W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bioregion- urzeczywistnienie marzeń   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 3782
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 29 Kwi '10   Temat postu: Bioregion- urzeczywistnienie marzeń Odpowiedz z cytatem

http://forum.przyroda.org/topics4/ludwik.....7047e67956

Cytat:
Myślę, że idea zrównoważonego rozwoju jest szczytna, ale bez bezpośredniego wdrożenia jej w życie będzie tylko martwym, niewiele znaczącym zapisem, książkową ciekawostką. Nawet, jeśli na jej straży będzie stała Natura 2000, masa papierków i zakazów.

Moim rozwiązaniem problemu ochrony przyrody jest stworzenie realnego społeczeństwa ekologicznego w realnym regionie. Społeczeństwo takie, autonomiczne pod względem zapewniania podstawowych potrzeb, nie nastawione na jak największy zysk, nie konsumpcyjne, nie potrzebowałoby ochrony przyrody. Samo czerpałoby z niej korzyści i dzięki temu by ją szanowało. Właśnie nauczenie szacunku do przyrody jest wg mnie najważniejsze i może przynieść w skali kraju nieporównywalnie większe korzyści dla przyrody od wszystkich programów środowiskowych razem wziętych.


Powiecie, że bajka. A ja powiem, że każdy człowiek z przyrodą "sympatyzuje", tylko, jak ktoś już w tym wątku napisał, nie każdy chce dla niej coś poświęcać.
Ale wielu ludzi od zawsze marzy o życiu w spokoju, pośród przyrody, bez wyścigu szczurów, gów..nego żarcia, ale nie mają dokąd pójść. Naprawdę to jest masa ludzi.

Ale trzeba pokazać, że idee są realne. Bo kto zaufa czemuś, co nigdy nie było wdrożone w życie? Anarchiści m. in. temu popadają w zapomnienie. Ale są- i jeżeli usłyszeliby o takim bioregionie, dołożyliby swoją cegiełkę do jego rozwoju. Myślę, że organizację "obywateli kategorii B" powinno się od stworzenia takiego społeczeństwa zacząć.


Cytat:
Niektórzy z Was na pewno to rozumieją, czują. Wszystko czego pragnę to "spokój, dom, las, ognisko" nie chcę państwa, podatków, religii, policji, korporacji. Chcę ogródka czystej rzeki, ciepła drugiej osoby, spokoju. Nie dostanę tego. Dlatego na samym początku pisałem o ku(...)im życiu. Jednak to moje życie i muszę czerpać przyjemność z tego małego jeziorka w lesie.



Nie wiem, czy się nie pospieszam z założeniem tego tematu.

W mojej okolicy istnieje lokalne stowarzyszenie ekologiczne/ przyrodnicze. Właśnie zmieniamy jego nazwę na "Bioregion". Nazwa jak nazwa.
Działamy głównie w zakresie edukacji przyrodniczej, ale też ochronie przyrody, np. tworzeniu użytków ekologicznych. Ale głównie edukacja. Zamierzamy korzystać z krajowych środków, przeznaczonych na te cele i aktywnie działać w całym regionie.
Jak taki "bioregion" miałby wyglądać, najlepiej przedstawia fragment popełnionego kiedyś przeze mnie tekstu:

Cytat:
Jakie rozwiązanie proponuję?
Rozwój lokalny.
Co przez to rozumiem?
Pozapaństwowe współżycie społeczeństwa, opierające się na uczciwej wymianie dóbr i wspieraniu lokalnych przedsiębiorstw. Postuluję:
1. Kupowanie zdrowej żywności wprost od rolników. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakimi truciznami naszprycowana jest żywność ze sklepu.
2. Jak największe ignorowanie władz państwowych.
3. Nie oglądanie tv, niech martwią się o swój kryzys i swoje problemy.
4. Spotykanie się i wymianę poglądów. Bardzo nam tego brakuje. Każdy ma coś na końcu języka, chce o tym powiedzieć i nie ma komu. Jesteśmy w jakiejś znieczulicy, choć każdy to wie i każdy chciałby, aby coś się zmieniło.
5. Samowystarczalność społeczeństwa. Musimy sprawić, aby nasz region był w pełni autonomiczny pod względem żywności i podstawowych dóbr. Bojkotować Lidl, to, że jest taniej nie znaczy, że zdrowiej. I kapitał odjeżdża.
6. Podejmowanie prac użytecznych i wspomagających region.



Poza tym będziemy zapraszać do zamieszkania tutaj wszystkich o podobnych poglądach.
Pokazywać, że społeczeństwo bez władzy da się stworzyć i że ludzie w takim społeczeństwie są szczęśliwi.
Można zapraszać wszelkiego typu anarchistów, survivalowców, ekologów, przyrodników- również zagranicznych.


Do forumowych krytykantów: stowarzyszenie tak czy siak działa i będzie działać w aspekcie przyrodniczym, także rady typu "tego nie da się stworzyć, nie warto zaczynać" nie będą przydatne.

Zapraszam wszystkich do uwag, dyskusji i przyłączenia się do "Bioregionu".

Pozdrawiam

jurek
_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 03 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teren działań Bioregionu


_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 03 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Bioregion czy inne przedsięwzięcia tego typu musi obejmować jakiś ścisły, wytyczony granicami obszar? Myślę, że nie. Zapaleńcy są zazwyczaj rozsiani po całym kraju i raczej nie mają możliwości, by w imię idei i lepszego życia przeprowadzić się w zupełnie inny region. Moim zdaniem nie jest to jednak przeszkoda. Każdy może działać samodzielnie we własnym zakresie lub w lokalnej grupie, oczywiście wszystko w ramach ogólnopolskiej czy nawet międzynarodowej akcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 03 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście.
"Bioregion" jako stowarzyszenie będzie działał na tym określonym obszarze, jednak jego głównym zadaniem jest pokazanie, że da się żyć w sposób zgodny z przyrodą i innym człowiekiem. Bez wyzysku, prania mózgów, władzy.
Jak to będzie konkretnie wyglądać- jeszcze zobaczymy. Najważniejsze to pokazać, że da się coś zmienić na lepsze.
Bo jeśli się nie da, a ludzie są świnie, to nasze forumowe krytyki obecnego systemu są nic nie warte.

Pozdrawiam
_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zamierzamy korzystać z krajowych środków, przeznaczonych na te cele i aktywnie działać w całym regionie.


Jak już skorzystacie z tych krajowych środków to mam nadzieję, że napiszecie ile tego wzięliście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JimmyB




Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 06 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki, jako że działacie nieopodal "moich" śmieci Wink. Co do środków - skoro dają, to trzeba brać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 07 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imo nie należy głośno mówić o "pierdoleniu państwa i systemu". Zwrócicie na siebie uwagę i jeszcze media mogą przedstawić was jako wywrotowców czy sekciarzy. Mówcie oficjalnie że jesteście ekologiczną organizacją działającą lokalnie, a prywatnie to już obojętnie.
Jakaś strona w internecie by się przydała. Możecie też nawiązać współpracę z www.zagrozenia.org .

Osobiście chętnie do was się przyłącze (kiedyś?), szkolę się w ogrodnictwie, uprawiam survival turystyczny i w ogóle mam dosyć tego systemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bioregion- urzeczywistnienie marzeń
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile