W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Znaki zbliżającego się końca świata   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 4829
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 30 Kwi '10   Temat postu: Znaki zbliżającego się końca świata Odpowiedz z cytatem

Pewnie każdy słyszał poniższe słowa z ewangelii wg Łukasza:

Łuk. 21:11
I będą wielkie trzęsienia ziemi i miejscami zarazy, i głód, i straszne widoki, i znaki ogromne z nieba.


Pragnę zaprezentować wam kwietniowy (2010r.) wykład Hala Mayera poświęcony temu, co m.in. wydarzyło się w styczniu bieżącego roku na Haiti.

Wykład ten odpowiada na pytania dlaczego tuż przed powtórnym przyjściem Jezusa pojawią się te kataklizmy i dlaczego będą się one nasilały.

Wykład można przesłuchać na tej stronie:

http://trojanielskasluzba.org/mp3/144-trzesienie-ziemi-na-haiti


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szczery




Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 54
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 30 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bądź co bądź, czasy ostateczne można podpiąć pod każdy okres w dziejach ludzkości (co już nie raz robiono). To tak jak z przepowiedniami Nostradamusa.
Bądź co bądź, żyjemy w "ciekawych" czasach. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 30 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wierzę w koniec świata jako unicestwienie życia. Bardziej już jako koniec świata, tym co sobą reprezentuje. Nowa era, nowe idee, nowy świat. Za tym starym zbytnio tęsknił nie będę, gdyż nie jest on dla mnie ani dla żadnego przeciętnego, uczciwego człowieka. Mam nadzieję, że stanie się to prędzej, niż później, bo ta stagnacja i upływ czasu jest co najmniej irytujący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 30 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze prawicie. Zwrot "koniec swiata" powinno sie dawac w cudzysłowiu, bo tak powoduje tylko drwine u ludzi i slusznie. Na pewno cos jest przed nami, bo zycie przeciez ciagle nas zaskakuje. Wink
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 30 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Polska wygra w Euro to pewnie z milionów gardeł wyrwie się głos "No to koniec świata jest"
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 01 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Łukasz 21.5. A gdy niektórzy mówili o świątyni, iż jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i wotami, rzekł: 21.6. Z tego, co oglądacie przyjdą dni, kiedy nie ostanie się kamień na kamieniu, który nie będzie zwalony. 21.7. Zapytali go, mówiąc: Nauczycielu! Kiedy więc to będzie i co [będzie] znakiem, że to ma nastąpić?
...
21.10. Wtedy rzekł do nich: Podniesie się naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 21.11. Będą wielkie trzęsienia ziemi i miejscami głód, i zarazy, i rzeczy przerażające, i z nieba ogromne znaki.
...
21.20. Gdy zaś ujrzycie Jeruzalem otoczone przez wojska, wówczas wiedzcie, że przybliżyło się jej spustoszenie. 21.21. Wtedy ci, co są w Judei niech uciekają w góry. A ci w obrębie miasta, niech opuszczają kraj,


Nie ma to jak wyrywanie zdań z kontekstu.

Cała dyskusja dotyczy zniszczenia świątyni i zniszczenia Jeruzalem

Ten twój koniec świata miał miejsce w roku 70. ne kiedy to Rzymianie zdeptali stolicę Judei i zburzyli Świątynię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 01 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:


Nie ma to jak wyrywanie zdań z kontekstu.

Cała dyskusja dotyczy zniszczenia świątyni i zniszczenia Jeruzalem

Ten twój koniec świata miał miejsce w roku 70. ne kiedy to Rzymianie zdeptali stolicę Judei i zburzyli Świątynię


Faktycznie, gdybyś czytał odpowiedzi na własne pytania nie popełniałbyś dwa razy tego samego błędu.

Cytat stąd viewtopic.php?t=1770 gdzie już raz się do tego odnosiłeś i dostałeś odpowiedź od wysłannika:



wysłannik napisał:
Cytat przytoczony przez Voltara:
Cytat:

Łukasz:
21.20. Gdy zaś ujrzycie Jeruzalem otoczone przez wojska, wówczas wiedzcie, że przybliżyło się jej spustoszenie.
21.21. Wtedy ci, co są w Judei niech uciekają w góry.
A ci w obrębie miasta, niech opuszczają kraj,
a mieszkańcy wsi niech nie wchodzą do niego.
21.22. Gdyż to są dni kary, aby się wypełniło wszystko, co jest napisane.
21.23. Biada w łonie noszącym i karmiącym w owe dni.
Będzie bowiem los ciężki na ziemi i gniew nad tym ludem.
21.24. I padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u pogan, a Jeruzalem będzie deptane przez pogan, aż skończy się czas pogan.

I dalsze wersy niezwykle istotne.
Cytat:

25 Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy.
26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte.
27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą.
28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».


W pierwszym cytacie była mowa o II zburzeniu Jerozolimy. (proroctwo owo się wypełniło, czy już czas wypełnienie drugiego jest bliski?)

Link o proroctwie dotyczącym II-go zburzenia Świątyni:
http://zbawienie.com/jerozolima2.htm

Komentarz Voltara (do pierwszego cytatu) oparty o "głęboką" mądrość ateistyczną :
Voltar napisał:
żydowska apokalipsa nastąpiła w 135 r. kiedy z Jerozolimy nie został kamień na kamieniu...

Zburzenie Jerozolimy i wygnanie Żydów nastąpiło w 70 r. n.e.
Daje to Voltar pewien pogląd co do rzetelności twoich wypowiedzi (w kwestiach religii i duchowości).
Skąd ty to bierzesz Smile ? (kto Ci to pisze)


Przeczytajcie lepiej to:

Nicht Mein Kampf
viewtopic.php?p=127310#127310

Druga część
viewtopic.php?p=142008#142008

_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 02 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszny wątek, co pawda nie jestem biegły w pismie jak niektórzy faryzeusze z tej strony,
ot zwykły ateusz jestem ( w kategoriach kleru), wychowany w tym klerykalnym kraju ale....
ale wydaje mnie sie , że kto jak kto ale BÓG powinien zachowac odrobine logiki, przynajmniej tej boolowskiej,

1. nie znacie dnia ani godziny ( jak populacje na ziemi liczono w setkach tysiecy)

2. znaki na niezbie i ziemi ( dla populacji której niedługo stuknie 9 mld sztuk istnień bardziej i mniej ludzkich Smile )

Czyli spora grupa pozna oznaki zblizajacego sie konca.....

Ot taka mała sprzeczność.

I cała ta wiara opiera sie na samych sprzecznosciach i idiotyzmach....chyba że BOG jest bytem kwantowym ..ale nawet tam obowiazuje bodajze zasada zachowania energii.

A jesli już mówimi o takich znakach to z pewnością sa to oznaki panujące w stosunkach międzyludzkich.
Niby są okręty flagowe np. Ghandi, Matka Teresa......ale kto ich znał osobiscie....w tym kotekscie pytanie...
zastanowcie sie czy zyjac tam iles lat spotkaliscie kogos o kim mogibyscie powiedziec

Ecce homo!!!

Ja słyszałem o takich ludziach ale ...wlasnie slyszałem i tylko słyszałem...podobnie jak o BOGU.

Poza tym powtorze pytanie ktore juz nie raz tutaj zadałem.....
********************
A jest za czym tesknic? Niech pierdolnie i juz....niech sie wypełni (tak bardziej po chrześcijańsku)
********************

wojny, zarazy, nędza.....spójrzcie na to z szerszej perspektywy, nie tylko z punktu siedzenia własnej egoistycznej dupy...
ten świat to tylko kloaka a wy stanowicie kilka procent ludzi którym na tym świecie zyje sie w miare dobrze. Reszta
zapierdala za miske ryzu, w Afryce srednio 15 km po butelke wody, wielu nie ma dachu nad głową, pracy etc.?
Czy myslicie naprawde, że to jest cos warte?

Piekne sa uczucia...ale te we wspolczesnym swiecie zanikaja...ludzie się ewidentnie zmieniaja.....
i to ja widze juz sa swojego zycia.... Czy uwazacie ze na poczatku XX wieku były takie priorytety jak teraz...

-kasa, kasa...kasa....\\
- zaliczenie kolejnego towarku,
-chlanie ..dragi....
- 2,3,4 operacja plastyczna..... zrobienie cycków...
-zabawy....

A kto z nich mysli o stworzeniu czegos pieknego? o tworczosci? malo ludzi...i z kazdym rokiem coraz mniej....

Taki maly trip myslowy....
Tak sobie wyobrazam.....jak kiedys trafie na bezludna wyspe....
z bussinesmanem, wspolczesna laską, klechą, i kim tam jeszcze...o dodajmy świnie...
to pozostanie mi co najwyzej nauczyc sie chrumkac jak świnia.....z kims przynajmniej znajde wspolny język.

To we,we...we koledzy...... Smile
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Znaki zbliżającego się końca świata
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile