W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
A jednak Cieniuch   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3515
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 06 Maj '10   Temat postu: A jednak Cieniuch Odpowiedz z cytatem

Większość informacji pochodzi z tego bloga Bogdana Zalewskiego.
link
Pisałem też już o tym wcześniej na innym forum.

Na początek notka na temat generała za Sztabem Generalnym Wojska Polskiego.

ur. 1951-01-24 Miejsce urodzenia: Bydgoszcz, Polska

Przebieg służby:
2006 - Polski Przedstawiciel Wojskowy przy KW NATO i UE, Bruksela;
2003 - 2006 Pierwszy Zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP, Warszawa;
2000 -2003 Szef Generalnego Zarządu Planowania Strategicznego - P5, SG WP, Warszawa;
1998 - 1999 Szef Zarządu Dowodzenia, SG WP, Warszawa;
1996 - 1998 Dowódca 8 Dywizji Obrony Wybrzeża, Koszalin;
1992 - 1996 Zastępca Szefa Sztabu POW, Bydgoszcz;
1990 - 1990 Szef sztabu - zastępca dowódcy 2 Dywizji Zmechanizowanej, Szczecinek;
1988 - 1990 Szef sztabu - zastępca dowódcy 20 Dywizji Pancernej, Szczecinek;
1985 - 1988 Dowódca 68 Pułku Czołgów, Budowo;
1982 - 1985 Szef sztabu – zastępca dowódcy 60 Pułku Czołgów, Elbląg;
1976 - 1979 Dowódca kompanii czołgów w 60 Pułku Czołgów, Elbląg;
1974 - 1976 Dowódca plutonu czołgów w 60 Pułku Czołgów, Elbląg.

Wykształcenie:
1999 – 2000 Podyplomowe Studium Operacyjno Strategiczne w Narodowym Uniwersytecie Obrony USA, Waszyngton.
1990 – 1992 Akademia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Moskwa;
1980 – 1982 Akademia Wojsk Pancernych ZSRR, Moskwa;
1970 – 1974 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych, Poznań.

Kursy doskonalące:
2004 Kurs zarządzania zasobami Obrony, Monterey;
2002 Kurs prawnych aspektów wojskowych operacji pokojowych. w Szkole Sztabowa MW USA, Newport.
1977 Kurs dowódców kompanii w Centrum Doskonalenia Oficerów, Warszawa Rembertów.

Znajomość języków:
angielski - 3333,
rosyjski - 4444.


Lata nauki w Moskwie celowo wytłuściłem gdyż w latach tych działy się wielkie rzeczy w Polsce i w Rosji.
Stosunek do tych wydarzeń mógł na wiele lat determinować zarówno pojedyncze życiorysy różnych przedstawicieli naszego kraju jak i losy całych nacji.
Przykładem może tutaj być Lech Wałęsa, który w sierpniu 1992 roku, po konsultacjach (prawdopodobnie) z Jaruzelskim i Kiszczakiem postanowił wysłać puczyście Janajewowi list z gratulacjami. Gotowy list w ostatniej chwili został "zatrzymany".
Zrozumienie tego co się wtedy działo w Polsce i w Rosji, kim był Janajew, czym różnili się między sobą oficerowie KGB tzw. "Azjaci" i "Europejczycy" może być kluczem do zrozumienia naszej obecnej sytuacji.

Ciekawostką jest, że 16 Kaszubska Dywizja Pancerna, w skład której wchodził 60 Kartuski Pułk Czołgów, brała w grudniu 1970 udział w pacyfikacji strajków na wybrzeżu - w tym czasie Cieniuch rozpoczynał studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu.
Natomiast czas stanu wojennego pan Cieniuch spędził w Akademii Wojsk Pancernych ZSRR w Moskwie (patrz notka SGWP) link

Piszę to bo uważam, że jest to ważne w związku z tym co jest w dalszej części.

Idąć dalej - czasy się powoli zmieniały a polska armia nadal szkoliła oficerów w Moskwie.
Nasz gen. Cieniuch, jak inni, załapał się na dwa lata w Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w Moskwie (patrz notka SGWP) link

Znów był bezpośrednim świadkiem wielkich wydarzeń - tym razem formowania się "młodej" rosyjskiej demokracji po reformach Gorbaczowa - konkretnie chodzi mi tutaj o pucz Janajewa.

Później oficerowie polscy po szkołach moskiewskich "porobili" kursy NATO i teoretycznie można by na tym zakończyć gdyby nie jeden dość ciekawy fakt medialny związany z generałem Cieniuchem.

Otóż w roku 2002 na łamach periodyku "Myśl Wojskowa" gen. Cieniuch napisał:

Cytat:
"... Ważną sprawą, na którą może mieć wpływ kierownictwo MON i dowództwo wojskowe, jest dobór personelu dziennikarskiego sprzyjającego rządowi i wojsku. Dlatego wydawanie akredytacji powinno być swego rodzaju selekcją eliminującą osoby nieprzychylne działaniom zbrojnym. ..."


Nie należy dodawać, że w obecnej sytuacji powołanie na Szefa Sztabu Generalnego, kogoś kto ma tak konkretne pomysły jak cenzurować media, to kolejny fatalny krok PO. A ja, mam cały czas wrażenie, że śni mi się jakiś zły sen i cały czas mam nadzieję, że się obudzę i sen minie.

Wygląda to tak jakby ktoś rozstawiał figury na szachownicy i za chwilkę czeka nas jakiś gambit.

Mam cichą nadzieję, że może jednak w końcu obudzi się nasze społeczeństwo.

Chociaż jak znam życie to za chwilę odezwie się również góral lub inny szczekuś w stylu:
"chuj... pizda... ruchać... kurwa..."
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lata nauki w Moskwie celowo wytłuściłem gdyż w latach tych działy się wielkie rzeczy w Polsce i w Rosji.
Stosunek do tych wydarzeń mógł na wiele lat determinować zarówno pojedyncze życiorysy różnych przedstawicieli naszego kraju jak i losy całych nacji.Przykładem może tutaj być Lech Wałęsa, który w sierpniu 1992 roku, po konsultacjach (prawdopodobnie) z Jaruzelskim i Kiszczakiem postanowił wysłać puczyście Janajewowi list z gratulacjami. Gotowy list w ostatniej chwili został "zatrzymany

To kto zostanie jakims tam generałem średnio mnie obchodzi,ale zacytowana fraza wielce mnie zainteresowała.
Okazuje się był jakiś pucz.(skora był "puczysta" ).W pierwszym odruchu chciałoby się powiedzieć : gówno było a nie pucz,było widowisko i fakt medialny mający uwierzytelnić Jelcyna ale ostatecznie nie powiem tego bo może faktycznie był pucz który jakoś umknął mojej uwadze.Autor ! prosze coś powiedzieć o tym "puczu".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHTUUblrAH napisał:

...W pierwszym odruchu chciałoby się powiedzieć : gówno było a nie pucz,było widowisko i fakt medialny mający uwierzytelnić Jelcyna ale ostatecznie nie powiem tego bo może faktycznie był pucz który jakoś umknął mojej uwadze...


Przedstaw swoją wersję a nie piernicz, że to był fakt medialny.



Ja oczywiście pomyliłem datę - nie 1992 tylko 1991 - za co przepraszam.

Poza tym, z punktu widzenia wątku to co piszesz to ewidentny off-top - jak chcesz to załóż sobie osobny wątek i tam ciągnij dyskusję czy to był pucz czy fakt medialny.
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym, z punktu widzenia wątku to co piszesz to ewidentny off-top - jak chcesz to załóż sobie osobny wątek i tam ciągnij dyskusję czy to był pucz czy fakt medialny.

A jakie treści są zasadne "z punktu widzenie wątku" ? Takie które są zgodne z autorem którego cytujesz ? jeśli tak to będzie trudno zachować dyscyplinę bo autor ów łże,kompiluje,manipuluje.A wszystko po to aby uzasadnić swą tezę o tym że Polsce grozi wasalizacja względem Rosji.Teza ta jest równie prawdziwa jak bajdurzenie o puczu Janajewa.
Polsce nie grozi wasalizacja.To znaczy nie grozi wasalizacja względem Rosji.
Cytat:
"Мы на распутье", - сказала Меркель: если европейский проект будет выполняться, Афины будут спасены, и с этого момента Берлин должен играть роль лидера. "Германия, будучи крупнейшей экономической державой Европы, несет на себе особую ответственность", - подчеркнула Меркель, желая убедить в этом сограждан.
Merkel:Niemcy obronią Europę Wprawdzie jeszcze nie napisali o tym na onecie (może z powodu katastrofy nie mają czasu?),ale możesz się już przestać bać Rosji Laughing .A teraz biegaj na blog tego Zalewskiego i przekaż mu radosną nowine ,niech się chłopina nie gryzie Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipoza




Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHTUUblrAH napisał:

... bo autor (Bogdan Zalewski - przyp. filipoza) ów łże,kompiluje,manipuluje.
A wszystko po to aby uzasadnić swą tezę o tym że Polsce grozi wasalizacja względem Rosji.
Teza ta jest równie prawdziwa jak bajdurzenie o puczu Janajewa.
Polsce nie grozi wasalizacja.
To znaczy nie grozi wasalizacja względem Rosji.
...
Merkel:Niemcy obronią Europę

Wprawdzie jeszcze nie napisali o tym na onecie (może z powodu katastrofy nie mają czasu?),ale możesz się już przestać bać Rosji .A teraz biegaj na blog tego Zalewskiego i przekaż mu radosną nowine ,niech się chłopina nie gryzie


AHTUUblrAH, konkrety a nie epitety...

Czy masz coś konkretnego oprócz tego kompletnie bezsensownego artykułu, który jest jedynie nędznym uzasadnieniem dla wrzucenia w błoto kolejnych pieniędzy przez Niemcy?

Przetłumacz to wszyscy się pośmiejemy z siły Twoich argumentów na temat wpływu finansowej polityki Niemiec względem strefy Euro na stopień wasalizacji Polski względem Rosji.

Przyznam szczerze, że ciężko z Tobą polemizować bo wygląda na to, że albo się zgrywasz albo pomyliłeś tabletki.
_________________
Pozdrawiam, Filipoza
--------------------------------------------------
"Wśród ślepców i jednooki zaniewidzi." - Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Czy masz coś konkretnego oprócz tego kompletnie bezsensownego artykułu,

A to akurat nie artykuł to tylko skromna informacja o wczorajszym wystąpieniu kanclerz A.Merkel.
Czytanie informacji nie jest wielką sztuką można się tego nauczyć w mig ,przestrzegając jednej zasady: to co ujęte jest w cudzysłów to dosłowny cytat ,czyli słowa wypowiedziane przez konkretną osobę .W tym wypadku przez A.Merkel która powiedziała :Europa patrzy dziś na Niemcy .Bez nas czy przeciw nam nie wolno przyjąć ani jednej decyzji.Jesteśmy na rozdrożu.Niemcy będące największym ekonomicznym mocarstwem Europy niesie na sobie szczególną odpowiedzialność. no i tak dalej pamiętając że to co w nawiasie to cytat.
Cytat:
AHTUUblrAH, konkrety a nie epitety..

Gdzie epitet? Widzę że ktoś z nas dwojga nie zna j.polskiego i od razu mówię że to nie ja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


A jednak Cieniuch
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile