W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Grecja - strajk generalny  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 8304
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:31, 05 Maj '10   Temat postu: Grecja - strajk generalny Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Grecji strajk generalny przeciwko rządowym oszczędnościom
PAP
05.05.2010 08:17
Trwający w środę w Grecji strajk generalny spowodował paraliż komunikacji lotniczej, kolejowej i promowej. Nie działa sektor publiczny. Związki zawodowe protestują przeciwko nowemu programowi oszczędnościowemu, który ma uratować kraj przed bankructwem.

Wszystkie loty do i z Grecji zostały wstrzymane o północy z wtorku na środę. Szkoły, szpitale, urzędy oraz muzea w tym Akropol są zamknięte. Nie będą nadawane wiadomości w radiu i telewizji, a do właścicieli sklepów zaapelowano, by podczas wieców zamknęli okiennice.

W centrum Aten planowane są dwa marsze - pierwsze duże demonstracje od ogłoszenia w niedzielę programu oszczędnościowego. Porządku pilnować będzie w stolicy Grecji ponad 1,5 tys. policjantów.

Związki zawodowe przyznają, że pozbawiony funduszy rząd był zmuszony ograniczyć wydatki, by dostać 110 mld euro pożyczki od krajów strefy euro i od MFW, jednak ich zdaniem przez oszczędności najbardziej ucierpią najmniej zarabiający Grecy.

"Są inne rzeczy, które rząd może zrobić zanim odbierze pieniądze emerytowi dostającemu 500 euro miesięcznie" - uważa lider zrzeszającego pracowników budżetówki związku Adedy, Spyros Papaspyros.

Niemal wszystkie protesty zorganizowane w tym roku w Grecji kończyły się starciami z policją. Dwa miesiące temu demonstranci przepędzili nawet żołnierzy pełniących wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Niezadowolenie Greków rośnie, ponieważ pracowników budżetówki i emerytów czekają cięcia zarobków i świadczeń. Wzrośnie też podatek VAT.

"Ludzie są na prawdę wściekli, wiele osób poza Atenami nie zdaje sobie sprawy co się stało (...) Kiedy dostaną następną wypłatę przyjadą do Aten z dziećmi i wnukami by protestować" - przekonuje 78-letni emerytowany urzędnik i dodaje: "Przez to co się dzieje nie kupuję nowych ubrań, będę zanosił moje spodnie do krawca, żeby je załatał, (...) będę je nosił na lewą stronę, jeśli będę musiał". (PAP)


http://www.pb.pl/2/a/2010/05/05/W_Grecji.....comment=1#

I jeszcze tu:
Cytat:


Greeks begin two-day strike as banking system is saved from meltdown The Times 2010-05-04
Greek public sector workers today began a 48-hour national strike that is a first test of the Government's ability to enact new austerity measures agreed with the EU and IMF in return for billions of euros in aid. Ministries, tax offices, schools, hospitals and public services were shutting down ahead of a midday rally of civil servants outside parliament, organised by Adedy, the country's main...


http://article.wn.com/view/2010/05/04/Gr.....Findex.txt

Sporo materiałów wideo obok artykułu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:17, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Przez to co się dzieje nie kupuję nowych ubrań, będę zanosił moje spodnie do krawca, żeby je załatał, (...) będę je nosił na lewą stronę, jeśli będę musiał"


Oby tak wszyscy robili Cool Widzę że w Grecji prawdziwa rewolucja trwa... i prawdopodobnie się pogłębi... a kto wie... może rozszerzy się jeszcze na inne kraje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:23, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa napisał:
Cytat:
"Przez to co się dzieje nie kupuję nowych ubrań, będę zanosił moje spodnie do krawca, żeby je załatał, (...) będę je nosił na lewą stronę, jeśli będę musiał"


Oby tak wszyscy robili Cool Widzę że w Grecji prawdziwa rewolucja trwa... i prawdopodobnie się pogłębi... a kto wie... może rozszerzy się jeszcze na inne kraje?



Ciekawym czy byś tak mówił, gdyby to Tobie rozwalili cały sklep.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba być skłonnym do poświęceń Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Wyspa napisał:
Cytat:
"Przez to co się dzieje nie kupuję nowych ubrań, będę zanosił moje spodnie do krawca, żeby je załatał, (...) będę je nosił na lewą stronę, jeśli będę musiał"


Oby tak wszyscy robili Cool Widzę że w Grecji prawdziwa rewolucja trwa... i prawdopodobnie się pogłębi... a kto wie... może rozszerzy się jeszcze na inne kraje?



Ciekawym czy byś tak mówił, gdyby to Tobie rozwalili cały sklep.



@Sikorski powiedz mi co jest "twoje" , mówisz o autach na kredyt, ładnych budynkach postawionych za złodziejski kredyt , czy o rodzinnych interasach typu warzywnika, sklep z tytoniem , knajpka z dobrym żarciem itp.
Wszystko co jest na kredyt należy do tego kto udziela kredytu dopuki go nie spłacisz. Nie jest twoje, i na pewno jest ubezpieczone, gdyż ten co udziela kredytu nie może sobie pozwolić na ewentualne straty.
Jak ma się "zniewolony" obudzić, jak nie poprzez kubeł zimnej wody w postaci płonącego interesu na kredyt Smile
Spalić wszystko, a na zgliszczach zbudować nowe społeczeństwo. Inna droga nie jest możliwa.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jest moje?

Odpowiadam: to na co zapracowałem.

Jeśli mówisz, że moje auto za 10 kafli na które tyrałem przez jedne drugie wakacje nie jest moje i że możesz mi je rozjebać w ulicznych zamieszkach to chętnie spuszczę ci mocny zdrowy wpierdol w imię obrony mienia. W końcu jak to już wyżej wyspa napisał:

Cytat:
Trzeba być skłonnym do poświęceń


A mówią to cioty, które gdyby podobna sytuacja ich dotknęła pierwsi by lecieli na policję z donosem. Zakłamane mendy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:14, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Co jest moje?

Odpowiadam: to na co zapracowałem.
.


I wszystko jest jasne , to na co zapracowałeś, a nie kogo wydoiłeś, okradłeś, oszukałeś itp.
Po co się napinasz skoro nie "piję" do ciebie.
W tym momencie jedyną osobą/instytucją która zabiera owoce twojej pracy jest chujowo zarządzane państwo.
Nikt inny nie zabierze, ani nie zniszczy pracy twoich rąk ( mamy jeszcze instytucje finansowe, ale one działają zgodnie z prawem które ustalone jest przez rządzących).
Państwo/rządzący ponosi odpowiedzialność za wszystko, nawet za wkurwionych kipiących gniewem ludzi.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Wyspa napisał:
Cytat:
"Przez to co się dzieje nie kupuję nowych ubrań, będę zanosił moje spodnie do krawca, żeby je załatał, (...) będę je nosił na lewą stronę, jeśli będę musiał"


Oby tak wszyscy robili Cool Widzę że w Grecji prawdziwa rewolucja trwa... i prawdopodobnie się pogłębi... a kto wie... może rozszerzy się jeszcze na inne kraje?



Ciekawym czy byś tak mówił, gdyby to Tobie rozwalili cały sklep.

wiesz co jeszcze troche a w warszawie beda same supermarkety, uwierz mi nie bede sie wtedy zalewal lzami
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złość protestujących jest coraz większa w Atenach.
Dziś na manifestacji wg. nieoficjalnych źródeł było ponad 100 000 osób! BBC mówi o co najmniej 60 000 lub 70 000 tysiącach.
3 osoby zginęły w jednym z banków który został podpalony, mimo pierwszych doniesień, że zrobili to protestujący na razie nie słyszę, by nadal tą informację podawali. Wg. greckich źródeł antyrządowych podpalenia celowego by spowodować ofiary dokonali agencji służb bezpieczeństwa.
W BBC mówiono, że Grecja może zostać czasowo zawieszona w UE!!! Wskazują na to, że Grecja to zaledwie 2% przychodu całej UE więc inne kraje nie musiały by się składać na grecki problem.
Następne dni będą bardzo ciekawe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 05 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Ciekawym czy byś tak mówił, gdyby to Tobie rozwalili cały sklep.

Ciekawe jak wylądujesz z czasem w FEMA CAMP. Będziesz sobie wtedy negocjował z ZOMOwcami o swoich prawach. Przecież kurwa taki jest ostateczny cel tego wszystkiego. Jakbyś też niezuważył to system pieniądza bezgotówkowego też nie jest tworzony po to aby ludzie byli finansowo niezależni.
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierdol pierdol, przecież można kurwa normalnie protestować, rozjebać jakiś sejm czy coś, a nie kurwa mienie innych niewinnych ludzi, w dodatku mordować ich. Jakby tobie rozjebali okna w domu, albo samochód, albo podpalili twoją żonę, pracowniczkę w kasie w banku to byś też tak pieprzył o FEMA?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:34, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Sikorski powiedz kto według ciebie jest "niewinny" ? Dla mnie niewinne są tylko dzieci i to do pewnego wieku, później dziaciaki stają się nieświadomymi Mckonsumentami i tracą cnotę w pierwszym lepszym mcścierwie.
Nie ma niewinnych, nawet ja jestem winny jak cholera Smile
Winny tego gównianego stanu rzeczy. Wiem że jestem jak ziarenko piasku w piaskownicy, ale to nie ja rozdaje karty w tej grze, i nie ja wybierałem graczy.
Trzeba sobie zdać sprawę ,że jakiekolwiek działania pokojowe nie przemawiają do rządzących. Trzeba IM zabrać te cholerne "karty" i powiedzieć dość.

P.S.
Ale jakby ktoś tknął moją rodzinę to wiem co musiałbym zrobić, a policja nie byłaby mi do niczego potrzebna.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrozum, że ja popieram protesty, ale jak ludzie zachowują się jak zwierzęta to jest to złe. Czemu nikt z Was nie ustosunkuje się do tego co cały czas piszę:

Cytat:
Jakby tobie rozjebali okna w domu, albo samochód, albo podpalili twoją żonę, pracowniczkę w kasie w banku to byś też tak pieprzył o FEMA?


Tylko wyskakujecie z czym innym?

Napisałeś, że jakby ktoś Twoją rodzinę dotknął to byś pozamiatał, a jednocześnie popierasz formę protestu w którym dokładnie to się może stać.... ? To ja się pytam, czy dalej byś popierał, gdyby Ci żonę spalili?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Zrozum, że ja popieram protesty, ale jak ludzie zachowują się jak zwierzęta to jest to złe. Czemu nikt z Was nie ustosunkuje się do tego co cały czas piszę:

Cytat:
Jakby tobie rozjebali okna w domu, albo samochód, albo podpalili twoją żonę, pracowniczkę w kasie w banku to byś też tak pieprzył o FEMA?


Tylko wyskakujecie z czym innym?

Napisałeś, że jakby ktoś Twoją rodzinę dotknął to byś pozamiatał, a jednocześnie popierasz formę protestu w którym dokładnie to się może stać.... ? To ja się pytam, czy dalej byś popierał, gdyby Ci żonę spalili?



Po pierwsze - jest prosta zasada, jest awantura chronisz najbliższych. Po drugie jak bliscy są bezpieczni to sam bierzesz udział w awanturze.
Tą sprawę trzeba odebrać indywidualnie, stosownie do sytuacji. Trudno jest mi się ustosunkować na tak bądź nie.
A ty z tą "Żoną" rzucasz mnie na głęboką wodę z zawiązanymi rękoma Smile
Gdybys wspomniał o kuzynie to nie miałbym takich oporów w poświęceniu Laughing

Wiem @Sikorski o co ci chodzi , ale "awantury" takie są, że obrywają ci co najmniej zawinili. Zobacz Irak, tam ciągle ktoś traci matkę, ojca, itd. Może i u nas powinien ktoś stracić kogoś żeby mógł wstać i powiedzieć "co wy kurwa robicie z tym światem" .
I jeszcze jedna sprawa na koniec. Wiem że sprawiedliwości w pełni nie osiągniemy nigdy. Ale nie o to chodzi, dążenie do sprawiedliwości jest celem samym w sobie.
Jednego dnia siedzimy i negocjujemy przy stole, drugiego rzucamy butelkami z benzyną,trzeciego oni wprowadzaja czołgi na ulice, a czwartego mamy już regularną wojne.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, bo w którejś rozmowie w TV słyszałem z tydzień temu, ktoś się wypowiadał, że wartość złotówki jest związana z sytuacją w Grecji, będzie miała problemy, a dzisiaj patrzę, a złotówka w stosunku do dolara wynosi ok. 3.21, nie tak dawno była po 2,9., czyli złotówka mocno spadła na pysk. Czy ktoś może to potwierdzić , czy się przesłyszałem, jak sytuacja w Grecji wpływa na polski rynek finansowy?
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hoo napisał:
mam pytanie, bo w którejś rozmowie w TV słyszałem z tydzień temu, ktoś się wypowiadał, że wartość złotówki jest związana z sytuacją w Grecji, będzie miała problemy, a dzisiaj patrzę, a złotówka w stosunku do dolara wynosi ok. 3.21, nie tak dawno była po 2,9., czyli złotówka mocno spadła na pysk. Czy ktoś może to potwierdzić , czy się przesłyszałem, jak sytuacja w Grecji wpływa na polski rynek finansowy?

na razie wygląda na to że Grecja ciągnie Europę na dno, a nas zaczepia to przy okazji. Dla Europy idealne było by bezstresowe przyjęcie pakietu oszczędnościowego przez obywateli. Jeśli grecy się wypną na to, a wszystko na to wskazuje, euro poleci w dół a my razem z nim.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po części zaczynam zgadzać się z tym co napisał sikorski co samego mnie zaskakuje Wink
Ale w skrócie ...Wszelkie wielkie protesty które nie godzą bezpośrednio w osoby które są faktycznie winne doprowadzenia do sytuacji że ludzie wychodzą na ulicę jak ślepe barany i te protesty są zwykłą zaplanowaną czasami lata lub miesiące wcześniej operacją mają doprowadzić do wyłonienia się nowej władzy ,ustroju , czy innej nowej formy niewoli ...Podam przykłady
Rewolucja Październikowa - Solidarność - Pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie -w Gruzji i obecnie Grecja ...Ludzie w tym całym cyrku są tylko narzędziem przyznaję doskonałym bo nie trzeba im za nic płacić nie trzeba ich zmuszać wystarczy ich wkurwić i co robią ci ludzie kiedy już są wystarczająco wkurwieni ? Zmieniają władzę ...Polega to na tym że to co było wcześniej odchodzi do lamusa czasami kogoś się rozstrzela aby tłum poczuł trochę krwi jak np Nicolae Ceauşescu w Rumuni ....Po tym sterowanym przez ludzi z za kurtyny narodowym burdelu kiedy adrenalina społeczeństwa trochę odpadnie zaczyna się czas zadumy ludzie wyniszczeni swoją własną walką nie wiadomo z kim zaczynają szukać rozwiązania aby żyć "znowu normalnie" rozwiązanie zawsze jest gotowe i wcześniej przygotowane przez tych samych ludzi którzy nad tymi emocjami ludu panują ....Jednym z celów takiej operacji jest uniewinnienie prawdziwych winowajców bo po rewolucji aż do następnej winni są już tylko ci którzy ustrój zmienili protestując a nikt nie wini prawdziwych inspiratorów identycznie jest u nas kiedy za rozgrabienie Polski wini się Wałęsę który owszem winny jest ale to tylko zwykły żołnierz machiny która go zainspirowała czy też za sponsorowała ....Dlatego nic sie nie zmienia po takich zrywach jak w Grecji ...Gdyby ludzie naprawdę robili to z przekonania wyglądało by to zupełnie inaczej a teraz lud protestuje i czeka co władza mu da nowego ...Dla mnie to zwykła patologia wolności ...

Nienawiść ta zaostrzy się jeszcze, gdy wejdą w grę kryzysy ekonomiczne i doprowadzi wówczas do zamknięcia rynków i wstrzymania produkcji. My stworzymy wszechświatowy kryzys ekonomiczny, za pomocą wszelkich możliwych ukrytych środków i złota, które jest całe w naszych rękach. Jednocześnie z tern w całej Europie rzucimy na ulice ogromne tłumy robotników. Tłumy te chętnie rzucą się i będą rozlewać krew tych, którym w swej nieświadomości zazdroszczą od dzieciństwa i których własność będą mogli wtedy grabić.
Nam krzywdy oni nie zrobią, bo moment ataku będzie nam znany i potrafimy zastosować środki, by uchronić nasze interesa.


Wiadomo z skąd cytuję nie Wink jakby ktoś jednak nie wiedział to stąd
http://www.scribd.com/doc/29399590/Protokoły-Mędrcow-Syjonu-1936

Przypomina to współczesną medycynę kiedy to pacjent z wyniszczonym organizmem -chemią , stresem i głównie złym odżywianiem udaje się do lekarza który to przepisuje mu zazwyczaj jeszcze gorszą chemię która na jakiś czas ukrywa objawy złego stanu zdrowia ale nie zmienia faktycznie niczego po za tym ze pacjent staje się jeszcze bardziej chory i zależny a choroba toczy się w organizmie niezauważona do jakiegoś czasu ...Wiem ze te moje rozważania trudno jest zrozumieć ludziom którzy uważają że człowiek po 50 koniecznie musi być już na coś chory bo tak już jest i basta według nich .... Ale nie dla tych kretynów pisałem ten post Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzymox




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 49
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@hoo

USD już po 3.29PLN, a złoto 1202 USD/uncję, nasza giełda od kilku dni również ostro w dół. IMO, lichwiarska międzynarodówka spietrana m. in. wydarzeniami w Grecji wycofuje swój kapitał z naszego niepewnego rynku, stąd duża podaż złotówek i spadek kursu wobec USD i EUR, a nadwyżkę lokuje w bezpiecznych instrumentach np złocie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@privilege czyli co proponujesz pracę u podstaw z niewolnikami? Kiedyś czytałem jak anarchiści w XIX wieku w Rosji ( chyba lata '70 ) wyszli do chłopów by ich "oświecić" , wiesz co chłopi zrobili wydali wszystkich anarchistów w ręce carskiej policji, bo kompletnie nie rozumieli co się do nich mówi. Myślisz że czasy się zmieniły?
Co trzeba zrobić Kowalskiemu , czy innemu obywatelowi "demokratycznego świata" aby obudził się z letargu. Może trzeba przywalić Kowalskiemu tak mocno aby wypadły mu zęby, może wtedy ruszy dupe sprzed pudła.

System upada bardzo powoli, i trzeba przyspieszyć pewne wydarzenia.

4 etapy upadku "systemu" by Ordel


1. Negocjacje.
Czyli to co mamy teraz. Ludzie żyjący w błogiej nieświadomości, "negocjujący" za pomocą wyborów z rządem warunki życia, powiedzmy że trwa to od wielu lat. Oczywiście negocjacje przynoszą rozczarowanie społeczeństwa i narasta ogólny sprzeciw/wkurwienie. I wtedy przechodzimy do drugiego etapu.

2. Butelki z benzyną i kamienie
Na tym etapie jest teraz Grecja - nam to nie grozi, przynajmniej na razie, Polak wiele jest w stanie znieść. Wkurwieni ludzie nieudolną polityką zarządców wychodzą okazać swoje rozczarowanie. A jako że nie potrafią się wyładować inaczej robią to jak w temacie możemy prześledzić. Władza boji się przemocy, tak samo jak Kowalski. Na tym etapie rozsądne by było wyciągnięcie ręki do obywateli, tak postępuje silniejszy który jest mądrzejszy. Niestety reprezentanci ludu to ignoranci złodzieje i debile. I zamiast tego wzmogą represje. I tu przechodzimy do trzeciego etapu.

3. Czołgi na ulicach
Władza nie radzi sobię ze społecznym sprzeciwem i wprowadza wojsko na ulice miast. Starcia są bardziej gwałtowne, coraz więcej ofiar, ale też coraz więcej obywateli staje przeciwko władzy która opiera się na terrorze. Imperium musi upaść, ale jeszcze nie teraz , teraz ruch musi wykonać społeczeństwo,. To od jego poparcia zależy, czy władza się utrzyma, czy zajdą daleko idące zmiany. I tu przechodzimy do czwartego etapu.

4. Walka
Jeśli społeczeństwo po trzecim etapie otworzy oczy, jest szansa na obudzenie się z letargu. Ludzie muszą się organizować. Władza wytoczyła ciężkie działa, więc my nie możemy być bierni. Ludzie muszą zdobyć broń ( tu przyda się wiedza skąd ją wziąść- np z jednostek wojskowych). Tutaj, możemy żałować że został w naszym kraju zlikwidowany pobór, gdyż poborowego niewiele łączy z systemem, w przeciwieństwie do zawodowego żołnierza. Poborowi - być może, chętniej - udostępnili by broń i przeszli by na stronę zbuntowanych obywateli. Na czas wojny trzeba wybrać odpowiednich przywódcówi i skupić się na walce.
Temat walki to już osobny rozdział, więc się nie będe zagłębiał.
Tak czy siak , władza zmuszona do w walki z obywatelem, nie utrzyma się ( oczywiście mamy też przykład Węgier '56 - ale tutaj Węgrzy byli pozostawieni sami sobie , a wróg wspomógł się wojskami z zewnątrz)

Wolność zawsze przychodzi z nożem w zębach
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel: Tłum jako masa chce tylko chleba i igrzysk w tym temacie nic się nie zmieniło od dawna. Grecy są wkurwieni nie dlatego ze rządzący i oszukiwali , ale dlatego że teraz muszą za to płacić. Gdyby obiecano im że dalej będą żyć w warunkach jakie były to by siedzieli w domach i w dupie mieli korupcje itd.... Ludzie lubią być oszukiwani, chcą wierzyć w kłamstwa które im serwuje propaganda bo tak się żyje łatwiej. Z rewolucjami jest tak że rewolucjoniści po udanym przewrocie wprowadzają swoje jeszcze bardziej chore pomysły na urządzenie świata. Bo i im jak niemal wszystkim wydaje się że wiedzą lepiej. Popatrz na historie wszystkich rewolucji, co najwyżej przyniosły zmianę "elity" władzy i parę milionów trupów. Nie mówię że trzeba poddać się temu systemowi, ale zmiana musi zachodzić w ludziach a poprzez nich w świecie który ich otacza, a nie odwrotnie. Niestety większość ludzi to idioci i dlatego ktoś zawsze będzie
musiał trzymać ich za ryja, swoją wolność musimy wyszarpywać sobie sami.


[/quote]Przypomina to współczesną medycynę kiedy to pacjent z wyniszczonym organizmem -chemią , stresem i głównie złym odżywianiem udaje się do lekarza który to przepisuje mu zazwyczaj jeszcze gorszą chemię która na jakiś czas ukrywa objawy złego stanu zdrowia ale nie zmienia faktycznie niczego po za tym ze pacjent staje się jeszcze bardziej chory i zależny a choroba toczy się w organizmie niezauważona do jakiegoś czasu[quote]

Privillege: Jak zwykle trafnie Cool Ciągle walczymy z objawami...................
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki ja nie jestem ani pesymistą ani nie wierzę w żadne końce świata w tym czy innym dniu ...Ale im więcej się dowiaduję im więcej układam w swojej głowie tym bardziej skłaniam się że jedyny dla nas ratunek to jakaś wielka klęska coś na wzór wyginięcia dinozaurów i niech zostanie nas tylko tylu że spotkani z kimś obcym będzie świętem...Bo w sumie to czego mamy żałować gównianego jedzenia gównianego picia gównianych rozrywek ,gównianej prawdy i pierdolonej propagandy ??? Oczywiście można sobie dbać o zdrowie nie wpierdalać leków ale z każdym dniem jest coraz trudniej nie każdy ma ogródek ,kury i sad zresztą wszyscy posyłamy dzieci do takiej samej pierdolonej szkoły gdzie łaciate zdechłe mleko jest lepsze niż jabłko ...Nie chcę żyć w świecie w którym jak powiedziała moja najlepsza koleżanka "codziennie się wkurwiam kiedy muszę tłumaczyć swojemu synkowi dlaczego on nie powinien jeść tego słodkiego gówna które inni koledzy jedzą ze smakiem i które jest takie dobre " Żeby człowiek dokonał zmiany musi upaść na ryj tak jak Oredel mówisz "dostać w zęby" ale nie od innych ludzi powinien dostać w zęby ale od życia a on zamiast tego dostaje codziennie kopa w dupę z tym że z kopem w dupę jest mały problem bo zwykły tchórz się nawet nie odwraca i nie wie kto i za co go w tą dupę kopie ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba napisał:
Ordel: Tłum jako masa chce tylko chleba i igrzysk w tym temacie nic się nie zmieniło od dawna. Grecy są wkurwieni nie dlatego ze rządzący i oszukiwali , ale dlatego że teraz muszą za to płacić. Gdyby obiecano im że dalej będą żyć w warunkach jakie były to by siedzieli w domach i w dupie mieli korupcje itd.... Ludzie lubią być oszukiwani, chcą wierzyć w kłamstwa które im serwuje propaganda bo tak się żyje łatwiej. Z rewolucjami jest tak że rewolucjoniści po udanym przewrocie wprowadzają swoje jeszcze bardziej chore pomysły na urządzenie świata. Bo i im jak niemal wszystkim wydaje się że wiedzą lepiej. Popatrz na historie wszystkich rewolucji, co najwyżej przyniosły zmianę "elity" władzy i parę milionów trupów. Nie mówię że trzeba poddać się temu systemowi, ale zmiana musi zachodzić w ludziach a poprzez nich w świecie który ich otacza, a nie odwrotnie. Niestety większość ludzi to idioci i dlatego ktoś zawsze będzie
musiał trzymać ich za ryja, swoją wolność musimy wyszarpywać sobie sami.




Raz są lata tłuste, a raz chude, i Grekom wyszło zacisnąć pasa, ale okazja do awantury jest i przy okazji można osiągnąć inne cele.

Jest jeszcze inna droga do tego by "bydło" nie żarło ciągle tej samej trawy, a dostrzegło że ma wybór.
Jest to droga V kolumny . Ludzie myślący, chcący coś zmienić na lepsze, o poglądach wolnościowych , powinni "wchodzić" do różnych instytucji , np TV, banki, ministerstwa i wiele innych.
Będo mogli spróbować coś zmienić, puszczać bardziej ambitne programy/filmy, dawać kredyty na normalnym, nie złodziejskim oprocentowaniu, wdrażać programy przyjazne społeczeństwu itd.

Można i tak, tylko gdzie są ci odważni obywatele chcący coś zmienić?
Mógłbym powiedzieć ,że siedzą przed kompem i instruują innych co mają robić , a sami niewiele robią Smile co najwyżej ratują swoje otoczenie Smile
Łatwiej jest coś zniszczyć, niż naprawić . Tak jak jest ze starym autem , trzeba złomować a nie ratować z sentymentu.

A i jeszcze jedna rzecz jest potrzebna - kasa, duża kasa.
Człowiek ma parę fajnych pomysłów, ale brak kasy ogranicza .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege: Ja już swojego kopa dostałem więc za więcej uprzejmie podziękuje Speak to the hand I niech szlag trafi to wszystko Mr. Green

http://www.youtube.com/watch?v=r92hb-RSLzA

Boicie się krzyczeć
Boicie się milczeć
Boicie się marzyć
Boicie się śnić
Boicie się myśleć
Boicie się oddychać
Boicie się działać
Boicie się żyć
Boicie się umierać
Boicie się nie bać

Wielki problem małych ludzi
Co pomyśli o was ktoś
Uciec szybko do swej klatki
Tak, by się nie wydało coś
Cicho oddychać, cicho żyć
Niech nie wiedzą o was nic
Paranoja, ciągły strach
Ktoś szpieguje, wsypią was
Wielki problem małych ludzi
Zdobyć dobre stanowisko
Zdobyć spokój, zdobyć krzesło
Stracić nic - to znaczy wszystko
Wygodne układy i pieniądze
O to drżycie dzień i noc
Paranoja, ciągły strach
Ktoś szpieguje? wsypią was
Przymykacie czasem oczy
Czasem zamykacie usta
Lepiej jest się nie wychylać
Kartoteka będzie pusta
Cicho oddychać, cicho żyć
Niech nie wiedzą o was nic
Strach w domy, strach w biurze
Spierdalajcie - tchórze

Boicie się słuchać
Boicie się mówić
Boicie się krzyczeć
Boicie się milczeć
Boicie się wierzyć
Boicie się nie ufać
Boicie się zachwycać
Boicie się narzekać
Boicie się myśleć
Boicie się marzyć
Boicie się niszczyć
Boicie się tworzyć
Boicie się buntować
Boicie się poddawać
Boicie się żyć
Boicie się umierać
Boicie się nie bać
Kiedy trzeba...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawlospg




Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 09 Maj '10   Temat postu: Grecja - strajk generalny Odpowiedz z cytatem

To co wypisują i co widzimy w telewizji jest troszkę przesadzone.Mieszkam w Grecji więc widzę co się dzieje. Na ulice wprawdzie wyszli ludziska ,ale protestować kulturalnie.Po tym wszystkim wyszły bojówki ,grupy smarkaczy i takie tam rożne rasy .Normalni spokojni Grecy siedzą w domach.Faktem jednak jest że zaczyna się pierdolić w Grecji ,ale to wina ich samych.Jestem tu od 92 r. i nauczyłem się wiele o tym narodzie.Grek lubi dobrze zeżreć ,po bzykać w sobotę i Niedziele pójść na buzuki,zarobić 100tys.EUR. opodatkować 12 tys. Teraz jak im się urwały dotacje od państwa,zaczynają płakać(tak w nawiasie to była kwota około 7-8 tys EUR rocznie nie opodatkowane)że bieda.Żadnego z nich nie spotkasz przy pracy fizycznej.Najpierw (od 85 -95r.)mieli polaków jako sile roboczą,później Albańczyków.Przeciętny Grek wydawał do tej pory na ubrania 200-300 EUR miesięcznie a teraz mają zamiar chodzić do krawca hahaha... bzdury..jak się grek rodził to żyd płakał...pozdro ze słonecznej Grecji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Grecja - strajk generalny
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile