W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Chleb własnej roboty w 5 minut   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 43491
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 23 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://zapodaj.net/edb212ba44c0.jpg.html
chleb na zakwasie . Żadnego opadania - równomierne dziurki .Domieszana kupa ciężkich ziaren a nie siada . Jest kilka chwytów o których trzeba pamiętać . Chleb na drodżach sklepowych łatwiej siada. .

http://zapodaj.net/edb212ba44c0.jpg.html
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 23 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:

chleb na zakwasie . Żadnego opadania - równomierne dziurki .Domieszana kupa ciężkich ziaren a nie siada . Jest kilka chwytów o których trzeba pamiętać . Chleb na drodżach sklepowych łatwiej siada. .



To zdjęcie to chyba z poprzedniego lata.

Pytałem wcześniej o pumpernikiel. Jak komuś się udało upiec go tą maszynką to będę wdzięczny za przepis.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 23 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:
easy russian napisał:

chleb na zakwasie . Żadnego opadania - równomierne dziurki .Domieszana kupa ciężkich ziaren a nie siada . Jest kilka chwytów o których trzeba pamiętać . Chleb na drodżach sklepowych łatwiej siada. .



To zdjęcie to chyba z poprzedniego lata.

Pytałem wcześniej o pumpernikiel. Jak komuś udało się upiec go tą maszynką to będę wdzięczny za przepis.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 23 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:

chleb na zakwasie . Żadnego opadania - równomierne dziurki .Domieszana kupa ciężkich ziaren a nie siada . Jest kilka chwytów o których trzeba pamiętać . Chleb na drodżach sklepowych łatwiej siada. .



To zdjęcie to chyba z poprzedniego lata.

Pytałem wcześniej o pumpernikiel. Jak komuś udało się upiec go tą maszynką to będę wdzięczny za przepis.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 24 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

datownik nie kłamie Smile.
Teraz zmienilem formy na węższe- jak nie będę mial nic do roboty to wyjmę coś z chlebaka do fotografii.

Dotar do mnie "sens" tematu - taki chleb się piecze 40 -50 minut a nie 5 a przygotowane ciasto musi poczekać do drugiego dnia ( w ciepły dzień bywało,że rano zarobione wieczorem piekłem , ale najlepiej spokojnie dać wyrosnąć. Unikać wody kranówy (chlor - coś się chrzani z rośnięciem)- choć zależy w jakim mieście -moja mama ma dobrą wodę , robi chleb i wszystko cacy.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1456
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 24 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki chleb piecze się ok 60 minut a cały proces trwa ok 3:30
Wyrastanie jest faktycznie szybsze bo maszyna utrzymuje optymalna temperaturę kiedy rośnie ciasto bez względu na temperaturę otoczenia /przeciągi itd...Może to nie jest tradycyjny wypiek chleba jaki pamiętam z czasów gdy bywałem u swojej babci ale nieskromnie powiem że mój przepis na chleb "Rewolucja Francuska" Kasuje babcine wypieki Very Happy które były świetne Wink...Dla mnie poza fantastycznym smakiem i zapachem tego maszynowego chleba są jeszcze dwie ogromne zalety
1) To ja decyduję z czego ten chleb będzie się składał w 100%
2) Jest to na tyle wygodne że niestanowi żadnego problemu przygotowanie takiego chleba ...
3)Gdybym nawet miał prawdziwy piec chlebowy zapewne też bym z niego nie korzystał bo jemy jeden chleb na ok dwa dni więc rozpalanie go na jeden bochenek byłoby zbyt uciążliwe...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 24 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przepis na chleb razowy do maszynki masz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1456
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:31, 25 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już robię bez przepisów i zawsze wychodzi ale jak chcesz to mogę podesłać Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 20 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.survival.strefa.pl/chleb.htm
CIASTO PODPŁOMYKOWE - najprostszy, stosowany od wieków przepis. Jest to po prostu mąka wymieszana z wodą, można też dodać trochę soli. Ciasto musi mieć taką konsystencję, żeby się nie lepiło do rąk i nie rozpadało na warstwy. Przy wyrabianiu warto sobie zostawić trochę mąki na wpadek, gdyby trzeba było jej dosypać do zbyt mokrego ciasta.
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franek Dolas




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez Was będę gruby...
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrym patentem jest dodawanie do chleba ugotowanej kaszy jaglanej albo ugotowanego Amarantusa Wink
Oba ziarna można przed zamoczeniem i ugotowaniem lekko spażyć, żeby nie miały gorzkiego posmaku.

Taki chleb jest dłużej wilgotny, trochę jak po dodaniu ziemniaków.

I jeszcze jedno kupiłem ostatnio mąkę słodową, całe kilo ma ona tę właściwość, że zawarte w słodzie enzymy rozkładają skrobię (podobnie jak w kiełkach)i chleb lepiej rośnie i znacznie wydłuża się jego okres przydatności, po prostu nie czerstwieje tak szybko. Trzeba pamiętać tylko żeby nie dodawać tej mąki za dużo, maksymalnie 1/3 łyżeczki na kilo chleba.
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:46, 16 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączę się do wątku, ponieważ sam też piekę chleb:)
No powiedzmy, że sam wrzucam składniki a resztę robi maszyna:)
Chleb w maszynie to najmniej 4 godziny, wszelkie krótsze czasy to gorszy chleb.
Maszyna ma tą zaletę, że jak już to wspomniano można ustawić odpowiedni czas wypieku chleba a raczej jego gotowości.
Co faktycznie daje rano posmak świeżego chleba (to prawda!).
Polecam jednak w maszynie używać drożdży do ręcznego wypieku, chleb jest bardziej "zbity" i smaczniejszy, przy drożdżach do maszyny chleb robi się jak bańka którą trudno pokroić.
Chleb robię od ponad miesiąca i nie zdarzyło mi się w tym czasie kupić pieczywa. Mąkę kupujemy we młynie z dostawą, wychodzi taniej niż w Tesco.
Używam maszyny Panasonic SD257, zanim kupiłem, zrobiłem prawie miesięczne rozeznanie, gdyż wybór jest nawet spory.
Jednak ten model we wszelkich opisach był zawsze nr.1 i faktycznie osobiście to potwierdzam, że ta maszyna jest rewelacyjna.
Prostota obsługi i mycia (co też jest nie bez znaczenia) zdecydowanie wysuwa ją znacznie ponad resztę. Chleb ma konsystencję nieomal identyczną jak wypiek ręczny (robiłem porównanie!) i maszynę polecam każdemu kto chce mieć własny chleb a nie ma czasu na zabawę w ręczne wyrabianie. Nie jest to reklama a wyłącznie osobiste doświadczenia z tą maszyną.

A jeśli chcecie naprawdę dobre recepty na chleb, to udajcie się do żydowskich piekarni. Żydzi to mistrzowie świata w pieczeniu chleba. praktycznie wszystkie tak zwane "polskie chleby" czy "ukraińskie", "niemieckie" chleby, pochodzą z żydowskich recept.
I naprawdę warto samemu robić chleb!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 11 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za: http://www.chlebpolski.pl

fragment wywiadu ze STANISŁAWEM PAWLUSEM, kierownikiem działu żywności, żywienia
i przedmiotów użytku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie
Cytat:

– Polepszacze dodaje się przede wszystkim do chleba. Po co? Czy w dzisiejszych czasach nie można już upiec zwykłego bochenka na zakwasie? Moja babcia piekła chleb na cały tydzień. Nie miał zakalca, był pyszny i zachowywał świeżość aż do ostatniej okruszyny. Komu to przeszkadzało?
– Dziś na masową skalę nie byłaby możliwa produkcja pieczywa metodą babci. Trwałoby to zbyt długo, a proces produkcji byłby nieopłacalny. Polepszacze dodaje się masowo – dla polepszenia wyglądu i zwiększenia objętości. Na szczęście są piekarnie, które pieką chleb metodą tradycyjną. Takie pieczywo ma zachowaną odpowiednią kwasowość z kwasu mlekowego, który powoduje rośnięcie ciasta. Nawet jeśli chleb ma zakalec, jest o wiele zdrowszy i smaczniejszy od każdego z polepszaczem. Chleb z polepszaczem, szczególnie przechowywany w worku foliowym, już następnego dnia może być szkodliwy. Będzie powodować biegunki, niestrawność, a wszystko to przez laseczki choroby ziemniaczanej, które namnażają się w środowisku niekwaśnym. Dlatego prawdziwy chleb, robiony na zakwasie, nigdy nie zaszkodzi. Chleb z polepszaczem – oczywiście nie każdy, bo nie każda piekarnia skażona jest laseczkami choroby – czasem już drugiego dnia śmierdzi zgniłymi ziemniakami (stąd nazwa). Ale nawet jeśli jeszcze nie śmierdzi, to laseczki już tam są. Ludzie cierpią potem na silne bóle brzucha i mówią: przecież nic nie jadłem, tylko kromkę chleba. Ano właśnie – chleba z polepszaczem, czyli jakimś związkiem chemicznym. Takim chlebem skutecznie można by ograniczyć populację gołębi.


Wczoraj nastawiłem zakwas, ale pszenny a nie żytni, będę piekł chlebek pszenny:) Aby nasz chleb był lepszy polecam zakup płyty ceramicznej (kamienia ceramicznego) szamotowego, są takowe na alledrogo i w innych sklepach. Walczmy z oszustami, niech pieczenie chleba wróci do polskich domów tak, jak niegdyś było, niech stanie się standardem i luksusem dostępnym dla każdego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:19, 17 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już 2 chleby za sobą. Pierwszy wyszedł bardzo dobry, drugi wręcz wspaniały. Na jednym z forów o pieczeniu chleba jest wywiad z pracownikiem SANEPIDu. Facet mówi wprost, że chleb zakupiony w sklepie dnia następnego nie nadaje się do spożycia gdyż jest zakażony pałeczkami (pleśnią) ziemniaczaną. Owa pleśń jest toksyczna i rakotwórcza.
Wracając do pieczenia i robienia zakwasu - łatwizna, chociaż zabierałem się do tego kilka miesięcy, ciągle bojąc się trudności. Gdybym wiedział, że to takie proste... Do "startu" zakwasu potrzeba mąki ciemniejszej - nejlepiej od 1000, później można dosypać taką 650 z lidla (te o przemiale 405-500 są jałowe i źle się zakwas namnaża) - naprawdę dobra mąka. Aha, może ktoś nie wiedzieć, bo i ja nie wiedziałem. Zakwas to też drożdże, ale nie piekarskie ale naturalne, dzikie drożdże oraz bakterie kwasu mlekowego. Cały ten cyrk powoduje, że kwaśny odczyn nie pozwala na rozwój pleśni - chleb wyschnie na kamień ale nie pojawi się na nim pleśń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:08, 17 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
.........

A jeśli chcecie naprawdę dobre recepty na chleb, to udajcie się do żydowskich piekarni. Żydzi to mistrzowie świata w pieczeniu chleba. praktycznie wszystkie tak zwane "polskie chleby" czy "ukraińskie", "niemieckie" chleby, pochodzą z żydowskich recept.
I naprawdę warto samemu robić chleb!
Shocked Shocked pierwsze słyszę . Owszem , czytałem tutaj http://www.linux.net.pl/~wkotwica/slomka/slomka.html że jednemu żydowi zamknięto piekarnię po skandalu gdy podpatrzono,że wodę w której się wcześniej umył wlewał do ciasta z jakiego wypiekał chleb dla gojów .

Cham napisał:
.....Gdybym wiedział, że to takie proste... Do "startu" zakwasu potrzeba mąki ciemniejszej - nejlepiej od 1000, później można dosypać taką 650 z lidla (te o przemiale 405-500 są jałowe i źle się zakwas namnaża) - naprawdę dobra mąka. Aha, może ktoś nie wiedzieć, bo i ja nie wiedziałem. Zakwas to też drożdże, ale nie piekarskie ale naturalne, dzikie drożdże oraz bakterie kwasu mlekowego. Cały ten cyrk powoduje, że kwaśny odczyn nie pozwala na rozwój pleśni - chleb wyschnie na kamień ale nie pojawi się na nim pleśń.
zakwas się nie namnaża , bo mąka ma konserwant .

Co do wyschnięcia na kamień - nie zawsze tak jest . Ideałem jest byśmy mieli mąkę max. 2 tygodnie od zmielenia . Najlepiej mieć w domu małe żarna. Tak "drzewiej" bywało. Gospodyni "mełła" ziarno na bieżąco-tylko z małym zapasem . Komfort takiej sytuacji jest następujący: ziarno jest najlepszym "opakowaniem" dla swojej zawartości. Zachowuje wszelkie atrybuty życia ( po włożeniu do ziemi wyrośnie - z mąki rozsypanej w ogrodzie nie wyrośnie już nic) . Wszelkie tłuszcze, mikroelementy nie ulegają utlenianiu - co postępuje nieuchronnie podczas przechowywania zmielonej już i zmieszanej z powietrzem oraz wszelkimi jego składnikami ( a więc i zarodnikami pleśni) mąki. Chleb z mąki mielonej na bieżąco jest najbardziej odżywczy.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 18 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy, jak to zakwas się nie namnaża, jak go namnażam? Odlewam 600 g średnio gęstego zakwasu i dodaję do niego mąki i wody, aby zrobić chleb. Resztę - około poł szklanki zakwasu zostawiam, dosypuję do tego pół szklanki mąki i nieco mniej wody mineralnej i rośnie, rośnie rośnie. Pracuje, bąbelkuje. Od 2 tyg mam ten sam zakwas, który wyhodowałem od ZERA. Nie teoretyzuj a spróbuj jak ja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 18 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cham napisał:
Easy, .......... Od 2 tyg mam ten sam zakwas, który wyhodowałem od ZERA. Nie teoretyzuj a spróbuj jak ja Smile
przecież sam napisałeś, że się namnaża słabo. Staram się pisać tylko to co sam spraktykowałem. Faktycznie z ciemnej mąki łatwiej wyhodować . Sądzę,że "piękne" , bielutkie mąki są w jakiś sposób konserwowane ( napisałeś słusznie :"jałowe") , chyba dodaje się tam szczyptę jakiejś chemii . Przecież prezentowałem w tym temacie fotki swoich wypieków - na stole dzisiejszy bochenek- ja nie jadam "chleba" ze sklepu. To już rutyna , rano (lub poprzedniego dnia ) namieszany zakwas z mąką i do formy . Wieczorem 40 minut w zwykłym gazowym piekarniku i gotowe.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 20 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok
Zakwas powstaje z drobnoustrojów które znajdują się na otoczce ziarna, jeżeli usuniemy tą otoczkę, i zostanie bielmo totalnie oczyszczone to zakwas nie powstanie albo będzie rósł bardzo powoli, a no i oczywiście jeszcze jedna sprawa, że im mąka bardziej oczyszczona tym mniej substancji którymi odżywiają się bakterie i drożdże.

Mój zakwas jest zajebisty, ma już z pół roku i robię go mieszając mąkę żytnią z orkiszową, tak ponoć robi się zakwasy we Włoszech. Chleb wyrasta w 4-6 godzin, ale jest mniej kwaśny niż z żytniej i bardziej podchodzi pod graham.

Ktoś wcześniej pisał o pumperniklu, raz czy dwa robiłem, pamiętam że dodawałem mąki słodowej na czubku łyżeczki lub kiełków pszenicy, miodu, mąki owsianej, jaglanej, i suszonych owoców, śliwki i rodzynki, no i ważna sprawa : zero mąki białej wszystkie 2000 - 1500. Chleb wyszedł lekko słodki, a no i dodałem trochę drożdży piekarskich, czas wypieku 3,3 h.
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 20 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieczenie coraz lepsze:) Już teraz oddzielam część gotowego ciasta, do tego dodaję oliwy z oliwek, jeszcze łyżeczkę soli, wyrabiam jakieś 5 minut i formuję na placek. Z tego powstaje pizza na średnim lub grubym cieście. Znakomita. Gdy pieczemy chleb opłaca się zrobić z 5-6 kg ciasta, wyjdą dwa wielkie chleby i jeszcze pizza Smile Co ciekawe - chleb wychodzi zawsze. Zaczynam być dumny ze swoich chlebowych sukcesów. Smile Namawiajcie sąsiadów, rodzinę, znajomych... Trzeba utrzeć nosa oszustom walącym chemię do chleba. Trzeba utrzeć nosa firmom produkującym ten syf.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:35, 13 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:


Prośba do ciebie, abyś zrobił z tego dobry użytek i przetłumaczył na nasze.

całość:
http://www.animalrights.ru/forum/viewtop.....1f2975a0c9



fragment:


Cytat:

Итак, если термофильные дрожжи появились недавно, то с помощью чего выпекали квасные хлеба в глубокой древности и в недавнем прошлом? Знаменитые крестьянские закваски готовили из ржаной муки, соломы, овса, ячменя, пшеницы. До сих пор в глухих деревнях сохранились рецепты приготовления хлеба без сегодняшних дрожжей. Именно такие закваски обогащали организм органическими кислотами, витаминами, минеральными веществами, ферментами, клетчаткой, пектиновыми веществами, биостимуляторами.

Выпечка хлеба в народной кухне была своеобразным ритуалом. Секрет его приготовления передавался из поколения в поколение. Практически каждая семья имела свой рецепт. Готовили хлеб примерно один раз в неделю на различных заквасках: ржаных, овсяных. Хотя хлеб получался грубее, но использование неочищенной ржаной муки способствовало сохранению в нем всех полезных веществ, которые содержатся в злаках. А при выпечке в русской печи хлеб приобретал незабываемый вкус и аромат. Такой хлеб не зачерствеет и не заплесневеет и через год.




ПРЕСНЫЙ ХЛЕБ

1. Способ приготовления пресных лепёшек (лаваш) в домашних условиях. Состав: 1 стакан воды, 2,5 стакана муки, 1,5 чайной ложки соли (или по вкусу). В воде размешать соль. Тонкой струйкой постепенно всыпать муку в солёную воду. Замешиваем тесто. Затем тесту дать постоять (отдохнуть) 20-30 минут. Раскалить сковороду. Тоненько раскатать лепёшку. Подсушиваем лепёшку несколько секунд на раскалённой сковороде. Всего получается 10-12 лепёшек. Готовые лепёшки необходимо сбрызнуть водой (можно из бытового распылителя), иначе они будут хрустящие. Хранить лепёшки лучше в целлофановом пакете в холодильнике не более 3 суток.


.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 13 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:
easy russian napisał:


Prośba do ciebie, abyś zrobił z tego dobry użytek i przetłumaczył na nasze.

całość:
http://www.animalrights.ru/forum/viewtop.....1f2975a0c9


fragment.............................
.
bardzo proszę - na szybko tłumaczę podany fragment
Cytat:
Zatem skoro termofilne drożdże pojawiły się niedawno to z pomocą czego w zamierzchłych czasach i jeszcze całkiem niedawno wypiekano kwaśne chleby ? Wspaniałe wiejskie " zakwaski" sporządzano z żytniej mąki , słomy , owsa , jęczmienia i pszenicy. Po dziś dzień na głuchych wsiach zachowały się recepty przygotowania chleba bez współczesnych drożdży . Właśnie takie "zakwaski" wzbogacały organizm kwasami organicznymi, witaminami, substancjami mineralnymi, enzymami, błonnikiem , pektynami , biostymulatorami.
Wypiekanie chleba w kuchni narodowej była swoistym rytuałem. Sekrety jego przygotowania przekazywane były z pokolenia na pokolenie . Praktycznie każda rodzina miała swoją receptę. Przygotowywano chleb na przykład raz na tydzień na rozmaitych zakwasach : żytnim, owsianym. Pomimo,że chleby wychodziły grubsze to użycie nieoczyszczonej mąki żytniej skutkowało zachowaniem w nim wszystkich niezbędnych substancji , które występują w zbożach- a przy wypieku w ruskiej kuchni chleb uzyskiwał niezapomniany smak i aromat. Taki chleb nie czerstwieje i nie pleśnieje nawet przez rok.

CHLEB PRZAŚNY

Sposób przygotowania przaśnych " lepioszek" [ ciasta/placków] ( laszaw ) w warunakach domowych .
Produkty : 1 szklanka wody, 2,5 szklanki mąki, 1,5 łyżki do herbaty soli ( albo według własnych upodobań) . Rozmieszać sól w wodzie. Stopniowo małym strumieniem wsypywać mąkę do osolonej wody . Miesimy ciasto. Potem trzeba dać ciastu postać ( "odpocząć" ) 20- 30 minut . Rozgrzać patelnię . Uformować cienki placek. Podsuszamy ciasto kilka sekund na rozgrzanej patelni. Otrzymujemy około 10-12 "lepioszek". Gotowe placki koniecznie pokropić wodą ( można użyć domowego rozpylacza) gdyż inaczej będą one kruche.Przechowywać najlepiej w foliowym worku i w lodówce nie dłużej niż 3 doby.


edycja : dopiero teraz wbiłem podany link i dodam zaraz początek tego ciekawego postu jaki tu zacytowałeś :
Cytat:
Я обещала статью про вред дрожжей. Уж не помню, в какой теме пообещала, но выложу здесь.
Здесь можно посмотреть:http://worga.slimhost.info/2006/09/24/khleb_kotorym_nas_ubivajut.html
Вот:Хлеб, которым нас убивают...
Наши прадеды говорили: "Хлеб - Дар Божий". Но пекли они его отнюдь не на термофильных дрожжах. Эти дрожжи появились ещё до войны. Учёные, которые занимались изучением этого вопроса, натолкнулись в Ленинской библиотеке на источники из гитлеровской Германии, где говорилось, что эти дрожжи выращивались на человеческих костях, что если Россия не погибнет в войне, то она погибнет от дрожжей. Нашим специалистам не позволили сделать ссылки на источники, скопировать их. Документы были засекречены ...

A na nasze brzmi to z grubsza tak :
Cytat:
obiecałam napisać na temat szkodliwości drożdży . nie pamiętam już gdzie to obiecywałam ( w jakim temacie ) ale wyłożę to tutaj. Tutaj można znaleźć ( podany jest link ) temat :" chleb , którym nas zabijają "
Nasi Pradziadowie powiadali :" chleb to dar Boży" ale nie był on pieczony na drożdżach termofilnych . te drożdże pojawiły się przed wojną. Uczeni , którzy zajmowali się tą kwestią natknęli się w bibliotece Leninowskiej na źródła pochodzące z hitlerowskich Niemiec gdzie powiada się ,że te drożdże były hodowane na ludzkich kościach , że jeśli Rosja nie zginie w wojnie to zginie od drożdży . . Tym specjalistom nie pozwolono skopiować tych źródeł ani powołać się na nie. Dokumenty były utajnione ............

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:16, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlebek piekę już ponad miesiąc. Ten ze sklepu pojawia się w domu sporadycznie. Taki chleb domowy to bajka - nawet 2 dniowy można zjeść z masełkiem i z solą i smakuje nadal!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artykuł z linku powyżej bardzo ciekawy i podsumowujący wszystko to co ja dotąd wyszukałem rozstrzelone w rozmaitych tekstach . Masę opisanych dysfunkcji spraktykowałem kiedyś na sobie . Z radościa i ku - mam nadzieję - ogólnemu pożytkowi tłumaczę po kawałku dalej ten ciekawy zapis :
Cytat:
Tak oto już kilka dziesięcioleci chleb piecze się już w inny sposób. Nie używa się już do tego naturalnego zakwasu lecz wymyślone ( wydumane) przez człowieka drożdże termofilne- "sacharomicety " ( szukam tego znaczenia - chyba drożdże sacharofilne ) .Technologia ich otrzymania jest bardzo dziwaczna i nienaturalna .Zakłady produkcji drożdży piekarskich bazują na rozmnażaniu ich w ciekłych środowiskach ( na ciekłych pożywkach ) . Melasę rozcieńcza się wodą , traktuje się chlorkiem wapnia , zakwasza kwasem siarkowym itd. Są to co najmniej dziwne metody przygotowania żywności- tym bardziej jeśli weźmiemy,że w naturze istnieją naturalne drożdże , na przykład chmielowe, słód itd.

Już od dawna uczeni na całym świecie biją na alarm ujawiniając mechanizmy negatywnego wpływu ciepłolubnych drożdży na organizm.
Spójrzmy czym są termofilne drożdże- "sacharomicety "[saharomitses] i jaką rolę mają one w pogorszeniu zdrowia tych, którzy używają w pożywieniu produkty przygotowane z ich udziałem.

Drożdże sacharomicety( drożdże termofilne ) , których odmiany są używane w branży produkcji alkoholu , warzeniu piwa i pieczeniu dzisiejszego chleba nie są spotykane w przyrodzie. Sacharomicety są niestety bardziej odporne niż komórki tkanek. Nie giną one ani w procesie przygotowania ani też pod wpływem śliny organizmie człowieka. Drożdżowe komórki- zabójcy , komórki -killerzy zabijają wrażliwe , mniej chronione komórki organizmu poprzez wydzielanie w nich substancji toksycznych o bardzo małej masie cząsteczkowej.

Toksyczne białko oddziaływuje na błony komórkowe zwiększając ich przenikalność dla patogenów i wirusów .Drożdże dostają się najpierw do przewodu pokarmowego a potem już do krwioobiegu. Drożdże termofilne rozmnażają się w organizmie w postępie geometrycznym i pozwalają na aktywne życie i rozmnażanie patogennej florze hamując normalną mikroflorę dzięki której w przewodzie pokarmowym przy normalnym odżywianiu są produkowane witaminy z grupy B oraz niezbędne aminokwasy. Rażąco narusza to działalność wszystkich organów trawienia : żołądka, trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby i jelit.

Żołądek jest od wewnątrz pokryty specjalną błoną śluzową , która odporna jest na działanie kwasu. Jeśli jednak człowiek nadużywa produktów na bazie drożdży oraz pożywienia kwasotwórczego -żołądek nie może się długo temu oprzeć. Wewnętrzne "oparzenia" doprowadzą do owrzodzenia -pojawi się ból i tak powszechny symptom jak zgaga.
c.d.n.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2574
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:



Używanie jako pożywienie produktów przygotowanych na bazie drożdży termofilnych powoduje tworzenie się grudek piasku a w konsekwencji powstawanie kamieni w woreczku żółciowym , wątrobie , trzustce , powstawanie zaparć i nowotworów. W jelitach powstają procesy gnilne i rozwija się patogenna mikroflora , uszkodzeniom ulegają ("щёточная кайма"-tu mam problem z tłumaczeniem , jakieś końcówki włosków wewnątrz przewodu jelita ) . Spowolnione zostaje wydalanie toksycznych mas z organizmu, tworzą się gazowe "kieszenie " gdzie zalegają kamienie kałowe. One stopniowo wrastają w błony śluzowe i warstwy błony podśluzowej jelita. System organów trawiennych traci funkcję ochronną i zmniejsza się trawienie. Niedostatecznie trawione i syntetyzowane są witaminy , , niedostateczne jest trawienie (przyswajanie ) mikroelementów w tym najważniejszy z nich- wapń.

Lekarze z przykrością zauważają krytyczny spadek stężenia wapnia u dzieci. O ile dawniej było to około 12,9 jednostek ( normalne) to dziś jest mniej niż 3 ! Patogenne mikroorganizmy przenikają przez ściankę jelit i dostają się do krwioobiegu . Drobnoustroje , grzyby , wirusy i pasożyty łatwo dostają się do organizmu ( mówi się w innych źródłach o " syndromie nieszczelnego jelita "- przyp. "e.r") . Naruszone zostają procesy netaboliczne na poziomie komórkowym. Zmienia się biochemiczny skład krwi. W osoczu krwi pojawia się błoto. Spowalnia się przepływ krwi przez naczynia, tworzą się mikro zakrzepy ( zlepki krwi). Przeciążony jest system limfatyczny . Tkanki nerwowe doświadczają wszelkich możliwych zmian zwyrodnieniowych.

Inna poważna choroba - kwasica , zaburzenia równowagi kwasowo zasadowej. Narasta zmęczenie, drażliwość ,pojawia się szybkie fizyczne i psychiczne wyczerpanie , nudności i gorzki smak w ustach, szary nalot na języku , zapalenie błony śluzowej żołądka, podkrążone oczy, bóle mięśni od nadmiaru kwasu , utrata elastyczności mięśni. Ciało walczy z kwasicą tracąc mnóstwo energii w celu przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej swoim kosztem tracąc przeogromne zapasy rezerwowe tak ważnych substancji jak wapń, magnez, żelazo, potas , sód . Wycofanie alkalicznych minerałów z kości szkieletu prowadzi nieuchronnie do ich chorobliwej kruchości , która jest przyczyną osteoporozy w każdym wieku.

I wreszcie uszkodzenia anatomiczne .....

c.d.n.

p.s. ta wzmianka kilka postów wyżej o kościach ludzkich brzmi wręcz nieprawdopodobnie . Wiadomo mi tyle ,że te przemysłowe drożdże są hodowane na jakimś kostnym bulionie ( wywarze) . Trafiłem kiedyś na taką informację na jakimś wegetariańskim portalu gdzie rozważano jakie produkty mają udział składników odzwierzęcych . Sprawdzałem ją potem robiąc osobiste wywiady tu i ówdzie-podobno faktycznie jakoś tak przygotowuje się tę pożywkę .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:

p.s. ta wzmianka kilka postów wyżej o kościach ludzkich brzmi wręcz nieprawdopodobnie . Wiadomo mi tyle ,że te przemysłowe drożdże są hodowane na jakimś kostnym bulionie ( wywarze) . Trafiłem kiedyś na taką informację na jakimś wegetariańskim portalu gdzie rozważano jakie produkty mają udział składników odzwierzęcych . Sprawdzałem ją potem robiąc osobiste wywiady tu i ówdzie-podobno faktycznie jakoś tak przygotowuje się tę pożywkę .


Wielkie dzięki.

Wcześniej korzystałem z translatora, ale treść tak mnie zaintrygowała, że trochę zwątpiłem i aby to potwierdzić zwróciłem się do ciebie.
Myślę, że jest w tym tekście wiele rzeczy, które należy brać pod uwagę przy poszukiwaniu prawdy. Jak zwykle nie będę wyrażał swoich opinii co do tego, ale zwróciłem uwagę na taki szczegół jaki podał mi translator:
"Drożdże zwiększają lepkość krwi"
Nie wiem czy to jest poprawne tłumaczone, ale sugerowałoby przyczynę choroby na którą cierpi wiele ludzi w starszym wieku. Mówi się popularnie, że ktoś ma gęstą krew, a lekarz przepisuje specyfiki, które wszystkie składem są oparte na aspirynie. Z kolei ostatnio gdzieś wyczytałem, że aspiryna neutralizuje witaminę C, a jej niedobór jak wiemy jest decydujący dla stanu zdrowia organizmu. Włos się na głowie jeży jak pomyślę, że to jest jednak możliwe.

Zobacz jeszcze w odpowiedziach na ten tekst był jakiś dodatkowy przepis na chleb. Może się przydać niektórym.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Chleb własnej roboty w 5 minut
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile