W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Talibowie w panice - bitwa z polskimi żołnierzami  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 2144
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 21 Kwi '10   Temat postu: Talibowie w panice - bitwa z polskimi żołnierzami Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponad 200 żołnierzy polskich, amerykańskich i afgańskich wzięło udział w jednej z największych operacji w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w prowincji Ghazni. W starciu zginęło czterech ważnych talibów. Zlikwidowano też znaczny skład broni i amunicji.

Działania pod kryptonimem Sudden Storm (Nagła Burza) rozpoczęły się w poniedziałek wczesnym rankiem. W akcji wzięli udział żołnierze polskich poddodziałów, amerykańskich sił specjalnych, Zgrupowanie Bojowe „Bravo”, Grupa Rozpoznawcza, RCP (Road Clearance Package - Zespół Oczyszczania Dróg) oraz funkcjonariusze afgańskiej policji (ANP).


Operację z powietrza zabezpieczały polskie śmigłowce Mi-17 i Mi-24 oraz amerykańskie śmigłowce typu AH – 64 Apache i Chinook. Całą akcję koordynował dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Żołnierze, kierowani przez przez dowódcę Zgrupowania Bojowego „Bravo”, otoczyli wioskę Bagi Kheyl położona w dystrykcie Qarabagh. Ścisły kordon zewnętrzny miał za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa pozostałym wojskowym, ale również uniemożliwienie ucieczki rebeliantom.

Gdy żołnierze weszli do wioski, natychmiast zostali ostrzelani przez zamaskowanych napastników. W trakcie kilkugodzinnej wymiany ognia wyeliminowano czterech talibów, którzy w tym dystrykcie pełnili wysokie funkcje: Mullaha Abdula Rahmana, Mullaha Nasrada, Mullaha Ihsana oraz Mullaha Karima. Poszukiwani byli między innymi za porwania ludności cywilnej, podkładanie improwizowanych urządzeń wybuchowych (IED), a także liczne ataki na wojska koalicji. Zatrzymano również cztery osoby podejrzane o działalność rebeliancką. Zostały one przekazane afgańskim siłom bezpieczeństwa już po zakończeniu operacji.

Po wymianie ognia kontynuowano przeszukiwanie wioski. Znaleziono dwa IED oraz kilkanaście granatów do RPG. Jednym z kluczowych momentów operacji było zlokalizowanie ukradzionego policyjnego Forda Rangere. W środku samochodu znaleziono wielkokalibrowy karabin maszynowy, amunicja do niego, radiostacja oraz policyjne mundury. Przypuszczalnie pojazd miał posłużyć do ataku na jedną z baz.

Tuż po zakończeniu działań żołnierze i policjanci spotkali się z lokalną starszyzną, by wyjaśnić jej cel oraz zasadność przeprowadzonej operacji. Mieszkańcy powiedzieli, że w trakcie akcji nie mieli gdzie uciekać i byli przerażeni rozmiarem reakcji PSZ.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title.....omosc.html
Ci talibowie to jacyś rambo.
200 żołnierzy przez kilka godzin, walczyło z 8 Talibami? Czterech zabito i czterech schwytano. Oni są lepsi niż czerwonoarmiści. Pamiętam jak dziś cytat z książki do historii, 20 gwardzistów generała ...(zapomniałem) powstrzymało natarcie 150 niemieckich czołgów.
Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz @ya jaki ładny propagandowy artykuł. Dziś bitwa , za za kilka lat w książce przeczytasz o potyczce. A tak naprawdę to nie wiemy ilu było Polaków z tych 200 "spartan" , może było tylko kilkunastu. Ale to nieważne, "barany" czytające ten tekst na wp, są teraz dumne, że mamy taką świetną armię. Artykuł na miarę świadomości naszego społeczeństwa.
Wiesz dlaczego, akcja trwała tyle godzin, przy tak miażdżącej przewadze. Tych kilku talibów się ostrzeliwało. Jak któryś z "polaków" czy inny koalicjant zauważył taliba wzywał śmigłowce przez radio , naprowadzał je na cel, a póżniej się wycofywał. Smigłowce robiły sieczkę budynku, a talib kilka chwil wcześniej zmienił pozycję i tak przez kilka godzin.
W ogóle to ci talibowie to jacyś bracia ksero wszyscy tak samo mają na imię Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"....Tuż po zakończeniu działań żołnierze i policjanci spotkali się z lokalną starszyzną, by wyjaśnić jej cel oraz zasadność przeprowadzonej operacji. Mieszkańcy powiedzieli, że w trakcie akcji nie mieli gdzie uciekać i byli przerażeni rozmiarem reakcji PSZ......".

Po tym owocnym spotkaniu przebiegającym w atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku żołnierze oddalili się radośnie pogwizdując patriotyczne melodie. Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm.
znaczy się Ponad 200 żołnierzy polskich, amerykańskich i afgańskich po kilkugodzinnej strzelaninie zabiło 4 rzekomych talibów - tyle zrozumiałem z tej wiadomości.

aa, no i jeszcze:
Operację z powietrza zabezpieczały polskie śmigłowce Mi-17 i Mi-24 oraz amerykańskie śmigłowce typu AH – 64 Apache i Chinook. Całą akcję koordynował dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

po takiej akcji faktycznie muszą się czuc o wiele bezpieczniej Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
hmmm.
znaczy się Ponad 200 żołnierzy polskich, amerykańskich i afgańskich po kilkugodzinnej strzelaninie zabiło 4 rzekomych talibów - tyle zrozumiałem z tej wiadomości.

po takiej akcji muszą się czuc o wiele bezpieczniej Smile

nie zapominaj że jeszcze 4 zatrzymano,wiec w sumie można podciągnąć że talibów było 8, w sumie to lepiej brzmi bo tak jest ich tylko 25 na jednego taliba.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
hmmm.
znaczy się Ponad 200 żołnierzy polskich, amerykańskich i afgańskich po kilkugodzinnej strzelaninie zabiło 4 rzekomych talibów - tyle zrozumiałem z tej wiadomości.

aa, no i jeszcze:
Operację z powietrza zabezpieczały polskie śmigłowce Mi-17 i Mi-24 oraz amerykańskie śmigłowce typu AH – 64 Apache i Chinook. Całą akcję koordynował dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

po takiej akcji muszą się czuc o wiele bezpieczniej Smile


a jeńców nie policzyłeś, zawsze podbijają statystyke. Może jeszcze doliczą ich do tych pierwszych czterech sztywnych ( w drodze powrotnej do bazy).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 21 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biorąc pod uwagę czas trwania akcji pewnie tej ósemce dzielnych talibów skończyły się naboje.
to czwórkę dobili, a resztę wzięli o niewoli, żeby nie było że to nie misja pokojowa..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pasożyd
Gość
Znajdź posty / tematy




PostWysłany: 00:30, 22 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak donosi nieoficjalnie REouters PAP FoxNews i CNN :
przy jednym z zaczymanych Talibów znaleziono tajne dokumenty wskazujace na kontakty z extremistami w Iranie przygotowującymi Atak na któreś z Zachodnich miast przy użyciu brudnej bomby, Jeden z Zabitych miał bardzo bliskie powiązania z Al-Qaedą

Dlatego też jakże słuszna jest interwencja pokojowa osi USA-GB-Polska
Twisted Evil

2010-04-14 Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu użycia polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o kolejne pół roku.

żeby Rodzice chłopaków którzy pojechali nieść tam pokój czuli się lepiej tworzy się akcje medialne typu Sudden Storm

ps.zależy gdzie ucho przystawi

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Talibowie w panice - bitwa z polskimi żołnierzami
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile