W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kto rządzi tymi którzy nami rządzą  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 72269
Strona:  «   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 20, 21, 22   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś karygodnie głupi. Ty rozumiesz że:

A) Istnieje wiele rodzajów ustrojów państwowych, w tym takie które zapewniają jednostce możliwie dużo autonomii.
B) W każdej formie organizacyjnej występuje jakaś mniej lub bardziej formalna elita, czasem przybierając formę starszyzny, wodzostwa, naczelnego łowczego, czasem teokracji, kliki, organu wojskowego (komendant policji o którym sam mówiłeś że jest niezbędny), merkantylistów, arystokratów, polityków, wybrańców, urzędników, planistów itd. i zapewniam cie że twoja utopia też nie będzie od tego wolna.
C) Od stwierdzenia że jeśli ktoś popiera państwo to jest zwolennikiem zniewolenia jest blisko do stwierdzenia że jeśli ktoś pływa w morzu to jest rybą. Ale to jest właśnie twoja logika, uogólnianie wszystkiego bez względu na to czy ma to sens.
D) Formy ustrojowe państwa są różne i różniaste i trzeba być karygodnym debilem żeby stawiać znak równości między wszystkimi z nich.
E) Nawet komuna anarchistyczna nie da ci 100% wolności bo nawet takie społeczności przyjmują pewne zasady regulujące życie wspólnoty, a każda najmniejsza zasada i regulacja to diss do wolności.

Marnujesz mój czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr.lolek:) napisał:
Wy jesteście chorzy ciężko, mi sie tego pierdolenia nawet czytać nie chce nie mówiąc już o pisaniu. Jedyną kwestią i kluczową wartą rozwagi jest czy szatan rządzi tymi którzy nami rządzą ? huj, opisywać objawy zamiast powodów ? no brawo i do tego steśta dumni Laughing


Ten sam szatan co ma czerwone różki i kopyta i ogonek z tyłu i wielką czerwoną parówę którą cie kiedyś wyruchał w dupsko tak bardzo że przez miesiąc miałeś kłopoty z siadaniem i nosiłeś ze sobą poduszkę? Ten szatan? RLY?

Jak można być tak karygodnym debilem? Masz garnuszek wody święconej, kropidło i wypierdalaj z tego forum diabełki gonić bo to jest zajęcie odpowiednie dla twoich zdolności umysłowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Jesteś karygodnie głupi.


Nie istniejesz dla mnie państwowy pachołku. Na koniec udowodniłeś, że jesteś za głupi, żeby zrozumieć podstawowe rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:13, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ja jestem za głupi, tylko ty jesteś karygodnie tępy i we łbie ci się nie może pomieścić że w każdej zorganizowanej społeczności prędzej czy później muszą się wyłonić bardziej lub mniej formalne/nieformalne elity, zasady, prawa i regulacje. Tutaj należy rozróżnić wolność zewnętrzną od wolności wewnętrznej. Dla przykładu taka grupka tradycyjnych cyganów jest wolna zewnętrznie (nie podlega prawom i instytucjom gadżo - romski odpowiednik słowa goj - a przynajmniej kiedyś tak było) ale z wolnością wewnętrzną to już nie taka sielanka, wszak społeczność cygańska jest silnie patriarchalna i zhierarchizowaną tak że jej członkowie nie mogą np. wybrać sobie dowolnego zawodu (wszak zabrania tego prawo romskie - tzw. kodeks romanipen) który chcą wykonywać albo zmuszani są do aranżowanych małżeństw. Tak więc jak sam widzisz, pozostawanie poza formalnymi strukturami państwowymi nie zawsze gwarantuje wolność, a czasem jest wręcz odwrotnie, zmniejsza tą wolność wszak np. Cyganie w ramach państwa mają prawo do edukacji, pracy w wymarzonym zawodzie czy ślubu z kim tylko chcą lub dostania kawalerem jeśli tylko mają taki kaprys, a czego wspólnota tradycyjnych bezpaństwowych Romów im nie zapewni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałeś racje @ElComendante że ci neoprogresywiści to jednak są niewiarygodni debile czego przykładem jest choćby obywatel @49 przekonany o swej nieomylności i z uporem maniaka pierdolący o tym jak wspaniały jest jego system, chcący uszczęśliwiać wszystkich na siłę.

A co jeśli ja wole żyć w republice lub autonomii istniejącej w ramach luźnej federacji/konfederacji równorzędnych podmiotów? Wtedy to ja jestem państwowym pachołkiem bo odrzucam jedyną prawilną organizacje społeczną którą są komuny anarchistyczne i obywatel @49 wejdzie z kałaszem i maczetą do mego mieszkania żeby mnie na siłę uszczęśliwić i podarować jedyną prawilną wersje wolności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swiecki45




Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
"Komuna anarchistyczna" może zaistnieć POD WARUNKIEM, że jej uczestnicy do tego dojrzeją. Passio to dobrze określił - najpierw trzeba stać się wewnętrznym Monarchistą - czyli władcą samego siebie, a potem można stać się zewnętrznym Anarchistą - czyli nie próbować władać innymi (bo każdy jest władcą siebie i każdy rozumie, że nie może "władać" drugą istotą.

Proste, ale nie łatwe.

I trzeba do tego DOJRZEĆ. A to wymaga CZASU i UWAGI.
Można się sprzeczać ale tu moim zdaniem mieści się jądro prawdy.Ludzie są jeszcze zbyt "zwierzęcy" aby postępować wg. humanistycznych zasad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 21:27, 10 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby wszyscy w pełni korzystali ze swojej wolności nie pozostał by najpewniej kamień na kamieniu bo tak już jest na świecie że wszyscy nie mogą być szczęśliwi. Historia poucza że tak właśnie jest.
Wyobraźmy sobie taką sytuację "ja" jestem wolny i "ty " jesteś wolny ;możemy się nawzajem pozabijać tylko dlatego że możemy to zrobić. Jednak obaj chcemy żyć więc ustalamy wspólnie że takie działanie nie wchodzi w grę. Pozbywamy się poprzez wspólnie podjętą umowę tego "przywileju". Została w tym momencie aktem obopulnej umowy ograniczona nasza wolność -ALE W DOBREJ WIERZE!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wielką czerwoną parówę którą cie kiedyś wyruchał w dupsko tak bardzo że przez miesiąc miałeś kłopoty z siadaniem i nosiłeś ze sobą poduszkę? Ten szatan? RLY?


Laughing hehe Laughing co cie kurwo boli stwierdzenie faktu iż szatan rządzi światem, to wszystko to tylko dzieło przypadku Laughing opisujesz mi tu zapach gówna i sie tym szczycisz, no jak mam z ciebie nie lać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
dr.lolek:) napisał:
Wy jesteście chorzy ciężko, mi  sie tego pierdolenia nawet czytać nie chce nie mówiąc już o pisaniu. Jedyną kwestią i kluczową wartą rozwagi jest czy szatan rządzi tymi którzy nami rządzą ? huj, opisywać objawy zamiast powodów ? no brawo i do tego steśta dumni  Laughing


Ten sam szatan co ma czerwone różki i kopyta i ogonek z tyłu i wielką czerwoną parówę którą cie kiedyś wyruchał w dupsko tak bardzo że przez miesiąc miałeś kłopoty z siadaniem i nosiłeś ze sobą poduszkę? Ten szatan? RLY?

Jak można być tak karygodnym debilem? Masz garnuszek wody święconej, kropidło i wypierdalaj z tego forum diabełki gonić bo to jest zajęcie odpowiednie dla twoich zdolności umysłowych.

... wypierdalaj z tego forum diabełki gonić....
Nieładnie !
Kto rządzi tymi którzy  nami rządzą?
Szatan,  diabeł?
Co mówi o szatanie Wikipedia ?

Diabeł to upadłe stworzenie duchowe, które sprzeciwiło się Bogu. Jest uważany za przeciwnika prawdy, kłamcę i ojca kłamstwa[3].
I dalej :
W manicheizmie, zwłaszcza w doktrynie katarskiej, uważa się, iż świat jest domeną diabła i jest on władcą materii; z tego powodu jest ona zła, świat duchowy i sam Bóg znajdują się poza materią, są więc wolne od wpływu diabła, zatem dobre.


A co o tym mówi w kodeksie Nag Hammadi Jezus?

Doprowadzili go (t.j. Adama) do cienia (5) śmierci, aby mogli (go) ponownie stwarzać` z ziemi, wody, ognia` i ducha, który pochodzi od materii, a którym jest` niewiedza ciemności i żądz(epithymia) i przeciwstawnego ducha. I to jest (10) otchłań (spelaion) ponownego formowania (anaplasis) ciała, do której bandyci zaciągnęli człowieka, to więzy zapomnienia. I ten człowiek stał się` istotą podległą śmierci. Ten jest` pierwszym, który zstąpił i pierwszym, który jest podzielony. Ale (15) Epinoia światła, która w nim była, była tą`, która obudziła jego myślenie. A` archonci wzięli go i umieścili go` w raju (paradeisos) i rzekli mu:` „Jedz” – to znaczy (jedz) stale, bo (20) i ich delikatność jest gorzka a ich piękność bezprawna`. Ich delikatność jest oszustwem a` ich drzewa są bezbożnością, ich owoc` jest nieuleczalną trucizną, ich obietnica` śmiercią. Drzewo ich (25) życia ustawili w środku raju. Ale ja was pouczę,` co jest tajemnicą ich życia, jaki` jest zamiar, jaki razem powzięli`, jaki jest obraz ich ducha. (30) Jego korzeń jest gorzki, a jego gałęzie` śmiertelne, jego cieniem jest nienawiść,` kłamstwo jest w jego liściach,jego odrośl jest
namaszczeniem zła`, a (35) żądza jest jego nasieniem, (które) wyrasta ku ciemności. Ci, którzy z niego kosztują (22,1) – to ich miejscem
pobytu jest` otchłań a ciemność  miejscem ich spoczynku.


KTO RZĄDZI ... 
Geneza powstania świata opisana w kodeksie jest skrajnie różna od tych przedstawianych przez znane nam dzisiaj religie.
Która z nich jest prawdą?
Czy szatan,  diabeł - a zatem kłamca - rządzi światem? Jak to robi? Wysyła rządzący smsy ?
Kłamca wciągnął nas w fałszywą grę .  Coś jak trzy karty.  Zasady gry niby uczciwe,  ale ci którzy podejmą się gry nie mają szans. Spłukują się do ostatniego grosza. Ci,  którzy opierają swe działania na podstepie,  kłamstwie,  manipulacji itd wygrywają.
Chyba że się mylę i na świecie dobrze powodzi się uczciwym ,  a kombinatorzy i cwaniacy klepią biedę?
A zatem rządzą ci,  którzy najpełniej stosują zasady najbliższe stwórcy świata. Kłamca stworca,  kłamliwe zasady gry,  kłamliwi główni gracze rozdajacy karty.  Wszystko cyka jak w mechanizmie zegarowym bomby.

Tyczy to gospodarki,  religii,  wszystkiego.  Zasady kłamcy - stwórcy faworyzują tych,  którzy najskuteczniej kłamią. Złe drzewo wydaje złe owoce .  Nie moze byc inaczej.
Co zrobić aby się nie zgrać do ostatniego grosza?
Tak w kodeksie jak i w Jezus mówi wyraźnie : nie dać się wciągnąć w tą oszukańczą grę. 
... Bądźcie tymi,  którzy przechodzą pomimo....
Sam opis szatana serwowany przez kłamliwe religie  (ogon,  rogi itp)  wydaje się na tyle prawdziwy,  co i opis stwórcy jako jedynego Boga.
Czyli :
Fałszywy bóg tworzy świat oparty na falszywych zasadach,  a główni gracze (rządziciele) stosując fałszywe zasady i metody by wycyckać nas do szczętu.  Nie tyle z kasy,  ile z tego co w nas najwartościowsze.  Gra idzie o nasze dusze. 
Jezus mówi że ciało spala duszę.  Ja rozumiem to tak : żyjemy,  mamy limit czasu na umocnienie,  wzrost duszy.  Ona jest tą pszenicą.  Zajmując się tym co materialne pielęnujemy chwasty. 
.............................................
Dorzucę tu jeszcze pewną wiadomość trochę z innej beczki,  bo mam limit 1posta,  a myślę że warto o tym wiedzieć



Księża po służbie wojskowej zostaną podporucznikami
09 września 2016


Księża zostaną awansowani? Wszyscy duchowni, którzy odbyli służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, mogą wkrótce zostać awansowani na pierwszy stopień oficerski - dowiedział się portal tvn24.pl. Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie potwierdza, że pracuje nad takim projektem. Chodzi o wszystkich duchownych, którzy zostali powołani w czasach PRL do odbycia zasadniczej służby  wojskowej. Kwestia awansowania na pierwszy stopień oficerski - podporucznika - księży, którzy jako alumni katolickich seminariów odbyli służbę wojskową, wynika z wystąpienia biskupa polowego Wojska Polskiego Jego Ekscelencji Biskupa Józefa Guzdka do Ministra Obrony Narodowej - wyjaśnia rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz. (http://www.tvn24.pl)

Może to być przykład na to, jak falszywy porzadek wspiera falszywy kościół, jak daje mu siłę i umacnia swoich sługusów. Im karta idzie lepiej niż pozostałym. Taki lajf.

Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:47, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiecki45 napisał:
Można się sprzeczać ale tu moim zdaniem mieści się jądro prawdy.Ludzie są jeszcze zbyt "zwierzęcy" aby postępować wg. humanistycznych zasad.


System powoduje pewne zachowania. Jeżeli w systemie nagrodą jest bycie największą kanalią, jak obecnie, to system takie wytwarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:35, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
swiecki45 napisał:
  Można się sprzeczać ale tu moim zdaniem mieści się jądro prawdy.Ludzie  są jeszcze zbyt "zwierzęcy" aby postępować wg. humanistycznych zasad.


System powoduje pewne zachowania. Jeżeli w systemie nagrodą jest bycie największą kanalią, jak obecnie, to system takie wytwarza.

Zaryzykowałem i postanowiłem napisać.  Okazuje się że raz mam 1 posta i wyswietla się ze powyżej 1 przekraczam limit,  a raz nie. 
Człowiek człowieczy,  humanistyczny.
A co mówi o tym Jezus w kodeksie (bibliotece)  Nag Hammadi?
W księdze Tomasza :
... Zbawca odrzekł: „ [Każde] ciało [powstaje w ten sposób] jak (40) rodzą je zwierzęta,
to jest, jako [pozbawione rozumu]. W [skutek] tego ujawniają [się] na sposób stworzenia, które [wywodzi się z innego stworzenia]. [Dla] tego samego (powodu) ci, którzy są z góry [nie istnieją na sposób] tych, którzy są jawni, lecz (139,1) żyją ze swoich korzeni, a ich owoce są tym, co je karmi. Ciała te zaś jako jawne jedzą ze stworzeń, które są im równe. Dlatego też ciała się zmieniają. A co się zmienia, zginie (5) i pójdzie na zagładę. Nie ma bowiem nadziei życia, odkąd ciało jest zwierzęce. A więc jak u zwierząt ciała ich niszczeją, tak też i te (ciała) stworzenia zostaną zniszczone. Czyż nie pochodzą ze współżycia, na wzór tego (które jest) wśród zwierząt? Jeśli więc pochodzi z niego i (10) ono, to w jaki sposób ma (w nich) powstać różnica większa od nich? Dlatego jesteście (jeszcze) małymi aż (do czasu gdy) staniecie się doskonałymi”....


Nie do końca rozumiem zależności dusza-ciało.
Jak na nasze człowieczeństwo wpływa dusza,  a jak osobniki tego samego gatunku.  Zdziczałe dzieci,  np dziewczynka z Rosji wychowana razem z psami nigdy już nie stała się ludzka. Nie nauczyła się mówić,  nie wróciła do norm przez nas przyjętych.  Co z jej duszą?
Czego potrzebuje człowiek,  by stać się takim jak my?  Wychodzi na to,  że brak pewnego impulsu we wczesnej fazie powoduje nieodwracalny zastój.  Zastój - czy to duszy,  czy psychiki. I zwierzę pozostaje już tylko zwierzęciem.
I teraz pytanie : skoro coś może być nieodwracalnie zatrzymane w pierwszej fazie,  to czy może też być w kolejnych fazach zagłuszone,  jak pszenica zarastana chwastami?
Szczycimy się naszym humanizmem.  Ale czy wiemy jakim powinien on być w formie dojrzałej ?
Mamy jakieś wzorce do naśladowania ? Jesteśmy ludzcy,  kulturalni.  Ale wyzysk,  zbrodnie na innych osobnikach nie robi na nas większego wrażenia.  Chcemy tanich produktów,  a że są na nich łzy dzieci,  krew mordowanych bezbronnych - tego wiedzieć nie chcemy. Tacy z nas humaniści. 
A zatem z wiarą czy bez niej jesteśmy jeszcze na wpół zwierzęcy. Co to powoduje?  Dzieje się to samo z siebie,  czy też ktoś tym steruje?
Myślę że pójście drogą Jezusa,  drogą rezygnacji,  minimalizacji potrzeb do tych podstawowych mogło by to zmienić. Komuś podoba się taka koncepcja?
Raczej mało pociągająca. 
... Dlatego jesteście (jeszcze) małymi aż (do czasu gdy) staniecie się doskonałymi”....
Bycie zwierzecym wydaje się bardziej pociągające.  I jest tak jak jest.
Puste kłosy skarlałej pszenicy wśród wybujałych,  kwitnących chwastów.
Wysyłanie zbędnych nam szczoteczek do zębów do zdychajacej z głodu Afryki,  do grabierzy której posrednio się przyczyniamy.  Na tyle tylko nas stać.  Nas,  szczytowe formy humanistycznego rozwoju.  Nas,  ucywilizowane zwierzaki.

Oksana Malaja, Ukraina, 1991

Oksana wychowała się na ukraińskiej wsi w patologicznej rodzinie, gdzie głównym zajęciem rodziców były niekończące się kłótnie. Dziecko było bite i narażane na ciągły stres. Pewnego dnia gehenna się jednak skończyła. Dorośli porzucili swoją córkę, pozostawiając ją na pastwę losu w opuszczonej chacie.

Dwuletnią dziewczynką zaopiekowały się zdziczałe psy, z którymi to przeżyła kolejnych sześć lat. Kiedy ją znaleziono, biegała na czterech kończynach z wywieszonym językiem i szczekała. Na widok ludzi pokazywała zęby i groźnie warczała.
Dzięki intensywnej terapii pod okiem psychologów dziewczyna nauczyła się pewnych socjalnych, ludzkich zachowań. Pomimo 30 lat na karku, Oksana zatrzymała się na poziomie rozwoju sześcioletniego dziecka.



Forty Niner pisze
System powoduje pewne zachowania. Jeżeli w systemie nagrodą jest bycie największą kanalią, jak obecnie, to system takie wytwarza.

A kto tworzy system, kto przyzwala na taki a nie inny jego kształt? Kto go modyfikuje, kto w niego wsiąka, a kto omija jak zarazę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr.lolek:) napisał:
Cytat:
wielką czerwoną parówę którą cie kiedyś wyruchał w dupsko tak bardzo że przez miesiąc miałeś kłopoty z siadaniem i nosiłeś ze sobą poduszkę? Ten szatan? RLY?


Laughing hehe Laughing co cie kurwo boli stwierdzenie faktu iż szatan rządzi światem, to wszystko to tylko dzieło przypadku Laughing opisujesz mi tu zapach gówna i sie tym szczycisz, no jak mam z ciebie nie lać ?


Jesteś, byłeś i pewnie już zostaniesz niedorozwiniętym zjebem, pajacem od krzyżyków i diabełków. Szatan rządzi ale twoim odbytem a ty jesteś jego parówą, ale to już twój problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:

A kto tworzy system,


Ten kto rządzi, na potrzeby rządzenia.

Cytat:
kto przyzwala na taki a nie inny jego kształt?


Reszta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
Azyren napisał:
dr.lolek:) napisał:
Wy jesteście chorzy ciężko, mi  sie tego pierdolenia nawet czytać nie chce nie mówiąc już o pisaniu. Jedyną kwestią i kluczową wartą rozwagi jest czy szatan rządzi tymi którzy nami rządzą ? huj, opisywać objawy zamiast powodów ? no brawo i do tego steśta dumni  Laughing


Ten sam szatan co ma czerwone różki i kopyta i ogonek z tyłu i wielką czerwoną parówę którą cie kiedyś wyruchał w dupsko tak bardzo że przez miesiąc miałeś kłopoty z siadaniem i nosiłeś ze sobą poduszkę? Ten szatan? RLY?

Jak można być tak karygodnym debilem? Masz garnuszek wody święconej, kropidło i wypierdalaj z tego forum diabełki gonić bo to jest zajęcie odpowiednie dla twoich zdolności umysłowych.

... wypierdalaj z tego forum diabełki gonić....
Nieładnie !
Kto rządzi tymi którzy  nami rządzą?
Szatan,  diabeł?
Co mówi o szatanie Wikipedia ?

Diabeł to upadłe stworzenie duchowe, które sprzeciwiło się Bogu. Jest uważany za przeciwnika prawdy, kłamcę i ojca kłamstwa[3].
I dalej :
W manicheizmie, zwłaszcza w doktrynie katarskiej, uważa się, iż świat jest domeną diabła i jest on władcą materii; z tego powodu jest ona zła, świat duchowy i sam Bóg znajdują się poza materią, są więc wolne od wpływu diabła, zatem dobre.


A co o tym mówi w kodeksie Nag Hammadi Jezus?

Doprowadzili go (t.j. Adama) do cienia (5) śmierci, aby mogli (go) ponownie stwarzać` z ziemi, wody, ognia` i ducha, który pochodzi od materii, a którym jest` niewiedza ciemności i żądz(epithymia) i przeciwstawnego ducha. I to jest (10) otchłań (spelaion) ponownego formowania (anaplasis) ciała, do której bandyci zaciągnęli człowieka, to więzy zapomnienia. I ten człowiek stał się` istotą podległą śmierci. Ten jest` pierwszym, który zstąpił i pierwszym, który jest podzielony. Ale (15) Epinoia światła, która w nim była, była tą`, która obudziła jego myślenie. A` archonci wzięli go i umieścili go` w raju (paradeisos) i rzekli mu:` „Jedz” – to znaczy (jedz) stale, bo (20) i ich delikatność jest gorzka a ich piękność bezprawna`. Ich delikatność jest oszustwem a` ich drzewa są bezbożnością, ich owoc` jest nieuleczalną trucizną, ich obietnica` śmiercią. Drzewo ich (25) życia ustawili w środku raju. Ale ja was pouczę,` co jest tajemnicą ich życia, jaki` jest zamiar, jaki razem powzięli`, jaki jest obraz ich ducha. (30) Jego korzeń jest gorzki, a jego gałęzie` śmiertelne, jego cieniem jest nienawiść,` kłamstwo jest w jego liściach,jego odrośl jest
namaszczeniem zła`, a (35) żądza jest jego nasieniem, (które) wyrasta ku ciemności. Ci, którzy z niego kosztują (22,1) – to ich miejscem
pobytu jest` otchłań a ciemność  miejscem ich spoczynku.


KTO RZĄDZI ... 
Geneza powstania świata opisana w kodeksie jest skrajnie różna od tych przedstawianych przez znane nam dzisiaj religie.
Która z nich jest prawdą?
Czy szatan,  diabeł - a zatem kłamca - rządzi światem? Jak to robi? Wysyła rządzący smsy ?
Kłamca wciągnął nas w fałszywą grę .  Coś jak trzy karty.  Zasady gry niby uczciwe,  ale ci którzy podejmą się gry nie mają szans. Spłukują się do ostatniego grosza. Ci,  którzy opierają swe działania na podstepie,  kłamstwie,  manipulacji itd wygrywają.
Chyba że się mylę i na świecie dobrze powodzi się uczciwym ,  a kombinatorzy i cwaniacy klepią biedę?
A zatem rządzą ci,  którzy najpełniej stosują zasady najbliższe stwórcy świata. Kłamca stworca,  kłamliwe zasady gry,  kłamliwi główni gracze rozdajacy karty.  Wszystko cyka jak w mechanizmie zegarowym bomby.

Tyczy to gospodarki,  religii,  wszystkiego.  Zasady kłamcy - stwórcy faworyzują tych,  którzy najskuteczniej kłamią. Złe drzewo wydaje złe owoce .  Nie moze byc inaczej.
Co zrobić aby się nie zgrać do ostatniego grosza?
Tak w kodeksie jak i w Jezus mówi wyraźnie : nie dać się wciągnąć w tą oszukańczą grę. 
... Bądźcie tymi,  którzy przechodzą pomimo....
Sam opis szatana serwowany przez kłamliwe religie  (ogon,  rogi itp)  wydaje się na tyle prawdziwy,  co i opis stwórcy jako jedynego Boga.
Czyli :
Fałszywy bóg tworzy świat oparty na falszywych zasadach,  a główni gracze (rządziciele) stosując fałszywe zasady i metody by wycyckać nas do szczętu.  Nie tyle z kasy,  ile z tego co w nas najwartościowsze.  Gra idzie o nasze dusze. 
Jezus mówi że ciało spala duszę.  Ja rozumiem to tak : żyjemy,  mamy limit czasu na umocnienie,  wzrost duszy.  Ona jest tą pszenicą.  Zajmując się tym co materialne pielęnujemy chwasty. 
.............................................
Dorzucę tu jeszcze pewną wiadomość trochę z innej beczki,  bo mam limit 1posta,  a myślę że warto o tym wiedzieć



Księża po służbie wojskowej zostaną podporucznikami
09 września 2016


Księża zostaną awansowani? Wszyscy duchowni, którzy odbyli służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, mogą wkrótce zostać awansowani na pierwszy stopień oficerski - dowiedział się portal tvn24.pl. Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie potwierdza, że pracuje nad takim projektem. Chodzi o wszystkich duchownych, którzy zostali powołani w czasach PRL do odbycia zasadniczej służby  wojskowej. Kwestia awansowania na pierwszy stopień oficerski - podporucznika - księży, którzy jako alumni katolickich seminariów odbyli służbę wojskową, wynika z wystąpienia biskupa polowego Wojska Polskiego Jego Ekscelencji Biskupa Józefa Guzdka do Ministra Obrony Narodowej - wyjaśnia rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz. (http://www.tvn24.pl)

Może to być przykład na to, jak falszywy porzadek wspiera falszywy kościół, jak daje mu siłę i umacnia swoich sługusów. Im karta idzie lepiej niż pozostałym. Taki lajf.

Twisted Evil


Możesz mi tu bajdurzyć o szatanie itp. Ale jest zasadniczo jeden problem który czyni twoje kaznodziejskie zapędy wobec mnie bezowocnymi. O tym powodzie przeczytaj sobie w poniższym artykule.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ateisc.....za-badacze


PS: Nie jestem arogancki, po prostu stwierdzam fakty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kyoumass




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 409
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren, a może ty po prostu nie nadajesz się do życia w społeczności, no to o co ci chodzi nic konkretnego od siebie nie dajesz tylko wymagasz albo obrazasz innych ludzi o innych pogladach to moze po prostu wyjedz do afryki albo do amazonii i bedzie spokoj z tobą. Generalnie to uwazam, ze to twoje cale pierdolenie nie ma sensu i nie jest niestety nawet zabawne. Co ty tu jeszcze robisz na tym forum wsrod tylu debili, jak ich sam okresliles. W mojej opinii jestes o wiele glupszy od nich, no ale pisząc to, zapewne sam niedlugo sie dowiem od Ciebie jaki ty jestes lepszy i madrzejszy. Doprawdy Twoj poziom jest zenujący, nic sie od Ciebie nigdy tu nie dowiedzialem.

Cytat:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ateisc.....za-badacze
jestes arogancki i bardzo naiwny, jezeli korzystasz z takich zrodeł. Przykry z Ciebie gość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:22, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[size=9]Coś się naprawiło, możliwe ze mam 4posty dziennie.
Więc spróbuję odpowiedzieć. Weź tu nie wierz cuda.
AZYREN
... Możesz  mi tu bajdurzyć o szatanie itp. Ale jest zasadniczo jeden problem który czyni twoje kaznodziejskie zapędy wobec mnie bezowocnymi. O tym powodzie przeczytaj sobie w poniższym artykule...

Osobiście wolę nazwę używaną w kodeksie.  Nie szatan lecz archont.
MĄDROŚĆ
INTELIGENCJA
Mądrość to droga do poznania prawdy.
Inteligencja to zdolność do kojarzenia faktów.
Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach nowych.

Siedliskiem jednego i drugiego jest rozum. Możliwe że jedno stara się zagluszyć,  wyprzeć drugie.
Świat to rodzaj gry,  np.  GO POKEMON.
Inteligentny,  sprytny ma w tej grze zdecydowanie lepsze wyniki.  Lepiej rozumie zasady,  nabywa doświadczenia. Im inteligentniejszy,  tym wieksza kolekcja pokemonow. Ale to tylko wirtualne,  pozorne zdobycze.  Co z tego za czym gonimy ma trwałość,  nie przemija?
MĄDROŚĆ szuka prawdy,  rozumie co trwałe a co pozorne. Nie goni za wirtualnymi pokemonami,  zdobyczami bez trwałości.
Jedno i drugie zużywa dany nam potencjał. Jak spryt się dobrze ukorzeni, to co zostanie dla mądrości?
Posłuchaj starszych ludziy,  popatrz jak żyją.  Większości z nich już nie bawią pokemonowe zbiory. I tak naprawdę nie za dobrze wiedzą po co żyli.  Czemu sluzylo ich życie.  Po co im to było.  Próbują szukać mądrości,  ale ich poletko rozumu przypomina dzunglę. Ziarno mądrości  dawno diabli wzięli.
Czują że coś spieprzyli.  Dlatego w późnym wieku tak rozpaczliwie chwytają się fałszywej nadziei dawanej pr, ez różnej maści religię.  Mocherują.
To jakby próbować siać coś w zimie, po czasie,   na grubą warstwę śniegu.
Z perspektywy 2 metrów pod ziemią wszystko będzie wyglądało inaczj,  niż dziś. Ale puki co łapiemy pokemony.
MĄDROŚĆ szuka prawdy,  archont jest ojcem kłamstwa i ojcem sprytu. A świat rządzi sie zasadami tego,  który go stworzył. Światem rządzą sprytni głupcy wg zasad cwanego lecz głupiego stwórcy. I jest jak jest.
A może nie?
Tyle lat burzliwego rozwoju.  I zero człowieczeństwa,  problemy zamiast znikać - piętrzą się. Przybywa pokemonow,  ubywa prawdziwej bezinteresownej dobroci.
Jezus mówi :
...  I bolałem nad synami ludzkimi,  bo pustymi przyszli na świat,  i pustymi próbują z niego wyjść...
A czy Ty Azyren przechytrzysz system i wyniesiesz z niego coś trwałego,  coś co w sobie zbudowales,  ożywileś.
Apokryf Jana,  księga Tomasza,  ewangelia Tomasza i parę innych podobnych przekazów Jezusa.  Nie są obszerne ja te z NT,  można znaleźć w sieci.  Warto poznać by mieć zdanie.
Ja nie osiagne wiecej niż osiągnął Jezus.  Jeśli Jego nauki nie przekonały nieprzekonanych,  to tylko mogę takim współczuć. Co wiecej mogę?
[/size]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
[size=9]Coś się naprawiło, możliwe ze mam 4posty dziennie.
Więc spróbuję odpowiedzieć. Weź tu nie wierz cuda.
AZYREN
... Możesz  mi tu bajdurzyć o szatanie itp. Ale jest zasadniczo jeden problem który czyni twoje kaznodziejskie zapędy wobec mnie bezowocnymi. O tym powodzie przeczytaj sobie w poniższym artykule...

Osobiście wolę nazwę używaną w kodeksie.  Nie szatan lecz archont.
MĄDROŚĆ
INTELIGENCJA
Mądrość to droga do poznania prawdy.
Inteligencja to zdolność do kojarzenia faktów.
Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach nowych.

Siedliskiem jednego i drugiego jest rozum. Możliwe że jedno stara się zagluszyć,  wyprzeć drugie.
Świat to rodzaj gry,  np.  GO POKEMON.
Inteligentny,  sprytny ma w tej grze zdecydowanie lepsze wyniki.  Lepiej rozumie zasady,  nabywa doświadczenia. Im inteligentniejszy,  tym wieksza kolekcja pokemonow. Ale to tylko wirtualne,  pozorne zdobycze.  Co z tego za czym gonimy ma trwałość,  nie przemija?
MĄDROŚĆ szuka prawdy,  rozumie co trwałe a co pozorne. Nie goni za wirtualnymi pokemonami,  zdobyczami bez trwałości.
Jedno i drugie zużywa dany nam potencjał. Jak spryt się dobrze ukorzeni, to co zostanie dla mądrości?
Posłuchaj starszych ludziy,  popatrz jak żyją.  Większości z nich już nie bawią pokemonowe zbiory. I tak naprawdę nie za dobrze wiedzą po co żyli.  Czemu sluzylo ich życie.  Po co im to było.  Próbują szukać mądrości,  ale ich poletko rozumu przypomina dzunglę. Ziarno mądrości  dawno diabli wzięli.
Czują że coś spieprzyli.  Dlatego w późnym wieku tak rozpaczliwie chwytają się fałszywej nadziei dawanej pr, ez różnej maści religię.  Mocherują.
To jakby próbować siać coś w zimie, po czasie,   na grubą warstwę śniegu.
Z perspektywy 2 metrów pod ziemią wszystko będzie wyglądało inaczj,  niż dziś. Ale puki co łapiemy pokemony.
MĄDROŚĆ szuka prawdy,  archont jest ojcem kłamstwa i ojcem sprytu. A świat rządzi sie zasadami tego,  który go stworzył. Światem rządzą sprytni głupcy wg zasad cwanego lecz głupiego stwórcy. I jest jak jest.
A może nie?
Tyle lat burzliwego rozwoju.  I zero człowieczeństwa,  problemy zamiast znikać - piętrzą się. Przybywa pokemonow,  ubywa prawdziwej bezinteresownej dobroci.
Jezus mówi :
...  I bolałem nad synami ludzkimi,  bo pustymi przyszli na świat,  i pustymi próbują z niego wyjść...
A czy Ty Azyren przechytrzysz system i wyniesiesz z niego coś trwałego,  coś co w sobie zbudowales,  ożywileś.
Apokryf Jana,  księga Tomasza,  ewangelia Tomasza i parę innych podobnych przekazów Jezusa.  Nie są obszerne ja te z NT,  można znaleźć w sieci.  Warto poznać by mieć zdanie.
Ja nie osiagne wiecej niż osiągnął Jezus.  Jeśli Jego nauki nie przekonały nieprzekonanych,  to tylko mogę takim współczuć. Co wiecej mogę?
[/size]


Weź znajdź sobie jakieś hobby bo to co teraz robisz (nie wiem nawet jak to nazwać, filozofowanie, poszukiwania duchowe?...) ewidentnie ci szkodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 11 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azoren zostałeś poczęty na a4.. pogódź się z tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 15 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Władysław Sikorski i wymiana polskiej elity rządzącej przez Francję we wrześniu 1939 r.

Nim zakończyła się kampania wrześniowa, Francja wymieniła polską elitę rządzącą na taką, co, do której posiadano pewność, że wykona każde polecenia Paryża – pisze Andrzej Krajewski w artykule dla WP.

Zachowanie gospodarzy wydało się pułkownikowi Beckowi tak podejrzane, że odmówił wejścia do specjalnego pociągu, stojącego na dworcu w Czerniowcach. Wprawdzie rząd Rumunii gwarantował polskim władzom bezpieczny przejazd przez swe terytorium, lecz minister przeczuwał, iż coś jest nie tak. Namówił więc premiera Felicjana Sławoja Składkowskiego, by do Bukaresztu jechali samochodami. Do pociągu wsiadł prezydent Mościcki, marszałek Rydz-Śmigły i ministrowie.

Pułapka zamknęła się wkrótce po ruszeniu lokomotywy. Za Czerniowcami wagony składu zostały rozdzielone i każdy z nową lokomotywą pojechał w inną stronę. Ignacego Mościckiego wywieziono do Bicaz, Rydza-Śmigełego do Krajowej, a ministrów do Slanicy. Wszędzie czekały oddziały wojska i żandarmerii, żeby więźniów odizolować od świata. Mościcki wylądował w górskim pałacyku, z kolei marszałek znalazł się w domu położonym w głębokiej dolinie, do której wiodła polna droga.

Tak z pomocą Rumunii Francuzi przystąpili do gruntownej wymiany polskiej elity władzy. ''Wolano, by w okresie wojny reprezentował Polskę zespół ludzi dobranych i protegowanych, posłusznych i uległych, w swym kompleksie niższości i ślepym zaufaniu niezdolnych do samodzielnego działania i stawiania żądań, lecz gotowych do spełniania wszelkich wskazań i poleceń'' - zapisał w ''Najnowszej historii politycznej Polski'' Władysław Pobóg-Malinowski. Do dziś nie wiadomo, czy perfekcyjny spisek zorganizowano na polecenie premiera Édouarda Daladiera, czy też za jego plecami działał Deuxième Bureau (francuski wywiad wojskowy), z którym od lat współpracował gen. Władysław Sikorski.

Bohater drugiego planu

Kariera polityczna Sikorskiego obfitowała w liczne wolty. Bohater wojny z bolszewicką Rosją nie ukrywał swych ambicji, by zostać kimś takim, jak… Piłsudski (nota bene serdecznie go nie cierpiąc). Szansę dał mu zamach na Gabriela Narutowicza. Zamęt w parlamencie, jaki nastał po śmierci prezydenta, przyniósł konieczność stworzenia ponadpartyjnego rządu. Marszałek Sejmu Maciej Rataj uznał, że najlepszym premierem będzie czterdziestoletni, zdolny generał. Pomysł poparła endecja, szukająca w wojsku przeciwwagi dla Piłsudskiego. Ale Sikorski - zaraz po objęciu stanowiska - zaatakował swych dobroczyńców, oskarżając w expose endeków o obrzucanie Narutowicza ''błotem'' i - tym samym - ''pogwałcenie prawa i obelgę przeciwko majestatowi Rzeczypospolitej''.

Ta próba rozbicia obozu prawicy i przejęcia kontroli nad jego częścią nie powiodła się. Po roku rząd Sikorskiego upadł. Jednak jego następca, ludowo-narodowy gabinet Wincentego Witosa, przetrwał ledwie kilka miesięcy i ambitny generał w grudniu 1923 r. został ministrem spraw wojskowych w rządzie fachowców Władysława Grabskiego. Wkrótce zasłynął z dwóch rzeczy: konsekwentnego łamania karier oficerom związanym z Piłsudskim oraz otwarcia na interesy z Francuzami, które zaowocowało wieloma finansowymi aferami w przemyśle zbrojeniowym. Najgłośniejszą przyniosło utworzenie spółki ''Frankopol'', mającej w ciągu 10 lat dostarczyć polskiemu lotnictwu 2650 samolotów bojowych. Francusko-polski zarząd dostał z budżetu II RP - za sprawą Sikorskiego - 3,3 mln ówczesnych złotych. Następnie kupił grunty pod fabrykę i postawił na nich dwa baraki. Na tym spółka zakończyła działalność, a fundusze zniknęły.

Sikorski nie poniósł żadnych konsekwencji za malwersacje swoich podwładnych, ale po przejęciu władzy przez Piłsudskiego szybko ''ewakuował się'' do Francji. ''Bystry jego umysł dostrzegł wówczas, że dla umocnienia pozycji w kraju należy zdobyć sobie pozycję za granicą'' - zapisał w pamiętniku ekonomista Feliks Młynarski. Przez następne lata generał konsekwentnie umacniał przyjaźń z francuskimi elitami politycznymi i wojskowymi. Przy okazji nawiązał bliskie relacje z oficerami Deuxième Bureau. Próbował też jednoczyć przywódców antysanacyjnej opozycji wokół pomysłu, by na nowego prezydenta II RP wykreować narodowego bohatera Ignacego Paderewskiego. Paryż wspierał tę inicjatywę, bo Piłsudski zupełnie nie podporządkowywał się woli Francji. Gdy zaś ministrem spraw zagranicznych mianował płk. Józefa Becka, między obu krajami zapanował lodowaty chłód. ''Beck był i pozostał jedną z tych osób, które w sposób jawny lub z ukrycia służą polityce wrogiej wpływom francuskim'' - ostrzegał jeszcze latach 20. gen. Henri Niessel. Dopiero w połowie lat 30., gdy francuskim ambasadorem w Warszawie został Leon Noël, stosunki nieco się ociepliły. ''Przybierając ostatecznie charakter poprawnej uprzejmości'' - odnotowywał dyplomata.

W 1936 r. Sikorski zorganizował Front Morges, chcąc wspólnie z Wincentym Witosem i Wojciechem Korfantym odebrać władzę następcom Piłsudskiego. Ale sanacja trzymała się mocno. Na nic zdały się nawet próby zablokowania wielkiej pożyczki wojskowej, którą rząd II RP postanowił zaciągnąć we Francji. Czechosłowacki poseł w Warszawie, Juraj Slavik, w wysłanym do Pragi raporcie donosił, iż sfrustrowany Sikorski powiedział mu, że ''jeśli Beck lub Rydz-Śmigły dostanie od Francji pieniądze, to powiedzcie Noëlowi, że zerwę wszelkie kontakty z Francją''. Ale konieczność zacieśnienia sojuszu obu państw przeciw III Rzeszy okazywała się ważniejsza. W tych okolicznościach polityczna kariera Sikorskiego zdawała się definitywnie dobiegać końca. I chyba nawet się z tym pogodził, skoro 25 sierpnia 1939 r. wysłał Rydzowi-Śmigłemu prośbę o przydzielenie mu dowództwa nad jakąś jednostką frontową. Naczelny Wódz pismo zignorował, popełniając tym samym niewybaczalny błąd.

Serdeczne zaproszenie

Leon Noël już 9 września 1939 r. spotkał się w Krzemieńcu z ministrem Beckiem, by porozmawiać o przeniesieniu władz państwowych Rzeczpospolitej do Francji. Zwłaszcza, że sytuacja na froncie stawała się coraz bardziej katastrofalna. Po spotkaniu Beck poinformował Rydza-Śmigłego, że jedzie do Krzemieńca, skąd zadba o szybką ewakuację rządu na Zachód, gdyby nastąpiła taka konieczność.

W dniu 12 września znów przyjechał do niego Noël, żeby wspólnie ustalić, na jakich warunkach rząd Francji udzieli polskiemu gościny. Ambasador zaproponował, by polska Rada Ministrów - wraz z prezydentem i urzędnikami - przejechała przez Rumunię do któregoś z jej portów, gdzie czekałby już francuski okręt wojenny. Gwarantowałby on Polakom na swym pokładzie przywilej ''droit de residence'' (prawo do eksterytorialnego pobytu), obowiązujący następnie w kraju docelowym.

Beck nie wiedział, że tego samego dnia polski poseł w Hiszpanii Marian Szumlakowski wysłał do niego depeszę zawierającą sensacyjną informację. Otóż spotkał się on z Philippem Pétainem, ambasadorem francuskim w Madrycie. Ten - z racji swej wielkiej sympatii do Piłsudskiego i jego następców - ostrzegł, że gdy tylko polski rząd przekroczy rumuńską granicę, to zostanie internowany. Depesza Szumlakowskiego trafiła do ambasady w Bukareszcie i tam zniknęła.

Beck nie był też świadom, że pozostający bez przydziału gen. Sikorski spotykał się 12 września we Lwowie z politykami i generałami, by omówić możliwość obalenia sanacyjnej ekipy. Nagle jednak zmienił zadanie i - po rozmowie z wysłannikami Leona Noëla - wyruszył w stronę granicy z Rumunią. Tymczasem polski minister spraw zagranicznych negocjował z rumuńskim ambasadorem Gheorghe Grigorceą warunki ''droit de passage'' (prawa przejścia). Konkrety usłyszał dopiero 17 września, kiedy Armia Czerwona przekroczyła wschodnią granicę II RP. Rumuński ambasador zapewnił wówczas Becka, że jego rząd zamierza przestrzegać konwencji haskiej. Pozwalała ona państwu neutralnemu na zagwarantowanie bezpiecznego przejazdu przez swe terytorium władzom kraju, który toczył wojnę. Po południu 17 września potwierdził tę obietnicę rumuński minister spraw zagranicznych Grigore Gafencu. Zaproponował, by władze Rzeczpospolitej udały się jak najszybciej do portu w Constanzy. Rumuńska zgoda nadeszła w kluczowym momencie. Zniecierpliwiony zwłoką Józef Beck przygotował alternatywną trasę ucieczki. Polski rząd miał ewakuować się na Węgry i stamtąd dotrzeć do Francji drogą lotniczą. Jednak wariant rumuński wydał mu się prostszy i bezpieczniejszy.

Szosa na Czerniowce

''Z przejściowego potopu uchronić musimy uosobienie Rzplitej i źródło konstytucyjnej władzy. Dlatego choć z ciężkim sercem, postanowiłem przenieść siedzibę Prezydenta Rzplitej i naczelnych organów państwa na terytorium jednego z naszych sojuszników'' - napisano w orędziu prezydenckim, zatwierdzonym przez Mościckiego 17 września w Kutach.

Wiedziano, że Armia Czerwona zbliża się do granicy rumuńskiej i w ciągu kilkunastu godzin odetnie drogi ewakuacji. Decyzja więc mogła być tylko jedna. Ucieczka przez most graniczny nad Czeremoszem zaczęła się tuż przed północą. ''Dla społeczeństwa takiego, jak polskie, gdzie nad kategoriami politycznymi myślenia górują zawsze imperatywy uczuciowe, opuszczenie terytorium Rzeczypospolitej przez naczelne władze państwowe musiało stać się wśród oszałamiających ciosów wrześniowych dodatkowym, głębokim wstrząsem moralnym'' - pisze Władysław Pobóg-Malinowski. Nota bene, podczas rozmów z Rumunami mowy nie było o przepuszczeniu Wodza Naczelnego, a wedle międzynarodowych konwencji kraj neutralny powinien go internować. Jednak wieczorem 17 września minister Gafencu przysłał zapewnienie, że także Rydz-Smigły będzie mógł swobodnie dostać się do Francji.

Po drugiej stronie granicy w Czerniowcach na Polaków czekały kwatery i niespodzianka. Ambasador Grigorcea poprosił o podpisanie deklaracji, w której polski rząd na czas przejazdu przez terytorium Rumunii zrzekał się wszelkich atrybutów władzy. Zaskoczony Beck stanowczo odmówił. Od tego momentu Rumuni zaczęli udzielać coraz mętniejszych tłumaczeń. W końcu, po południu 18 września, oznajmili, że z powodu ogłoszenia mobilizacji w całej Besarabii chcą ewakuować polskie władze w głąb kraju. W tym celu podstawiono specjalny pociąg. Tracąc zaufanie do gospodarzy, Beck postanowił podróżować samochodem. Jednak jego decyzja nie miała znaczenia.

Wedle zapisów Konstytucji kwietniowej, prezydent Rzeczpospolitej miał prawo powoływać i odwoływać premiera oraz Naczelnego Wodza, a podczas wojny także wskazać swego następcę. W procesie legalnego przekazania władzy kluczową osobą był Ignacy Mościcki, który został uwięziony przez Rumunów w Bicaz. Tam wkrótce zjawił się ambasador II RP w Bukareszcie - Roger Raczyński. Zaczął usilnie przekonywać odizolowanego prezydenta, iż sytuacja jest beznadziejna i ten musi jak najszybciej wyznaczyć swego następcę. Wedle Poboga-Malinowskiego Raczyński był jedynie pionkiem, a główne role w spisku odgrywali: radca ambasady w Bukareszcie Alfred Poniński oraz attache wojskowy ppłk Tadeusz Zakrzewski. To oni zadbali, żeby legalny rząd został odcięty od świata. Po czym niecierpliwie czekali na przybycie Sikorskiego.

Wyścig do Bukaresztu

Samochód gen. Sikorskiego przejechał przez most nad Czeremoszem tuż po 5 rano 18 września. Po drugiej stronie czekał już ambasador Noël i dwóch wysokiej rangi francuskich oficerów. Zabezpieczyli oni benzynę dla auta Polaka i stali się jego obstawą, gwarantując bezpieczne dotarcie do Bukaresztu.

To ostatnie nie udało się Beckowi. Minister Gafencu umówił się z nim na spotkanie w Slănic, ale zamiast szefa rumuńskiego MSZ czekali tam już żandarmi i przymusowa kwatera. Nie chcąc się poddać, płk Beck zdołał wymóc, żeby do stolicy mogła wyjechać jego żona. Jadwiga Beck znała osobiście premiera Rumunii Armanda Călinescu, który stał się ostatnią nadzieją sanacji. Ale pani Beck nie zdążyła się z nim spotkać. W dniu 21 września, niedaleko pałacu Cotroceni, samochód szefa rumuńskiego rządu ostrzelali z broni maszynowej zamachowcy. Premier zginął wraz z kierowcą i ochroniarzem. Ujętych sprawców natychmiast zabito, a wszystko wskazywało na to, że za mordem stała proniemiecka Żelazna Gwardia i służby specjalne III Rzeszy. Śmierć Călinescu odebrała Beckowi i Mościckiemu resztki nadziei na uwolnienie. Co ciekawe, w tym czasie domagali się tego Brytyjczycy. Natomiast internowania stanowczo żądały Berlin oraz Moskwa. Rząd francuski zachował całkowite milczenie.

Sikorski przez dwa dni krążył w Bukareszcie między ambasadą francuską a polską. Wreszcie 22 września wsiadł do luksusowego wagonu Orient Expressu jadącego do Paryża. Towarzyszył mu nieoceniony Leon Noël. ''Poinformuję rząd [Francji] o stanie faktycznym z wnioskiem o niedopuszczenie tej kliki rządowej [sanacji]'' - zapisał Sikorski na kartce w notatniku podczas podróży. Nie musiał za bardzo się starać. W nocy z 20 na 21 września Mościcki uległ namowom Rogera Raczyńskiego i przekazał mu swój dekret do przesłania pocztą dyplomatyczną do Paryża. Nominował nim na swego następcę gen. Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego. Tym wyborem kompletnie zaskoczył wszystkich, ponieważ była to jedyna kandydatura, jakiej mu nie podsuwano. Nie po to pozbywano się piłsudczyków, by ulubionym adiutant Marszałka miał zostać nowym prezydentem.

Przez następne dni rząd Francji - z pomocą Wielkiej Brytanii - wywierał presję na Wieniawie, by ten nominacji nie przyjął. Tak też się stało i Mościcki po raz drugi musiał wskazać swego następcę. Tym razem stał się nim były wojewoda i minister spraw wewnętrznych, spolegliwy Władysław Raczkiewicz. Alianci wyrazili zgodę, ale pod warunkiem, iż Raczkiewicz zrzeknie się najważniejszych uprawnień na rzecz premiera. To ostatnie stanowisko objął oczywiście Sikorski.

Ostatni etap czystki przeprowadzili nieocenieni pracownicy ambasady w Bukareszcie: ppłk Zakrzewski i Alfred Poniński. Sporządzili listę osób związanych z obozem sanacyjnym, które znalazły się w Rumunii. W krótkim czasie trafiły one do obozów internowania. Potencjalnym zwolennikom Sikorskiego ułatwiano zaś wyjazd do Francji. W ten sposób w ciągu dwunastu dni, pod dyktando Paryża, dokonała się całkowita wymiana polskiej elity rządzącej. Wśród członków nowej Rady Ministrów nikt nie myślał o tym, by mieć do Francuzów pretensje o niewykonanie umów sojuszniczych, ani też nie palił się do sprzeciwu wobec niekorzystnych dla Rzeczpospolitej decyzji aliantów. Znamienne, że Sikorski godził się na wszystko, czego tylko od niego żądano, nawet po klęsce Francji.

Przebywający w Londynie Stanisław Cat-Mackiewicz pewnego razu wybrał się do kina przy Piccadilly Circus. Tam z rosnącym niesmakiem oglądał kronikę z najnowszych wydarzeń. ''Na ekranie Jerzy VI ze swoją miłą, sympatyczną, a tak podobną do Kazia Zdziechowskiego fizjonomią, i Churchill, podobny do ogromnego nadętego buldoga z gumy. Raptem sus, skok i wskakuje między nich gen. Sikorski w generalskiej rogatywce. Cała sala rozumie, że generał wskoczył w ostatniej chwili, zobaczywszy soczewkę operatora kinowego. Robi mi się nieprzyjemnie. De Gaulle by tak nie skakał'' - zauważył aluzyjnie wileński publicysta.


http://historia.wp.pl/title,Wladyslaw-Si.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 25 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagłe zwołanie Rady Bezpieczeństwa na wniosek Anglii, Francji i USA w sprawie Syrii. Dlaczego?



Rosjanie mają już dość bombardowania najemników, których za chwilę zastępują następni najemnicy, i tak bez końca. Postanowili rozwalić ośrodek dowodzący ruchem wojsk najemnych:

Rosyjskie okręty, które zostały rozmieszczone wzdłuż syryjskiego wybrzeża, ostrzelały rakietami Kalibr ukryte centrum dowodzenia w Dar Ezza w pobliżu góry Saman, w zachodniej części muhafazy Aleppo.
W wyniku ataku zginęło łącznie 30 oficerów wywiadu izraelskiego, amerykańskiego, tureckiego, katarskiego i brytyjskiego.
Podaje arabska stacja ALALAM: http://en.alalam.ir/news/1864011 .



Dodatkowo Rosja wprowadziła zakaz lotów w obszarze powietrznym Syrii, dla samolotów, które chciałyby atakować armię syryjską:

źródło https://www.superstation95.com/index.php/world/2055 twierdzi że żarty się skończyły. Rosyjscy piloci oraz operatorzy wyrzutni rakiet ziemia-powietrze otrzymali instrukcję, aby strzelać do każdego samolotu, który zaatakuje armię syryjską.
=================================

24 September 2016 19:06
No-Fly Zone Violates Syria’s Sovereignty: Syrian MP

[Increase]
[Normal]
[Decrease]
No-Fly Zone Violates Syria’s Sovereignty
No-Fly Zone Violates Syria’s Sovereignty
According to Mohamed Khair al-Akkam, Syrian parliamentarian and member of the Syrian Arab Republic delegation for the intra- Syrian dialogue in Geneva, no- fly zone is an attempt to violate Syrian sovereignty and Damascus has every right to defend its territories and its people from terrorists.

Syria won't ground its combat aviation regardless of demands from the US and Germany, which say that this will allegedly allow to the cessation of hostilities to be maintained, Mohamed Khair al-Akkam, Syrian parliamentarian and member of the Syrian Arab Republic delegation for the intra- Syrian dialogue in Geneva told Russia's Izvestia newspaper.

"It goes without saying that Syria will never agree to stop the flights and its airstrikes on the armed groups due to a very simple reason: we are being offered to stop eliminating those who, even regardless the ceasefire, continued their fighting against the Syrian army and kept killing civilians," the Syrian politician told the newspaper. "Moreover, such demands represent an evident attempt to violate Syrian sovereignty. Damascus has every right to defend its territories and its people from terrorists and this is exactly what it is doing," he further stressed.

The parliamentarian added that the best way to maintain the cessation of hostilities in his home country would be through adherence to the agreements already in place.

However there is no sense talking about the ceasefire when Syria is alone in following the accords while the terrorists continue fighting.

The above comments come as s follow up to the recent push of US Secretary State John Kerry to set up a no-fly zone in the country by claiming it will give the collapsing ceasefire agreement a chance of surviving and restore trust in the process.

On Friday, German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier used his speech before the United Nations General Assembly to reiterate the call for a ban on flights above the country claiming it could "facilitate a ceasefire." Meanwhile, Member of Russia's State Duma (lower chamber of the Russian parliament) Committee on international affairs Anvar Makhmutov told the newspaper that the demands of Washington and Berlin are strange, to say the least, as they clearly pursue goals far from the "facilitation of ceasefire." "It is surprising that [the US and Germany] address these calls to Russia and Syria and not to their own coalition," the politician said. In fact, he added, Kerry and Steinmeier want to restrict Syria's and Russia's impact on the situation at the battlefield, primarily, in Aleppo.

There is a clear desire between such calls to facilitate the positions of the militants. At the same time neither Kerry nor Steinmeier called on the extremists, which the West regards as the so-called "moderate opposition" to halt their fighting and thus save the ceasefire, the Russian deputy noted.
He further reminded that it is due to the actions of the US and its coalition the ceasefire agreement is falling apart.

"Russia has made strong efforts to convince Syria to agree to the ceasefire however after the recent strikes of the US-led coalition on the positions of the Syrian army at Deir ez-Zor both Damascus and Moscow were stabbed in the back," the politician stated.

Earlier on Thursday, Iranian President Hassan Rouhani stated that a no-fly zone in Syria will only serve to strengthen foreign-sponsored terrorists in Syria. "A no-fly zone (in Syria) will benefit terrorists, who have everything expect for military aircraft," the Iranian leader said during a presser after his speech at the 71st United Nations General Assembly session in New York; Sputnik reported.
http://en.alalam.ir/news/1865298
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 28 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szejk wyjaśnia sprawy Ukrainy
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 29 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Państwo, Przyjaciele, Ludzie Dobrej Woli!

We wtorek 4 października o godz. 11:00 przewidujemy przed Sejmem pikietę
"uświadamiającą" wybrańcom Narodu, że PRAWDZIWA USTAWA O SPRZEDAŻY
BEZPOŚREDNIEJ OD ROLNIKÓW (bo są i podróbki tejże ustawy) jest sprawą pilną
i od dawna oczekiwaną - i przez rolników, i przez konsumentów!

W "sejmowej zamrażarce" od stycznia leży nasz projekt, na którego przeczytanie i wdrożenie w/w wybrańcy nie mieli czasu...Na co go mieli, nie będziemy przypominać.

A tu nagle 4.10.2016. ma być pierwsze czytanie w Sejmie...
Jakiego projektu - nie wiadomo, możemy się domyślać.

Ergo - prosimy pilnie o wsparcie Sprawy -
swoją obecnością, dobrą myślą, modlitwą, medytacją, rozsyłaniem tej wieści -
- jak kto może i potrafi.
Żeby nas szanowano, żeby liczono się z naszym zdaniem - musimy być zauważeni.

Apelujemy o dołączenie do nas choćby w takich chwilach.

Serdecznie -
Dorota Staszewska
Koalicja/Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, ICPPC,
Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów (właśnie powstałe).
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 30 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś link?
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 01 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotyczy też współczesnego marksizmu.
01.10.2016
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:21, 04 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie dotyczy marksizmu. To dotyczy urojeń tego gościa. Zresztą sam przyznaje facet, że ma sklerozę. Ponadto widzi wszędzie marksizm. Mam wrażenie, że otwiera lodówkę, a przed jego oczami jest tylko marksizm kiełbasiany, marksizm serowy, itd. Gość w ogóle nie wie co to jest marksizm, ale usilnie o nim opowiada. Szkoda czasu na niego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 20, 21, 22   » 
Strona 12 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kto rządzi tymi którzy nami rządzą
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile