W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
ushahidi.com  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Odsłon: 3288
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak podoba ci się pomysł?
Super
87%
 87%  [ 7 ]
Niepotrzebna zabawka
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam zdania
12%
 12%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 19 Mar '10   Temat postu: ushahidi.com Odpowiedz z cytatem

http://ushahidi.com/ - genialny projekt społeczny
projekt open sorce
opis z wolnych mediów
Cytat:

Oddolny system powiadamiania z Kenii podbija świat

Utworzona w Kenii organizacja o nazwie Ushahidi („świadectwo” w Swahili) stworzyła zdecentralizowany system powiadamiania o wydarzeniach, który z powodzeniem został wykorzystany podczas trzęsień ziemi na Haiti i w Chile.

Pomysł narodził się w głowie prawniczki z Kenii, Ory Okolloh, która zajmowała się obserwacją wyborów w Kenii w 2007 r. W czasie wyborów wybuchła przemoc. Ory wpadła na pomysł, by stworzyć platformę, która umożliwiałaby ludziom wysyłać anonimowo informacje o aktach przemocy. W krótkim czasie, jej pomysł został podchwycony przez kenijskich programistów i stworzono Ushahidi.

System zaczął zbierać informacje pochodzące od użytkowników dotyczące zamieszek, uchodźców oczekujących na pomoc, gwałtów i zabójstw. System wyświetla informacje wysyłane przez telefony komórkowe na mapie. W ten sposób udało się zebrać informacje szybciej niż tego były w stanie dokonać agencje informacyjne i niezależni obserwatorzy.

Podczas trzęsienia ziemi na Haiti znów wykorzystano Ushahidi. W radio podano alarmowy numer, na który można było wysyłać wiadomości SMS. Użytkownicy telefonów wysłali tysiące wiadomości o ofiarach uwięzionych pod zawalonymi budynkami, dzięki czemu ekipy ratunkowe wiedziały gdzie szukać ofiar. System wykorzystano również podczas trzęsienia ziemi w Chile. Teoretycznie, dane zbierane w ten sposób mogłyby być fałszywe: ludzie mogli kłamać, mylić się i przesadzać. Jednak w swojej masie, dane okazały się wystarczająco rzetelne.

System oparty na telefonach komórkowych jest idealny dla krajów, gdzie nie wszyscy mają komputery. System jest oparty na wolnym oprogramowaniu, dzięki czemu został już wdrożony w wielu krajach na świecie: w Indiach podczas monitorowania wyborów, w innych krajach Afryki by raportować o brakach leków, na Bliskim Wschodzie by raportować o przemocy, a nawet w Waszyngtonie, gdzie wykorzystano system do tworzenia mapy dróg zablokowanych przez zamiecie śnieżne.

Opracowanie: Tak
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej

http://wolnemedia.net/?p=20633

sprawdziło się w Haiti i jest tam teraz głównym cywilnym źródłem wzajemnego powiadamiania

http://haiti.ushahidi.com/

sami zobaczcie zjedźcie na dół strony
poczytajcie te sms:
Incidents (from the map, listed in chronological order)
TITLE Location Date
Aid needed - Rue Magasin de l'etat, Continue,... Rue Magasin de l'etat, Continue, Portail Leogane Mar 16 2010
Aid needed - Santo 19 #7, Croix-des-Bouquets Santo 19 #7, Croix-des-Bouquets Mar 16 2010
Medical assistance needed for sick child... Gonaives Mar 15 2010
Food needed - Thomazeau Thomazeau Mar 15 2010
Aid needed - Brochette 99 Brochette 99, Carrefour Mar 15 2010
Food/Water and Tents needed - Delmas 75,... Delmas 75, Rue Berenice, Port-au-Prince Mar 15 2010
Food, Water and Shelter needed - Village... Village Canaan #19 Mar 15 2010
Food/Water and Sanitation facilities needed... Marassa 7, Croix-des-Bouquets Mar 15 2010
Food needed - 4th Section of Verettes, Zone... Zone Salo, 4th Section of Verrettes Mar 12 2010
NEED BASIC SERVICES - Universite Lumiere Delmas 73 Mar 11 2010
Aid needed - Des Dunes Des Dunes Mar 11 2010
Tents Needed - Santo 2 Prolongee, Impasse... Santo 2 Prolongee, Impasse Beb (?) Blanc, Croix-des-Bouquets Mar 11 2010
Aid needed - La Gonave La Gonave Mar 11 2010
Medical help needed in Thomazeau, Hatte... Thomazeau, Hatte Cadette Mar 11 2010
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 19 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego to trafiło do śmietnika?
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 20 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wykombinuj sobie... dlaczego?
zobacze ile ci to zajmie Smile

bo ja mam już dość powtarzania na okrągło tego samgo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 20 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz, regulamin wątku jest taki:

1. Działający link do strony na samym początku pierwszego posta.- jest

2. Temat wątku = krótki tytuł strony lub jej adres (bez http:/).- jest, no chyba że opis jest zbędny

3. Jeden temat = jedna strona internetowa. -jest nie znalazłem na forum nic o ushahidi

4. Każda osoba dodająca linka musi go od razu ocenić.- jest

wiec, w czym problem?
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 20 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz problem z rozumieniem języka polskiego?

1. link nie był na samym początku. chyba jakbym chciał powiedzieć "gdzieś na początku" to nie pisał bym "na samym początku"?
to konieczne aby link działał bezbłędnie z listy: links.php

2. "genialny projekt społeczny" - to nie jest tytuł tylko propagandowy opis strony.
nie nadaje się na listę linków.


poprawiłem i przeniosłem - ostatni raz!
nie jestem waszą sekretarką, która będzie poprawiać 2 z każdych 3 zapostowanych linków.
każdy musi wykazać odrobinę dobrej woli jeśli lista linków ma działać i mieć ręce i nogi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:27, 22 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się coś takiego w Polsce - do wszystkich ważniejszych wydarzeń.

Mielibyśmy wtedy bardzo obiektywne źródło informacji nieporównywalnie lepsze niż TVP czt WSI24.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


ushahidi.com
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile