W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bahaizm  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 8212
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trott
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:03, 29 Sty '10   Temat postu: Bahaizm Odpowiedz z cytatem

Jak już większości forumowiczom wiadomo Nowy Wieczny Ład, ma opierać się na trzech filarach, a jednym z nich ma być powszechna, globalna religia.

'Dla nas te wysiłki, to tylko pierwszy krok na drodze do Ekumenizmu, który według nas powinien być totalny.' - Mason Charlcs Riadney

'Po Chrystusie - Człowieku cierpiącym, następuje w naszych czasach Chrystus - Duch. Chrystus, który objawia się również w wiedzy, będzie uznany przez Żydów, Hindusów, braminów, mahatmów, Chińczyków, Tybetańczyków...' - Riadney Roca

'Jeżeli Masoneria byłaby tylko chrześcijańską instytucją. Żydzi i Muzułmanie, Bramini i Buddyści nie mogliby świadomie uczestniczyć w uświadomieniu (oświeceniu)
iluminacji, ale właśnie mogą to robić w uniwersalizmie. W tym języku wszyscy obywatele wszystkich narodów mogą się porozumieć i nawrócić. Przed jego (uniwersalizmu) ołtarzem mogą klęknąć wszystkie religie.
' - Albert G. Mackey

Wiele wskazuje na to, że taką religią może być Bahaizm. Na początek trochę wiedzy encyklopedycznej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bahaizm

Oto bahaickie prawdy wiary:
1. Jedność rodzaju ludzkiego.
2. Niezależność w poszukiwaniu prawdy.
3. Zniesienie wszelkich przesądów.
4. Zgodność religii z wiedzą.
5. Równość płci.
6. Powszechny język pomocniczy.
7. Powszechne wychowanie.
8. Duchowe rozwiązanie problemów gospodarczych.
9. Religia powszechna zbudowana na wspólnej bazie wielkich religii.
10. Unia światowa rządzona przez przedstawicieli wszystkich narodów.

Zapewne większość zauważa analogie do idei NWO. Teraz czas na dwa bahaickie teksty, pomimo mojego ułomnego tłumaczenia, przekaz powinien być widoczny - Bahaici popierają ideę NWO:

Cytat:
Nowy Porządek Świata: Plan boży czy spisek przeciwko Bogu?
Źródło:http://bahaiviews.blogspot.com/2006/06/on-new-world-order-gods-plan-or.html

Bahaici widzą dwa podstawowe procesy zachodzące w świecie, będące częścią Wielkiego Bożego Planu, upadek starego porządku świata i pojawianie się nowego, dezintegracja i integracja. Instytucje i ideologie oparte na starym modelu są odrzucane jako niewykonalne. Ludzka współpraca na skalę międzynarodową powoduje szybki wzrost pokoju. Z tych popiołów starego wyłania się nowe. Bahaici rozumieją ten fenomen jako dowód na to, że jest to Dzień Boga, czas wypełnienia religijnych przepowiedni z przeszłości. Wypełnianie się Bożego Planu jest tajemnicze ale nie jest magicznym show. Wszyscy jesteśmy aktorami na bożej scenie, czy uznajemy to czy też nie. Boża ręka jest widoczna w światowych wydarzeniach i w powstawaniu nowych międzynarodowych organizacji nakierowanych na różne światowe problemy. Jednak nie wszyscy podzielają pogląd bahaitów. Oto wypowiedź stojąca w głębokiej sprzeczności z pozytywnym oglądem zawartym w pismach bahaistycznych.

Cytat:
Nowa Era, Nowy Porządek Świata to globalny polityczny, ekonomiczny i religijny podbój który powstał przez konspirację, ukrytą dywersję, w każdej sferze społecznej, w każdym kraju, włącznie z Australią. NWO jest połączeniem wszystkich politycznych ideologii, religii i filozofii na świecie w sposób który nie mógł być zaplanowany przez żadną grupę lub jednostkę. NWO to dowód na biblijne przepowiednie i nauki, gdyż NWO jest nie tylko zapowiadanym światem który powstaje na naszych oczach, ale oczywistym złym duchowym podbojem. Wielu niewierzących przyszło do Chrystusa z powodu NWO, ponieważ NWO dowodzi istnienia nadnaturalnego świata niegodziwości, a przestraszeni bezbożnicy uciekają do Zbawcy, gdyż ich oczy otwarły się przez niezwykłe zdarzenia inspirowane NWO.

Kilka głównych organizacji będących frontem NWO:
The United Nations;
The World Federalists;
World Goodwill;
The Club of Rome;
The World Council of Churches;
Bilderbergers;
G.A.T.T;
N.A.T.O.;
N.A.F.T.A.;
World Bank;
Trilateral Commission;
World Peace Groups;
World Environment Groups;
Lucis Trust;
Baha'i;
The Quakers;
Freemasonry;
Parliament of World Religions;
National Government Leaders;
Liberal Protestant Denominations
The Vatican.
i wiele, wiele innychCytat:
Ku Nowemu Porządkowi Świata
Źródło:http://www.bahai.com/thebahais/pg73.htm

Wizja przyszłości Bahá'u'lláha
Bahaici rozumieją, że dramatyczne zmiany i transformacje których doświadczaliśmy przez ostatni wiek i które nadal obserwujemy, zostały zapoczątkowane przez przyjście nowego posłańca bożego i kierowane przez jutrzenkę nowego objawienia.

Kilka lat temu, wyrażenie 'Nowy Porządek Świata' w sposób nagły i dramatyczny powróciło do światowego słownika.

W 1988, rosyjski prezydent Michaił Gorbaczow, mówił w UN o potrzebie poszukiwania 'uniwersalnego społecznego konsensusu' jako społecznego ruchu ku 'nowemu porządkowi świata'. w 1990, prezydent Stanów Zjednoczonych - George Bush użył tego wyrażenia by opisać nowy poziom międzynarodowej współpracy po zimnej wojnie, w szczególności odnosząc się do akcji UN przeciwko agresji w Zatoce Perskiej.

Od tamtej pory, wyrażenie zyskało popularność wśród naukowców, dziennikarzy i światowych przywódców. Termin wszedł w ramy dyskusji nad tym jak powinien być zorganizowany nowy poziom życia społecznego i politycznego na naszej planecie.

Narazie we wszystkich dyskusjach termin ten pozostaje niezdefiniowany. Jego świt jest widoczny; jednak jego szczegóły można tylko zgadywać.

Dla Bahaitów termin 'nowy porządek świata' ma specjalne i wyraźne znaczenie. Ponad 100 lat temu Bahá'u'lláh użył tego wyrażenia by skategoryzować przyszłe serie doniosłych zmian politycznego, społecznego i religijnego życia na świecie.
'Znaki nadchodzących konwulsji i chaosu są teraz dostrzegalne, jako że panujący porządek okazuje się być żałośnie ułomny' 'Wkrótce dzisiejszy porządek zostanie zwinięty, a nowy rozwinie się na jego miejscu'

Bahaici rozumieją, że dramatyczne zmiany i transformacje których doświadczaliśmy przez ostatni wiek i które nadal obserwujemy, zostały zapoczątkowane przez przyjście nowego posłańca bożego i kierowane przez jutrzenkę nowego objawienia. Wydawać się to może dramatycznym skokiem wiary. Narazie, jeśli Bóg istnieje i jego przedstawiciel chodził po ziemi wiek temu, efekt oczywiście rozszerzył się poza horyzont jego doczesnej bytności.

Dlatego, dla bahaitów, idea nowego porządku świata obejmuje coś o wiele większego niż zwykłą reorganizację polityczną, wizjonerską proklamację kilku światowych przywódców lub legalistyczną konstrukcję kliku naukowców. Zamiast tego, jest to 'zdumiewający system' zarysowany przez Bahá'u'lláha reprezentujący urzeczywistnienie jego zasad i nauk. Nowy porządek świata, podobnie jak wiara bahai, pokrywa każdy aspekt ludzkiej działalności, od socjalnej i politycznej dziedziny do codziennych relacji w naszej kulturalnej, duchowej, ekonomicznej i wspólnotowej egzystencji. Jest to jednocześnie wewnętrzna i zewnętrzna reorientacja.

Ta wspaniała wizja jest tym co bahaici budują i uznają za rychłe. Jest to, istotą, wypełnieniem wizji podanej przez Izajasza w Bibli, dotyczącą czasów gdy wszystkie narody 'przekują miecze na lemiesze a włócznie na ..., ani zaprawiać się więcej do wojny'. Jest to tym o co chrześcijanie modlili się poprzez stulecia, gdy recytowali Modlitwę Pańską, świadcząc przychodzącemu Królestwu Bożemu:'Jako w niebie tak i na ziemi'.

Jest to cel islamskiej obietnicy, że światło Bożej sprawiedliwości pewnego dnia przedostanie się na całą ziemię i "Thou shall see in it no hollows or rising hills."

Ziarna tego historycznego przejścia, można dzisiaj dostrzec w zmianach zwiastujących nowy porządek świata. Wyłanianie się tego porządku można dostrzec na tysiące sposobów: trend na rzecz równości kobiet i mniejszości; trend większej ekonomicznej sprawiedliwości i eliminacji tradycyjnych różnic majątkowych i społecznych; trend globalnej współzależności.

Bahá'u'lláh przewidział wszystkie te trendy. Mówił o zbliżającej się humanistycznej transformacji i głosił ramy zasad i nakazów które mogłyby wspierać postęp społeczny w tym nowym wieku.

W dzisiejszych czasach wielu wizjonerów promuje podobne zasady i idee; rzeczywiście, jak powiedziano wcześniej, nauki społeczne Bahá'u'lláha pod wieloma względami stały się synonimem nowoczesnej definicji postępowego społeczeństwa.

Jednak samo głoszenie nowej idei społecznej nie wystarczy do zmiany świata i wcielenia nowego porządku świata - co pokazał upadek komunizmu.

Nowy porządek świata może zostać zbudowany jedynie w wyniku głębokiego zrozumienia duchowej rzeczywistości społecznej - rzeczywistości która leży u podstaw naszej istoty.

Jest to duchowy świat który jest źródłem tych ludzkich cech które powodują jedność i harmonię, które prowadzą do pojmowania i zrozumienia, i które czynią możliwym wspólne powodzenie. Wśród takich są: miłość, odwaga, przenikliwość, poświęcenie i pokora. Zasadniczo duchowe w swej naturze, te cechy tworzą niewidzialne fundamenty ludzkiego społeczeństwa.

W rozważaniach związku pomiędzy duchowymi cechami a społecznym rozwojem, pomocne jest przypomnienie w jaki sposób poprzedni wielcy nauczyciele duchowi kierowali ludźmi w przeszłości. Kodeks moralny Dziesięciu Przykazań i Złota Zasada - obie znalazły swoje odzwierciedlenia w niemal każdej tradycji religijnej, stanowią one przykład takiego nauczania które jest wyznacznikiem etycznym jak i wzywają do duchowego spełnienia. Mają wypełniać ludzką świadomość i rekonstruować kultury na świecie. Nawet dla nie wierzących, wartość takich nauczań jest oczywista.

W przeszłości, duchowe nauczania były nakierowane przede wszystkim na zachowania indywidualne lub na harmonię pośród stosunkowo małych grup ludzi. Zagadnienia moralne podobnie skupiały się zwykle na zachowaniu indywidualnym: nie kradnij; nie kłam; kochaj bliźniego.

Dzisiaj, nasze zrozumienie duchowe musi obejmować nie tylko życie jednostki lub grupy, ale także kolektywny postęp ludzkości jako całości. Rzeczywiście, dzieje się tak tylko dla tego gdyż rasa ludzka weszła wreszcie w dojrzały wiek, przepowiadany wiek pokoju i sprawiedliwości może się teraz wypełnić.

Podstawowy przekaz Bahá'u'lláha to wezwanie do jedności; jego odbiorcą jest cały świat: 'Postrzegajcie świat globalnie, zamiast ograniczać się do was samych'. Wiek po jego przyjściu, te wezwania zaczęły przybierać widzialnego kształtu
w społeczność, która stanowi mikrokosmos rodzaju ludzkiego, i która jest ustanowiona w każdym zakątku świata.

Pojawienie się wspólnoty bahaistycznej oferuje przekonujące dowody na to, że ludzkości, w całej jej różnorodności, może nauczyć się życia i pracy jako pojedynczy ludzie w globalnej ojczyźnie. Przedstawia ono również przekonujący argument dla poważnych i obiektywnych badań nad nadzwyczajną osobą, którą duch stworzył i podtrzymuje.


Symbolika:
Zacznijmy od symbolu dziewięcio-ramiennej gwiazdy

Ma on symbolizować liczbę dziewięć, Shoghi Effendi mówi o dziewiątce:
'Jeśli chodzi o cyfrę dziewięć: Bahaici czczą ją z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że jest uznawana przez tych którzy interesują się liczbami za znak doskonałości. Po drugie, co jest ważniejsze, jest to wartość liczbowa słowa 'Baha' '.

Symbol ten jest również interpretowany jako jedność dziewięciu głównych religji: Bahaizmu, Islamu, Chrześcijaństwa, Judaizmu, Ahimsa, Shinto, Sikhizmu, Hinduizmu i Buddyzmu.


Dziewięcio-ramienna gwiazda jest także obecna w symbolice masońskiej. Symbol ten składa się z trzech trójkątów energii kontrolujących centra: egzystencji, mądrości, ludzkiego królestwa. Wierzchołki trójkąta 'ludzkiego' reprezentują władzę, religię i ekonomię. Gwiazda jako całość symbolizuje Nowy Wieczny Ład - harmoniczną współpracę wszystkich trzech centr(trójkątów). [za 'Telepathy and the Etheric Vehicle' Alice Bailey - teozofka, uczennica Heleny Bławatskiej, założycielka Lucifer Trust - obecnie Lucis Trust - ważna postać w ruchu New Age, żona Fostera Baileya wolnomularza 33-go stopnia rytu szkockiego]
Znak dziewięcio-ramiennej gwiazdy stanowi insygnie masonów 33-go stopnia.


Kolejne symbole bahaitów to 'Baha' i 'Największe imię'


Ostatni z symboli Bahai to 'symbol pierścienny'[?]

Kreska górna ma oznaczać Boga, środkowa boską manifestację a dolna ludzkość; łącząca je kreska pozioma to święty duch przychodzący do ludzi od Boga poprzez manifestację. Dwie gwiazdy to Bab i Bahá'u'lláh.

Główna świątynia
Główna świątynia bahaitów - The Shrine of the Báb, znajduje się w Hajfie w Izraelu na zboczu pasma góry Carmel. Jest to centrum duchowe i administracyjne wyznawców Bahá'u'lláha. W skład kompleksu wchodzą miedzy innymi Powszechny Dom Sprawiedliwości, Międzynarodowe Centrum Nauczania, Centrum Studiowania Tekstów oraz Międzynarodową Biblioteka Bahai. Całość otaczają ogrody.

U podnóża góry Carmel leży dolina Megiddo miejsce gdzie ma się rozegrać biblijny Armagedon - ostateczna bitwa dobra ze złem.

"naukowość"
W wielkim skrócie - 'obliczenia' pana Rodina (głównie redukcja kabalistyczna) mają dowodzić, że Bahaizm to jedynie słuszna religia. W wyniku zwizualizowania prostej zabawy z liczbami, otrzymamy coś takiego:

co jest łudząco podobne do znaku wolnomularstwa:

Więcej tutaj - http://www.rense.com/RodinAerodynamics.htm lub http://markorodin.com/

Tutaj pojawia się pytanie o pochodzenie masońskiego symbolu, bo jeżeli podobieństwo do rysunku Rodina jest nieprzypadkowe, to wskazywało by na kabalistyczną naturę tego konkretnego symbolu wolnomularzy.

Bahaicka naukowość nie kończy się na zabawie liczbami. Ożywając mikroskopu elektronowego dopatrzyli się w zawłotni (rodzaj zielenicy) boskiego "odcisku palca".

Widac dziewięcio-ramienna gwiazdę, a nad każdym ramieniem arabska literę há.
http://bahai-library.com/file.php?file=chlamydomonas_microscopic_images

Zmienność
Bahaizm wyróżnia się na tle innych religii. Kolejne "boskie manifestacje" - prorocy, mogą bez trudu nadawać nowy kurs całemu wyznaniu. Nauka nowego proroka może w całości zdezaktualizować poprzedników, odwracając wszystko o 180' bez żadnej szkody dla wyznania.

Przydatne linki:
Oficjalna polska strona Bahai -http://www.bahai.org.pl
Blog bahaity - http://bahai.blog.onet.pl/
biblioteka online - http://bahai-library.com/

Teksty anty-bahaickie:
http://www.effatha.org.pl/sekty/baza/bahaizm.htm
http://nczas.com/kompendium/religia/religia-zjednoczonej-europy/

PS. To mój pierwszy post, więc witam wszystkich Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z bahaitami jest ten problem ze maja przejebane tak i muzulamanow jak i judajczykow,
jedynie chrzescijanie sa tolerancyjni wobec nich a to z tego powodu ze uwaza sie ich za nieszkodliwa sekte, ktora nie walczy o hegemonie(jeszcze bo nigdy nic wiadomo) ani nie wysadza sie w powietrze.

Na religie new age ma w sobie za malo synkretyzmu w mojej opinii, natomiast idealnym kandytatem jest filozofia wieczysta(Eliade, Morton, Huxley, Watts) ktora jest nie tyle religia co polaczeniem wszystkiego co wiaze sie z mistycyzmem z wiekszescio znaczacych ruchow religijno- filozoficznych takich jak hinduizm, sufizm, zen, bhakti joga, itp.
A co wazne w tym wszystkim brak tutaj okultyzmu a jest jedynie nauka i dluga praktyka podczas ksztaltowania osobowosci.
Nawiasem mowiac mi to nie przeszkadza aby kazdy czlowiek dzialal i myslal w ten sposob.
Takie New age jestem w stanie zaakceptowac, rowniez dodam ze w imho taka postawa pomiedzy nauka a religia pozwali nam w koncu osiagnac typ pierwszy w cywilizacyjnym rankingu.

Aby ja poznac mozna zaczac od wiki Wink
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co jest idealnym kandydatem na globalną religię NWO?

Ateizm.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaaaaaaaa, Teizm... Very Happy
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faraon
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imo doszukiwanie się podłoża religijnego w całym NWO jest nieuzasadnione, przecież w tym właśnie chodzi o odrzucenie wszelkiej duchowości, ewentualnie religię dla elit ale na pewno nie wprowadzenie jakiejś nowej religii dla mas.

Chyba, że tą nową religią ma być nauka to co innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trott
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@otelodreiP
@Faraon
Przejebane u judajczyków? Nic o tym nie wiem, możesz rozwinąć? Nie to żebym upierał się przy twierdzeniu, że Bahaizm ma być globalną religią, ale zarzut o znikomej synkretyczności tego wyznania jest raczej chybiony. Co do filozofii wieczystej, jeśli pojawi się coś takiego jak globalna religia (dla mas), to będzie to raczej twór prosty, niewymagający. Jakakolwiek filozofia odpada, raczej będzie to zbiór prostych zasad moralnych (sloganów) i dopatrywania się w globalizmie bożego błogosławieństwa. A co do religii i nauki to imho powinny być od siebie oddzielone, bo przy próbie ich łączenia jedno zastąpi drugie, religia naukę albo nauka religię. Jeśli chodzi o religijne podłoże "całego NWO", to zgadzam się, że takiego niema.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Satanizm
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:49, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trott napisał:
@otelodreiP
@Faraon
Przejebane u judajczyków? Nic o tym nie wiem, możesz rozwinąć? Nie to żebym upierał się przy twierdzeniu, że Bahaizm ma być globalną religią, ale zarzut o znikomej synkretyczności tego wyznania jest raczej chybiony. Co do filozofii wieczystej, jeśli pojawi się coś takiego jak globalna religia (dla mas), to będzie to raczej twór prosty, niewymagający. Jakakolwiek filozofia odpada, raczej będzie to zbiór prostych zasad moralnych (sloganów) i dopatrywania się w globalizmie bożego błogosławieństwa. A co do religii i nauki to imho powinny być od siebie oddzielone, bo przy próbie ich łączenia jedno zastąpi drugie, religia naukę albo nauka religię. Jeśli chodzi o religijne podłoże "całego NWO", to zgadzam się, że takiego niema.


Generalnie to nie chce mi sie wykazywac ze to ja mam schizofrenie a i tak nikogo to nie przekona chocby nie wiem jakie posiadalbym dowody/fakty.

Hebrajczycy/judajczycy sa narodem wybranym zwlaszcza hasydzi w sensie religii i wg nich tylko oni maja dostaczna wiedze do poznania boga (cokolwiek maja na mysli) caly czas czekaja na mesjasza(zarowno bahaici islamisci chrzescijanie hinduisci, i nie wiem kto jescze).

Zapozanj sie najpierw z filozofia wieczysta a pozniej zabieraj glos w dyskusji bo na razie szczekasz jak pieski polityczne na onecie ostatnio.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trott
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OMG otelodreiP, co Cię tak ubodło? Szczekam jak piesek onetowy? Po co taka retoryka? Spytałem, bo nic nie wiem, o problemach bahaitów w Izraelu. Prosiłem byś się tą wiedzą podzielił, bo wszechwiedzący nie jestem i liczyłem, że dowiem się czegoś nowego. Ty zareagowałeś histerycznie (ironizując coś o schizofrenii). Radzisz bym nie zabierał głosu w dyskusji "o filozofii wieczystej". Dyskusja w tym temacie dotyczy bahaizmu, to znaczy mogła by dotyczyć, gdyby nie to, że sam rzuciłeś tym hasłem, a więc wypadało mi podjąć ten wątek. Napisałem o filozofii wieczystej, że jest zbyt wymagająca i skomplikowana jak na powszechną religię, odebrałeś to jako zarzut? Uspokój się trochę.

Nie sądzę, że bahaici mają jakieś wyjątkowe problemy w Izraelu, w stosunku do innych wyznań. Co prawda mają wewnętrzny(!) zakaz "agresywnego nauczania" w Izraelu, ale wynika to w głównej mierze z izraelskiego prawodawstwa (odnoszącego się również do innych religii.)

Zapomniałem dodać, że bahaitom, marzy się rząd światowy i sądownictwo, światowy pieniądz i jeden globalny język. Jeśli bahaici nie są tworem architektów NWO, to przynajmniej będą im przyklaskiwać (co zresztą widać po przetłumaczonych tekstach.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 30 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co wymyslać jakieś nowe słówka ? A może piknie by było , na tenczas ,gdyby w wielości pomieszania umysłu i ciał,zacząć się samemu pytac / KIM JESTEM? /

pozdrowienia dla prawdziwych szukających / i ciebie Goldbug / terz/ KIM JESTEM /

Ramana Maharishi /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 02 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trott napisał:
OMG otelodreiP, co Cię tak ubodło? Szczekam jak piesek onetowy? Po co taka retoryka? Spytałem, bo nic nie wiem, o problemach bahaitów w Izraelu. Prosiłem byś się tą wiedzą podzielił, bo wszechwiedzący nie jestem i liczyłem, że dowiem się czegoś nowego. Ty zareagowałeś histerycznie (ironizując coś o schizofrenii). Radzisz bym nie zabierał głosu w dyskusji "o filozofii wieczystej". Dyskusja w tym temacie dotyczy bahaizmu, to znaczy mogła by dotyczyć, gdyby nie to, że sam rzuciłeś tym hasłem, a więc wypadało mi podjąć ten wątek. Napisałem o filozofii wieczystej, że jest zbyt wymagająca i skomplikowana jak na powszechną religię, odebrałeś to jako zarzut? Uspokój się trochę.

Nie sądzę, że bahaici mają jakieś wyjątkowe problemy w Izraelu, w stosunku do innych wyznań. Co prawda mają wewnętrzny(!) zakaz "agresywnego nauczania" w Izraelu, ale wynika to w głównej mierze z izraelskiego prawodawstwa (odnoszącego się również do innych religii.)

Zapomniałem dodać, że bahaitom, marzy się rząd światowy i sądownictwo, światowy pieniądz i jeden globalny język. Jeśli bahaici nie są tworem architektów NWO, to przynajmniej będą im przyklaskiwać (co zresztą widać po przetłumaczonych tekstach.)


Po pierwsze nie wiesz czym jest filozofia wieczysta ale to nie ten temat wiec pomijam.
Po drugie bahaizm to hybryda judaizm+islam, podobnie jak sikhizm islam+hinduizm, wynikajaca z uwarunkowan kulturowych.Zydzi nigdy nie zgodza sie na utrate statusu narodu wybranego a muzulmanie nie moga sie dogadac nawet miedzy soba(sunninci, szyici charydzyci) a co dopiero tolerancja wobec innych religii.

Po trzecie synkretyzmu brak pomiedzy ww 9 religiami

przykladowo

hinduizm – politeizm, kasty, reinkarnacja, ahimsa nie zawsze
buddyzm – ateizm, guru- uczniowie, reinkarnacja lub nirwana, ahimsa
islam(judaizm,chrzescijanstwo) - monoteizm, patriarchalizm, nagroda-kara, himsa

i gdzie ten synkretyzm ?


Podsumowujac bahaizm to takie new age dla zagubionych semitow, niegrozna sekta aczkolwiek nosi znamiona okultystyczne.

Na koniec dodam ze pomarzyc kazdemu wolno ale tylko pomarzyc.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jbravo
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 17 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyliście, że grupie tej zależy bardzo mocno na budowaniu miejsc kultu w konkretnych miejscach w linii prostej skorelowanych względem siebie? 9 świątyń w takich a nie innych miejscach. Jeśli to nie ma znaczenia, to po co starać się budować je właśnie w tych miejscach?Patrząc po tym, że centrum dowodzenia jest właściwie w Hajfie, to raczej ciężko tu mówić o tym, że nie współpracują z judejczykami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 25 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jest dobry moment na wskrzeszenie tego tematu. Drodzy użytkownicy forum, kto chętny do zabawy w stworzenie ciekawej teorii spiskowej a przy okazji poczytanie trochę o Bahaiźmie i Judaiźmie?

Patrząc na mapę jbravo bez linii, można pokusić się o narysowanie innego wzoru. Jeśli poczytamy o kontynentalnych świątyniach Bahaistów z tego źródła : https://en.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A1%CA%BC%C3%AD_House_of_Worship , to możemy znaleźć następujące daty "uświęcenia" lub "dedykacji" tych budowli (weźmy akurat te, bo skoro temat dotyka religii to musi być jakiś symbolizm w uświęcaniu):

1. Illinois : 02.05.1953
2. Kampala: 13.01.1961
3. Sydney: 16-17.09.1961
4. Frankfurt: 4.07.1964
5. Panama: 29-30.04.1972
6. Samoa: 1.09.1974
7. Delhi: 23-28.12.1986
8. Chile: 19.10.2016

Pierwsze zadanie. Kto połączy liniami punkty z mapy jbravo idąc z jednego punktu do kolejnych według dat z powyższej listy? Poproszę o obrazek z wynikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek
Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 215
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 29 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te Balas a weź Ty powiedz o co Ci chodzi. Bo wiesz, my tu na Forum sobie gadamy, a Ty nam tu jakieś rebusy zadajesz. Nikt przecież tego nie będzie rozkminiał. Powiedz co masz do przekazania i dopiero wtedy będziemy dalej gadać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 30 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwazniejszy w NWO bedzie kult jednostki. Kazdy, kto bedzie sie mianowal wladzą bedzie wymagal specjalnego traktowania. Z wladza trzeba sie zgadzac, bo to wlasnie wladza ma byc najmadrzejsza, wyksztalcona i piekna. Kult dla wladzy i dla kazdej poszczegolnej jednostki wladzy.

Religia nikogo nie obchodzi juz bardzo dawno. Poznajcie swoich Bogow na Ziemi !

W co sie ubrac zeby byc widocznym Bogiem ? Telewizja nad tym pracuje. Na ulicy Boga poznaje sie po mundurze. Nawet szpitalny fartuch wskazuje na Boga ! Policja, policja w roznych mundurach !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 30 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panocek napisał:
Te Balas a weź Ty powiedz o co Ci chodzi. Bo wiesz, my tu na Forum sobie gadamy, a Ty nam tu jakieś rebusy zadajesz. Nikt przecież tego nie będzie rozkminiał. Powiedz co masz do przekazania i dopiero wtedy będziemy dalej gadać.


Najwidoczniej ty nie jesteś chętny do uczestnictwa a do obserwacji. Wystarczy połączyć kropki jak w rysowance dla dzieci. Można to zrobić w paint, lub innym programie graficznym, zapisać obrazek, wgrać do sieci na jakiś serwis online np proponowany tutaj imgur i gotowe.

Ja mam jakieś przemyślenia ale chciałbym skonfrontować je z kimś innym.

Goska napisał:
Religia nikogo nie obchodzi juz bardzo dawno


Przeciętnych ludzi nie obchodzi ale zawsze się znajdą ci, którym na niej zależy.

To kto chętny do analizy proponowanej w moim poprzednim poście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek
Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 215
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 30 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, balans, Ja Cię szanuję, ale nie mów mi, że mam łączyć jakieś kropki liniami między sobą. To robią dzieciaki w szkole. Jak chcesz, możesz takie zadanie zadać nastolatkom w średniej. Tutaj, na Forum, radzę Ci przedstawiać fakty, o których mamy dyskutować, a nie metody, którymi Ty sobie do tego doszedłeś. Poproszę o trochę inwencji twórczej, a nie tylko o prostą geometrię. Ponimajesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 30 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panocek napisał:
...Tutaj, na Forum, radzę Ci przedstawiać fakty, o których mamy dyskutować, a nie metody, którymi Ty sobie do tego doszedłeś.


Chce ci się marnować czas i pisać takie posty? W moim poście z zadaniem są fakty. Wykonanie rysunku na faktach.

Zadanie czeka na chętnego
balans napisał:
Patrząc na mapę jbravo bez linii, można pokusić się o narysowanie innego wzoru. Jeśli poczytamy o kontynentalnych świątyniach Bahaistów z tego źródła : https://en.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A1%CA%BC%C3%AD_House_of_Worship , to możemy znaleźć następujące daty "uświęcenia" lub "dedykacji" tych budowli (weźmy akurat te, bo skoro temat dotyka religii to musi być jakiś symbolizm w uświęcaniu):

1. Illinois : 02.05.1953
2. Kampala: 13.01.1961
3. Sydney: 16-17.09.1961
4. Frankfurt: 4.07.1964
5. Panama: 29-30.04.1972
6. Samoa: 1.09.1974
7. Delhi: 23-28.12.1986
8. Chile: 19.10.2016

Pierwsze zadanie. Kto połączy liniami punkty z mapy jbravo idąc z jednego punktu do kolejnych według dat z powyższej listy? Poproszę o obrazek z wynikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 30 Kwi '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę "odliczanie" Bahaistów zaczęło się od świątyni ku pamięci Bab'a w Hajfie w Palestynie : https://en.wikipedia.org/wiki/Shrine_of_the_B%C3%A1b . Należałoby więc rysowanie rozpocząć z tego punktu i na nim też zakończyć. Może jak nikomu nie chce się rysować to chociaż podzieli się pisemnie tym co mu wychodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 09 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez 33 lata (1953-1986) Bahaiści budowali jedna świątynia po drugiej aż narysowali na mapie Ziemi pentagram. 33 lata później (2019) rozpoczęła się plandemia w roku kiedy Bahaiści świętowali 200 rocznicę urodzin ich pierwszego proroka Baba. Czy to wszystko to przypadki czy zaplanowane działanie w celu osiągnięcia jakiejś korzyści przez tę grupę? Kto jeszcze widzi tutaj potencjał na ciekawą teorię spiskową?
_________________
Jedna z najlepszych rzeczy w życiu jaka mnie spotkała to możliwość czytania forum prawda2.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 917
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 21:40, 09 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytujesz :
"'Jeżeli Masoneria byłaby tylko chrześcijańską instytucją. Żydzi i Muzułmanie, Bramini i Buddyści nie mogliby świadomie uczestniczyć w uświadomieniu (oświeceniu)
iluminacji, ale właśnie mogą to robić w uniwersalizmie. W tym języku wszyscy obywatele wszystkich narodów mogą się porozumieć i nawrócić. Przed jego (uniwersalizmu) ołtarzem mogą klęknąć wszystkie religie.
' - Albert G. Mackey "
i dopytujesz o inne "ciekawe teorie spiskowe"...
W zasadzie w jakim celu?
Pogadać chcesz o pierdołach?

Zważ, że ten, kto pisze o oświeceniu i jednocześnie podpina je do tworzonych - i istniejących - religii, jest tym, który rozsiewa mentalny gnój po świecie. Stare czy nowe religie, mają tyle wspólnego z oświeceniem, co ty z lotami na księżyc.
Ludzie opowiadając takie czy inne historie o jakichś iluminatach sądzą, że zgodnie z zasłyszaną o nich wersją, mają oni cokolwiek wspólnego z oświeceniem, czy innym tego stanu przejawem. Na tym właśnie polega tworzenie teorii z reguły o tym, o czym większość ma zerowe pojęcie. Ale, posługując się gotową "wiedzą", karmią się nią do woli i sprzedają jak swoją i jako tę, która istnieje na prawdę. Bo o niej poczytali w internecie.
Zapoznaj się z tematem okultyzmu, też w taki sam sposób znanego i o którym ponoć dużo wiadomo, ale jakoś dziwnie pomijanym kiedy idzie właśnie o religie, iluminatów i resztę tych, którzy tego typu lody kręcą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek
Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 215
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 09 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balans napisał:
Przez 33 lata (1953-1986) Bahaiści budowali jedna świątynia po drugiej aż narysowali na mapie Ziemi pentagram. 33 lata później (2019) rozpoczęła się plandemia w roku kiedy Bahaiści świętowali 200 rocznicę urodzin ich pierwszego proroka Baba. Czy to wszystko to przypadki czy zaplanowane działanie w celu osiągnięcia jakiejś korzyści przez tę grupę? Kto jeszcze widzi tutaj potencjał na ciekawą teorię spiskową?

Widzę tutaj jedną wielką dupę, którą najlepiej jest WYPIERDOLIĆ z czołgu T-34. Adios pan balas, buenaverta espaniol, chujasa psikasa madlmaselle, etc
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 09 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Cytujesz :
"'Jeżeli Masoneria byłaby tylko chrześcijańską instytucją. Żydzi i Muzułmanie, Bramini i Buddyści nie mogliby świadomie uczestniczyć w uświadomieniu (oświeceniu)
iluminacji, ale właśnie mogą to robić w uniwersalizmie. W tym języku wszyscy obywatele wszystkich narodów mogą się porozumieć i nawrócić. Przed jego (uniwersalizmu) ołtarzem mogą klęknąć wszystkie religie.
' - Albert G. Mackey "
i dopytujesz o inne "ciekawe teorie spiskowe"...
W zasadzie w jakim celu?
Pogadać chcesz o pierdołach?

Zważ, że ten, kto pisze o oświeceniu i jednocześnie podpina je do tworzonych - i istniejących - religii, jest tym, który rozsiewa mentalny gnój po świecie. Stare czy nowe religie, mają tyle wspólnego z oświeceniem, co ty z lotami na księżyc.
Ludzie opowiadając takie czy inne historie o jakichś iluminatach sądzą, że zgodnie z zasłyszaną o nich wersją, mają oni cokolwiek wspólnego z oświeceniem, czy innym tego stanu przejawem. Na tym właśnie polega tworzenie teorii z reguły o tym, o czym większość ma zerowe pojęcie. Ale, posługując się gotową "wiedzą", karmią się nią do woli i sprzedają jak swoją i jako tę, która istnieje na prawdę. Bo o niej poczytali w internecie.
Zapoznaj się z tematem okultyzmu, też w taki sam sposób znanego i o którym ponoć dużo wiadomo, ale jakoś dziwnie pomijanym kiedy idzie właśnie o religie, iluminatów i resztę tych, którzy tego typu lody kręcą.


Też nie rozumiem ciebie w przypadku tej wiadomości. O co ci chodzi? Ja tylko jestem ciekaw dlaczego tyle energii, pieniędzy i czasu wyznawcy Bahaizmu poświęcili, żeby budując swoje główne świątynie naysować na mapie Ziemi pentagram. Można dalej analizować kolejne zależności jakie istnieją w związku z tym planem i może odkryjemy jakiś spójny obraz.
_________________
Jedna z najlepszych rzeczy w życiu jaka mnie spotkała to możliwość czytania forum prawda2.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balans
Dołączył: 25 Mar 2022
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 09 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panocek napisał:
balans napisał:
Przez 33 lata (1953-1986) Bahaiści budowali jedna świątynia po drugiej aż narysowali na mapie Ziemi pentagram. 33 lata później (2019) rozpoczęła się plandemia w roku kiedy Bahaiści świętowali 200 rocznicę urodzin ich pierwszego proroka Baba. Czy to wszystko to przypadki czy zaplanowane działanie w celu osiągnięcia jakiejś korzyści przez tę grupę? Kto jeszcze widzi tutaj potencjał na ciekawą teorię spiskową?

Widzę tutaj jedną wielką dupę, którą najlepiej jest WYPIERDOLIĆ z czołgu T-34. Adios pan balas, buenaverta espaniol, chujasa psikasa madlmaselle, etc


Szkoda czasu człowieku, chyba, że ci płacą za te wpisy. Wtedy rozumiem, że warto.
_________________
Jedna z najlepszych rzeczy w życiu jaka mnie spotkała to możliwość czytania forum prawda2.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek
Dołączył: 27 Sty 2022
Posty: 215
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 09 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że "Jedna z najlepszych rzeczy w życiu jaka mnie spotkała to możliwość czytania forum prawda2.info ". Chwała ci za to.
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bahaizm
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile