W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zobacz zanim osądzisz CO2  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 6407
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy CO2 (dwutlenek węgla) jest trujący ?
Tak
18%
 18%  [ 6 ]
Nie
81%
 81%  [ 26 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:10, 28 Kwi '10   Temat postu: Zobacz zanim osądzisz CO[size=7]2[/size] Odpowiedz z cytatem

Wiekszosc ludzi blednie mysli ze dwutlenek wegla jest zanieczyszczeniem i szkodliwym dla srodowiska w ktorym zyjemy, niemniej jednak tak nie jest. Jest on bez zapacu i bez koloru a zwiekszona jego ilosc w powietrzu wplywa na rosliny bardzo pozytywnie.
Dlaczego tak zle mowi sie o CO2 ? No bo jak frajerzy uwierza w ta bajke to puzniej beda opodatkowani na walke z czyms czego nie widac i czego sie nie czuje.

Jak rosliny reaguja na prawie trzykrotnie zwiekszona zawartosc CO2 w otoczeniu? Zobaczcie sami i osadzcie.


_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
$iemo




Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 210
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:06, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja zadam też mądre pytanie.
Czy woda jest trująca?
_________________
...Nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TheDUDE




Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:17, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super filmik... ja do tej pory tylko "na zdrowy rozum" sądziłem, że CO2 musi powodować bujniejszy rozwój roślin, a teraz wreszcie mam to obrazowo pokazane... W końcu związki organiczne są oparte na węglu, które skądś rosliny muszą czerpać! Dzięki Smile Dziwi mnie że w sondzie nadal ok. 30% uważa że CO2 jest trujący.... (pewnie mylą go z czadem CO)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

$iemo napisał:
To ja zadam też mądre pytanie.
Czy woda jest trująca?


Zalezy w jakim kontekscie. Ogolnie woda nie jest trujaca, ale przy piciu bardzo duzych ilosci wody zacznie sie proces wyplukiwania mineralow z organizmu. Jesli nie nadazysz w uzupelnianiu to w skrajnej sytuacji moze doprowadzic do smierci. W teorii oczywiscie, bo w praktyce to raczej ciezko sprawdzic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:
$iemo napisał:
To ja zadam też mądre pytanie.
Czy woda jest trująca?


Zalezy w jakim kontekscie. Ogolnie woda nie jest trujaca, ale przy piciu bardzo duzych ilosci wody zacznie sie proces wyplukiwania mineralow z organizmu. Jesli nie nadazysz w uzupelnianiu to w skrajnej sytuacji moze doprowadzic do smierci. W teorii oczywiscie, bo w praktyce to raczej ciezko sprawdzic.


Masz w pewnym stopniu rację zanim wydalimy mocz to staje się on zabarwiony i zasolony te sole mineralne organizm skądś musi pobrać ... Więc pobiera z naszego organizmu jeśli jemy mało warzyw to organizm oddaje nasze i tak szczupłe rezerwy do moczu aby proces wydalania odbywał się prawidłowo ...Więc durnoty o tym aby pić 4 litry wody dziennie które podają pseudo dietetycy którzy wiedzę czerpią z miesięczników o kredowym papierze są bzdurą ...Powinniśmy pic tyle wody na ile mamy ochotę inaczej ma się sprawa z napojami tam to już nie ochota decyduje ale narkotyk w postaci np... dodanych cukrów których trawienie/wydalenia też kosztuje masę minerałów których w takim napoju nie dostarczamy ....czyli to nie woda w sumie wypłukuje minerały ale proces wydalania płynów to spory wydatek minerałów które są niezbędne dla podtrzymania tegoż procesu ...Idealne jest picie nie samej wody w sumie ale głównie soków warzywnych:) wtedy bilans minerałów jest najkorzystniejszy ...wiem wiem nikt nie lubi napojów szreka Mr. Green ja lubie Wink

lukup bardzo ciekawy post z tym CO2 każdy kto miała akwarium z roślinkami może potwierdzi jak niezbędny jest CO2 ludzie kupują butle z dwutlenkiem węgla i dozują go do swoich akwariów tylko po to aby rośliny rosły jak na drożdżach

http://images.google.pl/imgres?imgurl=ht.....s%3Disch:1

Powini zrobić w limity na Akwarystów i miłośników wody sodowej a najlepiej zaliczyć ich do osi zła Mr. Green
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:18, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie brzmiało: czy CO2 jest trujący?



Zagłosowałem na tak.


Jeśli ktoś wdychający CO2 nie zemdleje, a chwilę później kopnie kalendarz to gratuluję mu nieśmiertelności. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TheDUDE




Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Pytanie brzmiało: czy CO2 jest trujący?
Zagłosowałem na tak.
Jeśli ktoś wdychający CO2 nie zemdleje, a chwilę później kopnie kalendarz to gratuluję mu nieśmiertelności. Cool


Sikorski... jak czysty "azot/hel/argon/cokolwiek inne niż tlen" powdychasz, to też zemdlejesz! To nie od CO2 się mdleje, tylko od braku tlenu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TheDUDE napisał:
Sikorski napisał:
Pytanie brzmiało: czy CO2 jest trujący?
Zagłosowałem na tak.
Jeśli ktoś wdychający CO2 nie zemdleje, a chwilę później kopnie kalendarz to gratuluję mu nieśmiertelności. Cool


Sikorski... jak czysty "azot/hel/argon/cokolwiek inne niż tlen" powdychasz, to też zemdlejesz! To nie od CO2 się mdleje, tylko od braku tlenu. Smile


Ale ja nie mówię o czystym. Wiesz ile % musi być CO2 w powietrzu żeby zemdleć? Nie trzeba aż 100. CO2 nie jest dla organizmu ludzkiego obojętny tak samo jak azot, komórki non stop chcą się go pozbyć przez erytrocyty do płuc. Jeśli jest go za dużo to objawy są podobne do zatrucia czadem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za obłęd. Kretyńskie pytanie, i jeszcze bardziej idiotyczne tezy. Komuś się wyraźnie nudzi.
Ktoś próbuje być tu mądrzejszy od JKM i zamiast zatrzymać się na tym, że dwutletek węgla nie jest szkodliwy dla planety to wprowadza tym pytaniem bezsensowne zamieszanie.
Czy CO2 jest trujące? Każde dziecko to wie. Jest trujące dla ludzi w ilościach już od 5% zawartości powietrza... to są dane podręcznikowe. Im większa zawartość tym większe zagrożenie. Nie ważne jak dochodzi do uduszenia, ale to bez znaczenia kiedy przyczyną jest CO2. To trucizna i basta.

No chyba że ktoś podczas medytacji zamienił się w paprotkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w radio słyszałem jak propagowano tezę że C02 jest gazem toksycznym, myślałem że mam omamy. Jeszcze parę lat szkolnictwa w obecnym wydaniu i wszyscy uwierzą że Kopernik była kobietą Laughing
Privilege: Odsprzedam Carbon Credits na ogórki kiszone i bimber SmileSmileSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:17, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caramba napisał:
Kiedyś w radio słyszałem jak propagowano tezę że C02 jest gazem toksycznym, myślałem że mam omamy. Jeszcze parę lat szkolnictwa w obecnym wydaniu i wszyscy uwierzą że Kopernik była kobietą Laughing Stawianie pytań takich jak w tej ankiecie to manipulacja, ostatecznie nieuctwo.
Privilege: Odsprzedam Carbon Credits na ogórki kiszone i bimber SmileSmileSmile


Caramba ty jesteś w osi złą od ciebie nie kupuję Mr. Green
......a i miłego wieczoru Mr. Green
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he. znaczy holendrzy pewnie niedługo zaczną budować szklarnie do których będą przepompowywać CO2.
aby zarabiać zarówno na uprawach, jak i na sprzedaży limitów. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CO2 nie jest trujący.
Ponieważ wdychany nie reaguje z żadnymi składnikami ludzkiego ciała.

Jak TheDUDE napisał to brak tlenu zagraża życiu.
Możesz wziąć kilka pełnych oddechów CO2
po chwili wziąć wydech i kilka wdechów normalnego powietrza.
Nic ci się nie stanie. Chyba że za długo poczekasz i zemdlejesz z braku tlenu...

Stężenie CO2 ppm, %
Efekt działania na organizm ludzki

350 – 450 ppm
Świeże powietrze atmosferyczne, idealne warunki

Poniżej 600 ppm
Akceptowalne warunki świeżości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych/biurowych

Poniżej 1000 ppm, 0,10%
Wymóg minimum higienicznego, skala Pettenkofera

10 000 ppm 1,00%
Lekki wzrost częstości oddychania

15 000 ppm 1,50%
Maksymalna tolerowana dawka dla pracowników w specyficznych warunkach, pod kontrolą medyczną: browary, łodzie podwodne, statki kosmiczne

2,00%
Pogłębiony oddech, wzrost częstości oddychania o ok. 50%, ekspozycja przez kilka godzin powoduje bóle głowy i uczucie zatrucia

3,00%
Utrudnione oddychanie, ok. dwukrotny wzrost częstości oddychania, efekty podobne do działanie słabego narkotyku, tj. osłabienie słuchu, ból głowy, wzrost ciśnienia krwi i częstotliwości pulsu

4,00% - 5,00%
Wyraźnie pogłębiony oddech, czterokrotny wzrost częstości oddychania, po ok. 30 minutach ekspozycji może pojawić się odczucie braku swobody oddychania

5,00% - 10,00%
Dwutlenek węgla przybiera ostry zapach podobny do wody sodowej, oddychanie wymaga zwiększonego wysiłku, ból głowy, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, po kilku minutach ekspozycji może nastąpić utrata przytomności

Powyżej 10,00% do 100,00%
Gwałtowna i szybka utrata przytomności, przedłużająca się ekspozycja prowadzi do śmierci przez uduszenie

z stronki:
http://wentylacja.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci.....31519.html

Powietrze atmosferyczne nie osiągnie takiej wartości
chyba że nastąpił by jakiś Armagedon...
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Pytanie brzmiało: czy CO2 jest trujący?



Zagłosowałem na tak.


Jeśli ktoś wdychający CO2 nie zemdleje, a chwilę później kopnie kalendarz to gratuluję mu nieśmiertelności. Cool


Fakt. pytanie w ankiecie troche niefortunnie sformulowane. Masz racje w tym co napisales, ale film byl o czyms zupelnie innym. W filmie gorne stezenie wynosilo 1200ppm. Ppm. parts per milion -> 0.0012 czyli 0.12%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
he. znaczy holendrzy pewnie niedługo zaczną budować szklarnie do których będą przepompowywać CO2.
aby zarabiać zarówno na uprawach, jak i na sprzedaży limitów. Smile


No to tulipany będą na dopalaczu, ciekawe czy unia każe założyć katalizatory na te szklarnie czy też każe je uszczelnić kitem pszczelim tak żeby się nikomu nie opłaciło i żeby żółte tulipany kupić u żółtych...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysputant napisał:
CO2 nie jest trujący.
Ponieważ wdychany nie reaguje z żadnymi składnikami ludzkiego ciała.


...


Jak do dziecka. To znaczy że CO2 JEST trujący dla ludzkiego organizmu. Jak tego nie rozumiesz poszukaj na Naszej Klasie swojej nauczycielki z podstawówki i zapytaj.
Takie brednie to jak mówić, że gówno homeopatyczne leczy.

Ale wiesz co? Może masz rację. Nauczysz swoje dzieciaki, a one swoje, ze CO2 jest OK., a szkoły kłamią.
I kiedyś, któreś z nich nie naprawi wadliwego pieca, bo dziadek „Dypsutant” powiedział, żeby mieć w dupie takie toksyny. No i pójdą spać....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Millais napisał:
Ale wiesz co? Może masz rację. Nauczysz swoje dzieciaki, a one swoje, ze CO2 jest OK., a szkoły kłamią.
I kiedyś, któreś z nich nie naprawi wadliwego pieca, bo dziadek „Dypsutant” powiedział, żeby mieć w dupie takie toksyny. No i pójdą spać....
chyba ci się misiek, pomyliło z CO - tlenkiem węgla Smile

dwutlenek węgla jest gazem neutralnym - na pewno nie jest "toksyną". nie wiąże się z ludzkim organizmie; wręcz przeciwnie jest efektem wiązania tlenu z węglem w naszych bebechach, na skutek czego dostajemy energii życiowej Smile
wg mojej wiedzy CO2 jest równie trujący co azot, czyli wcale.

@Dysputant, te procenty i efekty są bez sensu, bo nie podają jak zmienia się zawartość tlenu wraz ze zmianą zawartości CO2..
w powietrzu którym oddychamy jest jedynie 20% tlenu - jeśli więc dodawać dwutlenek zmniejszając proporcjonalnie tlen to z oczywistych względów przy 20% stężenia człowiek się udusi - tlenu mu zabraknie Smile

jeśli jednak zapewnić stałość 20% tlenu i tylko dodawać dwutlen (kosztem azotu) to nie był bym taki pewien czy straci się przytomność przy 5-10% stężania CO2.
bo wydaje mi się że oba gazy są równie neutralne.

kurwa, czy tylko ja miałem biologie w podstawówce? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie faktycznie powinno zostać trochę doprecyzowane. CO2 nie jest trujący, co nie znaczy, że nie można się nim zabić. Wody możemy pić sporo i nie zdechniemy ale spróbujmy nią pooddychać i zgon murowany. Czyli co? Woda jest trująca? Mr. Green CO2 pijemy, wdychamy i wydychamy... nadmiar czegokolwiek może być "trujący".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EEtam podałem stronkę koncept danych tam jest podany.

W podsumowaniu.
CO2 jest tak samo toksyczny jak NIE oddychanie.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie że nie jest podany żaden "koncept danych" - tylko "stężenie CO2" oderwane od chuj wi czego.

Poza tym wypisują tam brednie niczym wikipedia. Np:
Cytat:
Efekt cieplarniany

Badania wykazały, że wskutek olbrzymiej emisji dwutlenku węgla do atmosfery gaz ten jest w około 50% odpowiedzialny za powstanie efektu cieplarnianego [3].
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatruć to się można i tlenem. Spytajcie znajomych płetwonurków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:12, 28 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
he. znaczy holendrzy pewnie niedługo zaczną budować szklarnie do których będą przepompowywać CO2.
aby zarabiać zarówno na uprawach, jak i na sprzedaży limitów. Smile


Szklarnie w których wykorzystuje się instalacje do nawożenia roślin CO2 już od dawna są i to nie tylko w Holadnii ale i w Polsce. Kupuje się CO2, albo wykorzystuje się swój z gazu zużytego do ogrzania szklarni.

Tutaj macie arttykuł z 2000 roku:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=490

No i jakoś nikt nie płaci ogrodnikom, ani rolnikom za utylizację CO2, a skoro za emisję każą płacić to za recycling CO2 powinni kasę oddawać.

A tak przy okazji nawożenie CO2 stosują nawet domorośli plantatorzy marihuany. Hodują drożdzę w baniaczkach i wypuszczają gaz w konopie Laughing
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się nazywa "bimbrownia" chociaż chyba nie jest to do końca zgodne z tym terminem. Czytałem też o dodawaniu co2 do plantacji z gaśnicy - do balonika i balonik do boxa. Po jakimś czasie powietrze zejdzie. Ale nie wiem czy to cokolwiek pomaga. Coś mi się wydaje, że troszkę za wolno i za mało tego co2 by było na jednostkę czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
Zatruć to się można i tlenem. Spytajcie znajomych płetwonurków.


Zgadza się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że tlen reaguje z naszymi komórkami. Jeśli nasyciłbyś się tlenem pod wysokim ciśnieniem to doprowadza do uszkodzeń ciała z tego względu, że jest go bardzo dużo i zaczyna on reagować nie tylko wtedy gdy komórka spala cukry... Po prostu proces wymyka się spod kontroli. To tak jakbyś wrzucił węgielek do pomieszczenia wypełnionego w 100% tlenem i dał iskrę Very Happy . W podobny sposób skopcili się astronauci w apollo 4(?).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zobacz zanim osądzisz CO2
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile