W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
201? - Upadek Kapitalizmu (klip)  
Podobne tematy
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić2362
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 13901
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
humanisator




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 16 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
Humanisator, chłopie weź się w garść, albo za jakąś konkretną robotę. Bo wnioskuję, że to jest jedyny powód dla którego domagasz się bylejakości w działaniu w zamian za jednolitość płacy i bezpieczeństwo "semibezrobocia".

Tak się składa, że muszę dość ciężko pracować na nisko-płatnych stanowiskach. Rozumiem, że Ty nigdy nie pracowałeś albo siedzisz sobie za biurkiem szefa, skoro domagasz się poświęcenia i wysokiej jakości za marne grosze i brak bezpieczeństwa.

Jak już napisałem, nie mam zamiaru "wskakiwać na poziom konstancji Faraona", bajki mnie nie interesują. Cytaty słabych bajkopisarzy z resztą też.

goldbug To, że rolnicy migrowali do miast nie świadczy o tym, że praca w mieście była wspaniała, ale że życie na wsi oznaczało biedę i z nadzieją na lepsze życie próbowali czegoś innego. Tak samo jak dziesięciolecia wcześniej ludzie rzucali wszystko i płynęli w nieznane do Nowego Świata, tak samo jak w ostatnich latach 1-2 miliony opuściło Polskę by coś zarobić, a mimo to wielu zostało bezdomnymi, zaginęło czy straciło na takim przedsięwzięciu.

Tak USA XIX/XX wieku rzeczywiście miały się nieźle, jeśli pod terminem USA masz na myśli amerykańskie elity. A nie słyszałeś o wywózkach robotników na odludzia, masowych represjach i torach kolejowych, których każdy kilometr pozostawiał za sobą zwłoki robotników?

Nie chcesz zrozumieć faktu, że Twój kapitalizm wolnorynkowy nie ma prawa istnienia. Zgadzam się, że obecna gospodarka ma niewiele wspólnego z wizją rynku np. Smitha, ale to nie znaczy, że nie jest kapitalistyczna. Naturalną tendencją modelu wolnorynkowego w Twoim rozumieniu, jest właśnie samo-ukierunkowanie na pełną centralizację, do tego musi prowadzić rywalizacja, w której zawsze wygrywa silniejszy. Również istnienie represyjnego państwa jest niezbędne dla funkcjonowania kapitalizmu, gdyż jest on oparty na wyzysku (nikły procent społeczeństwa przywłaszcza sobie środki produkcji) i państwo musi nieustannie stać na straży porządku, który nie utrzymał by się długo bez policyjnych i wojskowych hord. Musi też regularnie łatać dziury wywoływane przez wewnętrzne sprzeczności kapitalizmu, wpompowując w korporacje kolejne miliardy.

Nie jestem komunistą, ale mogę Ci powiedzieć, że nie wiesz czym jest komunizm. Obecnie transfer bogactwa ma charakter wertykalny, wyłącznie bogaci mają możliwość dalszego bogacenia się.
_________________
http://minutesbeforeaftermath.wordpress.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 16 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

humanisator napisał:
Adam Polo napisał:
Humanisator, chłopie weź się w garść, albo za jakąś konkretną robotę. Bo wnioskuję, że to jest jedyny powód dla którego domagasz się bylejakości w działaniu w zamian za jednolitość płacy i bezpieczeństwo "semibezrobocia".

Tak się składa, że muszę dość ciężko pracować na nisko-płatnych stanowiskach. Rozumiem, że Ty nigdy nie pracowałeś albo siedzisz sobie za biurkiem szefa, skoro domagasz się poświęcenia i wysokiej jakości za marne grosze i brak bezpieczeństwa.

Jak już napisałem, nie mam zamiaru "wskakiwać na poziom konstancji Faraona", bajki mnie nie interesują. Cytaty słabych bajkopisarzy z resztą też.

goldbug To, że rolnicy migrowali do miast nie świadczy o tym, że praca w mieście była wspaniała, ale że życie na wsi oznaczało biedę i z nadzieją na lepsze życie próbowali czegoś innego. Tak samo jak dziesięciolecia wcześniej ludzie rzucali wszystko i płynęli w nieznane do Nowego Świata, tak samo jak w ostatnich latach 1-2 miliony opuściło Polskę by coś zarobić, a mimo to wielu zostało bezdomnymi, zaginęło czy straciło na takim przedsięwzięciu.

Tak USA XIX/XX wieku rzeczywiście miały się nieźle, jeśli pod terminem USA masz na myśli amerykańskie elity. A nie słyszałeś o wywózkach robotników na odludzia, masowych represjach i torach kolejowych, których każdy kilometr pozostawiał za sobą zwłoki robotników?

Nie chcesz zrozumieć faktu, że Twój kapitalizm wolnorynkowy nie ma prawa istnienia. Zgadzam się, że obecna gospodarka ma niewiele wspólnego z wizją rynku np. Smitha, ale to nie znaczy, że nie jest kapitalistyczna. Naturalną tendencją modelu wolnorynkowego w Twoim rozumieniu, jest właśnie samo-ukierunkowanie na pełną centralizację, do tego musi prowadzić rywalizacja, w której zawsze wygrywa silniejszy. Również istnienie represyjnego państwa jest niezbędne dla funkcjonowania kapitalizmu, gdyż jest on oparty na wyzysku (nikły procent społeczeństwa przywłaszcza sobie środki produkcji) i państwo musi nieustannie stać na straży porządku, który nie utrzymał by się długo bez policyjnych i wojskowych hord. Musi też regularnie łatać dziury wywoływane przez wewnętrzne sprzeczności kapitalizmu, wpompowując w korporacje kolejne miliardy.

Nie jestem komunistą, ale mogę Ci powiedzieć, że nie wiesz czym jest komunizm. Obecnie transfer bogactwa ma charakter wertykalny, wyłącznie bogaci mają możliwość dalszego bogacenia się.


Jeśli chłopi ze wsi przyjeżdżali do miast aby się dać ,,wyzyskiwać: (A NIKT ICH TAM SIŁĄ NIE TRZYMAŁ!) to znaczy, ze ICH STATUS SPOŁECZNY ULEGŁ POPRAWIE! Inaczej mówiąc żyło im się lepiej pod tym kapitalistycznym ,,uciskiem" niż bez niego skoro stamtąd nie spierdalali.

To, że dla was socjalistów 2x2=12 to już nie mój problem...

Obecna ekonomia nie jest oparta o nauki szkoły austriackiej, to do panów ,,ekonomów".

Zauważyłem, że różnej maści lewacy, czy socjaliści czy anarchiści strasznie motają się mieszając pojęcia kapitalizm, faszyzm, korporacje etc.

Całkiem przypadkowo faszyzm był fasadą narodowego socjalizmu, nie? A Hitler to był pazerny kapitalista, tak?

Na nasze szczęście a wasze nie, społeczeństwo odwraca się w stronę liberalizmu i kapitalizmu. Co prawda w Polsce wszyscy wiedzą co to była komuna i socjalizm ale mimo wszystko pozostałości są i trzeba uświadamiać ludzi.

PS. Trzymam za was kciuki w kolejnej budzie z faszystami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 16 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Faraon, właśnie ukazałeś to, że nie masz wiedzy z ekonomii. Faszyzm to był w Hiszpanii i Włoszech. Faszyzm jest to system korporacyjny. Narodowy socjalizm nie był faszyzmem.

Cytat:
Obecna ekonomia nie jest oparta o nauki szkoły austriackiej, to do panów ,,ekonomów".


Nie, nie jest. Jest oparta na całej szkole kapitalistycznej z austriacką włącznie. Natomiast nie ma nic o socjalizmie i komunizmie - to jest w wolnym zakresie studentów do poczytania (dla ciekawych).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
humanisator




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 16 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Jeśli chłopi ze wsi przyjeżdżali do miast aby się dać ,,wyzyskiwać: (A NIKT ICH TAM SIŁĄ NIE TRZYMAŁ!) to znaczy, ze ICH STATUS SPOŁECZNY ULEGŁ POPRAWIE! Inaczej mówiąc żyło im się lepiej pod tym kapitalistycznym ,,uciskiem" niż bez niego skoro stamtąd nie spierdalali.

To, że dla was socjalistów 2x2=12 to już nie mój problem...

Obecna ekonomia nie jest oparta o nauki szkoły austriackiej, to do panów ,,ekonomów".

Zauważyłem, że różnej maści lewacy, czy socjaliści czy anarchiści strasznie motają się mieszając pojęcia kapitalizm, faszyzm, korporacje etc.

Całkiem przypadkowo faszyzm był fasadą narodowego socjalizmu, nie? A Hitler to był pazerny kapitalista, tak?

Na nasze szczęście a wasze nie, społeczeństwo odwraca się w stronę liberalizmu i kapitalizmu. Co prawda w Polsce wszyscy wiedzą co to była komuna i socjalizm ale mimo wszystko pozostałości są i trzeba uświadamiać ludzi.

PS. Trzymam za was kciuki w kolejnej budzie z faszystami.


Przepraszam, ale Twoje wywody są tak naiwne, że nawet nie chce mi się odpowiadać. Czemu bezdomni Polacy nie wracają do domów do kraju? Nie wiesz? To proste! - bo wolą żyć na irlandzkich śmietnikach! Tak mniej więcej brzmią Twoje bajki o robotniczym raju...

Sam Hitler miał niewiele wspólnego z kapitalizmem. Ale rządząca kasta przedsiębiorców była zmuszona paść przed nim na kolana, by stłumić nadchodzący przewrót społeczny.

Tak społeczeństwo odwraca się w stronę liberalizmu, szczególnie na ulicach Aten gdzie jest najwięcej czerwonych flag od czasów defilad na Placu Czerwonym pół wieku temu Smile A może mówisz o społeczeństwie Am. Poł. czy Azji gdzie istnieją regularne czerwone armie? A może o Berlinie czy Paryżu gdzie każdej nocy płoną samochody w dzielnicach elit? To tyle w temacie.

Aha, nie jestem zwolennikiem żadnych czerwonych, bo wiem, że zabawa w komunizm państwowy kończy się prędzej czy później na autorytaryzmie, więc piszę tylko jak jest. Poza wyższą europejską klasą średnią nie widzę jakoś masowego nawracania się na kapitalizm...
_________________
http://minutesbeforeaftermath.wordpress.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Faraon

jezeli wszystko na ziemi bedzie nalezec do jednego wlasciciela - to tez bedzie kapitalizm - czy o taki kapitalizm ci chodzi?
kapitalizm dziala w warunkach wolnego rynku, ktorego mim zdaniem nie ma
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czym ty gadasz? Oczywiście, że rodząc się z jakimś problemami zdrowotnymi w Koziej Wólce twoje życie i szanse nie będą tak samo "wspaniałe" jak kogoś z Los Angeles, urodzonego w dobrej rodzinie z aparycją Brada Pita. Idź za to obwiniać Bozie, a nie utożsamiać to z kapitalizmem. Tak samo z tymi wyjazdami z Irlandią ... to że ktoś wylądował jako bezdomny, nieczęsto z własnej winy pociągając z gwinta i istnieje taki mniejszościowy odsetek automatycznie nie neguje tego, że większość z tych którzy wyjechali chwali sobie te wyjazdy. Jak widać w swojej utopijnej lewackiej wizji dla ciebie taki margines jest wystarczający. To samo z USA gdyby tak wszystko kręciło się wokół tego jak dobrze miały elity ... nikt by tam jechał zostając w swoich lokalnych obórkach. USA dzięki temu, wyrosło w przeciągu półtora wieku na najbogatszy kraj na świecie ... American Dream był jak najbardziej realny i masz mnóstwo przykładów gdzie emigranci zaczynając od pucybuta, poprzez ciężką pracę dorabiali się fortun. To, że poprzez swojej innowacyjności jak np. Edison, czy Ford, dzięki któremu tysiące robotników było stać na własny samochód, dobra itp. doszli do swojego majątku, to niby ma być powód do tego aby udowadniać jak wiele byli wyzyskiwani przez elity. Give me a break! Tak było do czasu wprowadzenia FED i centralnej bankowości oraz podatków, de facto SOCJALISTYCZNYCH fundamentów, dzięki którym "lichwokomuna" zaczęła właśnie budować system, w którym awans zwykłych ludzi i umacnianie się klasy średniej był utrudniany. Tylko, że jest to nic innego jak socjalistyczne pryncypia, gdzie paru komuchów samych będzie spijało śmietankę, resztę czyniąc po równo biednym i udadniając jak to zwalczono elity. O czym my tu rozmawiamy ... socjalizm sypie się na naszych oczach, skompromitowana idea. Nadal mylisz "lichwokapitalizm" z kapitalizmem, którego nie wiedziliśmy na własne oczy od lat.

Centralizacja ma właśnie miejsce, nie dzięki prawdziwemu kapitalizmowi, w której nawet stare koncerny upadają, gdyż narażone są na ciągłą innowacyjność ze strony nowych firm, tylko dlatego, że wprowadzane są "socjalistyczne" ograniczenia, regulacje i podatki nakładane na przedsięwzięcia rywalizujące ze status quo i państwowymi monopolami.

Cytat:
Tak społeczeństwo odwraca się w stronę liberalizmu, szczególnie na ulicach Aten gdzie jest najwięcej czerwonych flag od czasów defilad na Placu Czerwonym pół wieku temu A może mówisz o społeczeństwie Am. Poł. czy Azji gdzie istnieją regularne czerwone armie? A może o Berlinie czy Paryżu gdzie każdej nocy płoną samochody w dzielnicach elit? To tyle w temacie.


Stary na ulicach Aten to mają naoczny przykład jak ich socjalistyczne utopie walą się na ich oczach. Przecież Grecja to był kurwa bastion socjalizmu ... jak widać masz dowód, że nie ma nic za darmo. Nasłuchali sie opowiastek ich polityków jak to dostaną gruszki na wierzbie za nic. Przy okazji całe te środowiska polutyków powiązane z "lichwiarzami" z Goldman Sachs.

Zajebiście zastąpmy "system wolnorynkowy", który de facto obecnie nic z wolnym rynkiem nie ma wspólnego strukturą autorytarnych kacyków generalicji czerwonych armii Laughing ... widać, że jesteś nastoletnim pojebusem, którego tak naprawdę nie interesuję rozwiązanie tylko spalenie samochodu sąsiada bo tak się składa ma lepszy od ciebie i argumentowania to tym, że jakiś dykciarz jest bezdomny. Rzekomo w wyniku "systemu wolnorynkowego".

@hombre
Dał przykład anarchizmu pierdoląc o czerwonych kacykach i rozpierdzielaniu szyb sąsiadów ... prawdziwy anarchizm to miałeś na preriach USA XIX ... zero podatków. Wild Wild West! I taki Anarchizm działał czyniąc USA od poziomu zero najbogatszy kraj na świecie. Wasz anarchizm tak naprawdę osycyluje blisko lewackiego zamordyzmu i mentalności psa ogrodnika.
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hombre




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

humanisator trzymaj się, ja już starałem się prowadzić z nimi konstruktywną polemikę w paru tematach(Faraon, goldbug, jabba itp. - "znawcy"), lecz niestety są to jednostki kierującą się takową ignorancją, że sposób na ten rodzaj wymiany zdań staje się niemożliwy. Szczególnie dobitna jest ich wiedza o anarchizmie i tym podobnych ideach, gdzie "oni przecież wiedzą lepiej - bo tak i koniec" Rolling Eyes
_________________
www.anarchista.org
"Ludzi przede wszystkim należy przekonać; oświetlenie umysłów jest najlepszą rewolucją" - Pierre Joseph Proudhon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

humanisator napisał:
Cytat:


Jeśli chłopi ze wsi przyjeżdżali do miast aby się dać ,,wyzyskiwać: (A NIKT ICH TAM SIŁĄ NIE TRZYMAŁ!) to znaczy, ze ICH STATUS SPOŁECZNY ULEGŁ POPRAWIE! Inaczej mówiąc żyło im się lepiej pod tym kapitalistycznym ,,uciskiem" niż bez niego skoro stamtąd nie spierdalali.

To, że dla was socjalistów 2x2=12 to już nie mój problem...

Obecna ekonomia nie jest oparta o nauki szkoły austriackiej, to do panów ,,ekonomów".

Zauważyłem, że różnej maści lewacy, czy socjaliści czy anarchiści strasznie motają się mieszając pojęcia kapitalizm, faszyzm, korporacje etc.

Całkiem przypadkowo faszyzm był fasadą narodowego socjalizmu, nie? A Hitler to był pazerny kapitalista, tak?

Na nasze szczęście a wasze nie, społeczeństwo odwraca się w stronę liberalizmu i kapitalizmu. Co prawda w Polsce wszyscy wiedzą co to była komuna i socjalizm ale mimo wszystko pozostałości są i trzeba uświadamiać ludzi.

PS. Trzymam za was kciuki w kolejnej budzie z faszystami.


Przepraszam, ale Twoje wywody są tak naiwne, że nawet nie chce mi się odpowiadać. Czemu bezdomni Polacy nie wracają do domów do kraju? Nie wiesz? To proste! - bo wolą żyć na irlandzkich śmietnikach! Tak mniej więcej brzmią Twoje bajki o robotniczym raju...

Sam Hitler miał niewiele wspólnego z kapitalizmem. Ale rządząca kasta przedsiębiorców była zmuszona paść przed nim na kolana, by stłumić nadchodzący przewrót społeczny.

Tak społeczeństwo odwraca się w stronę liberalizmu, szczególnie na ulicach Aten gdzie jest najwięcej czerwonych flag od czasów defilad na Placu Czerwonym pół wieku temu Smile A może mówisz o społeczeństwie Am. Poł. czy Azji gdzie istnieją regularne czerwone armie? A może o Berlinie czy Paryżu gdzie każdej nocy płoną samochody w dzielnicach elit? To tyle w temacie.

Aha, nie jestem zwolennikiem żadnych czerwonych, bo wiem, że zabawa w komunizm państwowy kończy się prędzej czy później na autorytaryzmie, więc piszę tylko jak jest. Poza wyższą europejską klasą średnią nie widzę jakoś masowego nawracania się na kapitalizm...


Widziałem więcej podczas ostatniego wiejskiego jarmarku.

Wasza naiwność związana z wyglądaniem jakiejś socjalistycznej rewolty, która ogarnie Europę jest tak samo naiwna jak sądzenie, że run na jeden bank spowoduje załamanie całego systemu banków centralnych Bad Grin

Mówicie o ignorancji a według was wszędzie jest kapitalizm, w USA w Grecji, w Polsce etc.

Tymczasem mam argument nie do obalenia.

Kapitalizm był systemem w którym nie było związków zawodowych -FAKT, który sami na okrągło powtarzacie

W Grecji ok. 60 zawodów wymaga wstąpienia do związku aby w ogóle móc w nich pracować. - co biorąc pod uwagę fakt 1 który sami stwierdzacie na każdym kroku udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że w Grecji nie ma kapitalizmu tylko socjalizm.

No ale poza moim pierdoleniem to związki są wspaniałe prawda?

Taki Ziętek w Polsce, kapłan Solidarnośći, ani to się do polityki nie miesza, baranek normalnie.

A państwowe zakłady, których tak bronicie gdzie zarobki 3500 pln są normą na najniższych stanowiskach i to uderza w cały rynek bo pomijając to, że Ci ludzie też są konsumentami to Ci wszyscy, którzy zarabiają 1300 w marketach płacą nierynkowe ceny windowane przez związkokrację, która urasta do rangi nowych burżujów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziętek nie jest z Solidarności chłopcze. A co do reszty się wypowiadać nie muszę Smile... chociaż do tego się odniosę...

Cytat:
A państwowe zakłady, których tak bronicie gdzie zarobki 3500 pln


Może o górnikach mówisz? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:54, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Ziętek nie jest z Solidarności chłopcze. A co do reszty się wypowiadać nie muszę Smile... chociaż do tego się odniosę...

Cytat:
A państwowe zakłady, których tak bronicie gdzie zarobki 3500 pln


Może o górnikach mówisz? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


KGHM kotku, KGHM.

ostatnio ostro działacie w sprawie ENERGI, a to jeszcze gorzej bo prywatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:04, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co z tym KGHMem?
Że tam niby górnicy zarabiają 3500 zł na rękę Very Happy?? To ja tam do pracy idę, bo u mnie na Śląsku jak górnik dostanie 2000 zł na rękę to skacze ze szczęścia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 18 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
I co z tym KGHMem?
Że tam niby górnicy zarabiają 3500 zł na rękę Very Happy?? To ja tam do pracy idę, bo u mnie na Śląsku jak górnik dostanie 2000 zł na rękę to skacze ze szczęścia Very Happy


Cytat:
W 2007 r. w powiecie polkowickim, gdzie jest największa koncentracja kopalń KGHM, średnia płaca wyniosła 5200 zł (średnia krajowa wynosiła wtedy niecałe 2700 zł). Rodziny pracujących w kombinacie mają po kilka samochodów, więc od warsztatów samochodowych i stacji benzynowych aż się w powiecie roi. Lokalny SKOK, by przyciągnąć klientów, ma w nazwie hasło "Miedziowy grosik", ale powinno być raczej "Milionik


Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743.....z0oH5WStrd

Sorry ale to są ci wasi związkowcy tak uciskani...
Cytat:

Na 46 etatów związkowych spółka płaci 7,1 mln zł rocznie. Trzech związkowców zasiada w radzie nadzorczej KGHM z wyboru załogi, za co dostają ekstra od 86 do 89 tys. zł rocznie (w 2008 r.). Józef Czyczerski, szef miedziowej "S", który ma wykształcenie średnie techniczne, zarobił w 2008 r. 182 tys. Leszek Hajdacki, zastępca Zbrzyznego - 249 tys. zł.


Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743.....z0oH63dhBR

No a ludzie zarabiający 1300pln nie pójdą palić opon pod sejm więc nie są atrakcyjnym targetem dla rządu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:43, 18 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do związków to inna sprawa. To, że czołowi związkowcy mają kasę to jest prawda, ale do związków należą setki osób, które za przynależność nie dostają nic.
Idź powiedz górnikowi KGHM, że zarabia 5200 zł to dostaniesz po mordzie dzieciaku. Średnia płaca górników kopalń węgla na Śląsku jest koło 5500 zł (dane na 2007 r!), a mało który górnik dostaje więcej jak 2200 zł (teraz!). Jak mówiłem, cieszą się mając 2000 zł - rzecz jasna mówię o pracownikach pracujących na ścianie, czyli tych co zarabiają najwięcej! Ci co pracują na innych stanowiskach zarabiają jeszcze mniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hombre




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 18 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dał przykład anarchizmu pierdoląc o czerwonych kacykach i rozpierdzielaniu szyb sąsiadów ... prawdziwy anarchizm to miałeś na preriach USA XIX ... zero podatków. Wild Wild West! I taki Anarchizm działał czyniąc USA od poziomu zero najbogatszy kraj na świecie. Wasz anarchizm tak naprawdę osycyluje blisko lewackiego zamordyzmu i mentalności psa ogrodnika.


Właśnie w takich momentach irytuje mnie to, że takie jednostki jak ty "goldbug" reprezentują ten sam gatunek co ja i to mnie wręcz przeraża. Jednak przez trochę już lat mojego życia zrozumiałem to, jak poziom edukacji, włączając w to mentalność - kreuje światopogląd człowieka. Niestety w wyniku danych czynników, tworzą się najbardziej przerażające swoim tokiem myślenia osobniki. Ja nie mam zamiaru cię tym tekstem obrażać, lecz po prostu mam nadzieję, że dam ci coś do zrozumienia - choć i nawet w to wątpię...
_________________
www.anarchista.org
"Ludzi przede wszystkim należy przekonać; oświetlenie umysłów jest najlepszą rewolucją" - Pierre Joseph Proudhon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:39, 20 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Co do związków to inna sprawa. To, że czołowi związkowcy mają kasę to jest prawda, ale do związków należą setki osób, które za przynależność nie dostają nic.
Idź powiedz górnikowi KGHM, że zarabia 5200 zł to dostaniesz po mordzie dzieciaku. Średnia płaca górników kopalń węgla na Śląsku jest koło 5500 zł (dane na 2007 r!), a mało który górnik dostaje więcej jak 2200 zł (teraz!). Jak mówiłem, cieszą się mając 2000 zł - rzecz jasna mówię o pracownikach pracujących na ścianie, czyli tych co zarabiają najwięcej! Ci co pracują na innych stanowiskach zarabiają jeszcze mniej.


Ta informacja jest nadal aktualna. W KGHM zarobki nie spadły. Cytujesz jakieś dane dot. innych kopalń podstawiając moje liczby, gz.

Kompromitujesz się, bo KGHM to nie kopalnie węgla na Śląsku jak tobie się wydaje tylko miedzi i przy okazji wytwórcy srebra. Legnica, Lublin, Głogów etc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 20 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, podstawiłem dane z kopalń węgla i Ci pokazałem jak wygląda rzeczywistość.

Cytat:
Kompromitujesz się, bo KGHM to nie kopalnie węgla na Śląsku jak tobie się wydaje tylko miedzi i przy okazji wytwórcy srebra. Legnica, Lublin, Głogów etc.


Czy Wy wszyscy zwolennicy Korwina macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:05, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Robotnicy pochodzili z chłopskich rodzin i przenosili się do miasta w poszukiwaniu lepszego życia. I to dla nich było lepsze życie, bo jeśli nie to po co się przenosili?!?

No tak. Dzisiaj zresztą jest podobnie; sklepikarze zamykają sklepy i zatrudniają się w supermarketach.
I to dla nich było lepsze życie, bo jeśli nie to po co się tam zatrudniają?!? Laughing

M8, byłeś, jesteś i pozostaniesz jednym z najgłupszych forumowiczów. O ile nie najgłupszym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
M8 napisał:
Robotnicy pochodzili z chłopskich rodzin i przenosili się do miasta w poszukiwaniu lepszego życia. I to dla nich było lepsze życie, bo jeśli nie to po co się przenosili?!?

No tak. Dzisiaj zresztą jest podobnie; sklepikarze zamykają sklepy i zatrudniają się w supermarketach.
I to dla nich było lepsze życie, bo jeśli nie to po co się tam zatrudniają?!? Laughing

M8, byłeś, jesteś i pozostaniesz jednym z najgłupszych forumowiczów. O ile nie najgłupszym.


Strasznie z dupy porównanie.

M8 ma rację. Skoro ktoś się przenosił nie pod przymusem i nie uciekał spod ucisku kapitalisty to znaczy, że miał lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny intelektualista się odezwał. Smile
M8 ma rację tak samo jak i ty - obaj w obrębie waszych małych móżdżków ogarniających jedynie proste schematy.

zrozumcie barany, że (posłużę się metaforą) nie po to hitler robił żydom piekło w europie i organizował przewozy aby nie spierdalali do palestyny.
tak samo z tymi waszymi chłopami. przenieśli się do miasta bo to robi niewolnik gdy jego pan zapragnie przenieść sobie produkcję ze wsi do miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:10, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam. Ja tylko lubię takie pogadanki z lewakami którzy sami nie wiedzą o co szczekają.

Bimi to źle świadczy o twojej argumentacji skoro argumentom odnoszącym się do rzeczywistości przeciwstawiasz metaforę. Tzn. świadczy o ich słabości.

Przy czym nie mówię o przykładzie z marketem ale o naszym z chłopstwem i wrednym kapitalistom. Tak masz w swoim podręczniku do dezinformacji? Rzucić metaforę dla podanego argumentu i przenieść dyskusję na nieco zmieniony kierunek? Hehe nie ze mną te numery.

Tak więc niech ktoś udowodni, obojętnie kto fałszywość tej tezy:

Skoro chłopi przyjeżdżali do miast aby pracować w fabrykach a nikt ich tam nie wywoził pod przymusem ani nie trzymał ich siłą to znaczy, że ich status materialny dzięki temu się poprawił.
Cytat:

tak samo z tymi waszymi chłopami. przenieśli się do miasta bo to robi niewolnik gdy jego pan zapragnie przenieść sobie produkcję ze wsi do miasta.



Fabryki w XIX wiecznej wsi?
scratch
Może jeszcze pańszczyzna i przywiązanie do ziemi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybacz, ale polemika z takim głąbem jak ty obrażałaby mój intelekt.

pozostań przy tym że kapitalizm to jest to - ułatwi ci to życie.
a mnie o nic nie pytaj - szkoda twoich postów.
nie skumasz odpowiedzi, choćbym nawet próbował ci to ułatwić używając metafor przeznaczonych dla 6 latka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W XIX wiecznych wsiach nie było fabryk. W przykładzie którym mowa mamy sytuację taką:

Chłop wyjeżdża do miasta gdzie jest fabryka.
We wsi nie ma fabryki bo ich wtedy tam nie było.
W XIX wieku nie było już pańszczyzny ani przywiązania chłopa do ziemi.

Bimi powiedz, że się poddałeś bo zabrakło ci metafor a nie chrzań głupot. Dla mnie jeśli ktoś potrzebuje do udowodnienia swojej tezy metafor, po prostu przegrał.

Cytat:
tak samo z tymi waszymi chłopami. przenieśli się do miasta bo to robi niewolnik gdy jego pan zapragnie przenieść sobie produkcję ze wsi do miasta.

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:23, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biedaku, marny z ciebie kapitalista jeśli nie kumasz że produkcja żywności to taki sam biznes jak produkcja stali.

a gdybyś miał wątpliwości imbecylku: nie w sensie metaforycznym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:24, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
biedaku, marny z ciebie kapitalista jeśli nie kumasz że produkcja żywności to taki sam biznes jak produkcja stali


Aha czyli przeniósł ,produkcję' ziemniaków ze wsi do centrum miasta?

koniec postów - możesz mi ,,opciąć" do 1 to nie będzie mnie kusiło żeby odpisywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 24 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech ci będzie że tak - przeniósł produkcję ziemniaków.

a teraz idź, pochwal się mamie że zabrakło mi argumentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


201? - Upadek Kapitalizmu (klip)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile