W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sprawdź, czy jesteś zwiedziony?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2855
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 08 Sty '10   Temat postu: Sprawdź, czy jesteś zwiedziony? Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do zapoznania się z niesamowitym przesłaniem pastora Ivora Myersa na temat tego, jakim zwiedzeniem jest PRZEMYSŁ ROZRYWKOWY i jak mało osób zdaje sobie z tego zagrożenia sprawę.

Omówiony jest tu m.in. temat, czym jest HollyWood, Harry Potter, hip-hop, hipnoza, telekineza itd.

Myers mówi również o tym, że większość chrześcijan jest nieświadomie zaangażowana w magię i czary. Dowiecie się o tym, w jaki niesamowity sposób diabeł posługuje się telewizją, by zwodzić mieszkańców ziemi (nie tylko chrześcijan).

Wykład ten bije rekordy oglądalności wśród angielskojęzycznych ludzi.


http://trojanielskasluzba.org/filmy/81-uciec-z-czarnej-dziury

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek nie odbieraj tego co napiszę jako ataku.
(I ci wszyscy inni żarliwie wyznający jakąś religię )
Właśnie skończyłem oglądać materiał zamieszczony przez Ciebie. Nic nowego, operowanie masami, pranie mózgów,karne zaglądanie do Biblii i wyrywanie pasujących fragmentów do przygotowanego spektaklu, zero konkretów( żeby chociaż zdjęcia pokazał jak wyglądał z dredami)i nic nowego- jeden "monologista". A dyskusja? Poszukiwanie? Różne wykładnie, różne przykłady, pytania, zaduma, odniesienia... No, podobno trzeba wierzyć. Pytanie brzmi w co, w kogo, i...po co? Ciągle to jeden , to drugi, to trzeci odnosi się wyłącznie do Biblii. Bo? Bo tak i koniec, czytaj a dowiesz się dlaczego tak ma być, tak mówią. Żadna to dla mnie odpowiedź, żadna.Z jednego prostego powodu.Przed pismem, Biblią i przed Jezusem też żyli ludzie.Czytałem, ale nie chcę być lepszy od nich Razz

Nie mam zamiaru dyskutować tak jak w innych "wątkach religijnych" się to dzieje (jak z orionem czy Prawdziwym). Sam sobie jestem sterem , żeglarzem i okrętem i sam sobie szukam drogi.
Gdybyś mógł się odnieść najpierw do tego co zamieściłeś a potem do tego:



Nie gwarantuję że kiedykolwiek odpowiem na ewentualnego, Twojego czy też innych użytkowników, posta.Jak napisałem, wątpię i szukam, i dobrze mi z tym Razz Nie obchodzi mnie czy ktoś jest chrześcijaninem , buddystą , ateistą czy agnostykiem. To są dla mnie tylko pojęcia i grupy zainteresowań...i tak się tym zagadnieniem też zainteresowałem.
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:49, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek napisał:
Myers mówi również o tym, że większość chrześcijan jest nieświadomie zaangażowana w magię i czary.

Czy mozna byc nieswiadomie zaangazowanym w czary i magie?
Cytat:
Dowiecie się o tym, w jaki niesamowity sposób diabeł posługuje się telewizją, by zwodzić mieszkańców ziemi (nie tylko chrześcijan).

Wykład ten bije rekordy oglądalności wśród angielskojęzycznych ludzi.

Nic nowego i za dlugo. Wiadomo od dawna, ze poprzez muzyke mozna manipulowac ludzmi. Skoro wiekszosc stacji nalezy do ludzi, ktorzy uwiklani sa w czarna magie, to wiadomo jaki wplyw na ludzi moze miec ogladanie telewizji. Nie wydaje mi sie jednak, ze ogladanie telewizji moze prowadzic do opetania.


@ Zainteresowany
Nie jestem chrzescijanka, ale pozwole sobie odpowiedziec na kilka pytan z filmiku...

Cytat:
Czy kiedykolwiek myslales o wykorzystaniu zdobytej wiedzy do rozwazan na temat swojej wiary?

Tak i wlasnie zainteresowanie nauka doprowadzilo mnie do dowodow na istnienie Boga.
Cytat:
Dlaczego Bog nie leczy amputacji?

Przyczyna okolo 90 procent amputacji sa choroby naczyn tetniczych. Pozostale 10 procent to amputacje spowodowane urazami, wadami rozwojowymi i nowotworami. Czyli przynajmniej do okolo 98 procent amputacji mogloby nie dojsc. Wystarczyloby dbac o zdrowie i nie wierzyc slepo lekarzom. To do czlowieka nalezy wybor, czy chce byc zdrowy czy nie. Pozostaja urazy... czesc przypadkow wymaga amputacji, ale sa to naprawde sporadyczne sytuacje. Dlaczego cos takiego sie czlowiekowi przydarzylo? Odpowiedz moze byc taka sama gdy ktos zapyta "dlaczego stracilem dom, dziecko itd.?" Zycie ziemskie to test, ktory mamy przejsc. Jezeli go zdamy, to czeka nas nagroda i bedziemy miec wszystko, czego potrzebujemy.

Cytat:
Dlaczego na swiecie jest tak wielu glodujacych?

Glod na swiecie jest konsekwencja chciwosci i dzialan czlowieka, a nie Boga. Czlowiek dostal od Boga wskazowki, jak uniknac tego problemu. Wystarczy, aby zasady gospodarki byly oparte na prawach islamu, a ludzie placili zakat. Problem zostanie rozwiazany natychmiast.

Cytat:
Dlaczego zle rzeczy przytrafiaja sie dobrym ludziom?

Tu jest odpowiedz:
Cytat:
29:2 Czy ludzie sądzą, że pozwolimy im powiedzieć: "Uwierzyliśmy!" - i nie będą poddani próbie?

Cytat:
3:179 Bóg pozostawi wiernych w sytuacji, w jakiej się znajdujecie, jedynie do czasu, aż On rozróżni złego od
dobrego. Bóg nie da wam poznać tego, co skryte; lecz Bóg wybiera spośród Swoich posłańców, kogo chce. Wierzcie więc w Boga i w Jego posłańców! A jeśli uwierzycie i będziecie bogobojni, to otrzymacie nagrodę ogromną.

Cytat:
2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!"

Cytat:
3:186 Wy z pewnością będziecie doświadczani w waszych dobrach i w was samych; i usłyszycie od tych, którym została dana Księga przed wami, i od bałwochwalców - wiele złego. A jeśli będziecie cierpliwi i jeśli będziecie bogobojni, to okażecie prawdziwe zdecydowanie.

Cytat:
47:31 My na pewno będziemy was doświadczać, aby poznać tych spośród was, którzy są gorliwi w walce, tych, którzy są wytrwali, i wybadać wiadomości o was.


Cytat:
Dlaczego nie ma jakichkolwiek dowodow na istnienie cudow dokonywanych przez Jezusa?

Oczywiscie, ze dowody istnieja (patrz Koran).

Pozostale pytania skierowane sa tylko i wylacznie do chrzescijan.
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:

Tak i wlasnie zainteresowanie nauka doprowadzilo mnie do dowodow na istnienie Boga.


Że zapytam, czy to też zostało przez Ciebie "przestudiowane" :

Cztery Szlachetne Prawdy i ośmioraka ścieżka ?
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowany, ten filmik to jakaś dezinformacja.Nie zakładam jednocześnie staje tutaj po stronie wierzących,żeby nie było. Jak sobie wyobrażasz ,że Jezus miałby się każdemu pokazać kto by tego pragnął?? albo ,że ma wysłuchać modlitw?? Każdych?? Totalnie złe rozumowanie!
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez pierwsze 5 minut tylko się modlą...
dalej nie wytrzymałem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Zainteresowany, ten filmik to jakaś dezinformacja.Nie zakładam jednocześnie staje tutaj po stronie wierzących,żeby nie było. Jak sobie wyobrażasz ,że Jezus miałby się każdemu pokazać kto by tego pragnął?? albo ,że ma wysłuchać modlitw?? Każdych?? Totalnie złe rozumowanie!


He he, być może złe.Nie wiem. A jak sobie wyobrażasz życie przed Jezusem i przed Biblią, czy wtedy się nie modlili? Czy inaczej Bóg wysłuchuje Indian,inaczej Europejczyków i inaczej tych , którym zmarło dziecko o które się modlili i inaczej tych co wiedzą jedynie , że jest coś takiego jak modlitwa, lub nie wiedzą, nie przywiązują wagi do "istnienia lub nieistnienia Boga"
Jak sobie wyobrażasz początek wszystkiego? Wszystko może okazać sie manipulacją, zależy jakie przyjmiemy punkty odniesienia... " Wiem, że nic nie wiem "
Jeżeli przyjmiemy , że nie było i nie ma Boga , to można przyjąć , że nie ma Szatana.Dwa problemy mniej. Zostaje życie tzw. doczesne Cool Jeżeli przyjmiemy, że Bóg istnieje to dlaczego przyjmuje się, że jest też jego przeciwnik? A skoro jest tak wszechwiedzący i tak wszechmogący dlaczego daje sobie grać na nosie jakiemuś diabełkowi? Trochę to s-f, nie ?
Dlaczego natchnął takich : Kałsznikowa, Strassmanna, Hahna....... ?

Bimi ale podjąłeś próbę Very Happy
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo.. to kawał z niego
skurwysyna.
Jednocześnie leczył ludzi i mordował ich tysiącami.
Jeśli nie będziesz posłuszny będziesz cierpiał po wsze czasy - nawet jeśli nie rozumiesz co znaczy" wieczność."
Kiedy poczytałem sobie o Ozyrysie i innych religiach zrozumiałem że to jedna bajka, tyle że opowiedziana na nowo
aby dopasować ją do zmiany sposoby życia , kultury ect.
Jeśli już w coś wierzyć to religie pierwotne.
Choć ja przestałem wcelowywać wiarę w obiekt , wyimaginowaną osobę.
Zakładam możliwość istnienia "świadomości"
która w jakiś sposób jest powiązana z naszą "świadomością.
i tyle. A to co , jak kiedy dlaczego. Zostaje pytaniami na które nie odpowiemy.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:55, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainteresowany napisał:
Ze zapytam, czy to tez zostalo przez Ciebie "przestudiowane" :
Cztery Szlachetne Prawdy i osmioraka sciezka ?

Nie, jeszcze nie dotarlam do nauk buddyjskich.
zainteresowany napisał:
He he, byc moze zle.Nie wiem. A jak sobie wyobrazasz zycie przed Jezusem i przed Biblia, czy wtedy sie nie
modlili?

Dobre pytanie. Czy Adam modlil sie do Jezusa?
zainteresowany napisał:
Czy inaczej Bóg wysluchuje Indian,inaczej Europejczyków i inaczej tych , którym zmarlo dziecko o które sie modlili i inaczej tych co wiedza jedynie , ze jest cos takiego jak modlitwa, lub nie wiedza, nie przywiazuja wagi do "istnienia lub nieistnienia Boga"

Jezeli modla sie do jedynego Boga, to Bog wysluchuje ich tak samo.
zainteresowany napisał:
Jezeli przyjmiemy, ze Bóg istnieje to dlaczego przyjmuje sie, ze jest tez jego przeciwnik? A skoro jest tak wszechwiedzacy i tak wszechmogacy dlaczego daje sobie grac na nosie jakiemus diabelkowi?

Bog nie ma zadnego przeciwnika. Szatan jest przeciwnikiem czlowieka.
Cytat:
15:26-40 My stworzylismy czlowieka z suchej gliny, z uksztaltowanego mulu.
A dziny stworzylismy wczesniej z ognia palacego.
I oto powiedzial twój Pan do aniolów: "Ja stwarzam czlowieka z suchej gliny, z uformowanego mulu.
A kiedy go uksztaltuje harmonijnie i tchne w niego z Mojego ducha, to padnijcie przed nim, wybijajac poklony!"
I poklonili sie aniolowie wszyscy razem,
Z wyjatkiem Iblisa; on odmówil przylaczenia sie do tych, którzy wybijaja poklony.
Powiedzial Pan: "O Iblisie! Cóz z toba, iz nie jestes z tymi, którzy wybijaja poklony?"
On powiedzial: "Ja nie bede wybijal poklonów przed czlowiekiem, którego stworzyles z suchej gliny, z uformowanego mulu."
Powiedzial: "Wychodz wiec stad! Jestes przeklety!
I, zaprawde, przeklenstwo nad toba az do Dnia Sadu!"
On powiedzial: "Panie mój! Udziel mi zwloki do Dnia, kiedy ludzie beda wskrzeszeni!"
Powiedzial: "Badz wiec wsród tych, którym dano oczekiwac
Az do Dnia czasu oznaczonego."
On powiedzial: "Panie mój! za to, iz sprowadziles mnie z drogi, ja bede im upiekszal to, co jest na ziemi, i z pewnoscia wszystkich sprowadze z drogi,
Z wyjatkiem tych sposród Twoich slug, którzy sa szczerze oddani."
Oto Moi sludzy! Ty nie masz nad nimi zadnej wladzy, oprócz tych sposród bladzacych, którzy pójda za toba!"

Dysputant napisał:
Jesli bóg stworzyl ludzi na swoje podobienstwo.. to kawal z niego skurwysyna.

Czemu tak emocjonalnie podchodzisz do mitologii?
Dysputant napisał:
Jesli juz w cos wierzyc to religie pierwotne.
Choc ja przestalem wcelowywac wiare w obiekt , wyimaginowana osobe.
Zakladam mozliwosc istnienia "swiadomosci"
która w jakis sposób jest powiazana z nasza "swiadomoscia.

Bo przeciez Bog nie jest osoba. To Szatan chce, aby ludzie tak mysleli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
slidexman




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Skoro wiekszosc stacji nalezy do ludzi, ktorzy uwiklani sa w czarna magie, to wiadomo jaki wplyw na ludzi moze miec ogladanie telewizji.

nie ma czegos takiego jak czarna czy biała magia
jest magia
to narzędzie
i od intencji człowieka który ją stosuje
zależy jaki kolor jej odbierzesz
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:38, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, magia to magia. Nie wiem jak to jest z biala magia, ale czarna magia istnieje i jest to rodzaj szczegolnie niebezpiecznej dla ludzi magii, majacy zwiazek z komunikacja z dzinami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 26 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zainteresowany napisał:
(...) Jak napisałem, wątpię i szukam, i dobrze mi z tym Razz Nie obchodzi mnie czy ktoś jest chrześcijaninem , buddystą , ateistą czy agnostykiem. To są dla mnie tylko pojęcia i grupy zainteresowań...i tak się tym zagadnieniem też zainteresowałem.


Filmik obejrzałem. Te sprawy nie są niczym nowym, o jakich dowiaduję się od osób poszukujących sensu życia.

W 3:16 jest przekłamanie tłumaczeniowe, ponieważ występuje tam słowo "sabbath day", a zostało to przetłumaczone na niedzielę. "Sabbath day" to dzisiejsza sobota - siódmy dzień tygodnia.

Co do filmu to stawia on słynne pytanie, że skoro istnieje Bóg WSZECHmocny, WSZECHmogący itd., to dlaczego istnieje tyle zła, chorób i biedy na świecie. Kilka lat temu modne było pytanie: dlaczego Bóg dopuścił to, co wydarzyło się w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

Z mojej strony odpowiedź jest prosta: po to, aby ukazać całemu światu czym jest zło tkwiące w człowieku. A wszystko dlatego, aby jedyny ratunek upatrywać w Jezusie i w Jego powtórnym przyjściu.

Biblia daje nam wspaniałą obietnicę, że jeśli przyjmiemy Jezusa za swojego Zbawiciela, to znajdziemy się w Jego królestwie. A kiedy przyjdzie, zabierze nas do niego. Wówczas:

Obj. 21:4
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

W filmie, który jest treścią tego wątku, jest mowa o tym w jaki sposób diabeł zwodzi całą ludzkość jeżeli chodzi o przemysł rozrywkowy. Obecnie podkreśla się niewinność Harry'ego Pottera. Jednak to wszystko jest sprytnym planem uknutym przez wroga dusz - diabła, nienawidzącego Boga i tych, którzy w Niego wierzą.

Ivor Myers, który jest mówcą w tym filmie, też kiedyś żył bez Boga i nie rozumiał również tego, czego nie pojmują ci, którzy poszukują sensu istnienia. Ja również. Ja także wierzyłem w ewolucję. W ewolucję, która dziś została rozbita w proch m.in. przez wykłady Hovinda, bądź też Veitha, dostępne w internecie.

Dla bardzo zatwardziałych ateistów, lub też agnostyków, polecam ośmiominutowy filmik ze strony - http://trojanielskasluzba.org/filmy/91-mark-finley-na-wgrzech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 26 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek
Cytat:
Kilka lat temu modne było pytanie: dlaczego Bóg dopuścił to, co wydarzyło się w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

Z mojej strony odpowiedź jest prosta:
po to, aby ukazać całemu światu czym jest zło tkwiące w człowieku. A wszystko dlatego, aby jedyny ratunek upatrywać w Jezusie i w Jego powtórnym przyjściu.

Zaprawdę dziwię się ,że odpowiedź może być dla Ciebie prosta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 26 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację. Zbyt mocno to uprościłem. Zrobiłem to jednak po to, by choć po trosze opisać z duchowej perspektywy sens tego, co miało miejsce podczas II wojny światowej. Wielu tego nie rozumie.

Bardzo dużo osób mnie pyta: gdzie był Bóg, jak mordowano tylu Żydów, Polaków, Rumunów itd.? No, gdzie był ten "twój bóg"? Zdaję sobie sprawę, że jedną "prostą" odpowiedzią nie załatwię tego tematu, zwłaszcza jeżeli miałbym na takie pytanie odpowiedzieć osobie, która podczas wojny straciła całą rodzinę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 26 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ,ale Ty nie wiesz gdzie był Bóg...powiem więcej nikt tego nie wie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 26 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Tak, magia to magia. Nie wiem jak to jest z biala magia, ale czarna magia istnieje i jest to rodzaj szczegolnie niebezpiecznej dla ludzi magii, majacy zwiazek z komunikacja z dzinami.


Bajki opowiadajmy dzieciom.
Jak chcemy mieć kontakt z magią, to najlepiej obejrzeć "Czarnoksiężnika z krainy OZ".
Magia to świetny temat na filmy.
Każdy lubi fantasy i pojedynek czarnoksiężników. Starcie magii czarnej i białej.
To bardzo podniecające jak czarodziej używa swych mocy.
Ale litości! To są bajki dla dzieci!
Zejdźmy na ziemię.
Ile wy chłopaki macie lat ? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro, Twoja postawa to efekt indoktrynacji i psychomanipulacji Made In Holywood. Dla Ciebie magia kojarzy się jednoznacznie z lataniem na miotle, ognistymi kulami i rzucaniem błyskawic.
Tylko, że w sumie to zastanów się skąd czerpiesz wiedzę o Magii? Czyżby mainstream głównie?

Niestety rozczaruje Cię w dwóch kwestiach. Pierwsza to taka, że magia istnieje i można jej używać. Druga to taka, że nie masz o niej zielonego pojęcia. Rzucanie czarów, uroków i ogólnie magia to nic innego jak zaawansowana znajomość mechanizmów działania umysłu, głównie podświadomości i wykorzystywanie jej w odpowiedni sposób. Współczesną wersją magii jest NLP.

Tańcząca, a ja wiem gdzie był Bóg.
...ale nie powiem Laughing
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 07 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sobie wyobrażę Boga takiego jak opisuje ST, to odpowiedź na pytanie (biadolenie) gdzie był Bóg gdy mordowano, gwałcono, palono wiochy etc, czemu niezapobiegł jest prosta - bo nie było to w jego interesie.

jak sobie wyobrażę Boga jakiego opisuje Nietzsche to odpowiedź jest jeszcze prostsza - bo nie:)

a jak wyobrażam sobie Boga takiego w którym pokładam nadzieję i w którego wierzę to..
nie mieszajmy Boga w nasze (ludzkie) brudne sprawy.. sorry, ale myśmy (ludzkość) sami sobie zgotowali ten los..

a magia.. magia jest wszędzie. i jest potężniejsza niż kiedykolwiek wcześniej - dzięki mediom.
moja definicja magii to świadomy wpływ na podświadomość w skrócie.
magia lubi być wspierana przez różnorakie symbole i rytuały. na nasze czasy są to loga i identyfikacja wizualna + imprezy masowe, wernisaże etc.

na dziś dzień magię (poza wspomnianym NLP) ładnie opisuje memetyka

teraz brnę w stronę umiarkowanego transhumanizmu. bo
"każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 08 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Pierwsza to taka, że magia istnieje i można jej używać. Druga to taka, że nie masz o niej zielonego pojęcia. Rzucanie czarów, uroków i ogólnie magia to nic innego jak zaawansowana znajomość mechanizmów działania umysłu, głównie podświadomości i wykorzystywanie jej w odpowiedni sposób. Współczesną wersją magii jest NLP.


Nic dodac, nic ujac =]
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cat-unit




Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:29, 05 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, jestem zwiedziony, nie muszę nawet sprawdzać.
...
Jak mawiał Carlin : "And keep thy religion to thyself"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sprawdź, czy jesteś zwiedziony?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile