W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Konsumpcjonizm  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 6243
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca przed pięścmi można uciec. Im mniej jest narzędzi tym trudniej jest czegoś dokonać. Narzędzie stwarza możliwość powstawania rzeczy, których wcześniej nie było. I tak pieniądz jest odpowiedzialny za to, że ktoś jest bogaty, a ktoś biedny. Ludzie popełniają morderstwa za pieniądze i to jest zdecydowania większość przestępstw. To miałem na myśli mówiąc, że narzędzie tworzy możliwości ludziom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiem ,że to miałeś na myśli bo nie znamy się od dziś.
Pieniądz czyli rzecz martwa nie może ponosić jakiejkolwiek odpowiedzialności- to jest błąd logiczny na który staram się zwrócić Twoją uwagę
Odpowiedzialność może przyjmować tylko podmiot.
I oczywiście ,że im więcej narzędzi tym więcej możliwości - nie uciekniesz przed ewolucją zwłaszcza techniczną. Smile
Piszesz ,że ''narzędzie stwarza możliwości których wcześniej nie było''. Nie ma powodu , aby obawiać się zmian. Zmiana to kolej rzeczy w naturze. Cały czas jesteśmy/istniejemy w zmianie.
Cytat:
Ludzie popełniają morderstwa za pieniądze i to jest zdecydowania większość przestępstw.

On człowiek dokonuje wyboru , aby to przestępstwo popełnić , nóż tego wyboru nie dokona i nóż też nie poniesie ewentualnej odpowiedzialności za przestępstwo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MalcolmX




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 23
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu proponuje obejrzeć najnowszy film o konsumpcjonizmie w najhardkorowszej postaci czyli USA. tytuł: What Would Jesus Buy niestety tylko angielski i znalazlem tylko na chomiku link na dole
http://chomikuj.pl/Filmochomik/DOKUMENTALNE+KONTROWERSJE/What+Would+Jesus+Buy

tytuł jest anagramem sloganu W.W.J.D czyli What Would Jesus Do w usa jest to popularny slogan swego czasu nawet w NBA gwiazdy koszykówki nosiły wstążki z WWJD. Ma on na celu przesd podjęciewm ważne j decyzji zastanowić się co by zrobił Jezus.

A propo religii, zauważyłem bardzo istotną sprawę: nawet dla laika spostrzeżenie jest oczywiste, że w krajach wysoko rzowinietych gdzie nie mareligii np. Francja, Szwecja, USA ci ludzię są puści, jakby nie mają żadnych refleksji, podróżowałem po tych krajach i miałem wrażenie, że rozmawiam z jakimiś kukłami, nie to żebym był nadwyraz religijny ale aż mi brakowało jakiejś refleksji na tych tempych mordach, żeby te grymasy zakłuciłą jakś istotna myśl... ah nieważne. Dla laików religijnych polecam na You Tube egzorcymzy Annielese Michel i w ogóle egzorcyzmy. Zadena nauka się nigy z nimi nie rozprawiła, a więc jeżeli isnieje zła strina musi być i dobra.
Ps. Wilki matematyk Pascala wyprowadziła dowód matematyczny :
Zakład Pascala (Gra Pascala) - rozumowanie przedstawione przez Blaise'a Pascala mające dowodzić, iż warto wierzyć w Boga. Pascal rozpatrzył dwa proste przypadki dotyczące istnienia Boga:

* Bóg istnieje i nagradza za wiarę życiem wiecznym.
* Bóg nie istnieje i nie istnieje życie wieczne.

Człowiek może wierzyć lub nie wierzyć w istnienie Boga. Jeśli wierzy, to traci życie doczesne (na rzecz modlitw i czynienia dobra) i otrzymuje życie wieczne, ale tylko w pierwszym przypadku. Jeśli nie wierzy, to zatrzymuje życie doczesne i traci życie wieczne. Pascal wywnioskował, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki (człowiek żyje średnio około 70 lat), a nagrodą może być życie wieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się tańcząca i wiem o tym Smile .
Okazja czyni złodzieja. Odpowiedzialność zawsze ponosi podmiot. Nie o to chodzi. Dawałabyś broń człowiekowi, który strzela na oślep w tłum ludzi? Ludzie do pieniędzy nie dorośli. Jeśli Cie to zainteresuje to przeczytaj sobie o Republice Guarani. Państwo jedyne komunistyczne w czasach nowożytnych, czyli brak pieniądza, a ludzie o wiele szczęśliwsi, nie głodni w dodatku państwo rozwijało się szybciej niż Europa. Z koczowniczych Indian w wielkie kamienne miasta w 100 lat. Jak na tamte czasy świetny wyczyn, wręcz obecnie nie do powtórzenia. Pieniądz wogóle nie jest nam potrzebny. Stało się zagrożeniem dla Europy, bo idea się szybko rozszerzyła na Europę i wysłano z Europy wojska, które wycięły w pień Guaranów. Wymordowano państwo powierzchni dzisiejszej Brazylii, a miasta sięgały kilkunastu tysięcy mieszkańców. W nowym świecie były to największe miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA
Cytat:
Dawałabyś broń człowiekowi, który strzela na oślep w tłum ludzi?


Dlaczego ja miałabym im cokolwiek dawać to oni-ludzie są podmiotami więc oni tą broń wezmą lub nie to ma być ich decyzja. Nie mogę decydować za innych ludzi i tym samym odbierać im ich podmiotowość bo tym samym czyli odbierając im możliwość decyzji odbieram im podmiotowość i odbieram im możliwość bycia odpowiedzialnym za swoje decyzje co w konsekwencji : stwarzam im niewolniczy system... dlatego uważam ,że uwagę dyskusji powinno się skoncentrować nie na odbieraniu czegokolwiek, a na refleksji jakie środki są pożądane/ sprzyjające , aby człowiek- ludzkość mogła bardziej dorosnąć -(odnoszę się do tego co napisałeś):
JA
Cytat:
Ludzie do pieniędzy nie dorośli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 12 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA w podzience za twoją prezentacje , związaną z produkcją butów dla kobiet W Indiach , chciałbym się zreważowac i mam tu taki kawałek nawiązujący do twojego nicku :
niestety kawałek JA kapeli Kobong jest nieosiągalny na tubie i na innych gównianych stronach ( gdyż jest to muza prawdziwie niezależna )
Ale zaserwuje tobie tekst :

JA

Ja ja ja ja
ja ja
ja ja ja
ja ja
ja ja
ja ja ja ja


Technicznie jest to majsztersztyk Smile , niestety rozumiany przez wąską grupe odbiorców . Jeśli bedziesz miał ochote to go zgłębisz Smile
http://www.lastfm.pl/music/Kobong/_/Ja

W zamian dam tobie inny kawałek , który został poraz pierwszy zagrany oficjalnie na żywo , podczas premiery filmu "Transpoting" w Polsce . Miny "oficjeli" musiały byc przednie Smile

Kobong - Przeciwko
http://www.youtube.com/watch?v=gNXwIY5cQU0&feature=related


W tym wszystkim najlepsze jest to , ,że wokalista najlepszej niezależnej polskiej kapeki przedawkował heroine . Kobonga widziałem nawet w programie Headbangers ball w MTV wiele lat temu , wyglądali ( dosłownie ) jakby wyszli z jakiegoś bagna , rozjebali mnie pierwszym numerem ,( powyżej) prawdziwa niezależnośc.
Tak na marginesie , znam pewną osobe która wraz ze swoją kapelą nagrywała płyte po tym jak Kobong nagrywał " Chmury nie było " . Chłopaki z Kobonga weszli i wyszli , tak to przedstawił znajomy ( wiadomośc w redakcji Smile ) Nagrali płyte w czasie krótszym niż tydzień , byli prawdzymi artystami sceny niezależnej.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 15 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YYY no zaskoczyłes mne tym zespołem... Nie znałem go. Co do JA... Powie Ci szczerze, że pomimo iż lubię ten typ muzyki to oni mi jakoś nie przypadli do gustu (chyba się trzeba wsłuchać). Nagranie JA jest na wrzuta.pl słuchając go miałem wrażenie jakbym był naćpany razem z nimi nagrywając to nagranie ^^.

Cytat:
Dlaczego ja miałabym im cokolwiek dawać to oni-ludzie są podmiotami więc oni tą broń wezmą lub nie to ma być ich decyzja.


Owszem, a Twoją decyzją jest dać lub nie dać tej broni. On ją chce akurat od Ciebie. Jego wola polega na tym czy jej użyć czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Konsumpcjonizm
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile