W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
koniec trawki w holandii bliski  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2750
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 28 Mar '10   Temat postu: koniec trawki w holandii bliski Odpowiedz z cytatem

Właściciel największego holenderskiego coffee shopu zapłaci prawie 10 mln euro kary za to, że kpił sobie z holenderskiej polityki tolerancji. To może być początek wojny przeciw marihuanowemu biznesowi w Holandii.

http://wyborcza.pl/1,75248,7705874,Sad_nad_holenderska_marihuana.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 28 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe "To może być początek wojny przeciw marihuanowemu biznesowi w Holandii" - zaraz jebnę Laughing
nie można temu stwierdzeniu zarzucić nieprawdy - wszak to może być początek wszystkiego... Smile


jest kryzys budżetowy - w holandii nie ma teraz pieniędzy na takie inwestycje, to nie polska. Jacek Pawlicki mógł mnie zapytać to bym mu powiedział, by sie nie wygłupił. poza tym nie można o czymś takim mówić w oderwaniu od rządu i składu parlamentu - a wybory są w czerwcu.
to nie dziennikarstwo, tylko zwykła poruta - ta wiadomość w pełni oddaje rzetelność wszelkich informacji w polskich mediach n.t. liberalnego podejścia holendrów do różnych aspektów życia. normalny świat widziany oczami policjanta z rejmontowskiej wsi przez pryzmat zagranicznych newsów w jego RSS readerze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 28 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ta wiadomość w pełni oddaje rzetelność wszelkich informacji w polskich mediach n.t. liberalnego podejścia holendrów do różnych aspektów życia. normalny świat widziany oczami policjanta z rejmontowskiej wsi przez pryzmat zagranicznych newsów w jego RSS

Bimi, chcesz czy nie chcesz Holendrem nie jesteś. Liberalizm w swej wikipedialnej definicji nadaje się na osobny temat, a moim zdaniem nie ma prawa bytu - to tak na marginesie. Ponadto żeby Twoja wypowiedź była bardziej wyrazista trzeba było użyć słowa pies, natomiast wieś Reymontowską zastąpic ruiną PGRąwską. Pomijając fakt znikomej wartości tej informacji trzeba wziąśc pod uwagę to iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i w moim odczuciu Holandia normalnym państwem nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:53, 29 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toś się nagadał - zupełnie jak ten pawlicki; byle mordą namemłać, a na koniec wyjebać jakiś pseudoodkrywczy wniosek. Smile
kogo interesuje to jakim krajem jest dla ciebie holandia?
bo na pewno ani mnie, ani żadnego holendra Smile

a liberalizm to liberalizm - nie trzeba wikipedii do jego zrozumienia.
jedno ci mogę zagwarantować: polsce na pewno nie grozi zalew emigrantów z holandii, więc nie masz się czym przejmować - kiś się dalej w tej swojej wsi razem z innymi podzielającymi zdanie iż liberalizm nie ma "prawa bytu".
bo wiesz, może i nie ma prawa bytu (cokolwiek to znaczy), ale liberalizm to tam gdzie ludzie zawsze spierdalali, spierdalają i spierdalać będą. a nie-liberalizm to tam skąd spierdalają. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 29 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz Ty sie namemłałeś. Nie mieszkam na wsi, nie kisze się. Znajomym juz dawno Holandia przeszła, wrócili na wieś, nie kiszą się. Według tego co piszesz liberalizm jest zwyczajnym życiowym wygodnictwem. Jak by mnie o 3 w nocy obudzic to bez problemu podam 10 powodów by wyjechac z Polski. A Ty przed czym uciekłeś tzn. spierdoliłeś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 29 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i się namemłałem, ale przynajmniej przedstawiłem jakieś realia.
A co ty przedstawiłeś poza samym memłaniem?
Mówiąc "wsi" miałem na myśli mentalną prowincję w której egzystujesz, bez żadnych potrzeb zwiększenia swej wolności.

Przez czym ja spierdoliłem - jeszcze pytasz?
Myślałem, że to oczywiste: spierdoliłem przed państwem policyjno-religijnym. Wcale nie przed biedą, bo wcale mi tu więcej nie płacą jak tam. Ale im dłużej tu jestem i czytam newsy z polski, tym bardziej boję sie odwiedzić mame na święta - nazwij to pałofobią, ale ja wole mysleć, że to instynkt samozachowawczy Very Happy

Nie chodzi o to ile możesz podać powodów, ale o to jaki jest ten powód dla którego ludzie emigrują.
Zasadniczo powód jest zawsze ten sam: szukają wolności i bezpieczeństwa - jedno wynika z drugiego.
Własnie dlatego ludzie spierdalają z Polski, własnie dlatego do Holandii.
I nie mówię tu o tych co wyjeżdżają sobie popracować - wyłącznie o tych co wyjeżdżają by nie wrócić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 09 Kwi '10   Temat postu: Re: koniec trawki w holandii bliski Odpowiedz z cytatem

porfirij napisał:
Właściciel największego holenderskiego coffee shopu zapłaci prawie 10 mln euro kary za to, że kpił sobie z holenderskiej polityki tolerancji. To może być początek wojny przeciw marihuanowemu biznesowi w Holandii.

w ogóle to dowiedziałem się ostatnio, że sprawa jest ciekawa.
najpierw, na koszt podatników, wybudowali tam mega parking, żeby cudzoziemcy mieli gdzie parkować gdy przyjeżdżają zakupić zioło..

a potem zgarnęli właściciela i skazali go oraz pracowników za niezgodny z prawem handel ziołem - sprzedawali bagatela 10kg trawy/dzień Smile w ten sposób parking zwrócił im się z nawiązką. a i właściciel pewnie strasznie stratny nie był Laughing

a także, od czego ten się odwołuje, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
w polsce za taki zarzut by go zamknęli, ale w holandii zamykają tylko za zbrodnie i przestępstwa finansowo-polityczne (dlatego wynajmują więzienia belgom i też na tym zarabiają), więc dostał 'zaledwie' 10mln euro kary. i zamknęli mu coffee shop na rok. ale pewnie pozwolą mu otworzyć wcześniej bo okaże się że kwitnie nielegalny handel uliczny - nie był by to pierwszy raz Smile

Cytat:
Cannabis cafe owner fined, council criticised

The owner of the Netherlands' biggest hashish-selling cafe has been ordered to pay €9.7m in fines and sentenced to 16 weeks in jail for soft drugs trading.

Judges in Middelburg found the owner and members of staff guilty of breaking drugs laws, exporting drugs and membership of a criminal organisation.

The owner, Meddie W, was sentenced to 16 weeks in jail, a term he has already spent in prison before the trial. The prosecution had called for an 18-month sentence.

Fines

He was also ordered to pay €9.7m under laws allowing the justice ministry to claim the proceeds of crime. The prosecution claimed over €28m.

At its height, the Checkpoint cafe in Teurneuzen near the Belgian border was serving up to 3,000 clients and processing 10 kg of marijuana a day. It was closed last year.

Coffee shops with more than 500 grammes of cannabis on the premises are not covered by the official policy of turning a blind eye to soft drugs.

Local council

Judges said the sentences were less than the prosecution had called for because the local council had not intervened.

'Checkpoint could never have become as big as it is without the cooperation of the town council,' the judges were quoted as saying. 'Nor did the justice ministry ever warn the operation to become smaller.'

At one point the cafe moved from the town centre to a large out of town location with generous parking space, with council help, Nos tv reported.

Nevertheless, Checkpoint was a well-oiled machine in terms of production, processing and storage, which meant it could be considered a criminal organisation, the judges said.

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2010/03/cannabis_cafe_owner_fined_coun.php



Cytat:
The owner of the Netherlands' biggest cafe, Checkpoint in Terneuzen, found guilty of breaking drugs trade laws and fined nearly €10m last month, is appealing against his conviction.

The main thrust of the appeal will be based on the judges' decision to find Willemsen and his staff guilty of membership of a criminal organisation, lawyer André Beckers told reporters.

It is likely to take a year before the appeal can be heard, news agency ANP said.

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2010/04/checkpoint_cannabis_cafe_owner.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 09 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holandia jest zajebista, zwłaszcza Rotterdam, luz, wolność, wiatr we włosach.. Smile
Nigdy nie czułem się bardziej wolny niż w Holandii
(dodam, że tylko przez 10dni 24h na dobę paliłem trawę, a potem, przez kolejne pół roku ani grama)

Czułem się tak bardzo wolny, bo pały nie patrzyły na mnie z zaciekawieniem, bo nad ranem po imprezie mogłem wyjść na gaciach, bez butów i kupić kolę u chińczyka za rogiem i nikogo to nie obchodziło. Byłem wolny bo jako zapierdalacz w knajpie mogłem się dość dobrze jak na tamte czasy utrzymać. Ale...

Po pół roku przyjechałem do krakowa, na chwilę na dwa dni, z dwoma parami majtek w torbie, z biletem powrotnym do Rotterdamu z pracą i z własnym 3 pokojowym skłotem tylko dla siebie. Nie wróciłem tam nigdy.. NIKT NA MNIE NIE PATRZYŁ, NIKOGO, NIE INTERESOWAŁEM, ANI POLICJI, ANI KOBIET, ANI NAWET FACETÓW Smile

HOLANDIA TO PIĘKNY KRAJ !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


koniec trawki w holandii bliski
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile