W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Marks & Engels  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1756
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 08 Sty '10   Temat postu: Marks & Engels Odpowiedz z cytatem

Byt określa świadomość. Co to znaczy? Twórcy "Manifestu komunistycznego" w ten sposób definiują naszą egzystencję. Tzn. iż z jakich środowisk pochodzimy taką mamy świadomość, otaczające nas rzeczy, środki materialne są naszym wyznacznikiem i celem nadrzędnym. Można powiedzieć, że obaj zanegowali byt najdoskonalszy, istnienie Boga, zdjęli aureolę świętości. Platon, Plotyn czy św. Augustyn udowodnili istnienie takiego bytu, czyli Boga lecz Ci dwaj komuniści tak po prostu zanegowali Boga i zmienili jego koncepcję w kult pieniądza, rzeczy materialnych, czyli złych jak mawiał Platon. Następstwem takich rzeczy jak wiemy wszyscy był komunizm, który już się skończył, lecz czy tak jest rzeczywiście? Czy komunizmem można nazwać konsumpcjonizm? Tak się zastanawiałem i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Bo patrząc na nasz świat na rzeczywistość, w której żyjemy zauważam dużo podobieństw. Materializm jest tym za czym podąża chyba każda osoba na ziemi, kto by nie chciał nowego auta czy dużego domu? Nie ma nic w tym nic złego, lecz, moim zdaniem zapominamy to co głosił Platon czy już później Plotyn. Czy rzeczywiście tak jest? Dualizm duszy i ciała jest jak najbardziej na czasie, można chyba, porównać to z dobrem, czyli duszą oraz złem - ciałem. Jako taki materializm czy też zło ma swoich wyznawców, szczególnie widać to w kościele.
Konsumpcjonizm zniewala narody, tworzy utopię, w której to żyjemy. Marksizm ewoluował w "socjalizm liberalny". Wolność, dualizm i tolerancja to hasła tworzące naszą rzeczywistość. Chciałbym zwrócić uwagę, że żyjemy i tworzymy przyszłość w złym kierunku bo nie ma Boga teraz a co za tym idzie i miłości także. To co jest Bogiem dla wielu, również i was, jest materializm, pieniądz, czyli, że nasz byt określa, ciągle, świadomość. Cóż teraz wielu was wierzy w jakąś reinkarnację, naszą poza wymiarowość, tylko zastanawialiście się skąd to się bierze? Czyżby jakaś zła dusza Twisted Evil , czyżby jakiś czart oddziela was od tej Duszy Świata jaką jest Bóg? Nie mi to oceniać, ale chciałem zwrócić waszą uwagę na ten dualizm, który już od początków filozofii toczy bój. Zauważyłem, że chyba od filozofii Pascala negowano istnienie Boga. Jednak większość z tych nowoczesnych filozofii nie sprawdzała się i przynosiła wiele cierpienia oraz podziału. Dusza Świata czyli dobro, piękno oraz Prawda(!) utwierdza mnie w przekonaniu, że naprawdę istnieje. Śmiem twierdzić, że choćby dualizm jest prostym przykładem na istnienia Boga.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Następstwem takich rzeczy jak wiemy wszyscy był komunizm, który już się skończył, lecz czy tak jest rzeczywiście? Czy komunizmem można nazwać konsumpcjonizm?


Nie było komunizmu, więc się nie skończył. Na drugie pytanie odp. brzmi "Nie".

P.S. Co czytałeś, że masz takie przemyślenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:54, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czym jest konsumpcjonizm? Wydaje mi się, że jest to system oparty na trzymaniu ludzi w niewoli, a czym jest więc socjalizm? W naszym świecie "zachodnim" istnieje propaganda związana z wolnością i tolerancją, to jest jakaś część socjalizmu, tak myślę. A interesuje się filozofią, metafizyką, logiką to wszystko jakoś obrazuje mi świat i ukazuje co jest ważne. Tak na marginesie szkoda, że nie ma już filozofii jako obowiązkowego przedmiotu w szkole, a to wszystko przez Comte Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Socjalizm to system oparty na wspólnotach. Tzn nie ma podziału na pracodawców i pracowników. Wszyscy są pracownikami pełniącymi różne role, ten organizuje pracę, a inni pracują jednakże organizator pracy nie ma władzy nad pracownikami. To tak jakbyś mógł zwolnić szefa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marqus




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@JA

Cieszę się, że napisałeś w tym temacie i podziwiam Twoja determinacje w uświadamianiu ludzi czym jest socjalizm i czym mógłby być komunizm.

Wystawianie takich tematów wg. mnie podchodzi pod "flame war", jak można porównywać socjalizm, a tym bardziej komunizm do konsumpcjonizmu.
Ludziom nie chce się zajrzeć chociażby na Wikipedię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:52, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Marqus. To jest jak walka z wiatrakami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja nie mówię, że socjalizm - komunizm to konsumpcjonizm tylko porównuje te dwa modele władzy, chodzi mi o kult pieniądza. Materializm stał się Bogiem dla wielu ludzi, Marks czy Engels zapoczątkowali to. Tutaj szczególnie chciałbym skupić się na Bogu, który według komunizmu - konsumpcjonizmu jako taki nie istnieje.
Wybacz ale ja nie chce z nikim się kłócić, tylko przedstawić swój pogląd na tą sprawę, bo nie jestem ateistą a Bóg dla mnie jest jedyną prawdą a to co nasza władza, czy też NWO nam wciska to jest kit, który trzyma nas w niewoli pieniądza. Przy czym nie mówię o tym, że materializm jest nam zbędny.
Tak jak Platon chciałbym pokazać wam hierarchię wartości. Pierwszy był Bóg u Platona, później dusza człowieka, zdrowie i właściwości witalne naszego ciała a na końcu bogactwa i dobra zewnętrzne. Patrząc na nasz świat wszystko stanęło na głowie, a marksizm był tym czynnikiem który to zapoczątkował i wyznaczył kierunek w przyszłości, czyli czasach, w których obecnie żyjemy.
To jest mój punkt widzenia, możesz się z tym nie zgadzać ale pod tym względem to wszystko jest bardzo podobne bo demokracja jako taka nie istnieje, tak jak mawiał Platon, że demokracja jest najgorszą formą rządzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale ja nie mówię, że socjalizm - komunizm to konsumpcjonizm tylko porównuje te dwa modele władzy, chodzi mi o kult pieniądza. Materializm stał się Bogiem dla wielu ludzi, Marks czy Engels zapoczątkowali to.


Pomieszanie z poplątaniem. Widać, że nie masz wiedzy z tego zakresu, dlatego Ci wyjaśnię. Nie chcę Cie szkalować za te braki. Po pierwsze socjalizm i komunizm to są dwa odrębne nie mające nic wspólnego ze sobą systemy gospodarcze. Żadne modele władzy. Marks i Engels właśnie walczyli z materializmem i na pierwszym miejscu stawiali człowieka. Krytykowali system za to, że ludzie oddają się za pieniądze. Po drugie walka z Bogiem w przypadku Marksa polegała na walce z kościołem.

Cytat:
trzyma nas w niewoli pieniądza.


No i właśnie dążenie do komunizmu polega na uwolnienie od władzy pieniądza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Marks & Engels
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile