W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Iran sprzeda 45 mld euro na zakup $$ i złota   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2969
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 02 Cze '10   Temat postu: Iran sprzeda 45 mld euro na zakup $$ i złota Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważna wiadomość wg mnie.
Cytat:
Bank centralny Iranu sprzeda 45 mld euro, by kupić dolary i złoto
Irański bank centralny ogłosił, że sprzeda 45 mld euro ze swoich rezerw walutowych, by kupić dolary i złoto - poinformowała w środę chińska agencja prasowa Xinhua, powołując się na niewymienione z nazwy media irańskie.
Według agencji, sprzedaż będzie przeprowadzona w trzech etapach, a pierwszy już się rozpoczął. Xinhua podaje też, że inne kraje Zatoki Perskiej zaczęły redukować swoje portfele w euro.

Informację o sprzedaży euro przez bank centralny podała też irańska państwowa telewizja Press TV.

Reuters dodaje, że na stronie internetowej irańskiego banku nie było informacji o sprzedaży euro, a przedstawiciele instytucji odmówili komentarza.

źródło: http://biznes.interia.pl/news/sprzedadza.....to,1487710
Euro chyli się ku upadkowi?? Czy to może nagonka mediów proamerykańskich ?
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 02 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio Iran mial rezygnowac ze sprzedazy ropy w dolarach. Dolar to wiekszy smiec niz euro. Jesli kupuja zloto to nie sa tacy glupi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mieszkaniec_eurok




Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 02 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie podali szczegółów, rówine dobrze mogą kupić za 99% złota i 1% dolarów. A za to już w gazecie można ściemniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drake




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 02 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe takie info to ściema ! ... interesujące jest, że pierwsze info podali chińczycy ... ja obstawiam walkę ze spekułą chińskimi rezerwami walutowymi ... pewnie Niemcy dogadali się z Chińczykami (Niemcy w Chinach to partner w interesach namber łan Smile) jak pomóc euro w walce z sorosami itp. ................ generalnie pomysł dobry Smile, pytanie tylko co Chiny będą chciały w zamian ? Smile ... ja obstawiam, że np. kawałek greckiego koryta Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 02 Cze '10   Temat postu: Re: Iran sprzeda 45 mld euro na zakup $$ i złota Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bank centralny Iranu sprzeda 45 mld euro, by kupić dolary i złoto

Bez sensu sprzedawać euro. Nie mogą od razu kupić dolarów i złota za euro?
Dziwne - ja mogę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 02 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Iran chce ratować dolara, a te podłe Jankesy chcą na niego jeszcze napadać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:13, 03 Cze '10   Temat postu: Re: Iran sprzeda 45 mld euro na zakup $$ i złota Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Cytat:
Bank centralny Iranu sprzeda 45 mld euro, by kupić dolary i złoto

Bez sensu sprzedawać euro. Nie mogą od razu kupić dolarów i złota za euro?
Dziwne - ja mogę Very Happy


bank centralny iranu WYMIENIA euro na dolary i złoto. to co zacytowałeś to polskie, idiotyczne tłumaczenie

Cytat:
The Central Bank of Iran is set to dump a whopping 45 billion euros in exchange for gold bullion and dollars as Gulf states also prepare to flee from the ailing single currency amidst debt turmoil in Europe that threatens to disintegrate the entire region.

According to the Iranian state website Press TV, Iran’s central bank has already begun converting its euro reserves into gold and dollars as a response to the “downward spiral” of the euro, in the first of a three phase movement to flee from the currency.

The report also claims that Gulf states are also beginning to switch their euro reserves into dollars and gold as some forecast the single currency could sink to parity with the U.S. dollar by next year.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 03 Cze '10   Temat postu: Re: Iran sprzeda 45 mld euro na zakup $$ i złota Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
bank centralny iranu WYMIENIA euro na dolary i złoto. to co zacytowałeś to polskie, idiotyczne tłumaczenie

przecież wiem - głupi nie jestem.
z tym że nie wiem czy takie "idiotyczne", może nieprzypadkowe: skoro "iran sprzedaje euro" to może i ty powinieneś...? Smile

w oryginale brzmiało to tak:
Cytat:
As the stagnant European economy weighs heavily on the euro forcing it into a downward spiral, the Central Bank of Iran (CBI) unveils a major plan for converting 45 billion of its euro reserves into dollar and gold ingots.

[...]

Other countries such as the Persian Gulf littoral states are also reported to be taking major steps for the conversion of their euro reserves into dollar and gold ingots

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=128744
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Iran sprzeda 45 mld euro na zakup $$ i złota
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile