W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
The Corporation - film po polsku  
Podobne tematy
korporacja5bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3063
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agent smith
Gość





PostWysłany: 13:45, 07 Wrz '06   Temat postu: "The Corporation" (film) po Polsku ! Odpowiedz z cytatem

"Korporacja", znakomity kanadyjski film oparty na równie świetnej książce Joela Bakana ukazuje się w Polsce !
Film ze wszech miar polecam, długo mógłbym mnożyć superlatywy.
Do tego jest tani, kosztuje tylko 16 zł.

"Czy nasza planeta ma szansę przetrwać, jeśli dajemy tak wielką władzę instytucji, która jest z założenia amoralna i antydemokratyczna oraz zorientowana głównie na generowanie zysku dla swoich udziałowców? Jakie są konsekwencje rosnącej potęgi korporacji dla człowieka, środowiska naturalnego i demokracji? Czy istnieje lekarstwo na tę bezwzględną pogoń?
"Korporacja" to film, który w odwołaniu do tezy sformułowanej przez psychologa społecznego pozycjonuje korporację jako osobowość silnie schizofreniczną (psychopatyczną - przyp. mój)
"Korporacja" to prawdziwe zdarzenia i relacje ich świadków. To krytyczna analiza powstania, historii, wewnętrznej struktury, kontrowersyjnych mechanizmów i potencjalnych kierunków rozwoju korporacji międzynarodowych. 150 lat temu korporacja była instytucją o małym zasięgu oddziaływania. Dziś międzynarodowa firma urasta do rangi kościoła, monarchii czy partii komunistycznej z innej epoki. Stała się dominującą instytucją życia publicznego.
Galeria prezentowanych znawców przedmiotu jest imponująca: prezesi korporacji z sektora paliwowego, farmaceutycznego, IT , P.R., reklamowego, naukowcy, historycy, działacze społeczni, krytycy współczesnego kapitalizmu (Noam Chomsky, Peter Drucker, Milton Friedman, Naomi Klein), reżyser Michael Moore, szpieg gospodarczy, spec od kryptoreklamy i specjalista FBI. W filmie wykorzystano między innymi serwisy informacyjne, wczesne reklamy telewizyjne, filmy klasy B i korporacyjne filmy propagandowe.

Film otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Sundance (2004), Specjalną Nagrodę Jury IDFA oraz MFF w Toronto (2003) oraz nagrody na 30 Międzynarodowych Festiwalach Filmowych."


Od siebie dodam, że film mimo swojej długości (2:4Cool nie jest ani przez moment nudny. Składa się na to kilka czynników, fenomenalny montaż, niezwykła galeria postaci, dobór ilustrujących tezy filmu klipów itd.
Jest przerażający, refleksyjny i na swój sposób bardzo ironiczny a miejscami wręcz zabawny. Praca nad nim trwała ponad 6 lat...
Jeden z najlepszych dokumentów jakie widziałem.

Dla wygody podaję link gdzie można go zamówić:

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/475826
(zapewne jest także gdzie indziej, choć w detalu będzie pewnie trudno go dostać)
agentsmith

Link do filmu z polskim lektorem na YouTube
Powrót do góry
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 07 Wrz '06   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post wrócił z za grobu, więc z 2:48 zrobiło się 2:4Cool
w sumie tak lepiej wygląda Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agentsmith




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 533
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 11 Wrz '06   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie odebrałem film. Co za SKUCHA !
Wbrew opisowi na stronie merlina i na samym krążku film nie ma napisów a tylko niewyłączalnego lektora PL.
Chyba oddam, bo nie cierpię lektorów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 11 Wrz '06   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez ich nie lubie. Filmy tego typu czytaja raczej przynajmniej po podstawowkach(ni mowie o dzisiejszych dzieciach) wiec do choelry kazdy powinien nadarzac czytac tekst. Słychac jest wtedy co trzeba i rzut okiem by dowiedziec sie o co chodzi...
Nieciekawe odczucie miałem własnie z tym filmem w Przekroju...

Sam film rowniez obejrzałem juz jakis czas temu, lecz z napisami. Dobrze go oceniam, bardzo przyzwoita amerykanska produkcja.. choc jak to zazwyczaj ze mna bywa - za mało "wysrubowana" Wink Ale warto! Z czasem na pewno powstana filmy oparte na jeszcze lepszych, bardziej przemyslanych scenariuszach....oby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo
Gość





PostWysłany: 19:44, 13 Wrz '06   Temat postu: DZISIAJ FILM "CORPORATION" NA PLANET O 21:45!!!!!! Odpowiedz z cytatem

DZISIAJ FILM "CORPORATION" NA PLANET O 21:45!!!!!!
Powrót do góry
Duff




Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 13 Wrz '06   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. Polecam film, pozycja obowiązkowa.
Wygląda na to, że podzielili na części bo to co dzisiaj leci będzie trwało tylko 55 minut.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja
Gość





PostWysłany: 00:03, 15 Wrz '06   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Leci" obecnie na bodajże na kanale History , szybko pisze wiec nie mam możliwości sprawdzenia ale bankowo jest Smile
Powrót do góry
Wilk Stepowy




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 10
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 15 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A film jest lepszy od książki, a jeśli tak to czym się różni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:39, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję.
Obejrzałem wczoraj ten film, bo ktoś gdzieś o nim napomknął.
Chciałem założyć temat ale już wisi, więc nie będę spamował.

Jaką wiedzę o świecie przekazuje nam ten tytuł ?

Zanieczyszczenia, wyzysk nieletnich i zbrodnie przeciw ludzkości różnego typu są popełniane przez bezosobowe potwory, którymi są korporacje.
Ich powstanie to wynik pewnej działania grupy osób i trochę przypadkiem. Przy czym nie wspomina się co to za osoby konkretnie.
Te organizacje są drapieżne niczym rekiny i nieludzkie niczym przedmioty nieożywione, a ich zasięg oraz władza jest ponad rządami krajów.

Daje się między innymi przykład 13-letniej pracownicy (żeby za bardzo nie szokować ?).
Oraz (wygranej?) batalii prawdziwych, uczciwych dziennikarzy z producentami jakiegoś paskudztwa, które się wstrzykuje krowom w celu uzyskania większych ilości mleka.
W tym momencie wspomina się chyba jedynie o antybiotykach i mgliście rysuje hipotetyczną sytuację, że ktoś trafia do szpitala i nie można go wyleczyć bo antybiotyki na niego nie działają.

Widzimy gościa, który przyznaje, że jest w gruncie rzeczy oszustem, ale nie ma wyrzutów sumienia no i sugeruje się, że winna temu jest ta bezosobowa bryła - korporacja.

Cóż .. do połowy miałem wątpliwości o co chodzi a później zobaczyłem Michaela Moora, który mówi w tonie dramatycznym-prześmiewczym, że nasza cywilizacja zostanie zalana jak nic nie zrobimy - z czym współgra obrazek zatopionego samochodu.
Czytaj: lody się roztopią i wchłonie nas ocean.

Co jak wiemy bzdurą z kilku powodów ale najważniejszy jest taki, że nie mamy na to wpływu. A precyzując nie przez ilość wydzielanego do atmosfery CO2.

Zobaczymy też w tym filmie gościa, który twierdzi, że "no tak CO2 jest złe wiec je opodatkujemy żeby firmy zmniejszały jego ilość w powietrzu.
Ten (sprawiający wrażenie sympatycznego) facet mówi też, że to jest dobre posunięcie - krok w dobrym kierunku.

Co znowuż jest bzdurą bo ilość CO2 nie spadnie dzięki tym podatkom - raczej się zwiększy.
Np. opłacać się będzie sprowadzać cement z Chin, przy którego produkcji wydziela się więcej CO2/t niż w Polsce no i sprowadzenie go oznacza transport.


Zobaczymy też coś w rodzaju próby negowania sensowności posiadania przez ludzi broni palnej.

Myślę, że jest to próba wpływania na opinię ludzi przez podanie kilku nic nieznaczący faktów - w celu uwiarygodnienia filmu - i steku kłamstw jako ładunku, który mają sobie przyswoić.

Próbuje się delikatnie nakierować widza na to, że dobrze było by zabrać korporacjom majątek i władzę natomiast oddać je rządowi.
Sugeruje się wprost, że rząd jest dobry, ma moralność (?) i będzie działał etycznie - nie da skrzywdzić swoich obywateli.
Przy okazji zażąda się majątku i praw reszty "prywaciarzy" ale o tym się w filmie nie wspomina.

Tak jakby wydeptywali grunt pod NWO: światowy rząd i jakąś nową formę komunizmu, prawdopodobnie opartą o ekologię.

Napominanie o broni: broń zabija, broń produkują korporacje.
A chodzi oczywiście o to żeby rozbroić Amerykanów w razie ewentualnych protestów, demonstracji, zamieszek.

O czym się nie wspomina wprost a co powinno się znaleźć w tym temacie:

O powszechności żywności genetycznie modyfikowanej.

Nie wspomina się o zbrodniach w przemyśle farmaceutycznym - choćby o rtęci i aluminium w szczepionkach, a przecież temat nasuwa się wręcz automatycznie..

Nie ma wypunktowania powiązań Bankierów (Money Changers) z przemysłem naftowym, chemicznym i farmaceutycznym (czyli tytułowymi korporacjami).

Wspomina się o 911 ale tylko w tonie poprawnym politycznie !

Nie bez znaczenia jest długość tego propagandowego potworka - przy końcu zmęczeni i znużeni łatwiej przyjmujemy mniej oczywiste kwestie, których to zaakceptowanie przez widza zdaje się być przeznaczeniem "dokumentu".

Na początku coś w stylu przekazu podprogowego ?

Standardowe obrazki ścieków, śmieci i ptaszków w ropie.

Czyli tak:
Jest potrzeba wprowadzenia rządu światowego, do którego powinieneś mieć zaufanie.
Prywatna własność i konkurencyjność na wolnym rynku jest złem.
Posiadanie broni jest złem.
Zło to bezosobowy potwór w postaci instytucji, które działając zupełnie bezdusznie i krwiożerczo nastawiona na zysk w rzeczywistości składa się z miłych i ciekawych ludzi którzy podyskutują z tobą o pierdołach i podadzą Ci kawę na trawniku Wink

Oczywiście, że korporacje wyzyskują biednych zanieczyszczają środowisko itd.
Ale nie prawdą jest, że są ślepym i tępym rekinem nastawionym na zysk.
Są narzędziem w rękach NWO, dzięki któremu wywołuje się kryzys, który ma nami tak wstrząsnąć, żebyśmy przyjęli rząd światowy z otwartymi ramionami.
Sztuczny kryzys zastosowano żeby wprowadzić bank centralny w USA.
911 żeby zabrać swobody obywatelskie itp.
Swoje miejsce mają tutaj zarówno podatek od CO2, rosnące ceny ropy (które według mnie nie są celem a środkiem - nie zgadzam tu się z Bimi), energii elektrycznej i gazu jak również korporacje - na które można zrzucić winę - przy czym nikt nie poniesie konsekwencji.
Idealne narzędzie i chłopiec do bicia Twisted Evil
Rząd może przejąć w końcu ich majątek i prawa (razem z naszymi) bo rząd wówczas już będzie ICH.

Ps. Sam fakt, że zrobił to Moore sporo mówi, sporo też mówią nagrody, które film otrzymał oraz to, że pojawia się w mainstreamowych mediach.

Ps2. sorry za chaotyczność ale obejrzałem film wywaliłem jako bezwartościowy a później dopiero mnie naszło żeby coś napisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sdsw




Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 60
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nikt nie dal linku (lektor pl):
http://video.google.pl/videoplay?docid=-.....&hl=pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki - wkleję do pierwszego posta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 19 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super... ale ktora to jest czesc? bo były 3! a moze sie myle?! a moze ja filmy pomyliłem Rolling Eyes hmmmmmm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 20 Maj '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze ten film nie ma konca : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 25 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem film wart obejrzenia.

The Corporation lektor PL, czas: 2:14

http://video.google.pl/videopl.....&hl=pl

Korporacje w dzisiejszym świecie są zjawiskiem wszechobecnym i mają wielką moc.
Film ten został trochę zapomniany przez użytkowników prawda choć porusza on wiele ciekawych kwestii , które są omawiane na naszym forum.
Zachęcam do bojkotowania produktów wielkich korporacji wyzyskujących tanią siłę roboczą i nastawionych jedynie na zysk!!!
Proponuję na pierwszą tapetę wziąć NESTLE , NIKIE , COCA COLA
…i wiele innych…!!!
Także zachęcam do zaprzestania oglądania TV , która co tu dużo mówić pierze Wam mózgi rożnymi technikami socjotechnicznymi!!! , manipuluję Waszą świadomością o otaczającej Was rzeczywistości zafałszowuje i przeinacza fakty w zamian karmiąc Was płytką rozrywką. Jeśli kogoś temat interesuje to zachęcam do wysłuchania też tego wykładu , który to wątek założyłam już wcześniej i jest tutaj:

viewtopic.php?t=3188


Następujące cytaty pochodzą z filmu The Corporation.

‘’Chodzi o konkurencje o udział w rynku o agresywność i wartość udziału(…)Jesteś dyrektorem generalnym sądzisz ,że udziałowców interesuje czy jesteś przyzwoitym człowiekiem? Jak uważasz co wolą , abyś był miły czy abyś nabijał im kabzę? Forsa jest najważniejsza’’
‘’Celem korporacji jest maksymalny zysk rynku , a także ludzie- trzeba ich przeobrazić w bezmyślnych konsumentów dóbr , których nie chcą…trzeba stworzyć potrzeby, skupić ich-ludzi uwagę na rzeczach nie mających znaczenia takich jak konsumpcja modnych przedmiotów. Ideał to jednostki nie związane ze sobą …Ich poczucie własnej wartości jest określane jedynie przez poziom zaspokojenia stworzonych potrzeb. Istnieje olbrzymi przemysł reklamy i Public relations ich celem
jest formułowanie ludzi od najmłodszych lat według pożądanego wzorca’’

‘’Prywatyzacja nie oznacza ,że przekazujemy instytucję społeczną jakiejś sympatycznej osobie, oznacza przekazanie instytucji społecznej pod zarząd nieobliczalnego tyrana(…) Istnieją ludzie którzy chcą, aby pewnego dnia wszystko do kogoś należało nie mówimy tylko o dobrach materialnych, ale także o prawach człowieka, usługach dla ludności, oświata, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, emerytury , domy komunalne, o dziedzinach które powinny zostać wspólne lub pod kontrolą społeczną.’’

‘’ Trwa właśnie epidemia raka. Mam udokumentowane podstawy by sądzić ,że to przemysł w dużej mierze odpowiada za to że jeden na dwóch mężczyzn i jedna na trzy kobiety zachoruję na raka(…)Pełny zestaw raportów o Monsanto głównie raporty z badań toksologicznych krów , którym podawano hormon wzrostu. wg. Monsanto bydlęca samotropina jest stosowana u jednej czwartej krów w USA. Federalny urząd żywności i leków uznał ,że środek ten jest bezpieczny dla ludzi i krów. W raportach opisywano chroniczne stany zapalne serca, płuc , nerek, śledziony oraz zaburzenia płodności oraz całą serię innych działań ubocznych. Najbardziej wyczerpująca niezależna ocena leku wskazuje ,że somotropina powoduję u krów ból i stany lękowe(…) Zastosowany syntetyczny hormon wzrostu powodował zapalenie wymienia. Przy dojeniu krowy z zapaleniem wymienia ropa z chorego wymienia trafia do mleka wówczas gwałtownie rośnie ilość bakterii. Krowy cierpią bo zastrzykach z bydlęcego hormonu wzrostu zaczynają chorować dostają leki. Ludzie razem z żywnością przyjmują antybiotyki(…)Jesteśmy świadkami nadprodukcji mleka w całym świecie rozwiniętym..’’

‘’Można tak zamanipulować klientem , aby zapragnął Twojego produktu , a następnie kupił to… gra. Dzisiejsza reklamę dla dzieci opracowują psycholodzy. Trzeba odróżnić psychologów pracujących nad produktami dla dzieci pomagającej korporacji opracowaniem zabawki odpowiedniej dla danego wieku od psychologów wpływających na sprzedaż zabawek bezpośrednio dzieciom(…)
Dzieci to konsumenci jutra już dziś zacznijmy z nimi rozmawiać stwórzmy więź kiedy są mali, a dopadniemy ich kiedy dorosną. Ktoś mnie zapytał Lucy czy to etyczne ,przecież manipulujesz dziećmi. Czy to etyczne ? Lucy: Nie wiem, nasza rola polega na przyspieszaniu ruchu towarów jeśli się uda doprowadzić do ruchu towaru dzięki określonemu twórczemu działaniu to wykonaliśmy swoje zadanie.’’
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:34, 25 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klip ze znanym amerykańskim komikiem GEORGE CARLIN :THIS COUNTRY IS FINISHED

the united states of america is not the land of the free anymore


Wake the Fuck Up America

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 16 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


The Corporation - film po polsku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile