W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Psychomanipulacja - techniki i przykłady  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 12212
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 08 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny przykład.Na stronie interii pisze iż "50 delegatów przeciwnych J. Kaczyńskiemu".Można by stwierdzić iż jest to dość duży i sprzeciw jest znaczny...a jak sie okazuje to tylko 15%.Ale pierwsze skojarzenie jest najważniejsze...inaczej by było gdyby pisało"85% delegatów PIS głosowało na J.Kaczyńskiego"
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:56, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papekk27 napisał:
Jeśli tego nie zrobisz to przy wyjściu rzucają w ciebie pretensjonalnym spojrzeniem.Następnym razem czując wyrzuty sumienia zapewne im coś wrzucisz do koszyczka.


nie rozśmieszaj mnie
kto ci rzuci te spojrzenie? studencina który fuchą dorobi16 złociszy na godzine?
do budy gdyby trafił na mnie bym mu naubliżał

Grand:
Cytat:
podstawowa wada tych wszystkich technik manipulacji jest taka, że są gówno warte


mądre słowa

XTC88:


Cytat:
...Bimi to dyktator...


Laughing Laughing Laughing
dupa tam nie dyktator
to jest zwykły egzorcysta z reką na wyłączniku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:29, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeyron napisał:
Ja nigdy nie mialem zadnego autorytetu. Dziwne to jest. ale gdybym mial jakowys i jesliby mi ten autorytet nakazal zabice paru niewinnych osob - zaczalbym oczywicie od niego. A na jego matce skonczyl rujnujac w ten sposob kolejny piekny zyciorys.


nie zgodze sie .to o czym mowisz to tylko czubek gory lodowej autorytetow .autorytety w nas sa w wielu dziedzinach np medycyna ,leczenie ,lekarz .od dzieciaka strasza nas ,ze bedziemy chorzy jesli bedziemy robili to czy tamto ,ze bedziemy starzy ,glusi ,[dlugosc zycia i sprawnosc umyslowa ].to samo jest z dieta ,jesli bedziesz jadl to czy tamto ,bedziesz gruby lub chudy ,brak witamin i choroba gotowa .to ze ludzie boja sie smierci to tez wina autorytetow ,ktore nas strasza i gadaja o czyms czego nie znaja ,a ludzie to lykaja jak cieple kluchy .strach przed smiercia jest powszechny ,wiekszosc sie boi ,sa zahipnotyzowani .tylko ci co doswiadczyli jakiegos stanu smierci klinicznej maja dobre zdanie na temat tzw smierci i nie moga sie doczekac bo poczuli milosc .psychologia i teksty mysl pozytywnie to glupota doskonalego autorytetu ,zamiast zrozumiec psycholodzy karza walczyc mysleniem pozytywnym z balaganem wewnetrznym ,to niemozliwe,ale dla psychologa obfituje to iloscia wizyt , nowym garniturem ,polecanie tabletek i zyski .caly ten swiat zewnetrzny jak i nasz wewnetrzny jest tym calym autorytetem naszpikowany co powoduje zaprogramowanie nas praktycznie we wszystkich dziedzinach zycia i ten sam system przekazujemy naszym dziecia .tak w kolko z pokolenia na pokolenie .wyeliminowanie autorytetow
to nie tylko powiedzenie ,ze ich nie mam[to jest klamstwo].najpierw trzeba przyznac ze one w nas sa i udowodnic im ,ze sie myla . tego w tydzien nie zalatwi .mysle ze tzw autorytety kopiuja sie do nowo powstalych komurek ,stad ta nedza czlowieka .starsi ludzie sa w takiej hipnozie ,ze dotrzec do nich i zmienic ich zdanie dla ich dobra graniczy z cudem ,sa uwarunkowani,zaprogramowani do perfekcji ,ich autorytetow nie przegadasz .powodzenia w usunieciu choroby zwanej autorytet Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldeklena dokładnie...
weźmy np. te babcie (tzw.mohery) które bronią zaciekle księdza(autorytet) pedofila.Za wszelką cenę szukają dla niego usprawiedliwienia zapominając o jego ofiarach wymyślają że dziewczynki same do niego przychodziły (fakt z programu "Rozmowy w Toku") Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 tak przy okazji masz fajną mordkę przy nicku Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeyron napisał:
Ja nigdy nie mialem zadnego autorytetu. Dziwne to jest. ale gdybym mial jakowys i jesliby mi ten autorytet nakazal zabice paru niewinnych osob - zaczalbym oczywicie od niego.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama

radzę przeczytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekonomia czyli szanowana dziedzina .
ludzie klaszcza innym i daja im nobla w dziedzinie ekonomi jak by to bylo cos dobrego ,ale czym jest ten ekonomiczny nowotwor .popatrzmy na afryke to wspanialy przyklad czyli glod ,nedza ,niska edukacja ,brak solidarnosci wsrod czrnych .tak ma byc aby ekonomia sie miala dobrze .glod na swiecie nie istnieje to sztuczka ekonomi czyli dualistycznego chaosu.po co glod w afryce ? po to ze afryka zostala zrobiona w konia przez banki i kolonizacje ,tam jest piekna kontrola ,wydaje sie ze jest tam wojna itp ,ale tak ma byc .

Tantal wykorzystywany jest w przemyśle elektronicznym do produkcji kondensatorów elektrolitycznych które znajdują się w każdym urządzeniu elektronicznym (m.in. w telefonach komórkowych i komputerach), w sprzęcie zbrojeniowym i kosmicznym. Konkurencja o ten cenny metal jest jedną z przyczyn walk zbrojnych w Demokratycznej Republice Konga
Tantal i kolumbit
Wojna o metal
http://www.aortamagazine.net/artykul,47.html
ten surowiec to jak narkotyki ,pamietajmy ,ze kongo to byla kolonia belgii i legalny obrot tym surowcem nie istnieje .roznice religijne sa pomocne .

Chiny kupują Afrykę
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3896224.html
szkoda ze dziennikarze niezuwazyli jak to po 50 latach upadku polski i obnizenia jej wartosci ,polska i jej wartosc zostala sprzedana za 1 centa korporacja ,polska jest tylko nazwa to nie jest juz nasz kraj.polska jest sprzedawana jak prostytutka w rak do rak od wiekow .

wielcy tego swiata problem czarnych przeniesli na slowo rasizm to zaslona
dymna ,afryka ma tyle mineralow ,ze nie potrzebuje nikogo ,to my potrzebujemy afryki .biali zalatwili ta sprawe dawno temu i wszystko idzie jak po masle .ubrania ,ktore czerwony krzyz dostarcza afryce nie sa dawane za friko .czerwony krzyz tlumaczy sie ze nie ma na to wplywu ,to gowno prawda ,tak ma byc ,im wieksze roznice spoleczne tym lepjej dla kontroli danego panstwa .fundacje ktore pokazuja w telewizji wyglodzone dzieci itp klaszcza jacy to oni sa dobrzy i pomocni ,to samo wielka akcja glupoty LIVE 8.ludzie mysla ,ze robia cos dobrego ,nie rozumiejac slowa EKONOMIA.
po co koncerny wyrzucaja tony zywnosci do oceanu ,z przyczyn ekonomicznych tak jest od dawien dawna .w afryce ma byc jak jest teraz ,czarny ma byc czarnym czyli glupcem ktory nie wie co to solidarnosc .konflikty zbrojne maja byc ,to piekne i mozna na tym zarobic .czarni ktorzy mieszkaja w europie sa glupi i nie chca widziec przyczyn rozpaczy w afryce ,to juz nie ich zmartwienie teraz sa w europie i bawia sie na calego zahipnotyzowani materialna europa czy usa ,nie widzac na sekunde
,ze w afryce moga miec raj na ziemi i dyktowac warunki ,wola zabijac sie na wzajem jak stado baranow za 1 dolara .
sudan i darfur to niestety legalna eksterminacja ludnosci z przyczyn religijnych [muzulmanie ],ten proces jest wspanialy bo odwraca uwage samych czarnych .aby bylo wszystko fajnie onz wyslal tam niebieskie helmy ,aby w telewizji wygladalo ,ze sprawa sie rozwiaze [gowno prawda].jakie maja tam niebiescy oszusci uprawnienia ,tylko i wylacznie spisywanie problemow ,nie moga sie angarzowac w konflikt i walczyc o sprawiedliwosc gwalconych dzieci i kobiet .to taka medialna sciema za ktora placimy ,a wszystko jest po staremu .nawet gdy niebiescy sa swiatkami jakiegos mordu itp nie moga nic ,moga sie przygladac i spisywac tylko gdzie ich zapiski ?nie wiem pewnie nie istnieja ,a nawet jesli nikt o nich nie mowi .cala ta akcja to sprawka rzadu i wojska ,dla ludzi niema ma roznicy miedzy wojskiem rzadowym ,a mordercami i gwalcicielami ,to sa ci sami ludzie .

glod ma istniec z przyczyn ekonomicznych i gdy widze LIVE 8 to mi sie rzygac chce jak to medialnie jestesmy oszukiwani .[gdzie jest osama ]w afryce watykan ma sie dobrze ,sztuczka szatana dziala perfekcyjne .
nie pamietam jaki to kraj afrykanski chcial sie rozwijac z powodu zluz miedzi i postawic kraj na nogi ,prezydent tego panstwa chcial sie rozwijac,szkolnictwo ,ogolnie cos dla kraju ,przybyly banki i mowia macie wspaniala sytuacje ,macie miedz ,ktora dobrze stoi na gieldzie ,ale brak wam kasy na modernizacje i edukacje wiec wam pomozemy ,damy wam kredyt ,splacicie go ze sprzedazy miedzi i wszystko bedzie pieknie .co sie stalo ? nie wiadomo skad na rynkach miedz poszla w dol i pa pa ,kraj jest
zadluzony do dzis .budynki ktore tam stoja dzis pochodza tylko z tego chwilowego zlotego okresu ,a bieda nie zna granic .ktos sie cieszy ?[banki]maja swego kolejnego niewolnika do usranej smierci .

ekonomia to sztuczka szatana i hipnoza dla calego swiata ,jest legalna i uczymy sie jej ,skutkiem tego jest ciecie kosztow do maximum .
jesli ja chce miec to cale materialne dobra ,ktos mi je da ,ale koszty tego sa straszne ,nedza ,niewolnictwo ,obozy pracy ,glod itd.
jesli ktos ma duzo ,czyli samoloty ,baseny ,hotele ,kawa i cygara najwyzszej jakosci ,kogos do uslugiwania .to niestety ,aby cos miec trzeba komus zabrac to jest tzw falszywa rownowaga ,ktora w ekonomi nie istnieje .jak ktos sie uczy w szkole o ekonomi nikt uczniom nie mowi ,czym naprawde jest ekonomia ,chwala sie pozniej papierkami ze szkol jak to ekonomie maja w jednym palcu ,gowno maja ,jak by mieli i ja rozumieli zaplakali by z powodu szatanskich skutkow tej machiny zniszczenia czlowieka .

kluczem do zrozumienia syfu jaki nas otacza to dualizm obecny we wszystkim i nas samych .dualizm to program w kazdym czlowieku ,ktorego poczatkiem jest religia i nasi rodzice ,ktorzy nie maja zielonego pojecia czym jest milosc .dualizm to strach ,grzech pierworodny ktorego kosciol nie rozumie lub nie chce bysmy zrozumieli .grzech pierworodny to
chrzest ,w biblii i religii jest jak wol napisana prawda ,a ludzie gadaja o jakims kodzie itp ,jakis cyfrach ,ja mam w dupie te gadki falszywych autorytetow ,ktore przyslaniaja prawde .sprzeczanie sie czy bylo 3 medrcow itd ,nikt naprawde nie chce zrozumiec przekazu ,co na gorze tak i na dole .to sa slowa mowiace o dualizmie ,ktory w umysle tzw mistrza nie istnieje.i dla jezusa nie istnieja sekty [religie] dlatego zginol .a watykan zrobil sobie swojego idola ,kiedy pojawi sie taki nastepny jezus ,zniszcza go i tak w kolko .ta cywilizacja upadnie jak domek z kart po raz kolejny .szanse na prawdziwe przebudzenie tej cywilizacji z tej hipnozy sa
jak 1 do 100000000000000.mowcie co chcecie upadek jest blizej niz dalej .

ci co mowia ,ze nwo ma racje ,ze nas jest za duzo zapomieli ,ze to sztuczka rozwijania sie ekonomi ,oni nie chca by nas bylo malo ,bo im wiecej chcemy musimy miec wiecej niewolnikow na nasze zachcianki i podstawa podtrzymanie emerytur .
wiec niech ci co mowia ,ze nas jest za duzo niech popukaja sie w glowe i patrza prawdzie w oczy jak nwo zrobilo ich w konia ,ja wam mowie ze nwo jest kilometr przed wasza wiedza i ciesza sie z glupoty ludzi takich jak
alex ,ktory jest marionetka bo gdyby byl prawdziwym zagrozeniem to by juz go nie bylo .

zawsze jestesmy w tyle za mysleniem wielkich tego swiata i to co jest dostepne to hipnotyczna sciema dla mas .wyeliminowanie dualizmu i autorytetu dadza nam prawde ,ale jak juz ktos powiedzial prawda jest niebezpieczna ,wiec mniejcie to na uwadze .prawda jest niebezpieczna dla wielkich tego swiata i eliminuja ja nie patrzac na skodki.czlowiek dzisaj ktory mowi o prawdzie jest dla ogolu psychicznie chory ,lub czlonkiem jakiejs sekty ,czy terrorysta .

pamietajcie dualizm i autorytet [czym jest milosc]to klucz do prawdziwego przebudzenia ,przyklady to
jezus ,sokrates i budda i inni ktorzy posiadaja te cechy zrozumienia i wprowadzenia te zrozumienie w zycie .w tedy nie jestes juz niewolnikiem [umysl jest super inteligetny i pelny pokoju wewnetrznego]
bo zyjesz wiecznie i smierc nie ma miejsca ,smierc jest dla wierzacych i nie wierzacych, ktorzy nie czaja sztuczki i podstawy niewolnictwa czyli smierc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldeklena, ekonomia to nauka. Nie wieszajmy psów na nauce, bo to nie ma sensu. Prędzej bym już wskazał kapitalizm rozumiany jako rządy kapitału, tzn. im ktoś ma więcej pieniędzy, tym ma większy wpływ na władze. A wpływa na władzę by mieć wiecej pieniedzy. Po jakimś czasie działania pętli sprzezenia zwrotnego dochodzimy do 100% plutokracji.

Nieszczęście Afryki polaga na postkolonialiźmie. Z dnia na dzień potworozno sztuczne, kalekie państwa, bez tradycji, bez elit. I powiedziano: rządźcie się teraz sami. A gówno prawda! Nadal rządzą metropolie, tylko w sposób bardziej subtelny. Wina leży po stronie tych metropolii.

Poza tym sam dąłeś się zmanipulować. Proszę. Z Darfuru zrobiłeś argument za złem płynącym z isamu (a poto się wspomina o Darfurze w mediach - żeby ludzie nie zalowali Irakijczykow 5tys km dalej od tego miejsca), a z zamiłowania afrykanskich facetów do lepszych wrażeń (wilgoć i ciepło pochwy) Watykan co w morderczy sposob nie dopuszcza prezerwatyw.

Co do technik manipulacji, to podam taką jedną:

"niezależni" eksperci

Eksperci z centrum Adama Smitha sponosorowani w końcu przez kogoś gadają jakby byli altruistycznymi badaczami. Henryka Bochniarz komentuje przestrzeganie praw pracowników niczym wyrocznia (a jest stroną jako pracodawca). G.Hołdanowicz - red. nacz. "Raport WTO" pracował w WSI i jako"niezlaeżny ekspert" musiał mieć trudności z opisaniem bagna w tymże WSI Laughing . Ten sam pan komentuje wydarzenia geopolityczne, tzn. wojny i konflikty, ale jego zyski płyną z...reklam broni! Nie przekszadza to występowac mu jako "niezależny ekspert". Ta niezależnośc przejawia się w wybielanu zubożonego uranu, przemilczania istotnych aspektów z wojny w Libanie itp. Do legendy przeszły testy sprzetu komputerowego z CHIPa, gdzie "niezależni eksperci" rozdawali punkty wybranym towarom. W TV nieraz prof. socjologii wygłąsza propagandowe komunały jako "ekspert". Od czego?

"Niezależny ekspert" to wielkie oszustwo. Powoływanie się na niezależnych ekspertow jest techniką manipulacji.

Prawdopododbnie niezależnym ekspertem, takim prawdziwym, jest np. prof. Steven Jones. Robi coś pod prąd, bez możnego sponsora i bez perspektyw prywatnych korzyści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy nie zgodze sie ,ekonomia nauka ,ja mowie o tej wirtualnej nauce w praktyce .nie mozliwe jest ,zeby wszyscy mieli dobrze gdy swiat opiera sie na ekonomi .gdy jest ekonomia musi istniec wyzyskiwany i wyzyskiwacz ,aby jedni mieli wille ,a inni mieli klatki ,jesli twierdzisz ze to nauka to jest gowno warta ,bo gdyby byla prawda pracowali bysmy mniej ,a tak nie jest bo zapotrzebowanie bogatych na zabawki jest coraz wieksze ,wiec i nasz czas poswiecony pracy nie maleje ,tylko rosnie .z gadzetami ,ktore dzisiaj mamy
powinnismy pracowac krocej czemu jest innaczej ? a no temu ,ze kiedys mielismy mp3 125 mb potem ,256 ,512 ,1000 ,2000,4000,8000mb po co ? by ekonomia sie krecila ,tak jest ze wszystkim samochody i bajerki nowe ksztalty ,nowe silniki z nowa wirtualna technologia ,mowia nam ze nowe silniki o polowe mniej zatruwaja srodowisko ,no piekny sukces technologi i glupoty czlowieka ,ktory zapomial ze ilosc samochodow do tego czasu sie podwoi i reka w nocniku jest na tym samym poziomie .mowia o zanieczyszczaniu srodowiska to ciekawe ze nowe zabawki dzialaja krocej ,czemu ? abysmy kupywali nowe . po co produkowac mp3 od kichy i zmieniac ja 30 razy dodawac jakas glupja opcje ,kiedy technologia moze wypuscic na rynek kompletny produkt ?po to bo ekonomia sie tak nie kreci i nieprzyniosla by tak duzego zysku ,wiec sprzedajmy ta sama rzecz
30 razy to zarobimy .ta zabawa jest ze wszystkim i to wina ekonomi ,
ktora widze malo kto widzi .ten debilny stan niszczy nasza planete ,ale juz
nie dlugo .zycia technologia nie zatrzyma ,zabawa w pana boga skonczy sie ,a my cofniemy sie po raz kolejny z wlasnej glupoty .
dla mnie ekonomia to nie tylko slowo nauka .wystarczy sie rozejzec .

darfur dla mnie to przyklad jaki ma wplyw religia dziwne ,ze watykan nie chroni swoich ziomali ,ale to normalne krzycza ,ze trzeba walczyc z aborcja i o dzieci uposledzone [biznes farmaceutyczny],a w darfurze kicha .nikt mnie nie zmylil irakiem itp ,to jest dowod na glupote przyzaleznosci do jakies sekty [religii].religie sa wykozystywane do manipulacji , eksterminacji i kontroli panstw .podzial religijny w afryce to nie przypadek ,bo tu nie chodzi tylko o darfur religie to jedno z wiekszych glupot ludzkosci ,religie hipnoze i psychomanipulacje maja w jednym palcu .jesli ktos przyjrzy sie metoda religijnym i wychowawczym dostrzegna ,ze zamiast zblizyc sie do boga,milosci skutek jest calkiem odwrotny w kierunku zla ,nienawisci,roznic miedzyludzkich tzw szatana .

nawet jesli ktos mowi o buddyzmie ,ze to milosc to niech pamieta ,ze gdyby nie dalajlama to w tybecie byla by krwawa rewolucja ,oznacza to jedno tybetanczycy nie rozumia buddyzmu i gdyby nie autorytet dalajlamy
tybetanczykow juz by nie bylo ,sam dalajlama martwi sie co bedzie kiedy on odejdzie .tybetanczycy moga byc idealnymi i prawdziwymi terrorystami .mlodzi tybetanczycy maja dosc gadania o milosci bo jej nie rozumieja.

frasobliwy ja wiem ,ze mozemy sie nie zgadzac bo uderzam w podstawe dzisiejszego swiata ,a dla ludzi to jak mowilem choroba psychiczna ,opetanie itp,bo jak jednostki moga mowic miliona lub calemu swiatu ,ze sa w bledzie i doprowadzaja do zniszczenia swiata w ktorym zyjemy .powiem tak second live to zaslona dymna na przyszlosc ,moze juz maja plany by stworzyc prawdziwego matrixa.to odwrucenie uwagi dla mlodych ,ze w tym tkwi przyszlosc i bedziemy mieli swietny wirtualny swiat ,wiec w dupie z matka ziemia ,wydymajmy ja na calego .wszystko okarze sie w przyszlosci ,ja przyszlosc widze jeszcze w gorszych barwach niz mowia o tym przepowiednie ,mam nadzieje ,ze sie myle i sie przebudzimy .

dodam jeszcze jedno my musimy na przeszczep czekac latami ,mam dobra wiadomosc dla bogatych, w chinach 2 tyg i po sprawie .nie dla psa kielbasa .to tez jest ekonomia czemu bo ludzie w europie daja organy za friko ,a gdy slysze koszty to cyferki mnie przerazaja ,pytam sie za co tyle tych cyferek ?odp popyt jest duzy i gadamy o kolejkach ,kto ma byc bez kolejki ten bedzie ,reszta na koniec i czekac cierpliwie ,a jak nie masz kontaktow to jedz do chin,podejzewam ,ze afryka jest podobnie .

to ze watykan krzyczy tylko na temat leczenia przy uzyciu zabawy z komurkami jest oczywiste bo wiekszosc dzisejszych metod poszla by w zapomienie i kasa by znikla z tabletek i uzaleznienia pewnych grup chorych ktorzy musza stosowac podtrzymywanie swego wlasnego zycia np cukrzyca ,bo jesli nie beda brali srodkow zdechna .
co innego z modyfikowana zywnoscia tutaj watykan bedzie klaskac w nieskonczonosc bo glod zniknie ,juz to widze ,nic sie nie zmieni .widzicie nawet piszac o stanowisku watykanu do modyfikowania zywnosci
,chcialem sie upewnic czy dobrze ich rozpracowalem bez wiedzy na ten temat wchodze na net i pisze w google

watykan za modyfikowana zywnoscia

i co ,no i to

http://cia.bzzz.net/teologia_w_obronie_k.....enetycznie

to sie nazywa plynna inteligecja ,ktorej zaden autorytet nie jest w stanie dac .
dualizm
modyfikowanie zywnosci takkkkkkkkkkkkkkkkk
modyfikowanie ludzkich komorek nieeeeeeeeeeeeeeee

zabawa w pana boga jesli chodzi o ludzi nieeeeeeeeeeeee
zabawa w pana boga jesli chodzi o rosliny takkkkkkkkkk

modyfikowanie zywnosci to jakas puszka pandory ,kto stworzyl warzywa ?????????wlasnie kto ,chyba czlowiek ,ale to jest herezja wiec waldeklena nie gadaj glupot .takie komentarze pewnie beda wiec za was juz to zalatwilem .kiedy ktos sie przebudzi i to zrozumie to zada sobie pytanie czemu czlowiek nie stworzyl 1000 kg ziemniaka ,nie wiem czy chodzilo o nasze zdrowie .zanim ci cwaniacy chca podkrecac rosliny jak chip w tdi .niech sami stworza warzywo i pokarza ze przeskoczyli swoich poprzednikow .modyfikowana zywnosc pewnie ma na celu oglupienia ludnosci ,badz obnizenie ich ochrony przed chorobami nie jestem genetykiem itp ale nalezalo by z takim pogadac jak modyfikowana zywnosc moze wplywac na czlowieka [tylko z prawdziwym ]

co do pomocy ludziom w chorobach przy pomocy genetyki ,nie kluci to sie
z teologia bo niema zadnego klonowania .sa to komorki chorego ,ktore po
modyfikacji sa oddawane z powrotem ,to jest to samo co operacja czy tabletka ,ale autorytety zrobily swoje .a ten kto chce sklonowac czlowieka
czy malpe ,robi to i niema konsekwencji .parodia i kompromitacja ,ale wszystko jest git tak ma byc.
zabawa w pana boga przez ludzi jest nieustanna ,to jest przykre ze wierzacy tego nie widza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jeyron




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 09 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldeklena. Jesli ci mowie ze nie mam zadnego autorytetu to znaczy ze nie mam. Sam wiem najlepiej co jest we mnie. A straszenie czymkolwiek to odrebny temat. Autorytet opiera sie na podziwie i szacunku. Lekarz straszacy choroba jest kimkolwiek innym ale w zadnym wypadku autorytetem. Najpierw przeczytaj co to jest autorytet a potem pogadamy. Oki? I przepraszam jesli to wyszlo w nieco napastliwym tonie. Lubie was ludzie. Tylko szkoda ze nie wszyscy sa tacy madrzy jak ja hehehe.
_________________
i chocbym chodzil ciemna dolina zla sie nie ulekne...pod warunkiem, ze wyposarzysz mnie w latarke...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 10 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeyron napisał:
Waldeklena. Jesli ci mowie ze nie mam zadnego autorytetu to znaczy ze nie mam. Sam wiem najlepiej co jest we mnie. A straszenie czymkolwiek to odrebny temat. Autorytet opiera sie na podziwie i szacunku. Lekarz straszacy choroba jest kimkolwiek innym ale w zadnym wypadku autorytetem. Najpierw przeczytaj co to jest autorytet a potem pogadamy. Oki? I przepraszam jesli to wyszlo w nieco napastliwym tonie. Lubie was ludzie. Tylko szkoda ze nie wszyscy sa tacy madrzy jak ja hehehe.


wiesz ja rozumiem ,ze slowniki i znaczenia slow sa takie jakie sa ,ale jesli bedziesz wszystko co czytasz nie kwestionowal to nigdy nie bedziesz tzw inteligetnym czlowiekiem .

czym sie rozni sekta od religii ?jak wejdziesz w to gleboko to zrozumiesz .
czy przjazn to cos dobrego oto co mowi wikipedia

Przyjaźń – według Arystotelesa, jedna z cnot [1], chociaż, w przeciwieństwie do cnót kardynalnych, nie jest ona cnotą normatywną. Filozof ten twierdzi także, że istnieje kilka rodzajów przyjaźni: idealna (teleia philia, będąca wartością samą w sobie), oraz takie, z których każda ma spełniać pewien cel (przyjemność lub użyteczność).

Termin ten używany jest dziś w celu opisania relacji między osobami, które się wzajemnie wspierają i współpracują ze sobą. Cechuje się z reguły solidarnością, lojalnością i afektem.

W powszechnej definicji przyjaźń oznacza także altruizm, czyli bezinteresowne działanie na rzecz innej osoby[ja tu dodam ,ze mowa o milosci ,a nie o przyjazni ]. Jednak według założeń psychologii ewolucyjnej przyjaźń to przejaw altruizmu odwzajemnionego, a więc związana jest z - najczęściej nieświadomym - oczekiwaniem rewanżu ze strony przyjaciela. Brak takiego rewanżu, podobnie jak nielojalność, jest częstym powodem zerwania przyjaźni.

Większość ludzi uważa, że ich przyjaciele dobrze ich znają. Jednak badania wykazały, że w większości przypadków jest to złudzenie związane z chęcią poprawy samooceny [2]. Wierząc, że przyjaciołom zależy na nas, budujemy poczucie własnej wartości.

Przyjaźń w kontekście socjologicznym jest silnie związana z nieprzyjaźnią. Wspólny wróg bardzo skutecznie cementuje więzi między przyjaciółmi, a jednym z narzędzi służących do tego jest plotka [3]. Przyjaciele mają tendencję do wyolbrzymiania negatywnych cech swych nieprzyjaciół i pomijania ich cech pozytywnych.

Zawieranie przyjaźni odbywa się w różny sposób, zależnie od kultury i powiązań religijnych. Niektóre przyjaźnie są zawierane poprzez zapytanie: "Czy chciałbyś/chciałabyś zostać moim przyjacielem" lub w inny podobny sposób, czasem towarzyszy przy tym obietnice i przysięgi. Coraz rzadziej spotykana jest formuła braterstwa krwi.

Z badań wynika również, że przyjaźń może mieć tło genetyczne: najsilniejsze więzy łączą nas z ludźmi genetycznie do nas podobnymi [4] [5]. Może to jednocześnie tłumaczyć istnienie uprzedzeń rasowych i innych form ksenofobii.

Sam akt nawiązywania przyjaźni ma również podłoże biologiczne - jest ściśle związany z tzw. pierwszym wrażeniem. Z badań wynika, że nieświadomą decyzję o chęci bliższego poznania danej osoby podejmujemy w ciągu zaledwie 10 minut od pierwszego z nią kontaktu [6]

wynika z tego ze przyjazn to egoizm ,a nie odmiana milosci .mowie to dlatego ,ze w ludzkich umyslach wyobrazenie przyjazni jest dalekie od prawdziwego znaczenia i zastosowania w praktyce .

autorytet to nie tylko osoba to tez moze byc instytucja ,panstwo ,nauka czegos .slowa mamy marne i czesto uzywamy ich w glupi sposob ,a znaczenie slow jest inne od naszych intencji ,poobserwuj siebie to sie przekonasz .oczywiscie powiesz mi ,ze wiesz co robisz i wszystko co mowisz pochodzi od ciebie i jest przez ciebie przemyslane .niestety prawda jest inna ,lecz powiedziec sobie ,ze jest sie w bledzie to dla wielu nie do przeskoczenia ,autorytet zalatwi sprawe .to nie atak ,dzieki temu uczymy sie na wzajem ,ja duzo zrozumialem dzieki temu forum i informacja tu zamieszczanym ,dzieki wszystkim .jednym z wielkich tego forum to KFI ,jego napisy i dokumenty ,a nie sprzeczki swiadcza
o nim samym ,po prostu zloty czlowiek .

czekam na dzien kiedy autorytet bezpowrotnie zniknie z ludzkich umyslow ,w tedy dopiero pojdziemy do przodu jako calosc ,a nie lepsi i gorsi i ciagly chaos ,ktorego mam dosc .niestety dla mnie kazdy ma wolna wole ,szkoda ze ludzie jej nie widza i daj ja w rece innych . Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 13 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psychomanipulacja rozpoczyna się od początku naszej świadomości poprzez przekaz światopoglądu od już wcześniej zmanipulowanych rodziców. Potem media i odpowiednio ułożone programy szkolne i religia załatwiają resztę.
Niebagatelne znaczenie ma tutaj przytłoczenie ilością materiału, bo jakże pożera możliwości własnego myślenia.
Przykład - brak choćby zarysu prawa cywilnego w szkole średniej. Później, kiedy już człowiek opuszcza system szkolnictwa to następują już tylko żniwa na wcześniej wyhodowanych roślinach.
Ale żniwa to już inny temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 15 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytajcie sobie książkę Denise Winn
"Manipulowanie umysłem"

Cytat:
Niniejsza książka ilustruje i szeroko omawia osiem metod wymuszonej indoktrynacji metod. Zajmuje się także nagłą konwersją, sektami, hipnozą, technikami sprzedaży, metodami policyjnymi. Zachęca nas do zastanowienia się nad sytuacjami, w których wykorzystuje się metody indoktrynacji, nie mówiąc o tym wprost. Dla przeciętnego czytelnika książka ta jest lekturą obowiązkową, zwięzłym i sprawnym przeglądem poglądów i badań, które wpływają - i będą w coraz większym stopniu wpływały - na nas wszystkich.

Doris Lessing, New Society, June 16 1983.
http://www.tolle.pl/pozycja/manipulowanie-umyslem


Spis treści
Wstęp do wydania polskiego
Wprowadzenie

Rozdział I: Pranie mózgu

Rozdział II: Niepodważalne przekonania
Wydaje nam się, że sami decydujemy o tym, co robimy
Założenia oparte na języku
Przypisywanie przyczyn działaniom
Samospełniające się założenia
Założenia oparte na wyglądzie

Rozdział III: Warunkowanie

Rozdział IV: Wpływ uczuć

Rozdział V: Zmiana postaw
Posłuszeństwo wobec autorytetów
Konformizm
Zaangażowanie
Dysonans poznawczy
Efekt placebo
Efekt broni
Odgrywanie ról
Deprywacja sensoryczna

Rozdział VI: Hipnoza

Rozdział VII: Zaskakujące nawrócenia
Sekty
Rodzina Mansona
Patty Hearst

Rozdział VIII: Wywieranie wpływu przez profesjonalistów
Policja
Psychoterapia
Agresywna reklama
Instytucje

Rozdział IX: Opór wobec wpływu





Czytałem i polecam.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:10, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moge jako klasyczny i nieosiagnalny przez innych manipulantow przyklad podac "mit holo-kal-styczny"?

Mamy wiecej zdjec UFO niz owych slynnych "komorgazowych' w ktorych hitlerowcy srodkiem owadobojczym mordowali Zydow na tony .
mamy 20 zeznan "naocznych " swiadkow ,ktore sa niewiarygodne ,ze kazdy uiczciwy sad wyrzucilby je do kosza a swiadka zapuszkowal za falszywe zeznania.
Mamy przeogromny kompleks winy wyrabiany przez gignatyczna machine zydo-propagandy ,ktorej jedym zadaniem jest-w oparciu o to wyrobione poczcuie winy- pozbawic nas natruralnego odruchu samoobrony wtedy gdy ktos przyjdzie ukrasc nam nasza narodowa,nasze panstwo ,NASZA KULTURE, nasze wartosci ,nasz narod.
czyz nie jest to super-manipulacja?

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 19 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kompleks winy narodu Polskiego, to zasługa kościoła.
Ten jest mistrzem psychomanipulacji.
Zauważcie, że co niedzielę, katolicy powtarzają słowa:
"Moja wina, moja wina, moja baaaaardzo wielka wina"

I potem się dziwić, że naród głupi i podatny na manipulację...
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 19 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Audi 100 % racji Smile Jak sobie wryjesz( masz wryte) że wszystko przez ciebie, to nic nie zrobisz..... Od małego jak kto trafi mamy wciskane....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 21 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOL ostatnio mną żul chciał zamanipulować jak stałem na parkingu hahahah

Wyskoczył do mnie z tekstem,że go Bóg do mnie przysyła żebym mu dał pieniądze na "chleb".
Ale były jaja...A że było to niedaleko kościoła to go zapytałem dlaczego ten jego bóg go nie wysłał do księdza po kasę i czy wszystko w swoim życiu zrobił tak jak należało i czy ma wobec tego czyste sumienie.Kolo się zmieszał i poszedł LOL
Uzmysłowił mi jakich wyrafinowanych sztuczek potrafią używać zdesperowani alkoholicy hahaha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 22 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'sect for dummies' ;]
http://www.psychomanipulacja.pl/baza-informacji.htm
przyklady, techniki i inne glupoty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomekw




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 22 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SQRW napisał:
Wywieranie wpływu na ludzi psychologia społeczna
http://rapidshare.com/files/73565075/Wyw.....a.doc.html

Mam prośbę,
mógłbyś umieścić wszystko w jednym linku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 22 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiraz napisał:
'sect for dummies' ;]
http://www.psychomanipulacja.pl/baza-informacji.htm
przyklady, techniki i inne glupoty


Wszystko dobrze,
tylko, że ta strona zwalcza po prostu swoją konkurencję. Jest pod patronatem Kościoła katolickiego. Piętnuje wszystkie inne sekty, tylko nie siebie. Smile

Poznając techniki psychomanipulacji stajesz się wzorowym katolikiem, czyli zmanipulowany po uszy. Smile

Tak czy siak, dla mnie księża będą zawsze autorytetem jeżeli chodzi o techniki psychomanipulacji. Nie znam lepszych.
Są tacy, którzy namówią na coś konkretnych debili, ale duchowni potrafią manipulować większością społeczeństwa. Odprawią jakieś czary przed ołtarzem - a widownia siad, przysiad, wstać, siedzieć, klęczeć i tak w kółko. Taki proboszcz jest po prostu jebanym autorytetem w niektórych środowiskach.
Nawet jeżeli ktoś pluje na niego przy piwie, to jak znajdzie się w jego obecności to uniżony sługa i całuje proboszczowi rączki.

Zresztą nie tylko proboszczowi. Polacy są po prostu pojebani:



Nie mogę odszukać tego zdjęcia z całowaniem Dziwisza. Było na tym forum...
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciekawskaN.




Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 23 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
Jeyron psychomnipulacji poddałeś się w chwili przybycia na te forum. Chcesz odnaleźc prawde o świecie, ale dobrze wiesz, że jej nie poznasz, ponieważ nie znasz a tylko możesz się domyslać, co ludzie NWO knują za zamkniętymi drzwiami dla świata..


Jak to nie wiadomo co knują? Zawsze to samo, czyli jak utrzymać się na grzbiecie tych z których żyją. To tak jak z hodowlą np. koni, pracuje się nad ich odpowiednimi cechami. Jedne z nich się rozwija inne tłumi. Cóż to za problem czy też tajemnica? Ekonomia ma swoje prawa, zastosowana w finansach czy w kierowaniu grupą ludzi korzysta z takich samych zasad i tylko metody są odmienne.

Jednak metody nie są takie znowu istotne, wystarczy tylko zestawić cele władzy z osiąganymi efektami i po sprawie. Np. wiadomo że społeczeństwo nieświadome jest łatwe w prowadzeniu, po czym trzeba wykreślić krzywą średniej świadomości w czasie. Wszystko wtedy widać, bo krzywa leci na pysk mimo znacznie doskonalszych środków komunikacji, dostępnych baz danych niż to kiedyś bywało.

Również smutna prawidłowość, wymóg ekonomii władzy, stanowiący że im łatwiej się ludziom porozumieć technicznie tym bardziej władza obniża ich indywidualne możliwości poznawcze.

Czy tak trudno wyobrazić siebie w tej roli władzy i spróbować poszukać technicznego rozwiązania problemu? Np. rozwijający się internet stanowi zagrożenie uświadomienia niewolników – poszukiwane rozwiązanie problemu. Tutaj zauważam, że praca nad ludźmi, ich prewencyjne ogłupienie przed wejściem internetu, zaczęło się już w latach 80 tych nagłe, dziwnie nie blokowane, dopuszczenie do zalania falą niskiej kultury zachodniej rozpoczęło dzieło ogłupiania z powodzeniem kontynuowane dzisiaj już na pokoleniu wychowanym przez to wcześniej ową podkulturą skażone.

Nie zrozumie się tego jeżeli nie założy się tej jednej globalnej władzy, rządzącej obiema
stronami żelaznej kurtyny. Ba ta "żelazna kutryna" to telenowela jak inne, tyle że w realu. Nie należy ograniczać postrzegania - jeżeli coś ma cechy telenoweli (np. cudowne zakończenie podziału zimnowojennego) to jest to odgrywanym przedstawieniem samo w sobie. To tylko kwestia skali naszego myślenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 25 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Polacy są po prostu pojebani

Owszem som , ale to nie ich wina to po prostu kwestia mentalnosci i genow , w porownaniu np. z Niemcami nasza mentalnosc jest zaściankowa patrzymy kazdemu w rece wszedzie weszymy spisek w dodatku zawisc zazdrosc brak pokory problemy z ego ETC. no a ludzie w niemczech maja napewno inne geny inne DNA sa bardzo pewni siebie , bunczuczni mozna powiedziec wrecz rozkapryszeni ale to ich zaleta np. w pilce noznej kazdy sie boi rep. Niemiec bo sa nie tylko swietnie przygotowani fizycznie i technicznie ale sa sila mentalna a mentalnosc nie tylko w sporcie doslownie w kazdej dziedzinie rzycia to 60% sukcesu takze nie nalezy zwalac winy na POLAKOW pewnych rzeczy wiekszosc ludzi nie przeskoczy wlasnie ze wzglendu na geny , podam przyklad dla panstwa, bialy czlowiek w wyscigu na 5 tys metrow na biezni lekkoatletycznej nigdy nie pokona czarnoskorego biegacza ze wzgledu na jego geny nawet gdyby trenowal 8h dziennie zapierdalal za dwoch to czarnoskory moze trenowac 2h dziennie a i tak pokona najlepszego bialoskorego bo ma gorsze DNA Laughing tak jest tez w psychologii , nie nalezy winic mocherowych beretow ze caluja komorowskich dziwiszow etc nie nalezy winic plebsu rze co 4 lata chodza na wybory a potem placza ze sa bez pracy nie nalezy winic 15 letnich dziewczyn z duzym brzuchem w gimnazjum ETC. moglbym oczywiscie napisac rze wiekszosc ludzi na tej planecie to SWIADOME PROGRAMY ale wolalam wydluzyc swoj metaficzny doniosly wywod aha dobrze ze sobie przypomnialam bo temat jest o psychomanipulacji , zobaczcie na mecze siatkowki w Polsce na ten BOOOM spojrzcie na trybuny ludzie podczas meczow zachowuja sie jak dzicz jakby byli na pigulkach w transie zawsze jest jeden koles ( szczegolnie na oficjalnych meczach polskiej meskiej reprezentacji zatrudniany przez PZPS ) ktory dopinguje ogladajacych do okrzykow wywieszania flag spiewania hymnu etc i ci ogladajacy zachowuja sie jak zwierzeta . na polsacie sa czasem stop klatki i ci ludzie wygladaja jak roboty Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Psychomanipulacja - techniki i przykłady
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile