W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
piosenka auchan - uwaga, mocne  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2802
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 03 Lut '10   Temat postu: piosenka auchan - uwaga, mocne Odpowiedz z cytatem

może już było (nie mam czasu dokładnie sprawdzić), ale na wszelki wypadek wklejam dla tych co jeszcze nie widzieli Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cieszko




Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 26
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 03 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O w morde !!! Do dziś myślałem że wiem co to jest komercyjne "gówno" lecz to przeszło moje najśmielsze oczekiwania Smile
Ciekawi mnie co dostali uczestnicy tego gniota Smile Stawiam na bon 50zł + przedłużenie umowy na czas określony Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 03 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to wszystko na okrągłą 10+1 rocznicęSmile sporo ludzi jeszcze wierzy, że pracując dla jakiejkolwiek korporacji złapało Pana Boga za nogi. Dla mnie smutny przekaz ma ten popełniony utwór melodyczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie to widziałem, zatkało mnie. Słowacki się chowa, poezja korporacyjna!
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To robota konkurencji ;]
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:40, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Ehu...

"Spójrzmy na zachód za ocean ,
gdzie markety stoją niewzruszone.
Tani towar , kiepska jakość
wszystko dla Was , naszych
świń spaśnych.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:42, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak się tylko zastanawiam co to właściwie jest; czy to rzeczywiście złamani, zindoktrynowani pracownicy, czarny PR konkurencji czy też taki przewrotny word of mouth marketing, żeby się zrobiło głośno za darmo;

na pewno moim błędem było umieszczanie nazwy firmy w temacie, bo ja im reklamy robić nie chcę a link wrzuciłem w celach czysto poznawczo-rozrywkowych;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:12, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ja pierdole , o ja pierdole .. ( zaciołem się , brakuje mi słów Smile ) . Cywilizacyjnie osiągneliśmy dno ( a może jesteśmy już w mule )

Przecierz to "coś" to zbrodnia wymierzona w resztki ludzkiej inteligencji . Taki cios w plecy Smile Patologia nakręcana mamoną . Hymn ludzkich ameb .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gentleman




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po trzecim odsłuchaniu wpada w ucho.


























Żarcik Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi gdy tego słucham robi się smutno. Nie śmieszy mnie to, nie przeraża ale jest mi po prostu strasznie smutno. Sam do końca nie wiem dlaczego.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kredki napisał:
A mi gdy tego słucham robi się smutno. Nie śmieszy mnie to, nie przeraża ale jest mi po prostu strasznie smutno. Sam do końca nie wiem dlaczego.


Dlatego, tania sztuczka NLP



ah ta Cindy...
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wniosek taki, że łatwo ruszyć moje serce i jakąś tam zakorzenioną empatię.
Na szczęście nie tak łatwo umysł bo wcale nie mam zamiaru lecieć szybko do auchana i zrobić zakupy tysiąclecia.

PS. A "we are the world" to straszna kicha Wink
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oszołomione Oszołomy z Oszołoma Laughing
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o mój boże...

najbardziej żali mi tych pracowników... wyglądają jakby byli zastraszeni... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gezo




Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 73
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żal na to patrzeć ale oni wyglądają mi na takich co chcą w to wierzyć ,chyba nie zastanawiają się nad niczym oprócz ich wypłaty i nad tym czy szef spojrzy na mich potem przychylnym okiem.Żenujące ):
_________________
"Kłamstwo powtórzone wielokrotnie staje się prawdą"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:43, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za SHIT!
Zastanawiam się czy się śmiać czy płakać...
Dla tych co nie wiedzą. $$$ rządzi światem!
Znalezione na wykopie:
http://wyborcza.pl/1,75248,7528796,Aucha.....senki.html
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 05 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierdziulę aż mi się film Mrówka Z przypomniał ...

CO do występujących pionków to każdy z nas był kiedyś młody i głupi - ludzie mają różne poziomy poczucia własnej wartości i niektórzy muszą naprawdę nisko upaść, żeby się postawić i przestać dać wykorzystywać (choć jak życie pokazuje dla niektórych nawet dno wklęsłe nie wystarczy zwłaszcza gdy opuszczają się stopniowo).
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 19 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firma "to mój cały świat, horyzont marzeń mych"

Cytat:
PO CO POWSTAJĄ KORPO-PIOSENKI

Firma "to mój cały świat, horyzont marzeń mych"
Fot. sxc.huCzy korpo-hymny są cyniczne?
Korporacyjne hymny mają budować emocjonalną więź między pracownikiem a jego firmą. Jak? Nawiązując do pierwotnego instynktu odnalezienia radości w stadzie. - Treść nie jest ważna, chodzi o to, żeby się spotkać i cokolwiek wykrzyczeć - przekonuje psycholog biznesu dr Leszek Mellibruda. Językoznawca prof. Jerzy Bralczyk dodaje: - Korporacyjne piosenki są cyniczne.
Hymn wrocławskiego hipermarketu Auchan zrobił furorę w Internecie dopiero kilka tygodni temu, choć nagrany został przed czterema laty. W tym samym czasie internauci odgrzebali w sieci inną nośną pieśń korporacyjną, napisaną na zamówienie banku Pekao SA w 2004 roku. I kiedy wydawało się niemal pewne, że przeciek utworów jest zmyślnym elementem kampanii medialnej obu firm, prawnicy Auchan zaczęli grozić redakcjom i serwisom internetowym procesami, jeśli te nie zrezygnują z publikacji nagrania.

"Rozpowszechnianie piosenki stanowiącej materiał wewnętrzny Spółki narusza wizerunek naszych pracowników. Wzywamy do natychmiastowego usunięcia materiału [...]

W razie niezastosowania się do niniejszego wezwania zastrzegamy możliwość podjęcia wszelkich możliwych kroków prawnych, nie wyłączając drogi sądowej" - takie oświadczenie wystosował Auchan.

– To był nasz prywatny materiał i nie był przeznaczony do celów promocyjnych - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik Auchan Dorota Patejko.

Na stronie internetowej Auchan przeczytamy: "Szanowni Państwo. Informujemy, że piosenki rozpowszechniane w Internecie, nie są żadną formą reklamy. Zostały zamieszczone bez naszej wiedzy i zgody".

– Korpo-hymnów jest znacznie więcej. Nagrywają je m.in. firmy telekomunikacyjne, deweloperskie, farmaceutyczne i informatyczne – mówi psycholog biznesu dr Leszek Mellibruda.



Pracownicy producenta klejów do glazury Mapei Polska nie zdecydowali się przekazać redakcji nie tylko nagrania piosenki korporacyjnej, ale nawet pliku z tekstem utworu.

Tylko nieliczne firmy traktują nagrania jako narzędzie kampanii wizerunkowej – zdecydowały się na to np. warszawski i łódzki oddział Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Łódzkie MPO zamówiło piosenkę „Tęczowa śmieciareczka” u Aleksandra Kaweckiego z zespołu „No to co”.

Jak sekta

Po co więc powstają korporacyjne pieśni, skoro firmom nie zależy na ich upublicznieniu?
Korporacja działa jak sekta, chce byś oddał się jej bez reszty
pracownik hipermarketu
– Korporacja chce, byś oddał się jej bez reszty – opowiada Marcin R., absolwent marketingu na Uniwersytecie Warszawskim, który od roku pracuje w dziale reklamacji w jednym z warszawskich hipermarketów. – Retoryka firmy jest taka: Dajemy ci ubezpieczenie, płatne wakacje, możliwość przynależności do naszej drużyny piłkarskiej i bony przed świętami. W zamian oczekujemy lojalności, masz być jednym z nas – opowiada Marcin.



Zdaniem dr Leszka Mellibrudy, filozofia korporacji jest taka, by zorganizować życie pracowników wokół pracy. – Integracja pracowników korporacji odbywa się często w duchu antagonizującym do innych środowisk i konkurencyjnych firm – zauważa dr Leszek Mellibruda.

W jednym z warszawskim oddziałów Auchan pytam cztery kasjerki i cztery pracownice działu sprzedaży, co sądzą o przedsięwzięciu ich kolegów z Wrocławia. Nie mam kamery i nie podaję się za dziennikarza. Nie chcę ściągnąć na siebie zainteresowania ochroniarzy.

– Jest mi to obojętne. Nie mam nic do powiedzenia – odpowiada pierwsza kasjerka. „Nic do powiedzenia” mają też trzy następne sprzedawczynie.

– Czytałam, że pracownikom z Wrocławia kazali wystąpić w teledysku, że grozili zwolnieniem. Ale myślę, że to nieprawda – uważa jedna z pracownic działu sprzedaży. – Raczej przeglądali CV i sprawdzali, kto w rubryce „hobby” wpisał „karaoke”. Potem komplementowali, urabiali i człowiek pewnie nie mógł odmówić – dodaje kobieta.

– Inicjatywa nagrania wyszła od pracowników - zaprzecza rzecznik Auchan Dorota Patejko.

– To znaczy, że grupa pracowników zaproponowała zwierzchnikom nagranie utworu? Do kogo trzeba się zgłosić w takiej sprawie? - pytam.

– To nasza wewnętrzna sprawa - odpowiada Patejko.
Bijemy rekord, aby cel osiągnąć nasz / Obrót wciąż najwyższy chcemy mieć / Nasze ceny tniemy jak się da / Dzięki nam klient pełny portfel ma
Fragment piosenki Auchan


Propaganda korporacji

Zdaniem prof. Jerzego Bralczyka, językoznawcy Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, retoryka korpo-hymnów jest przejawem cynicznej filozofii firm i uwypukleniem językowej indolencji.

- Wszystko musi być najlepsze, niezniszczalne i niepokonane. To przejaw współczesnej egzaltacji – ocenia prof. Bralczyk i zaraz dodaje: - Dostrzegam też manipulację.



W piosence Auchan (której tekst bez trudu znaleźć można w wielu miejscach w sieci) usłyszymy:

1. „Każdy z nas kawałek firmy ma / Budujemy razem coś, co niezniszczalne jest / A więc dalej, wszyscy razem sprężmy się”.

2. „Bijemy rekord, aby cel osiągnąć nasz / Obrót wciąż najwyższy chcemy mieć / Nasze ceny tniemy jak się da / Dzięki nam klient pełny portfel ma”.

3. „Tu największy wybór / Największą gamę masz / Dlatego niezniszczalny jest, najlepszy jest”.

- Autorzy tych słów próbują budować wspólnotę emocjonalną. Przypominają mi się hymny kibiców amerykańskich drużyn sportowych – analizuje prof. Bralczyk.

„Horyzont marzeń mych”

W piosence korporacyjnej Pekao SA do motywu „Désenchantée” z repertuaru francuskiej piosenkarki Mylene Farmer możemy usłyszeć: „Gdy znowu wzrokiem sięgasz granicy swoich pięknych marzeń, swoich pięknych snów. I kiedy śnisz swój sukces, problemów pełen wstaje nowy świt. Wtedy pomyśl - bank to ja. Słońcem rozjaśnij twarz. Wtedy będziesz jednym z nas. Twoim też będzie świat. Sukces stanie się Twoich dni piosenką. Horyzont sukcesu. Nowy świat”.

– Kiedy usłyszałam na imprezie integracyjnej Pekao SA hymn, to pomyślałam, że czas się zwalniać. Pomyśleli tak wszyscy moi koledzy – śmieje się Agnieszka, analityk finansowy. – Ale później zrozumiałam ten mechanizm i już nie było mi do śmiechu. Po imprezie wszyscy dostaliśmy płyty z hymnem. Po kilku tygodniach nuciliśmy go wszyscy – dodaje i przypomina refren: „Pekao SA. To mój cały świat, to mój świat. To mój bank, horyzont marzeń mych. To wyzwanie. To mój sukces. Nadchodzi co dnia”.

- Hymn Pekao SA powstał na potrzeby imprezy firmowej przed kilku laty i wszyscy zdążyliśmy już o nim zapomnieć - mówi Magdalena Załubska-Król z biura prasowego Pekao SA. - Gdyby nie internet, nawet bym nie wiedziała o jego istnieniu - dodaje.

W mym sercu wyrytyś

Dziennikarze portalu tvn24.pl napisali własny korpo-hymn. W 7 minut:

"Zanim kogut pierwszy wstanie / Zanim hutnik zje śniadanie / Na Wiertniczej rejwach, wrzawa / Byś nowinę dostał z rana.

Magiczne dwie cyfry, litery / PL, przed nimi 24 / Sukces, atencja i misja / Błysk flesza, dżingel, transmisja!

Ref.

TVN, TVN! – zgrana drużyna jak mistrz NBA
TVN, TVN! - rodzina, monolit, spełnia się sen
TVN, TVN! – przyjaciel fauny i flory, a więc?
TVN! W mym sercu wyrytyś, TVN!"

Maciej Wasielewski /ola

_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:26, 22 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczą się nasi od Japończyków - tam masa ludzi jest tak uzależniona od firm, że bez nich nie mogą żyć.

U nas zaczęło się od Toyoty itp. a reszta podchwytuje temat - często nieudolnie i jest wtedy z tego kupa śmiechu.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:49, 22 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Pd5GZ8AczLY

Smile
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 22 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



ale to jest fajne. a w sumie też piosenka korporacyjna
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:17, 22 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Korporacyjne hymny mają budować emocjonalną więź między pracownikiem a jego firmą. Jak? Nawiązując do pierwotnego instynktu odnalezienia radości w stadzie.


a jak ktoś nie ma instynktu na czerpanie radości bycia w stadzie bo jest aspołeczny i lubi najbardziej swoje własne towarzystwo lub nielicznych wybrańców Very Happy to co wtedy? jest wyrzutkiem społecznosci tak? dziwolągiem wśród dobrych owiec? odnośnie środków integrujących stado to wiem że najlepszym wabiem są zestawy kateringowe i gorzała, ale to już pewnie dla faworytów stada, a dla reszty pozostają hymny pochwalne Laughing
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 22 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jabba pokazał kierunek w jakim to zmierza:
Od sklepowej przyśpiewki do pieśni z którą idzie się na śmierć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


piosenka auchan - uwaga, mocne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile