W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Idę na wybory - ale nie za nic  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 911
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 08 Sty '10   Temat postu: Idę na wybory - ale nie za nic Odpowiedz z cytatem

Taki mi pomysł przyszedł do głowy - skoro już (ewentualnie) mam iść w przyszłości na wybory i wybierać między niedoukiem a chamem lub między nawiedzonym a przymułem to chciałbym z tego tytułu mieć jakąś korzyść. Mogę oczywiście napisać na karcie do głosowania co mi po głowie chodzi ale czy ktoś to przeczyta?
Może więc oficjalnie i po prostu sprzedać swój głos komukolwiek? Bo jaka to różnica skoro i tak nic to nie zmieni? Taka wyborcza prostytucja... Ile jest wart głos zwykłego człowieka? Jak myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 08 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś sprzedawali po 20zł...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będą płacić po 20zł to na wybory przyjdą wszelkiej maści żule i mendy, żeby mieć na wino. W sumie sam jestem ciekaw wyniku takich wyborów. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karkołomny jesteś żywym przykładem , na to że każdego można kupic . Stawki są różne . Jeden weźmie dwie dychy inny posadę w ratuszu , jeszcze inny najnowszy model lalki dmuchanej czy tam dzojstik do kompa Smile - wachlarz wyboru nieograniczony .
Wszyscy tacy jesteśmy Smile
A jeśli znajdzie się jakiś niezłomny , to wcześniej ma zejście - ze sceny - bo mu pikawa siadła od tego całego "gówna"
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. jednak większośc ludzi "kupuje" sie za możliwośc wziecia udziału w show zwanym "demokracja" .
" to są najtańsze kurwy " Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można sprzedawać głosów wyborczych wg prawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można sprzedawać ustaw wg prawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A państwo można sprzedać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar napisał:
Nie można sprzedawać głosów wyborczych wg prawa.


Zawsze można powiedzieć, że się zostało przymuszonym.
Moim zdaniem większa odpowiedzialność ciąży na kupującym głosy niż na sprzedającym.

Coś w tym stylu funkcjonuje w mniejszych miejscowościach. Niedoszli burmistrzowie, lub ich komitety, przepłacają taksówkarzy, rodzinę, znajomych i ci wożą do wyborów różnych starych dziadków, babcie i innych, którym to zwisa, nakłaniając do zagłosowania.

Zresztą, z drugiej strony, kandydat, który dba o dobro obywatela płacąc mu za głosowanie, jest chyba jednym z najlepszych kandydatów, jakich można sobie wyobrazić.
W mniejszych miejscowościach, tego typu praktyka może mieć sens, bo ilość wyborców, nie jest duża, a stawka na stołku burmistrza czy wójta, całkiem spora.
W sumie taka prostytucja, dobra postawa.
Dlaczego mam się poniżać albo pokazywać, że dałem się zmanipulować za darmo.
Zagłosuję jak mi zapłacicie,
Nie to nigdzie nie idę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już był taki jeden co kupił głosy po 100 mln starych zł na łebka. Tylko kurwa nie pamiętam, w jaki sposób wydałem tak szybko tą kasęWink
Teraz kupuje się głosy na ładny wygląd i elokwencję(Kwaśniewski, Olechowski), rzekomą intelygęcję i lepsze zło(Tusk i całe PO i SLD) lub tradycję z dziada pradziada(strażaky), populizm (Lepper, PiSy, Giertychy) czyli na iluzję.
A lud ma ubaw i chodzi na wybory, bo (chciałoby się rzec tak trzeba)... sami nie wiedzą już biedni po co chodzą. To juz lepiej zagłosować w audiotele. Większa szansa na wygraną i nagroda jakby bardziej realniejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bou




Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:48, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Jak będą płacić po 20zł to na wybory przyjdą wszelkiej maści żule i mendy, żeby mieć na wino. W sumie sam jestem ciekaw wyniku takich wyborów. Laughing


tak tylko ze menele beda sprzedawac swoje glosy, a kto kupi? - tylko sztabowcy jednej lub drugiej opcji wiec nic sie nie zmieni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:02, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa no co za próżność. "Pójdę jak mi zapłacą" - to lepiej idź i demonstracyjnie podetrzyj sobie dupę kartą do głosowania, bylebyś tylko nie wrzucał jej do urny Laughing . Rozumiem, że nie ma na kogo głosować, jako że wybór jest zazwyczaj pomiędzy kiłą i rzężączką, ale bez przesady. Zawsze można oddać głos nieważny, skreślony, z zakreślonymi dwiema kratkami, z narysowanym wielkim kutasem, ale ważne jest, żeby łaskawie ruszyć dupę z domu i wyrobić frekwencję. Jeżeli nie idziesz do głosowania, albo deklarujesz "pójdę, jak zapłacą", to oznacza, że masz totalnie w dupie sprawy swojego kraju - a naprawdę pójście raz na jakiś czas do komisji wyborczej nie jest wielkim wysiłkiem, nasi przodkowie musieli dla Polski robić znacznie więcej - my mamy dziś wygodę.

Poza tym, płacenie za oddanie głosu nie dość że byłoby kosztowne, to jeszcze prowadziłoby do patologii, jak odsprzedawanie głosów menelom, handel głosami itp.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:21, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
głosować, jako że wybór jest zazwyczaj pomiędzy kiłą i rzężączką, ale bez przesady. Zawsze można oddać głos nieważny, skreślony, z zakreślonymi dwiema kratkami, z narysowanym wielkim kutasem, ale ważne jest, żeby łaskawie ruszyć dupę z domu i wyrobić frekwencję.

A w jakim celu wyrobić tą frekwencję? Dając co poniektórym argument, że są wybrańcami narodu? Jak w sklepie sam ocet to wchodzę i pytam z nadzieją czy coś przywieźli czy daję sobie spokój? Nic się nie zmieni dopóki coś nie pierdolnie w tym kraju. A można zacząć od jednocyfrowej frekwencji w wyborach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
Kurwa no co za próżność. "Pójdę jak mi zapłacą" - to lepiej idź i demonstracyjnie podetrzyj sobie dupę kartą do głosowania, bylebyś tylko nie wrzucał jej do urny Laughing . Rozumiem, że nie ma na kogo głosować, jako że wybór jest zazwyczaj pomiędzy kiłą i rzężączką, ale bez przesady. Zawsze można oddać głos nieważny, skreślony, z zakreślonymi dwiema kratkami, z narysowanym wielkim kutasem, ale ważne jest, żeby łaskawie ruszyć dupę z domu i wyrobić frekwencję. Jeżeli nie idziesz do głosowania, albo deklarujesz "pójdę, jak zapłacą", to oznacza, że masz totalnie w dupie sprawy swojego kraju - a naprawdę pójście raz na jakiś czas do komisji wyborczej nie jest wielkim wysiłkiem, nasi przodkowie musieli dla Polski robić znacznie więcej - my mamy dziś wygodę.

Poza tym, płacenie za oddanie głosu nie dość że byłoby kosztowne, to jeszcze prowadziłoby do patologii, jak odsprzedawanie głosów menelom, handel głosami itp.


Tak, jestem próżny. Mój głos wyceniam co najmniej na jedną średnią miesięczną pensję krajową. Czy to dużo?

A wytłumacz mi dlaczego wysoka frekwencja jest dobra? Co ona daje? Bo mnie się wydaje, że skoro kandydują same szumowiny to im niższa frekwencja tym lepiej świadczy to o społeczeństwie.
Wg mnie powinno być tak, że poniżej 50% frekwencji wybory są nieważne.
Skoro ja idę na wybory i przy mojej pomocy te świnie są przy korycie to dlaczego ja nie mam mieć choćby małej części tego koryta?

Weź idź i załatw coś za darmo w jakimkolwiek urzędzie.... Zacznijmy i my obywatele się szanować. Ktoś kto nie ma szacunku dla siebie przez innych też nie będzie szanowany.
Świnie przy korycie śmieją się z nas i mają nas za frajerów...

ps. uderzanie w patriotyczną nutę nie wydaje mi się tu na miejscu bo nie idąc na przyszłe wybory uważam że robię więcej dobrego dla Polski niż idąc. Przepraszam - poszedłem i głosowałem przeciwko wstąpieniu Polski do UE i nie wstydzę się tego. To były jedyne wybory, na które warto było pójść za darmo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze lepiej zorganizowac bojkot wyborow

od kiedy moglem chodzilem na wybory i oddawalem glos
teraz mam to gleboko w dupie i niech nikt mi nie tlumaczy ze to moj obowiazek itd
bo jesli zaglosuje to inni wybiora za mnie
debili ktorymi latwo manipulowac jest wiecej wiec zawsze wybiora za mnie

a co do sprzedawania sie

kirdys jeden z pisarzy angielski na przyjeciu podszedl do jednej damy i zapytal szeptem
czy nie oddala by mu sie za milion funtow
na co ona zaczela robic maslane oczy i wogole sie usmiechac z zadowoleniem
po czym zapytal czy odda mu sie za jednego funta
wtedy dama sie oburzyla i powiedziala
no wie pan za kogo mnie pan uwarza?

na to koles
za kogo to juz ustalilismy
teraz sie targuje Smile
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:35, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman napisał:
mysle ze lepiej zorganizowac bojkot wyborow


Popieram. Warto by zacząć tłumaczyć tym co nie rozumieją, że obecnie wybory nie mają znaczenia. Przypomnieć przedwyborcze obietnice wprowadzenia okręgów jednomandatowych....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Moim zdaniem z wyborów należałoby skorzystać. Znaleźć jakiegoś 7 w kolejce do stołka i rozreklamować go w internecie gdzie się da. Przekonać znajomych by przekonali znajomych itp. Szanse na powodzenie oczywiście marne ale tu chodzi o próbowanie a nie o rezultat(który może nas oczywiście zaskoczyć). Z tym że póki co widzę tylko trzy świńskie ryje a 7go w kolejce chyba jeszcze nie ma ; ).

O pradon. Jeszcze Tomasz Nałęcz – SdPl i PD i Jerzy Szmajdziński – SLD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Idę na wybory - ale nie za nic
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile