W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Apostazja - Polacy opuszczają Kościół   
Podobne tematy
Prawda o Bogu - Ateizm 16
Komu przeszkadzają krzyże w katolickim kraju?178
ksiądz upokorzył moich rodziców9
Polacy występują z Kościoła Katolickiego, bo drogo8
(Nie)wierzący jak Polak20bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 19838
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 18 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te wszystkie bajki sa dobre dla psychiki, tego ktory w nie wierzy, bo usuwaja czesc zajebistych obciazen oraz dopinguja do pracy. Takze chronia prawdziwych sukinsynow przed gniewem spoleczenstwa. Jednym slowem - kontrola. Bardzo mozliwe, ze czesc ludzi nie wytrzymuje presji i trudu zycia ze swiadomoscia totalnej pustki tego co robimy. Czesc wpada w apatie, czesc sra w gacie ze strachu przed smiercia, inni robia rozpizdziej. Bardzo niepozadane zachowania w oczach rzadzacych tym swiatem.

Aqua
Mam na mysli jakis wyzszy sens (co to tak naprawde znaczy?) lansowany przez rozmaite organizacje religije i filozoficzne. Cale to gadanie o duszy, raju, sadzie ostatecznym, wiecznym zyciu, karmie itp gownach. Nie mam problemu z pogodzeniem sie, ze zycie ludzkie ma znaczenie tylko tu i teraz. Zyje dla innych ludzi dzielacych ze mna los na tej malej wysepce w oceanie skurwialej lodowatej nicosci. Zyje takze dla innych, moich nastepcow. Chcialbym czegos dokonac dla Was jak i dla nich. Wtedy moje zycie bedzie mialo sens i zakoncze je z satysfakcja.

Jako wyzszy sens moge uznac zapewnienie pomyslnosci mojemu gatunkowi, aby rozprzestrzenial i rozwijal sie tu oraz we wszystkich mozliwych i niemozliwych do zamieszkania miejscach we wszechswiecie. Nie trzeba byc wcale drugim Einsteinem, wystarczy nie byc sukinsynem i nie przeszkadzac, a przeszkadzajacych usuwac.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 19 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:

Mam na mysli jakis wyzszy sens (co to tak naprawde znaczy?)


No właśnie nic nie znaczy. Nie ma czegoś takiego jak wyższy sens czy niższy. Wink
Z sensem jak prawdą i dupą. Każdy ma swoją i o cudzą nie dba.
Nie ma żadnej różnicy czy ktoś dba o planetę, swoje podwórko, cycki z silikonu i wargi z botoksu, czy o to, żeby wypierdolić wszystkich na orbitę atomem. Cool
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
placebo




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 19 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest tylko jedna, za to opinii, celów i dup jest wiele. Wiele sprzecznych prawd na jeden temat to jedno większe kłamstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 19 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypierdolenie atomem calej ludzkosci raczej jest wyzszym bezsensem w moim rozumieniu, chyba ze wypierdala sie tylko chujowa czesc, a zostawia rokujaca. Cycki z silikonu akurat lapia sie pod moja teorie. Umilaja zycie innym i nie wprowadzaja fermentu Wink
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 01 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstała nowa strona: www.wystap.pl
Nowy, prosty sposób, na wystąpienie z kościoła, w oparciu o ochronę danych osobowych Smile
Dosyć ciekawy wywiad na temat danych osobowych parafian. Smile





_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 17 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś natknąłem się na to zdjęcie. Jestem zszokowany, myślałem, że takie widoki zniknęły wraz z zamierzchłymi czasami średniowiecza Shocked

_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 17 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko zdjęcie wygrzebałeś ! Prawdziwy obraz Polskiego społeczeństwa.
A jak pojawił się film: "Pocałuj żabkę w łapkę", http://www.youtube.com/watch?v=UuGA5hmM4uI to wszyscy mówili, że to przeszłość. Okazuje się, że teraźniejszość.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:05, 27 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nowy Sącz: czy proboszcz łamie prawo?

Nowosądeczanin Marcin Marczyk jest pierwszą osobą w Polsce, która chce wystąpić z Kościoła katolickiego na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych. Dotychczas apostaci, czyli osoby wypisane z ewidencji katolickich parafii, kierowali się dokumentem kościelnym na temat zasad postępowania w sprawie aktu wystąpienia z Kościoła. Na początku lipca mieszkaniec Nowego Sącza napisał do proboszcza parafii Świętej Małgorzaty ks. Jana Piotrowskiego. W swoim liście poprosił o odnotowanie w aktach parafialnych, że występuje z Kościoła katolickiego. Odpowiedź przyszła odmowna.
Według proboszcza, aby wystąpienie było "skuteczne kanonicznie", należy zastosować się do instrukcji episkopatu Polski. Te zaś mówią, że aktu odstępstwa "może dokonać tylko osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych, osobiście, w sposób świadomy i wolny, w formie pisemnej, w obecności proboszcza swego kanonicznego miejsca zamieszkania (stałego lub tymczasowego) i dwóch pełnoletnich świadków". Oświadczenia przysłane inną drogą - pocztową czy elektroniczną - nie są brane pod uwagę przez księży.

"Pragnę podkreślić, że jest to sprawa wielkiej wagi, dlatego też taki akt należy osobiście zgłosić w kancelarii parafii zamieszkania. Tym bardziej jest to istotne, że dane personalne zawarte w liście wcale nie dają gwarancji, że za nimi stoi wzmiankowana osoba czy też ktoś inny, wykorzystujący cudze dane adresowe" - napisał ks. Krzysztof Tekieli, notariusz krakowskiej kurii metropolitalnej, kobiecie, która już w 2007 r. próbowała wystąpić z Kościoła, Marczyk rozwiązał ten problem prościej. Jako pierwszy w Polsce dołączył do listu kserokopię pierwszej strony dowodu osobistego. W ten sposób z Kościoła występują m.in. Włosi.

- Nie mam ochoty przychodzić osobiście do księdza proboszcza i tracić czasu. I tak nikt mnie nie przekona do zmiany zdania. Wystarczy mi, że moje pismo jest zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych, która daje każdemu prawo do sprostowania nieaktualnych danych osobowych - wyjaśnia Marcin Marczyk na portalu wystap.pl, który zajmuje się takimi sprawami.

W związku z odmową ks. Piotrowskiego sądeczanin przekazał sprawę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W piśmie do GIODO powołuje się na zapis w polskim prawie, że "Kościół katolicki jest obowiązany do przestrzegania przepisów ustawy o ochronie danych osobowych". Proboszczowi zarzucił złamanie prawa. - Moim celem jest przede wszystkim zbadanie w praktyce, czy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych robi to, do czego został powołany. Jeśli dzięki temu poszerzy się jurysdykcja Polski na to, co biskupi w tej chwili uznają za swoją wewnętrzną sprawę, to jako Polak będę się oczywiście cieszył - twierdzi Marczyk.

O sprawie zawiadomił sądeckie redakcje założyciel portalu wystap.pl Maciej Psyk, który nawołuje do "walki o to, by kościoły i władze państwowe szanowały ustawę o ochronie danych osobowych". Kustosz i proboszcz bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu ks. Jan Piotrowski nie chciał wczoraj komentować sprawy. Zaprosił na spotkanie w innym terminie.

http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/5.....,id,t.html
_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 26 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może dokonać tylko osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych, osobiście, w sposób świadomy i wolny, w formie pisemnej, w obecności proboszcza swego kanonicznego miejsca zamieszkania (stałego lub tymczasowego) i dwóch pełnoletnich świadków"

a wpisac mozna kazdego, nawet uposledzonego, niemowle itd.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oddalanie się od Kościoła i praktyk religijnych młodzieży i kobiet jest realnym zagrożeniem dla polskiego katolicyzmu - pisze ks. Jacek Prusak w najnowszym "Tygodniku Powszechnym".

O ile wahania wiary wśród młodzieży nikogo nie dziwią, o tyle eksodus kobiet z Kościoła pozostaje tematem tabu. Skąd to się bierze? Z badań naukowych (m.in. Ronalda Ingleharta, profesora nauk politycznych i dyrektora Instytutu Nauk Społecznych na Uniwersytecie Michigan, oraz Pippy Norris, wykładającej politykę komparatywną na Uniwersytecie Harvarda) wynika, że spadek religijności w międzywojennych pokoleniach kobiet z państw industrialnych jest dość mały, a w grupach powojennych się stabilizuje. Odmiennie jest w Polsce, gdzie w ostatnich 20 latach widoczna jest wyraźna erozja praktyk religijnych i posłuszeństwa Kościołowi w sprawach etyki rodzinnej i seksualnej.

Polki zaczynają masowo odsuwać się od Kościoła, w odróżnieniu jednak od kobiet z innych krajów, które mają podobny do nich status społeczny, opuszczają Kościół w sposób bardziej zdecydowany. Czy ten proces wynika z emancypacji Polek - zadaje pytanie autor tekstu.


reszta: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,D.....prasa.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8N napisał:
Dziś natknąłem się na to zdjęcie. Jestem zszokowany, myślałem, że takie widoki zniknęły wraz z zamierzchłymi czasami średniowiecza Shocked


A może on chce spaśluchowi ściągnąć sygnet zębami?

Ciekawa postawa, wielu katolików uwaza, że ksiądz to uosobienie Boga na Ziemi, więc traktują tego księdza jak Boga. O ile głupota ludzka już dawno mnie nie dziwi, nawet w tak skrajnych wymiarach, to jestem bardzo ciekaw co myśli taki ksiądz.
Wg przykazan i innych pierdoł z Biblii powinien ten ksiądz niezwłocznie wyprowadzić z błędu taka owieczkę, jednak jak widać na załączonym obrazku tak się nie dzieje. Wniosek z tego jest tylko jeden, ten spasiony skurwysyn nie wierzy w Boga i koło chuja latają mu przykazania i inne farmazony. Ewidentnie rozkoszuje sie tą władzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Wniosek z tego jest tylko jeden, ten spasiony skurwysyn nie wierzy w Boga i koło chuja latają mu przykazania i inne farmazony. Ewidentnie rozkoszuje sie tą władzą.
Dokładnie tak jest. Tak samo, jak psy nie przestrzegają przepisów. Przykłady można mnożyć. W takie rzeczy wierzą tylko ludzie, którzy jeszcze nie zrozumieli w czym problem.

A tak swoją drogą:
http://www.tvn24.pl/12691,1710509,0,1,w-.....omosc.html

Cytat:
Austriacki ateista wygrał przed sądem proces o możliwość posiadania zdjęcia w dokumentach "w religijnym nakryciu głowy", czyli durszlaku. Mężczyzna jest członkiem Kościoła Latającego Potwora Spaghetti i chce teraz oficjalnego uznania swojej religii.

Niko Alm po raz pierwszy ubiegał się o prawo jazdy trzy lata temu, gdy dowiedział się, że nakrycie głowy jest dozwolone w zdjęciach do dokumentów tylko z powodów religijnych. Łatwo jednak nie było.

Jak powiedział, władz nie przekonywała jego religia, którą jest pastafarianizm (połączenie słów rastafarianizm i pasta, czyli makaron), parodystyczny ruch inaczej nazywany Kościołem Latającego Potwora Spaghetti. Jego głównym dogmatem jest odrzucenie dogmatów, a wyznawcy wierzą, że Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, poczynając od góry, drzew i karła. Kierowanie ludzkimi sprawami kontynuuje zaś poprzez swoją makaronową mackę.

Chce uznania Latającego Potwora Spaghetti

Urzędnicy kazali więc mężczyźnie dostarczyć zaświadczenie, że jest psychicznie zdrowy, by prowadzić pojazdy. Do religii nie byli jednak przekonani. W końcu po trzech latach dali się jednak przekonać.

Jak mówi Alm, pomysł przyszedł mu do głowa jako ironiczne potraktowanie prawa. Teraz planuje złożenie wniosku o oficjalne uznanie jego religii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy w Warszawie pod Pałacem Namiestnikowskim modlili się pastafarianie, przedstawiciele konkurencyjnego ugrupowania religijnego brutalnie ich zaatakowali, nie bacząc, że zakłócają czynności liturgiczne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 14 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całowanie, to polska tradycja Smile


_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:03, 14 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Całowanie, to polska tradycja Smile



Jak tak patrze, to chyba ten sam gostek całuje, tylko troche schudł jakby. Ale Brono dzielnie sie uśmiecha, a podobno taki przeci gejom jest.

Beezle, najgorszy problem to nie durszlak na łbie, bo jak zaczyna "wierzyć" w LPS'a Laughing to już nie jest ateistą Not talking . Najgorszy problem to dyskryminacja ateisty, którego nakryciem głowy jest jakiekolwiek nakrycie, ale nie można mu go mieć na zdjęciu, bo, bo, bo? Bo nie wierzy w nic? Wiec musi zacząć udawać, ze w coś wierzy, bo prawo nie uwzględnai praw ateisty do noszenia ukochanej czapki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:04, 20 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie dlaczego nie rozwinac tej religii w Polsce i skarzyc kazdego, kto zbezczesci durszlak.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 20 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już dawno wyskoczyłem z tego cyrku i jest mi dobrze, żadnych opłat, co niedziela i w inne święta, umysł cię nie zanieczyszcza.
A tak na poważnie to rzeczywiście coś się dzieje z naszym narodem, pamiętam 15 lat temu było nie do pomyślenia pracować głośno w niedzielę, a że jestem pracoholikiem i nie umiem wysiedzieć w miejscu to zawsze coś w pracowni pohałasuję.
Dzisiaj to nawet największe ortodoksy jadą wiertarkami, że aż huczy,

(mój sąsiad robi ocieplenie w niedziele - zgroza wołająca o pomstę do nieba, zaprawdę powiadam zszczeźnie w piekle, tfu przez ramię na psa urok)
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając całą filozofię czy warto czy nie warto wystąpić z kościoła, trochę o tym jak wygląda to od strony czysto praktycznej.
Otóż każda parafia, czyli wioska, gmina, miasto, ma swoje procedury zależne od danego panującego w nim proboszcza. Może takowy dać taką apostazję od razu ale przedłużać w nieskończoność i parę lat.
Znalazłam niedawno ciekawy artykuł na stronce przeciwników religii, że apostazja sama w sobie jest
sztucznym tworem wymyślonym przez kościół by przeciągać w nieskończoność wystąpienie z kościoła a czasem skutecznie je uniemożliwić

no bo rzeczywiście dlaczego mamy występować z czegoś do czego i tak w pełni świadomie nie przystąpiliśmy będąc niemowlakami. Ponad tym jeszcze wystąpienie! Paranoja. Do tego musimy być pełnoletni i mieć świadków, ale już do przystąpienia pełnoletni być nie musieliśmy.
Jeśli ktoś jest szczęściarzem i już apostazję cudem zdobył, to jego dane osobowe na zawsze zostają w kościele, takie mają oni przepisy. A komu mają się tłumaczyć? Skoro nic co ludzkie ich nie obowiązuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 26 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz zupełną rację w tym co piszesz.
Apostazja, to mniej więcej tak, jakby iść się prosić do buszu szamana, który nas "zaczarował", aby był tak uprzejmy i zechciał nas odczarować. To dokładnie to samo.

Akt apostazji można nazwać aktem ostatniego poniżenia się ateisty. Bo idzie on do faceta, którego uważa za szarlatana, który odprawia jakieś szarlatańskie czary, aby zechciał anulować to, w co ten ateista tak naprawdę nie wierzy. Jest to nieco chore i niedorzeczne. Pleban rzucił czar, niezmazywalny chrzest. Jak pójdziesz do apostazji, to powie on, że chrztu i tak nie jest w stanie wymazać, bo on jest niezmazywalny. Smile Czyli nie wszystkie czary da się odczynić.

Chociaż dzikie plemiona radziły sobie z odczynianiem chrztu. Ksiądz chrzcił, szaman anulował chrzest, po czym ksiądz ponownie chrzcił i tak w kółko. Głupi dzikus myślał, że jeden i drugi mają moc.

A tak naprawdę wystarczy się nie bawić w ich bzdury i koniec. Rzeczą lepszą lub co najmniej równoznaczną z apostazją, jest nieochrzczenie dziecka. Smile A rzeczą jeszcze lepszą, jest publiczna działalność antykościelna. Wtedy nie dość, że można zostać wypisanym, to jeszcze może być na nas rzucona klątwa kościelna !! Już na kilku Polaków taka klątwa została rzucona. Jednym z nich jest redaktor naczelny gazety "Fakty i mity" Smile

Aktualnie, statystyki, czy ktoś jest wierzący czy nie prowadzi kościół a nie państwo. Jeżeli się to zmieni, to gwałtownie zmaleje liczba wierzących.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 27 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie jest to takie proste, szczególnie w małych ośrodkach, presja środowiska jest zajebista! Innowierca ma przesrane, ateista i liberal to najgorswzy wróg, nie patriota! Wróg Polskości, bo Polskość to chrześcijańskość!

Jak już pisałem w innym temacie, czesto młodzi są materialnie uzaleznieni od rodziców, więc powstaje lancuszek zależności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 27 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smieszni sa ludzie ktorzy ( podam przyklad ) jesli nie pojda w niedziele do kosciola to dostana kare boza , najsmiesniesji sa ludzie na wsiach ktorzy wmawiaja sobie np. ze np. beda słabe plony Laughing ale to nie tylko starsi , w kazdym przedziale wiekowym w Polsce jest wielu zaprogramowanych programow , najbardziej mi szkoda dzieci ( mlodziezy ) ktore maja toksycznych rodzicow ale coz Laughing Sam na swojej skorze pamientam jaki pare lat temu bylem zaprogramowany myslalem rze ten bog istnieje nawet kiedys pamientam swoje poczatki masturbacji Laughing balem sie masturbowac bo myslalem rze bog to widzi i ukarze mnie w szkole 1 czy 2 Laughing to oczywiscie zart ale to niestety smiech przez lzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 27 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike a w czym ogólnie masz problem, znam oba środowiska, jak jesteś sobą to cię akceptują mimo wszystko, chyba, że źle się czujesz we własnej skórze. Nie zrozum źle, dużo jest takich jak ty i w ten sposób myślących, chowających swe przekonania, a na łożu śmierci co? Nie żal będzie, że się żyło życiem innych?
A Boga ogólnie bym do kościoła po prostu nie mieszała bo można być przeciw kościołowi a jednak wierzyć w jakiś absolut, coś większego od ciebie. Tylko wszyscy wszystko miksują zamiast cieszyć się życiem i odznaczać tolerancją, ave...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 27 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto Ci powiedział, ze ja chowam swoje przekonania, lub na łożu śmierci cos będę załował, lub nie jestem sobą. Nadinterpretujesz, a co jest nie tak, to mozesz wyczytać z moich postów chyba, że chcesz streszczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 22 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kościół stracił 15 tys. wiernych w 4 dni! Zezwolił na opuszczenie wspólnoty przez internet 22.08.2016
Kościół stracił 15 tys. wiernych w 4 dni! Zezwolił na opuszczenie wspólnoty przez internet foto: EAST NEWS

Aż 15 tysięcy wiernych w ciągu czterech dni wypisało się ze wspólnoty Kościoła Protestanckiego w Norwegii. To efekt uproszczenia procedury opuszczenia kościoła. Władze Protestanckiego Kościoła Norwegii pozwoliły wiernym wypisania się ze wspólnoty przez internet. Wystarczy wypełnić prosty formularz.

Kościół protestancki w Norwegii uruchomił specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której wierni mogli wypisać się ze wspólnoty. Zapewne pomysłodawca nie zdawał sobie sprawy z tego, że ten uproszczony sposób na apostazję znajdzie tylu zwolenników. W ciągu zaledwie czterech dni od wystartowania strony ponad 15 tysięcy osób wypisało się z Kościoła Protestanckiego w Norwegii. Oczywiście władze tego Kościoła dały też możliwość wstąpienia do wspólnoty. Niestety liczba chętnych była nieproporcjonalna do tej pierwszej. Do Kościoła Protestanckiego wstąpiły zaledwie 549 osoby. Według statystyk, w niespełna 5-milionowej Norwegii prawie 75 proc. ludzi jest ochrzczonych w kościele protestanckim tradycji ewangelicko-augsburskiej, który jednocześnie jest kościołem państwowym Norwegii.
http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/koscio.....81834.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:06, 23 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kościół stracił 15 tys. wiernych w 4 dni! Zezwolił na opuszczenie wspólnoty przez internet


KK w Polsce na ten błąd sobie niestety nie pozwoli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Apostazja - Polacy opuszczają Kościół
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile