W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wywiad z Polską na TVP1 około 21.00 / 26.04.2010   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2705
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 26 Kwi '10   Temat postu: Wywiad z Polską na TVP1 około 21.00 / 26.04.2010 Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że większość z Was oglądała ten reportaż, który został nagrany podczas żałoby narodowej. Uważam, że ten reportaż zasługuje na osobny wątek i jest ważny dla każdego kto uważa się Polakiem. Mam 30 lat i odkąd pamiętam nigdy nie ujrzałem tyle prawdy i szczerości wypowiedzi. Od zarania mogliśmy słuchać tylko to co media chciały nam przekazać. Za to w tym reportażu przez niecałą godzinę mogliśmy posłuchać siebie, chodź raz bez cenzury i szczerze. Zwykli przechodnie obnażyli manipulację i kłamstwo, przemawiali bez strachu i z troską o kraj. Nie chce przytaczać tu wypowiedzi wszystkich, którzy oddali głos, jednak po krótce nawiązali do większości tematów, które nurtują nas na tym forum. Mam nadzieję, że znajdzie się nagranie tego reportażu gdzieś na necie i ktoś bardziej ode mnie obrotny w tym temacie umieści go dla wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wyjątkowo włączyłem TV, aby się wywiedzieć, jaka będzie lista kandydatów i czy ten "czarny koń" Kosiur będzie na liście. No i zaczepiłem się na tym właśnie oglądaniu tych ulicznych wywiadów z ubiegłych tygodni z tej sztafety trwania tego wielkiego dyżurowania przy tych świeczkach, na placu przed gmachem prezydenta. Byłem zaskoczony, co to się stało, że puszczają takie teksty. Napierniczają ludzie swoje żale na Tuska i ekipę gadają o zamachu, o siłach ponadnarodowych które moga naciskać na polski rząd, albo o być może ochoczym ich samym udziale w takim spisku. Albo np o tym że media trywializowały fakty przez dwa tygodnie? Czyżby to miało związek z pojawieniem się Jarosława Kaczyńskiego na kandydata ze strony PIS? Skąd taka nagła teraz odwrócona opcja mediów? Tego na razie nie pojmuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:40, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pardon.pl/artykul/11429/polac.....ach_zobacz

Cytat:
"Solidarni 2010", dokument Jana Pospieszalskiego i Ewy Stankiewicz wyemitowany wczoraj po 20 w Jedynce TVP, to zapis rozmów
nagranych w dniach żałoby po smoleńskiej tragedii. Znalazły się w nim wypowiedzi kilkudziesięciu osób spośród tłumu zgromadzonego pod Pałacem Prezydenckim.

Co mówią pogrążeni w żalu Polacy, występujący w "Solidarnych 2010"? Właściwie to samo, co w odcinku "Warto rozmawiać
" z 15 kwietnia. - To był zamach! - wyrokują. - Zabito prezydenta i elitę kraju.

Przypomnijmy fragment programu
Pospieszalskiego. Zwróćmy uwagę na 3. minutę
i 52. sekundę, w której - jak z satysfakcją podkreśla gazeta.pl - słychać głos podpowiadający przechodniowi odpowiednie słowa:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
„Solidarni 2010” to zapis nocnych rozmów Polaków na Krakowskim Przedmieściu Warszawie oraz w Krakowie podczas uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej. Dokumentalistka Ewa Stankiewicz oraz publicysta Jan Pospieszalski w ciągu 9 dni żałoby narodowej prowadzą rozmowy z wieloma Polakami. Jest to świadectwo żywej, autentycznej, przejmującej dyskusji narodu, który zebrał się w Warszawie i w Krakowie, aby rozmawiać o przyszłości Ojczyzny, o znaczeniu ofiary Katynia i Smoleńska, o Polsce tu i teraz.

Film „Solidarni 2010” jest bezprecedensową w historii Telewizji Polskiej dokumentalną formą rejestracji stanu ducha Polaków w trakcie wielkiej żałoby po ofiarach tragedii w Smoleńsku 10 kwietnia. To obraz Polski, która objawia inną twarz Polski – zadumaną, refleksyjną, ale także patriotyczną i autentyczną w swojej rozpaczy, żalu, smutku i nadziei. Twarz wielkiego narodu.

Telewizja Publiczna miała w tych dniach niepowtarzalną szansę oddać Polakom głos. Badania oglądalności stacji telewizyjnych z ostatnich dni nie pozostawiają żadnych wątpliwości: TVP 1 jako jedyna antena w Polsce pozwalała Polakom uczestniczyć w tragedii narodowej, godnie ją przeżyć oraz wyjaśnić znaczenie i symbolikę tego, co się wydarzyło w Katyniu, Smoleńsku i w Warszawie.






Cały "dokument" pachnie propagandą, chociaż faktycznie wypowiadają sie ludzie "z ulicy".
Pomijam polityczność. Wątek który mnie cieszy to świadomość "ulicy", że media manipulują.
Właściwie żadna dziwka (czyt. dziennikarz) z innych stacji nie wyszedł na ulicę zrobić takiej swoistej "sondy". Ciekawe jest autorstwo tego "dokumentu" Ewa Stankiewicz, która robiła "Trzech kumpli" , Jan Pospieszalski , bardzo "kościołowy" , ale podobno maczał w tym palce Grzegorz Braun m.in. - "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Towarzysz generał"
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj link też o tym temacie, wraz z jedna częścią reportażu.

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11713[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 04 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rada Etyki Mediów oceniła film dziennikarza TVP o żałobie; "tworzy pełne obsesji obrazy"
Cytat:
Jan Pospieszalski relacjonując w dniach żałoby wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim naruszył zasady obiektywizmu, szacunku i tolerancji - orzekła Rada Etyki Mediów.
- Rada Etyki Mediów podziela oburzenie wielu widzów, którzy je sygnalizowali, sposobem relacjonowania przez Jana Pospieszalskiego w TVP1 przeżyć ludzi przychodzących w dniach żałoby pod Pałac Prezydencki - napisała REM w przekazanym stanowisku.

- W relacjach tych pojawiały się oskarżenia pod adresem przeciwników prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdzenia, że Polska nie jest krajem demokratycznym, sugestie spiskowe dotyczące katastrofy pod Smoleńskiem - przypomina REM.

Rada zauważa przy tym, że "red. Pospieszalski reagował na takie wypowiedzi aprobująco, powtarzając niektóre, oddając głos dwukrotnie tym samym interlokutorom, co miało znamiona manipulacji".

- W opinii REM naruszył zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji, co jest szczególnie naganne w sytuacji dramatycznych i bolesnych przeżyć całego społeczeństwa - orzekła REM.

Rada nie była jednomyślna w tej sprawie. Zdanie odrębne zgłosili Tomasz Bieszczad i Teresa Bochwic.

Przewodnicząca REM Magdalena Bajer powiedziała, że do REM napłynęło wiele skarg w związku z relacjami Pospieszalskiego. - Było dużo zgłoszeń telefonicznych, sms-owych, mailowych - powiedziała.

W dniach żałoby narodowej po katastrofie pod Smoleńskiem Pospieszalski nagrywał wypowiedzi osób, gromadzących się przed Pałacem Prezydenckim. Część z nich została wyemitowana w jego programie "Warto rozmawiać". Z nagrań powstał też film dokumentalny autorstwa Ewy Stankiewicz i Pospieszalskiego "Solidarni 2010". Wśród wyemitowanych wypowiedzi znaczące były głosy wyrażające podejrzenie, że katastrofa nie była "przypadkiem", mnożyły się podejrzenia, że mógł to być zamach, powtarzały się oskarżenia pod adresem Rosjan.

Program Pospieszalskiego wywołał dyskusję w mediach, a SLD zażądał, by film "Solidarni 2010" oceniła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Sojusz chce też, by filmem zajęła się sejmowa komisja kultury. SLD zarzuca, że film "tworzy pełne obsesji obrazy" i "znacząco odbiega od standardów, jakich oczekuje się od mediów publicznych" oraz "zupełnie bezpodstawnie wykorzystuje śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego do partyjnej kampanii" i pokazuje "jednoznaczną, przekoloryzowaną rzeczywistość, wygodną dla polskiej prawicy".

Pospieszalskiego bronił natomiast biskup kielecki Kazimierz Ryczan. W homilii podczas mszy sprawowanej 3 maja z dezaprobatą odniósł się do komentarzy internautów, którzy domagali się odwołania redaktora TVP Jana Pospieszalskiego. - Zbliżamy się coraz bardziej do Białorusi - skwitował te oskarżenia bp Ryczan.

Pospieszalski powiedział, że nie zapoznał się jeszcze ze stanowiskiem REM, dlatego na razie nie może się do niego odnieść.

http://wiadomosci.onet.pl/2164767,11,rad.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 04 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To obowiązuje jakaś "etyka mediów" Laughing no mało z krzesła nie spadłem.

btw myślałem, że "pełne obsesji obrazy" to taka telewizyjna codzienność, nie rozumiem co w tym szczególnego Smile

Jak widać nie wolno w naszej telewizji pokazywać też teorystów spiskowych. No cóż... przynajmniej wiem teraz dlaczego mnie w końcu nie pokazali jak kiedyś wyraziłem swoją opinię do kamery Razz
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wywiad z Polską na TVP1 około 21.00 / 26.04.2010
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile