W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pełna moc możliwości - Jacek Walkiewicz at TEDxWSB   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5586
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy znasz kogoś kto absolutnie sam osiągnął sukces?
Tak - bliski znajomy, kolega
33%
 33%  [ 2 ]
Tak - ktoś z rodziny
0%
 0%  [ 0 ]
Nie znam, ale tacy ludzie istnieją
33%
 33%  [ 2 ]
Nie - myślę, że nie ma takich ludzi
16%
 16%  [ 1 ]
Inne... Podaj odpowiedź w poście.
16%
 16%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 20 Lut '13   Temat postu: Pełna moc możliwości - Jacek Walkiewicz at TEDxWSB Odpowiedz z cytatem

Wykład na temat motywacji w życiu.



Jestem ciekaw co dla Was z tej wypowiedzi jest ważne. Ja byście to odnieśli do rzeczywistości?

Zauważyliście jak zwątpił, kiedy powiedział "ale on miał takich rodziców". Uważacie, że jest to ważne jak było się wychowanym, aby coś osiągnąć? BY być szczęśliwym i spełnionym?

Do mnie trafia kilka istotnych kwestii.
Ważne jest, kto nas otacza i czy mówi nam "rób to, działaj".

W biznesie nie ma przypadków?
Myślę, że są i to tak samo jak z sukcesami. Często jest tak, że dobry los ktoś nam po prostu dał.
Będę o tym swoją drogą pisał w małym felietoniku pt. Zawód syn, zawód córka.

Miłego oglądania. Moje pytanie do ankiety wzięło się stąd, że jeśli są to prawdy uniwersalne to dlaczego tak wielu ludzi po mimo starania się nie osiąga pożądanych rezultatów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 20 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w kwestii formalnej;czy ten tryskający entuzjazmem prelegent Jacek Walkiewicz ma coś wspólnego z poszukiwanym listem gończym biznesmenem-oszustem Jackiem Walkiewiczem,czy to tylko fatalna zbieżność imienia i nazwiska?
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 22 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie podobny do niego - raczej nie on, ale podejrzany miał ciekawy pomysł na zdobywanie kasy Smile
Fajny bank, że tego nie sprawdził.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 22 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faceta nie znam, ale jak mówi profesor Bartoszewski i w kontekście autorytet no to pojechał po bandzie Laughing

Oczywiście że nie ma przypadkowych sukcesów w biznesie w kraju w którym :

Mając kapitał i inwestując możesz zostać bankrutem

lub

mając znajomości i układy nie mając kapitału jesteś na liście 100 najbogatszych polaków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 24 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem to człowiek jest istotą społeczną i absolutnie sam to może się zesrać. Tylko współpraca między ludźmi może przyczynić się do wzrostu dobrobytu (jest ona również warunkiem koniecznym do przetrwania). Niestety w większości dzisiejszych przypadków współpraca ta przybrała formę na kształt niewolnictwa (relacja pan-niewolnik, prezes-pracownicy, banki-społeczeństwo).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 25 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet dobrze mowi. Zeby cokolwiek osiagnac trzeba probowac ale najwazniejsza jest wiara w samego siebie i mozliwosci jakie wynikaja z konsekwencji dzialania. Tak jak powiedzial dobrze jest miec kogos, kto pchnie nas do dzialania, zmotywuje odpowiednio bo najgorsze co moze byc to zgaszenie pomyslu, idei w zarodku przez ludzi, ktorzy po za tyraniem od rana do nocy, splacaniem kredytu i serialem w tvnie swiata nie widza..
I co najwazniejsze: pamietajmy, ze sukces to nie tylko kasa i dobra materialne. Niby banal ale swiat dzis sie zatracil w tej kwestii..
_________________
www.youtube.com/channel/UCI3vDM6Hf57cufFRgHA76-w/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ender




Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 25 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem odpowiedz w sondzie - inne :

Tak ja jestem osobą, która osiągnęła sama sukces.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 25 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówicie tak, jakby człowiek był w pełni samowystarczalną istotą, która potrafi zupełnie sama, bez udziału innych ludzi zaspokajać swoje wszystkie potrzeby, zarówno te pierwotne jak i wyższego rzędu. Rzeczywiście nie można tego nazwać inaczej niż "wiarą w swoje możliwości" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 25 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze prawisz z tym kimś, kto nas popycha - to jest bardzo ważne. Często jest tak z tego co zauważyłem, że jest to ktoś z rodziny, znajomy itp.
wkurwiony napisał:
Facet dobrze mowi. Zeby cokolwiek osiagnac trzeba probowac ale najwazniejsza jest wiara w samego siebie i mozliwosci jakie wynikaja z konsekwencji dzialania. Tak jak powiedzial dobrze jest miec kogos, kto pchnie nas do dzialania, zmotywuje odpowiednio bo najgorsze co moze byc to zgaszenie pomyslu, idei w zarodku przez ludzi, ktorzy po za tyraniem od rana do nocy, splacaniem kredytu i serialem w tvnie swiata nie widza..
I co najwazniejsze: pamietajmy, ze sukces to nie tylko kasa i dobra materialne. Niby banal ale swiat dzis sie zatracil w tej kwestii..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 25 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madison napisał:
Dobrze prawisz z tym kimś, kto nas popycha - to jest bardzo ważne. Często jest tak z tego co zauważyłem, że jest to ktoś z rodziny, znajomy itp.
wkurwiony napisał:
Facet dobrze mowi. Zeby cokolwiek osiagnac trzeba probowac ale najwazniejsza jest wiara w samego siebie i mozliwosci jakie wynikaja z konsekwencji dzialania. Tak jak powiedzial dobrze jest miec kogos, kto pchnie nas do dzialania, zmotywuje odpowiednio bo najgorsze co moze byc to zgaszenie pomyslu, idei w zarodku przez ludzi, ktorzy po za tyraniem od rana do nocy, splacaniem kredytu i serialem w tvnie swiata nie widza..
I co najwazniejsze: pamietajmy, ze sukces to nie tylko kasa i dobra materialne. Niby banal ale swiat dzis sie zatracil w tej kwestii..

A co, jak ktoś ci powie, że twój pomysł, twoje czyny są według niego bezsensowne, niekonstruktywne czy co on tam jeszcze wymyśli to zaprzestaniesz swoich działań? Jeżeli tak, to będzie to tylko oznaką słabości twojego umysłu i dobrowolnie oddanej woli do kierowania samym sobą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:41, 26 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kacdor napisał:

A co, jak ktoś ci powie, że twój pomysł, twoje czyny są według niego bezsensowne, niekonstruktywne czy co on tam jeszcze wymyśli to zaprzestaniesz swoich działań?

Nie zaprzestane. Przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni komentarz, jest w nim odpowiedz na Twoje pytanie. Wysluchac krytyki/opinii a brac ja sobie do serca i wedlug niej postepowac to dwie rozne kwestie..

Madison dokladnie. Czym byloby zycie bez takich ludzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 06 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważną rzeczą jest to kogo mamy obok siebie, może się powtarzam, ale podejście rodziców odgrywa tu coś szalenie istotnego.

Jeśli mały człowiek słyszy cały czas, że jest źle, że się nie opłaca, że coś się stanie to zaczyna wierzyć,
że to wszystko nie ma sensu i tak później projektuje swoje życie.
Niestety, ale ja uważam, że takich pokrzywdzonych ludzi jest bardzo wielu.
Z drugiej strony czy takie dzieciństwo może uczyć? Uczyć tego jakim człowiekiem nie być?

Z kolei jeśli Jacek Walkiewicz jest przekonany, że ma rację to dlaczego tak wielu ludzi nie osiąga sukcesu zawodowego?

Jeśli ma rację to przecież wystarczy szkolenie, wystarczy chcieć, zmienić się itp.
Bardzo istotne jest to co napisał shanyo.
Cytat:
mając znajomości i układy nie mając kapitału jesteś na liście 100 najbogatszych polaków.


Jeśli mam znajomości mogę być każdym, a jeśli mam tylko dobre pomysły i brak znajomości to mam trudniej
lub w ogóle niczego nie osiągam. Czy tak faktycznie jest? Jak uważacie?

Skoro wystarczy chcieć to po tych kursach i szkoleniach mielibyśmy wysyp ludzi sukcesu...


wkurwiony napisał:
kacdor napisał:

A co, jak ktoś ci powie, że twój pomysł, twoje czyny są według niego bezsensowne, niekonstruktywne czy co on tam jeszcze wymyśli to zaprzestaniesz swoich działań?

Nie zaprzestane. Przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni komentarz, jest w nim odpowiedz na Twoje pytanie. Wysluchac krytyki/opinii a brac ja sobie do serca i wedlug niej postepowac to dwie rozne kwestie..

Madison dokladnie. Czym byloby zycie bez takich ludzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 07 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez sie chyba powtorze. Byc moze nawet napisze kwestie banalne.

Wielu ludzi nie osiaga sukcesu tylko dlatego, ze nie maja wystarczajaco wiary w swoje wlasne mozliwosci. Swoje byc albo nie byc uzalezniaja od krytyki, opinii innych albo co gorsze od glupiego pierdolenia.

Madison rozgarnietemu badz w miare asertywnemu czlowiekowi takie szkolenie, kurs potrafi dac bardzo wiele. Problem polega na tym, ze malo kto z tego korzysta a jesli juz to po powrocie do domu, wyjsciu ze znajomymi do pubu znowu zaczyna sluchac pierdolenia. Kolo sie zamyka, nie ma co liczyc na wysyp ludzi sukcesu.
Tak jak wspomniales bardzo wielu ludzi jest wychowywanych a raczej krzywdzonych w stylu: zero myslenia [kreatywnego], szkola, praca [najczesciej bezmyslne tyranie]
, zona, kredyt, dziecko, pogrzeb. Koniec. Zero kreatywnosci, zero satysfakcji z dazenia do jakiegokolwiek celu. Nie tedy droga..

Odnosze wrazenie, ze zeby faktycznie cos w zyciu osiagnac musza wydarzyc sie dwie rzeczy:
1. trzeba miec kogos w najblizszym [chociaz niekoniecznie] otoczeniu kto nas pchnie, zmotywuje do dzialania, do podjecia proby nawet jesli wiaze sie z ryzykiem, niepewnoscia. [Zrob albo do konca zycia zastanawiaj sie jakby to bylo gdyby sie udalo]
2.
a) trzeba byc asertywnym i miec glowe na karku
lub
b) powiedziec komus: nie pierdol, nie probowales wiec skad mozesz wiedziec, ze sie nie uda.
Wink

Brak znajomosci i kapitalu na pewno nie ulatwia startu ale w moim przekonaniu w zaden sposob nie przekresla osiagniecia celu. Jaki by on nie byl. Oczywiscie zdarzaja sie sytuacje marginalne, wiem. Najwazniejsze to byc soba i nie zatracic sie w wyscigu szczurow.. sukces to nie tylko top100 w artykule Forbes'a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pełna moc możliwości - Jacek Walkiewicz at TEDxWSB
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile