. Jednak to musi być forma manifestacji widoczna wszędzie.
Jak smakuje taka wolność bez TV i radia to wiem bo sam już to praktykuje od dłuższego czasu. Jest mi z tym bardzo dobrze jak ktoś nie wierzy to niech spróbuje. Umysł splamiony propagandą nie potrafi podejmować poprawnych decyzji.
Próbują jeszcze dobić się do mojego umysłu różnymi ofertami przez telefon, ale rozmowa ze mną jest bardzo krótka.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:
A nie lepiej po prostu wyrzucić te wszystkie ogłupiacze z domu i stać się wolnym człowiekiem.
To dopiero będzie ból polityków jak nie będą mieli do kogo gadać.
Politycy nie dość, że przyczyniają się do prania mózgów, to jeszcze każą sobie za to słono płacić. Media w Polsce mają tak żenująco niski poziom, że bez żalu można się rozstać z radiem, czy telewizorem.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 05 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Intersujacy problem abonamentu przenioslem rowniez do mojego forum.Oto ,dla porownania kilka glosow ,w tym opinia Dariusza Kosiura,niedawnego kandydata w wyborach prezydenckich.
Jerzy
___________
Re: Abonament za radio i tv
by obcy » 04 Jul 2010 05:09 pm

Ja uwazam, ze abonament RTV jest potrzebny. Powinien istniec jeden kanal radiowy i jeden TV - panstwowy- utrzymywany z abonamentow. Staly niezmienny program ( jakies info, dobranocka, cos dla babci i dziadka, film/serial program satyryczny, przyrodniczy i edukacyjny) nadawany kilka godzin dziennie moze kilkanascie - tylko bez przesady.
Ludzie wzieli by sie za robote , a nie siedzieli i czekali na zadowalajaca tv hipnoze.
To dobry sposob na dotarcie do spoleczenstwa i nie mozna z niego rezygnowac. Szkoda tylko ze nie nalezy do spoleczenstwa tylko tej zgraji bandytow.
Zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy.

obcy

Posts: 227
Joined: 16 Jan 2009 10:18 pm
Location: Manchester
__________________

by Jerzy Ulicki-Rek » 05 Jul 2010 01:31 am

obcy wrote:
Ja uwazam, ze abonament RTV jest potrzebny. Powinien istniec jeden kanal radiowy i jeden TV - panstwowy- utrzymywany z abonamentow. Staly niezmienny program ( jakies info, dobranocka, cos dla babci i dziadka, film/serial program satyryczny, przyrodniczy i edukacyjny) nadawany kilka godzin dziennie moze kilkanascie - tylko bez przesady.
Ludzie wzieli by sie za robote , a nie siedzieli i czekali na zadowalajaca tv hipnoze.
To dobry sposob na dotarcie do spoleczenstwa i nie mozna z niego rezygnowac. Szkoda tylko ze nie nalezy do spoleczenstwa tylko tej zgraji bandytow.


Obcy.
Mozna to samo uzyskac bez tego debilnego haraczu.
Zadaj sobie pytanie :za co placisz/
Za prawo do posiadania radia lub tv?
Zgoda-jest abonament telefoniczny ale firma dostarcza ci polaczen,robi konserwacje i naprawy...To jestem w stanie od biedy zrozumiec.
Ale radio?Tel-aviv-zja?
Kupujesz za swoje,placisz za prad ..
Biorac pod uwage poziom programow to ONi powinni ci placic za straty na zdrowiu jakie ponosisz ogladajac to barachlo:)

Jerzy
Wolna Polska zaczyna sie tutaj

Jerzy Ulicki-Rek

Posts: 8348
Joined: 06 Nov 2007 01:10 pm
___________
Re: Abonament za radio i tv
by dariusz kosiur » 05 Jul 2010 10:52 am

W Polsce programy TVP1, TVP2 oraz programy PR1 i PR2 są tzw. programami publicznymi czyli, że ich obowiązkiem jest realizacja pewnej misji społecznej (np. nadawanie programów promujących kulturę). I rzeczywiście w jakimś stopniu tak się dzieje, programy te różnią się (wyjąwszy publicystykę społeczno-polityczną) od programów stacji komercyjnych (tzn. prywatnych). Publiczne media prezentują wyższy poziom.

Opłacanie abonamentu RTV budzi także i mój sprzeciw. Nie podoba mi się wymuszanie na mnie kolejnego podatku, którym opłacam media publiczne, a na ich przekaz nie mam żadnego wpływu. Bunt powinien być jednak roztropny, nie zależny od emocji.

Niestety nie wiem, czy istniejąca ustawa o mediach publicznych warunkuje ich funkcjonowanie opłacaniem przez obywateli abonamentu radiowo-telewizyjnego (tak nam wmawia obecna władza), z którego wpływy tylko w niewielkiej części pokrywają koszty funkcjonowania tych mediów. Niezależnie od tego jaki zapis istnieje w ustawie, to mimo wszystko warto opłacać ten abonament.
Rząd i prezydent mają dostęp do mediów publicznych na każde żądanie, poza tym rządzący zawiadują mediami publicznymi poprzez wybierane przez siebie rady nadzorcze w tych mediach (aktualnie lekką przewagę w mediach publicznych ma PiS) - mogą, więc prezentować w tych mediach własną linię polityczną.

Bój idzie o to, żeby media publiczne sprywatyzować. Chodzi nie tylko o to, żeby wyeliminować lub ograniczyć wpływy opcji proUSA-Izrael w mediach publicznych, ale żeby przede wszystkim w przypadku dojścia do władzy jakiejś opcji narodowej pozbawić ją wszelkiego dostępu do jakichkolwiek mediów.
Naród pozbawiony własnych środków komunikacji jest bezbronny, nie ma szans na odebranie żydostwu władzy.
Dariusz Kosiur


Posts: 274
Joined: 24 Nov 2007 11:23 pm
____________
Re: Abonament za radio i tv
by Jerzy Ulicki-Rek » 05 Jul 2010 02:11 pm

Dariusz
Z tego co piszesz wynika,ze bez oplat pochdzacych z abonamentow panstwowe,"publiczne' srodkui masowego przekazu byla by w tarapatach z czym niezupelnie moge sie zgodzic.
Tym bardziej,ze jak sam piszesz : "Niestety nie wiem, czy istniejąca ustawa o mediach publicznych warunkuje ich funkcjonowanie opłacaniem przez obywateli abonamentu radiowo-telewizyjnego (tak nam wmawia obecna władza), z którego wpływy tylko w niewielkiej części pokrywają koszty funkcjonowania tych mediów.niezależnie od tego jaki zapis istnieje w ustawie(...) ,wplywy uzyskane z abonamentow sa tylko mala czescia oglnych kosztow.
W takim razie skad pochodzi reszta i jak to wyglada wliczbach/
Jaki procent w pokrywaniu kosztow stanowi "podatek od posiadania radia' a jaki pieniadze z innego zrodla?
I z jakiego zrodla?
Dlaczego to samo "zrodlo' n ie moze pokryc 100 7 kosztow i uwolnic obywateli od bzdurnego obciazenia?
Warto by moze rowniez ustalic -bo spolecznestwo ma prawo to wiedziec-gdzie rzeczywiscie trafiaja pienoadze z abonamentow?
Biorac pod uwage fakt,ze kazdy Polak ma w domu radio i tv-przekazior bedzie to suma niebagatelna.

"Rząd i prezydent mają dostęp do mediów publicznych na każde żądanie, poza tym rządzący zawiadują mediami publicznymi poprzez wybierane przez siebie rady nadzorcze w tych mediach (aktualnie lekką przewagę w mediach publicznych ma PiS) - mogą, więc prezentować w tych mediach własną linię polityczną."

Dariusz,z tym sie nie moge zgodzic ,bo wiadomo ,ze nie ukaze sie na antenie 'panstwowej' nic co moglo by powaznie zagrozic interesom kolejnej'milosciwie nam panujacej".
Ja i miliony innych wiedza doskonale ze 'niezalezni' nie maja szans na zadne stanowisko w tychze panstwych mediach z powodow m.in. politycznych wlasnie.
Zadna z partii nie moze dopuscic do tego aby kontrole nad "panstwowym radiem" i "panstwowa telewisja" oddac pod kontrole "konkurencji"
Afery na tym polu sa i slynne i powtarzajace sie regularnie.
Jest to tajemnica Poliszynela.
Z twojego wlasnego dowiadczenia napisz nam prosze ile razy i w jakiej sytuacji udalo sie Tobie,kandydatowi na urzad prezydenta popartego tysiacami podpisow ,uzyskac dostep do mediow publicznych?
Przeciez poprzez uklady polityczne ,grupy nacisku,szantaz,korupcje itp Zydzi i tak moga decydowac kto bedzie kim w panstwowych mediach wiec to co napisales:"Chodzi nie tylko o to, żeby wyeliminować lub ograniczyć wpływy opcji proUSA-Izrael w mediach publicznych, ale żeby przede wszystkim w przypadku dojścia do władzy jakiejś opcji narodowej pozbawić ją wszelkiego dostępu do jakichkolwiek mediów.
Naród pozbawiony własnych środków komunikacji jest bezbronny, nie ma szans na odebranie żydostwu władzy." nie ma w tym momencie zadnego znaczenia i jest -mowiac krotko-fikcja.

Poza tym istnieje jeszcze jeden aspekt sprawy wypisz -wymaluj jak w 'prl" : zalozmy ,ze jestem smiertelnym wrogiem "pzpr" i roli jaka odgrywa w moim panstwie.
Mam po dziurki w nosie klamstw i propagandy partyjnej ,ktora kublami wylewa sie z glosnikow i monitorow.
Jednoczesnie-w tym samym czasie- jestem urzedowo zmuszony do ponoszenia kosztow tego co doprowadza mnie do bialej goraczki.
Paranoja.
Jesli partia polityczna x,y,z. chce na sprzedawac swoja linie partyjna niechrobi to za pienaidze uzyskane od swoich zwolennikow w sieci prywatnej.
Wtedy partia taka bedzie zmuszona do robienia czegos co tych zwollenikow moze jej przysporzyc czyli;'nic za darmo" Wy placicie na nas bo odpowiada wam nasz program i chcecie nam pomoc w dojciu do wladzy bo wierzycie ,ze nasz program jest sluszny".
Moim zdaniem wszelkie media publiczne (poza ogolnymi informacjami o tym co sie dzieje w lonie i w glowach partii politycznych ) powinny byc apolityczne i w zadnym przyapdku nie moga byc platforma polityczna dla partii bedacej aktualnie przy wladzy bo w takiej sytuacji media publiczne beda pelnic taka sama role jak zwiazki zawodowe w "prl' czyli przedluzacza wladzy i niczego wiecej.

Uklony
Jerzy Ulicki-Rek

Wolna Polska zaczyna sie tutaj

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=8293&p=22771#p22771
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


A za Niemców i po okupacji
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile