W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
w Holandii testuja chipy dla aut - dwagrosze.pl  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1948
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:13, 18 Gru '09   Temat postu: w Holandii testuja chipy dla aut - dwagrosze.pl Odpowiedz z cytatem

so sie sprowadza do sledzenia obywateli

dwagrosze.pl celnie rzuca kilka dodatkowych spostrzezen


http://dwagrosze.blogspot.com/2009/12/jezdzenie-kontrolowane-jezdzenie.html

Cytat:

Jeżdżenie kontrolowane, jeżdżenie kontrolowane


Według pogłosek Unia Europejska nie odtajni raportu którego przygotowanie zleciła jakiś czas temu. Raport miał odpowiedzieć na pytanie czemu UE zamiast raju jakim miała być stała się piekłem jakim jest. Otóż naukowcy wykazali w tym raporcie że jest tak dlatego iż w raju Niemcy mieli być odpowiedzialni za organizację, Francuzi za jadło a Anglicy za humor. Niestety, w Brukseli jak zwykle wszystko spieprzono. W rezultacie czego za organizację w unii odpowiedzialni są Francuzi, za jadło Anglicy a Niemcy odpowiedzialni są za humor.

Humoru na pewno nie brakuje znajomemu który błysnął niedawno tym dowcipem sam będąc wysokim funkcjonariuszem unijnym. Co może wydać się nieco dezorientujące bo nie bardzo wiadomo gdzie zaczyna się farsa i wypada się śmiać a gdzie przeważa jeszcze rzeczywistość. A może rzeczywistość jest już farsą?

O zaawansowanych pracach z pogranicza farsy i rzeczywistości donoszą ostatnio z Holandii, unijnego prymusa pod wieloma względami i pola testowego dla przyszłych rozwiązań ogólnounijnych. Nie, tym razem nie chodzi o kreatywną kombinację emerytur i eutanazji. Chodzi o postęp na drodze do unijnego ideału - chipa RFID wszczepianego każdemu podmiotowi. Zresztą przodujące w unii krowy holenderskie chodzą już z chipami od lat. Nie udawało się dotychczas jedynie wszczepić chipa baranom.

Oczywiście chip, jak szczepionka, jest tylko dla twojego dobra. Zwłaszcza gdy rząd tak twierdzi. Po swoim powstaniu ostatnio imperium stało się przecież tak rozległe że łatwo się w nim zgubić. A jak się zgubisz to dzięki chipowi łatwo cię odnajdą bo koordynaty aktualnej pozycji Wielki Brat będzie gromadził w czasie rzeczywistym. Wystarczy wtedy nacisnąć na guzik i pyk, na ekranie pojawi się od razu migająca zielona kropka gdzie jesteś. A po kropkę pędzi już radiowóz... Zasłabłeś na ulicy? To samo, żaden problem. Karetka już w drodze, kompletnie wyposażona, szczepionki, pavulony.

Straci też sens porywanie kogokolwiek – zanim porywacze się kapną będą już otoczeni. Zresztą co tam, dzięki chipowi przestępczość w ogóle zaniknie! Przecież dwie przestępcze kropki migające na ekranie zbyt blisko siebie nie mogą robić nic innego jak tylko zmawiać się na nowe przestępstwo! Więc mała akcja prewencyjna i po kłopocie. Chip rozwiąże również inne nabrzmiałe problemy. Alimenty nie wpłynęły? Guzik, satelita, kropka, i już go mamy. Na chorobowym od tygodnia? No dobrze, a co robiła pani w weekend w Zakopanem?

Na tą zintegrowaną wizję pełnego bezpieczeństwa poddani euro imperium będą musieli jednak jeszcze nieco poczekać. Mimo wysiłków Holendrzy są dopiero na etapie pośrednim. Jest nim testowanie wszczepionego ekwiwalentu chipu samochodom. Wielki Brat będzie więc póki co obserwował nie Holendrów ale ich samochody. Za to gruntownie, co do metra i co do sekundy. A ponieważ samochody jeszcze same nie jeżdżą sprowadza się to mniej więcej do tego samego.

Euro-inwigilacja samochodów byłaby oczywiście nieważna gdyby nie miała w sobie wątku separowania poddanych od gotówki. I rzeczywiście, okazuje się że takie jest nawet oficjalne uzasadnienie holenderskiego projektu – jeżdżenie płatne (betaald rijden). Nie chodzi rzecz jasna o alternatywę dla jeżdżenia bezpłatnego. Chodzi o alternatywę dla jeżdżenia anonimowego. Zapomnij więc o płaceniu podatku drogowego raz na rok, i spokój. Nie myśl że dalej będziesz mógł pasożytować na innych jeżdżąc incognito. I nie myśl że rządowi chodzi w tym o coś innego jak tylko o korki i gazy cieplarniane.

A najlepiej to w ogóle nie myśl. Od myślenia będzie Wielki Brat przed którym nic się teraz nie ukryje. Przyśle ci szczegółową fakturę co miesiąc: w ten dzień tyle km, taką drogą. W tamten dzień tyle. Razy stawka podstawowa i pyk, już mamy cenę. Ale to tylko wstęp. Jest przecież jeszcze aspołeczna jazda w godzinach szczytu. No to pyk, i taryfa podwójna. Przecież chodzi o zwalczanie korków dla twojego dobra. Plus jeszcze dodatek karny za komutowanie do pracy czyli za pasożytniczą recydywę.

No i oczywiście dodatki specjalne za przekroczenie szybkości. Droga A1, drugi luty, trzecia w nocy, 4 km/h za dużo. Czy nie wiesz że na tym odcinku obowiązuje akurat 50km/godz? A na deser karne zaproszenie do stacji diagnostycznej w której twoja migająca kropka nie gościła od dwunastu miesięcy, dwudziestu czterech dni i siedmiu godzin.

Ach, jakie to szczęście że mamy już to euro imperium, od Gibraltaru po Laponię! Nacje mniej od Holendrów biegłe technicznie ominie fatyga myślenia o własnym systemie inwigilacji. Ba, odpadnie im w ogóle fatyga myślenia. Imperium pomyśli za wszystkich. Wyda po prostu dyrektywę na pan-europejskie wdrożenie holenderskiego wynalazku gdy tylko pierwsze próby wypadną pomyślnie.



_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 18 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Niemczech psy maja wszczepiane chipy RFID juz od wielu lat.
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 18 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kot ma czipa RFID. Wstrzyknąłem mu na wypadek jakby się zgubił, ale chyba się sfrajerowałem bo coś się nie gubi Smile

Nie wiem o co chodzi w tym artykule - chyba autor coś słyszał że dzwoni ale nie wie w którym kościele.
Trzeba wam wiedzieć, że w Holandia ma straszny problem związany z liczbą samochodów i (co się z tym wiąże) z ogromnymi korkami. Nie wiem czy jest drugi kraj na świecie który zdziera aż tyle podatku za samochód. Ja np. za swój płacę 35eur podatku/mies, ale tylko dlatego tak mało, że specjalnie kupiłem lekki i na benzynę. Jak ktoś ma cięższą limuzynę (np. powiedzmy 1800kg) do tego diesla to musi się liczyć z podatkiem rzędu 150eur/mies.

Ludzi to bardzo wkurwia szczególnie takich co mało jeżdżą, więc rząd musi coś z tym zrobić. Jeszcze niedawno był pomysł żeby każdy samochód miał urządzenie GPS które śledziłoby po których drogach samochód jeździ i naliczało podatek zależny od tego jaka to droga, który dzień tygodnia i jaka godzina... od dawna to planowali ale coś chyba nie wdrożą - zapewne bo za bardzo ingeruje to w prywatność. Ostatnio słyszałem natomiast o nowym pomyśle - nie będą śledzić kto gdzie jeździł, a jedynie regularnie sprawdzać stan licznika w samochodzie. I że niby będzie się płacić od liczby przejechanych km. To oczywiście też ma swoje wady. Zobaczymy co im z tego wyjdzie.

W każdym razie jeśli chodzi o samą inwigilację kierowców to pragnę zwrócić uwagę że nie potrzeba do tego czipa w samochodzie. Na wielu autostradach są już systemy kontroli prędkości oparte na kamerach umieszczonych w 2 różnych miejscach autostrady które są podłączone do komputera sczytującego nr rejestracyjne i automatycznie liczącego prędkość naszego samochodu na danym odcinku. Dostałem już raz taki mandat, więc mogę zapewnić że działa to skutecznie. Komputer zdaje się potrafi tez namierzyć nietrzeźwych kierowców po tym, że krzywo jadą.
Wcale nie trzeba mieć czipa w samochodzie aby śledzili nasz samochód - mogą to robić już od dawna przy pomocy kamer umieszczonych przy drogach. Wszak czyż nie po to EU ustandaryzowała nam tablice rejestracyjne?
Tak że nie popadajmy w paranoje Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Barbarossa




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 18 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Mój kot ma czipa RFID. Wstrzyknąłem mu na wypadek jakby się zgubił, ale chyba się sfrajerowałem bo coś się nie gubi"


To bardzo zle swiadczy o Tobie. Sadze, ze zalozyles forum dla palaczy "ziola" ale troche Cie to przeroslo i rozwinelo sie nie do konca tak jak tego chciales. Milo slucha sie Cie w wolnych mediach ale Twoje posty juz nie sa takie oczywiste. Mimo wszystko zycze Ci Wesolych Swiat i szczesliwego Nowego Roku. Obys zyl wiecznie!
_________________
Per aspera ad astra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 18 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sądź se co chcesz - niektórzy już tu nawet widzieli kosmitów.

swoją drogą, mówiłem ci już że gówno mnie obchodzi twoje zdanie na mój temat? bo jeśli nie to niniejszym nadrabiam tą zaległość Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 18 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi,

dzieki za komentarz, szczerze mowiac liczylem na to - bo ty jedyny moglbys w zasadzie z pierwszej reki skomentowac te doniesienia.

Przy okazji - Barbarossa cos wspomnial ze nadajesz w Wolnych Mediach - cos mnie chyba ominelo? - jaki program prowadzisz i kiedy?
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 19 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzeba wam wiedzieć, że w Holandia ma straszny problem związany z liczbą samochodów i (co się z tym wiąże) z ogromnymi korkami.


Mieszkałem trochę w Rotterdamie, problemów takich w ogóle nie zauważyłem, powiedział bym, że nawet pustawo było Smile

Poza tym Holendrzy starzy sknerzy ciągle pracują i chyba nie za wiele jeżdżą samochodami.

Nie wiem czy wiecie, że Holendrzy to potomkowie szkotów, którzy zostali wyrzuceni ze szkocji za skąpstwo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:13, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genezyp_Kapen napisał:
Cytat:
Trzeba wam wiedzieć, że w Holandia ma straszny problem związany z liczbą samochodów i (co się z tym wiąże) z ogromnymi korkami.

Mieszkałem trochę w Rotterdamie, problemów takich w ogóle nie zauważyłem, powiedział bym, że nawet pustawo było Smile
Poza tym Holendrzy starzy sknerzy ciągle pracują i chyba nie za wiele jeżdżą samochodami.

sęk w tym że największę korki są własnie dlatego że ludzie dojeżdżają do pracy.
więc jeśli się nie pracuje jak normalny człowiek to faktycznie się ich nie doświadcza Smile

muszę się chyba poprawić - system zliczający liczbę przejechanych km który rząd aktualnie rozważa ma się opierać na odbiorniku GPS w który byłby wyposażony każdy samochód. tak że kwestia tylko taka czy się na niego zdecydują - nie jest to pewne bo wiele środowisk jest przeciw, a wręcz (niektóre) media sugerowały że za wdrażaniem tego systemu stoją jakieś machlojki.

a jeszcze wracając do śledzenia kierowców przy pomocy kamer. rzecznik d.s. prywatności właśnie ogłosił że policja łamie zasady przechowując dane z systemu kamer przez 3 miesiące, bez względu na to czy samochód należy do osoby podejrzanej o związek z przestępcami, czy nie...
wiec chyba zaczną usuwać te dane szybciej - niemniej jednak news pokazuje że taki system śledzenia samochodów faktycznie istnieje i jest w użytku. czipy są w związku z tym zupełnie zbędne.

Cytat:
Police break privacy rules on number plates

Several police forces are breaking privacy laws by keeping lists of car number plates using certain roads for longer than permitted, the Dutch privacy watchdog CBP said on Thursday.

Police are allowed to use automatic recognition systems to spot car number plates which match people with criminal connections. But they are supposed to destroy details of the rest. However, the police in both the Rotterdam and IJsselland regions keep a list of all cars using certain roads for up to three months, the watchdog said.

'This means every driver is being treated as a possible suspect,' the CBP's acting chairwoman Jannette Beuving told news agency ANP.

Police records

'A large number of ordinary citizens are being placed in police records even though they have done nothing wrong... this is a major infringement of privacy and of the rights of ordinary people.'

In total, 23 out of 26 police forces use an automatic number plate registration system. Rotterdam, for example, records the number plate of every car using five roads on the outskirts of the city. IJsselland records every car using the A28 and A50 near Zwolle.

One of the main objections to the government's plans to introduce a kilometer tax on motoring is the privacy aspect. The government has assured opponents of the tax that the GPS monitoring system will only register the distance, not when and where cars had traveled.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 03 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe - po chuj im czipy do śledzenia samochodów? Niepotrzebna komplikacja.
Systemy kamer na bieżąco monitorujące numery rejestracyjne na poszczególnych drogach są już na tyle doskonałe, że mogą sobie nawet organizować nimi promocje Smile

Cytat:
Drivers in Arnhem paid to avoid rush hour

Drivers in Arnhem and Nijmgegen are to be able to earn up to €150 by avoiding certain roads during rush hour, the Telegraaf reports on Tuesday.

City and provincial officals hope the project will lead to a 3% reduction in road use during peak periods.

Cameras have picked out the number plates of potential particpants on the RegioRing - the regional ring road made up of parts of the A12, A15, A50, A73 and A325. These drivers have been invited to take part in the two-year trial, the paper says.

Drivers will be given a virtual budget and 10 cents will be deducted every time they use the roads during rush hour. A registration system will record the journeys made.

In total, officials hope 15,000 drivers will take part in the Slim Prijzen trials, which are costing €15m.

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2010/08/drivers_in_arnhem_paid_to_avoi.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 03 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to sie kiedys zapytal pan Klata "czy to jeszcze pies macha ogone czy juz ogon macha psem?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


w Holandii testuja chipy dla aut - dwagrosze.pl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile