W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Potężny wybuch na Słońcu  
Podobne tematy
Cicho na Słońcu41
Słońce się obudziło - czy to zagraża Ziemi?15
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 5606
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Słoneczna burza dotrze do Ziemi 15 kwietnia.
Wczoraj sonda SOHO zarejestrowała ogromny, jeden z największych od lat, wybuch na powierzchni Słońca. Ogromna bryła słonecznej plazmy oderwała się od naszej gwiazdy - informuje universetoday.com.

Według ekspertów NOAA (Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej) słoneczna burza dotrze do Ziemi 15 kwietnia. Według nich istnieje 35-proc. ryzyko, że może zakłócić pole magnetyczne Ziemi.

Burze słoneczne mogą uszkadzać satelity lub destabilizować ich orbity, zakłócić lub nawet uniemożliwić pracę systemów nawigacyjnych i telekomunikacyjnych - takich np. jak system GPS, który odpowiada m.in. za tak ważną rzecz, jak lądowanie samolotów w trudnych warunkach atmosferycznych.

WB
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
źródła:
http://www.universetoday.com/2010/04/13/our-sun-gets-active/
http://www.spaceweather.com/
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ide na zakupy
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 14 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to nie przypadkiem kilka miesięcy temu miały kopać kaloryfery Smile Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości w końcu było już większe trzęsienie ziemi.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:46, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nalezy ignorowac niebezpieczenstwa wybuchow na Sloncu, ze wielokrotnie obserwowano je i nic specjalnego na Ziemi sie nie wydarzylo to o niczym nie swiadczy!

Wyobrazcie sobie ze obserwujecie kogos z odleglosci 5km, ta osoba jest zaopatrzona w sterte amunicji i strzela sobie co jakis czas w roznych kierunkach z karabinu i jego pociski sa w stanie przeleciec ponad 5 km.
Czy fakt ze on strzelil oznacza ze jestes w niebezpieczenstwie? Czy fakt ze obserwowales go tysiace razy jak strzelal i nic ci sie nie stalo oznacza ze jestes absolutnie bezpieczny?

W temacie
viewtopic.php?t=3072&postdays=0&postorder=asc&start=25
poruszylem troche ten temat a wiec nie bede sie powtarzal.

Pamietajcie ze wszystko zalezy w jakim kierunku leci pocisk lub masa wyrzucona ze sloneca.

Co do czasu, od momentu obserwacji do odczucia skutkow, to zaobserwowano juz ze jest to mozliwe nawet po okolo 30 minutach. Nie zawsze musi to wziasc dwa dni czy dwa miesiace.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:43, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meteory też spadają i co mam się kurwa bać że jakiś mnie trafi ?
Skoro akurat na to nie mam wpływu to po co wpędzać ludzi w depresje dodatkowymi czynnikami ,mało mamy zmartwień na co dzień ?
Moja rad dla tych co chcą się ustrzec przed słoneczną-rosyjską -ruletką
- Mieć zawsze zapas wody, może być wino własnej roboty Smile i coś do schrupania na ok trzy dni raczej zawsze coś mamy co się nie psuje ja zawsze mam zapas orzechów i jabłek bo je uwielbiam i kupuję całe worki mógłbym na nich pociągnąć z miesiąc Smile
-zaopatrzyć się w pojemniki próżniowe do przechowywania żywności są zajebiste używam ich od dwóch lat zwłaszcza do przechowywania soków własnej roboty świeżość gwarantowana, idealne na wakacje jak nie ma prądu tam gdzie jedziemy ...Polecam te
http://www.dafi-vacuum.com/pl/
tanie jak barszcz i niezawodne jedynie ten duży (na środku prostokątny jak za mocno się zassa to może pierdolnąć bo podciśnienie jest zajebiste wiem co mówię bo zmywałem już barszcz ukraiński ze ścian
- Mieć wszystkie wartościowe dla nas zdjęcia wywołane na papierze ( a nie tylko na dysku) bo jak huj strzeli dyski twarde to zostaną tylko wspomnienia ...
Reszta to gdybanie bo jak pierdolnie mocniej to i tak po nas i nie będzie komu nas grzebać wiec po co się martwic na zapas Smile
Pozdrawiam pesymistów i dramatyzerów Wink
Ps...jestem zadowolonym użytkownikiem tych pojemników nie dystrybutorem Mr. Green
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 23 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege
Zgadzam sie z toba w 100%. Nie nalezy sie przejmowac rzeczami na ktore nie mamy wplywu, ostatecznie mozna umrzec za godzine na zawal serca, a wiec czemu sie przejmowac wybuchami na sloncu czy meteorytami. Jesli sie dyskutuje o mozliwych katastrofach, ktore byly i z pewnoscia sie poworza to nalezy na nie patrzec bez zaangarzowania emocjonalnego, zreszta smierc w takim wypadku bedzie prawdopodobnie bardzo szybka i ze tak powiem bezbolesna (lepsza niz dogorywanie starych schorowanych ludzi w lozku przez dlugie lata).
A co do zapasow to oczywiscie warto je miec, ale nie trzeba sie tym chwalic bo w momencie krytycznym mozecie sie znalesc ze wszystkimi znajomymi przy tylko jednym posilku Wink
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Potężny wybuch na Słońcu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile