W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jednolita teoria zła  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 7840
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 03 Sty '10   Temat postu: Jednolita teoria zła Odpowiedz z cytatem

Nie da sie ukryć, że mam poważny problem. Od pewnego czasu studiuje wszystkie dostepne
opracowania duchowe.Z duzym zainteresowaniem. Staram się czytać ze zrozumieniem. I nic. Wszyscy bombarduja mnie tą sama informacja.Czytam deMello, Tolla, wyrwane fragmenty świetych ksiąg, wielu iinych autrów i w kółko to samo. Chodzi mi ni mniej ni więcej tylko problem usprawiedliwiania zła.Wszyscy w kółko powtarzaja: zło
jest stanem nieuświadomionego działania, przebaczcie im bo nie wiedzą co czynią. Wszyscy ale to
wszyscy mistrzowie duchowni to powtarzaja, w kółko jak mantre. Rzoumeiem sens tego swtierdzenia.
Skorow wszystko mam miec w dupie to rzecz jasna że jest to gównem i tylez mnie obchodzi. mając
wszystko w dupie z pewnościa łatwiej się zyje.Prostaota tej koncepcji jest powalająca. Jednak
nie jestem człowiekiem który łatwo porzuca intelektualne rozważania Smile
chociażby EGO miało z tego pozywke. Nie potrafie pojąc tego, że ktoś nie jest w stanie zrozumieć
i być świadomym aktu zła.
Zła które dokonuje. Osoba wbijająca komuś nóż w plecy...nie jest świadoma nie wie co czyni,
przebaczcie jej....Dziecko nie do końca może być świadome to fakt, teraz masmedia sprawiły że trudno odróżnić
prawde od fikcji....dziecko może ie być świadome...ale osoba dorosła.....Nie .Oczywiście zaraz
wtraca się ci co twierdzą zła i dobra nie ma.Ale w tym kontekscie
nie ma również kobiet i męzczyzn, bieli i czerni etc. Wszystko mozna zrelatywizować , problem w
tym że jest to struktura myslowa podobna do fraktali....w pewnej skali gubimi wzór myslowy lub
go odnajdujemy. Nie tędy droga.Inna sprawa osoba która wciąz i wciąż świadomie wybiera zło.......jesli jest nieswiadoma i wciąz zyje w jednowymiarowym świecie czyz mozna o takiej osobie mówić , że ma wolna wolę? Tedy tez nie znajdziemy odpwoiedzi.
Może ścieżka zła prowadzi do celu w którym tkwi dobro? Czyli zabójstwo miliona ludzi prowadzi do
uratowania jednej istoty poprzez konicydnje przez te wszystkie przypadkowe encje? Toz to czysty
obłęd.
A może po prostu zło jest po prostu powierzchnią w której ludzka istota odnajduje mniejszy opór

przestrzeni....
czyli jest naturalnym kierunkiem propagacji naszych zachowań ...i w tym sensie jestesmy

nieswiadomi?
Kończąc napisał bym: panie Boże uchowaj mnie od nieświadomości i nie wódź w nieświadomośc.

P.S. Zawsze takie pozycje wzbudzają we mnie w pierwszym czytaniu ekscytacje, by po każdym

kolejnym czytaniu budzić coraz większe wątpliwości.Sa to propozycje stricte teoretyczne i na

ogół całkowicie oderwane od realiów zycia.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zło to tylko zbiór zachowań które są powszechnie nie akceptowane.
Jeśli ludzi torturował kościół to wielu wieśniaków nie uznawało ich za "złych" teraz okazuje się że byli "źli."

Kiedy człowiek podejmuje decyzję zazwyczaj ma jakiś powód.
Więc nie można "zmaterializować" zła jako jakiegoś obiektu lub
postaci , sposobu myślowego.

Kontynuując, wzory myślowe są tak samo zmienne jak i wartości do których się odnoszą.
Co się dzieje kiedy ktoś w "koło" robi źle?
Następuje pytanie:
"Czy dla tej osoby te czyny są złe?"
Jeśli tak zadajemy drugie pytanie:
"Czy posiada ona samo-wytłumaczenie swoich poczynań?"
Jeśli nie to znaczy że ktoś popełnia
działania sprzeczne z wyznawanymi wartościami , bez
pozyskiwania z tego żadnych "plusów" lub przyjemności.

Takich ludzi jest bardzo mało.
Często są oni nazywani psychicznie chorymi.

Ostatecznie:
Nie ma zła ani dobra. Istnieją tylko poglądy.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:45, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogólnym znaczeniu nie ma czegoś takiego jak zło i dobro.
Są to pojęcia całkowicie indywidualne i całkowicie zmienne. Zależne od osoby.
Np. dla jednego dobrze jest kogoś zabić i uniknąć kary, a dla drugiego dobrze aby wsadzili go za kratki.
Nawet takie elementy jak masowe kataklizmy są dobre z pewnego punktu widzenia, np. braku miejsca dla rozwoju populacji.
Podobnie zło, zazwyczaj zły jest ten kto w jakiś sposób nam zagraża, chociaż to co on robi jest dobre.
Złe jest być zjedzonym przez tygrysa, jednak dla tygrysa jest to bardzo dobre, itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalfas napisał:
Czytam deMello, Tolla, wyrwane fragmenty świetych ksiąg, wielu iinych autrów i w kółko to samo. Chodzi mi ni mniej ni więcej tylko problem usprawiedliwiania zła.

Skad ja to znam... Smile
Zachecam Cie do przeczytania Koranu od poczatku do konca. Mysle, ze rozjasni Ci sie w glowie.
Cytat:
Nie potrafie pojąc tego, że ktoś nie jest w stanie zrozumieć
i być świadomym aktu zła.

Oczywiscie, ze czlowiek jest swiadomy zla. Dopuszczajac sie zlego czynu ktorys kolejny raz zaczyna traktowac ten czyn jak cos normalnego. Po prostu zaglusza swoje sumienie. W Koranie napisane jest, ze Bog (Allah) zakleja serce ludzi, ktorzy nie chca sluchac.
Cytat:
Osoba wbijająca komuś nóż w plecy...nie jest świadoma nie wie co czyni,[...]

Jezeli jest to seryjny morderca, to najprawdopodobniej juz nie zdaje sobie sprawy, ze jest to zly czyn. Byc moze nawet czerpie z tego przyjemnosc.
Cytat:
Inna sprawa osoba która wciąz i wciąż świadomie wybiera zło.......jesli jest nieswiadoma i wciąz zyje w jednowymiarowym świecie czyz mozna o takiej osobie mówić , że ma wolna wolę?

Tak, nadal posiada wolna wole.
Cytat:
Może ścieżka zła prowadzi do celu w którym tkwi dobro?

Niemozliwe.
Cytat:
panie Boże uchowaj mnie od nieświadomości i nie wódź w nieświadomośc.

Kalfas, mysle ze jestes na dobrej drodze. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ciesz nie pierdziele.
człowiek i medycyna: jednolita teoria zła. Smile

czy to bardziej lightowe niż gośka ze swoim harpiem?
nie dla mnie

kalfas, zastanów się, czy nie lepiej byłoby zatrzymać limit 4 postów/dzień? choćby w celach prestiżowych. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje pytania i odpowiedzi, czym jest zlo.
Nie mozna na to odpowiedziec majac na uwadze jedynie "swoje dobro", czyli, nie mozna powiedziec, ze skoro rajcuje mnie mordowanie dzieci to jest to dla mnie dobre, a wiec jest to dobro, bo nalezy tez zapytac, czy jest to dobre dla dzieci.

Co do zbrodni popelnionych przez kosciol. Oczywiscie, bylo to zlo i jawne pogwalcenie dobra. Ale moze trzeba bylo wlasnie tych kilkuset lat, by ludzie to zrozumieli? Moze trzeba czytac o wykorzystywanych 18miesiecznych dziewczynkach, o stalinizmie, hitleryzmie itd. by nie doswiadczac tego na wlasnej skorze, by na wlasna reke nie szukac, co jest dobre, a co zle?

Czy to znaczy, ze czlowiek nie ma tego naturalnego rozroznienia?
Ja mysle, ze ma. Tylko latwo nim manipulowac, a i on manipuluje soba bardzo latwo. I w tym tkwi problem.

I ten nieszczesny Dekalog. Przeciez tam wszystko jest zrozumiale opisane.

Nie uwazam tez, ze zlo nalezy przebaczac. Nalezy eliminowac je ze swojego otoczenia, a ciezko to bedzie zrobic latajac ze snajperka i strzelac w potylice kazdemu, kto sie na naszej czarnej liscie znajduje. Mysle, ze bardziej chodzi o to, by smutek, zal, cierpienie, ktorego doswiadczamy na skutek zla, nie przyslonil nam faktu, ze my jestesmy dobrzy i takimi chcemy pozostac.
_________________
Nevermind.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z technicznego punktu widzenia, zło od dobra odróżnia ilość energii potrzebna do osiągnięcia zamierzonego efektu. Zło wytwarzane jest najmniejszym nakładem wysiłku człowieka. Łatwiej jest coś zniszczyć niż stworzyć. Banalne.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech, z metafizycznego, zlo jest brakiem dobra.
Ale obie te definicje niewiele nam mowia. Brakuje jakiejs zunifikowanej teorii. Moze sie takiej nie zwerbalizuje, ale mysle, ze ludzie taka definicje w sobie posiadaja.

Pewnie jest jakas psychologiczna definicja, ktora by nam wiecej powiedziala. Nie znam jej, ale wyobrazam ja sobie mniejwiecej tak: Zlo to dzialanie na rzecz naszych chwilowych zachcianek, bez zwazania na potrzeby naszego glebszego ja. To zatracenie sie w terazniejszosci bez refleksji o przyszlosci. Albo jakos tak.
_________________
Nevermind.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech napisał:
Z technicznego punktu widzenia, zło od dobra odróżnia ilość energii potrzebna do osiągnięcia zamierzonego efektu. Zło wytwarzane jest najmniejszym nakładem wysiłku człowieka. Łatwiej jest coś zniszczyć niż stworzyć. Banalne.
coś w tym jest. aczkolwiek jak patrzę na polityków wchodzących w dupę złu to nie wiem... mam wrazenie, że czerpią z tego jakąś energię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobro i zło to instrumenty do poznania prawdy- prawa uniwersalnego które jest jednakowe gdziekolwiek byś się nie znalazł.

_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:33, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
coś w tym jest. aczkolwiek jak patrzę na polityków wchodzących w dupę złu to nie wiem... mam wrazenie, że czerpią z tego jakąś energię

Wchodzenie w dupę jest przejawem chowania się za czyimiś plecami, wykorzystywaniem cudzych pomysłów. Z pewnością wymaga mniej energii niż stworzenie własnego, konstruktywnego planu i przyjęcie odpowiedzialności za jego realizację. Z tego powodu istnieją dążenia w kierunku utworzenia rządu światowego. Brak personalnej odpowiedzialności za skutki wprowadzanych przepisów, czyli przeciwieństwo tworzenia i odpowiedzialności za tworzone dzieło.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi. Kolego.Kilka rzeczy.
Po pierwsze widziałem wchodząc na forum na "main" , że wpisałeś sie w mój temat.Uradowało mnie

to w pierwszej chwili. Wiesz atencja, wszelka, raduje nasze EGo.
Przyznaje Ci racje może powinno to być w religi, aczkolwiek chciałem temat przeniseśc z rejonu

mistycznego w behawioralny.To co jest dla nas obu smutne to, to że, zanim przeczytałem twój post

już wiedziałem o czym będzie.Mało co mnie tak wkurwia jak wszelki szantaż....zwłaszcza

emocjonalny. Ujme to tak. Twoj awatar to kot w uniformie więziennym z szalikiem na szyi.
Wiesz to nawet pasuje do sytuacji bo coraz częściej odbieram cię w perspektywie krat,

uwięxnienia mysli i te klimaty....Ten szalik zielony to taki akcent ludzki w odpowiedniej

kolorystyce, bo jest również w Tobie cos co niesie nadzieje...jak w prawie każdym, zresztą

człowieku. Widzisz niektórzy pisza bo musza ja próbuje wymieniać mysli i czytam z uwaga Re:.
Nie jest to bezinteresowne bo oczekuje na posty które pchną mnie do przodu w rozwoju. Wiesz co

powoduje błysk i pojawia się zrozumienie. Bimi jedno powinno być zrozumiale dla Ciebie-
ustawianie komukolwiek limitów postów ogranicza wyłacznie Ciebie. Możesz mi ustawić limit

zero...mojej wolności nie zmienisz tym w zaden sposób. Cóz pokazywanie władzy jest ludzkie

bardzo ludzkie i w tym kontekscie Cie rozumiem. Tez często staje sie małym czlowieczkiem,

wychodzi to to ze mnie i póxniej zostaje wyłącznie wstyd.Tyle tego wstydu co KOT nomen omen

napłakał...ale jest. Czasami musimy wyjśc na wprost pewnej przestrzeni, proponuje Ci stanąc

twarza w twarz z tarcza, takiego zachodzącego słońca. Wielkie czerwone, najlepiej nad brzegiem

morza. W Holandii nie będzie z tym problemu.pomyśl wtedy że nigdy nie wiesz kiedy zamknie się ta

pewna całości na jawie i to Cię wyzwoli*.
*-Słońce użyte jest przedmiotowo nie allegorycznie prosze nie dopatrywać sie drugiego dna.

pswierq- jestem podobnego zdania w przedmiocie odniesienia sie do wszechobecnego zła....
tolerancja jast forma najwiekszej dyskryminacji....chociazby wobec własnych przekonań.
mozna tu oczywiście zaliczyć manowce...ale takie nasze zycie...ułomne. Z kościołem katolickim

zgadzam sie w niewielu kwestiach ale w tej jednej mówie z tym kościołem jednym głosem.
Najwiekszym zagrożeniem wspólczesnych czasów jest ukrywanie zła. Udawanie że go nie ma.
Ubezpostaciowienie zła, zdeformowanie rozmycie...Człowiek zacierając schemat dobro-zło
traci punkt odniesienia, traci siebie.

Darktech- zło nie jest pojęciem technicznym. pomijam sytuacje takie w których zło wymaga
niesamowitych energii nieporównywalnych z czynnieniem dobra. Pisanie że dobro wymaga wiekszej

energii i zaangażowania niż zło jest nieporozuieniem niezrozumieniem tematu.Zło nie jest zawsze

lekkie łatwe i przyjemne, czasmi jest skrajnym cierpieniem i rodzi sie w bólu.

Bimi- zastanów się czy politycy to zło....oni wchodza w dupe wyborcom okłamując ich...przy czym

udaja ze wszystko jest piekne i wzniosłe.Ale cały czas "mrugaja" z bibordów i ekranów,,,

wiesz...porozumiewawczo.... Co robią wyborcy? robią więsze zło niż politycy.
1. Udaja podobnie jak politycy, wchodzą w ta gre i odgrywaja swoja rolę w tym spektaklu.
2. Sa tak głuupi ze nie pojmuja tej gry lub wierza w obietnice...to również jest zło z tym że

nie uświadomione.

Inny problem czy istnieje czyste zło i czyste dobro z technicznego punktu widzenia....w takim

np. JP II wskazałbym bez trudu...owoce zła działań które prowadził....i co więcej był świadom że

tak a nie inaczej będzie....chyba że wierzył ślepo w cud w co ja osobiscie watpie.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co ten wątek (skądinąd ciekawy) ma wspólnego z medycyną? Chyba bardziej pasuje do sekcji " Religie, wiara, okultyzm"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:52, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysputant napisał:
Zło to tylko zbiór zachowań które są powszechnie nie akceptowane.

Obawiam się że nie.
Żywe zło, jest stanem umysłu i umyka naszej zdolności pojmowania. Nikt kto zbliży się zbyt blisko, nie pozostanie tą samą osobą.Cokolwiek miałoby to dla niego oznaczać. Tam działa zwodnicza moc w całym swoim przepychu unicestwienia. "Ciemność" jest żywym bytem, planującym i w pełni działania.Nie mówię o borucie z kopytami, to byłoby zbyt proste i mało prawdziwe.
Bimi napisał:
coś w tym jest. aczkolwiek jak patrzę na polityków wchodzących w dupę złu to nie wiem... mam wrazenie, że czerpią z tego jakąś energię Smile

Jakby podnietę ?

Gmork napisał:
I am, the servant of the power behind the Nothing

Neverending Story Clip - Entire Gmork Scene

_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brainwash napisał:

Żywe zło, jest stanem umysłu i umyka naszej zdolności pojmowania. Nikt kto zbliży się zbyt blisko, nie pozostanie tą samą osobą.Cokolwiek miałoby to dla niego oznaczać. Tam działa zwodnicza moc w całym swoim przepychu unicestwienia. "Ciemność" jest żywym bytem, planującym i w pełni działania.Nie mówię o borucie z kopytami, to byłoby zbyt proste i mało prawdziwe.


Przez całe życie byłem odległy od "bujania w obłokach" czy metafizyki ale kilka lat temu byłem świadkiem przemiany dwóch moich znajomych, która mną wstrząsnęła.
Ludziom tym nadarzyła się okazja do przekrętu, dzięki któremu zdobyli trochę pieniędzy (oczywiście czyimś kosztem).
W ciągu kilku tygodni doznali przedziwnej przemiany duchowej. Z ustatkowanych, miłych ludzi w średnim wieku zamienili się karykatury filmowych biznesmenów. Stali się wulgarni, wyzywający, kipiący wręcz pychą. Wszystkich wokół zaczęli traktować z pogardą. W ciągu kilku kolejnych miesięcy każdy z nich utuczył się o kilkanaście kilogramów!
Skromni kiedyś ludzie zaczęli żyć głownie na pokaz. Co gorsza każda ich kolejna decyzja przybliża ich finansowej autodestrukcji.
Nie byłoby w tej historii nic szczególnego (widziałem podobnych wiele), gdyby nie gwałtowność z jaką nastąpiła ta zmiana. Wyniosłem ze studiów gruntowne podstawy psychologii. Nie jestem religijny, nie przynależę do żadnego kościoła ale jestem gotów porównać tą przemianę jedynie do opętania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Dobro i zło to instrumenty do poznania prawdy- prawa uniwersalnego które jest jednakowe gdziekolwiek byś się nie znalazł.


Krótko prosto i na temat. Dobro i zło to tylko dwie strony tej samej monety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SzewczykDratewka napisał:
aro_klb napisał:
Dobro i zło to instrumenty do poznania prawdy- prawa uniwersalnego które jest jednakowe gdziekolwiek byś się nie znalazł.


Krótko prosto i na temat. Dobro i zło to tylko dwie strony tej samej monety.




Nie zgodze sie z Tym. Nie tej samej monety.To kolejny przykład zacierania róznic w celu ukrycia zła.
Może zaproponuje inaczej. Jestesmy podobno jak twierdzą niektórzy filozofowie jednym.Składamy się na rodzaj zbiorowej świadomości. I w tym faktycznie kontekscie zło i dobro
może być traktowane jako dwie strony jednego medalu...ale tylko na tym POZIOMIE.
Na poziomie jednostek istnieje tylko i wyłacznie zło i dobro.

Co do poruszonego wczesniej opetania....mam w tym własne doświadczenia i obserwacje....Czasami na starych obrazach (renesans, barok) w scenach alegorycznych widać demony...zawsze przedstawiane są w spsoób charakterystyczny. chodzi mi o oczy. Czasami odnajduje takie same oczy u innych ludzi. A te jak wiadomo są zwierciadłem duszy.
Uprzedzając kpiny.....Jako ludzie mamy rózny poziom odbioru zjawisk duchowych...po prostu nie
wszyscy wszystko widzą. Tyle.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zgodze sie z Tym.
Cytat:
mam w tym własne doświadczenia i obserwacje
Cytat:
nie wszyscy wszystko widzą
Cytat:
ja próbuje wymieniać mysli
Cytat:
Pisanie że (...) jest nieporozuieniem niezrozumieniem tematu
Cytat:
w co ja osobiscie watpie

Tobie nie jest potrzebne forum, tylko niemy tłum gapiów. Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:04, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz co robi wyrywanie z kontekstu jego treści. To są wszystko fragmenty Twoich postów. Cytaty z rożnych postów DarkTecha:
słowo w słowo!
****************
Jestem... normalnie.Trochę tendencyjny w kierunku banana, ale zajebisty.
Ponieważ ... postanowiłem. To takie dziwne.
Bije na łeb wszystkie najcudowniejsze wodotryski dnia dzisiejszego.
To w pewnym sensie jest rodzajem zabezpieczenia .
Jestem skazany na odsiadke w domu.
W mojej ocenie .... Dzieckiem ...ponieważ w założeniu odrzucona została cała chemia stosowana przez dzisiejsze kombinaty farmaceutyczno - spożywcze..
Ponieważ .. myślę dla wielu z Was ...
Dlaczego pomyślałem sobie W dość nietypowy sposób......żeby można było dokonywać agresji pod pozorem odwetu. Znalazł się sposób na oddalenie i dezintegrację.
Myślę że Niezależnie od tego,Zamierzam ... mniej więcej ...:
skorzystać z rabatu.
Technicznie jest to dość łatwe do wykonania przy dzisiejszych mocach obliczeniowych komputerów.wprost i bez żadnych ogródek .
Teraz niektóre "dzieci" dostają zielone światło dla stosowania przemocy na rodzicach.....nie używając przemocy.
Świadomość dziecka że jego niecne występki mogą zostać ukarane
Jak zawsze przy tego typu okazjach zastanawia liberalną wizję świata.


********************************************
Mógłbym taki tekst zatytułowac spowiedź Darktecha. Każde słowo, każdy wyraz jest Twój!
Nie wyrywaj nigdy z kontekstu
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiesz o co mi chodziło, więc nie udawaj. Stawiasz się ponad współrozmówcami zabawiając się we wszechwiedzącego mędrca. Nie wszyscy na tym forum mają po piętnaście lat (jak zapewne sobie wyobrażasz), więc nie przesadzaj z tym napinaniem się bez potrzeby. Polecam kursy asertywności.
Gratuluję cierpliwości w przeglądaniu moich postów. Jednak obstaję przy poglądzie zaprezentowanym kilka postów wyżej. Łatwiej jest coś zniszczyć niż stworzyć. Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3495
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:31, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie ma dobra i zla, to po co sa wiezienia ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:26, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwycięstwo relatywizmu, dobre chęci w miejsce sumienia. Very Happy

A Weird And "Evil" Commercial

_________________
Kto wyrządził rasie ludzkiej tak wiele złego ? Inimicus homo hoc fecti - " nieprzyjaciel człowieka to uczynił "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalfas napisał:

Co do poruszonego wczesniej opetania....mam w tym własne doświadczenia i obserwacje....Czasami na starych obrazach (renesans, barok) w scenach alegorycznych widać demony...zawsze przedstawiane są w spsoób charakterystyczny. chodzi mi o oczy.

A to ciekawe... Podrzuć jakieś namiary. Może i tym razem "podejrzanie genialni" artyści usiłowali przemycić konkretne informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie zło to wszystkie świadome myśli i uczynki jednego człowieka , które wyrządzają krzywdę drugiemu człowiekowi.
Ktoś by się zapytał , a czym jest krzywda? i odpowiedzieć jest banalna , krzywdą jest to co nie chciałbyś , aby Tobie uczyniono czyli (zazwyczaj zdrowy człowiek nie chcę doznawać jakiegokolwiek rodzaju cierpienia od fizycznego po emocjonalny.)

Nie wiem czy jest możliwe bycie w 100% dobrym czyli wg. mojej filozofii zawsze i wszędzie czynić dobro dla drugiego człowieka kosztem własnego jestestwa, gdyż wiadomo ego zawsze będzie chciało umiejscawiać się na pierwszym miejscu nawet postępując z pozoru czyniąc dobro ,gdyż... gdyby zajrzeć głębiej okazuję się ,że czynimy to ''dobro'' po to żeby poczuć się lepiej czyli ego znowu wygrywa.

Sami i dla swojej najbliższej rodziny nie chcemy, aby doznawali cierpienia fizycznego ani emocjonalnego, ale postępowanie , które prowadzi do czynienia krzywdy obcemu człowiekowi już nam(generalnie) nie przeszkadza, albo przeszkadza -->sumienie.

Ja zawsze podziwiam ludzi , którzy umieli, umieją poświecić swoje życie dla drugiego człowieka bo życie jest chyba największą wartością.
Czyli swoją największą wartość oddajemy drugiemu obcemu człowiekowi.
Po prostu bezinteresownie.
Miłość do drugiego człowieka jest dobrem, gdyż z miłości do niego oddajemy mu to co dla nas najważniejsze ,najwartościowsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest oś problemu. Wszyscy piszący o zle jako nieświadomym przejawie, czy tez nieuświadomionym ani słowem nie zajakuja sie na temat wyjasnienia takiego stanu rzeczy. nawet sam Jezus. W końcu jako nauczyciel winien to wyjaśnić.
To jest zasadnicza kewstia zło kreowane świadomo czy tez nie. I ni jak tego nie da sie pogodzic z rzekomą wolna wolą (Co do tej ostatniej mam watplikowsci logiczne).
A problem ten identyfikuje dwie sprawy...zbrodni i kary....bo skoro prawda jest że:
1/ zło jest nieswiadome to cały nasz system społeczny stoi na głowie, wszystkie sądy policja, zakłady karne są niepotzrebne. (woda na młyn zła Smile prawda?

2/ skoro zło jest swiadome, to cały ten system sądy, więzienia, policja nie działa w ogóle. gdyz w tym przypadku nie jest własciwym separacja ale eliminacja zła z zycia jako elementu którey jest wyłacznie separowany czasowo może ulegac dalszej propagacji.

Chyba tak....

Co do tego co mówi DarkTech...kudy mi....z szacunkiem chyle głowę przed biblistami forumowymi....wiedza straszna
...gorzej z zastosowaniem. Ale wiele osób ma tu duże wiedze.......choć wypowiadają sie lakonicznie...jak chociaż Voltar
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jednolita teoria zła
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile