W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kara śmierci w Polsce jest wciąż wykonywana. I dobrze  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 3383
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy popierasz przywrócenie KARY ŚMIERCI
Tak
55%
 55%  [ 30 ]
Nie
42%
 42%  [ 23 ]
Nie wiem
1%
 1%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 54

Autor Wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:04, 06 Kwi '08   Temat postu: Kara śmierci w Polsce jest wciąż wykonywana. I DOBRZE Odpowiedz z cytatem

Oczywiście to nie sąd zasądził tę karę A ojciec zamordowanego. Ale i tak popieram jego inicjatywę

A skoro już o karze głównej wspomniałem to może mała ankieta.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:11, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokolenie JP2... Laughing
Hipokryzja do kwadratu.

Oczywiście przeciwko karze śmierci, chyba, że chętny musiałby sam wykonać wyrok...
...czyli oprawca zabija oprawce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kary śmierci nie trzeba wykonywać. Jestem zwolennikiem aby więźniowie pracowali. Wtedy nie byliby utrzymywani za pieniądze podatników.

Głosowałem na NIE
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można by też konfiskować ich pieniądze i z góry przeznaczać je na utrzymanie więzień. Logika też mówi, że należy szukać przyczyn u źródeł, a w takim wypadku trzeba by ukarać grzywnami telewizję, która przez krew i sensację jest jedną z przyczyn patologii Very Happy a co!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 06 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym chciał by "nasi" politycy podpisując zniesienie suwerenności Polski czuli nad swoimi karkami zimne ostrze gilotyny Smile

sprzeciw napisał:
Oczywiście przeciwko karze śmierci, chyba, że chętny musiałby sam wykonać wyrok...
...czyli oprawca zabija oprawce.


Oj chętnych znajdzie się wielu kiedy tylko ruszy system samoobrony skolektywizowanego biurokratycznego molocha - machina terroru otworzy oczy biednym naiwniakom biegającym dziś po łączkach w różowych okularkach, wąchającym kwiatki i pieprzącym: "nie będzie tak źle", "wydaje się wam" i "jesteście alarmistami".

"Those who do not remember the past are condemned to repeat it."
George Santayana

(Ci którzy nie znają przeszłości są skazani na jej powtarzanie)

Odpuszczamy naszym winowajcom by ci mogli kontynuować swój plan w którym nie będzie miejsca na odpuszczanie ani winnym ani niewinnym. Tak jak Naziści również kolektywiści tworzący Eurokouchoz w jego obronie będą musieli posunąć się tak daleko jak to będzie potrzebne bez pokory przed jakimkolwiek prawem, bez pokory przed Bogiem. Dziś w celi śmierci powinni siedzieć zdrajcy narodu. Za kilka/kilkanaście lat cel śmierci nie będzie. Wyroki będą wykonywane na ulicach bez sądu - na pokaz - tak jak to było w Chinach. Tylko w ten sposób będzie można zastraszyć Europejczyków by zapomnieli o suwerenności i podporządkowali się "nowemu porządkowi".

Na temat kary śmierci polecam artykuł JKM:
http://www.datapolis.com/grzes/ks_jkm.htm
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 07 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara śmierci na skazańcu? A co potem? KŚ dla kata, gdyż jest on również mordercą? A potem KŚ dla kata wcześniej wspomnianego kata?

To, że ktoś jest mordercą/pedofilem i wg. nas nie zasługuje na życie nie oznacza, że musimy się zniżyć do jego poziomu. Wtedy my również stajemy się mordercami. Zło, jakie wyrządził skazaniec, jest jeszcze większe: nie tylko kogoś zamordował, ale wyzwolił też w nas najdziksze instynkty. Sprawił, że staliśmy się tacy jak on.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę bliskich ofiary, którzy są zrozpaczeni utratą bliskiej osoby i wściekli na mordercę. Ojciec zgwałconego i zamordowanego dziecka powinien dostać za zabójstwo mordercy co najwyżej wyrok w zawiasach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:

To, że ktoś jest mordercą/pedofilem i wg. nas nie zasługuje na życie nie oznacza, że musimy się zniżyć do jego poziomu. Wtedy my również stajemy się mordercami.


tyle ze w "imie prawa".. a to juz duzo zmienia...

glosowalem na tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kara śmierci tak, aborcja nie, a podobno to bóg jest od odbierania zycia... a nie armia Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sadzicie ze wieksza kara niz kara smierci byloby dozywotnie siedzenie w wiezieniu bez mozliwosci wczesniejszego zwolnienia nawet ze wzgledu na stan zdrowia w przepelnionej celi na potrojnym łózku z masa innych degeneratów, bez prawa do odwiedzin, uzywania telewizora i na szpitalnych racjach zywnosciowych? To jest najlepsza kara. Poupychac najgorszych zwyrodnialców po 10 w 1 celi neich sie tak mecza do konca zycia. No i oczywiscie umozliwienie w jakis sposob popełnienia samobojstwa pzrez takie osobniki poprzez np wydzielenie pewnych miejsc bez obserwacji kamer...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morgan666 napisał:

tyle ze w "imie prawa".. a to juz duzo zmienia...

Jakiego prawa? Czy można nazwać prawem przepisy, które pozwalają Ci na zabicie człowieka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szaRy




Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 123
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma też prawa, które by stawiało człowieka ponad prawem. A brak kary śmierci oznacza że może zabijać bez końca - i tak mu gówno zrobia - bo co? dożywocie dostanie 10 razy? Nie - będzie sobie żył, żarł i spał za moje i Twoje podatki, i oglądał telewizorek i ćpał i pił kontrabandę a na przepustce zgwałci Ci 12to letnią córkę - i gówno mu zrobisz - przeciez już ma dożywocie - prawda?

Cięzkie roboty? Oczywiście - o chlebie i wodzie zapieprzanie w pocie czoła po 12 godzin dziennie. Ale UE i jej przepisy - nie ma szans. Wiesz - skazany czy nie to musi mieć warunki do życia. Inaczej do Strasburga nasz kraj poda.

Po co kat. Ja sie zgłosze społecznie będe zwyrodnialców smażyłna krzesłach elektrycznych - żeby czuł że zdycha.

A kto mi da do tego prawo? Jeżeli by zdawał sobie sprawe, że jak go złapią to ukatrupią to by może 9podkreslam - może) zastanowił.

A teraz co? 25 latek i jeszcze okoliczności łagodzące, że go pies ugryzł w przedszkolu. Po 12 wychodzi na wolnosc. Zresocjalizowany. Buahahhah.

Głosowałem oczywiście na .... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
Nie ma też prawa, które by stawiało człowieka ponad prawem. A brak kary śmierci oznacza że może zabijać bez końca - i tak mu gówno zrobia - bo co? dożywocie dostanie 10 razy? Nie - będzie sobie żył, żarł i spał za moje i Twoje podatki, i oglądał telewizorek i ćpał i pił kontrabandę a na przepustce zgwałci Ci 12to letnią córkę - i gówno mu zrobisz - przeciez już ma dożywocie - prawda?

Dożywotnie ciężkie roboty to nic? Żadnego telewizora, żadnego fundowania przestępcom wakacji w pierdlu. Niech sam zarobi na swoje utrzymanie.

Cytat:
Cięzkie roboty? Oczywiście - o chlebie i wodzie zapieprzanie w pocie czoła po 12 godzin dziennie. Ale UE i jej przepisy - nie ma szans. Wiesz - skazany czy nie to musi mieć warunki do życia. Inaczej do Strasburga nasz kraj poda.

A na KŚ to nam Łunia pozwoli? Smile

Cytat:
A kto mi da do tego prawo? Jeżeli by zdawał sobie sprawe, że jak go złapią to ukatrupią to by może 9podkreslam - może) zastanowił.

W Jułesej obowiązuje KŚ, a na dodatek każdy może sobie trzymać w domu broń. I co? I nic - liczba przestępstw jest wysoka.

Cytat:
A teraz co? 25 latek i jeszcze okoliczności łagodzące, że go pies ugryzł w przedszkolu. Po 12 wychodzi na wolnosc. Zresocjalizowany. Buahahhah.

Wiesz, co? Też mi się to nie podoba. Ale to nie znaczy, że trzeba go zabijać.

Cytat:
Głosowałem oczywiście na .... Smile

...UPR/LPR/PR/PiS(chociaż PiS raczej nie - zbyt jewropejski)? No, chyba że to podchwytliwe pytanie i głosowałeś np. na LiD Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:

Cięzkie roboty? Oczywiście - o chlebie i wodzie zapieprzanie w pocie czoła po 12 godzin dziennie.
Ja zapieprzam 10-12 godzin dziennie, tyle że trochę lepiej jem.
To żadna kara
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie - trochę lepiej jesz, a to już coś. Razz
Zresztą, zapieprzanie po 12 godzin dziennie to kara dla Ciebie. Za popieranie kapitalizmu. Patrz, do czego on prowadzi - do tyrania cały dzień za miskę ryżu. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
No właśnie - trochę lepiej jesz, a to już coś. Razz
Zresztą, zapieprzanie po 12 godzin dziennie to kara dla Ciebie. Za popieranie kapitalizmu. Patrz, do czego on prowadzi - do tyrania cały dzień za miskę ryżu. Laughing

Ale tu mamy właśnie socjalizm.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 08 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się ciesz. W kapitalizmie tyrałbyś 2 razy tyle, a zarabiałbyś 2 razy mniej. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szaRy




Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 123
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:42, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis - Łunia mysli jak gwałcicielom i zwyrodnialcom dogadzać. Jak ukarac Polske za to, że pedofile mają za mało miejsca w celi.

W Jułesej KS obowiązuje w kilku stanach. Z czego w zasadzie wogóle jej nie wykonują - bo sie zaraz budzą "obrońcy praw człowieka" . Przestępczość windują do góry przede wszystkim gangi. Poza tym ludzie tam psychicznie nie wytrzymują - przykłady strzelanin w szkole. Dobrze powiedział kiedys JKM - jakby "koledzy" ze szkoły tego gościa co ostatnio biegał i strzelał mieli broń to by go usadzili po kilku sekundach.

Do broni KAŻDY powinien miec dostęp (od 21 roku życia) - bo teraz dostęp ma każdy przestępca - a normalny obywatel nie. Jestem za zrównaniem szans. Mój dom - moja twierdza itp.


@jabba - ja mowie o zupełnie innym zapieprzaniu w pocie czoła. I wracasz do domciu i "lepiej jesz" - ja mowie o czymś gorszym niż ruskie łagry. Kara ma być karą a nie wakacjami edukacyjnymi pt. "jak lepiej kraść".

Może jakiś przeciwnik KS poda mi jeden argument, ktróy przemówi za tym, żeby nie wykonywać KS? Jeden sensowny - byle nie w stylu moralnego pieprzenia, Boga itp. Jeden argument dla którego wielokrotny morderca i gwałciciel ma prawo smiać się zza krat z nas wszystkich, że nie możemy nic mu zrobić. Chociaż możemy - naskoczyć.

Co do głosowania to głosowałem na POjebów. Kilkukrotne głosowanie na UPR i JKM nic nie dało - zmarnowany głos. A zrobiłbym wszystko żeby kurdupla kaczke odsunąć z fotela.

Ale tak naprawde nie ma w Polsce siły politycznej, która by mogła wygrac i coś zmienić. Bez wsparcia mediów nie ma. A te raz w dupcie PiSowi, raz PO wchodzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
Może jakiś przeciwnik KS poda mi jeden argument, ktróy przemówi za tym, żeby nie wykonywać KS? Jeden sensowny - byle nie w stylu moralnego pieprzenia, Boga itp. Jeden argument dla którego wielokrotny morderca i gwałciciel ma prawo smiać się zza krat z nas wszystkich, że nie możemy nic mu zrobić. Chociaż możemy - naskoczyć.

Takie samo pieprzenie można wykorzystać w dyskusji o aborcji, podaj mi powód dla którego aborcja ma być zakazana (i jest). Ale pomijając moralny bełkot i kwestie Boga. Laughing Co napiszesz, że to różnica bo jedno to morderca a drugie niewinny 'zarodek'? A może będzie z niego morderca i lepiej wykonać wyrok śmierci od razu?? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby znów zygota nie zaciemniła obrazu, to wrócę jeszcze do kary śmierci wykonywanym na dorosłym człowieku.
Uważam, że nie powinno się tego robić z 2 powodów:
- mamy poważny problem z określeniem kiedy to człowiek jest już dojrzały psychicznie (dorosły)
- co nam to da, że kogoś zabijemy? On niczego więcej się nie nauczy a satysfakcja z zabijania innego jest niewłaściwym odruchem jeżeli celem jest życie bez morderstw

Co więc robi? To co już większość pisała, izolować skutecznie i tak by nie obciążał społeczeństwa. Nie chcę tego tematu rozwijać bo to sporo by do pisania było jak najlepiej izolować tych którzy zagrażają innym.
W przypadku, gdy nie potrafimy tego problemu rozwiązać prostym i skutecznym wyjściem jest kara śmierci dla przestępców, ale to świadczy jedynie o naszej bezsilności i skuteczności w budowaniu fajnego systemu społecznego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szaRy




Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 123
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@sprzeciw - nie widzisz tematu rozmowy? Chcesz pogadać o skrobance? To napisz do "Przyjaciółki" do działu porad. Tam Pani Stasia Ci napisze co zrobić jak wpadłeś.

Bo jak rozumiem ja juz jestem przeciwnikiem aborcji - tak? No spoko - trudne dzieciństwo, ciężkie zabwaki. Bedziesz chciał pogadać o aborcji - załóż temat a nie bełkocz o bełkocie.

@Komzar
- co do dojrzałości psychicznej - masz racje - nie da się tego jednoznacznie określić ( a juz zwłaszcza granicą wieku). Ale świadomość dokonywanych czynów i ich konsekwencji, oraz odpowiedzialność prawna jest już zupełnie czymś innym.

- co nam da że kogoś "zabijemy" - czyli w moim mniemaniu wyeliminujemy ze społeczeństwa osobę, która w sposób szczególnie okrutny pozbawiła kogoś życia (szerokie pojęcie oczywiscie) umyślnie i z premedytacją świadom swoich czynów i konsekwencji?
Nie chodzi o satysfakcję a min. o poczucie sprawiedliwości, równości wobec prawa oraz nieuchronności kary. Ktoś dokonując morderstwa musi wiedzieć, że jego czeka to samo.


Izolacja żeby nie obciążać społeczeństwa - tzn? Jak to sobie wyobrazasz? Wiezienie - to nasze podatki : żarcie, spanie, TV, siłownia, 2,5m kw. do końca życia, pilnowanie itp. itd - czyli każdy aspekt izolacji takiego kogoś kosztuje. I naiwny i bardzo dziecinny argument - zamiast tę kasę przeznaczać na budowę dróg - łożymy co miesiąc jakieś 2tys na każdego takiego gostka. Rocznie : 24tys. Niech żyje 11 lat w wiezieniu (co i tak jest małą liczbą lat) - 250tys. zł na jednego mordercę, który nigdy nie wróci do życia w społeczeństwie a będzie stał ponad prawem bo może w kazdej chwili - zabić współwięźnia czy strażnika. A ilu ich teraz siedzi? A ilu bedzie siedzieć? 24tys złotych to niejedna osoba z tego forum by chciała zarabiać. I z tego musiała by przeżyć. A on dostaje to "z urzędu" - nie słyszałeś o ludziach, którzy celowo popełniają przestępstwa bo w więzieniu mają lepiej niż poza murami?

KS nie świadczy o bezsilności - moim zdaniem - bezsilni jestesmy teraz. Nie mamy "kary" której mógłby się taki morderca bać. Jeżeli KS byłby straszakiem, który by odstraszył chociaż 1% potencjalnych morderstw - chociaż 1% - to i tak moim zdaniem warto. W tym 1% może być Twoja zona, córka, brat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:35, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@szaRy, KS nie gwarantuje, że nie będzie kolejnych przestępstw. To jedynie gwarancja, że ten człowiek tego nie zrobi, to samo osiągniesz izolując go.
Koszty? No cóż jest mnóstwo sposobów by je redukować. Można na przykład w celi zamontować mu rower z dynamem i racje żywnościowe adekwatne do ceny wyprodukowanej energii elektrycznej Smile, a poważnie, to warto opracować system zarabiani ana siebie (nie zarobi umrze z głodu - tak działa dżungla i selekcja naturalna).
Można też ludzi wywozić na wyspę lub coś takiego i dalej to już ich zmartwienie, prosty monitoring okolic zagwarantuje, że nikt się z niej nie wydostanie.
To co jest teraz to po prostu głupota, robimy wszystko co daje dokładnie odwrotne efekty od zamierzonych. Myślę, że doskonale wiesz dlaczego tak właśnie się dzieje. Po prostu ktoś ma w tym interes, bo rozwiązania proste skuteczne i godne człowieka już zostały wymyślone, świadomie z nich zrezygnowaliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
Veritatis - Łunia mysli jak gwałcicielom i zwyrodnialcom dogadzać. Jak ukarac Polske za to, że pedofile mają za mało miejsca w celi.

No i? Myślisz, że tego nie wiem? Confused

Cytat:

Poza tym ludzie tam psychicznie nie wytrzymują - przykłady strzelanin w szkole. Dobrze powiedział kiedys JKM - jakby "koledzy" ze szkoły tego gościa co ostatnio biegał i strzelał mieli broń to by go usadzili po kilku sekundach.

Jakby inni mieli broń, to strzelanin by było 2 razy więcej. Oglądałeś może "Bowling for Columbine"? Była tam mowa o przypadku, w którym bodajże pięcioletnie dziecko (sic!) wyciągnęło gnata swojego wujka i poleciało z nim do przedszkola. Chłopiec zabił swojego kolegę. Dla zabawy. Tak się kończy nieograniczony dostęp do broni palnej.

Cytat:
Do broni KAŻDY powinien miec dostęp (od 21 roku życia) - bo teraz dostęp ma każdy przestępca - a normalny obywatel nie. Jestem za zrównaniem szans. Mój dom - moja twierdza itp.

Każdy powinien mieć dostęp? No nie wiem... Taka osoba musi być zdrowa psychicznie, oraz musi umieć strzelać. Poza tym - o jaką broń Ci chodzi? Zwykły rewolwer, shotguna, kałacha, panzerfausta, atomówkę? Czy ludzie powinni mieć dostęp do każdej broni?
Cytat:

Może jakiś przeciwnik KS poda mi jeden argument, ktróy przemówi za tym, żeby nie wykonywać KS? Jeden sensowny - byle nie w stylu moralnego pieprzenia, Boga itp. Jeden argument dla którego wielokrotny morderca i gwałciciel ma prawo smiać się zza krat z nas wszystkich, że nie możemy nic mu zrobić. Chociaż możemy - naskoczyć.

Niestety - poza moralną gadką nie jestem w stanie podać żadnego argumentu. Jednak rozumiem - Ciebie to nie rusza. Co tam kogo obchodzą wartości, których nie można przeliczyć na pieniądze lub statystyki? Wink

KŚ rzeczywiście jest skuteczniejsza. Tylko czy to jest powód do wyrzeczenia się naszego człowieczeństwa?

Cytat:
Co do głosowania to głosowałem na POjebów. Kilkukrotne głosowanie na UPR i JKM nic nie dało - zmarnowany głos. A zrobiłbym wszystko żeby kurdupla kaczke odsunąć z fotela.

To czemu narzekasz na Łunię i brak KŚ, skoro sam wybierasz najbardziej proeuropejską partię w Polsce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprzeciw




Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 152
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:
@sprzeciw - nie widzisz tematu rozmowy? Chcesz pogadać o skrobance? To napisz do "Przyjaciółki" do działu porad. Tam Pani Stasia Ci napisze co zrobić jak wpadłeś.

Nie jestem z tych którzy najpierw robią, a później myślą... Mimo to jak kobieta będzie chciała aborcje, a partner nie będzie miał nic przeciwko, to chciałbym żeby miała prawo wyboru i odpowiadała przed swoim sumieniem... a nie przed sądem.

Poza tym niech każdy kto jest na "nie" zajmie się swoim kutasem, a nie bierze się za cudze macice. Wielcy obrońcy moralności i życia, którzy chcą zabijać ludzi.

Cytat:
bodajże pięcioletnie dziecko (sic!) wyciągnęło gnata swojego wujka i poleciało z nim do przedszkola. Chłopiec zabił swojego kolegę. Dla zabawy. Tak się kończy nieograniczony dostęp do broni palnej.

Jego też chcielibyście usadzić na krześle elektrycznym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szaRy




Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 123
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Komzar - Nie gwarantuje - masz racje - ale żadna kara nie gwarantuje.

Jeżeli będzie realne to co mowisz - ze sami będą siebie utrzymywac (i najlepiej jeszcze żeby coś na nich zyskiwać) - mogę zmienić zdanie. Ale to co piszesz to utopia.

A do tego momentu : krzesełko - pstryk - i po kłopocie.

@sprzeciw - pisałem - o aborcji tutaj nie będę gadał.

Co do argumentu o dziecku - dorośnij. Dziecko wzieło nóż i zabiło swoją koleżankę. Ograniczyć dostęp do noży? Nie myl wolnego dostępu do broni z głupotą ludzi, którzy tę broń posiadają a nie potrafią o nią nalezycie zadbać.

@Veritatis -czemu głosowałem na PO napisałem - jak nie skumałeś to Twój problem.

I przestan sadzić kazania w stylu ze ważne statystyki i kasa. Bo pieprzysz. Pisze tylko o wymiernych rzeczach. Chcesz argumentów moralnych? Prosze bardzo - postaw się na miejscu ojca dwójki 12to letnich dziewczynek, które jeden z tych co odsiadują karę śmierci na przepustce zgwałcił wielokrotnie i zamordował. Co mu zrobisz? No co? Gówno mu zrobisz. Wg. prawa będzie nie do ukarania. Można go izolować ale zawsze bedzie miał styczność z innymi ludźmi, których może zabić.

co do jakości ilości broni, badań itp. to nie oczekuj, że Ci ustawę rozpiszę - nie bądź hipokrytą. Chcesz dyskutowac - dyskutuj, ale nie pisz o atomówkach bo sie ośmieszasz. Najłatwiejsza by była dla Ciebie odpowiedź - dostęp do broni zapewniającej wbezpieczeństwo - stosowanie do zagorżeń. (Jasne ze broń dla zdrowych a nie dla psycholi - nie bądź śmieszny).

broń może jest łatwiejsza do ośmieszenia - ale taki sam argument masz jak dzieciak 13 lat bierze kluczyki po kryjomu od ojca i jedzie samochodem i zabija przechodnia. To co? Ograniczyc dostęp do samochodów? Pamietaj że broń = odpowiedzialność. I o takim dostępie ja mówię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 09 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szaRy napisał:

Co do argumentu o dziecku - dorośnij. Dziecko wzieło nóż i zabiło swoją koleżankę. Ograniczyć dostęp do noży? Nie myl wolnego dostępu do broni z głupotą ludzi, którzy tę broń posiadają a nie potrafią o nią nalezycie zadbać.

Zawsze mnie dziwiło porównywanie posiadania broni palnej do posiadania noża. Wiesz... nóż ma to do siebie, że trzeba się zbliżyć do ofiary. Dziecko miało by problem z zabiciem kolegi, poza tym - nóż by mu przecież przypadkowo nie wypalił.

Jeżeli ludzie nie potrafią zadbać o broń, to może lepiej im jej nie dawać w takiej ilości?
Cytat:

@Veritatis -czemu głosowałem na PO napisałem - jak nie skumałeś to Twój problem.

Dobra, mniejsza z tym. Ale jeżeli masz wybór: oberwać siekierą albo nożem, lub też wstrzymać się od głosu i wybierasz siekierę, to się nie dziw, że nią oberwałeś. Laughing

Cytat:
I przestan sadzić kazania w stylu ze ważne statystyki i kasa. Bo pieprzysz.

Ty oczywiście nie pieprzysz, oferując smażenie ludziom jajec na krześle elektrycznym.

Cytat:
Pisze tylko o wymiernych rzeczach. Chcesz argumentów moralnych? Prosze bardzo - postaw się na miejscu ojca dwójki 12to letnich dziewczynek, które jeden z tych co odsiadują karę śmierci na przepustce zgwałcił wielokrotnie i zamordował.

Ale na jakiej przepustce? Nie uważam, żeby mordercę można było wypuszczać na jakieś przepustki...

Cytat:
Co mu zrobisz? No co? Gówno mu zrobisz. Wg. prawa będzie nie do ukarania. Można go izolować ale zawsze bedzie miał styczność z innymi ludźmi, których może zabić.

Gdy się go odizoluje, to raczej ciężko mu będzie kogoś zabić. Wystarczy uważać.

Cytat:
co do jakości ilości broni, badań itp. to nie oczekuj, że Ci ustawę rozpiszę - nie bądź hipokrytą. Chcesz dyskutowac - dyskutuj, ale nie pisz o atomówkach bo sie ośmieszasz. Najłatwiejsza by była dla Ciebie odpowiedź - dostęp do broni zapewniającej wbezpieczeństwo - stosowanie do zagorżeń.

Mnie tylko ciekawi, co Ty uważasz za bron zapewniającą bezpieczeństwo. No bo co Ci da jeden rewolwer, gdy zaatakuje Cię 5 napastników? W takim przypadku potrzebna jest broń maszynowa...

Cytat:
(Jasne ze broń dla zdrowych a nie dla psycholi - nie bądź śmieszny).

Ale co w tym śmiesznego? Przecież jeżeli broń będzie sobie można kupić w sklepie na rogu, bez żadnego pozwolenia, to psychol nie będzie miał z tym problemów.

Cytat:
broń może jest łatwiejsza do ośmieszenia - ale taki sam argument masz jak dzieciak 13 lat bierze kluczyki po kryjomu od ojca i jedzie samochodem i zabija przechodnia. To co? Ograniczyc dostęp do samochodów?

Haaaalooooo, żeby prowadzić samochód wymagane jest prawo jazdy. Więc dostęp do aut jest ograniczony. Ja nie popieram całkowitego zakazu posiadania broni, uważam, że powinno to być właśnie tak jak z prawem jazdy - najpierw testy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kara śmierci w Polsce jest wciąż wykonywana. I dobrze
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile