W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Lenin pomiędzy Mahometem, Buddą i Jezusem   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3439
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 02 Maj '10   Temat postu: Lenin pomiędzy Mahometem, Buddą i Jezusem Odpowiedz z cytatem

Cytat:
“Only Bible more popular than Lenin’s writings” – Russia’s Communist leader
22.04.2010 | 11:15

To communist supporters in modern Russia, Vladimir Lenin was probably the greatest man of all time. Today, the party leader is Gennady Zyuganov, heading what is the second biggest party in Russia's parliament.

As he tells RT, his belief is that the Soviet founder's place in history lies somewhere between Buddha, Jesus and the Prophet Mohammed.

“Lenin is one of the greatest politicians and thinkers of our time,” Zyuganov said. “It is impossible to turn him into a brand, simply because every prominent library in the world has the full collection of his works. The only book that is more popular is the Bible. He is the founder of our Soviet state. There is no other legitimate foundation for today's Russian state. Lenin is studied in all leading universities, and he is still the most read politician in the world. Also all great people have the highest esteem for him. For example, Romain Rolland, the great writer and Nobel Prize winner. Bernard Shaw said: ‘If the future is the future as Lenin foresaw it, then we may all smile and look forward to the future without fear.’”

The leader of communist party also spoke about attempts to make money on the “trade name” of Lenin:

“There are people who try to make money on him as a brand. There are people who try to turn everything into a brand and are ready to sell sacred things. In my opinion, they are not humans. These are selfish people, concerned only about their personal gain. Tomorrow they will devour the whole planet and sell their family members.”

Gennady Zyuganov has also denied brutality on Lenin’s part.

“I will quote you Berdayev, who was not a communist. He’s a well-known philosopher, who belonged to the Constitutional Democratic Party. I quote almost literally what he wrote: ‘In the year 1918, when the country was in danger of complete anarchy and chaos, Lenin appealed to labor and discipline, studying and positive construction.’ And now literally: ‘Lenin stopped the chaotic decay of Russia.’ If the country had disintegrated, there would have been a sea of blood, and you would not be here asking me questions. That’s also Lenin’s achievement.”

“People are not afraid of him,” he emphasized. “But explosions happen every day in our country. This is mostly because Lenin's ideology was destroyed. People were at the heart of his ideology, as well as labor, friendship between different nations, Soviet power. People who organize these explosions are bandits, scum, those who have been poisoned by the anti-Soviet propaganda. I think this is an alarming sign, but we need to give credit to St. Petersburg/Leningrad – they restored the monument, and Lenin continues to look into the future with confidence from the same spot.”

In his interview with RT, Zyuganov also touched upon the problematic issue of Lenin’s’ tomb on Red Square.

“We have many burial sites like that,” he assured. “Go to the Kiev Monastery of the Caves, for example. You can go there and see the remains of our legendary hero Ilya Muromets. Twice a year, the monks change his clothes. You can go to the Pskovo-Pechersky Monastery. I have been there myself. Pushkin's relatives are buried there, as well as Kutuzov's relatives and many others. This is a traditional form of burial that has existed in Russia for a long time. And Lenin's podium is 2 meters lower than the ground level, in accordance with the Orthodox doctrine. So we need to respect the decision made by our fathers and grandfathers.”




http://www.entrynews.com/news/41434.html


... facet ma rację - sekciarstwo polityczne stosuje te same metody prania mózgów, co sekciarstwo religijne, a fanatyczne oszołomstwo polityczne ma takie same cechy jak fanatyczne oszołomstwo religijne... można wyciągnąć wniosek, że 'polityka' i 'religia' to terminy tożsame...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 26 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:

A czy "baćka Stalin przechytrzył wszystkich i żyje po dziś dzień"? Abo ja wiem? na świecie dzieją się rzeczy o których się filozofom nie śniło mistyka-uważasz Wink
Nie przypuszczam, by młodociani fanatycy rusofobicznego chowu byli w stanie dostrzec ten rodzaj mistycyzmu. Sądzę, że Aleksandra Andrzejewicza potraktowaliby rozkosznie jak dziadka, któremu na starość popierdoliło się w główce. 

Nie spotkałem wprawdzie żadnego Boga, ani nawet nie przeszedł mnie dreszcz na skutek objawienia się Rodiny-Matjeri, czy innych Świętych. Spotkałem natomiast wyznawców. Pomijam już kult mumii Lenina, bo ktoś by jeszcze zarzucał, że w Mauzoleum to wszyscy grzeczni, bo pod presją mundurowych. Prawdziwe czynności liturgiczne i szarżujące uczucia religijne dostrzegłem podczas ulicznego świętowania Dnia Pabiedy. I wcale nie za czasów ciężkiej komuny, nie na Placu Czerwonym w Moskwie, tylko w państwie EU w zeszłym roku. W centrum miasta ogromna scena. 9 maja. Dekoracje jak sprzed wielu dziesiątek lat: czerwone gwiazdy, czerwone sztandary z sierpień i młotem, godło ZSRR, a nadto weterani w mundurach zdobionych  kilogramami orderów, przemowy, podziękowania i przede wszystkim poruszające pieśni, pomiędzy którymi rozlegało się gromkie "uraaaaa"... Świętowały wszystkie żyjące pokolenia, mężczyźni i kobiety.   Osoby z Polski, które mi towarzyszyły,  nie mogły ogarnąć swoimi rozumkami tego, w czym uczestniczyliśmy. Ciągle powtarzali, z lekkim obłędem w głosie: "Przecież jesteśmy w UE! Jak to możliwe?! To publiczne propagowanie komunizmu!" i tym podobne pierdy zjebanych ćwierćinteligentów... Wspaniała uroczystość, podniosła atmosfera, niepowtarzalna majówka, polecam każdemu. 

Innym razem wiecznie żywego ducha baćki Dżugaszwilego spotkałem w berlińskim Treptower Park, gdzie jego myśli uwiecznione złotymi literami, po rosyjsku i po niemiecku, otaczają miejsce spoczynku tysięcy czerwonoarmistów. Niejeden nadwiślańczyk życzyłby sobie, by w Palmirach, Katyniu czy na zwykłym cmentarzu w święto zmarłych, dzieci i ich rodzice zachowywali się tak, jak Rosjanie odwiedzając Treptower Park. Za bardzo nie wiem, bo nie bywam, ale przypuszczam, że w katolskich obiektach kultu potrafią nie biegać, nie krzyczeć, a w razie konieczności porozumiewać się ściszonym głosem...





Mimo likwidacji Związku Radzieckiego, kult Świętej Wojny i Matki Ojczyzny ma się bardzo dobrze i spokojnie może być substytutem dla innych denominacji. Bo czymże jest, znikomo prawdopodobna, jednostkowa ofiara Jezuska, jednej z postaci mitologii chrześcijańskiej, w porównaniu z dziesiątkami milionów,100% pewnych, ofiar Świętej Wojny? 

Nawet jakby Jezusek świebodziński wziął na barana Jezuska z Rio, to ni chója nie pokonają stalingradzkiej Matki-Ojczyzny...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 26 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
pszek napisał:

A czy "baćka Stalin przechytrzył wszystkich i żyje po dziś dzień"? Abo ja wiem? na świecie dzieją się rzeczy o których się filozofom nie śniło mistyka-uważasz Wink
Nie przypuszczam, by młodociani fanatycy rusofobicznego chowu byli w stanie dostrzec ten rodzaj mistycyzmu. Sądzę, że Aleksandra Andrzejewicza potraktowaliby rozkosznie jak dziadka, któremu na starość popierdoliło się w główce. 


no nie wiem, na mnie tak zadziałało, aż musiałam sobie zapuścić hymn, o którym wspomniał Prohanow






_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:48, 27 Gru '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymborska Wisława

Lenin

Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leży ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.

(wiersz pochodzi z tomiku DLATEGO ŻYJEMY, wyd. II, wydawnictwo Czytelnik 1954 rok)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 31 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
chójaduch napisał:
pszek napisał:

A czy "baćka Stalin przechytrzył wszystkich i żyje po dziś dzień"? Abo ja wiem? na świecie dzieją się rzeczy o których się filozofom nie śniło mistyka-uważasz Wink
Nie przypuszczam, by młodociani fanatycy rusofobicznego chowu byli w stanie dostrzec ten rodzaj mistycyzmu. Sądzę, że Aleksandra Andrzejewicza potraktowaliby rozkosznie jak dziadka, któremu na starość popierdoliło się w główce. 


no nie wiem, na mnie tak zadziałało, aż musiałam sobie zapuścić hymn, o którym wspomniał Prohanow







ta Pieśń też powinna Cię wzruszyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 31 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:

ta Pieśń też powinna Cię wzruszyć...


Kubańcy? lubię ich Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 07 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś rocznica wybuchu Rewolucji Październikowej - ważnego wydarzenia w dziejach. Przede wszystkim to święto religijne, którego oprawa liturgiczna nie ustępuje czczeniu pamięci o Dniu Zwycięstwa...

С праздником Великой Октябрьской Социалистической Революции!


Cytat:
Aleksander Łukaszenka w okolicznościowych pozdrowieniach przekazanych rodakom napisał, że rewolucja październikowa, ”która odbyła się pod hasłami wartości humanistycznych i swobód demokratycznych i dziś nie traci swojego znaczenia”.

Łukaszenka wyliczył same ” zalety” rewolucji październikowej. Mówił, że dzięki niej ludzie otrzymali bezpłatną edukację i obsługę medyczną. Według niego, stworzone też wówczas zostały podwaliny” pod powstanie niepodległej Białorusi”.

http://www.polskieradio.pl/75/921/Artyku.....ziernikowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1061
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:58, 22 Paź '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Postęp" to taki pasożyt, który niczym nie wybrzydza:

_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Lenin  pomiędzy Mahometem, Buddą i Jezusem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile