W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Algorytm kompresujący mojego autorstwa   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 678
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 25 Sty '23   Temat postu: Algorytm kompresujący mojego autorstwa Odpowiedz z cytatem

Witam was po dłuższym czasie.

Chciałbym prosić was, ludzi o otwartych umysłach o pomoc. Wynalazłem bowiem algorytm pozwalający na niesamowitą kompresję dowolnych plików zapisanych w systemie dwójkowym. Ma on ogromne możliwości i jest dosyć prosty do zaimplementowania. Sęk w tym, że nie potrafię trafić nijak do odpowiednich ludzi. Chodzi mi o stworzenie mi takiej możliwości abym mógł publicznie go zaprezentować i żebym nie został że tak powiem okradziony ze swego dorobku. Myślę, że jeśli pokażę jak bez problemu zrobić z 1TB 1MB to jest to sporo warte. Noestety mam taką sytuację, że muszę zadbać o swoje dobra materialne. Mam nadzieję że mnie rozumiecie. Czy macie jakieś pomysły jak moglibyśmy to wspólnie zrobić? To że wy zarobicie przy tym, to dla mnie żaden problem, chodzi mi o to aby był efekt.

Wcześniej miałem na tym forum nick Krzysiak i prowadzę chomika Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 25 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzmi fajnie zapodaj coś do testów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 25 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie chodzi o to, że chętnie zapodam tylko coś zorganizujmy, żeby to było publiczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MENTAT




Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 25 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blueberry napisał:
Myślę, że jeśli pokażę jak bez problemu zrobić z 1TB 1MB to jest to sporo warte.
Czy tak skompresowany plik 1 mb będzie można następnie skompresować do wielkości 1 kb ?
_________________
A ty obywatelu?- czy zrezygnowałeś już z rosyjskiego gazu i ropy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:03, 25 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie tak, jest możliwość wielokrotnego pakowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 25 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do ilu bajtów skompresuje ten plik?

https://drive.google.com/file/d/14zPyLbB.....sp=sharing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:29, 26 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blueberry napisał:
Prawdopodobnie tak, jest możliwość wielokrotnego pakowania.

fajnie ze jest to prawdopodobne a nie na przyklad wykluczone - to juz jest jakis konkret.
_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choronzon




Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:08, 26 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Opublikuj wyniki z testów kompresji w porównaniu z popularnymi formatami - % kompresji, czas kompresji, czas dekompresji.
2. Znajdź inwestora, który wywali kasę na patent międzynarodowy, opcjonalnie zrób crowdfunding.
3. Szukaj kupców w dużym korpo.

W ten sposób zwiększasz szanse, coś będziesz z tego miał. Inaczej ktoś ci zwyczajnie to podjebie, sam opatentuje i opchnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1852
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 26 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jesteś pewny swojej pracy i to rzeczywiście działa to szukasz w złym miejscu.

Żeby nie zostać okradzionym opatentuj to. Przed tym możesz rozpocząc akcję promocyjną na [*******], zanim złożysz patent to Ci się rozhula.

[******] - 20%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:51, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choronzon napisał:
1. Opublikuj wyniki z testów kompresji w porównaniu z popularnymi formatami - % kompresji, czas kompresji, czas dekompresji.
2. Znajdź inwestora, który wywali kasę na patent międzynarodowy, opcjonalnie zrób crowdfunding.
3. Szukaj kupców w dużym korpo.

W ten sposób zwiększasz szanse, coś będziesz z tego miał. Inaczej ktoś ci zwyczajnie to podjebie, sam opatentuje i opchnie.


No właśnie chodzi mi o to aby to może najpierw upublicznić teoretycznie. Chodzi mi o to aby pokazać w jaki sposób to zrobić i tutaj szukam kogoś do współpracy. Ja jestem to w stanie logicznie wytłumaczyć i rozrysować na tablicy powiedzmy w jakieś pół godziny. Czy byłby ktoś chętny mi w tym pomóc? Samemu nie bardzo wiem gdzie i jak się do tego zabrać.. Może macie jakieś odpowiednie kontakty na uczelnie techniczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1763
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blueberry napisał:
Choronzon napisał:
1. Opublikuj wyniki z testów kompresji w porównaniu z popularnymi formatami - % kompresji, czas kompresji, czas dekompresji.
2. Znajdź inwestora, który wywali kasę na patent międzynarodowy, opcjonalnie zrób crowdfunding.
3. Szukaj kupców w dużym korpo.

W ten sposób zwiększasz szanse, coś będziesz z tego miał. Inaczej ktoś ci zwyczajnie to podjebie, sam opatentuje i opchnie.


No właśnie chodzi mi o to aby to może najpierw upublicznić teoretycznie. Chodzi mi o to aby pokazać w jaki sposób to zrobić i tutaj szukam kogoś do współpracy. Ja jestem to w stanie logicznie wytłumaczyć i rozrysować na tablicy powiedzmy w jakieś pół godziny. Czy byłby ktoś chętny mi w tym pomóc? Samemu nie bardzo wiem gdzie i jak się do tego zabrać.. Może macie jakieś odpowiednie kontakty na uczelnie techniczne?


Dopracuj temat sam do końca byś był pewny, że masz gotowy produkt'.
Tak się robi i jest to prawidłowe, bo inaczej, jak już pisali tu inni, znajdzie się ktoś cwany i temat zajuma.
Tym bardziej, że informatyka jest wyjątkowo płynna, by cośkolwiek udowadniać i o swoje się upominać.,
Wg mnie wychodzisz z tematem zbyt wcześnie. Wiedz, że ludzie to kurwy i lepiej już zostać z tematem w domu, niż ufać, że ktoś "pomoże".
Jak będziesz miał gotowca, to zaprezentowanie jego działania będzie formalnością, bez jakiegokolwiek tłumaczenia w jaki sposób to działa, bo właśnie to, jak działa, jest sednem sprawy. I to właśnie, ... zachowaj dla siebie.
Finalnie, pozakładaj zabezpieczenia, by "uśmiechnięci i przyjaźni do bólu" mieli przynajmniej trudności z rozpracowaniem szczegółów.

Poczytaj historię "powstania" microsoftu...czyli, kto co komu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
blueberry napisał:
Choronzon napisał:
1. Opublikuj


Toż to jest jakaś pieprzona schizofrenia że chcę ten świat pchać na przód oszczędzić ludziom miliardy dolarów przeznaczane na serwery a nikt nie chce nic z tym zrobić...


Chuj w dupę, skoro tak to dzisiaj wieczorem nagram filmik i puszczę go tutaj i potem tylko będę miał szczerą nadzieję, że za swój wkład w naukę otrzymam odpowiednią nagrodę..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1763
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:08, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blueberry napisał:
oko napisał:
blueberry napisał:
Choronzon napisał:
1. Opublikuj


Toż to jest jakaś pieprzona schizofrenia że chcę ten świat pchać na przód oszczędzić ludziom miliardy dolarów przeznaczane na serwery a nikt nie chce nic z tym zrobić...


Chuj w dupę, skoro tak to dzisiaj wieczorem nagram filmik i puszczę go tutaj i potem tylko będę miał szczerą nadzieję, że za swój wkład w naukę otrzymam odpowiednią nagrodę..


w zasadzie, sam tę nagrodę już wybrałeś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1763
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może masz gotowy prank, który chciałeś tu zaprezentować?
twój

blueberry napisał:

Chuj w dupę,.


wiele na to wskazuje
więc i w takim razie

celebruj nagrodę
blueberry napisał:

Chuj w dupę,.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:12, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blueberry napisał:
oko napisał:
blueberry napisał:
Choronzon napisał:
1. Opublikuj


Toż to jest jakaś pieprzona schizofrenia że chcę ten świat pchać na przód oszczędzić ludziom miliardy dolarów przeznaczane na serwery a nikt nie chce nic z tym zrobić...


Chuj w dupę, skoro tak to dzisiaj wieczorem nagram filmik i puszczę go tutaj i potem tylko będę miał szczerą nadzieję, że za swój wkład w naukę otrzymam odpowiednią nagrodę..


A na jaką nagrodę liczysz?
Firma która produkuje serwery kupi twój pomysł i schowa do szuflady tak jak robią z wieloma rzeczami ( np żarówkami które mogłyby świecić i sto lat ) .
Oddolne inicjatywy nie służą interesom Elit. W zależności jak bardzo jesteś w stanie im zaszkodzić tak wielce cię "nagrodzą" Wink .


Ostatecznie może stać się nieśmiertelnym bohaterem mas publikując wszystko w systemie Opensource Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za wulgaryzmy a na jaką nagrodę liczę? Finansową rzecz jasna, chyba odkrycia powinny być wynagradzane czyż nie? Zamierzam dzisiaj pokazać wszystko na live via youtube. Chętnych zapraszam o godzinie 16 na kanał @onjutub. https://youtube.com/@onjutub
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/y_FphUr0lK0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Do ilu bajtów skompresuje ten plik?

https://drive.google.com/file/d/14zPyLbB.....sp=sharing
Niczego nie skompresuje, bo on jeszcze NIE MA takiego programu komputerowego, ma tylko "ideę" w głowie, na którą "wpadł".
Po obejrzeniu jego filmu nasuwa mi się jedno pytanie, czy chłopak w ogóle rozumie na jakiej zasadzie działają już istniejące programy kompresujące (np. rar, zip) ? -i czy potrafi wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy jego pomysłem, a tamtymi rozwiązaniami (?).
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
Bimi napisał:
Do ilu bajtów skompresuje ten plik?

https://drive.google.com/file/d/14zPyLbB.....sp=sharing
Niczego nie skompresuje, bo on jeszcze NIE MA takiego programu komputerowego, ma tylko "ideę" w głowie, na którą "wpadł".
Po obejrzeniu jego filmu nasuwa mi się jedno pytanie, czy chłopak w ogóle rozumie na jakiej zasadzie działają już istniejące programy kompresujące (np. rar, zip) ? -i czy potrafi wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy jego pomysłem, a tamtymi rozwiązaniami (?).


Oglądał do końca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, paczyłem do końca - ale filmik jakby taki ...."skompresowany" Confused

to jak - potrafisz wyjaśnić różnicę pomiędzy "twoją" metodą - a tymi już znanymi i popularnymi Question
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 27 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie niesamowita kompresja Shocked
z 1TB do 1MB - milion razy z palcem w dupie Laughing

@blueberry,. chłopie ty nie masz pojęcia o czym mówisz.
zamiast tracić czas na bazgranie po kartkach i paplanie po youtubach, zainwestuj go lepiej w naukę programowania i zaimplementuj ten swój niesamowity algorytm.
i wtedy możemy pogadać - jak ci po tym jeszcze ochota nie przejdzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
blueberry




Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 28 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniołek napisał:
tak, paczyłem do końca - ale filmik jakby taki ...."skompresowany" Confused

to jak - potrafisz wyjaśnić różnicę pomiędzy "twoją" metodą - a tymi już znanymi i popularnymi Question


Są różne metody kompresji, nie wszystkie metody są w zwięzły sposób opisane w internecie. Generalnie to bezstratne metody kompresji polegają na mniej więcej tym co ja robię w 1 kroku na filmiku czyli szukają na różny sposób fragmentów kodu, które da się w jakiś sposób skrócić lub opierają się na jakichś prostych słownikach.

Pierwsza metoda to zamiast np (1111) zapisać powiedzmy (4x1).
Druga metoda to używanie jakichś skrótów do skracania kodu czyli np Chcemy przesłać tekst "Prawo i Sprawiedliwość" - patrzymy do słownika i mamy dla tego skrót "PiS" wysyłamy gryps "PiS" a ktoś kto ma taki sam słownik odczyta u siebie znów "Prawo i Sprawiedliwość".

Moja metoda przepisuje kod podstawowy, maszynowy - czyli binarny, zero-jedynkowy (a do takiego każdy plik jest w istocie sprowadzany - choćby każda litera ma swój unikalny kod i choć my widzimy literę to komputer widzi ciąg zer i jedynej)najpierw na adekwatny, w pokazany sposób, bez powtórzeń a potem ten z kolei na kod szesnastkowy lub dziesiętny. Gdy otrzyma już ten finalny wygląd to jest on zwyczajnie ogromną liczbą, którą można zapisać jako sumę potęg takich liczb (zawsze):
1, 3, 5, 7, 11

Dla przykładu 2542
to jest 11 do 3 = 1331
dodać
7 do 3 = 343 a razem 1674
dodać
5 do 4 = 625 a razem 2299
dodać
3 do 5 = 243 a razem 2542
dodać
1 razy 0 = 0 a razem 2542

Wiedząc jakie działania wykonujemy jako plik wyjściowy wpisujemy tylko same wykładniki potęg czyli 3,3,4,5,0.

Dla takiej małej liczby to nic ale dla ogromnej liczby to duże uproszczenie.

Jaśniej nie potrafię, sorry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 23 Lut '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blueberry napisał:

(...)
dodać
1 razy 0 = 0 (...)



Nie jeden razy zero tylko jeden do potęgi zerowej.
A jak zapiszesz liczbę 4?
A jak zapisalbyś 1048575?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Algorytm kompresujący mojego autorstwa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile