W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czemu w Polsce nienawidzi sie żydów?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 8523
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milczy11
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 14:30, 21 Maj '10   Temat postu: Czemu w Polsce nienawidzi sie żydów? Odpowiedz z cytatem

Nie mam kogo zapytać o to nurtujące mnie pytanie. To jak w temacie, czemu? Na forum co krok mowi sie, ze to jest żyd (czyt. ze jest zly) moze jestem wyidealizowany, jednak nie jestem za uogolnianiem, kazdy jest jednostka odpowiedzialna za siebie, mogą byc grupy , ale chyba nie kazdy jest taki sam, mimo, ze nasza natura pochodzi z tego samego korzenia. Czemu oni sa gorsi ? Czemu szczególnie w naszym kraju ? Zazdrość? Nie znam histori tylko z powodu, ze jest zmieniana. Nie wierze po prostu w nia. Tak na wiasen, jestem Ateista, nie bronię nikogo , jestem tylko ciekaw tego maniakalnego poniżania żydów.
Powrót do góry
TheAlmighty1
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 14:36, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.. Moze za to ze wydali Chrystusa? Moze dlatego ze Bog tak chcial?
Powrót do góry
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8561
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 21 Maj '10   Temat postu: Re: Czemu w Polsce nienawidzi sie żydów? Odpowiedz z cytatem

A skąd wnioskujesz, że w Polsce nienawidzi się Żydów? Czy 10 tyś Polaków nienawidzących żydów to powód żeby skazać cały naród na antysemityzm ? To Żydzi wmawiają "wszystkim w koło" , jak ich Polacy nienawidzą.
Zresztą, jak poczytasz to forum to znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytanie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milczy11
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 14:54, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesto słyszę "Ty żydzie" "to żydzi" itp, moze za bardzo uogólniłem. Piszesz, ze żydzi sami mówią o tym, ze polacy ich nie lubią, czemu?
Powrót do góry
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie zdumiewa skłonność do traktowania wszystkich Żydów jako worek treningowy tylko ze względu na ich przynależność rasową czy narodową. Odnoszę nieodparte wrażenie, że wystarczy napisać o syjoniście-hochsztaplerze i już mamy gotowe polowanie na czarownice. I ani jednego wyważonego i rozsądnego głosu.

Sugestia ta nie jest pozbawiona podstaw (patrz antysemickie tematy i posty na forum) bo takie zachowanie dziwi zwłaszcza u osób rzekomo niepodległych socjotechnikom stosowanym przez „wielkiego lalkarza”.

Tymczasem zamiast je demaskować ludzie zdają się im ulegać, co budzi jedynie moje zdumienie.

Ludzie zachowują się dziś jakby słuchali Radia Maryja – o co tylko chodzi pociągającym za ich mentalne sznurki – nie dostrzegając, że syjonizm to tylko narzędzie tak jak masoneria.

Nakręca się obecnie nienawiść do Żydów, którzy z powstaniem państwa Izrael jak i globalną lichwą nie mają nic wspólnego. To, że przedstawiciele bogatych syjonistycznych rodów mają garbate nosy to nie znaczy, że to Żydzi, lecz na polecenie watykanu zwalają na Żydów to, co sami wyczyniają ze światową gospodarką. Żydzi (Chasydzi jakich macie nie lubić a nawet nienawidzić) nie uznają satanistycznego tworu państwowego i ich „elit”.

Można być syjonistą i jednocześnie nie być Żydem – Chasydem. To dwie sprzeczne rzeczy.

Syjoniści są biali, czarni nawet żydowscy, ale to nie Żydzi !!! Ci brzydzą się np. lichwą. Nie mylcie pojęć.

Dlatego też nigdy w TV nie zobaczycie takich scen z paleniem przez wiernych Prawu Bożemu – Torze (czyli pierwszych pięć Ksiąg w Biblii) flagi państwa z satanistycznym znakiem.






Znak słońca jako satanistyczna Gwiazda Remfana znajduje się na fladze obecnego tzw. Izraela. Flaga ta nagminnie palona jest przez wierzących Żydów (Chasydów), Żydów nie-syjonistów (Więcej ciekawych informacji w: Yakov Rabkin, "W imię Tory. Żydzi przeciwko syjonizmowi", Wydawnictwo Akademickie Dialog, Warszawa 2007 r. )

Dzieje 7:43 Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka Remfana, wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać. Przesiedlę was za to poza Babilon.
Amosa 5:(26) Owszem, nosiliście namiot Molocha waszego i Kijuna, obrazy wasze, gwiazdę bogów waszych, którycheście sobie naczynili.


Określenie krypto-żyd jest używane dla opisania odpadłych od wiary Żydów, którzy w sposób niejawny nadal praktykują swe tradycje, lecz zazwyczaj służą światowemu katolicyzmowi.
A zatem byli Żydzi, już jako satanistyczni kabaliści potajemnie służą Rzymowi (watykańskiemu antychrystowi – 17 rozdział Księgi Objawienia - Apokalipsy) dokonując gigantycznych przekrętów, lecz wina spada na wierzących w Boga biedaków.

Zasadniczo satanistycznym elitom najprawdopodobniej chodziło o to, by móc obwinić za wszystko czego się dopuszczali, prawdziwych Żydów.
Miało to związek ze zwiększeniem się władzy i wpływów podległych watykanowi żydowskich przechrztów – syjonistów jak Rotszyldowie i Rockefellerowie właśnie w tamtym okresie, stąd problem pochodzenia sług watykanu został rozwiązany poprzez zwalanie od tamtej pory wszystkiego na wiernych Bogu Chasydów a nie dopuszczających się zła w oczach Boga – nie tylko w postaci ogromnej lichwy – syjonistycznych pomocników watykańskiego antychrysta.

Pewien artykuł pochodzący z 20 marca 2007 o związkach syjonistycznej Ligi Antydefamacyjnej z watykanem

http://lethal-injection-florida.blogspot.....e-for.html

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnew.....mercy.html

ujawnia nam pewne ciekawe szczegóły tej kolaboracji ze sobą satanistów różnych rytów. Szef Ligi otrzymuje z rąk papieża najwyższe odznaczenie „zakonu papieskiego”, konkretnie „Rycerskiego zakonu św. Grzegorza”. Jak już wspomniałem większość ludzi skłonna jest widzieć Żydów w takich organizacjach, ale ten fakt dowodzi, że to krypto-żyd, czyli syjonista podległy papieżowi i przyjmujący od niego rozkazy.
I pamiętajmy, że „zakon” oznacza starożytny Rzym a w prostej linii – jak dowodzi 2gi i 7my rozdział Księgi Daniela – Babilon.

Cytat:
Unlike the rest of Saddam's cabinet, Aziz is a Chaldean Catholic, from a Babylonian branch of the Church which maintains full ties with Rome. He was received in a private audience by Pope John Paul II on the eve of the Iraq war in February 2003.


Oglądacie filmiki o wprowadzeniu przez syjonistów NWO, co jednak wcale nie przeszkadza wam zignorować słusznych dowodów na niebawem wdrażane przez wszystkie watykańskie przekaziory próby okłamania świata bzdurą, że „za wszystko odpowiedzialni są Żydzi bo to oni wywołali III wojnę światową między cywilizacją Islamu a judeo-katolicką, oni i ich i Chrześcijan wiara i Tora, którą czczą zgodnie z jakąś tam ich świętą księgą zupełnie nie naszą zachodnią i katolicką”.
To syjonistyczna bzdura mająca odciągnąć uwagę od Rzymu, jezuitów i bogatej syjonistycznej masonerii na ich usługach i zrzucić odpowiedzialność za wszystko na biedaków z Palestyny i Izraela, również tych chodzących co sobotę do Synagogi (pewnie wielu na forum stwierdziłoby chętnie, że do "synagogi Szatana").

Zdaniem wielu to zapewne pejsaci Chasydzi podpalają świat, nie Rzymski Antychryst i jego - świadomi swojej roli bądź nie – masońscy pomocnicy.

Tak jak przed II wojną. Identycznie.


„Protokoły mędrców” też napisali ci, którzy chcieli w ten sposób pozbyć się tych, którzy nie mają z nimi nic wspólnego. To przysłowiowy "złodziej krzyczący - łapaj złodzieja".

Kiedy na początku XX wieku rosła z tego powodu do nich niechęć a wypełniało się to co w nich zapisane przyszedł holocaust. Teraz też się wypełnia i też rośnie do nich niechęć i też nie ma to z nimi nic wspólnego bo to kłamstwo mające zniszczyć kozły ofiarne a nie sprawców.

"Kowal ukradł a cygana powiesili". Nic nowego, nowe jest to, że uważałem, iż jesteście mniej podatni na fałszywe, bo wyrwane z kontekstu faktów, antysemickie teorie.

Wielu na świecie nieświadomie spełnia polecenia syjonistów i po prostu chce opluć Żydów zaprzęgając do antysemickich tez jakieś bardzo niepewne i podejrzane materiały. Tylko ich autorzy wiedzą, czy i od kogo dostają za nie pieniądze. To zwykły rozwój przez dociski jakiemu ulegacie i obyście to kiedyś dostrzegli.

Rozejrzyjcie się wokół ilu takich jak Leszek Bubel żyje dostatnio bo być może dostaje pieniądze w prostej linii nawet od KRK - znanego promotora antysemityzmu, któremu być może bardzo na tym zależy, aby w waszym mniemaniu światem rządzili „żydzi i masoni” co do pewnego naskórkowego poziomu jest prawdą, ale nie do końca BO TO TYLKO NARZĘDZIA!!!!

To, że „kasą rządzą Żydzi”, nie znaczy, że rządzą światem a jeśli wprowadzają NWO to na polecenie tego, którego najmniej w tym wszystkim widać. Kogo? Przeczytajcie.

viewtopic.php?p=148843#148843


Przemyślcie to gruntownie i patrzcie szerzej, niż przez pryzmat „Żydów” na to, co się na świecie obecnie dzieje.
Polecam znaki końca opisane w 24 rozdziale Ewangelii Mateusza a zwłaszcza opis watykańskiego antychrysta w 17 rozdziale Objawienia, ostatniej Księgi Biblijnej.



Hitler i jego zaplecze z NSDAP i komuniści jako członkowie masońskiej loży Grand Orient, byli w znacznej części Żydami – syjonistami. Dlatego wymordowali Żydów wierzących w Boga i podległych Jego Prawu – Torze, bo pozostawienie ich przy życiu utrudniałoby im implementowanie znamienia Bestii, którego PRAWDZIWE ZNACZENIE odkrywa tylko BIBLIA z którego to określenie pochodzi a nie z mitów i legend dezinformacji jakie posiadacie na tym forum wyciągniętych z netu opanowanego przez syjonistów.

PRAWDZIWE ZNACZENIE I LOKALIZACJĘ ZNAMIENIA BESTII I ZNAKU BOGA CHRONIĄCEGO PRZED JEJ PRZYJĘCIEM OPISAŁEM TU:

viewtopic.php?p=148843#148843


Ciekawe dlaczego obecnie tak bardzo prześladują tych (i głównie tych !!), którzy stanowią dla nich powód do obaw, jako niebezpiecznych wielbicieli Prawdy => Oto wypowiedź masona Alberta Pike'a viewtopic.php?t=1770 Albert Pike: na końcu wyrżniemy chrześcijan, nasz główny cel
Cytat:
"Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.
W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego. Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.
Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasa oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.
To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie." (http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm EN)


Dodam tylko na koniec odnośnie symboli na dolarze: III wojna światowa w wyniku rychłego zderzenia cywilizacji [Dialektyka Hegla: teza (Islam) <=> antyteza (religia judeo-katolicka) synteza (Seclorum) Nowy Świecki Porządek - napis wokół oka Lucyfera]

Dowiedzcie się z moich najnowszych postów jakie siły kręcą syjonizmem i nie mylcie ich z wiernymi Bogu WIEKUISTEMU, Żydami. Oni czytają tę sama Biblię co i Chrześcijanie.

Pozdrawiam was serdecznie

_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
TheAlmighty1
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 15:31, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kozak napisal:
Cytat:
I pamiętajmy, że „zakon” oznacza starożytny Rzym a w prostej linii – jak dowodzi 2gi i 7my rozdział Księgi Daniela – Babilon.

Moglbys to troche rozwinac???
Powrót do góry
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milczy11 napisał:
Czesto słyszę "Ty żydzie" "to żydzi"



Ale chłopie! Tak się tylko mówi!!!! Przeciętny Polak jak mu gołąb nasra na łeb i mówi do gołębia: "ty żydzie pierdolony" to nie ma na myśli człowieka pochodzenia żydowskiego!! tak się po prostu przyjęło, ktoś kiedy był rzeczywiście źle nastawiony do Żydów i wymyślił żeby porównywać wszystkie nieszczęścia do Żydów takimi powiedzonkami, a inni naśladowali go, bo było to nowe powiedzenie!!! dzieci w piaskownicy uczą się tego od starszych, dorastają i uczą kolejnych, myślisz, że one w ogóle wiedzą kto to jest Żyd, myślisz że w ogóle wiedzą co to naród? no właśnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TheAlmighty1
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 16:01, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
milczy11 napisał:
Czesto słyszę "Ty żydzie" "to żydzi"



Ale chłopie! Tak się tylko mówi!!!! Przeciętny Polak jak mu gołąb nasra na łeb i mówi do gołębia: "ty żydzie pierdolony" to nie ma na myśli człowieka pochodzenia żydowskiego!! tak się po prostu przyjęło, ktoś kiedy był rzeczywiście źle nastawiony do Żydów i wymyślił żeby porównywać wszystkie nieszczęścia do Żydów takimi powiedzonkami, a inni naśladowali go, bo było to nowe powiedzenie!!! dzieci w piaskownicy uczą się tego od starszych, dorastają i uczą kolejnych, myślisz, że one w ogóle wiedzą kto to jest Żyd, myślisz że w ogóle wiedzą co to naród? no właśnie

A graliscie kiedys "w noza" w piaskownicy? Co sie mowilo jak noz spadl na kamien i sie nie wbil?
Ze na zyda trafil. To znaczylo ze mozna bylo rzucic jeszcze raz.
Powrót do góry
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, i w mnóstwo innych, jak piłka wpadła do bramki fuksem, tak po chamsku, że bramkarz nie miał wiele do powiedzenia to też sie mówiło na takiego gola, ale żyd. I wtedy nikt nie myślał o Żydach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie zachowują się dziś jakby słuchali Radia Maryja – o co tylko chodzi pociągającym za ich mentalne sznurki – nie dostrzegając, że syjonizm to tylko narzędzie tak jak masoneria.

widzisz kozak było pięknie do tego momentu, co innego ty robisz takim tekstem? poza tym daj mi przykład antysemityzmu z radia maryja, ale nie taki wyborczej czy onetu, bezpośredni. Za to ja ci dam milony przykładów poparcia dla syjonistycznego reżimu, fakt są wyjątki i chwała im za to jednak stanowią oni małą część populacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze gdy się coś sprzedaje - często słyszę definicję;" to idzie do żyda".

Ja nie byłem antysemitą ale zdaje się ,że stałem się nim po kilkudziesięciu latach życia.
To tak jakbyś nagle się wkurwił, bo po raz kolejny ktoś cię ugryzł/wypił krew/ oszukał...
Rzucasz wszystko i ciągniesz za sznurki szukając jaka kurwa za tym wszystkim stoi -
no i u mnie na końcu sznurka jakoś dziwnie pojawiały się pejsate. Przypadek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu muszę zgodzić się z prostym ruskiem Wink
A w odpowiedzi na pytanie dlaczego ich nie lubimy
A) Nie lubimy żądnych krwi pałających zemstą syjonistów
B) Żydzi kreują wizerunek polaka nienawidzącego
w taki np sposób http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

Jeśli chcesz zgłębić temat to polecam lekturę obowiązkową
Zapewniam cię że to oryginał z 1936 roku sam go skanowałem Smile
http://www.scribd.com/doc/29399590/Protoko%C5%82y-M%C4%99drcow-Syjonu-1936
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pasożyd




Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 21 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak się mówi:
-nie bądz żydem (znaczy podziel się)
Cytat:
Pan BÓG kazał się dzielić

znaczy się : być zydem to nie chcieć się podzielić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borgo
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 00:22, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Icuś wraca ze szkoły i od drzwi krzyczy:
- Tato była w szkole ankieta, napisałem że jestem ruski a nie żyd!
- O synu jak ty nie jesteś żyd, to od jutra jak inne ruskie pojedziesz do szkoły tramwajem.
Mały się wkurzył, leci do dziadka i znów:
- Była w szkole ankieta, napisałem że jestem ruski a nie żyd!
- O wnuczku jak ty nie żyd, to od jutra jak wszystkie ruskie 50 kopiejek kieszonkowego, a nie tak jak teraz.
Znów się wkurzył i babci w kuchni:
- Była w szkole ankieta, napisałem że jestem ruski a nie żyd!
A babcia:
- Uj jak ty nie żyd to na obiad same ziemniaczki dostaniesz, a resztę my zjemy.
Siedzi Icuś przy stole patrzy na nich z nienawiscią i mówi:
- Wiecie ja już rozumię tych ruskich. Dopiero pół godziny jak jestem ruski, a już tak nienawidzę tych żydów.
Powrót do góry
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasożyd napisał:
jak się mówi:
-nie bądz żydem (znaczy podziel się)
Cytat:
Pan BÓG kazał się dzielić

znaczy się : być zydem to nie chcieć się podzielić Wink

trzeba dobrze wiedzieć który "pan" bóg.
Żydowskie przykazania brzmią na przykład tak ( z pamięci fragmenty Talmudu czy tez Tory):" uwieść żonę gojowi nie jest grzechem- swojemu bratu żony nie zabieraj".
"pieniądze goja są twoimi pieniędzmi" , "goje wobec narodu [chyba tak to piszą sądząc,że tylko oni maja prawo do tej nazwy] są jak psy wobec gatunku ludzkiego ". Istnieją zatem na świecie -według żydowskich zasad oczywiście-"równi i równiejsi". ( tak nawiasem- nie dajmy się nazywać więcej "gojami"- to stwierdzenie uwłaczające godności naszych przodków. "bóg" kłamstwa lubuje się " grze odwrotności/przewrotności"- nasi przodkowie to JOGOWIE. -starożytny , silny ród. żmijowe plemię z JOG-a robi sobie GOJ-a , z żywej istoty martwą. Symbole mają ogromne znaczenie.
Spróbujcie sie nazywać Jogami i obserwujcie pianę na pyskach u co niektórych z tego tylko powodu. To bardzo ciekawe doświadczenie.

Ci, którzy nakazują "bratanie się" z żydami są albo kompletnymi głupcami albo zwykłymi prowokatorami.
Jest takie przysłowie:" nie całuj się ze żmiją- tak na wszelki wypadek") . Ja nie mam nic przeciwko żmijom- one też istnieją na świecie i mogę je nawet z daleka podziwiać ale jeśli znajdę to paskudztwo w kołysce mojego dziecka to ucinam łeb bez wahania. Miejsce żmij jest gdzie indziej. One mogą być pożyteczne na przykład gdy walczą ze szczurami na podwórku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milczy11 napisał:
Czesto słyszę "Ty żydzie" "to żydzi" itp, moze za bardzo uogólniłem. Piszesz, ze żydzi sami mówią o tym, ze polacy ich nie lubią, czemu?

nie chodzi o to że uogólniłeś, ale o to że masz problemy z logiką i rozumieniem znaczenia języka.
jeśli powiem "ty suko", albo "ty capie" - to nie znaczy że nienawidzę psów czy kóz.
znaczy to jedynie tyle iż niektóre wyrazy mają dziś inne znaczenie niźli tylko to pierwotne.

a skąd się wyrazowi wzięło inne znaczenie - to już zupełnie inna kwestia.
w każdym razie najczęściej nie ma to żadnego związku z nienawiścią. często natomiast z pogardą lub obrzydzeniem.
istnieje cała dziedzina nauki która zajmuje się badaniem pochodzenia wyrazów; etymologia.
być może powinieneś znaleźć jakiegoś etymologa i jego zapytać dlaczego wyraz "żyd" ma w polskim języku także znaczenie obelżywe.
moim zdaniem historia tego sięga co najmniej średniowiecza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pasożyd




Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
" uwieść żonę gojowi nie jest grzechem- swojemu bratu żony nie zabieraj".
"pieniądze goja są twoimi pieniędzmi" , "goje wobec narodu [chyba tak to piszą sądząc,że tylko oni maja prawo do tej nazwy] są jak psy wobec gatunku ludzkiego "

Talmud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milczy11
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 16:16, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
milczy11 napisał:
Czesto słyszę "Ty żydzie" "to żydzi" itp, moze za bardzo uogólniłem. Piszesz, ze żydzi sami mówią o tym, ze polacy ich nie lubią, czemu?

nie chodzi o to że uogólniłeś, ale o to że masz problemy z logiką i rozumieniem znaczenia języka.
jeśli powiem "ty suko", albo "ty capie" - to nie znaczy że nienawidzę psów czy kóz.
znaczy to jedynie tyle iż niektóre wyrazy mają dziś inne znaczenie niźli tylko to pierwotne.


to akurat wiem co znaczy, ale chodzi mi o to - CZEMU ?

Czemu nie mówi się " ty pierdolony KATOLIKU! " - bo szczerze mówiąc wolałbym to określenie. Czemu na Żydów, właśnie ich? Co oni zrobili ludzkości, że teraz gardzi się nimi?
Powrót do góry
borgo
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 17:40, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milczy11 napisał:
Bimi napisał:
milczy11 napisał:
Czesto słyszę "Ty żydzie" "to żydzi" itp, moze za bardzo uogólniłem. Piszesz, ze żydzi sami mówią o tym, ze polacy ich nie lubią, czemu?

nie chodzi o to że uogólniłeś, ale o to że masz problemy z logiką i rozumieniem znaczenia języka.
jeśli powiem "ty suko", albo "ty capie" - to nie znaczy że nienawidzę psów czy kóz.
znaczy to jedynie tyle iż niektóre wyrazy mają dziś inne znaczenie niźli tylko to pierwotne.


to akurat wiem co znaczy, ale chodzi mi o to - CZEMU ?

Czemu nie mówi się " ty pierdolony KATOLIKU! " - bo szczerze mówiąc wolałbym to określenie. Czemu na Żydów, właśnie ich? Co oni zrobili ludzkości, że teraz gardzi się nimi?

Powrót do góry
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8561
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żydzi obstają przy swoim, i jak tu ich miłowac Laughing

Wall Street Journal upiera się przy „polskich obozach koncentracyjnych”


Rzecznik prasowy wydawcy "Wall Street Journal", jednego z największych amerykańskich dzienników odmawia usunięcia ze strony internetowej określenia "Polish concentration camp" w jednym z artykułów.


Obraźliwe dla Polaków sformułowanie ukazało się w artykule "Picking the Best of Spring's New Style Books" autorstwa Christiny Binkley opublikowanym 6 maja br. w dziale "Styl życia".

Binkely pisze w nim m.in. o książce Lindy Grant "The Thoughtful Dresser» i przemyśleniach tejże autorki, które nasunęły się jej podczas wizyty w muzeum w Auschwitz. Wtedy właśnie Binkley używa określenia "polski obóz koncentracyjny".

To nieprawdziwe historycznie sformułowanie niejednokrotnie używane juź było przez amerykańskie publikacje. W wielu przypadkach interwencje czytelników i polonijnych organizacji powodowały jednak, że gazety dokonywały poprawek – przynajmniej na swoich stronach internetowych – i drukowały sprostowania, a nawet wprowadzały sformułowanie to na listę określeń, których ich dziennikarze nie mogą używać.

Największy dziennik finansowy nie zamierza jednak tego zrobić. Jak napisała w przesłanym do "Nowego Dziennika" oświadczeniu Ashley S. Huston, rzecznik Dow Jones & Company, który wydaje Wall Street Journal, "użycie przez nas tego sformułowania odnosiło się do geograficznej lokalizacji obozu koncentracyjnego; uważamy, że to znaczenie było jasne. Nie planujemy podjęcia w tej sprawie żadnego działania poza publikacją listu Konsul Generalnej Nowego Jorku, który ukazał się już w poniedziałkowym wydaniu gazety".

W liście tym konsul Ewa Junczyk-Ziomecka podkreśla, że sformułowanie to jest niefortunnym "skrótem językowym", a jego użycie zraniło uczucia ludzi, którzy osobiście ucierpieli na skutek horrorów drugiej wojny światowej. "Opisywanie obozu koncentracyjnego jako „polskiego” tylko dlatego, że znajdował się on na okupowanych terytoriach Polski, jest równoznaczne ze wskazywaniem, iż Polska uczestniczyła w zbrodniach nazistowskich. W rzeczywistości mój kraj był ofiarą najbrutalniejszej działalności Hitlera, a podczas wojny straciło życie 6 milionów obywateli polskich".

W rozmowie z naszą gazetą Junczyk-Ziomecka powiedziała, że nie zna przyczyn, dla których nowojorski dziennik tak postępuje. "Być może wstyd im przyznać się otwarcie do historycznej ignorancji. Często stosowanie tego rodzaju określeń wynika ze zwyczajnej niewiedzy na temat historii okupowanej Polski".

Stwierdziła też, że sytuacje takie powinny mobilizować środowiska zarówno polskie, jak i żydowskie, aby domagać się prawdy historycznej. "Polacy i Żydzi wiedzą najlepiej, co się działo przez tamte wojenne 6 lat na terenie okupowanej Polski – zwłaszcza wiedzą o tym byli więźniowie nazistowskich obozów koncentracyjnych" – stwierdziła Junczyk-Ziomecka.

"Kiedy gazeta drukuje stwierdzenie, które jest fałszowaniem historii, to jej redakcja powinna dostawać nie tylko list od konsula generalnego, ale powinna być zalewana listami od Czytelników. Gazety przecież bardzo liczą się ze swoimi Czytelnikami i tego rodzaju akcja mogłaby przynieść rezultaty. Ponadto wysłanie listów z argumentami przywołującymi fakty historyczne byłoby swoistą akcją edukacyjną" – powiedziała nowojorska konsul generalna. Stwierdziła też, że najgorszą rzeczą byłoby, gdyby "naszą odpowiedzią była cisza".

Podobnego zdania był Frank Milewski z nowojorskiego oddziału Kongresu Polonii Amerykańskiej. "To jest wielkie wyzwanie, wobec którego musimy być solidarni" – stwierdził.Milewski powiedział też "Nowemu Dziennikowi", że jego organizacja będzie zabiegać o usunięcie sformułowania ze strony internetowej WSJ. "Jeśli jednak się na to nie zgodzą, zwrócimy się do nich z sugestią, aby napisali artykuł o pierwszym transporcie więźniów do Oświęcimia. Składał się on z 728 Polaków, którzy zostali przewiezieni do Oświęcimia z Tarnowa 14 czerwca 1940 roku. To był właśnie początek Oświęcimia. Niedługo minie 70. rocznica tego dnia".

Ewa Kern-Jędrychowska



Na stronie internetowej Wall Street Journal pojawiły się krytyczne komentarze pod adresem autorki artykułu, często z żądaniem zmiany użytego przez nią sformułowania.

Komentarze można jeszcze wpisywać klikając tutaj. Można też wysłać e-mail bezpośrednio do autorki.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze wzoru listu zamieszamy go poniżej:

Dear, CHRISTINA BINKLEY

As a member of the Polish community in the United States I strongly protest against the phrase "Polish concentration camp," which you have used in your article: "Picking the Best of Spring's New Style Books." This is inappropriate, insulting and offensive for Polish people. As you should know, during World War II Poland was occupied by Nazi Germany. Polish people were exterminated in concentration camps along with Jews and others. Please do not ignore this request and correct the phrase in your article.

http://www.dziennik.com/news/usa/10905
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milczy11 napisał:
to akurat wiem co znaczy, ale chodzi mi o to - CZEMU ?

powiedziałem: zapytaj etymologa.
albo zadzwoń do bralczyka - nie wiem czy ma jeszcze ten program w TV polonia? Smile

milczy11 napisał:
Czemu nie mówi się " ty pierdolony KATOLIKU! " - bo szczerze mówiąc wolałbym to określenie.

nie rozumiem.
Przecież możesz sobie mówić " ty pierdolony KATOLIKU! " - ktoś ci broni?
nie wątpię, że niejeden już tak powiedział Smile

milczy11 napisał:
Czemu na Żydów, właśnie ich?

nie tylko na żydów. mówi się tez np. "ty kacapie" albo "wyglądasz jak rumun", tudzież "cyganisz".

milczy11 napisał:
Co oni zrobili ludzkości, że teraz gardzi się nimi?

to akurat jest dobre pytanie... być może od niego powinieneś zacząć ten wątek.
akurat w przypadku żydów możliwości jest wiele.
że wymienię 2 z brzegu:
1) religia: zabili jezusa
2) pragmatyzm: praktykowali lichwę tudzież inne niepożądane postawy społeczne

jedno jest pewne: na pewno skądś się to wzięło.
nawet jeśli z nienawiści to i nienawiść nie bierze się znikąd; albo jest spontaniczna, albo celowo wywołana.
jeśli spontaniczna to musi mieć powód, a jeśli wywołana to sprawcę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pasożyd




Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 22 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu w Polsce nienawidzi się Żydów?
równie dobrze mugłbyś zapytać czemu cały świat nienawidzi Żydów?
to nie chodzi o nienawiśc!
zaskakujące jest że na prawie całym świecie (może bez israela) żydzi mają do siebie przyklejoną etykiete

na pewno nie wzieło się to z niczego
albo sami na to zacharowali ciężką praca albo "ktoś" ich wrobił Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasożyd napisał:
Czemu w Polsce nienawidzi się Żydów?
równie dobrze mugłbyś zapytać czemu cały świat nienawidzi Żydów?
to nie chodzi o nienawiśc!
zaskakujące jest że na prawie całym świecie (może bez israela) żydzi mają do siebie przyklejoną etykiete

na pewno nie wzieło się to z niczego
albo sami na to zacharowali ciężką praca albo "ktoś" ich wrobił Wink

oni nawet w Israelu zżeraja jedni drugich. Czytałem wspomnienia rosyjskich żydów , którzy się tam osiedlili po jakiejś kolejnej fali propagandy w Rosji ( że tam ,że państwo....) .Żydzi , którzy przybyli z Rosji byli zszokowani traktowaniem przez miejscowych rabinów.
Stało się tak ,że w wyniku dość licznych protestów "śruba "została nieco odkręcona i ponoć na razie jest lżej niż było. Jednak oceniający z dużego dystansu tę sytuację zgodnie twierdzą,że to tylko ( z żydowska konsekwencją) takie działanie czasowe , póki zyje pokolenie pamiętające "swobody rosyjskie" ( jak to brzmi prawda?) . Za te odpuszczenie ucisku zapłaci rychło kolejne pokolenie zrodzone przez tych imigrantów. Mściwość rabinów może stanowić treść przysłów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:

oni nawet w Israelu zżeraja jedni drugich. Czytałem wspomnienia rosyjskich żydów , którzy się tam osiedlili po jakiejś kolejnej fali propagandy w Rosji ( że tam ,że państwo....) .Żydzi , którzy przybyli z Rosji byli zszokowani traktowaniem przez miejscowych rabinów.


Miałem okazje być tam w pewnym okresie i tylko mogę to potwierdzić.
Żydzi słysząc mój język słowiański zawsze kojarzyli mnie z nowym przybyszem z Rosji. Byłem przez to bardzo źle traktowany. Wystarczyło tylko wyjaśnienie, że jestem z Polski i już można było odczuć większą przychylność i więcej załatwić. Najbardziej tam są szanowani Żydzi z Niemiec.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he , he - Smile)) właśnie od pewnego Dymitra z Moskwy dostałem taki link.
ktoś mówił,że w Polsce się nie lubi Żydów - tu jest zawodnik bezkompromisowy.
Rozkręca się od piątej minuty więc warto poczekać. Nawet dla nie władających
rosyjskim tekst będzie miejscami jasny. zapraszam, najprawdopodobniej zostaniecie
poproszeni o akceptację dalszego wejścia , będzie pytanie czy macie 18 lat- nic strasznego portal
nie zawiera -można śmiało:
http://rutube.ru/tracks/2308666.html?con.....f9f3bad804
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czemu w Polsce nienawidzi sie żydów?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile