W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak to jest z tym chrześcijaństwem, istnieniem Boga?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 13217
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 27 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
... Nauka próbuje cokolwiek odkrywać, wiara coś podaje za pewnik ale na jakiej podstawie?
Kiedyś Kościół walczył z takimi jak Giordano Bruno wsadzając ich na stosy a dziś czerpie z odkryć takich jak on - vide transfuzje krwi JP2. Jest na to jedno określenie: kurewska hipokryzja.
jaki ma to zwiazek z "Bogiem" ...?
Ten (tzn. Bóg)... jeżeli istnieje, to w sposób zupełnie niezależny od Kościoła ... Confused i ...Nauki ... Wink a dokładniej ...niezależnie od nas samych i naszych wyobrażeń o Nim ...

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:21, 28 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
Gdyby Bóg istniał na świecie nie byłoby tylu kataklizmów, chorób, złych ludzi , etc.. Bóg specjalnie zaplanował powstanie świata, abyśmy żyli w przekonaniu, że istnieje i, że żadna nasza wola nie njest mu na ręke.. Tak wogule to jestem członkiem kościoła anglikańskiego i uważam, że jedyną słuszną religią jest ewangelizm.. Embarassed



im wiecej religii im wiecej takich leszkow.Z tym mniejsza szansa na to by wogole istnial przejawiony bog[milosc] w czlowieku na ziemi ,xtc88 jestes czlonkiem religii jak wiekszosc ludzi ,ale jesli ktos przyjdzie i powie ze masz ja zmienic to musi polac sie krew ,tylko w imie czego ludzie sie morduja w imie jakiejs instytucji materialnej.w takim mysleniu zawsze pomiedzy czlowiekiem i jego wnetrzem [miloscia]jest cos jakas bariera w postaci religii ,guru itp chca kontrolowac .religie wiedza co jest grane i jeszcze nasilaja ten dystans ktory powoduje ze ciagle nam czegos brakuje ale czego ?gdyby ludzie byli sczesliwi nie chodzili by do kosciola ,nie potrzebowali by tego zostawili by to jak zabawke .

co do leszka napisalem wszystko co trzeba wiedziec ,kazdy obiecuje jakiegos cukierka .
co do misji itp ja mowie o przyczynach zla na ziemi ,a nie skutkach .ludzie caly czas lecza skutki ta sama metoda czyli wojna ,czy kontrola ,a potem rewolucja i tak w kolko .zawsze leje sie krew w kolko tylko czemu ?czlowiek jest tak glupi ze nie potrafi sie zatrzymac i pomyslec tylko czemu bo jest w snie rzeczy materialnych tak sie podniecil ze wymyslil sobie ze jest bogiem .mysle ze to niema sesu ,zachlanny na wiedze duchowa to jest niezle ,ja mowie zeby czlowiek spojrzal w siebie i nic wiecej niech sprawdzi czy tam cos jest bez oceniania i kontrolowania ,nie sprzedaje bajek
ludzim by sprawdzali je praktykujac przez lata ,a potem ktos powie ze nic mi to nie dalo boga niema .[placz]

ludzie zamiast wykopac studnie ,wola placic za wode i co najgorsze nie wiadomo czy ta woda jest zdrowa .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Levis




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:19, 28 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta napisał:
Ten (tzn. Bóg)... jeżeli istnieje, to w sposób zupełnie niezależny od Kościoła ... Confused i ...Nauki ... Wink a dokładniej ...niezależnie od nas samych i naszych wyobrażeń o Nim ...
Pozdrawiam Cool

Zgadzam się, ale co sobie przypomnę ten monopol na wiarę... Smile Evil or Very Mad
Oczywiście Bóg OII (o ile istnieje) jest na pewno daleki od naszych wyobrażeń o Nim, niepojęty póki co i to, że jakiś zbiór ludzi ma na Jego temat taki a nie inny pogląd i narzuca ten pogląd nowonarodzonym nie świadczy kompletnie o tym, że ten pogląd musi być słuszny.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 28 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie dawno znalazłem tą stronkę i bardzo się cieszę... po zobaczeniu filmu "Zeitgeist" i "Endgame" utwierdziłem się jeszcze bardziej w tym co wierze... powoli zbliżamy się do końca tego złego świata... gdzieś jest prawda lecz trzeba ją znaleźć ja ją znalazłem i miałem szczęście bo teraz wiem co tak naprawdę sie dzieje i skąd to wszystko się wzięło... zachęcam do poszukania prawdziwej religii. W biblii wszystko pisze trzeba tylko ją zrozumieć a poprzez kościół jej nie zrozumiecie i nie poznacie Boga. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eriadel




Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 28 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boruta. Dobrze prawisz.
Jak widzisz są zaślepieni.

Zeitgeist - dobry film. Ale początek ma totalnie chybiony.
Próbuje coś udowadniać, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika.
Mnie to nie przekonuje w zupełności.
W ogóle potem nie podaje żadnego dowodu na to, że religia ogłupia.

Jak ktoś zna angielski to proponuję zobaczyć taki oto filmik:
http://pl.youtube.com/watch?v=HYgcAWs5TMc

Poza tym, o czym tu dyskotować, jak Wy po prostu nie myślicie, nie zadajecie sobie pytań... to jest problem.
Płyniecie z ateistyczną modą i to wam widać wystarczy.

Bo co tłumaczy zeitgeist? Nic.
- podaje kilka zbieżności,
- nie wgłębia się w mity które opisuje, zakłamując je niestety.
- olewa ówczesnych historyków,
- olewa całą przepowiednię starego testamentu.

Ta część filmu była dla mnie totalnie chybiona, na szczęście potem były fakty, nie spekulacje.

Teksty w stylu. Jakby był Bóg to by nie było wojen i kataklizmów. A ja się pytam, a co Ty do cholery o Bogu wiesz ?
Jak śmiesz myśleć za Boga ?

Nawet nie jesteś w stanie skoczyć z 10 piętra albo dostrzec gwiazd w ciągu dnia, ale za to doskonale rozumiesz Boga i wiesz co powinien zrobić , tak?

Tak Wam się wydaje ? Że wszystkie rozumy zjedliście ?

Bo rozumujecie tak: jakbym był bogiem to by nie było kataklizmów - ale nie jesteś Bogiem! i nie możesz myśleć swoimi ubogimi ludzkimi kategoriami. Bo myślicie, że możecie porównywać siebie głupcy z nieskończonością ?

Mówicie, że w Bogu nie ma Miłości ? A co z miłością rodziców do Was ?
Nie kochali Was?

Mnie moi kochali, ale gdyby na świecie nie było zła to nigdy bym tego nie wiedział, że byłem kochany.

Popatrzcie tak:
- są pewne stałe prawa w świecie - więc jest coś stałego.
- rodzice kochają swe dzieci, ludzie się kochają - więc jest miłość.
- świat nie jest dobry - więc istnieje zło.
- jest tyle pytań na które nie potrafię odpowiedzieć - świat jest tajemnicą.

Skoro wszyscy macie różny punkt widzenia, to jest bardzo możliwe, że wszyscy się mylicie! Ja zgadzam się z Borutą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 28 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta pierwsza część była dobrze trafiona ale nie do końca bo podawała fakty p. na których opiera sie katolicki kościół i tym podobne religie ze obchodzą pogańskie święta oparte na astrologi... i dlatego trzeba poszukać prawdy i prawdziwej religii i poznać świat od początku bo on nie ma tajemnic Smile tylko trzeba je poznać... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 28 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
... i dlatego trzeba poszukać prawdy i prawdziwej religii

nie wiem jak z poszukiwaniem "prawdy", ...ale w przypadku "prawdziwej religi" może Ci to zająć całą wieczność ... Wink

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem mi to długo nie zajęło wystarczy się rozejrzeć... biblia była by bzdurą jeśli nie było by religii pasującej do niej Smile ja znalazłem prawdę i prawdziwą religię, jeśli ktoś chce i naprawdę myśli to szybko znajdzie a można się zdziwić gdzie prawda, bo najczęściej tam gdzie coś jest powszechnie znienawidzone to jest prawdziwe Smile zresztą tak było zawsze bo szatan chciał zawsze prawdziwą religie zniszczyć i nigdy by nie dał sie jej tak rozpowszechnić jak teraz inne religie są na całym świecie. Od czasów Jezusa prawdziwych chrześcijan chcieli wymordować i ich nienawidzili i tak jest po dziś dzień Smile "Szukajcie a znajdziecie" pozdrawiam i zachęcam do spojrzenia prawdzie w oczy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może inaczej należy sformułować pytanie, czy też cel, @Klakier?
Nie, że należy poszukać prawdziwej religii, ale że należy poszukać prawdziwej religii dla wszystkich, bo skoro jest prawdziwa to na pewno wszystkim będzie służyć Smile.
Ty znalazłeś swoją religie a nie prawdziwą, na dzień dzisiejszy nie ma nikogo kto był by w stanie przedstawić światu prawdziwą religię.
Pamiętaj również, że religie i jej zasady tworzyli ludzie, którzy zgodnie z założeniami również tej religii są niedoskonali. Popełnili więc po drodze kilka błędów.

Prawda jest taka, że dziś nie ma religii która by nie budziła wątpliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie znalazłem religii prawdziwej dla mnie tylko prawdziwej od Boga, jestem tego pewien bo niema innej takiej... a co do religii dla wszystkich ludzi to i tak sie nie uda Smile o tym nawet w biblii pisze Smile niestety ludzie i tak dalej będą po stronie szatana, zresztą większość ludzi i tak by się nie zmieniła bo w tej religii co ja jestem trzeba się naprawdę zmienić. No cóż zmienisz się na naprawdę dobrego człowieka to świat zaczyna cię nie nawidzieć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
Ja nie znalazłem religii prawdziwej dla mnie tylko prawdziwej od Boga, jestem tego pewien bo niema innej takiej


No to jest problem, bo każda religia mówi dokładnie to samo, to jak poznać kto kłamie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda to samo? hmm hehehe posłuchaj ludzi którzy głoszą tak jak Jezus myślę że nie każda religia mówi to samo... a znaleźć prawdziwą trzeba w biblii i porównać a nie że ci ktoś powie że ta jest prawdziwa i już dlatego ja nie mówię do jakiej należę... jeśli sie chce to się znajdzie tak jak ja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
Każda to samo? hmm hehehe posłuchaj ludzi którzy głoszą tak jak Jezus myślę że nie każda religia mówi to samo... a znaleźć prawdziwą trzeba w biblii i porównać a nie że ci ktoś powie że ta jest prawdziwa i już dlatego ja nie mówię do jakiej należę... jeśli sie chce to się znajdzie tak jak ja...


klakier czy my sie rozumiemy bog = religia ?
nie chodzi ci o religie w powszechnym znaczeniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:43, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
...ja znalazłem prawdę i prawdziwą religię, jeśli ktoś chce i naprawdę myśli to szybko znajdzie ...
Przyjacielu .... Cool teraz tak mówisz, ale za kilka lat stwierdzisz, że to nie to ....

założymy się ? Wink




P.S.
kto już raz zaczął szukać i zdawało mu się, że znalazł, ...ten nigdy nie będzie usatysfakcjowany do końca i po jakimś czasie zacznie szukać od nowa ...
taka jest cena, którą się płaci za wyłamanie się ze sztywnych reguł tradycyjnej religi ...


Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:25, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się założyć ale z tego co podejrzewam za kilka lat świat będzie bod władzą boga i będzie tak jak powinno być... a ja nie zmienię religii bo jestem w 100% pewny że ta to prawdziwa nie ma innej takiej ani podobnej i szukać nie będę innej... a co do Boga a religii to chodzi mi o to że nie wszystkie religie prowadzą tą samą drogą którą mamy iść i dlatego powinniśmy wybrać tą prawdziwą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi @Klakier o to, że każda religia mówi, że jest tą prawdziwą i jest inna od pozostałych (wybrana przez Boga) problem polega na tym, że nie można określić kto mówi prawdę bo wszyscy nie mogą jej mówić, prawda?
Jedyne możliwe przypadki to że tylko jedna z religii jest prawdziwa (prawdziwie ogłoszona przez naszego stwórce) albo żadna z nich, bo w końcu mogły być jakieś przekłamania na linii Bóg Człowiek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:21, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie trzeba być chrześcijaninem aby dostąpić Królestwa Bożego czy jak można to inaczej nazwaćSmile. Jeżeli by tak było to Bóg byłby strasznym krótkowidzem : ). Moim zdaniem żadna religia nie jest potrzebna do tzw. dalszej drogi, jest to forma wspólnoty, potrzeba jedności z innymi jednostkami. Każda religia ma swoje wady ale i zalety lecz najlepiej mieć pojęcie swojej wiary niż czyjeś pojęcie i wskazówki osoby żyjącej jakiś czas temu która została oświecona przez jednostki wyższe Very Happy dążmy do tego aby nas oświeciło.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 29 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak jesteś w błędzie... Efez. 4:5. Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;(BW) Każdy będzie osądzony czy ten kto dotrwał do końca (przyjął znamię bestii i wyrzekł sie w ten sposób boga) czy też ten kto będzie wskrzeszony do życia ze śmierci będzie miał czas przez 1000letnie panowanie Jezusa... każdy ma szanse jeśli tylko będzie ją chciał wykorzystać... Co to za religia a której nawet jak ksiądz powie że to znamie bestii to wierni i tak będą z obawy o swoje majątki domy itp przyjmowali znamię bestii... a uwierz że mało kto z mojej religii przyjmie znamię tak samo było za czasów Hitlera i jego oświęcimia mało kto podpisał dekret o wyrzeknięcie się swojej religii... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eriadel




Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
Ta pierwsza część była dobrze trafiona ale nie do końca bo podawała fakty p. na których opiera sie katolicki kościół i tym podobne religie ze obchodzą pogańskie święta oparte na astrologi... i dlatego trzeba poszukać prawdy i prawdziwej religii i poznać świat od początku bo on nie ma tajemnic Smile tylko trzeba je poznać... Smile


Nie poznasz wszystkich tajemnic świata. Za krótko żyjesz!

Jestem Katolikiem. Nie wstydzę się tego. Tak zostałem wychowany i jest to dla mnie na tyle blika dekalogowi i staremu testamentowi religia, że nie muszę jej zmieniać.

Bardzo ważny jest Dekalog, bo on naprawdę daje rezultat w życiu...rezultat dobroci... Uważam, że katolicyzm się go trzyma i bardzo dobrze!

Na dekalogu wzrastała europa przez ok. 2 tyś. lat i podbijała cały świat.
Podbiliśmy obie ameryki i mieliśmy kolonie w azji (indie, chiny, japonia).
2 wojny światowe jednak złamały zasadę - nie zabijaj i dziś upadamy. Azja nas dogania...Europa powoli się kończy...wraz z upadkiem dekalogu...

Jeśli naprawdę kochasz Boga to dobrze jest śpiewać dla niego, żyć dla niego, wychwalać Go, to daje Ci wspólnota, dzielenie się wiarą z innymi. Powiedzenie - a ja mam swoją religię - czyż to nie egoizm ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem wystarczy posłuchać aby otrzymać odpowiedzi .
http://www.derekprince.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:57, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałem że mam swoją i tylko dla siebie tylko zachęcam do poszukania tej prawdziwej... film zeitgeist właśnie pokazuje na czym się opiera katolicyzm na astrologi na ciemnocie i oszustwie... wzbił się tak daleko dlatego że szatan tego chciał i chcia zaciągnąć jak najwięcej ludzi do tego by nie byli po stronie prawdziwego Boga... kościół katolicki jest niestety u podstaw oszustwa zresztą co chwila widać gdzie ta miłośc u wyznawców tej wiary tak jak sam powiedziałeś 1 i 2 wojna światowa ;] u nas nikt nie poszedł na wojne... religia fałszywa i tak upadnie zresztą już upadła jeszcze tylko wątek jej zniszczenia a zniszczą ją politycy warto znać biblię ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:10, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam się gubić @Klakier Smile
Raz cytujesz teksty z biblii twierdząc, że to jedyna prawdziwa religia a teraz mówisz, że Szatan ma spory udział w kościele katolickim.
Moim zdaniem swój to Ty możesz mieć światopogląd a religia jest czyjaś bo nie ty ją wymyśliłeś (no chyba że właśnie zakomunikowałeś nam, że jest nowa której jesteś autorem ).
Ja osobiście wybrałem swój światopogląd i nie utożsamiam się z żadną religią. Mówiąc konkretnie jestem Własnowiercą, bo oczywiście na taką postawę znaleziono już nazwę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Levis




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:34, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eriadel napisał:

Bardzo ważny jest Dekalog, bo on naprawdę daje rezultat w życiu...rezultat dobroci... Uważam, że katolicyzm się go trzyma i bardzo dobrze!

Na dekalogu wzrastała europa przez ok. 2 tyś. lat i podbijała cały świat.
Podbiliśmy obie ameryki i mieliśmy kolonie w azji (indie, chiny, japonia).
2 wojny światowe jednak złamały zasadę - nie zabijaj i dziś upadamy. Azja nas dogania...Europa powoli się kończy...wraz z upadkiem dekalogu...

Powiedzenie - a ja mam swoją religię - czyż to nie egoizm ?


Shocked
Szok. Kolega nie słyszał o krucjatach, inkwizycjach? Tam to się dopiero zabijało i "przestrzegało" Dekalogu.
Z przestrzeganiem zasad religii przez ciało stanowiące tę religię jest tak samo jak z obalaniem teorii naukowych. Raz złamiesz zasadę, którą sam wtłaczasz innym do mózgów i przegrałeś.
Teorię naukową też obala się jednym dowodem przeciwnym.
Dla mnie Kościół Katolicki przegrał już dawno i to nie jednym postępkiem ale całą ich lawiną. Jeżeli wszem i wobec głosi się miłość bliźniego a pali się na stosach i wyżyna w imię Boga to klapa, koniec, porażka.
I nie ważne, że to było ileś tam lat temu. Albo przywódcy Kościoła są oświeceni i idą drogą prawdy od początku do końca albo walą ściemę i kompromitują się na każdym kroku.

Jestem tak samo jak kolega wyżej Własnowiercą i nie uważam tego za egoizm. Wolę sam dochodzić do prawdy niż miałbym bezkrytycznie łykać kłamstwa serwowane przez tzw. autorytety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale ja nie twierdze że jestem katolikiem ;] czytałeś wszystkie moje wypowiedzi... o katolikach to ja mam nie za bardzo dobre znanie zresztą o tym już wszędzie trąbią i są wyjawiane ich oszustwa i ogólnie szkoda gadać... od początku zachęcałem żeby poszukać prawdziwej (nie znaczy najbardziej rozpowszechnionej)... interesowałeś się z ciekawości innymi?? w co wierzą i jak się do tego stosują? przyjrzyj się uważnie która religia najbardziej naśladuje Jezusa i stara się stosować do biblii... tak czy inaczej nawet w biblii pisze że prawdziwa religia to nie miało być imperium (tak jak kościół katolicki... obecnie już nie imperium) a ma to być mniejsza grupa do której ma być przeciwstawiony świat ( co jest logiczne że szatan chce ją zniszczyć i atakuje ją) no ale to nie oto chodzi żebym ja się tu wysilał i pisał co i jak warto sprawdzić w biblii a jeśli uważasz że nie ma takiej religii to słabo szukałeś....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldeklena




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 30 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi klakierze zadna religia nie nasladuje jezusa .zadna religia nie nasladuje budde .religie i sekty sa przeszkoda one chca byc zawsze madrzejsze on milosci [boga ] ktory jest w nas .ale jak one moga byc madrzejsze ?to nie mozliwe i dlatego jest taki syf .ty czytasz biblie i widze ze nie rozumiesz .dokument ktory zostal dany W poszukiwaniu prawdy o początkach[dzieki] ma wiele informacji ktore mowia to samo trzeba tylko sluchac ,oczywiscie zostal lekko przekrecony na kozysc religii ,ale to zalezy od nas jak to odbierac .czy nasi rodzice to nasi rodzice ? to jedna z barier do pokonania ku wolnosci .co do przekrecen to widze ze dla czlowieka jezus i chrystus to to samo i tu jest problem to nie jest to samo .to jest przeszkoda w zrozumieniu .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13   » 
Strona 4 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak to jest z tym chrześcijaństwem, istnieniem Boga?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile