W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Termogenerator - źródło darmowego prądu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 31428
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 06 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yogi napisał:
Bimi qwa Ty naprawdę jesteś jakimś niedouczonym ignorantem Smile Nie 1KWh tylko 1kW fotogniw i nie zasilał cały dom tylko na razie uzyskuję dzięki temu połowę prądu

1kW - whatever.

i nie kłam - twoje złote myśli sprzed paru miesięcy, perspektywy darmowej energii jakie kreśliłeś czytelnikowi, były w tej kwestii dość jednoznaczne:
yogi napisał:
Nie rozumiem jednego. Dlaczego na tym forum nikt nie porusza tematu fotowoltaiki, przy dzisiejszych cenach baterii słonecznych (elektrycznych) koszt zrobienia samowystarczalnej elektrowni 1KW wynosi ok 10 000 plnów. Koszt kolektorów słonecznych działających od marca do października ( w rzeczywistości od kwietnia do września) wynosi ok 12 tys na rodzinę 4 osobową. Wszelkie kolektory HHO kominki z płaszczem wodnym i tym podobne badziewia przy elektrowni 1kW są nieekonomiczne. Czas zwrotu w inwestycje wyżej wymienione poza fotowoltaiką wynosi 10-12 lat. Własna elektrownia 1kW pozwala na otrzymywanie prądu przez cały rok i ogrzewanie wody użytkowej, zwrot z inwestycji max 5 lat.

ale widzę, że po zimie pała ci zmiękła. to teraz z kolei se termoparę wymyśliłeś...
aż się nie mogę doczekać jakie rewolucyjne źródło darmowego prądu będziesz budował za kolejne pół roku.
z tym, że przezornie nie odłączyłeś się od elektrowni - znaczy w praktyce nie jesteś aż taki naiwny, jakiego udajesz na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 06 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Załóżmy, że miałbyś plan zbudować ten proponowany moduł składający się z 360 sztuk. Jedna termopara to kosz od około 20 zł


Ja pisałem o termoparze z drutu miedzianego i żelaznego.
Drut miedziany 1mm kupisz po ok 1.2 zł/metr, a drut żelazny po ok 0,5 zł/metr.
Z metra zrobisz ok 5 termopar, czyli jedna termopara to koszt ok. 35 groszy. 360 termopar to 126 zł.

Venom napisał:
W sondach kosmicznych używają termopar do odzyskiwania energii z radioizotopów (RTG). Ogarnijcie się. Smile


Nigdzie nie pisałem, że będę używał radioizotopów.
Jestem przeciwnikiem energetyki jądrowej i stąd mam zamiar uzyskiwać energię ze źródeł alternatywnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 07 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z metra zrobisz ok 5 termopar, czyli jedna termopara to koszt ok. 35 groszy. 360 termopar to 126 zł.

Ok rób rób. Smile. Jak zbudujesz to wklej zdjęcia albo film jak już będzie na chodzie ofc z miernikiem. Pośmiejemy się. Smile



Cytat:
Jestem przeciwnikiem energetyki jądrowej i stąd mam zamiar uzyskiwać energię ze źródeł alternatywnych.

Aha. No w sumie możesz sobie to wytatuować na plecach. Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Termogenerator - źródło darmowego prądu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile