W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wolne Media zostaną zawieszone?   
Podobne tematy
Kim jest Bimi?254
Wolne Media14
Radio Wolne Media 195
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 7396
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 21 Kwi '10   Temat postu: Wolne Media zostaną zawieszone? Odpowiedz z cytatem

http://wolnemedia.net/?p=21322

Cytat:
Oto treść wiadomości z firmy hostingowej, który dostałem dzisiaj:

(list usunięty – zagrożono mi, że ujawnienie osobom trzecim korespondencji dotyczącej kwestii współpracy z nimi – czyli tajemnicy handlowej – jest naruszeniem regulaminu ich serwera)

Zwrócono nam uwagę, że ostatnimi czasy wzrosła gwałtownie oglądalność “Wolnych Mediów” i sprawia to problemy techniczne innym stronom, które są ulokowane na tym samym serwerze co WM. Jak spojrzycie na dolny licznik on-line widać, że odwiedza nas równocześnie od 200 do 500 osób. To sporo, dotychczas było to 50-60 osób równocześnie w godzinach szczytu. Odpisałem im, że to chwilowy wzrost oglądalności z powodu katastrofy w Smoleńsku. I dostałem drugą wiadomość:

(list usunięty – zagrożono mi, że ujawnienie osobom trzecim korespondencji dotyczącej kwestii współpracy z nimi – czyli tajemnicy handlowej – jest naruszeniem regulaminu ich serwera)

Firma hostingowa naciska, byśmy kupili serwer wirtualny lub dedykowany. Tańszy serwer wirtualny kosztuje 900 koron czeskich na miesiąc plus 19% podatku + koszty transferu pieniędzy do Czech. W przeliczeniu na złotówki to ok. 2000-2100 zł na rok. Dotychczas za serwer płaciliśmy 1000 koron na rok, a z domeną jakieś 400 zł wychodziło na rok.

Na dzień dzisiejszy, dzięki Waszym darowiznom, uzbieraliśmy 970 zł. Wszystkim za wpłaty bardzo dziękuję! Możliwe, że wpłaty będą kontynuowane, więc może uda się uzbierać na serwer wirtualny?

Poprosiłem firmę hostingową o wstrzymanie się z podejmowaniem drastycznych decyzji i napisałem, że jeśli za miesiąc oglądalność będzie na podobnym poziomie co teraz, to kupimy serwer wirtualny u nich, lub u konkurencji, jeśli będzie taniej. Oto odpowiedź:

(list usunięty – zagrożono mi, że ujawnienie osobom trzecim korespondencji dotyczącej kwestii współpracy z nimi – czyli tajemnicy handlowej – jest naruszeniem regulaminu ich serwera)

Mówiąc wprost, piszą, że sytuacja jest nie do zniesienie i nie mogą czekać 1-2 tygodnia na rozwiązanie sytuacji. Mamy znaleźć nowy serwer, kupić szybko drogą usługę u nich albo zrywają umowę.

Od siebie powiem jedno – uzbieraliśmy 970 zł, ale nie mam 2100 zł by im przelać pieniędzy, a w ciągu 1-2 dni nie uzbieramy tyle. Możliwe, że będziemy musieli znaleźć lepszy serwer i tańszy.

Na koniec mam dla Was jedyną dobrą wiadomość. Możliwe, że już w ciągu tygodnia, a może kilku dni, uruchomimy usługę pocztową w domenie wolnemedia.net. Rozmowy są bardzo zaawansowane.

Maurycy Hawranek
Wolne Media


+ komentarz

Cytat:
Tak. Forum też jest u nich. Na razie zrobiłem kopie wszystkich stron, bo nigdy nic nie wiadomo. Możliwe, że ktoś ich naciska, bo żadnych limitów nie naruszyłem, a niespodziewany wzrost popularności strony nie jest świadomym działaniem na szkodę innym użytkownikom serwera.


Ciekawe jak dalej potoczą się losy Wolnych Mediów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są trzy warianty:
1. Przejście na lepszy serwer
2. Zamknięcie strony
3. Redukcja liczby użytkowników poprzez zaniżenie poziomu strony albo bany dla nowych userów. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM już dawno tak się zeszmacili, że jakoś strasznie za tą stronką nie zatęsknię.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skiba na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jak coś mówisz to poprzyj to jakimiś dowodami. Po za tym z tego co piszesz wychodzi na to, że nie odwiedzasz tej strony w ogóle, więc tym bardziej dziwi w ogóle posiadanie zdania na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic im nie będzie.

wiele firm nie każe płacić za cały rok z góry - wystarczy za miesiąc.
poza tym 900koron za miesiąc czeskiego serwera wydaje się kwotą z deka przesadzoną
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:29, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Są trzy warianty:
1. Przejście na lepszy serwer
2. Zamknięcie strony
3. Redukcja liczby użytkowników poprzez zaniżenie poziomu strony albo bany dla nowych userów. Wink


Albo:
4. Płatna rejestracja
5. Reklamy

Mam nadzieję, że wszystko się w krótkim czasie ułoży. Czuję się współwinny bo wchodzę na WM codziennie po kilka razy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Herodot




Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 206
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:35, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wpuścił reklamy, mieli by na serwer i pizze zjedli jeszcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:35, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ovh.pl/
http://kimsufi.pl/

Servery dedykowane tanio i dobrze, żadnych głupich emaili.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:39, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Skiba na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jak coś mówisz to poprzyj to jakimiś dowodami. Po za tym z tego co piszesz wychodzi na to, że nie odwiedzasz tej strony w ogóle, więc tym bardziej dziwi w ogóle posiadanie zdania na ten temat.


Dlatego, że każdy gimnazjalista może tam wypuścić swoje wypociny, które mają żenujący poziom? Kiedyś mogłem czytać prawie wszystkie artykuły, dzisiaj zdatny do czytania jest jeden wpis na dziesięć. Generalnie WM wypuści każde gówno, które im się wyśle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:30, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jako iż firma hostingowa wypowiedziała umowę, wolne media ograniczą działalność do 1 podstrony (na której codziennie będzie się zmieniał artykuł) aż do czasu trwałego zmniejszenia się liczby odwiedzin.
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, że nikt nie wykorzysta/ł potencjału reklamowego, serwer sam by się z tego utrzymał.
_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha ,czyli zamiast przyciągać nowe osoby wolne media mają zamiar zniechęcać nowych użytkowników Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co wy nie widzicie że to tylko fochy? Smile
prędzej mi kaktus wyrośnie niż maurycy zamknie ten portal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak swoją drogą to jakiś gówniany serwer musi być skoro ma tak wyśrubowane limity. Ja korzystam z nazwa.pl mam na serwerze kilka serwisów o sporej oglądalności plus było bardzo chodliwe forum. Nigdy mi nie zgłosili jakichkolwiek uwag na temat transferów. Przenieś się tam do tego zaoszczędzisz kasę.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie mówi o zamykaniu portalu, tylko o zmniejszeniu oglądalności Smile
Ale być może problem zniknie w ogóle, bo słyszałem że ktoś zaproponował Maurycemu za darmo serwer dedykowany...
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczyłoby jakby zmienili dostawcę

dla mnie to naciąganie na kasę ("wolne media mają kłopoty, wspomóż!")
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę to, jakie gówno warte bzdury od jakiegoś czasu można znaleźć na WM, to nie będzie mi ich zbytnio szkoda.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż za paradoks. Serwis mial być alternatywą dla innych mediów a teraz okazuje się ,że gdy zdobywa popularność trzeba ograniczyć odwiedziny ...bo jest dosc popularny? Lepiej wrzucić banery reklamowe i zarobić na utrzymanie lepszego serwera niż ograniczyć działalność .Takie jest moje zdanie
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:30, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż - w Polsce na pewno można znaleźć tańsze serwery niż za naszą południową granicą. Takie wypowiadanie umowy przez firmę hostingową jest totalnie nieprofesjonalne :/. Wolne Media to wolne media - Na tym polega dziennikarstwo obywatelskie - każdy może pisać o czym chce, byle w granicach dobrego smaku i netykiety Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Biorąc pod uwagę to, jakie gówno warte bzdury od jakiegoś czasu można znaleźć na WM, to nie będzie mi ich zbytnio szkoda.


Kolejny gołosłowny?

Cytat:
Dlatego, że każdy gimnazjalista może tam wypuścić swoje wypociny, które mają żenujący poziom?


A próbowałeś? Nie chodzi mi o to, że jesteś gimnazjalistą, więc bez obrazy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:

Kolejny gołosłowny?
Nie, po prostu nie mam ochoty czytać na rzekomo poważnym portalu o tym, że z silnika tupolewa wyskakuje człowiek.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać coś źle przeczytałeś, bo nic tam takiego nie pisało. Ewentualnie pisało pod analizą filmu Rosjanina, że z kabiny ktoś wyskakuje i na filmie w spowolnieniu to doskonale widać tak jak i pozostałe osoby przechadzające się po miejscu zdarzenia. O silniku nic, a nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:19, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA: nie ma co się tak afertować. Idea WM jest dobra, ale nie tylko ja twierdzę, że poziom poleciał na łeb. Musi być jakiś powód, że nie jestem w stanie czytać większości wypocin z WM teraz, a jeszcze kilka miesięcy temu można było znaleźć tam coś ciekawego. WM powoli zaczyna przypominać mi Eiobe - w której można znaleźć podobne bulwarowe pierdołowate tematy, które się czyta kiedy nie ma niczego innego do roboty. Pamiętam kilka świetnych wpisów o sytuacji politycznej Papui NG o Indonezji i trzymam je w zakładkach, ale takich artykułów jest coraz mniej. Była seria peanów dla kaczora i gromów na PO. Co Wolnym Medią jak wynika z nazwy nie przystoi, bo zajmowanie pozycji politycznej wyklucza obiektywizm. Zresztą nie było podanych faktów tylko wpisy bazowały na emocjach, czyli na gównie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 24 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z 2 serwera już też wm wywalają, z "powodów politycznych" Silenced
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maurycy Hawranek




Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 58
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 23 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reklam na WM nie będzie, bo to śmiesznie małe pieniądze są a ludzie ich nie cierpią. WM będą się utrzymywać z datków czytelników. Jak przestaną wpłacać, to będzie znaczyło, że WM przestały być potrzebne i wtedy zostaną zamknięte i zarchiwizowane na jakimś darmowym serwerze (tzn. nie będzie nowości), żeby wykonana praca na marne nie poszła.

Każdy może w WM publikować - to prawda, ale musi spełnić odpowiedni poziom. Wypociny są kasowane.

Na WM istnieje codzienny konkurs treści (tylko 4 artykuły publicystyczne dziennie - wybierane są z ok. 20 nowości). Mniejsza liczba dobrych artykułów wynika z faktu, że mniej się ich ukazuje bo wiele tematów zostało wyeksploatowanych (tzn. w sieci nie ma skąd brać nowych ciekawych artykułów, bo większość już została opublikowana).

Brakuje nam tłumaczy (nie deklarowanych, ale takich, którzy naprawdę chcieliby potłumaczyć).

A jeśli naprawdę chcecie lepszych treści - to je napiszcie i opublikujcie w WM! Narzekać i krytykować każdy potrafi, ale pomóc to niewielu potrafi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wolne Media zostaną zawieszone?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile