W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska policja  
Podobne tematy
Polska Policja - mordercy i tchórze408
polska policja...19
Zorganizowana grupa przestępcza 48
Pokaz wszystkie podobne tematy (28)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
19 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 30161
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 09 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Szef posterunku psychicznie znęca się nad nami. Wymachuje załadowaną bronią - alarmują mundurowi z Łasina. - Jestem niewinny - przekonuje ich przełożony. Skargę wyjaśnia komenda wojewódzka.

Niebezpieczna kontrola

Przepisy zezwalają m.in. na skontrolowanie broni policjanta przez jego przełożonego. - Ale taka kontrola musi odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - mówią policjanci. - Niedopuszczalne jest w jej trakcie na przykład załadowanie broni i kierowanie lufy w stronę podwładnych.

A tak - zdaniem części funkcjonariuszy pracujących w Łasinie, w powiecie grudziądzkim - miał robić kierownik posterunku asp. sztab. Dariusz Gądek.

Brawurowe, niebezpieczne czy wręcz głupie zachowanie to nie jedyny grzech kierownika, który wytykają mu podwładni. O patologicznych sytuacjach poinformowali związki zawodowe, które z kolei o sprawie zawiadomiły Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

- Rzeczywiście, otrzymaliśmy skargi od policjantów i sprawę przekazaliśmy komendantowi wojewódzkiemu - potwierdza Adrian Skowroński, szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Grudziądzu.

Udało nam się dotrzeć do jednego z funkcjonariuszy, który poprosił o interwencję związek zawodowy. Nie był chętny do rozmowy z prasą. W końcu wyznał: - Z powodu zachowań przełożonego musimy korzystać z pomocy psychologicznej. Nie potrzebowaliśmy jej wcześniej, do momentu, aż zaczął się na nas wyżywać - mówi mundurowy. - Sytuacja z kontrolą broni wystraszyła nas wszystkich. Nie wiemy, czego się spodziewać po kierowniku.

W piśmie, które wpłynęło do komendy wojewódzkiej funkcjonariusze skarżą się również na mobbing ze strony przełożonego. Miał im ubliżać, poniżać, straszyć postępowaniami dyscyplinarnymi. Policjanci, którzy nie podobali się szefowi posterunku nie mieli szans na nagrody czy premie. Z góry zostało im to zapowiedziane.


Komenda wojewódzka już zareagowała na skargę. - Z pismem dopiero się zapoznaliśmy, ale już rozpoczęliśmy czynności wyjaśniające - mówi nadkom. Monika Chlebicz, rzeczniczka komendy wojewódzkiej policji. - Z tego też powodu nie chcemy na razie komentować tej sytuacji.
Kierownik czeka na wyniki postępowania

Typowy mobbing w policyjnej służbie - w naszym regionie - zgłaszany jest rzadko. W komendzie wojewódzkiej nie przypominają sobie takiej skargi. - Wcześniej zdarzały się incydenty, w których stwierdzaliśmy nieprawidłowe zachowania przełożonych oraz podległych im funkcjonariuszy - dodaje rzeczniczka. - W takich przypadkach kierowaliśmy policjantów, zarówno przełożonych, jak i podwładnych, do psychologów i korygowaliśmy ich postawy.

Jak zarzuty swoich funkcjonariuszy odpiera kierownik posterunku w Łasinie? - Myślę, że postępowanie wyjaśni wszelkie wątpliwości i udowodnię, że jestem niewinny - krótko odpowiada Dariusz Gądek.


http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/art.....ce=message
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 10 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 09 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraków. Akcja policji na przejściach dla pieszych
Zadzwoniła do nas Czytelniczka, zdziwiona, że przy wielu skrzyżowaniach w Krakowie stoją policjanci i przez kilka godzin kontrolują zachowanie pieszych. - Starsza pani nie zdąży przejść na zielonym i już policjanci ją zatrzymują - mówi pani Elżbieta z ul. Starowiślnej.
Przedstawiciele małopolskiej policji wyjaśniają, że jest to akcja przeprowadzana w całym województwie. Ma chronić tych uczestników ruchu, którzy w razie wypadku najbardziej ucierpią. W Krakowie bierze w niej udział 60 policjantów.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/33.....,id,t.html
Laughing no nie, rozkaz, rozkaz idziemy na pasy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 1.200 mBTC

PostWysłany: 09:24, 25 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dalej kurwa te zjebane programiki robione chyba za forsę ze stołecznej...

http://moto.onet.pl/nadrogach/nie-no-pan-mnie-krzywdzi-strasznie-no-ja-p/qvf82

Facet przekroczył o 1/100 mg w wydychanym, kurwa nawet nie w granicach błędu urządzenia i chuj prawko się idzie jebać. A przecież podobno od 0,2 - 0,5 to wykroczenie? Zwróćcie uwagę na tą pierdoloną narrację w tych idiotycznych programach: "Pan jest zły, pan jechał pijany, może Panu piwo nie przeszkadza, pijany morderca, pirat drogowy" itp itd. Szechterowskie kurwy będą nas moralności i poprawności uczyć. Niedoczekanie skurwysyny. W każdym tego typu programie narrator napierdala taki przekaz. Mnie aż krew zalewa jak słucham tego pierdolenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 1.600 mBTC

PostWysłany: 21:41, 05 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe własnie dowiedziałem sie że popełniłem czyn nieobyczajny, podobno milicja zaatakowała mnie gdy nieudolnie po impezie wbijałem kod do domofonu, nikt z sąsiadów nie pomógł wystarczyło otworzyć te jebane drzwi, natomiast te kurwy sasiedzi woleli zadzwonić po psy, bo ja mam na nich wyjebane co myslą debile. Efekt - police zabiera śpiącego przed własnym domem, noe mówie dzień dobry konfidentom, ograniczonym mozgom co se myślą; efekt- szpital 200zł mandat (nabluzgałem na lekarskich pajaców)+ dołek250 zł ( konował gada, że jestem w formie)+ 380 zł( policyjne zawiadonienie do sądu o nieobyczajnym zachowaniu + 400 zł od komornika za w chuja walenie podjęcie egkzekucji . Razem = jebać system
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pan Eugenius




Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 06 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie, że chamstwo jest chamstwem wszędzie, bez względu na ubranie. Sam z Policją miałem do czynienia parę razy i nigdy nie były to odczucia negatywne. Wprost przeciwnie. Potrafili mnie obudzić gdy spałem sobie na ławce z piątką blanta w kieszeni, widząc po oczach, że jestem spizgany ponad stan. Nie wywieźli na Izbę. Ba, poczekali moment aż ogarnę żeby wstać i odejść. Też w innych sprawach zawsze trafiałem na normalnych ludzi, z którymi idzie się >kulturalnie< dogadać. Może po prostu taka karma, może szczęście - nie wiem. Ale wiem jedno: jeśli ktoś jest popierdolonym człowiekiem, to i policjantem będzie popierdolonym. Takim ludziom odpierdala właśnie z jednego względu: mają nad kimś ustawowo 'władzę' (skrót myślowy; wiecie, o co chodzi), a jak to kiedyś ktoś mądry powiedział: "Daj ludziom władzę, a władza ich zmieni" (nie dosłownie, ale sens zachowany). Ciekaw jestem, gdzie w takim razie są kurwa testy psychologiczne, bo to co jest teraz można nazwać pośmiewiskiem. Very Happy Jeśli ćwierć-inteligent z mordą kryminalisty może dostać odznakę i prawo do bycia ponad, to...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 07 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos ćwierć-inteligentów - ostatnio widziałem fotkę, jak na meczu wrogich Lechowi drużyn pod sektor kibiców podszedł typ z kryminalnej w koszulce Lecha, z pałą w ręku i odznaką wywieszoną na szyi Very Happy Jakim trzeba być pojebem i co mieć w głowie, żeby w taki sposób prowokować... W normalnym kraju taki 'policjant' z miejsca straciłby robotę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pan Eugenius




Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 07 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podrzuć fotkę, jak możesz. W takim wypadku zdjęcie + pismo do komendy. To nie jest tak, że kibice, którzy zostali prowokowani nie mogą nic zrobić prowokującemu (mam tu na myśli argumenty nie "pierdolnij i zabij" Wink ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 07 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mecz Świt Nowy Dwór Maz. - Stal Stalowa Wola. II liga sprzed bodajże tygodnia.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pan Eugenius




Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 07 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy któryś z Was był tego dnia na tym stadionie i osobiście to widział? Ktoś ma zdjęcie inne niż to, czyli 'kratki', zielenina i 'policjanty'? Z chęcią bym złożył odpowiednie pismo jak najwyżej się da, gdybym tylko miał na to świadków, którzy by chcieli zeznać. Twarz tego typka jest na tyle widoczna, że można dojść do imienia i nazwiska, co by ułatwiało sprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 08 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałbyś już o to pytać kibiców Świtu lub Stalówki, ja tylko zwróciłem uwagę na tą fotkę, jak mi mignęła w necie.

Zresztą samo już obnoszenie się z odznaką, pałką i koszulką któregoś z klubów jest prowokacją, typ ma wywieszoną odznakę, więc jest na służbie. Nie wiem, czy jacyś świadkowie są do tego potrzebni, analiza zdjęcia mogłaby potwierdzić, że to nie fotomontaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pan Eugenius




Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 08 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko-luzik. Smile Kolejne potwierdzenie łączności wszystkiego: w krótkim odstępie czasu wrzucasz posta i ja dostaję na pw to samo zdjęcie. Very Happy

Tylko wiesz, Policja mogłaby podważyć zdjęcie z tytułu "nie widać tutaj żadnych kibiców, a samo zdjęcie mogło być zrobione gdziekolwiek tylko nie na stadionie i wolność człowieka pozwala na noszenie jakiejkolwiek koszulki (tylko nie kurwa antysemickiej Wink ), a sama odznaka jak i mundury mogą być falsyfikacją". Wiesz, o co mi chodzi. Smile
A policjant po prawo jara blanta, heh Wink

I ten niezwykle wymowny uśmieszek na jego (celowo z małej litery) twarzy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 17 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 22 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione na stronie Kukiza.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/379.....l?cookie=1

"Łodzianie, którzy wiosną 2013 roku podpisali się na listach za organizacją referendum w sprawie odwołania ze stanowiska prezydent Hanny Zdanowskiej, mogą spodziewać się rychłego wezwania na policję. W skrajnym wypadku funkcjonariusze na zlecenie prokuratury przesłuchają aż 39 tysięcy osób - bo tyle podpisów znalazło się na listach popierających referendum (nie doszło ono do skutku, bo potrzebne było 58 tysięcy podpisów).
Teraz śledczy ustalają, które podpisy są fałszywe. Przesłuchania już trwają. O tym jak wyglądają, dowiedzieliśmy się od jednego z naszych Czytelników, pana Zbigniewa, który w miniony piątek stawił się w VII komisariacie przy ulicy 3 Maja. - Kilka dni wcześniej dostałem do domu wezwanie.
Miałem pojawić się jako świadek "w sprawie referendum do Odwołania Prezydent Łodzi" - opowiada nasz Czytelnik. Twierdzi, że na komisariacie spędził godzinę. - Policjantka pytała mnie, czy podpisałem się na liście w sprawie organizacji referendum. Były też bardzo dziwne pytania: czy zdarzyło mi się jeździć na gapę i czy wspierałem podpisami kandydatów przed wyborami. Gdy zaprotestowałem, tłumacząc, że moje preferencje polityczne to moja sprawa, zostałem pouczony, że za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna. Nikt nie wyjaśniał, do czego są potrzebne moje odpowiedzi, czułem się jak w państwie policyjnym. Poza tym co to za demokracja, skoro na komisariat wzywa się obywateli, którzy podpisali się na liście przeciwko władzy i to kilka lat temu? - pyta gorzko pan Zbigniew.
Policja sprawy nie komentuje, ponieważ przesłuchania zleciła jej Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście. Okazuje się, że w październiku 2014 roku wszczęła ona postępowanie, dotyczące ewentualnego podrobienia w 2013 roku list poparcia za przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Łodzi i prezydent Łodzi przed upływem kadencji. Postępowanie zaczęło się od badania nieprawidłowości w MPK. Prokuratura bada m.in., czy dane osób ukaranych za jazdę na gapę były używane na listach referendarzy. - Nie wiemy, ile osób będziemy musieli jeszcze przesłuchać - mówi Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - W skrajnym przypadku nawet 39 tysięcy, jeśli nie pojawią się okoliczności, które pozwolą na zaniechanie przesłuchań. Prokurator Pakuła zdaje sobie sprawę, że niektóre pytania, np. o jazdę na gapę, mogą dziwić. Jednak śledczym trudno obecnie znaleźć inną metodę dochodzenia, które podpisy ewentualnie zostały sfałszowane, a które zdobyte uczciwie."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 29 Kwi '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Shocked
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
7070




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 30 Maj '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://onalubi.pl/zycie/wykluczeni-spolecznie-nie-sa-pod-ochrona/

W artykule jest film, który warto obejrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:01, 26 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Główny Sztab Policji wysłał do co najmniej 60 instytucji szczegółowy plan operacji zabezpieczenia szczytu NATO. Zawierał m.in. informacje o rozlokowaniu policjantów, BOR-wców, żandarmerii wojskowej i żołnierzy, numery telefonów dowódców, daty i godziny kontroli pirotechnicznych, informacje o przejazdach VIP. Wszystko w otwartym, niezabezpieczonym w żaden sposób e-mailu, który przy minimalnym wysiłku może zostać przejęty przez każdego nieupoważnionego.

http://strajk.eu/blamaz-policji-przed-szczytem-nato/

Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:39, 02 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wklejam fragment postu z forum DI, bo ciekawy.
Od siebie dodam, że prócz tego, że szkolą ich na psychopatów, robią im pranie mózgów... - to jeszcze [wcześniej] przeprowadzają selekcję, stosownie za pomocą różnych testów dobierają ludzi o odpowiednich skłonnościach, predyspozycjach... Dotyczy to zresztą nie tylko policji, ale i innych służb mundurowych, typu wojsko, wszelkie agentury itd...

SasQ napisał:
skurg napisał:
tak się zastanawiam i próbuje zrozumieć ludzi którzy wstępują tam do tej policji czy do wojska... dlaczego oni godzą się robić dla psychopatów to co robią?

Ponieważ sami są już w pewnym sensie psychopatami, gdy przejdą policyjne szkolenie.
Są psychopatami w tym sensie, że szkolenie instaluje im specyficzny sposób myślenia, bardzo perfidny sposób. Mianowicie każe im dzielić społeczeństwo na "swoich" i "nieswoich", czyli "dobrych" ludzi i "złych" ludzi, "poczciwych obywateli" i "przestępców". Jako mechanizm decyzyjny daje im prawo, które jak wiadomo jest tak skonstruowane, by nie dało się go ogarnąć, i by z każdego dało się zrobić przestępcę, gdy sytuacja tego wymaga. Oczywiście, że taki policjant nigdy nie krzywdzi "swoich", czyli np. swojej rodziny, pracodawców, kolegów z brygady itp. Inna sprawa jednak z "nieswoimi": ci są z definicji gorsi i zasługują na ukaranie i można ich nieludzko traktować. Standardzik ;-J Myślisz, że jak Naziści przekonywali SS-manów do popełniania tych wszystkich okrucieństw wobec Żydów? Dokładnie tak samo: Żyd był od początku dla nich rysowany jako wróg narodu, abominacja którą trzeba tępić wszelkimi sposobami, by się nie rozrosła; jako "podludzi", którzy nie zasługują na jakikolwiek szacunek. Dzięki temu nie mieli skrupułów ich katować: bo przecież nie krzywdzą człowieka, ani nawet zwierzęcia: krzywdzą Żyda, a jedyne, na co Żyd zasługuje (w ich oczach), to na pogardę i potępienie.

Jeśli zaglądałeś do wątków o programach w stylu MK ULTRA czy Monarch, albo eksperymentach dra Greenbauma, to pewnie wiesz, że takie "szkolenia" policjantów i innych "mundurowych" często nieźle ryją im psychikę pod pretekstem "przygotowań na różne niebezpieczeństwa". Znam jedną laskę, której brat był policjantem, i opowiadała mi kilka razy jak wyglądały te ich "szkolenia" albo "testy psychologiczne": wyglądało jak żywcem wyjęte z opisów procesu prania mózgu. Np. podłączanie do jakiejś aparatury, błyskanie różnymi światełkami, powtarzanie w kółko jakiejś frazy, lub pytania w stylu "Co byś zrobił, gdyby bandyta zgwałcił twoją żonę i zastrzelił, a później poderżnął gardło twojej córce na twoich oczach?" Czyli programowanie różnych brutalnych "wizji", wywoływanie skrajnych emocji i kotwiczenie ich na "wrogów prawa i porządku" -- przeważnie przestępców, ale policjant to taki pies, któremu ktoś inny pokazuje kto jest przestępcą, a on rzuca się na niego z zębami bez zadawania pytań. Pan wskazuje ofiarę, pies ją rozszarpuje. Krótka piłka. Policjant czy żołnierz może w takiej sytuacji nawet nie mieć czasu pomyśleć, czy atakuje winnego czy niewinnego, albo czy wyrządzi mu krzywdę, bo zaprogramowane wizje odpalają mu się automatycznie. Zanim zdąży pomyśleć już czuje huragan gniewu skierowany na "przestępcę". Do tego dochodzą różne techniki wywoływania traumatycznych przeżyć, by rozszczepić osobowość na wiele mniejszych i pozakładać na te "wirtualne osobowości" rożne programy, odpalane specjalnymi poleceniami (np. te powtarzane w kółko frazy, liczby, błyski określonej sekwencji kolorów czy symboli). No cóż... pranie mózgu w skrócie Wink

A z problemem, że policjant nie zaatakowałby nigdy swojej rodziny czy znajomych, też można sobie poradzić: wystarczy mieć drugiego policjanta, który nie jest spokrewniony z tamtymi Razz Wtedy jeden wymorduje rodzinkę drugiego bez mrugnięcia okiem, a w odwecie ten drugi wymorduje temu pierwszemu, i obaj będą myśleć, że działali w słusznej sprawie, w obronie swoich bliskich, czy w świetle prawa, które reprezentują, uznając tego drugiego za przestępcę.

źr: http://davidicke.pl/forum/potezne-ruchy-fema-i-dhs-w-usa-t12670-120.html#p175372

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 02 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma kiedyś związała się z pałecjantem. Skończyło się zmianą miejsca zamieszkania, zmianą telefonu i niemalże miasta, bo ciągle ją prześladowali. Kolega koledze pomoże i pomagają. Nie jest to odosobniony przypadek.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 07 Maj '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam to i jestem w szoku... że prokurator ich oskarżył, zamiast standardowo umorzyć śledztwo.

Jeszcze parę takich newsów i dojdę do wniosku, że Ziobro to zmiana na lepsze Smile


Białystok: Rzucili go na ziemię i zakuli, bo nie chciał opróżnić kieszeni. Jest akt oskarżenia

O przekroczenie uprawnień w czasie interwencji, poprzez użycie środków przymusu bezpośredniego nieproporcjonalnych do sytuacji, oskarżyła prokuratura dwóch białostockich policjantów. Śledztwo trwało prawie rok, zawiadomienie złożył sam pokrzywdzony mężczyzna.


Chodzi o dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej i ich działania z kwietnia 2019 roku. Na zapleczu jednego ze sklepów policjanci chcieli wylegitymować dwóch mężczyzn, którzy tam siedzieli na rampie, rozmawiali i oglądali coś na telefonie komórkowym.

Na pytanie funkcjonariuszy jeden z nich podał swoje imię i nazwisko, ale twierdził, że dokumentu tożsamości przy sobie nie ma i nie ma też obowiązku go przedstawić. Gdy policjanci wydali mu polecenie, by w tej sytuacji pokazał zawartość kieszeni, zapytał o podstawę takiego żądania. Wtedy został przewrócony na ziemię i zakuty z tył) w kajdanki; jeden z funkcjonariuszy przytrzymał kolanem jego głowę.

- Gdzie są dokumenty? Dowód osobisty? - dopytywali policjanci. Po skuciu kajdankami, przewróconemu na brzuch mężczyźnie przeszukano kieszenie, na miejsce przyjechali też kolejni funkcjonariusze. Ostatecznie mężczyzna został przymusowo odwieziony do izby wytrzeźwień; twierdzi, że nie był jednak nietrzeźwy i nie został przebadany na zawartość alkoholu.

Cały incydent nagrała kamera monitoringu sklepu i był to jeden z kluczowych dowodów w śledztwie Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, wszczętym z zawiadomienia pokrzywdzonego.


Policjanci się nie przyznają

Jak poinformowała w czwartek zastępca szefa prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Anna Milewska, obu policjantów oskarżono o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego w ten sposób, że zastosowali wobec pokrzywdzonego środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek na ręce trzymane z tyłu "w sposób nieproporcjonalny do stopnia zagrożenia oraz okoliczności związanych z podjętą interwencją".

Jeden z policjantów odpowie też za naruszenie nietykalności cielesnej tego mężczyzny. - Obaj oskarżeni składali wyjaśnienia, nie przyznali się do stawianego zarzutu. Ich zdaniem, sposób przeprowadzenia interwencji był prawidłowy - dodała prokurator Milewska.

W śledztwie nie stosowano wobec nich środków zapobiegawczych. Własne wewnętrzne postępowanie prowadziła też policja. Zakończyło się ono karą dyscyplinarną - ostrzeżeniem o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku. Po postawieniu zarzutów przez prokuratora, jeden z policjantów był na miesiąc zawieszony w czynnościach służbowych, wrócił już do pracy, ale kara dyscyplinarna wciąż obowiązuje; drugi przeszedł już na policyjną emeryturę.

Akt oskarżenia, oparty również o opinię biegłego dotyczącą stosowania przez policjantów środków przymusu bezpośredniego, trafił do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Termin rozpoczęcia procesu na razie nie został wyznaczony.


https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/bia.....k5m[/code]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 08 Maj '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kretyni w Policji nie są tylko w Polsce.
W Manchester wczoraj wieczorem, policja potraktowała taserem gościa przy jego 4 letnim dziecku.
Burmistrz manchester otworzył śledztwo w tej sprawie, o przekroczenie uprawnień przez policję.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rubicon




Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 08 Maj '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Kretyni w Policji nie są tylko w Polsce.
W Manchester wczoraj wieczorem, policja potraktowała taserem gościa przy jego 4 letnim dziecku.
Burmistrz manchester otworzył śledztwo w tej sprawie, o przekroczenie uprawnień przez policję.



Jeszcze trochę to europejskie ścierwa z brukseli wydadzą taki sam rozkaz jak psychopata w Filipin.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 09 Maj '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska Policja, to teraz Polacy z Jugoslawi. Leja jak cholera dla formy wszstkich !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 09 Maj '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A haarp-a też używają @gośka? Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 28 Lip '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tarnowski schemat. Sąd oddala wniosek o szpital psychiatryczny dla zdrowej kobiety

Po czterech latach sąd oddalił wniosek tarnowskiego prokuratora o skierowanie do szpitala psychiatrycznego Katarzyny Guziak, ponieważ... jest zupełnie zdrowa. Wcześniej miejscowi biegli wystawiali opinie o "nieodwracalnych zmianach w mózgu". Kobieta była skonfliktowana z miejscową policją. – Działania prokuratorów traktuję jako świadomą dezinformację obliczoną na zniszczenie mojej wiarygodności – skomentowała decyzję sądu.


W styczniu w reportażu „Tarnowski Schemat” Onet informował o noszącym wszelkie znamiona nękania postępowaniu policji, prokuratury, sądu i szpitala w Tarnowie wobec Katarzyny Guziak.

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2015 r. od tego, co wydawało się nieistotną sprzeczką sąsiedzką. Katarzyna Guziak jest specjalistką z zakresu prawa międzynarodowego, zwykle pracuje za granicą. Wtedy gościła z kilkudniową wizytą u matki, która mieszka na jednym z tarnowskich osiedli.

Pewnego wieczora piętro niżej odbywała się głośna impreza. Mimo późnej pory hałasy nie ustawały. Kobiety próbowały interweniować u sąsiada, którym jest tarnowski policjant Dariusz Majcher, bez skutku. W końcu wezwały policję.

Ku zdziwieniu Katarzyny Guziak, następnego dnia jeden z policjantów skierował do komendy miejskiej policji wniosek o jej ukaranie za bezzasadne wzywanie policji. Choć komendant policji w Tarnowie oddalił tamten wniosek, to miesiąc później policjant Majcher zawiadomił prokuraturę w Tarnowie o bezzasadnym wzywaniu policji przez córkę i matkę. To zawiadomienie wprawiło w ruch policyjno-sądową machinę, która skutecznie zablokowała międzynarodową karierę Katarzyny Guziak.


reszta: https://www.onet.pl/informacje/onetwiado.....0,79cfc278
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska policja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile