W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku  
Podobne tematy
Smoleńsk, amerykańskie Know How, kooperacja 11
Smoleńsk jako czysta propaganda (niczego nie było) 13
Czyje to służby specjalne szczują 8
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
101 gł.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 438616
Strona:  «   1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 132, 133, 134   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:36, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FreeFighter napisał:
Niestety wypociny popierdolca Bimiego nie da się zablokować. Chciałem go dodać do listy ignorowanych, ale nie ma takiej możliwości.

Problem z obsługą interfejsu?
Cóż - czego się spodziewać po strażaku co nie potrafi odróżnić detonacji od pożaru. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
roala42




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi, proszę napisz mi krok po kroku jak mogę dodać bimiego do listy ignorowanych, gdyż słabo znam się na komputerze i nie umie sobie z tym poradzić, pomimo iż usilnie próbuję. Mam bimiego na liście ignorowanych, jednak jego farmazony dalej mi się wyświetlają.
_________________
LOLEK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:18, 21 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no kurde, trza było tak od razu.
przez tyle lat już 16 osób dodało mnie do ignore, a żadne nie zgłosiła, że to nie działa.
nie ma się co wstydzić - to normalne że mnie nie lubicie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypracowane metody MAK
"GAzeta Polska", 22-06-2010

Błąd pilota, kiepska orientacja w przestrzeni, obecność na pokładzie wysokich „szych” i presja, jaką wywoływał gubernator Lebied’ na załogę, zmusiły ją do lotu we mgle, co w rezultacie doprowadziło do katastrofy – takie, według Międzynarodowego Komitetu Lotniczego (MAK), były przyczyny katastrofy helikoptera, która wydarzyła się w kwietniu 2002 r. W podobnych okolicznościach zginęło dwóch gubernatorów obwodu sachalińskiego: Walentin Fiedorow i Igor Farchutolinow. Wszystko wskazuje na to, że badając przyczyny katastrofy smoleńskiej, MAK zastosował ten sam schemat.

(...)

Bohater konfliktu w Naddniestrzu i pierwszej wojny czeczeńskiej gen. Aleksander Lebied’ zginął 28 kwietnia 2002 r. w wyniku awarii helikoptera. Nazywano go „człowiekiem słowa i honoru”, był autorem wielu aforyzmów o Rosji, wypowiedzi takie jak: „Stawać się bogatym trzeba razem z państwem, a nie kosztem państwa”, „Nie lubię prostytutek ani w spódnicy, ani w spodniach” itp. do dziś w Rosji przekazuje się z ust do ust. To właśnie Lebied’ skończył pierwszą wojnę czeczeńską, podpisawszy rozejm w Chasawjurcie w 1996 r. z prezydentem Czeczeńskiej Republiki Iczkeri, Asłanem Maschadowem.

Gen. Lebied’ brał czynny udział w życiu politycznym Rosji od 1995 r., w 1996 r. startował w wyborach prezydenckich i zajął trzecie miejsce. W drugiej turze aktywnie wspierał Borysa Jelcyna. Od 1998 r. aż do śmierci był gubernatorem Kraju Krasnojarskiego.

Po przyjęciu władzy przez Władimira Putina Lebied’ niejednokrotnie ostro krytykował kremlowskie zaplecze. Dla Putina był także niebezpieczny z tego powodu, że od połowy lat 90. blisko związał się z oligarchą Borisem Bierezowskim. Miesiąc przed katastrofą prezydent Rosji odwiedził gubernatora. Na kilka dni przed śmiercią gubernator Lebied’ udzielił wywiadu. Dotyczył on magazynów broni w Naddniestrzu, gdzie znajdowała się wówczas amunicji o wartości ponad półtora miliarda dolarów. Miał powiedzieć: „Niedawno przekazano mi dokumenty, po których przeczytaniu włosy dęba stają. Przyznaję, nie spodziewałem się, że w aferę z bronią wplątanych jest tyle znanych osób, a Naddniestrze przekształca się w tajemną zbrojownię mafii. Będę w Moskwie, obowiązkowo pokażę te papiery” (źródło: www.2003.novayagazeta. ru).

W kwietniu 2002 r. Lebied’ leciał helikopterem na otwarcie wyciągu narciarskiego, jego helikopter z nieznanych przyczyn uderzył w przewody linii elektrycznej i spadł.

Wersja MAK o przyczynach katastrofy była podobna do dzisiejszych wersji o katastrofie smoleńskiej. Błąd pilota, presja Lebiedia na załogę, kiepska orientacja w przestrzeni, obecność na pokładzie wysokich „szych”, które zmusiły załogę, by lecieć w warunkach mgły. Co ciekawe, pilot helikoptera przeżył i został oskarżony o błędy. Nie przyznał się. Skazano go jednak – przesiedział tylko cztery lata w więzieniu, chociaż w wypadku zginęło 8 osób, a wiele straciło zdrowie. Kiedy wyszedł na wolność w 2006 r., w jednym z wywiadów stwierdził, że awarię helikoptera wywołano celowo – to był zamach na życie gubernatora. Jako dowód przytoczył argumenty obrony – wideo, na którym było widać opalone resztki helikoptera. W raporcie MAK nic o tym nie wspomniano.

Podobnie zginęło dwóch gubernatorów obwodu sachalińskiego: Walentin Fiedorow i Igor Farchutolinow. Według MAK, do katastrofy doprowadziły: błąd pilota, kiepska pogoda i presja wywierana na załogę.

Więcej

Źródło: http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/57/3178/wypracowane-metody-mak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 22 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nomorenazi napisał:
Wszystko wskazuje na to, że badając przyczyny katastrofy smoleńskiej, MAK zastosował ten sam schemat.


a może nie "MAK zastosował ten sam schemat" tylko krewni boga mają już taką naturę, że pierdolą wszystkie procedury, zawsze wiedzą wszystko najlepiej i nie tolerują jakiegokolwiek sprzeciwu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 29 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

"Gazeta Polska" opublikuje jutro materiał. Wynika z niego, że dotarła do zeznań porucznika Artura Wosztyla. Był on pilotem samolotu Jak-40, który dał radę wylądować parę godzin przed katastrofą prezydenckiego Tu-154.

Z tekstu wynika, że zeznania są co najmniej sensacyjne i wskazują na to, że ktoś się myli w zeznaniach. Dla "GP" jest to też dowód na to, że Rosjanie są winni albo, przynajmniej, podejrzani.


Wieża w Smoleńsku podała pilotom prezydenckiego Tu-154, gdy dolatywał do lotniska: "zejdźcie do 50 metrów". (…) Samolot był już wówczas wprowadzony na fałszywą ścieżkę, wprost w głęboką na 60 m dolinę, a widoczność we mgle w pionie wynosiła 30 metrów. (…) Porucznik Wosztyl słyszał słowa kontrolera wieży wydawane po rosyjsku pilotom Tu-154 w radiostacji pokładowej Jaka-40. (…) Rosyjski kontroler wypowiedział je, gdy drugi pilot Tu-154, Robert Grzywna, podał na wysokości 80–70 metrów komendę: odchodzimy. To dowodzi, że wieża kontrolna w Smoleńsku kierowała prezydencką maszynę do zderzenia z ziemią. Kontrolerzy (…) wiedzieli, że polski samolot był na fałszywej ścieżce schodzenia – był kierowany wprost w dolinę, głęboką na 60 metrów."

Więcej
Źródło: http://www.pardon.pl/artykul/11875/wyrok.....ne_rosjan]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 29 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nomorenazi napisał:
Cytat:

"Gazeta Polska" opublikuje jutro materiał. Wynika z niego, że dotarła do zeznań porucznika Artura Wosztyla. Był on pilotem samolotu Jak-40, który dał radę wylądować parę godzin przed katastrofą prezydenckiego Tu-154.

Z tekstu wynika, że zeznania są co najmniej sensacyjne i wskazują na to, że ktoś się myli w zeznaniach. Dla "GP" jest to też dowód na to, że Rosjanie są winni albo, przynajmniej, podejrzani.


Wieża w Smoleńsku podała pilotom prezydenckiego Tu-154, gdy dolatywał do lotniska: "zejdźcie do 50 metrów". (…) Samolot był już wówczas wprowadzony na fałszywą ścieżkę, wprost w głęboką na 60 m dolinę, a widoczność we mgle w pionie wynosiła 30 metrów. (…) Porucznik Wosztyl słyszał słowa kontrolera wieży wydawane po rosyjsku pilotom Tu-154 w radiostacji pokładowej Jaka-40. (…) Rosyjski kontroler wypowiedział je, gdy drugi pilot Tu-154, Robert Grzywna, podał na wysokości 80–70 metrów komendę: odchodzimy. To dowodzi, że wieża kontrolna w Smoleńsku kierowała prezydencką maszynę do zderzenia z ziemią. Kontrolerzy (…) wiedzieli, że polski samolot był na fałszywej ścieżce schodzenia – był kierowany wprost w dolinę, głęboką na 60 metrów."

Więcej
Źródło: http://www.pardon.pl/artykul/11875/wyrok.....ne_rosjan]


Co to kurwa za pierdoły. Po prostu normalny myślący człowiek nie może tego słuchać.
Czy wy razem z tą gazetą "polską" nie możecie sobie wreszcie zbastować.
Cytat:
Był on pilotem samolotu Jak-40, który dał radę wylądować parę godzin przed katastrofą prezydenckiego Tu-154.

Jakie parę godzin wcześniej?
Cytat:
Wieża w Smoleńsku podała pilotom prezydenckiego Tu-154, gdy dolatywał do lotniska: "zejdźcie do 50 metrów". (…) Samolot był już wówczas wprowadzony na fałszywą ścieżkę, wprost w głęboką na 60 m dolinę, a widoczność we mgle w pionie wynosiła 30 metrów.

A piloci byli z zespołem downa i nie wiedzieli, że na 120 m trzeba odejść na drugi krąg.
Reszty nawet nie chce mi się komentować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vkali




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 300
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 29 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fred napisał:

Co to kurwa za pierdoły. Po prostu normalny myślący człowiek nie może tego słuchać.
Czy wy razem z tą gazetą "polską" nie możecie sobie wreszcie zbastować.


..daj sobie na luz, ... 4 lipca i widmo pisowskiej klęski coraz bliżej,.. stąd codziennie będzie coraz wiecej tego typu gazetopolskich pierdół, w tym również tych wyjątkowo debilnych oraz wyjątkowo mało moralnych wdowioskrzypkowych spinek i zegarków,..

..cóż trudno się im pogodzić z opatrznością, ..."że nie po to jeden kaczor zginął, by go drugi miał zastąpić.."
_________________
www.eterofizyka.pl
www.v-tao.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 29 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na luz to ja sobie dawałem przez ponad dwa miesiące trwania tej histerii.
Teraz jednak miarka się przebrała, choć nie jestem absolutnie zwolennikiem Komorowskiego to to co w tej chwili wyczyniają zwolennicy Kaczyńskiego jest po prostu wymiotne.
Kaczyński w ostatnim czasie pokazał, że nawet gówno spod siebie by zjadł byle tylko zostać prezydentem. Jego wypowiedzi w stronę lewicy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawił się taki dokument: http://www.onet.tv/autor-filmu-nikt-nikogo-nie-zabijal,7107127,1,klip.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gościu jak gada o tym, że nikogo nie zabijali, że autor filmu żyje zasuwa powiekami tak jakby chciał zdmuchnąć kamerzystę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj analiza foniczna głosów autora filmu oraz rzekomego autora filmu Wolodii Safanienko występującego w Teraz MY

Autor wyklucza, że są to te same głosy.

Źródło:
http://www.pluszaczek.com/2010/06/26/ama.....-czesc-vi/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 30 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie http://www.pluszaczek.com/2010/06/26/ama.....-czesc-vi/

Znów się przyczepię, bo na wiarę w "ekspertów" nie daję się naciągnąć. Ktoś się podaje za eksperta i podaje kilka stwierdzeń, ale kto może potwierdzić, że to ten sam facet który wykonał nagranie? Jedynym pewnym sposobem jest wykonanie analizy fonoskopijnej wykonanej na ścieżce audio nagranej takim samym telefonem, takich lub podobnych okrzyków do pamiętnego nagrania.

Już kiedyś tu wspominałem, że jadąc do Smoleńska celem odszukania autora (zakładamy że żyje) po zapytaniu o to grupy osób pracujących w okolicach lotniska, mamy dużą szansę że wielu przyzna się wykonania nagrania. I kto powie że nie...? Ten pan, tamta pani? Czy autorzy reportażu nie mogli natrafić na takiego "autora"?

Inna sprawa, że rozbroił mnie ten facet z prokuratury rosyjskiej - szacuneczek jeśli tak faktycznie działa ich prokuratura (nie komentuję polskiej).

Co do barwy głosu - też się zastanawiałem - mam wątpliwości, ale nie potrafię powiedzieć. Wydaje mi się, że ten z nagrania miał trochę wyższą barwę głosu. Całość jest ciekawa, jednak wypowiedzi są bardzo poukładane, mało spontaniczne - zbyt mało chaotyczne (lub tłumaczenie tego nie oddaje - nie mam czasu kolejny raz tego oglądać).
Takie tam moje spostrzeżenia Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:06, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serwilizm polskiej klasy politycznej wobec Kremla doprowadził do tego, że zachodni politycy muszą wyręczać reprezentantów polskiego Narodu w ich obowiązkach. Amerykański kongresman z Partii Republikańskiej, Peter T.King zażądał w specjalnej rezolucji wszczęcia międzynarofowego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego Tu-154M, pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 r. Swój wniosek, pochodzący z Nowego Yorku polityk skierował do komisji zagranicznej Izby Reprezentantów.

Jako uzasadnienie swojego wniosku King podał fakt, że polskim władzom, a przynajmniej sporej ich części ograniczono dostęp do miejsca tragedii, a także do dowodów rzeczowych i oryginałów zapisów z "czarnych skrzynek". Kongresman przypomina, że mimo upływu 2 miesięcy od dnia katastrofy, kluczowe dowody są wciąż w rękach Rosjan. Przypomina też fakt, że 50 tysięcy Polaków podpisało się pod petycją żądającą ustanowienia międzynarodowej komisji śledczej.
Jeśli projekt rezolucji przejdzie przez komisję i zostanie przegłosowany w Izbie Reprezentantów (fakt, że ku temu daleka droga), to będziemy mieli do czynienia z niezwykle spektakularnym wydarzeniem. Zresztą, już sam pomysł rezolucji jest interesujący i dla niektórych osób bardzo kłopotliwy.

Wystąpienie Kinga wpisuje się przy okazji w narastającą w Stanach Zjednoczonych atmosferę zagrożenia ze strony agresywnych poczynań rosyjskich służb wywiadowczych, po niedawnym aresztowaniu 11 szpiegów rosyjskich. Notabene w areszcie przebywa już tylko 10, ponieważ zatrzymany na Cyprze 55-letni Christopher Robert Metsos zniknął w dość tajemniczy sposób. Z drugiej strony republikanie uznali, że warto od tej strony zaatakować prezydenta Obamę, który jest postrzegany jako zwolennik ocieplania stosunków z Moskwą.

Polacy w USA z wielkim zadowoleniem przyjęli inicjatywę konserwatywnego polityka, przesyłając sobie treść złożonej przez niego rezolucji i nawołując się nawzajem do wysyłania Kingowi krótkich SMS-owych podziękowań.
Sam Peter T.King najbardziej jest znany z poparcia jakiego w latach 80-tych udzielał katolickiej IRA. przez pewien czas w brytyjskiej TV obowiązywał zakaz prezentowania Kinga, za jego odmowę potępienia działalności IRA w Wielkiej Brytanii. W 2007 roku, wzbudził z kolei emocje w USA po tym jak na stronie internetowej Politico.com powiedział, że w Stanach jest za dużo meczetów a zbyt wiele osób sympatyzuje z radykalnym islamem.

http://www.konservat.pl/index.php?sp=art&art=0891&path=arty2010#nc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 04 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Serwilizm polskiej klasy politycznej wobec Kremla doprowadził do tego, że zachodni politycy muszą wyręczać reprezentantów polskiego Narodu w ich obowiązkach. Amerykański kongresman z Partii Republikańskiej, Peter T.King zażądał w specjalnej rezolucji wszczęcia międzynarofowego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego Tu-154M, pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 r. Swój wniosek, pochodzący z Nowego Yorku polityk skierował do komisji zagranicznej Izby Reprezentantów.

To bezprecedensowy skandal który w języku dyplomatycznym nazywa się ingerencja w wewnętrzną politykę niepodległego państwa
Teraz jeszcze trzeba, żeby w odpowiedzi na tą prowokacje, którą mozna odczytać też jako zagrożenie, polskie środowiska patriotyczne zwróciły się do któregoś z ościennych mocarstw z apelem o obronę niezwisłego bytu państwa polskiego.Taki scenariusz był już w Polsce "przerabiany", ale co o tym może wiedzieć prosty amerykański kongresmen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest już po wyborach, więc można oczekiwać nowych ciekawostek - oto kilka:

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/.....ez,1502601
Cytat:
"Dostaliśmy zgodę na 50 metrów. Tu-154 i Ił też"

TVN24.pl opublikował relację technika pokładowego z jaka-40 Remigiusza Musia, który wylądował godzinę przed prezydenckim tupolewem. Twierdzi on, że kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze Tu-154 zejść do wysokości 50 m.

Technik przyznał, że siedząc w kabinie jaka, już na lotnisku, słyszał rozmowę wieży z załogą Tu-154.

- Ja słyszałem "50". Tak mówiłem kolegom tuż po katastrofie i nadal tak twierdzę. Pamiętam też, że Ił również dostał od kontrolera komendę "50 metrów i być gotowym do odejścia". Podczas pierwszego i drugiego podejścia - powiedział Muś.

Minimalna wysokość do podjęcia decyzji o lądowaniu wynosiła w Smoleńsku 100 m.

Według stenogramów z czarnych skrzynek, kontroler wydaje po raz pierwszy komendę "101 horyzont" dokładnie w tej samej sekundzie, w której nawigator podaje wysokość 50 metrów.

- I ja właśnie słyszałem jak mówił wcześniej, że najniżej mogą zejść na 50 metrów i być gotowi odlecieć, jeśli nie zobaczą pasa. Nie na 100. Teraz: czy nasze słowa są bardziej wiarygodne, czy stenogram? - pyta Muś.

W sobotę "Rzeczpospolita" pisała, że o takim zezwoleniu od wieży dla Tu-154 powiedział w zeznaniu dowódca jaka-40 Artur Wosztyl, który też słyszał rozmowę.

Dlaczego wieża pozwoliła zejść do 50 m? Nie wiadomo. Śladu tego nie ma w stenogramach z rozmów w kokpicie Tu-154.

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/.....r,1502597/
Cytat:
Gotowy wniosek o ekshumację ofiar
Jak ustaliła "Rzeczpospolita", rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa mają już gotowy wniosek o ekshumację ciał ich bliskich.

Teraz czekają na odpowiedź prokuratury. Wówczas zdecydują, czy zażądają badania zwłok.

"Mijają trzy miesiące od tragedii pod Smoleńskiem, a my dalej nie wiemy nic. Nie mamy dostępu do miejsca katastrofy, do materiałów źródłowych ani czarnych skrzynek" - mówi "Rz" mecenas Małgorzata Wassermann, córka posła Zbigniewa Wassermanna (PiS), który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia pod Smoleńskiem. "Słowa o współpracy ze stroną rosyjską odbieramy jako farsę" - dodaje.

"Będziemy się domagali przeprowadzenia ekshumacji, jeśli się okaże, że na miejscu nie były wykonane sekcje zwłok, albo w razie wątpliwości co do ich rzetelności" - mówi Wassermann.

Na te pytania rodziny wciąż nie doczekały się odpowiedzi od polskiej prokuratury. "Rzeczpospolitej" wczoraj także nie udało się dowiedzieć od śledczych, czy sekcje w ogóle przeprowadzono.

Nie tylko rodziny ofiar narzekają na brak informacji. Choć okoliczności tragedii badają i prokuratura rosyjska, i polska Wojskowa Prokuratura Okręgowa, nasi śledczy o "rosyjskie" materiały z postępowania muszą występować w ramach pomocy prawnej i dotąd otrzymali niewiele: 1300 stron akt, kopię nagrań rozmów z czarnych skrzynek i stenogramy rozmów z kokpitu. W dodatku stenogramy wzbudziły wątpliwości, bo brak w nich kilkunastu minut nagrań.

Bliscy ofiar katastrofy uważają, że to strzępy informacji.

Więcej na ten temat - w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".
Odnoszę wrażenie (a nie jestem zwolennikiem spisku, zamachu itp) że jakoś nikomu nie zależy na wyjaśnieniach. Zobaczymy co zdarzy się w najbliższych miesiącach, jeśli o śledztwo i sytuację polityczną/gospodarczą (reformy?) w naszym kraju chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flaki kaczyńskiego z krypty wyciągną?
ale jaja.
to może niech mu od razu sprawdzą zwłoki na zawartość kokainy i opiatów - rodacy mają prawo wiedzieć Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, ktoś Cię zwerbował?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skądże.
zawsze byłem nekrofilem a takie newsy mi tylko przypominają o tym zboczeniu Smile

po chuj te rodziny chcą ich teraz wykopywać? najwyreźniej mają coś zgłową, niemniej niż ja Smile

a wszystkim którzy martwią się że nie poznają prawdy o tym zamachu mogę tylko powiedzieć: nie martwcie się - dzisiaj baba w wiadomościach powiedziała, że kongres USA zamierza się tym zająć Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
flaki kaczyńskiego z krypty wyciągną?
ale jaja.
to może niech mu od razu sprawdzą zwłoki na zawartość kokainy i opiatów - rodacy mają prawo wiedzieć Laughing
Bimi, ale smieszne, buhaha; jak zawsze nic konstruktywnego do dyskusji nie wnosisz;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co można jeszcze wnieść konstruktywnego do tej dyskusji?
dzisiaj widziałem zajebiście konstruktywny reportaż na ten temat w TVP. zaraz po tym w którym w przerażeniem darli ryja że PO zamierza im się dobrać do dupy Smile

swoją drogą odkąd pamiętam to wiadomości TVP nie były jeszcze nigdy tak stronnicze i upolitycznione jak dziś.
sam bym im się dobrał do dupy jakbym miał czym Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swoja drogą zajebiście ich wczoraj palikot rozjuszył mówiąc, ze ten wypadek to wina kaczyńskiego i że król lech ma krew na rękach... ale się zbulwersowali, pierdoleni - wszyscy jak jeden mąż Smile
nie wiem, czy oni nie wiedzą, że tak jak palikot to uważa połowa polaków, czy tylko udają debili?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 06 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że pomysł z ekshumacją to dobry i arcy polski pomysł.Jak sądzę efekt będzie taki sam jak w przypadku "sprawy Sikorskiego".
Odkąd pamiętam wokół śmierci Sikorskiego panowała dziwna atmosfera.Niby nikt niczego otwarcie nie mówił, ale wyraźnie sugerowano że Sikorskiego ukatrupili Ruscy.A kiedy dwa (może trzy) lata temu doszło do ekshumacji a przy tej okazji niektórzy historycy bałakneli o tym i tamtym,i zaczęły niczym dupa zza krzaka, wyzierac brudy polsko-polskie ,tak w mig ekspertyza drogich nam szczątków, wykazała ponad wszelką wątpliwość,że obrażenia które spowodowały śmierć generała są charakterystyczne dla katastrofy "samolotowej".
Nie inaczej będzie i w tym przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:11, 07 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może my zgłośmy wniosek o powołanie międzynarodowej komisji w sprawie 9/11?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 07 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polska poprosiła USA o pomoc ws. katastrofy; będą badania mgły?

Polscy prokuratorzy wojskowi zwrócili się do Departamentu Sprawiedliwości USA o pomoc prawną w sprawie katastrofy smoleńskiej. Informację potwierdził IAR pułkownik Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Jak dodał Artymiak, wniosek został skierowany pod koniec czerwca, ale dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić, co zawiera - do czasu zapoznania się z nim przez adresata.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" prokuratorzy chcą zweryfikować wszelkie teorie dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. Proszą między innymi o sprawdzenie, czy istnieją naukowe i techniczne możliwości wygenerowania sztucznej mgły.


http://wiadomosci.onet.pl/2194836,11,pol.....,item.html

Ja bym, korzystając z okazji, zapytał czy istnieją techniczne możiwości wywołania tsunami, trzęsień ziemi lub inwazji Marsjan? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 132, 133, 134   » 
Strona 74 z 134

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Samolot z prezydentem rozbił się w Smoleńsku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile