W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
"Marketing zła"?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2409
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:37, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Inteligentny projekt...Gdyby fizycy zamiast analizować przyciąganie ziemskie na gruncie matematyki, zaczeli rozważać inteligentnego spadacza, to by wylądowali w ślepej uliczce. Inteligentny projet to pseudonauka. Nie mam nic przeciw religii, może świat powstał wczoraj, a mój umysł ma fałszywe wspomnienia? Spoko. Ale na gruncie nauki inteligentny projekt to GÓWNO. Gówno wymyślone w celach propagandowych aby pewne dogmaty religijne jako "naukowe" przemycić do szkół. W tym celu powstała teoria intelignetnego projektu.

Inteligentny projekt nie może być teorią naukową bo jest 1) nieweryfikowalny i 2) nie przyczynia się do poznania swiata.

Ad 1). Wszelkie istnienia Boga są nieweryfikowalne.
Ad 2) To jak z inteligentnym spadaczem. Wprowadzamy inteligentnego spadacza i już się przestajemy interesować grawitacja. Inteligentny mieszacz załatwia analize dziedziczenia cech rodziców przez dzieci. I tak mozna zew szystkim. Czemu liście są zielone? Inteligentny malarz tak chciał i koniec. Po co badac chlorofil, prawda?


Mylisz sie i spłaszaczasz temat.
Chodzi li tylko o otwarcie możliwości nowych.
Wyjście poza schematy.
wiadomo że ID niczego więcej nie rozwiazuje na chwile obecną , ale daje nowe spektrum łaczenia dziedzin (nie teologii) i wyciągania wniosków.

A GÓWNO masz w klozecie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:51, 18 Lis '07   Temat postu: Traktowanie ważnych tematów Odpowiedz z cytatem

Czyżby to próba ukręcenia łba tematowi poprzez fałszywe sprowadzenie tematu
do religii? Mam nadzieję że jestem w błędzie.

Temat dotyczy zupełne innej kwestii.
O tej książce tutaj "David Kupelian opublikował książkę pod tytułem Marketing of Evil (Marketing zła). Czytelnicy mówią, że otwiera oczy na wiele rzeczy. Zastanawiamy się, jak to się stało, że na „zachodzie” sprawy poszły w tak złym kierunku w duchowej i moralnej dziedzinie w ciągu zaledwie jednego pokolenia? Kupelian twierdzi (popierając to wieloma dowodami), że jesteśmy świadkami kampanii „marketingowej” mającej na celu przemianę naszego społeczeństwa w bezmyślnych konsumentów."

A oto jeden z komentarzy:
"Jestem przerazony dlaczego o tym nie mówi sie glosno? Takie mechanizmy musza byc ujawnione, bo szkody wyrzadzane przez przemysl marketingowy sa znaczne i niosa straszne skutki spoleczne.
Osobna kwestia pozostaje pytanie; dlaczego ONI nam to robia?"

Możliwa zastosowana technika rozbijania tematu już od jego zainicjowania w celowo skąpej postaci dającej powód poprzez ateista.org do sugestii o religijnym kontekście publikacji. Poza tym technika dezinformacji wie i wykorzystuje fakt trudności wyprostowania skręconego tematu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 18 Lis '07   Temat postu: Re: Traktowanie ważnych tematów Odpowiedz z cytatem

multipro napisał:
...Możliwa zastosowana technika rozbijania tematu już od jego zainicjowania w celowo skąpej postaci dającej powód poprzez ateista.org do sugestii o religijnym kontekście publikacji. Poza tym technika dezinformacji wie i wykorzystuje fakt trudności wyprostowania skręconego tematu....
Brick wall Confused

bez obaw Cool
nikt z piszących w tym wątku celowo nie "skrecał" tego tematu (co do siebie to jestem pewien na 99,999999999....% Wink ),
po prostu ... poniosło Nas, i łechcąc swoją próżność popisywaliśmy się tym co akurat wiemy ...udając, że wiemy znacznie wiecej a niżeli na prawdę ...

Dobrze że zwróciłeś nam uwagę, że za bardzo żeśmy się jednak zagalopowali Cool


Większość (?) Niektórzy (?) ... z nas z pewnością stawiają sobie to pytanie, dlaczego: "sprawy poszły w tak złym kierunku w duchowej i moralnej dziedzinie w ciągu zaledwie jednego pokolenia? " ...
nie mało w tej kwestii wyjaśnia książka Israela Shamira "Pardes - studium w zakresie Kabały" ...ale uwaga nie jest to rzecz o Kabale, ale o procesach zachodzących w jak najbardziej realnym swiecie ... .


p.s.
odradzam jej lekturę polit-poprawnym filosemitom ... Confused Wink

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:26, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Boże ( o cholera Laughing ), ale przywaliłeś Multipro. Jeśli nawet w mojej odpowiedzi widzisz celową manipulację, w postaci rozbijania tematu już od jego zainicjowania, to gratuluję czujności Laughing
Nie pomyślałeś o tym, że jeśli ktoś odwraca nieco uwagę od meritum, to po prostu uznaje to meritum za nie dość dobre ? Nie zdarza Ci się w rozmowie tak właśnie robić?
Chwilami naprawdę mam wrażenie, że "konserwatyści" pewnego typu mają za mało neuronów albo wszystkie połączone w jeden obwód i od czego nie zaczniesz zawsze do spisku i świadomej manipulacji dojdziesz.

Fakt, że nikt się nie zajął z nas marketingiem zła, ale odniosłem się do tego i wspomniałem dyskusję , która na innym forum się już toczyła . Można poprosić adminów o wydzielenie wątku kreacjonizm vs. ewolucjonizm zamiast snuć wizje wewnętrznych manipulacji.

Do Gnozisa :

Nie mylę tych dwóch spraw, tj. teorii ID z kreacjonizmem. Wiem co masz na myśli. Pracowicie przetłumaczyłem sobie filmik Surprised
Dalej jednak uważam, że są to copperfieldowskie sztuczki a nie teoria ani nawet hipoteza.
Fajnie jest móc połączyć naukę i filozofię w jedno, tyle, że jest to zrobione na siłę.
Teoria ID jest dla mnie spekulacją lub mniemaniem jedynie. Teorie naukowe mają jakieś postępowanie dowodowe, które je potwierdza, teorii ID, to nie dotyczy.
To, że ewolucjonizm ma braki nie znaczy jednak, że trzeba wszystko z wszystkim spiąć w taki oto sposób.


Domyślam się ( być może niesłusznie) jeszcze jednej rzeczy. Ty masz takie dość uduchowione podejście do rzeczywistości. Dlatego szukasz też jakiejś takiej syntezy, która to uwzględni. We mnie jakoś takie podejście umarło Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dromek napisał:
...Można poprosić adminów o wydzielenie wątku kreacjonizm vs. ewolucjonizm zamiast snuć wizje wewnętrznych manipulacji. ...
dobry pomysł ...

od razu zaznaczam, (o ile tylko będę mógł) że postaram się pełnić w nim rolę advocatus diaboli ewolucjonizmu czyli kogoś takiego kto sam jest "ewolucjonistą" ale szuka argumentów "przeciw" i pytań stawianych przez drugą stronę (...) ... Brick wall Wink

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla równowagi, trochę dobra .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
multipro




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 275
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:46, 24 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że uparcie gracie swoje.
Widoczne to szczególnie ważny temat.
Piękna praca pary tożsamości ale wynik - odchodzenie od tematu
-mówi za siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 775
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 05 Lis '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie #chiński_wirus# zaraz by zostało przysypane następnymi stronami i doniesieniami o kolejnych restrykcjach. A tu przecież chodzi o czysty marketing Wink


_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 775
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 31 Sty '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wykasował ...


........... ale ktoś inny skopiował Very Happy


_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


"Marketing zła"?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile