W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Moje pierdoly  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
70 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 312679
Strona:  «   1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 287, 288, 289   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 04 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto obejrzecc raz jeszcze ...

X. Postacie współczesne: Jan Zbigniew Potocki cz.1



Cyganie. Historia w 12 minut. Narody, które warto poznać.



Cnotliwy koksu - Zawisza Czarny. Historia Bez Cenzury



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 05 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświęcim: Najazd żydowskich wampirów, zdrada władz RP
Opublikowano 04/05/2019

[img]https://forumemjot.files.wordpress.com/2019/05/d5lek8ux4aa9tds.jpg?w=640&h=405[/img]
Straszne widoki żydowskich ludożerców na Naszej Polskiej Ziemi!

Oprócz obowiązku obrony Polski przed tymi piekielnymi zbrodniarzami, mamy również obowiązek oddania pod sąd polowy zdrajców: Dudy, Morawieckiego Błaszczaka, inni ….oraz głównych dowódców wojska i policji.

Kara może być tylko jedna: LATARNIA! / Redakcja Gazeta Warszawska



12. Zawiadomienie do prokuratury: A. Duda – zdrada stanu …(+Pugna+)… Wnoszę o ściganie prezydenta „Izraela”
http://www.gazetawarszawska.com/index.ph.....ta-izraela

Minister J. Gowin, zdrada stanu – zawiadomienie do Prokuratury …Created on 18 April 201813.

Minister J. Gowin, zdrada stanu – zawiadomienie do Prokuratury …(Okupacja żydowska w Polsce)Niniejszym publikujemy treść zawiadomienia do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o przestępstwie zdrady stanu, którego dopuścił się wicepremier minister Jarosław Gowin – treść poniżej. Jest to …Created on 29 March 201814.

To nawet nie skandal, to ZDRADA! Potajemnie zmieniana jest pod dyktando Izraela ustawa reprywatyzacyjna! …(Judaism & Islam)… Holokaustu i inni goście żydowscy w Polsce nie są zagrożeni karami wynikającymi z ustawy, a Polska ma bardzo surowe prawo karzące antysemityzm. za: wp.pl http://dzienniknarodowy.pl/nawet-skandal.....tyzacyjna/ …Created on 19 March 201815.

Zdrada! …(Judaism & Islam)Izrael zakłada, że TK chodzi na żydowskim sznurku i ogłosi wyrok wg. żydowskich wymagań. Red GW. ========================= Jest reakcja Izraela na decyzję Dudy „Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić …

1. SPOTKANIE KOMENDANTA POLICJI Z Z-CA DYREKTORA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI MARSZU ŻYWYCH …(Okupacja żydowska w Polsce)Policja polin otwarcie ochrania terrorystów i okupantów żydowskich w Polsce. „Marsze żywych” to hordy żydowskich najeźdźców atakujących Naszą Ojczyznę. Polacy muszą podjąć kroki zbrojne przeciwko żydom …Created on 07 December 20182.

Antypolski charakter “marszów żywych” tłumaczenie na jęz. polski. …(Okupacja żydowska w Polsce)… tej książce mnie przeraziły. Ta książka, żydowskiej autorki, w dużej mierze potwierdza najbardziej cyniczne i skrajne polskie poglądy o charakterze i motywach tych izraelskich wizyt i “Marszów żywych”. …Created on 11 April 20183.

W CZWARTEK PREZYDENCI POLSKI I IZRAELA WEZMĄ UDZIAŁ W MARSZU ŻYWYCH …(Okupacja żydowska w Polsce)W czwartek 12 kwietnia prezydenci: Polski Andrzej Duda i Izraela Reuven Rivlin wezmą udział w Marszu Żywych organizowanym przez International March of the Living na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego …Created on 11 April 20184.

Terror żydowski w Polsce – Marsz żywych 2014. …(Okupacja żydowska w Polsce)… – dzień po cyrku watykańskim, ale w ramach wspólnego święta żydów i wojtylian “Yom Hashoah”- odbył się tzw. „Marsz żywych”. Cechą tego kolejnego rytuału demonstrowania żydowskiej dominacji na polskiej .

___________

https://gazetawarszawska.com/index.php/o.....a-wladz-rp

https://forumemjot.wordpress.com/2019/05.....more-65841


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 05 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KACZYŃSKI SKŁADA HOŁD IZRAELOWI I BOGU JAHWE ?!

Obejrzyjcie i posluchajcie to co mowi ten koszerny skurwysyn i sprobujcie sie nie wqurwic !!!!

https://www.facebook.com/tvpolskapl/videos/412077359623289/

...........................................................

Fraszke,ktora znajdziecie ponizej napisalem w wiezieniu.Jest gdzies w listach "patykiem pisanych".
Tu bedzie ja latwiej znalezc.Nasz bohater to zawodowy holo-klamca i fantasta Elli Wisel.



Na stacji :Bzdura Wierutna
gdzies w bialowieszczanskim powiecie
Zyl Elli ,ktory okrutnie
chcial umiec grac na klarnecie

Do pracy sie jakos nie garnal
bo-prawde mowiac-nie musial
A wszystkie swoje wydatki pokrywal z kieszeni.
...Tatusia...

Tate byl wazny w powiecie
i chodzil w odswietnej kufajce
Bo tate figura byl wazna
w lokalnej "czerezwyczajce"

"Posluchaj mnie ,bojczik,uwaznie,
Bialystok to przeciez nie Krakow
Ty rzuc ten klarnet w cholere
i zapisz sie.Choc do strazakow...

Posluchal nasz Elli porady
i nawet mu sie spodobalo:
Aktywnie i zywo lal wode
i tak mu to jakos zostalo

Zostalo na zawsze ,niestety,
choc cialo juz dzisiaj nie mlode
Gdy tylko ktos powie"ogien"
nasz Elli zaczyna lac wode...

I wszystko nasz Elli pamieta
lecz jakos wyszlo mu z glowy
Zapisac sobie na rece
swoj numer strazacki,sluzbowy...


W wiezieniu w Junee 2016

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.....a..#p55020

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:26, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe i zmusza do zastanowienia chociaz przez chwile...Byl kiedys taki fim z Harissonem Fordem ,w ktorym on wlasnie ukrywal sie w takiej wiosce Amishow...

Amish population grows by 1,000 a year, despite Lancaster County's urban sprawl, development

[img]https://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/lancasteronline.com/content/tncms/assets/v3/editorial/c/a1/ca10a73e-84ce-11e5-b12b-87d52142a187/563d1e3d9f29c.image.jpg?resize=1200%2C804[/img]
Amish children sit in a horse-drawn wagon near East Eby Road as their father loads small pumpkins in this 2015 photo.
RICHARD HERTZLER | Staff Photographer

Lancaster County’s fast-growing Amish population recently exceeded the 33,000 mark as the farming-oriented Plain sect continues to flourish despite the encroachment of urban sprawl.

The Amish, who typically have large families and drive horse-drawn vehicles and farm equipment, are growing so strongly that they accounted for an estimated 41% of the county’s overall population growth last year.

Amish population in Lancaster County, by the numbers: What are the trends? [Q&A]

The U.S. Census Bureau says the county added 2,503 people in 2018. Scholars who track the local Plain community say about 1,020 of them were Amish.

Lancaster County’s ability to accommodate the burgeoning Amish population has become an issue in Manheim Township, where the commissioners will soon decide whether to allow the development of a 75-acre housing and commercial project, called Oregon Village, in the midst of a thriving, centuries-old Amish community.

Lancaster County’s Amish population reached 33,143 in 2018, up 3.2%, from the previous year, according to Elizabethtown College researchers. Last year’s growth was typical of what’s happened in recent years.

Elizabethtown College’s Young Center for Anabaptist and Pietist Studies bases its estimates for the Lancaster County settlement on a church district directory and Amish newspapers. (Lancaster County Amish comprise 87% of the entire Lancaster County settlement, which includes parts of neighboring Chester and York counties.)

Since 2014, Lancaster County Amish have grown annually by over 1,000 a year, on average, and at a 3.9% rate. That compares to a much slower 0.5% rate for the county as a whole. Overall, the county is growing by about 2,500 people a year.

Although some Amish families do leave Lancaster County, their population here doubles about every 20 years. In 1970, the Lancaster County portion of the local Amish settlement numbered about 7,000. That climbed to about 12,400 by 1990 and 16,900 by 2000. It has just about doubled since then.

Development’s impact

At a hearing before the Manheim Township commissioners this week, Donald Kraybill, an authority on Amish culture and senior fellow emeritus at the Young Center, testified that there is a large Amish community in the vicinity of the village of Oregon, and some oppose the project, although they choose not to speak up out of a faith-based reluctance to participate in government.

[img]https://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/lancasteronline.com/content/tncms/assets/v3/editorial/2/2a/22a69a5e-c76e-11e8-9a64-a3c732fc370c/5bb5618fa0b02.image.jpg?resize=1200%2C685[/img]
Two Amish women travel by horse-drawn carriage through the Manheim Township village of Oregon on Oct. 3, 2018. In the background is Reflections restaurant.
Suzette Wenger


Kraybill estimated that 1,200 Amish adults and children live within a 2-mile radius of Oregon. They consist of 246 households and belong to eight church districts in an area that stretches from Lancaster Airport, east of Route 501, to Leola, north of Route 23. Another four households are Old Order Mennonites who use horse and buggy.

Kraybill based his estimates on a church district directory and a map, prepared by the Geographic Information System division of the Lancaster County Information Technology Department. The map shows 44 parcels farmed by, but not all owned by, Amish and Older Order Mennonite farmers within a couple miles of Oregon.

Kraybill said members of the Amish community told him they are worried that the development, if built, would increase car and truck traffic on narrow back roads and add to the risks of operating slower-moving, horse-drawn vehicles.

[img]https://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/lancasteronline.com/content/tncms/assets/v3/editorial/d/70/d70277fe-c811-11e8-8476-53aff5a15a80/5bb67453b4bbb.image.jpg?resize=1200%2C545[/img]
Horse-drawn buggies in Lancaster County make up a funeral procession in October 2018.
Richard Hertzler


Kraybill said heavy traffic is disruptive to Amish life. The Amish are highly social and rely on buggies and carriages to attend worship services, weddings, funerals and other activities in their tight-knit communities. Many children walk along back roads to attend the 11 one-room schools near Oregon.


Czytaj dalej:
https://lancasteronline.com/news/local/a.....ae642.html
...................

"THE (ZYDOWSKI) NYT HAS NOT APOLOGIZED FOR THE ANTISEMITIC CARTOON!" Laughing



Dziekuje, jr.
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:47, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Miał matkę, wykształconą Żydówkę, którą rodzice wydali za mąż za prostego kaprala. Brał on udział w I wojnie światowej, nabawił się syndromu stresu pourazowego - PTSD."
(Fragment korespondencji od czytelnika.)

No... gdyby to sie udalo udowodnic to by byla bomba Smile

Brat Papieza



..............................
Moj tekst pochodzi co prawda sprzed 9-ciu lat ale po wpisaniu nowych nazwisk nie traci na swojej aktualnosci...
JUR



Telefon...

"Kuba...?A jesli Kuba to kto mowi...?



by Jerzy Ulicki-Rek » 27 Apr 2010 01:44 pm


-Kuba..?

-A jesli Kuba to kto mowi..?

-Kuba,powiedz temu co ci trzyma sluchawke przy uchu ,zeby ja troche przesunal….Wiem ,ze to sobota I coraz trudniej o dobrego szabes –goja ale przeciez za darmo tego nie robi…Co mowiles?...

-Powiedzialem…teraz lepiej?

-Calkiem dobrze ..-To kto mowi?...

-Kuba,poczekaj..teraz ten mmoj cost u wyrabia…Slyszysz mnie?

-Slysze ale o co chodzi?

-Kuba to ty?

-Moze ja a kto mowi?

-Beniek….Rappaport.. Trzymaj pan to jakos porzadnie…

-To Kuba… Co jest?

-Kuba…Ojczyzna w potrzebie !!!

-Ktora ojczyzna?...

-Kuba!!Jak to ,ktora!!!Ty ile ich masz !!!???
NASZA ojczyzna!!!

-Teraz jasne …I co ona potrzebuje?

-Kuba ona potrzebuje naszej pomocy!!!
Wrog w granicach!!!

-Egipt znowu zaatakowal...?

-Kuba!!! Nie w TYCh granicach!!! W tych nowych!!!

-Nic nie rozumie ale bylem zajety….Sam rozumiesz ten tartak ..Te weksle…

-Kuba!!! Ja dla ciebie chyba zgrzesze!!Daj pan te sluchawke!Sam podtrzymam …

Posluchaj :slyszales o wyborach ?-

-A co mialem nie slyszec?Oczywiscie ,ze slyszalem …Perez ma ciezko …

-Kuba…Nie o tych wyborach!!! Tamtymi sie nie martwimy.Rozumiesz?

-Co mam nie rozumiec? On sobie poradzi nawet bez naszej pomocy to w czym problem?...

-Kuba, w naszej ojczyznie ale w tych nowych granicach …nowych rozumiesz? To znaczy w starych ale one teraz znowu sa nowe..Jak mam ci to powiedziec …Ludzie sluchaja …wrog nie spi….

-Wiem ,ze nie spi …przez sen by nie mogl trzymac mi sluchawki…

-Kuba ,posluchaj spokojnie…

-Ja slucham tylko ty sie denerwujesz…

-Kuba…Slyszales nazwisko :” tu trzeba wpisac nazwisko na czasie ” ?
Smile

-A mialem slyszec?

-Mogles slyszec …Moglo sie cos przedrzec przez kordon nawet do ciebie…Slyszales?

-Nie... a to zle dla nas?

-Kuba ,gorzej niz zle !!!TRAGICZNIE moze byc…

-Co on ma?

-Jeszcze nic ale ma coraz wiecej…

-Tego nic?

-Nie tego nic!!! Nic nie ma na razie ale to sie zmienia !!!
Jego akcje ida w gore!!!Blyskawicznie!!!

-To chcesz zeby ja ich tez troche kupil? A po ile chodza?

-Kuba!!!Jeszcze nie chodza !!!Chodzi o to ,zeby nawet nie wstaly!!!

-To po co mnie namawiasz na takie szmelc?

-Kuba!!!Ja cie nie namawiam!ja cie ostrzegam!!!Jesli jego akcje pojda w gore to nasze spadna na pysk…

-Chcesz zebym zadzwonil?

-Do kogo?...

-Do Lutmana….On sie tym zajmuje …Przeciez go znasz…To ten co mial weksel Shapira i zalatwil cala reszte…Przeciez byles na pogrzebie …

-Kuba!!!na jakim pogrzebie!!!

-Jak to na jakim?Rozenzwajgowej ….

-(Pan mi naleje troche tej….wody… Na dwa palce ..) Kuba…Wiesz jak ja do ciebie mowie?

-Wiem..

-No jak?

-Znienacka…

-Kuba,czy ja mowie do ciebie osobiscie?Oko w oko? Czy przez telefon?

-A czy ja am jakies pretensje?Mowisz jak chcesz…

-Wlasnie…A jak ja mowie do ciebie przez telefon to myslisz ,ze tylko ty I ja mozesz slyszec ?

-Oczywiscie ,ze nie…ten co trzyma sluchawke tez slucha I w razie czego mi powtorzy…Nie musisz sie obawiac…

-Chodzi o to ,zeby nie powtorzyl!!! Nikomu!!!

-To ty nie chcesz ,zebym ja to dobrze wiedzial?

-Kuba!!!Chce zebys tylko ty wiedzial !!!!

-Przeciez ja mu nie powiem po ile te akcje co mowiles…On u nas inwestuje…

-Kuba!!!! Jak akcje (wpisz nazwisko) pojda w gore to nie bedzie co inwestowac…

-To czemu mi mowisz ,ze te akcje to szmelc jak tak grubo stoja?

-Kuba,to jest takie powiedzonko:”Czyjes akcje ida w gore” to znaczy ,ze mu sie dobrze powodzi…

-To on jest od ubezpieczen ?

-KTO!?

-No ten…
(wpisz nazwisko )

-Dlaczego od ubezpieczen!!!

-Sam mowisz ,ze jego akcje pojda w gore po powodzi….To on wie jak zrobic powodz?

-Kuba !!!! Powodzi !!!! Zadna woda!!!! Jego akcje to nie woda na nasz mlyn…!!!

-Mlyn tez moge kupic…

- Kuba!!!Po co ci mlyn?

-A po co mi byl tartak?

-Kuba!!! Zapomnij co ci powiedzialem !!!!Zaden mlyn !!!

-Chcesz ten interes dac komus innemu?

-Kuba…Szlag mnie zaraz trafi…Ten (wpisz nazwisko ) to nowy kandydat na prezydenta !!!

-No to co?

-Jak to co?Moze nam popsuc interes!!!

-Jak?Sam mowisz ,ze mozna kupic jego akcje bo dzisiaj nic nie warte ale jutro …Bernie zrobil to samo ..

-Kuba!!!Jaki Bernie!?

-Madoff!!!...

-Kuba!!!Madoff siedzi a ja przez niego stracilem fortune!!!

-Bo sie nie sluchales…

-Kuba bede mial przez ciebie zawal…

-Ubezpieczony jestes u niego?

-U kogo ?

-U tego co wie jak zrobic powodz...Madry czlowiek musi byc…

-Bardzo madry!!! Jak on zostanie prezydentem to mozemy pakowac walizki!!!

-To on w turystyce tez robi? Duza firma…To te akcje po ile dzisiaj?Jak myslisz…Jakbym kupil ten mlyn,postawil z boku taki maly hotel dla turystow …a potem powodz …Palestynczykow sie splaci…w ratach…

-Kuba!!!To nie ta ojczyzna !!!!

-A masz inna?

-Kuba !!!! Czy slowo “POLSKA” cos ci mowi ?

-Nie…

-Polin?...

-No to czemu od razu nie mowisz?Teraz jestem w domu… To ten co mowisz to on jest w ojczyznie ?

-NIE!W domu!!!!W tym co jestes!!!!

-Poczekaj zapytam…


...Nie,on mowi ,ze sie nazywa Komorowski…"




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:59, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POLAND – CATHOLIC BISHOP BLAMES PEDOPHILE PRIESTS ON THE JEWS

"Polska: katolicki biskup obwinia zydow za pedofile"


[img]https://theuglytruth.files.wordpress.com/2017/11/judaism-pedophilia-jews.jpg?w=620[/img]
https://theuglytruth.files.wordpress.com......jpg?w=620

"Dotykanie genitaliow malych dzieci nie powinno byc NIELEGALNE dla zydow"

ED-NOTE: He is absolutely right and this is the result of the Jewish infiltration and subversion of the Catholic Church to destroy it from within which officially started in 1492 (as a result of the Alhambra Decree) and is documented by Jewish historians themselves (Heinrich Graetz, Cecil Roth).

In the case of Poland, it all goes back to one man: Jacob Frank.

As a side note, isn’t it interesting that the time the Jews started fighting back the Catholic Church, started infiltrating it has been named by modern-day Scholarship “The Renaissance” and that everything before that is labelled the “Dark Ages”? The Medieval period is not as Hollywood depicts it (who runs Hollywood?) and was in fact the most glorious era of European History, the only time when all European nations were lead by jew-wise monarchs. It was only a ‘dark age’ for the Jews because they could not see any light at the end of this endless Catholic tunnel.


Czytaj dalej:

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=4&t=30041


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skomplikowane relacje polsko-ukraińskie (dr Leszek Sykulski) … polecam!
Opublikowano 02/05/2019 by emjot

Rewelacyjny wykład poświęcony najnowszym stosunkom polsko-ukraińskim (od rozpadu ZSRR) podkreśla m.in.: ważne rozróżnienie żywotnych celów geopolitycznych od mniej ważnych a dla Polski celem żywotnym na dziś to przetrwanie narodu polskiego i zachowanie integralności terytorialnej




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 06 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz to wiedzieć! (461)Czy Konfederacja ma szanse przejąć władze w Polsce na tym etapie rozwoju?



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:32, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jedynie prawda jest ciekawa"-Jozef Mackiewicz

Leszek Bubel - "Człowiek orkiestra" w ogniu pytań


Jerzy Ulicki-Rek
1 second ago
A ja uparcie wracam do swojego pytania:
Postawienie diagnozy to jeszcze nie wyleczenie choroby.
Co pan ,p.Leszku proponuje konkretnie.
Jeśli nie "Konfederacja" to co?PO czy PiS ? Smile
Słyszę dużo slow ale nic o konkretnym programie





Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomczak Dariusz
2 hrs ·


https://scontent.fsyd8-1.fna.fbcdn.net/v.....e=5D30D4C1

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ELITY ŻYDOWSKO POLSKIE KTO NAPRAWDĘ RZĄDZI POLSKĄ



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 17:01, 07 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka jest wola Boga
List do Kolosan 3, 8-11
Ale teraz odłóżcie to wszystko: Zapalczywość, gniew, oszczerstwo oraz haniebną mowę z waszych ust. Nie kłamcie jedni względem drugich; rozbierzcie się ze starego człowieka, razem z jego uczynkami, a ubierzcie nowego, odnawianego względem wiedzy do obrazu Tego, który go stworzył. Gdzie nie ma Greka i Żyda, obrzezania i nieobrzezania, obcego, Scyty, niewolnika, wolnego; ale wszystkim we wszystkich jest Chrystus. Zatem jako wybrani Boga, święci i umiłowani, przywdziejcie wnętrza zmiłowania; życzliwość, pokorę, łagodność, wyrozumiałość; znosząc cierpliwie jedni drugich i przebaczając sobie, jeśli ktoś ma przeciwko komuś jakiś zarzut. Jak Chrystus wam przebaczył tak i wy.

Chyba, ze chcesz grac w te zydowskie gierki. Wtedy mozesz skonczyc tak samo jak oni. Shocked
_________________
https://www.biblest.com.pl/dziennik.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:16, 08 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczono nas, że TEGO nie ma



Rzeczy, które zobaczycie po raz pierwszy w życiu



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:09, 08 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antoni nas nie obroni - Grzegorz Braun



Grzegorz Braun: Dobra zmiana w sexbiznesie



Jerzy Zięba o Herbapolu i oprawcach systemu





...............................................
"Taka jest wola Boga
List do Kolosan 3, 8-11
Ale teraz odłóżcie to wszystko: Zapalczywość, gniew, oszczerstwo oraz haniebną mowę z waszych ust. Nie kłamcie jedni względem drugich; rozbierzcie się ze starego człowieka, razem z jego uczynkami, a ubierzcie nowego, odnawianego względem wiedzy do obrazu Tego, który go stworzył. Gdzie nie ma Greka i Żyda, obrzezania i nieobrzezania, obcego, Scyty, niewolnika, wolnego; ale wszystkim we wszystkich jest Chrystus. Zatem jako wybrani Boga, święci i umiłowani, przywdziejcie wnętrza zmiłowania; życzliwość, pokorę, łagodność, wyrozumiałość; znosząc cierpliwie jedni drugich i przebaczając sobie, jeśli ktoś ma przeciwko komuś jakiś zarzut. Jak Chrystus wam przebaczył tak i wy.

Chyba, ze chcesz grac w te zydowskie gierki. Wtedy mozesz skonczyc tak samo jak oni."
Shocked

Jestem ateista.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 08 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XXI. Postacie współczesne: Kamil Całek



NIEWIARYGODNY KAMIL CAŁEK



SZPICLE NA GÓRZE



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:29, 09 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław Michalkiewicz: Monika Olejnik stosuje ubeckie metody!



Gwiazdy w Republice - D. Sośnierz - "Europarlamentarzyści to banda niepotrzebnych pasożytów", odc.95



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:48, 09 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa tacy Ukraincy,ktorzy nawet dzisiaj walcza pod ..hitlerowska flaga.



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 09 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław Michalkiewicz: służalczość to wpisanie do konstytucji przynależności Polski do UE i NATO




Jerzy Ulicki-Rek
1 second ago
Skoro mowimy o "liberum veto ' to pozwolę sobie dodać dwa słowa.
Z ŻYDOWSKICH źródeł wynika ,ze system gdzie 'liberum veto" krolowalo wszechstronnie był dla nich systemem idealnym bo szlachta,bardzo często bez grosza,była bardzo podatna na przekupstwo żydowskie.
Taniej wychodziło przekupienie szlachcica ,który zrywał układy sejmu w ramach tegoz właśnie "liberum veto" niz kogos na wyższym stanowisku.
Z tego powodu właśnie wiele proponowanych praw ,które mogło ukrócić żydowska,antypolska działalność brało w łeb na starcie.
"Jedynie prawda jest ciekawa"-Jozef Mackiewicz


..............................

Himilsbach i Maklakiewicz: Rejs przez życie - AleHistoria odc. 89




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 09 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REJS cały film



......................................

Jerzy Zięba o "Ustawie Michalkiewicza"





Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 09 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ladnie ida...Co prawda az nie wypada glosno mowic ,ze czesc z tych obwieszonych orderami weteranow trzymala nas kiedys za morde w imie "wszechswiatowej rewolucji" ale co prawda to prawda.. A moze im po prostu zazdoszcze takiej armii Smile

Russia's Victory Day Parade 2019: Best Moments



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:12, 10 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

11 MAJA 2019 - MARSZ #STOP447

Warszawa, 09.05.2019 r.



Szanowni Państwo,

na poczatku pragnę Państwa prosić o wsparcie naszej kampanii #NieDlaRoszczeń. Do tej pory wydaliśmy już prawie sto tysięcy słotych, ale jesteśmy jedyną organizacją, która mogła wyłożyć takie fundusze na obronę Polski i Polaków przed organizacjami żydowskimi. Dane do przelewów i odnośniki systemów szybkiej płatności znajdą Państwo na dole poniższej waidomości. Już teraz dziękuję za Państwa hojność.

Zachęcam również do wysłuchania i udostępniania konferencji prasowej, która po raz kolejny została przemilczana przez media głównego nurtu. Wzięli w niej wyłącznie udział dziennikarze PAP-u, Radia Maryja i Mediów Narodowych za co bardzo dziękujemy. O sprawie ustawy 447 mówią dzisiaj nie osoby, które ciężko pracowały, żeby Polacy mieli świadomość dotycząca nadchodzącego zagrożenia, ale Ci, którzy w tej sprawie milczeli przez ostatnich kilka miesięcy.


Od początku maja mamy do czynienia z festiwalem hipokryzji. Próbuje się społeczeństwu wmówić, że przeciwstawienie się przez Polaków zapisom ustawy 447 ma służyć pogorszeniu stosunków Polski z USA. Pragnę przypomnieć, że to nie środowisko niepodległościowe podpisało projekt ustawy, który godzi we wspomniany sojusz, a zrobił to Donald Trump pod naciskiem organizacji żydowskich. Zrzucanie odpowiedzialności na stronę, która wyłącznie się broni przed próbą wyłudzenia jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe tym bardziej, że w zeszłym roku nasza petycja w sprawie roszczeń organizacji żydowskich została wysłana do Rządu Prawa i Sprawiedliwości ponad 45 tysięcy razy! Jak więc rozumieć milczenie w tej sprawie przez prawie cały rok mediów rządowych? Czy naprawdę musieliśmy zmobilizować Polaków do walki na ulicach, aby sprawa mogła ujrzeć światło dzienne? Działania społeczne, które poruszyły tysiące Polaków, zostały zainicjowane przez Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” i przyniosły efekt, bo najważniejsze postacie polskiej polityki powiedziały wprost, że Polska nie zapłaci roszczeń.. Jest to pierwsze zwycięstwo kampanii #NieDlaRoszczeń. Czas na kolejne zwycięstwo - trzeba pokazać politykom, że dla nas Polaków nie liczą się słowa a czyny. Jak to zrobimy?

Po pierwsze, już teraz zachęcam do pomocy w organizacji Marszu #STOP447, który odbędzie się 11 maja w Warszawie. Ruszamy spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów o godzinie 14:00. Wszystkich Państwa proszę o udostępnianie grafik promujących marsz. Niech każdy z nas zajmie się promocją i namawia na wyjazd swoich najbliższych i znajomych. Organizujmy autokary i starajmy się pomóc dotrzeć do Warszawy jak największej liczbie Polaków. Zawsze maszerowaliśmy świętując niepodległość. Przyszedł czas na marsz w walce o Polskę niepodległą finansowo. Czy stać nas nie tylko na świętowanie, ale i walkę? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas.


Następną sprawą jest zbiórka podpisów. Czy każdy z Was już złożył podpis w naszej zbiórce podpisów? Te podpisy to budowa wspólnoty sprzeciwu, która będzie dobrze informowana w sprawie roszczeń żydowskich. Każdy podpis przybliża też możliwość przebicia się z przetłumaczoną treścią listu do opinii publicznej w USA. Jeszcze raz zachęcam do pobierania kart podpisowych i zbierania podpisów wśród znajomych, przyjaciół i rodziny – pliki do pobrania: odnośnik do karty podpisów, odnośnik do listu

https://ci4.googleusercontent.com/proxy/.....68x543.jpg

Prosimy o zadawanie pytań politykom wszystkich partii w Polsce podczas ich spotkań wyborczych. To doskonała okazja do wywierania presji w tej sprawie.

Zachęcamy każdego z Państwa do założenia Roty Marszu Niepodległości. Szukamy ludzi, którzy chcą aktywnie działać na ulicach polskich miast informując Polaków o zagrożeniu i zbierając przy tym podpisy. Zachęcamy do zgłoszeń, będziemy Państwa szkolić na lokalnych liderów i pokazywać, jak w łatwy sposób bronić Ojczyzny przed zakusami jej wrogów.

Na koniec pragnę prosić o skromny datek na rzecz organizacji Marszu #STOP447. Nie wiemy jak wielka będzie jego skala, ale wiemy, że czekają nas kolejne wydatki na jego organizację. Chcemy po raz kolejny zorganizować marsz, który zapamiętany historii Rzeczpospolitej. To może się udać jedynie z Państwa pomocą.


Robert Bakiewicz
...................................................

Lee Marvin I was born under a Wandering .




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:36, 10 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazlem w sieci stary film w ,którym grał Lee Marvin I nomen omen późniejszy prezydent Ronald Reagan.
Ogladalem do po raz pierwszy gdy mialem chyba 12 lat...
"Zabojcy"
Dwóch płatnych morderców i ofiara,która-pomimo tego ,ze uprzedzona o ich przybyciu nie ucieka..
Pytanie:"Dlaczego nie uciekał skoro wiedział ,że przychodzimy" prowokuje dalszy ciag wydarzen.
Dobre stare kino. Z "kobieta fatalna" oczywiscie.
Co ciekawe:na podstawie Ernesta Hemingway'a..


The Killers 1964 Lee Marvin Movies



A skoro jestesmy przy dobrym kinie ...
Najlepsze sa male kina...z pluszem czerwonym jak serce.."
"I komu to przeszkadzalo...?"

MAŁE KINA - muz. Tomasz Aleksander / sł. Konstanty Ildefons Gałczyński



Jak malo potrzeba aby obudzic to co gdzies jednak zyje pomimo doswiadczen losu:

...I znowu masz oczy zamglone
z milosci moze lub wodki
Chce wierzyc w marzenia szalone
i w swiat nasz,intymny malutki

Bo nie ma w nim miejsca dla innych
sa tylko marzenia i sny
Jest wieczor..muzyka i wino
i snieg kolorowy..I ty.."

10.05.2019

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:48, 11 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FORMER POLISH PM KACZYNSKI MEETING WITH AMBASSADOR
Opublikowano 11/05/2019 by emjot



Jest to ewidentna zdrada stanu.

Jarosław Kaczyński powinien być oddany pod sąd polowy, tak samo marszałek Sejmu oraz inni polscy kolaboranci biorący udział w „negocjacjach” z żydami czy Amerykanami.

W Polsce obowiązuje wciąż

DEKRET PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ – 1006, z dnia 30 listopada 1939 r. – o nieważności aktów prawnych władz okupacyjnych. …



(Okupacja żydowska w Polsce)

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Angers, dnia 2 grudnia 1939 r. Nr. 102 DEKRET PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ Poz: 1006 — z dnia 30 listopada 1939 r. o nieważności aktów prawnych władz …


https://gazetawarszawska.com/index.php/o.....-roku-1939

A obecnymi okupantami Polski są żydzi.

Red. Gazeta Warszawska

W odpowiedzi na pytanie Kaczyński powiedział, że jest „pewien”, że Sejm uchwali ustawę o odszkodowaniach za konfiskaty z czasów II wojny światowej i komunistycznej. „Ustawa zostanie przyjęta.Decyzja została już podjęta. Nie będzie kwestionowana przez nikogo, kto ma wpływ na polską politykę. To tylko kwestia czasu” – powiedział Kaczyński. Gdyby ceny akcji spadły, rząd nie byłby w stanie wygenerować niezbędnych środków z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych, wyjaśnił (podkreślenie GW).

Kaczyński zastanawiał się głośno, czy 20% rekompensata przewidziana w obecnym prawodawstwie zostanie uznana za „zadowalającą odpowiedź”. Zauważył, że jako premier słyszał wiele różnych stanowisk od zainteresowanych grup żydowskich. Kaczyński powiedział, że lepiej byłoby osiągnąć porozumienie z organizacjami żydowskimi przed uchwaleniem przepisów, ale przyznał, że takie podejście może zająć od dwóch do trzech lat.


https://gazetawarszawska.com/index.php/o.....ambassador

Ponizej oryginalna tresc dokumentu :


PRIVATE PROPERTY RESTITUTION

7. (C) [b]In response to a question, Kaczynski said he was
"certain" that the Sejm would pass legislation on
compensation for WWII and Communist-era confiscations. "The
law will be adopted. The decision has already been made. It
will not be questioned by anyone who has influence in Polish
politics. It's only a matter of timing," Kaczynski said. If
stock prices drop, the GoP would not be able to generate the
necessary funds from privatization of large-scale state-owned
enterprises, he explained.

Kaczynski wondered aloud whether
the 20% compensation envisioned in the current legislation
would be considered "a satisfactory response."


He noted that as PM he had heard a wide range of positions from concerned
Jewish groups. Kaczynski said it would be better to reach
agreement with Jewish organizations before passing
legislation, but conceded such an approach might take
two-to-three years.

[/b]

https://wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW33_a.html

Wiecej o Kaczynskich:

https://search.wikileaks.org/?query=Kacz.....nt#results



..................................

WikiLeaks: Kaczyński w 2009 zobowiązał się do zapłaty roszczeń: „Decyzja już zapadła”
Opublikowano 11/05/2019 by emjot
I on miał czelność prosić Polaków, żeby mu zaufali !!! – m.jasińska

Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu – powiedział Jarosław Kaczyński na tajnym spotkaniu z ówczesnym ambasadorem USA w Polsce Victorem Ashem.

Nasz portal dotarł do notatki ze spotkania Kaczyński – Ash z 12 stycznia 2009 roku ujawnionej przez WikiLeaks. Treść notatki wskazuje, że klasa polityczna III RP jest całkowicie zgodna ws. żydowskich roszczeń majątkowych.


Dokument ujawniony przez WikiLeaks to raport ze spotkania w Warszawie Jarosława Kaczyńskiego z Victorem Ashem. Raport zawiera wiele wątków, a jest wśród nich także ten dotyczący restytucji mienia żydowskiego.

Poniżej prezentujemy cały ten fragment.

RESTYTUCJA MIENIA PRYWATNEGO

7. (C) Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.” Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat.

11 maja w Warszawie środowiska patriotyczne organizują marsz przeciw roszczeniom pod hasłem: „STOP 447”. Będzie to manifestacja przeciw ustawie w sprawie zwrotu mienia ofiar Holokaustu. W maju zeszłego roku przyjął ją prezydent USA Donald Trump. Manifestację organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

ŹRÓDŁO: WIKILEAKS

Za: medianarodowe.com (10-05-2019)

[UJAWNIAMY] Pełna treść raportu z rozmowy Kaczyński – Ash
SPOTKANIE BYŁEGO PREMIERA RP, JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO,

Z AMBASADOREM USA (VIKTOREM ASHE – przyp. tłum.)

Źródło: Wikileaks

(https://wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW33_a.html)

DATA SPOTKANIA: Poniedziałek 12 stycznia 2009, 16:57

IDENTYFIKATOR KANONICZNY: 09WARSAW33_a

ORYGINALNA KLASYFIKACJA: Poufne

OBECNA KLASYFIKACJA: Poufne

OGRANICZENIA DOSTĘPU: Nie przypisane

LICZBA ZNAKÓW (w oryginale – przyp. tłum.): 8046

PORZĄDEK: Nie przypisany

LOKALIZACJA: Tekst online

TAGI: ECON – SPRAWY EKONOMICZNE — WARUNKI EKONOMICZNE, TRENDY I POTENCJAŁ / PGOV – SPRAWY POLITYCZNE — RZĄD, STOSUNKI MIĘDZYRZĄDOWE / PHUM – SPRAWY POLITYCZNE — PRAWA CZŁOWIEKA / PL – POLSKA / PREL – SPRAWY POLITYCZNE — POLITYKA ZEWNĘTRZNA

ZAŁĄCZNIK: Nie przypisany

TYP: TE – telegram

OZNACZENIA: Nie przypisane

OD: Polska, Warszawa

DO: ADRESAT GRUPOWY EUROPEJSKI KOLEKTYW POLITYCZNY, SEKRETARZ STANU

DOKUMENTY POWIĄZANE LUB INNE DOKUMENTY O TYM SAMYM IDENTYFIKATORZE: 09WARSAW339_a (link: https://wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW339_a.html)

1. PODSUMOWANIE:

Dnia 9 stycznia (2009 – przyp. tłum.), podczas spotkania z ambasadorem, przygaszony i refleksyjny Jarosław Kaczyński – były premier i aktualny przewodniczący partii opozycyjnej, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – scharakteryzował porozumienie o partnerstwie pomiędzy USA a Gruzją jako ważny krok, ze względu na niepewną sytuację polityczną Gruzji.

Kaczyński wyraził zaniepokojenie mało stanowczym charakterem odpowiedzi Unii Europejskiej, skierowanej do odradzającej się Rosji. Zauważył także, iż wysiłki premiera Tuska, zmierzające do zaangażowania Rosji i Niemiec, nie przyniosły dotąd żadnego rezultatu. Odnośnie sporu o gaz pomiędzy Rosją i Ukrainą stwierdził, że „Polska nie miałaby w ogóle gazu” gdyby gazociąg Nordstream obecnie działał.

Kaczyński wydawał się pewny szans jego partii na powrót do władzy, dodając, iż PiS przyswoiło sobie cenne lekcje. Stwierdził także, iż jest „pewien”, że Sejm w ciągu następnych dwóch lub trzech lat uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty wojenne i okresu komunistycznego. KONIEC PODSUMOWANIA.

2. (C) Ambasador zauważył, że rok 2009 jest rokiem ważnych rocznic, takich jak 90. rocznica polsko-amerykańskich relacji dyplomatycznych, 70. rocznica wybuchu II wojny światowej, 50. rocznica powstania Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i 20. rocznica upadku komunizmu. Kaczyński powiedział, że program wymiany naukowej Fulbrighta był istotny, gdyż dawał polskim naukowcom i intelektualistom dostęp do myśli Zachodu. Dodał, że promotorem jego własnej pracy doktorskiej był stypendysta Fulbrighta. Wyraził wdzięczność za stałe wsparcie płynące ze strony USA w czasie trudnych lat komunistycznego reżimu oraz nadzieję, że prezydent elekt Obama odwiedzi Polskę w 2009 roku.

OBAWY DOTYCZĄCE ROSJI

3. (C) Kaczyński zapytał o status planów USA związanych z podpisaniem dwustronnego porozumienia z Gruzją. Powiedział, że nawet jeśli okaże się ono jedynie rozwiązaniem tymczasowym, porozumienie to jest wciąż ważnym krokiem do uregulowania niepewnej sytuacji Gruzji. Wskazał na potrzebę okazania dwustronnego wsparcia, a to w szczególności w związku z brakiem poparcia wewnątrz NATO co do wstąpienia Gruzji w jego szeregi oraz wobec zawieszenia przez Unię Europejską niektórych jej działań na terytorium tego kraju. Kaczyński powiedział, że rosyjska polityka dotycząca Gruzji i Ukrainy jest dla wszystkich wyraźnie widoczna. Podkreślił wagę utrzymania silnej pozycji NATO i wyraził zaniepokojenie, że „słabnąca pozycja” Unii Europejskiej w stosunku do Rosji wkrótce postawi Polskę w niewygodnym położeniu. „Chcemy by Unia Europejska była silna, ale wolelibyśmy, by miała nieco inną strukturę.” – powiedział.

4. (C) Kaczyński powiedział, że wybory prezydenta elekta Obamy, dotyczące obsadzenia najwyższych stanowisk bezpieczeństwa narodowego, rozproszyły jego obawy, jakkolwiek dodał, że pewne sformułowania kampanii wyborczej w rzeczy samej „budziły pewne wątpliwości”. Powiedział także, że „Obecnie jest już jasne, że polityka nowej administracji będzie mieścić się w granicach <<normalnego>>” Wedle jego słów, niedawne wydarzenia w rosyjskiej polityce zagranicznej dowiodły zasadności wysiłków jego rządu, zmierzających do umocnienia relacji polsko-amerykańskich. „Byliśmy pewni naszej polityki co Rosji i Niemiec – i mieliśmy rację” dodał. Dla kontrastu, wysiłki premiera Tuska, ukierunkowane na zaangażowanie Rosji i Niemiec „nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów”. Kaczyński skrytykował także „politykę historyczną” Tuska w odniesieniu do Niemiec. Cicho dodał, że gdyby gazociąg Nordstream obecnie działał, „Polska nie miałaby w ogóle gazu.”

OBRONA PRZECIWRAKIETOWA

5. (C) Globalny kryzys ekonomiczny sprawił, że sytuacja obrony przeciwrakietowej stała się „bardziej skomplikowana”, powiedział Kaczyński, dodając, że jego brat bliźniak, prezydent Lech Kaczyński był „zaniepokojony brakiem pewności” w rozmowach z prezydentem elektem Obamą. Kaczyński powiedział ambasadorowi, że jego rząd miał ambitne plany zakupu technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych od USA. „W związku z silną pozycją złotówki, to, co zamierzaliśmy zakupić, dalece wykraczało poza postanowienia umowy. Cena była wysoka, ale nasze szacunki wskazywały, że było nas stać.” Podkreślając, iż „w polityce wszystko jest możliwe” Kaczyński zasugerował, że w przypadku powrotu do władzy, przyszły rząd PiS będzie dążył do sfinalizowania planu tego kosztownego zakupu.

POLITYKA WEWNĘTRZNA

6. (C) Kaczyński stwierdził, że polityka rządu Tuska była „zasadniczo identyczna” z polityką jego własnego rządu, lecz jest inaczej przedstawiana przez media. „Ataki na nas (PiS) były kompletnie bezpodstawne. Mimo to, nauczyliśmy się wartościowych lekcji, które nas poprowadzą dalej”. Powiedział także, że PiS niemal ukończył pracę nad nowym programem partyjnym, który ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, podczas partyjnego kongresu PiS w Nowej Hucie. Potwierdził, że nowy program skupi się w dużej mierze na kwestii globalnego kryzysu ekonomicznego. (Notabene, 9 stycznia PiS zaprezentował w Sejmie pakiet antykryzysowy; główne jego punkty odbejmowały wzrot wydatków na najbiedniejszych, niższy podatek VAT na artykuły żywnościowe, lepsze wykorzystanie funduszy unijnych oraz wsparcie rządowe dla sektora mieszkaniowego). Kaczyński dodał także, że podczas wizyt w Korei Południowej, Mongolii, Japonii i w Kazachstanie prezydent Lech Kaczyński usłyszał pesymistyczne raporty. Kaczyński wyraził ulgę, że kryzys ekonomiczny nie uderzył w Polskę zbyt mocno.

RESTYTUCJA MIENIA PRYWATNEGO

7. (C) Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.” Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat.

KRYZYS W GAZIE

8. (C) Gdy spotkanie miało się ku końcowi, Kaczyński wyraził zaniepokojenie sytuacją w Gazie i retorycznie zapytał jaki cel Izrael chce docelowo osiągnąć. Odpowiedź Izraela opisał jako „dość drastyczną” i zauważył, iż zaogniła ona nastroje w świecie arabskim. Zwrócił także uwagę na fakt istnienia w okupowanej Warszawie rozległej sieci tuneli. Wówczas, nawet dysponując 50 tysiącami wojska i policji (i bez żadnych ograniczeń co do stosowania represji i masowych mordów) naziści nie byli w stanie zapobiec budowie tuneli. „Wszelkie izraelskie próby powstrzymania Hamas przed budową tuneli są skazane na porażkę. Obserwujemy ten konflikt z bardzo dużym zaniepokojeniem.”

KOMENTARZ

9. (C) W ponad rok po porażce PiS w przedterminowych wyborach z listopada 2007, w sondażach popularności politycznej Kaczyński jest konsekwentnie oceniany jako jeden z najmniej popularnych i godnych zaufania polityków. Komentatorzy prawicowi wezwali go do rezygnacji z funkcji prezesa partii, twierdząc, iż powstrzymywał on PiS przed unowocześnieniem. Pod koniec minionego roku Kaczyński podobno usunął się w cień, aby skupić się na pracy nad nowym programem partyjnym.

Podczas spotkania z ambasadorem, Kaczyński emanował spokojną pewnością siebie, w szczególności odnośnie perspektyw PiS na powrót do władzy. W kontraście do swego płomiennego wystąpienia przeciwko polityce ekonomicznej premiera Tuska, które zaledwie kilka godzin wcześniej z sali obrad Sejmu nadała telewizja, Kaczyński mówił cicho (do tego stopnia, że jego tłumacz miał problemy z usłyszeniem jego słów) i był refleksyjny. Gdy słuchał, jego wzrok często błądził w przestrzeni, a on sam unikał kontaktu wzrokowego. ASHE*

(*Victor Ashe, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w latach 2004-2009 – przyp. tłum.)

Za: medianarodowe.com (10-05-2019)

WikiLeaks: Kaczyński w 2009 zobowiązał się do zapłaty roszczeń: „Decyzja już zapadła”


https://forumemjot.wordpress.com/2019/05.....more-65971


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 11 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z ostatnich pomysłów australijskiego gestapo: sprawdzanie trzeźwości u pieszych Smile
Nie żartuje..


Australian Police pulls over pedestrians for breath test



Australian Police Will Do Anything To Try Defect Your Car LOL



Queensland Police Harrassment

"Dlaczego jestes ubrany w skórzaną kamizelkę?"

https://www.youtube.com/watch?v=x3HzpJi5ZHQ



Australian Police, A Dash Cam, And Lies



Australian Police Being Bad At Their Job


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 11 Maj '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten mężczyzna nosił przez tydzień okulary wirtualnej rzeczywistości i oto co się z nim stało

Bedzie bardziej uzależniające niz narkotyki?Ucieczka od rzeczywistości na wyciągnięcie reki..



Dlaczego grafen jeszcze nie zawładnął światem?





Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 287, 288, 289   » 
Strona 188 z 289

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Moje pierdoly
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile