W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Rosja vs Polska   
Podobne tematy
Reportaż TVP o obchodach dnia zwycięstwa w Rosji 11
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 14862
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie są szanse na konflikt Rosja Polska?
Murowana wojna. To tylko kwestia czasu.
10%
 10%  [ 9 ]
Są pewne szanse na konflikt zbrojny. Nigdy nic na 100% nie wiadomo.
12%
 12%  [ 11 ]
Raczej mało prawdopodobne.
28%
 28%  [ 24 ]
Żadnej wojny nie będzie. Propaganda w mediach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
48%
 48%  [ 41 ]
Wszystkich Głosów : 85

Autor Wiadomość
Aqua
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 27 Sty '10   Temat postu: Rosja VS Polska Odpowiedz z cytatem

Niby takie trochę gdybanie, ale ze względu na położenie geograficzne - nie takie rzeczy nam się zdarzały. Chciałbym, żeby w tym wątku skupić się na konflikcie (miejmy nadzieję hipotetycznym, ostatecznie ewentualnym) polsko-rosyjskim.


Newsy, dyskusja, gdybanie, jakie jest prawdopodobieństwo, co z tego może wyniknąć, etc.
Cytat:
Rosja ćwiczyła atak atomowy na Polskę

Odparcie ataku na Gazociąg Północny, desant na plażę imitującą polskie wybrzeże, stłumienie powstania wywołanego przez polską mniejszość na Białorusi i testy samolotów rosyjskich sił jądrowych – tak według informacji „Wprost” wyglądały niedawne rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe „Zapad” i „Ładoga”.
Według Ośrodka Studiów Wschodnich, w tych ćwiczeniach uczestniczyło łącznie 30 tys. żołnierzy! Ich głównym punktem było tłumienie powstania wywołanego na Białorusi przez polską mniejszość narodową. Z rządowej notatki, do której dotarł „Wprost", wynika, że to Polska odgrywała w tych manewrach rolę „potencjalnego agresora". Charakter manewrów tylko teoretycznie był jednak obronny. „Większość rozgrywanych epizodów (…) wskazuje na zdecydowanie ofensywny charakter działań” – czytamy w dokumencie. Z naszych ustaleń wynika, że w ramach tych manewrów rosyjsko-białoruskie wojska ćwiczyły m.in. odparcie ataku na Gazociąg Północny na Bałtyku oraz desant na plaże obwodu kaliningradzkiego, która ukształtowaniem terenu miała przypominać polskie wybrzeże.

Według posła PiS Karola Karskiego Rosjanie ćwiczyli także wystrzelenie pocisków mogących przenosić głowice atomowe. – Nikt nie potwierdził tego oficjalnie, ale mówiło się o tym kuluarach ostatniej komisji obrony. Składam interpelację w tej sprawie – twierdzi Karski. „Zademonstrowano także użycie wydzielonych samolotów z komponentu powietrznego strategicznych sił jądrowych Federacji Rosyjskiej" – czytamy również w rządowej notatce. – Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Rosjanie po prostu testują sprzęt, który mają. Amerykanie też robią analogiczne próby – twierdzi ekspert wojskowy i wydawca miesięcznika „RAPORT" Tomasz Hypki.

Zdaniem innego posła PiS Marka Opioły tych manewrów nie należy jednak bagatelizować. – To próba pokazania nam miejsca w szeregu. Nie zapominajmy, że wszystko odbywało się w 70. rocznicę wkroczenia wojsk radzieckich do Polski – mówi. – Nie przeceniałbym tych manewrów. Miały one wymiar bardziej propagandowy niż militarny – uspokaja Robert Tyszkiewicz z PO.

Stanowisko w sprawie rosyjskich ćwiczeń ma zająć Komisja Europejska. Wystąpili o to europosłowie Europejskiej Partii Ludowej na czele z Krzysztofem Liskiem, Pawłem Zalewskim i Jackiem Protasiewiczem.


Z http://www.wprost.pl/ar/176722/Rosja-cwiczyla-atak-atomowy-na-Polske/


Cytat:
Amerykanie: Polacy siedzą na skarbie; Rosja zaniepokojona

Polska może mieć niekonwencjonalne złoża gazu ziemnego, które wystarczą nawet na 100-200 lat - wynika z szacunków amerykańskich firm. Według Głównego Geologa Kraju, wydobycie mogłoby się zacząć za 10-12 lat, jeśli badania potwierdzą, że takie złoża rzeczywiście posiadamy. Pierwszy odwiert zostanie wykonany w kwietniu bieżącego roku. Rosnącym zainteresowaniem niekonwencjonalnym gazem zaniepokojeni są Rosjanie.

Chodzi o złoża, w których gaz ziemny "uwięziony" jest w skałach ilastych, tzw. "shale gas", albo w trudno dostępnych porach skalnych, tzw. "tight gas". Gaz z takich złóż trudno wydobyć. Taką technologią dysponują dziś jedynie Amerykanie.

Jak poinformował na konferencji poświęconej niekonwencjonalnym złożom gazu ziemnego Główny Geolog Kraju, wiceminister środowiska Henryk Jacek Jezierski, złoża niekonwencjonalne na świecie mogą być nawet dziesięciokrotnie większe niż udokumentowane złoża konwencjonalne. Poszukiwanie ich nazwał "gorączką złota XXI wieku".

Jezierski powiedział, że amerykańskie firmy oceniają polskie złoża na 1,5-3 bln metrów sześciennych. Gdyby rzeczywiście była to prawda, to zasobów wystarczyłoby na 100-200 lat. Jezierski zastrzegł jednak, że są to obliczenia szacunkowe, jeszcze niepotwierdzone.

Jezierski wyjaśnił, że w ciągu ostatnich dwóch lat wydał 44 koncesje na poszukiwanie niekonwencjonalnych złóż gazu. Poszukiwania skupiły się głównie w rejonie Lubelszczyzny, Mazowsza, Pomorza i na Dolnym Śląsku. Tereny poszukiwań obejmują 12% powierzchni Polski.

W Polsce szukają wszyscy

Jezierski przyznał, że w naszym kraju szukają gazu "wszyscy wielcy gazowego świata", np. Exxon Mobil, Chevron, ConocoPhillips, Marathon Oil Corp. - Firmy amerykańskie chcą szukać gazu w Polsce. Jak znajdą, to podzielimy się profitami. Oni zarobią, a my będziemy mieli zapewnione bezpieczeństwo energetyczne - powiedział Jezierski.

Przyznał, że do tej pory nie szukaliśmy takiego gazu, bo nie potrafiliśmy. - Nie mieliśmy technologii, które pozwalają na eksploatowanie złóż. Zresztą 20 lat temu Amerykanie też ich nie mieli, a dziś złoża niekonwencjonalne są głównym źródłem gazu w Stanach Zjednoczonych - dodał.

Również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest zainteresowane poszukiwaniem i ewentualną eksploatacją złóż gazu łupkowego. - Żaden gaz, który spełnia określone normy, nie jest nam "wstrętny", każdy gaz do systemu wpuścimy - powiedział wiceprezes PGNiG Waldemar Wójcik.

Dodał, że strategią spółki, jeśli chodzi o gaz łupkowy, jest "szukać i znaleźć". Wyjaśnił, że PGNiG chce podjąć współpracę z firmami Lane Energy na Pomorzu, Marathon w okolicach Warszawy i Chevron w okolicach Lublina. "Jesteśmy otwarci na każdą propozycję" - zaznaczył.

Polskie złoża konwencjonalne szacuje się na ok. 98 mld metrów sześciennych, a roczne wydobycie wynosi ok. 4,1 mld metrów sześciennych. W 73% jesteśmy uzależnieni od dostaw zewnętrznych, głównie z Rosji.

Rosja zaniepokojona

Tymczasem Rosjanie są zaniepokojeni rosnącym zainteresowaniem niekonwencjonalnym gazem. Jak podał rosyjski dziennik "Kommiersant", Gazprom przyznaje, że wzrost wydobycia gazu z niekonwencjonalnych złóż w Stanach Zjednoczonych może radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy i zagrozić takim strategicznym projektom rosyjskiego koncernu, jak zagospodarowanie gigantycznego złoża gazowego paliwa Sztokman na Morzu Barentsa. W 2009 r. eksport rosyjskiego gazu zmniejszył się o 11,4% - do 140 mld metrów sześciennych surowca.

- Jeżeli możemy wyczytać w gazetach, jak bardzo zaskoczony jest Gazprom tym, że pojawiają się nowe źródła gazu, to nie możemy pozostać z boku i musimy przedstawić swoją ofertę - powiedział Jezierski.Z http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,.....omosc.htmlNaturalnie zdaje sobię sprawę z arsenału Rosyjskiego i potęgi militarnej Imperium Polskiego Wink . Mając na myśli konflikt Rosja - Polska mam na myśli wojnę w której będzie brało udział więcej państw. Może NATO? Może EU?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemek
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 56
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to powiedział Einstein:
"nie wiem jaka broń będzie użyta podczas III wojny światowej, ale IV będzie na kije"

Jeżeli Rosja coś by zrobiła to jakoś nie wierzę by USArmy wysłała swoich żołnierzy by umierali za np.: Suwałki...

Jak zwykle nas wydymają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiros
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętam wypowiedź Z. Wrzodaka sprzed kilku lat w Sejmie Który pytał ministra gospodarki o zasoby Polski w gaz i mówił, ze w Polsce jest gazu w bród. Posłowie go wyśmiali..bo to Wrzodak był.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

użycie broni atomowej tak blisko swojej granicy? trzeba być skończonym idiotą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
użycie broni atomowej tak blisko swojej granicy? trzeba być skończonym idiotą


Ale Polska ma rolę strefy buforowej, czyli coś na kształt ziemi niczyjej, więc można się by tu spodziewać atomówek obydwu stron. Jak by weszła armia czerwona to atomówek amerykańskich, a jak wojska NATO to możliwe by było użycie atomówek rosyjskich. Lepiej by było dla Rosjan wojska NATO obrzucać atomem już w Polsce niż wpuścić je do Rosji i na Rosyjską ziemię zrzucać Rosyjski atom

Sikorski napisał:
Ale mi chodzi o to, że tylko idiota zrzuca atomówkę obok siebie. Radioaktywne chmury zaraz wrócą do autora. Co innego USrAńce oni to mogą rozjebać cały świat.

ja rozumiem o co ci chodzi, ale z punktu widzenia Rosjan jeszcze gorzej było by dopuścić do takiej sytuacji że trzeba by zrzucać atomówkę na swoje własne terytorium.
Dlatego strategicznie i taktycznie to my jesteśmy w czarnej dupie. nie zdziwił bym się gdyby na terytorium RP zdetonowano 80% światowych zapasów broni jądrowej
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mi chodzi o to, że tylko idiota zrzuca atomówkę obok siebie. Radioaktywne chmury zaraz wrócą do autora. Co innego USrAńce oni to mogą rozjebać cały świat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
użycie broni atomowej tak blisko swojej granicy? trzeba być skończonym idiotą


Nie sądze, żeby Ci co naciskają czerwony guzik przejmowali się tym, ile w ich kraju urodzi się dzieci z ośmioma palcami albo rozszczepionym kręgosłupem.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba oczywiste że jesli kiedykolwiek będzie wojna między obozem usa a rosją to my dostaniemy po dupie najpierw?
równie dobrze można zrobić ankietę "Jakie są szanse na konflikt Rosja USA?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3184
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:35, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostalam we wtorek wiadomosc, ze wojska amerykanskie w Afganistanie przesunely sie do granicy z Rosja. Nastepuje tam kumulacja wojsk amerykanskich.
Wczoraj przeczytalam artykul, ze Rosja wznawia wspolprace z NATO. Ma ona polegac na tym, ze Rosja umozliwi przejscie przez swoje terytorium dostaw do Afganistanu. NATO kusi Rosje mozliwoscia uzbrojenia Afganistanczykow swoja bronia - helikoptery i karabiny kalasznikow.
Jestem pewna, ze Rosja zostanie zaatakowana przez Anglosasow w niedlugim czasie. Jezeli Rosja zgodzi sie dozbroic Afganistan, to zrobi to przeciwko sobie, bo Anglosasi wykorzytaja Afganczykow do napadu na Rosje. Anglosasi namawiaja tez Indie do udzialu w wojnie w Afganistanie. Wiadomo, ze Hindusi chodza na pasku Anglii.

Tak sobie kiedys myslalam, ze Rosja zostanie zdobyta najpierw jako sojusznik w wojnie afganskiej. Na takiej zasadzie zostal juz zdobyty Pakistan. Zblizaja sie wybory w Rosji i trzeba zdobyc anglosaska wladze w Moskwie. Napasc na Rosje jest nieunikniona i nastapi ona od strony Afganistanu bardzo po cichu. Moga nawet o tym nie wiedziec wojska koalicyjne NATO w Afganistanie, bo beda stacjonowaly na poludniu. Wojska anglosaskie sa juz na granicy z Rosja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:30, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Jestem pewna, ze Rosja zostanie zaatakowana przez Anglosasow w niedługim czasie.

Bez urazy ale powątpiewam w Twoje przewidywania..nawet bardzo
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, bo duch w narodzie nie umiera!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 28 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli coś zacznie się sypać to dopiero jak braki ropy wyjdą na jaw.
Ktoś w końcu powie :
"W tej chwili na Ziemi brakuje opłacalnych źródeł ropy naftowej aby pokryć na nią globalne zapotrzebowanie"
Wojna atomowa...
To że jest to wojna bez zwycięzców wie już chyba każde mocarstwo.
Akurat nie wierzę aby USA czy Rosja lub Chiny miały w tym przewagę. Indie to też nie przelewki...
A NATO ruszy dupę dopiero jak ktoś ich w nią kopnie.

Wiem tylko że następne 30 lat na pewno nie będą
względnie spokojne...
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3184
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dalszy ciagu pozostaje niepodpisany uklad miedzy USA a Rosja, ktory sie skonczyl 5-go grudnia 2009 roku. Jest to uklad o tajnosci najnowszych technologii i kosmosie. Oficjalnie dla swiata uklad ma dotyczyc redukcji broni. Rosja ociaga sie z podpisaniem tego ukladu, bo zna Anglosaska tajemnice o uzywaniu broni mikrofalowej. Rosja wie, ze warta jest tyle ile warta jest ta tajemnica. Jak podpisze uklad, to straci na znaczeniu, a jak go nie podpisze, to Anglosasi nie pozwola sobie dlugo po glowie jezdzic i nie beda bez konca spelniac zadan Rosji. Wszak nie ma nic gorszego jak szantaz.

Od 1996 roku roku zniknelo z powierzchni ziemi 66,6 miliona Rosjan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przesmiewca
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Od 1996 roku roku zniknelo z powierzchni ziemi 66,6 miliona Rosjan.


A mozna wiedziec gdzie ich wsysło ?Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest USA?

To hotel w którym mieszaka sobie międzynarodowy kapitał.

-jak długo USA jest potęgą?
-tak długo , jak długo mieszka tam sobie ten kapitał.

Pozostaje pytanie:
Kiedy i gdzie się z tam tąd przeprowadzi?

Trzeba uważnie patrzeć gdzie zrobił sobie rezerwację.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
placebo
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 317
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:43, 04 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wypowiedzi byłego szefa polskich wojsk lądowych, wynika, że wojsko Rosyjskie aktualnie nie jest przygotowane organizacyjnie, logistycznie, szkoleniowo do takiej kampanii. Hipotetycznie liczba rosyjskich dywizji bije na głowę liczbę naszych, można zakładać, że w ten konflikt mogłaby wystawić ponad 40 dywizji, Polska w odpowiedzi około 8. Jednak taka skala koncentracji wojsk w obwodzie kal. wymuszała by na Rosji redukcję jednostek na pozostałym obszarze, jak wiadomo bardzo dużym. Co mogło by sprowokować powiedzmy Chiny, czy Ukrainę do ataku wyprzedzającego. Gdyż taka Ukraina, z góry zakłada, że na Polsce się nie skończy, jak to zawsze w historii bywa.

Kolejna sprawa to artykuł o polskich pokładach gazu ziemnego. Po pierwsze myślę, że te wyniki są z góry przesadzone. Gdyż na 99% to strona amerykańska prowadziła badania dla własnej technologii w naszym kraju. A efekt takiej wiadomości to pstryczek w nos dla ambicji rosyjskich dotyczących hegemonii w dostawie gazu. Oczywiście jako nasz strategiczny partner, Amerykanie nie liczą się z tym jaki to ma wpływ na relacje Polsko-Rosyjskie. Jestem pewny, że USA to taki kraj, który za kilka dolców sprzedał by Izrael nawet Arabom.

A co się tyczy ataku Rosji na Polskę w celu ochrony swojej pozycji dostawcy gazu. To myślę, że taki konflikt odbył by się szerokim echem po całym regionie i w efekcie Unia Europejska, Turcja, Ukraina starały by się jak najszybciej dywersyfikować dostawy gazu, by nie wpaść pod rosyjski szantaż. Po nich dołączyły by inne kraje, wspomagane przez obecnych "patronów", tak aby te "maluchy" nie wpadły we wpływy rosyjskie. W efekcie skończyło by się zmniejszonym zbytem rosyjskiego gazu, bardzo napiętą sytuacją polityczną na świecie, dozbrajaniem się Europy i wojną partyzancką na terenach okupowanej Polski Wink
Takiego obrotu spraw nikt by nie chciał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aimfor2
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:17, 06 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja i Polska to bracia
Po co brat z bratem ma walczyć?
Czy nie lepiej współpracować z Rosją? żyć przyszłością a nie przeszłością
Jakby Rosja chciał zniszczyć Polskę to już by dawno to zrobiła. Niepotrzebne są rakiety tylko z 20 tirów z bombą w przyczepie.

Po drugie Polska to za mała. Chiny kupują i potrzebują bardzo i coraz więcej gazu od Rosji. Rosja nie potrzebuje Polski.

China started construction of a crude oil pipeline to import oil from Russia Monday in Mohe in Northeast China's Heilongjiang province, following a loan-for-oil accord signed with Russia in April.
http://www.chinadaily.com.cn/china/2009-05/19/content_7790667.htm

Gazociąg w budowie Rosja - Chiny


Słowianie


Nowoczesne badania genetyczne wykazały, że charakterystycznym genem dla Słowian jest R1a1 (M17) - haplogrupa występująca w męskim chromosomie Y. Na kontynencie europejskim występuje on u Słowian z częstotliwością od 30% do ponad 60%:


http://en.wikipedia.org/wiki/Slavic_peoples
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:50, 20 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szpieg nad Polską

Rosyjski samolot szpiegowski podpatrywał ćwiczenia polskiego wojska. Nasza armia nagrała film z lotem intruza. "Gazeta" zdobyła to nagranie

Do nieujawnionego przez nasz MON incydentu doszło latem ubiegłego roku w okolicy poligonu w Wicku Morskim koło Ustki. Armia ćwiczyła strzelanie rakietowe.

Wojsko podejrzewało, że może być obserwowane przez rosyjskie lotnictwo. Już wcześniej zdarzało się, że żołnierze zauważali na radarach niezidentyfikowany samolot. Tym razem udało się namierzyć intruza.

Samolot, najpierw jako kropka na radarze, zbliżał się do polskiej strefy powietrznej (około 20 km od wybrzeża). Leciał bardzo nisko, na wysokości 300 m nad wodą.

Żołnierze uruchomili radar pracujący na zasadzie termowizji, czyli wykrywający ciepło wytwarzane w locie przez samolot. W tym czasie pilot obcego samolotu zrobił zwrot i ustawił się bokiem do radaru.

Maszyna spokojnie leciała dalej wzdłuż wybrzeża, ocierając się o polską strefę powietrzną. Po kilkudziesięciu sekundach jej pilot zorientował się, że jest namierzany przez polski radar. Wtedy natychmiast odleciał poza jego zasięg. Wszystko to widać na filmie, który nagrała polska armia.

Co to był za samolot? Wojskowi od razu sprawdzili, że nie była to polska maszyna. Przestrzeń wokół poligonu była wtedy zamknięta, bo odbywało się przecież strzelanie rakietowe. Nie był to także samolot sojuszniczy, zaprzeczyli temu m.in. Duńczycy i Niemcy. A także Szwedzi.

Armia przeanalizowała nagranie. Obcy samolot ma 24 m długości, kształtem nieco przypomina cygaro, a jego silnik znajduje się na jednej trzeciej długości maszyny, licząc od ogona. Film z nagraniem analizowały nasze służby wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.

Wojskowi są przekonani, że to maszyna rosyjska - niemal na pewno szpiegowski Su-24MR. Tego typu samoloty stanowią trzon lotnictwa rozpoznawczego rosyjskiej armii. Są przystosowane do lotów na niewielkich wysokościach i np. obserwowania i niszczenia stacji radiolokacyjnych wroga nawet głęboko na jego terytorium.

Su-24MR osiąga prędkość ponad 2 tys. km na godzinę, jest samolotem tzw. średniego zasięgu (3 tys. km).

Wojsko jest przekonane, że rosyjski samolot namierzał polskie radary. Chciał poznać ich rozmieszczenie i charakterystykę, by w przypadku ewentualnego ataku zniszczyć je z daleka.

Obiektem podobnych operacji szpiegowskich byli niedawno także Słowacy. Tyle że tam rosyjskie samoloty zapuszczały się w głąb kraju, aż do Koszyc.

Wojskowi, z którymi rozmawialiśmy, są przekonani, że to tylko jeden z wielu przypadków szpiegowania Polski przez rosyjskie samoloty. - Nie przypominam sobie takiego incydentu - powiedział nam wczoraj szef MON Bogdan Klich. W ministerstwie usłyszeliśmy, że wciągu ostatniego półtora roku zwiększyła się aktywność Rosjan w obserwowaniu naszego kraju.


Z http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7583508,Szpieg_nad_Polska.html.

W artykule link do nagrania zrealizowanego przez Polską Armię Laughing
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aimfor2
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:29, 21 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Cytat:
Szpieg nad Polską

Rosyjski samolot szpiegowski podpatrywał ćwiczenia polskiego wojska. Nasza armia nagrała film z lotem intruza. "Gazeta" zdobyła to nagranie


Z http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7583508,Szpieg_nad_Polska.html.

W artykule link do nagrania zrealizowanego przez Polską Armię Laughing


W stosunkach z sojusznikami ogranicza się do ich szpiegowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aimfor2
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 21 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My obserwujemy jednych, inni obserwują nas, to jest normalne - stwierdził Graś.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,T.....caid=59af4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:40, 22 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez paniki.
Propaganda to jedno,realia to drugie.
Po co maja nas szpiegowac skoro na internecie jest wszystko:)
Mozecie spokojnie jechac na ryby.
Gwarantuje wam ,ze nic sie nie stanie:)
Wyrzuccie tv przez okno.
Nie kupujcie codziennych szmatlawcow po polsku.
Zrobcie maly eksperyment: czy mozna zyc bez juden zeitung przez 7 dni:)


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 24 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
The Iskander Missiles as the Guarantee of Normal Coexistence of Russia and Europe

Russia went public with the plan to deploy the Iskander missiles at its western frontier – in the Kaliningrad region or on the territories of neighboring countries, but the process of probing into Washington's reaction is clearly taking too long. In politics, failure to appreciate the importance of acting quickly invariably creates problems, the above situation being a vivid example. The Iskanders are a remarkably potent weapon but it appears that Moscow risks playing the card as a minor element in the diplomatic game. One gets an impression that the threat to deploy the missiles in the Kaliningrad region has been aired too long for NATO on the whole or even Poland and the Czech Republic to take it seriously.

If this is the case and the powerful weapon is depreciated due to the evident lack of determination to use it, the adversary has reasons to conclude that the threat is nonexistent. In other words, NATO feels free to go on expanding east in line with its strategy and to disregard Russia's objections as verbiage.

Recently Russian Minister of Defense and vehement proponent of the army reform A. Serdyukov inadvertently contributed to NATO's resolution to make inroads into the post-Soviet geopolitical space. He said in Finland on February 19 that if Europe poses no threats to Russia there would be no Iskanders in the Kaliningrad region – they would be deployed only if threats emerge.

What does Serdyukov's 'if” amount to? The question is what new threats from the West does the Russian Defense Minister need to realize what is going on? The US stated with utmost clarity that its missile defense infrastructures would be sited in Poland, Romania, and Bulgaria. Other countries – Georgia and Turkey – will possibly also host them in the future. Is that not enough? Shall we wait for more? The threats are listed in Russia's official military doctrine. Washington audaciously explains that it plans to site the missile shield in the proximity of Russia's borders to neutralize the missile threat posed by North Korea and Iran. The authors of such “explanations” must be making fun of Russia.

M. Delyagin and V. Sheyanov exposed the folly of the above “defensive mentality” idly anticipating new threats in their The World Upside Down. Its carriers discern potential threats in the world around them but overlook entirely the opportunities linked to them. Failure to overcome the legacy of losing the Cold War and of under-performing during the past two decades breeds the “defensive mentality” in the ranks of Russian leaders that dooms the country to new defeats.

Gen. L. Ivashov wrote that Russia's current military doctrine, military reform, and strategic arms control proposals are not synchronized and, moreover, are in disagreement over an array of significant issues. Is this not a promise of the coming new defeat?

You might ask how the Iskanders could help given the current state of Russia's military affairs? An attempt to answer the question is made below.

The Iskander (NATO Reporting name SS-26 Stone) is a mobile theater ballistic missile system of a new generation superior to both other Russian missile systems (Skud-B, Tocka-U) and foreign analogs (Lance, ATACMS, Pluton, etc.). Designed by the Kolomna Machine-Building Design Bureau, the Iskander is built to suppress fire positions, air and missile defense systems, aircrafts at aerodromes, communication and control systems, and civilian infrastructures. The stealth technology is employed in the Iskanders which makes them invisible to radars. The Iskander performs evasive maneuvers and is immune to interception. It can be launched in complete darkness and can hit mobile targets with the precision of 2 m. At present no other missile system in the world boasts a comparable set of capabilities. The Iskander can be operated in combat continuously for 16 hours and is equivalent to nuclear weapon in terms of its overall potential.

If the decision to deploy Iskanders in the Kaliningrad region was actually made back when Russian President D. Medvedev mentioned the option for the first time, and undisguised preparations for the delivery of the missiles to the Russian enclave commenced (regardless of the situation around the US missile defense) now Moscow would not have to worry about responding to the US plan to station missile interceptors in Romania and Bulgaria. It is clear that the relations of partnership and mutual respect between Europe and Russia, which rank high on the list of Moscow's priorities, could only be strengthened as the result.

Luckily, it is not yet late. There is still a chance that the Iskanders would serve as the guarantee of normal coexistence of Russia and the Atlantist Europe.

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17771
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta tragedia stanie się punktem zwrotnym"
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, występując w Radzie Europy w Strasburgu, wyraził opinię, że przeżywanie tragedii pod Smoleńskiem w Rosji i w Polsce stanie się punktem zwrotnym w przezwyciężeniu wspólnej tragicznej przeszłości.
- Pełne głębokiej symboliki jest to, co dzieje się w stosunkach między Rosją a Polską - ocenił.

- Wspólne przeżywanie przez dwa narody tragedii pod Smoleńskiem stanie się punktem zwrotnym w przezwyciężeniu wspólnej tragicznej przeszłości, będzie wkładem w tworzenie prawdziwie Wielkiej Europy, która jest nie do pomyślenia poza normalnym ludzkim wymiarem stosunków między państwami i narodami - powiedział w swym wystąpieniu.

Ławrow, który odpowiadał także na pytania w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, przypomniał o opublikowaniu w przeddzień w internecie dokumentów o Katyniu. "Konkretnym krokiem" nazwał plany rychłego przekazania Polsce przez władze rosyjskie "kolejnych dokumentów po tych, które już wcześniej zostały przekazane".

- Tym, co jeszcze można zrobić w naszych stosunkach, jest realizacja tego, co uzgadniali nasi liderzy w ostatnim czasie, w tym tworzenie wspólnych ośrodków pamięci w Rosji i Polsce o wszystkich, co zginęli po obu stronach w nieprostych zdarzeniach między naszymi krajami - powiedział Ławrow.
http://wiadomosci.onet.pl/2163112,12,ta_.....,item.html

Ciekawe co też ten Ławrow miał na myśli mówiąc o nieprostych zdarzeniach ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 30 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyt. z książki POLA LASKA, aut. Alef Stern, s. 17, wyd. ANAGRAM, Warszawa 2009


"SZCZĄTKI TRAMWAJU

Tramwaj rozsypał się w promieniu wielu kilometrów. W kawałkach od milimetrów do metrów. Właściwie nie było, co zbierać. Co robić? Co robić teraz? Niektórzy krzyczeli: "Teraz Kurwa My! My Kurwa teraz! Teraz nasze sny. Teraz spełnienie. Teraz Boże Narodzenie. Teraz dla nas prezenty niczym pod choinką. Odrodzenie. Czas zbierać szczątki i je ekshumować. Niech trafią do szaf tajnych archiw, trzeba ich pilnować. I kiedy szanse znów znajdziemy z archiw akta się wyjmie, teczek użyjemy. Akta wsi swatka. To nie niecna sprawka. I to wcale nie jest nietakt. Upadek Kości to znak! To Fakt! I zaraza zarazi. Gra tu uknuta, ratunku utarg."


Ostatnie zdanie wskazuje na to, że kupiono ratunek. Mam takie przeczucie, że jeżeli ktoś z naszego kraju maczał palce w katastrofie pod Smoleńskiem, to żeby podjąć taką decyzję, musiały zostać mu przedstawione tzw. 'wyższe racje' czy 'mniejsze zło'. Może przedstawiono mu sytuację w ten sposób, że 'tak będzie lepiej dla wszystkich', 'poświęcicie kilka osób, ale uratujecie resztę (przed nami), to jest wasz ratunek'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:50, 30 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kto moze mi poradzic jaki jest najlepszy sposob przyrzadzania baranin?
Nie,nie zartuje.
Po co marnowac czas na propagandowe brednie:)
"Rosyjski samolot szpiegowski nad Polska" donosza zrodla godne zaufania czyli szechter i spolka.
Po czorta im samolot jak wszystko jest na google?
Very Happy
"Wojna atomowa z Rosja" .
Naturalnie.Kaczynski bis i Putin beda sobie rozbijac jadra Very Happy

"Amerykanie: Polacy siedzą na skarbie...."

Kto usiadl na trumnie ?!!!!! Very Happy
Jerzy Ulicki-Rek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Rosja vs Polska
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile