W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pasta do zębów (trucizna?)  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 34625
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 13 Lut '09   Temat postu: Pasta do zębów (trucizna?) Odpowiedz z cytatem

Niech każdy kto ma jakąś paste do zębów napisze jaki jest jej skład aż uda nam się uzbierać tyle past ile się da i zrobimy przegląd które są najbardziej szkodliwe dla zdrowia:

PASTY DO ZĘBÓW (SPIS):

Colodent - super minerały
monofluorofosforan sodu
fluorek sodu-1450 ppm F

Elmex - sensitive plus
aminofluorek 0,14% F

Meridol
olaflur
fluorek cynawy 1400 ppm F

Prokudent
fluorek sodu 1450 ppm F

Sensodyne
fluorek sodu 1400 ppm F

F=Fluoride

może uda się zrobic jakis artykuł z tego nawet Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacząłeś od tzw. d... strony Wink

Lepiej jest wymienić te, które nie zawierają fluoru; z pewnością będzie łatwiej i szybciej.

Podobno elmex nie zawiera fluoru ale kosztuje bodajże ok. 7 zł a kiedyś dwa razy więcej; sprawdzę przy okazji zakupów i jeśli faktycznie tak jest to przeżyję te 7 zł.

Miałem kiedyś próbkę tej pasty, smak nieciekawy no ale to nie delicje a konsystencja bardzo wodnista chyba że poprawili recepturę.

p.s. to był "zwykły" elmex albo wczesna wersja z założenia miał być bez fluoru, więc nie było tego "rozszerzenia" nazwy, coś tam, coś tam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może przejde się z kartką i długopisem i pospisuje wszystko jak leci ze sklepu kiedys jak będe w nim ale nie wiem kiedy będe...

nie wiem czy "aminofluorek 0,14% F" to to samo co "fluorek sodu 1400 ppm F" ale wygląda podobnie... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno o taką bez fluoru ale jest ! w aptece kupiłem AJONA .. bardzo mała tubka za ok 8 PLN ale bardzo wydajna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Colgate MaXFresh Cooling Crystals

Fluorek sodu - 0,32%
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuję Parodontax - jest wersja z fluorem i bez, coś koło 15 pln, do dostania w marketach.
Zawiera natomiast "Sodium Benzoate" a to zdaje się nie jest witamina...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzoesan_sodu

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem jedno, że wiele dentystów używa past elmex, sam miałem okazję poznać ich opinie i wiele osób twierdziło, że elmex, meridol i jakieś tam mniej znane pasty są właśnie dobre, a te typu blendamed, colgate, signal to poprostu szajs który niszczy nam zęby. Nie wiem o co im chodziło bo przecież te które używają też posiadją fluor... Ja od lat używam właśnie elmex dlatego bo było to zalecenie dentysty, od urodzenia miałem problem z zębami i dziąsłami, a dzięki elmexowi nie mam żadnych problemów. Ale czasem dla odmiany używam też tych zwykłych past, a od jakiegoś czasu mam zamiar kupić bez fluoru tylko ciągle zapominam albo mi się nie chce iść do apteki. A co dentystów to i tak im nie wierzę, bo oni tych past nie produkują, pasta może być dobra, ale kto wie czy dodatek w postaci fluoru jest potrzebny. Wiem tylko jedno, że dwóch dentystów starszych w tym zawodzie którzy mi wyleczyli zęby to napewno eksperci, a oni polecali elmex.

A ciekawe czemu zwierzęta tak uciekają od past, czy jest to działanie tych zapachów mięty czy może czegoś innego. Jak otworzę pastę i podejdę do psa lub kota to ucieka gdzie tylko może. Wasze zwierzę ta też tak mają czy tylko moje są dzikie? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moge zrobic zdjecia, sensodyne czerwona nie ma nic fluoru
niebieska za to ma
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
5k18a




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda pasta dla dzieci nie pamiętam do którego roku(5-6lat?), jest bez fluoru.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu byłem w dużym markecie uzupełniać domowe zapasy i z ciekawości zacząłem przeglądać zawartości fluoru w pastach do zębów. Nauczyłem się czytać etykietki na produktach zanim coś włożę do skonsumowania, bo pomysłowość przedsiębiorców nie zna granic tj. aspartam w śledziach w oleju Shocked
no ale wróćmy do past, przeglądając etykietki nie znalazłem nic wartego polecenia mimo, że stoisko z pastami w hipermarkecie to jeden długi regał.
Wszystkie markowe i niemarkowe pasty do zębów to dosłownie trutki na szczury i na takim regale powinny leżeć. Stężenie fluorku sodu w pastach dla dorosłych waha się od 800 do 1600 ppm. Prawdziwe killery to super wybielające pasty z nowych kolekcji znanych marek, można się o tym samemu przekonać czytając etykietki. Także elmex się niczym nie wyróżniła, choć początku tez miałem nadzieje, że będzie zdrowsza tyle się o tej marce mówi ale dupa stężenie fluoru podobne.
Po pewnym czasie dąłem sobie spokój z pastami dla dorosłych i przeniosłem się na pozycje dla dzieci i tu Shocked Shocked Shocked
Firmy zlecające dosypywanie fluoru nie próżnują także i w tym przypadku. Pasty dla dzieci powyżej 7 lat mają stężenie fluorku sodu od 700 do 1200 ppu, nawet te w o smaku coli przedstawiające misie i inne duperele.
I tak samo w przypadku past dla dzieci im marka bardziej znana tym więcej fluoru. Najlepiej wypadają na tym polu pasty dla dzieci do 5 lat, najlepiej w znaczeniu wybrać mniejsze zło.
Dla przykładu colgate smiles dla dzieci od 0 do 2 lat zawiera 500ppu tego świństwa, a najlepiej wypadła z dostępnych tam past bobini pasta dla dzieci powyżej 1 roku życia (różowa tubka z żółtym smokiem - 75ml) jako jedyna ze stężeniem 250ppu, czyli 4 do 6 razy mniej niż w przypadku past dla dorosłych. Do koszyka powędrowały 2 takie i muszę przyznać, że myje się nimi zęby bez problemu, tylko tubka 2 razy mniejsza.
Normalnie myje zęby pastami bez fluoru i takie też polecam ale pasta do zębów dla dzieci może być tymczasową alternatywną w przypadku braku past fluor free.
Proponuje poszukać sobie takich past na allegro lub e-bayu np. http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=bez+fluoru

I nasuwa się ciekawy morał, dziwicie się, że czasem może ktoś nazwać nas bandą wariatów jak wszyscy się poprzerzucamy się na różowe pasty ze smokiem o smaku coli Laughing Wink

edit:
5k18a napisał:

Każda pasta dla dzieci nie pamiętam do którego roku(5-6lat?), jest bez fluoru.

Że tak powiem jest to 3 prawda, czyli g**o prawda, niestety nawet w pastach dla dzieci w wieku 0-1 lat stosuje się to świństwo tylko trochę obniżają dawki patrz przykład wyżej colgate smiles w sklepach niema past bez fluoru Evil or Very Mad
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sonic3 napisał:
Jakiś czas temu byłem w dużym markecie uzupełniać domowe zapasy i z ciekawości zacząłem przeglądać zawartości fluoru w pastach do zębów. Nauczyłem się czytać etykietki na produktach zanim coś włożę do skonsumowania, bo pomysłowość przedsiębiorców nie zna granic tj. aspartam w śledziach w oleju Shocked

Ktoś mógłby powiedzieć, że stałeś się paranoikiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
góral




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł by przyjrzeć się zawartości nie tylko tubek. Fluor nie ma żadnego praktycznego znaczenia dla któregokolwiek zęba ! Troszkę informacji "na ząb",nie zaszkodzi.

"Fluor może też negatywnie oddziaływać na układ nerwowy, immunologiczny, a u dzieci powodować stałe zmęczenie, niski współczynnik inteligencji, ospałość, a także depresję."
http://zdrowie.onet.pl/1165711,2039,,1,dzial.html

http://www.second-opinions.co.uk/fluoride_index.html

http://www.guardian.co.uk/uk/2006/feb/24/military.past

http://www.pam.szczecin.pl/index.php?cid=886&unroll=393 - praca naukowa, obalająca mit dobroczynnego oddziaływania fluoru na zęby. Jest odwotnie !

"Więcej przypadków raka, - niższy poziom inteligencji"
a u nas 2 x w roku w szkolach fluoruja zeby, wizyta dziecka u dentysty - " konieczny fluor" reszta szoku w tym linku:
http://www.bioter.pl/prasa/fluor.htm

I jeszcze kilka słów o kwasku...

W jednym z instytutów naukowych w USA dokonywano doświadczeń z działaniem kwasu cytrynowego na pracę neuronów w mózgu.

Stwierdzono, że syntetyczny kwas cytrynowy narusza system przewodnictwa elektrochemicznego w pracy komórek mózgowych. Inaczej mówiąc, jest w stanie z normalnego człowieka zrobić... bezmózgowca.

Oznacza to ni mniej ni więcej, a dokładnie to, że, kwasek cytrynowy można zastosować jako środek zmieniający reakcje chemiczne w mózgu człowieka w sposób zamierzony.

Czy aby komuś nie zależy aby z powodów pozaspożywczych przypadkiem nie zależy na tym aby masowo spożywano kwasek cytrynowy?

Kto i dlaczego przekonał producentów, a zrobił to skutecznie, aby niemal wszystkie produkty "uszlachetniał" dodając kwasek cytrynowy? Zakrawa to na spiskową teorię dziejów, lecz nie można się oprzeć wrażeniu, że owi przekonujący mają interes w tym, aby pospólstwu lasował się mózg. "

http://www.postawnazdrowie.pl/zdrowie-ko.....ynowy.html

+++++
Wiemy o masowym truciu zywnosci.
Malo natomiast mowi sie o ukrywaniu wynikow badan sluzacym czlowiekowi, i dzialani w kierunku przeciwnym.
Od wczesnych lat sześćdziesiątych "setki" przemilczanych badan naukowych jednoznacznie wskazuja, ze wegetarianizm, otylosc i alkoholizm (kazde z osobna) powodują degeneracje mozgu (ubytki synaps w tempie sr. 4-10% na kazde piec lat! wegetarianizmu, otylosci czy alkoholizmu), czego skutkiem jest "powszechnie wadliwa struktura i czynnosc mozgow ludzkich" (cyt: prof. dr hab. n. med. Julian Aleksandrowicz) i skrocenie osobniczej dlugosci zycia.

Dlatego palic tytoniu w jewropie nie mozna (bo szkodzi najmniej).
Mozna natomiast zrec margaryne, oleje roslinne ( jedynie olej z oliwek jest jadalny ), pic alkohol od rana, smiertelnie zatruwac organizm cukrem i maka (ogolnie weglowodanami ).
I to wszystko zawalic warzywami i owocami, ktore w procesie trawienia wytwarzaja butan, etan, amoniak i to w ilosciach niebezpiecznych dla zdrowia.

Tak sie sklada, ze firmy dokonujace modyfikacji zywnosci , sa pod kuratela Zydow.

Co mozemy zrobic ?
Zainteresowac sie jadlospisem zamieszczonym w Starym Testamencie. Kaplani jadali jedynie tluszcz barani, nerke i mostek, garstke bialej! maki, dzbanek oliwy i kufelek czerwonego winka. Miesko oczywiscie pieczone na ogniu - grilowane po naszemu.
Gawiedzi tych produktow nie wolno bylo spozywac, pod grozba smierci lub wygnania. Dla nich byla maka z grubego przemialu i rosliny.

"Kto tak fatalnie programuje nasz mózg"? - pyta prof. Sedlak. Jaka jest przyczyna tego, że ludziom podaje się do wierzenia tylko fałsz, a o najlepszych dla nich produktach nauka mówi, że są dla nich najgorsze? Nauki podstawowe wielokrotnie udowodniły, że częstość zachorowań na raka jest najwyższa u ludzi spożywających najwięcej tłuszczów nienasyconych, że 5 lat po zawale przeżywa najwięcej ludzi jedzących masło, a najmniej ludzi jedzących olej kukurydziany, gdy podaje się taką samą ilość tych tłuszczów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś kilkanaście lat temu w podstawówce też mieliśmy fluoryzację może z 5 razy w życiu, ale ja byłem tylko na jednej bo nie lubiłem tego smaku i specjalnie zapominałem szczoteczki, a takich nie ścigali! Dziękuję moim kubkom smakowym Very Happy

I, że elmex taki syf sprzedaje Sad http://wwwpl.gaba.com/produkty/elmex_gelee.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:08, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmex tez jest z fluorem. Wiem, bo dostawałem od dentystki.

http://www.eioba.pl/a76208/szkodliwe_dzialanie_fluoru tutaj macie świetny artykuł o fluorze.
Uniwersytet Medyczny w Katowicach jako jedyny na świecie prowadził badania na fluorze i stwierdzili wysoką szkodliwość tego pierwiastka na organizm ludzki. Niestety nie zapisałem sobie linku do tych badań, a szkoda. Bardzo ciekawe wnioski były.
Ostatnio byłem zaskoczony jedną pastą do zębów kupioną w sieci sklepów LIDL. Mało znana firma; fluorek sodu 1200 ppm. Zaskoczyła mnie natomiast notatka jaka była na odwrocie - "Jeśli przyjmujesz fluor z innego źródła powinieneś skonsultować się z lekarzem. Dzieci do lat 12 powinny przyjmować ilość pasty wielkości zielonego groszku. W przypadku połknięcia skonsultować się natychmiast z lekarzem, ponieważ grozi to silnym zatruciem".
Jest pasta sprowadzona z Indii. Jest to pasta ziołowa i nazywa się VICCO. Bardzo ciężko ją dostać - bez fluoru i świetnie wybiela zęby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukajcie w dobrych sklepach z chemia, czesto pasty bez fluoru nie nazywaja sie pastami tylko np zelami do higieny jamy ustnej czy cos podobnego Smile. Ja bardzo rzadko myje zeby za to pije ogromne ilosci herbaty i nie mam zadnych problemow z zebami praktycznie.
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AJONA:

Skład:
węglan wapnia;
wodorowęglan sodowy;
dodecylosulfonian sodowy;
sacharynian sodu;
mocznik;
wodorofosforek amonowy;
alginian;
gliceryna;
olejki eteryczne;
wyciąg z rumianku;
dodatki smakowe.

Koncentraty AJONA Stomaticum nie zawierają środków konserwujących ani barwników.


BASIS SENSITIV:
nie zawiera fluoru

Składniki: wyciąg z echinacei*, sorbitol, drobinki kwasu krzemowego, kreda, ksylit, sól morska, glutamat kwasu tłuszczowego z kokosa, ksantan, nalewka z mirry, wyciąg z arniki górskiej*, wyciąg z krwawnika*, wyciąg z propolisu, aromat

*składniki pochodzące z upraw ekologicznych
pH 7,0-7,5


Ziaja Szałwiowa
nie zawiera fluoru

Substancje aktywne
Ekstrakt z szałwii lekarskiej, Krzemionki koloidalne, Prowitamina B5 (D-panthenol)


Colodent - Super Blask
fluorek sodu 1000ppm F

właśnie kupiłem sobie tą Colodent tylko Super Biel czy coś takiego -> Zamieniłem na razie 1450ppm na 1000ppm hehe Wink jak na początek może być... poszukam jeszcze czegoś lepszego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie... Jest jakis sposob na zrobienie wlasnej pasty ? Tj. z naturalnych skladnikow roslinnych. W skrocie: czy jakies rosliny maja podobne wlasciowsci do skladnikow chemicznych.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gałązki brzozy, bakteriobójcze i dobrze czyszczą zęby. Tak tak... brzoza to jest najlepsza pasta do zębów i to dostępna w Polsce za darmo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:48, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj kupilem paste dunskiej firmy urtekram. 75ml - 13,80 zl. do dostania w ekologicznych sklepach. nie zawiera fluoru. sklad: kreda, woda, roslinna gliceryna, karagenan, propolis, mirra, organiczny esencjonalny olejek mietowy. kupilem tez sol ziolowa bo wkurwia mnie ze wszedzie daja ten glutaminian sodu. za jakis czas stosowania tego gowna zostaniemy smakowymi kalekami.

Cytat:
Działanie

Jego rozpowszechnienie budzi zaniepokojenie - nie jest jasne, czy spożywany w dużych ilościach jest bezpieczny dla człowieka, mimo iż jest jednym z najlepiej zbadanych składników pożywienia, zalegalizowany w Unii Europejskiej pod nazwą kodową E621. Glutaminian sodu bywa uznawany za przyczynę tzw. syndromu chińskiej restauracji - choroby związanej z nadmiernym spożyciem glutaminianu sodu lub nadwrażliwością na niego. Objawy to zawroty głowy, palpitacje serca, nadmierna potliwość i uczucie niepokoju, notowane po spożyciu posiłku w azjatyckich restauracjach. Jednak dokładna weryfikacja danych nie potwierdziła, aby przyczyną tych dolegliwości był glutaminian sodu, zaś pewne typy reakcji alergicznych na potrawy kuchni chińskiej mogą być powodowane innymi jej składnikami jak np. grzyby, orzechy i zioła.

wikipedia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Ktoś mógłby powiedzieć, że stałeś się paranoikiem Smile

a ja tego kogoś, też bym miał w głębokim poważaniu alien

Wyspa napisał:

właśnie kupiłem sobie tą Colodent tylko Super Biel czy coś takiego -> Zamieniłem na razie 1450ppm na 1000ppm hehe Wink jak na początek może być... poszukam jeszcze czegoś lepszego...

Wyspa pewnie niewiele ci to da, bo to dalej jest końska dawka i będziesz zamulać jak do tej pory. Może faktycznie przy braku alternatywy dobrze by było przerzucić się na pasty dla dzieci o obniżonej zawartości F.
Odrzucając fluor ze swojej diety już jakiś czas temu zauważyłem, że stany apatii zniknęły. Przedtem bywały dni, że mi się kompletnie nic nie chciało, teraz po prostu tego nie ma. Nawet jak jest się zmęczonym, a ma się coś do zrobienia to łatwiej się do tego zmusić. Nie wiem czy to skutek braku fluoru, czy zwiększonej liczby szamania min. pomarańczy Razz A może jedno i drugie Wink
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno dobry sposób to:

kubek ciepłej wody + mała łyżeczka wody utlenionej (10-15 kropki) do tego i moczy się w tym szczoteczke i myje zęby a pozniej płucze zawartością całego kubeczka i heja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 14 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem w sklepie i zauważyłem pastę bez fluoru Sensodyne classic, oczywiście kupiłem, zobaczę jak to jest po miesiącu używania. Zapłaciłem 14 złotych jak to w sklepach, w Internecie jest taniej tylko, że przesyłka też kosztuje http://www.ceneo.pl/431675

@up
tak jest napisane na niektórych wodach utlenionych, ale to chyba jest na choroby dziąseł czy coś podobnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ckmmln




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz jakis czas temu w hiepermarkecie AUSHON znalazlem pate REBI -DENTAl HERBAL., koszt okolo 2,7 zł za sztuke. Napisane na niej ze przygotowana zgodnie z tradycyjną formulą z Indii. Spojrzalem na skład i..o dziwo NIE MA FLUORU. WCzesniej uzywlem przez dlugi czas elmexa czerwonego [ z fluorem] i powiem wam ze odkad zaczalem uzywac tej to np. przestalem miec tak wrazlwie zęby na gorąco i zimno, co wczesniej mnie denerwowalo. Smile bardzo mnie to zaciekawiło..czyzby fluor akurat w moim przypadku powodowal nadwrażliwośc zebow??Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:46, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasta z fluorem zabija! Nawet to mówią w amerykańskich serialach, ale do ludzi nie dociera Very Happy

12,3 MB, nie wrzucam na yt bo pewnie usuną http://rapidshare.com/files/199434158/fluor_zabija.avi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:32, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fluor zwiększa wchłanianie wapnia. Podczas mycia zębów należy uważać, zeby pasty nie połknąć a po umyciu trzeba bardzo dokładnie wypłukać usta, to wszystko. I najlepiej używać ilości jak dla dziecka - wielkości ziarnka grochu. Fluor ma zabójcze działanie dla flory bekteryjnej jelit - z resztą podobnie chlor. A wodę z chlorem pije większość polskich miast.

wyspa napisał:
Cytat:
Ziaja Szałwiowa
nie zawiera fluoru


To najlepsza opcja. Na alledrogo jest dostępny ten "żel ziajka" http://www.allegro.pl/item549480935_ziaj....._zabk.html

O.. i jeszcze jedna bez cukru i fluoru, wyłącznie an roślinkach. Kora, chasty itd. http://www.allegro.pl/item548618605_ajur.....mocja.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pasta do zębów (trucizna?)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile