W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pieronek o Holokauście - Żydowski wymysł   
Podobne tematy
Bp Pieronek o Szoah 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2522
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
8N
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 25 Sty '10   Temat postu: Pieronek o Holokauście - Żydowski wymysł Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mocna wypowiedź krakowskiego biskupa na temat zagłady Żydów w II wojnie światowej. "Shoah to taki żydowski wymysł" - stwierdził Tadeusz Pieronek w rozmowie z włoskim portalem. Dodał też, że tragedia Holokaustu jest wykorzystywana przez Żydów do propagandy. Za ciężkie pieniądze.

Krakowski biskup pytany przez dziennikarza portalu Pontifex.Roma, skąd biorą się głosy o polskim antysemityzmie, odparł, że opinie te rozpowszechniają "osoby, które nie uczyły się historii". "Niewątpliwie w obozach koncentracyjnych umierali w większości Żydzi, ale na liście są też Polacy, Cyganie, Włosi i katolicy. Nie wolno więc zawłaszczać tej tragedii, by uprawiać propagandę"- oświadczył biskup Tadeusz Pieronek.

"Szoah jako taki to żydowski wymysł (w oryginalnym tekście: "invenzione ebraica"), można by równie dobrze mówić z taką samą mocą i ustanowić dzień pamięci także o licznych ofiarach komunizmu, prześladowanych katolikach i chrześcijanach" - tłumaczył duchowny.

"Ale oni, Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia" - dodał.

Na pytanie, czy sądzi, że pamięć o Holokauście jest instrumentalnie wykorzystywana, odpowiedział: "Oczywiście, że tak. Wykorzystywana jest jako broń propagandowa i to w celu osiągnięcia nieuzasadnionych często korzyści".

"Powtarzam, z historycznego punktu widzenia nie jest prawdą, że w obozach zginęli wyłącznie Żydzi, prawda ta jednak jest dziś niemal ignorowana"- stwierdził biskup Pieronek.

"Widząc zdjęcia muru nie sposób nie stwierdzić, że popełnia się kolosalną niesprawiedliwość wobec Palestyńczyków, którzy traktowani są jak zwierzęta a ich prawa są co najmniej gwałcone"- ocenił. "Ale o tym, przy wspólnictwie międzynarodowych lobbies, niewiele się mówi. Niech się ustanowi dzień pamięci także dla nich. Oczywiście to wszystko nie zaprzecza hańbie obozów koncentracyjnych i aberracjom nazizmu"- zauważył biskup Pieronek.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/articl.....ymysl.html
_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nikt nie dostrzega ukrytej manipulacji Onetu
a) http://wiadomosci.onet.pl/2117130,12,szoah_to_zydowski_wymysl,item.html
b) http://wiadomosci.onet.pl/1595297,2678,1,pamietam_kata_z_sobiboru,kioskart.html

Na tej samej stronie tuż obok jest artykuł o Sobiborze, obozie koncentracyjnym dla żydów
Przypadek ? moim zdaniem nie ...
Najpierw czytamy o wnioskach Pieronka w sumie się z nimi zgadzamy bo są logiczne ale po chwili nasz wzrok kierujemy na ten drugi wspomniany artykuł tuz poniżej a tam czytamy o żydach zaganianych bagnetami na śmierć...
Automatycznie w naszych głowach rodzi się myśl ci żydzi jednak mieli przerąbane co ten Pieronek gada chyba się czepia ...
I tak oto manipulacja naszą wyobraźnią przegrywa z faktami na łamach onetu nie po raz pierwsze zresztą ...

_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kenboi
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo na tvn24
najpier "Szoah "żydowskim wymysłem". "Żydzi mają dobrą prasę"
a zaraz poniżej "1,5 mln więcej ofiar Holokaustu?KSIĄDZ: NIE DOLICZYLI SIĘ MASOWYCH GROBÓW"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to pieronek,a już chciałem go chwalić za odwage:

Bp T. Pieronek: nie powiedziałem, że Szoah to "żydowski wymysł"
Cytat:
Biskup Tadeusz Pieronek dementuje

Biskup Pieronek tłumaczył w radiu TOK FM, że dziennikarz dopowiedział sobie kilka rzeczy. - Ja takich rzeczy nie mówiłem. To nie są moje poglądy - twierdzi Pieronek. - To nie są moje przekonania, takich poglądów nie głosiłem. Albo autor ich nie zrozumiał albo sobie dopowiedział. Mam na to dowód, bo poprzedni wywiad tego samego autora też był nadinterpretacją i wyrażaniem jego poglądów w oparciu o pewne zdania, które ode mnie usłyszał - tłumaczy biskup.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,titl.....caid=19864
_________________
Karoń, ks. Glas - męczą Cię? oglądaj na 1.5 prędkości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli do pełnego obrazu doszło że polski biskup to zakłamany tchórz który coś "podobno mówi" a potem wypiera się swoich słów ...Jestem pełen podziwu dla prostoty mechanizmu ,medialnych manipulacji...
W sumie to nie jest ważne czy Pieronek coś w ogóle mówił ważny jest tylko jeden główny przekaz Polak się czepia i sam się mota w swoich oskarżeniach a żydzi cierpieli i cierpią nadal...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 25 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre robota
Cytat:
privilege
z tym screenem porównawczym !

Ja tylko się zastanawiam, czemu te ścierwa w ogóle puszczają takie niusy. Przecież mogą banować takie informacje. Zawsze doszukuję sięw tym jakiejś intrygi, kiedy czytam na Gazeta.pl o tym, że Żydzi są żli.. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkTech
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:04, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadzie dla włoskiego internetowego portalu katolickiego, że Szoah to “żydowski wymysł”. Jego zdaniem pamięć o Holokauście wykorzystywana jest jako “broń propagandowa”. Według słów biskupa w dzisiejszym programie w TOK FM, “to nie są moje poglądy”.

W rozmowie z portalem Pontifex.Roma, jaki ukazał się w niedzielę, krakowski biskup pytany o to, skąd biorą się głosy o polskim antysemityzmie, odparł, że opinie te rozpowszechniają “osoby, które nie uczyły się historii”. – Niewątpliwie w obozach koncentracyjnych umierali w większości Żydzi, ale na liście są też Polacy, Cyganie, Włosi i katolicy. Nie wolno więc zawłaszczać tej tragedii, by uprawiać propagandę – oświadczył bp Pieronek.

I dodał: “Szoah jako taki to żydowski wymysł (w oryg. tekście: invenzione ebraica – PAP), można by równie dobrze mówić z taką samą mocą i ustanowić dzień pamięci także o licznych ofiarach komunizmu, prześladowanych katolikach i chrześcijanach”. – Ale oni, Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia – powiedział biskup Tadeusz Pieronek.

Amerykańska publikacja dotycząca “polskiego obozu” – czytaj: http://wiadomosci.onet.pl/2117186,12,kol.....,item.html

Dzisiaj rano biskup Pieronek dementował te doniesienia. Powiedział w TOK FM, że “dziennikarz dopowiedział sobie kilka rzeczy”. – Ja takich rzeczy nie mówiłem. To nie są moje poglądy – twierdzi Pieronek. – To są słowa autora tekstu, ja takich rzeczy nie mówiłem. Albo autor ich nie zrozumiał albo sobie dopowiedział. Mam na to dowód, bo poprzedni wywiad tego samego autora też był nadinterpretacją i wyrażaniem jego poglądów w oparciu o pewne zdania, które ode mnie usłyszał – tłumaczy biskup w TOK FM.

“Nie jest prawdą, że w obozach zginęli wyłącznie Żydzi”

Na pytanie zadane w wyiadzie we włoskim portalu, czy sądzi, że pamięć o Holokauście jest instrumentalnie wykorzystywana, odpowiedział: “Oczywiście, że tak. Wykorzystywana jest jako broń propagandowa i to w celu osiągnięcia nieuzasadnionych często korzyści”.

- Powtarzam, z historycznego punktu widzenia nie jest prawdą, że w obozach zginęli wyłącznie Żydzi, prawda ta jednak jest dziś niemal ignorowana – stwierdził biskup Pieronek.

Biskup wyraził ponadto opinię, że Palestyńczycy padają ofiarami niesprawiedliwości ze strony Izraelczyków.

- Widząc zdjęcia muru nie sposób nie stwierdzić, że popełnia się kolosalną niesprawiedliwość wobec Palestyńczyków, którzy traktowani są jak zwierzęta a ich prawa są co najmniej gwałcone – ocenił.

- Ale o tym, przy wspólnictwie międzynarodowych lobbies, niewiele się mówi. Niech się ustanowi dzień pamięci także dla nich. Oczywiście to wszystko nie zaprzecza hańbie obozów koncentracyjnych i aberracjom nazizmu – zauważył bp Pieronek.

Pieronek nie będzie prostował

Biskup w TOK FM zapowiedział jednak, że nie zamierza sprostować wywiadu. Co więcej, dalej powtarzał, że “Szoah jest wymysłem”. – Szoah jest w tym znaczeniu wymysłem Żydów, że ta nazwa pochodzi ze środowisk żydowskich. Nazwa, a nie to co się stało – tłumaczy radiu TOK FM.

Od admina: Bp. Pieronek, choć od dawna reprezentował to, co najlepszego w polskim Kościele Posoborowym – judaizm i nachalny modernizm – wbrew popularnym pogłoskom nie jest Żydem, lecz góralem z okolic Żywca, co wiemy z dość niezawodnych źródeł. I teraz wyszło szydło z worka… to zwykły goj, który śmie odbierać Żydom monopol na cierpienia i patent na grabienie całego świata na rzecz “ofiar” Holocaustu, których co roku zresztą przybywa.

Już wcześniej bp. Pieronek naraził się strasznie Żydom, gdyż stwierdził, iż “Nikt nie ma prawa dyktować reguł Kościołowi”, kierując te słowa do Żydów, awanturujących się i atakujących Benedykta XVI za obronę papieża Piusa XII. To my się zapytowywujemy: jak to nikt? A któż inny wie lepiej, kogo kanonizować lub beatyfikować, niż np. Bronfmany, królowie fałszowanych alkoholi, przemytu i pornografii? Któż jest bardziej predystyngowany do dyktowania panu papieżowi, co ten ma robić, niż porządny, mądry rabin? Przecież, według judaistów, nawet sam Bóg, gdy ma wyjątkowo trudny problem, zasięga porady mądrych rabinów. Co i Benedyktowi XVI radzimy!

http://marucha.wordpress.com/2010/01/25/biskup-pieronek-narazil-sie-koszernym/
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norwid
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lubicie katolików, przypomnę wam że onet był własnością Kluski.
Tego też człowieka żydowska, ponoć polska SB-cja wrobiła w VAT, zamknęła go do więzienia, auta zabrała rzekomo dla potrzeb nagłych armii. kosmiczne manipulacje medialne i giełdowe - spadek akcji o 60%.
W takich okolicznościach onet nabywa ITI i rządzi nim człowiek z izraela.

jeśli rozbijacie włos na czworo, mieszacie z błotem takich jak Cejrowski, macie szanse skończyć jak polska szlachta po radzieckiej stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 26 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norwid nie do końca mnie zrozumiałeś ..
Nie chodzi o katolików ale o manipulację ....
A odnośnie katolików i kościoła w Polsce (przyznaję nie lubię bo to głównie zabobon, kasa, jednym słowem większa sekta z dłuższą historią) Ale Jeśli dokładnie będziecie śledzić wiadomości Onetu zauważycie że KAŻDEGO DNIA !!! jest przynajmniej jeden artykuł antykościelny, ostatnio było coś o czarnych sępach co chodzą po kolędzie a to o pedofilach w sutannie zawsze jest coś co rzuca cień na kościół i oczywiście to wszytko jest prawda bo są winni tego co akurat zarzuca im onet ..Ale ważne jest dlaczego to robi i robi to tak intensywnie i nieustannie ...Nie jest to powodowane dziennikarską rzetelnością ale jest to celowy ustalony i idealnie korygowany schemat pozbawienia i odciągnięcia ludzi od tej ułomnej wiary która chociaż wiele sensu nie ma, daje jednak ludziom jakieś poczucie bezpieczeństwa ... Pozbawienie ludzi tego poprzez szkalowanie kościoła i wynikającą z tego zmianę ludzkich poglądów będzie jak
odebranie człowiekowi z połamanymi nogami obu kul ortopedycznych i zostawienie na środku skrzyżowania ...O to właśnie chodzi ...Nie uważam że kościół wpływa na to że ludzie są bardziej szlachetni czy stają się lepsi poprzez swoją wiarę nie widzę różnicy między wierzącym a nie wierzącym ... obawiam się jednak o wzorce postępowania jakie w zamian chce wprowadzić Onet poprzez swoją propagandę ...Bo jeśli to mają być wzorce oparte na Talmudzie to zapewniam że gorzej wybrać się nie da ...Ps. kiedy dałem ten komentarz na Onecie pojawił się kolejny artykuł na temat cierpień Żydów ..Pojawiają się nieustannie i cyklicznie teraz kolej na coś antykościelnego zapewne jeszcze dziś Smile
http://wiadomosci.onet.pl/2117953,11,to_.....,item.html
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek
Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 903
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 28 Cze '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZOK! - HOLOCAUST TO OSZUSTWO ? - Oficjalne źródła z Międzynarodowego Czerwonego Krzyża ujawnione.


...może już najwyższa pora, aby w takim razie hasło "Polacy współodpowiedzialni za Holokaust" zamienić na: Polacy współodpowiedzialni za mit o Holokauście .. (?) Rolling Eyes
_________________
"Szczepionka działa niekorzystnie na jedną osobę na milion" ~Maryla
*** STOP WPUSZCZANIU UKRAIŃCÓW do Polski! ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pieronek o Holokauście - Żydowski wymysł
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile