W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Karty payWave dla klientów Pko  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1129
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 13 Sty '10   Temat postu: Karty payWave dla klientów Pko Odpowiedz z cytatem

Znalazłem ciekawego newsa na wp :
http://banki.wp.pl/kat,60916,title,6-mln.....omosc.html
Cytat:

PKO BP szykuje rewolucję; zamierza wymienić wszystkie stare karty debetowe Visa na zaawansowane technologicznie zbliżeniówki payWave.


Otrzymają je posiadacze rachunków PKO Express, Aurum, Platinium, Graffiti oraz Inteligo. W sumie wydanych zostanie 6 mln nowych Vis. Operacja rozpocznie się w połowie 2010 roku.

Karty Visa payWave to wygodna alternatywa dla gotówki, łącząca zalety kart z mikroprocesorem i technologią łączności bezprzewodowej bliskiego zasięgu.


Cała operacja ogranicza się do zbliżenia karty do czytnika i trwa dosłownie ułamek sekundy. W ten sposób można dokonywać płatności do 50 zł. W tradycyjny sposób - potwierdzając transakcję PIN-em - do wysokości dziennych limitów.

Wybierz odpowiednią kartę kredytową
Sprawdź, który bank oferuje najlepsze karty kredytowe! Finansomat.wp.pl - w kilka sekund otrzymasz czytelną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Sprawdź! »

PKO BP to jeden z największych wystawców karta Visa w Europie i największy w Polsce - jego udział w rynku wynosi 30 proc.

Czyżby RFID ?! Niedlugo wprowadzą ciekawą alternatywe dla kart , chipy pod skórą ehh ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 14 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrde, tak se pomyślałem.. no rfid. no i chuj? sorry, głównym argumentem przytaczanym przeciw tej technologi (na tym forum zwłaszcza) jest możliwość blokady takiego chipa w sensie odcięcie od środków finansowych, możliwość namierzenia posiadacza, utrudnienie funkcjonowania. ok, jest taka możliwość, jest to prawdopodobne, zgoda.
ale trochę pomyślałem sobie i zapytuję - czy bez rfid istnieje możliwość zablokowania konta bankowego? czy istnieje możliwość namierzenia człowieka poprzez jego telefon mobilny? tak wiem, chip jest wmontowany, telefonu można nie brać ze sobą. ee, ale ilu ludzi tak robi?

daleki jestem od bagatelizowania potencjalnego zagrożenia, ale bez jaj.. to się już stało jakiś czas temu. tylko technologia staje się subtelniejsza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Karty payWave dla klientów Pko
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile