W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Paco Ahlgren - Dyscyplina  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1703
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 17 Mar '10   Temat postu: Paco Ahlgren - Dyscyplina Odpowiedz z cytatem

Gdybyście ujrzeli własną śmierć, czy ta wiedza zmieniłaby to, jak przeżylibyście resztę życia?

Niedawno skończyłem lekturę "Dyscypliny" P.Ahlgrena i cóż mogę rzec, jedna z najlepszych pozycji książkowych jakie czytałem kiedykolwiek, świetny styl połączony z głębią przekazu. Połączenie filozofii taoistycznej z praktyką gry na giełdzie, szachami i austriacką szkołą ekonomii z domieszką anarcho-kapitalizmu.

Po pierwsze - filozofia. Lektura poszerzająca świadomość, koncepcje multiwszechświatów, swoista wizualizacja jedności czasu i przestrzeni i poruszania się poprzez czas. Doświadczenie i więź z całością wszechrzeczy. Spokój umysłu. Tao.

Drugim elementem zwracającym uwagę jest podłoże społeczno-ekonomiczne. Gwałtowny kryzys światowej gospodarki, potężna dewaluacja dolara, załamanie waluty amerykańskiej, wdrożenie jednostki monetarnej opartej na złocie i metalach szlachetnych, krach Stanów Zjednoczonych i secesja Teksasu i innych stanów, rozruchy społeczne i ataki terrorystyczne na światowe giełdy...

Żeby było ciekawiej, książkę opublikowano 7/7/2007, tuż przed kryzysem finansowym.

Kilka słów o autorze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Paco_Ahlgren

Okładka:


lektura obowiązkowa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Paco Ahlgren - Dyscyplina
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile