W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Moje pierdoly  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
70 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 313395
Strona:  «   1, 2, 3 ... 128, 129, 130 ... 287, 288, 289   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:52, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partyzanci z wyrąbanego lasu

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=26642

Ciągle zamurowane śledztwa.
UNREAD_POSTby krzysiek4 » 01 Oct 2017 04:11 am

CZY ZMOWA MILCZENIA ?



Zbliża się kolejna – już 33 rocznica – śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wypada znowu poruszyć pewne sprawy skrzętnie zamiecione pod dywan.


https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=6&t=26643
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:14, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Israel: Jews Burn 53 Churches, Mosques - No Media Outcry




http://whiteresister.com/index.php/10-ne.....b-51590133

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:54, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZEMYSLAW DYMSKI
ANTYSEMITYZM : HANBA CZY NADZIEJA?
WYDAWNICTWO
WALKA Z OKUPACJA ZYDOWSKA




https://www.facebook.com/photo.php?fbid=.....amp;type=3


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Truth about Yom Kippur’s Kol Nidre Rite

St. Michael’s Day (September 29) 2017

The Truth about Yom Kippur’s Kol Nidre Rite

By Michael Hoffman
https://revisionistreview.blogspot.com/ ... -rite.html

As part of Yom Kippur, the Kol Nidre (“All vows”) ritual will take place this year after sunset on Sept. 29, when believers troop into the synagogue to absolve themselves of all future oaths, promises and contracts made in the coming year.

Chabad-Lubavitch makes the following candid admission:

"Kol Nidre, which means ‘all vows,’ nullifies the binding nature of such promises in advance. One declares all future vows and promises invalid, by declaring that all vows are ‘absolved, remitted, cancelled, declared null and void, not in force of in effect.”

Source:http://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/5345/jewish/Kol-Nidre.htm

Kol Nidre is one reason why Christians of the past would not permit a Talmudist to testify in court, serve on a jury or obtain citizenship—their word was worthless, due to their adherence to the Talmudic creed (not because of their race; racism is not of Jesus Christ).

Almost all stories about this rite which appear annually in autumn in establishment newspapers and other media, invariably falsify it, describing it as a noble plea for forgiveness and atonement for having broken promises in the past, which, if that were the case, would indeed be a commendable exercise. But as is customary in Talmudism, the media’s explanation intended for consumption by the goyim, is a hoax.

In Mishnah Hagigah 1:8 (a) the Talmud admits there is no Biblical basis for the Kol Nidre rite. Rabbi Moses Maimonides also confesses that the Kol Nidre is not Biblical: “The absolution from oaths has no basis whatsoever in the Written Torah” (Mishneh Torah, Sefer Haflaah, Hilkhot Shevuot 6:2).

During the Second Temple period means for annulling vows in the future were adopted. The Jew Philo of Alexandria in his Hypothetica (7:3-5) reported on the practice in the First century A.D. of annulment of an individual’s future vows by the intercession a Jewish priest or rabbinic sage. About five centuries later, a custom devoted to wholesale nullification of vows came into vogue, associated with Yom Kippur eve and originally recited in Hebrew.

By 1050 A.D. Kol Nidre became institutionalized in European Ashkenazi (Khazar) Judaism. (Nullification of vows took a different path of development in North African Sephardic Judaism). In Ashkenazi Judaism it was accepted by such luminaries as the last of the eminent geonim, Hai bar Sherira, who included the Kol Nidrei in his own siddur (prayer book). Kol Nidrei’s place in Judaism was further entrenched by Rashi’s son-in-law, Rabbi Meir ben Samuel, and later his grandson, Rabbenu Tam, who insisted on the rite’s central modah’ah aspect: “...the anticipatory annulment in advance of all vows that one might make in the coming year. His basis for this notion was a passage in the Babylonian Talmud:



‘If one wishes to ensure that one’s vows for the coming year will not be binding, one should say the following at the beginning of the year: Any vow that I vow in the future shall be null and void’ (Nedarim 23b)....it became a nullification of vows ‘from this Yom Kippur until the next.”

By the 13th century Kol Nidre became a Yom Kippur staple as witnessed by the fact that the MaHaRaM (Moreinu Harav Rabbi Meir of Rothenberg) added extensively to its liturgical framework.

The Babylonian Talmud's deceitful nullification tactics would later be adopted by the post-medieval papalists as “mental reservation” and “equivocation” (cf. The Occult Renaissance Church of Rome, pp. 354, 405-480), commensurate with Pope Leo X’s promotion of the publication and dissemination of a magnificent edition of the Talmud produced by expert Catholic printers at his command.

Copyright©2017. All Rights Reserved.

Hoffman is a former reporter for the N.Y. bureau of the Associated Press and the author of the textbook, Judaism Discovered. His writing and research is dependent upon donations from truth-seekers and the sale of his books, newsletters and recordings.
__________________

Today’s column is online:
https://revisionistreview.blogspot.com/ ... -rite.html


Jerzy
xxxxxxxxxxx


A teraz z wyjatkowo szczerego zydowskiego zrodla Smile

Kol Nidre - Yom Kippur Eve

The opening prayer of Yom Kippur is the Kol Nidre (or Kol Nidre) "annulment of vows" recited at sundown of Yom Kippur eve.

The Kol Nidrei service consists of the opening of the Ark and taking out the Torah scrolls, reciting the Kol Nidrei and returning the Torah scrolls to the Ark.

Kol Nidrei, the prayer which ushers in the holy day of Yom Kippur, is perhaps the most famous one in our liturgy. Ironically, it is not really a prayer at all, but rather a statement. A statement that deals with promises, vows and other sorts of verbal commitments commonly made in the course of the year. The Torah places strict demands on keeping one’s word, and not fulfilling a vow is considered a serious misdeed.

Kol Nidre, which means "all vows", nullifies the binding nature of such promises in advance. One declares all future vows and promises invalid, by declaring that all vows are "absolved, remitted, cancelled, declared null and void, not in force of in effect."


KOL NIDRE CO ZNACZY:"WSZYSTKIE PRZYSIEGI" UNIEWAZNIA WIAZACA NATURE TYCH PRZYSIED NA PRZYSZLOSC.
OSOBA OZNAJMIA ,ZE WSZYSTKIE PRZYSIEGI I OBIETNICE,KTORE MOGA MIEC MIEJSCE W PRZYSZLOSCI SA NIEWAZNE POPRZEZ OSWIADCZENIE ,ZE WSZYSTKIE PRZYSIEGI SA UNIWAZNIONE,WYCOFANE,ZLIKWIDOWANE I OZNACZONE JAKO NIEWAZNE I NIE OBOWIAZUJACE
.end cit

On Yom Kippur when the essence of the soul is fully revealed, we express our real attitude towards the imperfections which might slip into our behavior, in the coming year. They are thus denied and declared insignificant. SmileSmileSmile

The evening service which follows Kol Nidre consists of the Half-Kaddish, the Shema, the Amidah, the Al Chet confession of sins, and special additional prayers (piyyutim) which are said only on the night of Yom Kippur.

Many have the custom to recite the entire Book of Psalms after the evening service.


http://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/5345/jewish/Kol-Nidre.htm


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Znalazłem taką stronkę, może przypadnie Ci Jerzy do gustu:
https://wojdabejda.wordpress.com/
_________________
Gdy przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas
Dziekuje bardzo
Oczywiscie ,ze przypadnie mi go gustu jak kazda inna strona stawiajaca Polske, Polakow i nasz narodowy interes na pierwszym miejscu.

Czasami podrzucalem juz materialy z tamtej strony ale z tego co wiedze za malo bo zasluguje na to aby ja reklamowac wszem i wobec.

Na razie mam na warsztacie skanowanie nastepnych unikalnych ksiazek z kraju wyszukanych przez naszych patriotycznych agentow Smile

Bede to skanowal krok krok po kroku bo dopiero teraz powoli wracam do zycia.

Przez kilka lat bralem przepisanec przez lekarza srodki przeciwbolowe i piguly przeciwko depresji.

W ciagu ostatnich kilkunastu mieisecy zaczelo sie dziac cos bardzo zlego.
bylem jak zombi.

Leb nie dzialal,zadnej ochoty do zycia a wrecz przeciwnie:przez kilka miesiecy belki pod sufitem w magazynie kusily codziennie z nieodparta niemal sila.
Dobrze ,ze bylem w stanie zombi do kwadratu i nie chcialo mi sie jechac do sklepu po jakis solidny kawal sznura.

kilka tygodni temu przez przypadek trafilem na innego lekara w mojej "przychodni".
Powiedzialem mu o tym co mnie zabija,o koszmarnych -noc w noc-snach ,ktore doprowadzily do tego ,ze balem sie zasnac.
facet zapytal mnie co biore,postukal w klawiature i zapytal jak dlugo bralem te piguly.
Gdy sie dowiedzial jak dlugo powiedzial:"ciesz sie z,e zyjesz" i pokazal mi NA MONITORZE OSTRZEZENIE SKIERWOANE DO LEKARZY mowiace o tym ,ze te srodki przeciwbole(tramadol) i pigluly przeciwko depresji(efexor) tworza zabojcza mieszanke psychotropowa i nigdy nie powinny byc przepisywane jednoczesnie.

Rzucilem w diably i jedno i drugie.
Od dwoch tygodni jestem powoli znowu soba.
mam mase energii i planow na przszlosc,glowa coraz jasniejsza aczkolwiek sa jeszcze dni gdy mozg startuje rano powoli.
Zadnych koszmarow sennych i problemow ze wstawaniem.
Poprzednio byly takie okresy ,ze spalem przez 72 godziny.

WYGRAMY ale nie bedzie to latwe bo propaganda zydowska szczegolnie w pejs zbuku jest potezna.
Czasami mam wrazenie czytajac to co tam sie wypisuje ,ze 80 % tam piszacych to agenci wplywu.
Metodologia argumentow pomimo roznych nzwisk piszacych jest zdumiewajaco podobna.

Ale o tym troche wiecj nazstpnym razem gdy zaczne znowu pracowac na pelnych obrotach.

Raz jeszcze dziekuje bardzo za link.

"Zeby zle zatriumfowalo wystarczy ,ze dobrzy ludzie nic nie beda robic"

I jeszcze cos na zakonczenie:wsrod setek ksiazek jakie przeczytalem w wizieniu wpadla mi w rece ciekawa pozycja.Szkoda ,ze nie pamietam tytulu.
Rzecz dziala sie w jakims malym amerykanskim miasteczku skorumpowanym do cna.
Sily diabelskie zaplanowaly przejecoe calego miasta.
W obronie jego miezkancow wystapily specjanie oddelegowane z nieba bataliony anilow.

I tu dochodzimy do sedna sprawy: sila aniolow byla wprost proporcjonalna do sily wiary miezkancow miasta.

Tylko dzieki wierze ludzi anioly modly podladowac sobie baterie czyli wymik walki nie byl z gory przesadzony ale byl w rekach ludzi i zalezal od dokonywanych przez nich wyborow.
Spodobala mi sie ta koncepcja Smile
Zadnych cudow i cos za nic Smile

Ale to juz zupelnie inna bajka jak mawial ks.biskup Ignacy Krasicki Smile
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy – Żydzi. Bilans wieków współżycia
Postby acidek303 » 01 Mar 2012 04:41 pm

Broszura strasznie wydana, błędy ortograficzne (!) poprawiłem, ale literówki niestety jeszcze są. Poza fantazją o komorach gazowych w jednym fragmencie, stosunki polsko-żydowskie opisane ok.

Aleksander Graf Pruszyński: Polacy – Żydzi. Bilans wieków współżycia

Wydanie III z 2008 roku. Wydawnictwo AGA Mińsk – Warszawa – Toronto. Numer ISBN 0-9687205-0-6.


https://stopsyjonizmowi.files.wordpress......&h=300

Przed wyjazdem do Kanady w 1972 r. wiedząc o antypolskiej kampanii pro­wadzonej na Zachodzie przez Żydów odwiedziłem Żydowski Instytut Histo­ryczny w Warszawie, by zebrać trochę informacji o roli Polaków w ratowaniu ich podczas okupacji.

Spędziłem 15 minut na rozmowie z ówczesnym dyrektorem Instytutu. Nie dal mi ani jednej zwartej publikacji na ten temat i nie wzbogacił mej wiedzy.

Bo nie poinformował mnie o istnieniu, wydanej w 1968 r. małej książeczki Leona Datnera pt.: “Las sprawiedli­wych” gdzie między innymi są podane nazwiska Polaków zamordowanych przez Niemców za pomoc Żydom.

Mówiąc szczerze byłem tak wkurzo­ny na tego “gentelmena”, że mało go nie strzeliłem w ryj za brak zaintereso­wania Instytutu sprawą dla Polaków ważną, zwłaszcza, że on i jego kadra pobierała niezłą pensję z podatków pła­conych przez Naród Polski.

Nie minęły dwa lataj jak na Uniwersy­tecie McGill w Montrealu trafiłem na sympozjum poświęcone eksterminacji Żydów zwane teraz Holocaustem.

Po odczycie miejscowego francusko­języcznego Jezuity, który udowadniał, że niemiecki faszyzm nie miał niczego wspólnego z chrześcijaństwem, rozpo­częła się ostra dyskusja na temat roli Kościoła, w tym papieża Piusa XII w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

Biedny Jezuita nic na ten temat nie wiedział i nie mógł odparować zarzu­tów, zwłaszcza jednego agresywnego Żyda.

Poprosiłem o głos i powiedziałem, że w Polsce księża mieli tajny nakaz dawa­nia Żydom metryk zmarłych chrześ­cijan. Na ich podstawie Żydzi mogli wyrobić sobie aryjskie dokumenty osobiste, a zakonnice nagminnie udzielały schronienia żydowskim dzieciom.

Gdy skończyłem wspomniany Żyd wstał i ostro krzyknął:

- to co mówi ten człowiek to kłamstwo. Połowa Żydów w Polsce została wymor­dowana przez polskich faszystów.

Rzuciłem się, by odparować to kłam­stwo, ale przewodniczący nie dał mi głosu.

Usiadłem przygnębiony i zacząłem się modlić do św. Tadeusza Judy, pa­trona spraw beznadziejnych, bo sytuaęja była naprawdę tragiczna. Na sali było z 300 Żydów z 100 Kanadyjczyków, ten bezradny, zagubiony Jezuita i ja.

Jak w tej sytuacji obronić honor Pola­ków ?

Św. Tadeusz mnie wysłuchał. Pod koniec sesji sam przewodniczący udzie­lił mi głosu.

Wstałem i powiedziałem :

- na tej sali trudno ustalić, czy ma rację pan, który powiedział, że połowa polskich Żydów została zamordowana przez polskich faszystów czyja, który powiedziałem, że Polacy i Kościół Kato­licki w Polsce zrobił bardzo dużo dla ratowania Żydów.

Jest oczywiste, że jeśli ten pan mówi prawdę to ja kłamię, a jeśli ja mówię prawdę, to on kłamie.

Jeśli ja kłamie, to proszę Pana Boga bym nie dożył jutrzejszego rana, ale je­śli on kłamie, by ta kara spotkała jego.

Siadłem. Sądząc z reakcji sali, jak mówią Amerykanie, wygrałem sprawę nie podejmując rąk ze stołu.

Potem podszedł do m nie ów Żyd, który uciekł z Polski do Sowietów w 1940 r. Zaczął tłumaczyć, że ja go źle zrozu­miałem itd. A przecież byłem dużo mło­dszy, miałem lepszy słuch i waty w uszach nie nosiłem.

Takie twierdzenie, nie raz i nie dwa Żydzi w Północnej Ameryce puszczają w obieg słownie i uchodzi im to bezkar­nie.

Pewien Żyd krzyczał w Toronto, w mej obecności, że na ostatniej przed Stanem Wojennym konferencji NSZZ “Solidarność” w Radomiu w grudniu 1981 r. obradowano nad wyrzuceniem wszystkich Żydów z Polski, a przecież na tej konferencji był Żyd, doradca tej organizacji, Karol Modzelewski, a mieszkająca wtedy w tym mieście Alicja Matuszewska była na niej i te brednie obaliła.

W 2007 r. ukazała się w Rzymie ksią­żka będąca zbiorem artykułów z dzien­nika New York Times z czasów wojny, gdzie w samych superlatywach, żydow­ski dziennik, pisał o wysiłkach Piusa XII dla ratowania Żydów, który między innymi dał im trzy kilo złota, by mogli się Niemcom wykupić od deportacji z Rzymu.

Wiosną 2007 r. spotkałem sympaty­cznego polskiego Żyda z Izraela, który znał i cenił powojenne książki mego Ojca Ksawerego Pruszyńskiego.

Podczas dłuższej rozmowy okazało się, że nie wiedział o istnieniu wydanej w 1933 r. książki Ojca “Palestyna po raz trzeci”, która przyczyniła się walni e do wyjazdu młodych Żydów do Pale­styny i nic o pomocy władz II RP Żydom w Palestynie.

Już po śmierci Marszałka Piłsud­skiego, dwie tajne podziemne terrory­styczne organizacje żydowskie Hagana i Irgun,walczące o stworzenie “domu narodowego” w Palestynie, które nie tylko biły się z Arabami i Anglikami ale też między sobą, otrzymywały po­moc od władz Polski.

Miały dwa osobne obozy szkoleniowe w Rembertowie i Andrychowie na Pod­karpaciu. Dostawały uzbrojenie od woj­ska polskiego i prawo zakupu broni w prywatnych wytwórniach. O tym pisze Władysław Pobóg-Malinowski w wyda­nej w Londynie w 1956 r. oraz wielokro­tnie później, książce pt. “Najnowsza historia Polski”.

Ponadto w Biuletynie Polskiego In­stytutu Naukowego z New Yorku w 1976 r. sprawa ta była jeszcze szerzej omówiona. Ale uszło uwadze wszyst­kich, że Polacy szkolili też Żydów w wywiadzie! kontrwywiadzie. Ci stanęli później na czele wywiadu i kontrwy­wiadu Izraela, który jak powszechnie się uważa, odniósł i odnosi stale suk­cesy.

Te fakty nie trafiły na łamy wielonakładowych gazet w Polsce i oczywiście nie uczy się o tym młodzieży w polskich lub izraelskich szkołach.

W Polsce “obowiązuje” pisanie tylko, co nasi zrobili złego Żydom, a “zapomi­na” co zrobili im dobrego i naturalnie nie wspomina o antypolskich “wyczy­nach” Żydów.

Nawet przeciętnie wykształcony Po­lak słyszał o antypolski ch publikacjach J.T. Grosa, a nie wie o książkach: W. Bartoszewskiego i Lewinównej pt. “Ten jest z Ojczyzny mojej”, Leona Datnera pt. ‘Las sprawiedliwych”, płk Iranka- Osmęckiego pt. “Ten kto ratuje jedno życie”, która wydana była po polsku w Londynie i po angielsku w Nowym Jor­ku.

Wyróżniają się w antypolskiej działal­ności dziennikarze Stanisław Janecki, Stanisław Jerzy Mac i Wiesław Kot z tygodnika “Wprost”.

Wiosną 1978 r., w 35 rocznicę zakoń­czenia powstania w Gettcie w Warsza­wie, premier Izraela Begin, który nie był w Polsce podczas okupacji, dał wy­wiad holenderskiej TV.

Powiedział, że nie pojedzie do Polski, która jest zbroczona krwią Żydów, i nie więcej jak 100 Polaków, w tym ani je­den ksiądz, ani jedna zakonnica nie ra­towała od śmierci Żydów.

Było to nie pierwsze i nie ostatnie ta­kie łgarstwo. Nawet bardzo liberalny Jerzy Giedroyć, redaktor wydawanego w Paryżu miesięcznika “Kultura”, ostro zareagował, ale nie zrobił tego dyrektor istniejącego od 1953 r. Muzeum Mar­tyrologii Żydowskiej Yad Vachem z Iz­raela, które odtąd honoruje niechrze­ścijan za ratowanie Żydów medalem ” Sprawiedliwy między narodami świa­ta” choć już wtedy ponad tysiąc Pola­ków, w tym sporo księży i zakonnic za ratowanie Żydów zostało odznaczonych tym. medalem.

Oczywiście premier Begin Polaków za tę “pomyłkę” nie przeprosił, a fakt ten też nie został odnotowany przez prasę komunistyczną w Polsce i nie za­protestował przeciw’ temu łgarstwu Ambasador PRL-u w Holandii.

Pierwszym Żydem, który odwiedził Polskę i ją opisał był handlarz niewol­ników Ibrahim Ben Yaguba z Toledo w Hiszpanii. Wspomina ją jako idealny teren do pozyskania “tego towaru”. Wó­wczas Żydzi w tym się specjalizowali a Berlin był centrum handlu niewolni­kami, których przez Pragę słano do Wenecji. Tam ich kastrowano i dos­tawiano na rynek w Kordobie.

Nie wiadomo ilu Żydzi na terenie Pol­ski “pozyskali” niewolników ale na drz­wiach katedry gnieźnieńskiej jest scena jak św. Wojciech wykupuje niewolnika od Żyda. Warto dodać, że słowo Słowia­nin to po angielsku “Slav” i przypomina angielskie słowo “niewolnik’ – “Slave”.

Żydzi przybyli do Polski masowo już w XI wieku, a w 1264 r. otrzymali od Bolesława Pobożnego “Statut Kaliski”, który był zbiorem bardzo przychylnych dla nich przepisów prawnych, bo mię­dzy innymi umożliwiał im krętactwa. Wystarczyło by Żyd przysiągł i już ten fakt był dowodem w jego sprawie, a dla Żyda nie jest zobowiązująca przysięga jeśli poza słowami nie przysięga podo­bnie w sercu. Tak uzyskali status nad- uprzywilejowanej grupy społecznej. Zaś w 1334 r. Kazimierz Wielki nadał im dalsze przychylne prawa “Statuę Judeorum”.

Mało kto wie, zwłaszcza wśród pro- żydowskiej inteligencji polskiej, że uciekali oni do Polski po licznych pogro­mach w Zachodniej Europie. Wypędzo­no ich w średniowieczu kolejno z Anglii w 1290 r., Francji w 1306 r., Niemiec po 1298 r. i Hiszpanii w 1492r.

Dziwne, gdyby nie było dla tego jakiejś głębszej przyczyny.

Jest u Żydów podanie, że gdy cierpieli wielkie prześladowania w różnych kra­jach, wyruszyli szukając drogi, która by ich prowadziła do kraju, gdzie byliby lepiej traktowani. Wtedy spadł z nieba kawałek papieru, gdzie było napisane: idźcie do Polski.

Tak zrobili, a tam dali góry złota kró­lowi, który przyjął ich z wielkim sza­cunkiem. Dał im prawo zamieszkania w swym kraju, handlu wszerz i wzdłuż, oddawania cześć Bogu wedle ich zwy­czajów. Król chronił ich od wrogów, na­zywali tę ziemię Polin, czyli kraj gdzie można zostać, dobrze się żyje. Ba w I Rzeczpospolitej żyło spokojnie ponad 80% wszystkich europejskich Żydów.

Przyznanie wielkich przywilej ów Ży­dom, w tym własnego sądownictwa od­osobniło ich jeszcze bardziej od Pola­ków i oddało pod wyłączną władzę ra­binów, którzy przeszkadzali rodakom obcować z niewiernymi.

Sądy rabinackie miały prawo karania swych współpłemiennych nawet karą śmierci, którą wymierzano w stosunku do tych, którzy np. chcieli się przech­rzcie. Znany jest co najmniej jeden przy­padek z XVIII w., gdy na krzyki męczo­nego Żyda przyszli Polacy na pomoc i uratowali mu życie.

Kto wie o tym, że w dawnych stule­ciach Polskę nazywano dość powszech­ni e “paradisus Judenorum” – “raj dla Żydów”. Między innymi tak pisano w słynnej osiemnastowiecznewj encyklo­pedii francuskiej. Zaś znany żydowski myśliciel, rabin krakowski Mojżesz Iserless, pisał już w XVI w, że gdyby Po­lska nie istniała to los Żydów byłby nie do zniesienia.

Żydowski historyk Burnet Litvinow pisze w wydanej w Londynie w 1988 r. monumentalnej książce “Antisemitism and Modem History”, że gdyby nie schronienie w średniowieczu i dobie renesansu w Polsce to, Żydzi przesta­liby żyć jako naród i zniknęliby z po­wierzchni ziemi.

Pytanie czy rola Żydów w I Rzeczpos­politej była pozytywna, a zwłaszcza ja­ko lichwiarzy, ale ten temat jest za sze­roki na tę broszurę.

Stosunki polsko-żydowskie zaczęły się psuć od zaborów. Żydzi wedle swej starej taktyki, zaczęli wysługiwać się mocniejszemu czyli okupantom Polski mimo, że ci znieśli ich liczne przywileje, jak własne sądownictwo czy zwolnienie od poboru na długą służbę wojskową.

Ba, wielu Żydów skorzystało z rozbio­rów, by poprzez Polskę wjechać do Rosji, dokąd ich przedtem nie wpuszczano.

Np. fragment “Pana Tadeusza”, mó­wi, że trzeba było przed przekazywa­niem wiadomości o Legionach rozej­rzeć, się czy nie ma “jarmułek” czyli Żydów lub “czerwonych kołnierzy” czyli urzędników carskich.

Podobnie wysługiwali się Prusakom i Austryjakom, a w książce pt. “Napo­leon o ludziach i rzeczach” jest cytat gdzie Cesarz mówi o Żydach bardzo negatywnie nazywając ich narodem szpiegów.

Jak wspomina gen. Kukieł w swej książce o kampanii rosyjskiej Napoleona w Wilnie zimą 1813 r. było moc chorych francuskich żołnierzy. Gdy zbliżali się Moskale,Żydzi zaczęli ich z tych domów wyrzucać na mróz.

W czasie zaborów zbyt wielu Żydów wysługiwało się obcym. Wodza Powsta­nia Styczniowego Romuald Traugutta wydani carskiej policji Żyda, Artura Goldmana o czym jest notatka w aktach jego sprawy.

Ale były jednak i inne przykłady. Po­dczas powstania styczniowego, generał rosyjski miał chrapkę na lasy mego pradziadka. Próbo­wano wymusić na pachciarce dzierża­wiącej od dziadka karczmę oświad­czenie, że karmiła powstańców na polecenia Pana. Ta jednak mimo groźby ochrzczenia jej dzie­cka nie złożyła fałszywego świadectwa i uchroniła pradziadka od śmierci i konfiskacji mienia.

Oczywiście została potem sowicie wynagrodzona a jej pamięć dotarła do dziś.

Po rewolucji 1905 r. w Rosji, w której Żydzi brali wielki udział rozpoczęło się ich rugowanie z tego kraju. W tym przodowała organizacja rosyjskich nacjonalistów “Czarna Sotnia”. Pod przychylnym okiem władz organizowa­ła pogromy Żydów, a słowo “pogrom” jest pochodzenia rosyjskiego. Na te­renie obecnej Polski pogromy w Sied­lcach i Białymstoku były dziełem rosyjskich żołdaków i policji, a Polacy chronili Żydów. Uśmierzyli je dopiero, na polecenia biskupów, księża. To opi­suje książka “Die Juden pogromen in Russland” wydana w Lipsku w 1910 r.

Część Żydów wypędzonych z Rosji udała się do USA, a sporo, jak rodzina Bronisława Geremka-Lewartowa przy­było do Królestwa Polskiego, gdzie zwa­no ich “Litwakami’. Ci wprowadzili do ‘ osiadłych tu od dawna i mocno spoloni­zowanych Żydów ferment.

Byli nie tylko, mimo doznanych przy­krości, prorosyjscy, ale też rusyfikowali swych braci.

Na teren ie zaboru austriackiego czyi i Galicji, gdzie rządzili Polacy i była pe­łna swoboda dla kultury polskiej, Żydzi byli Polakom przy­chylni. W tworzo­nych przez Józefa Piłsudskiego organi­zacjach strzeleckich było sporo Żydów, którzy później znale­źli się w Legionach, a dalej przeszli do kadry oficerskiej od­rodzonego Wojska Polskiego.

Jesienią 1918 r. odwiedziło Stanisła­wa Grabskiego, jednego z przywódców partii zwanej Narodową Demokracją i późniejszego wielokrotnego ministra, a w łatach 1940-45 przewodniczącego emigracyjnej Rady Narodowej, dwóch Żydów, którzy powiedzieli:

- dla naszego narodu jest lepiej byś­my żyli w jednym państwie niż w kil­ku. Proponujemy Polakom, by zagwa­rantowali nam, że w Wolnej Polsce bę­dziemy mieli pełne prawa oraz dwóch naszych ludzi będzie ministrami.

W zamian za to poprzemy wszelkie postulaty państwa polskiego na arenie międzynarodowej. Grabski, jak pisze w swych pamiętnikach, odrzucił bez targów tę propozycję i odtąd Żydzi na arenie międzynarodowej stali się wro­gami Polski.

Były jeszcze dwa zadrażnienia. Stani­sław Cat-Mackiewicz pisze w swej książce pt. “Historia dwudziestolecia”, że Żydom chcieli by w polskim prawie pracy, uchwalonym przez Sejm w 1919 r. był dla nich wyjątek. By robotnicy bożnic odpoczywali w soboty, a pra­cowali w niedziele.

Gdy Sejm odrzucił proponowaną po­prawkę jeden z posłów żydowskich i krzyknął: – chcecie Gdańska, Śląska. Pomorza i Wileńszczyzny. Po tym coście zrobili ich nie dostaniecie.

Wedle informacji rodzinnej gdy, do Paryża na Konferencję Pokojową przy­jechał w 1919 r. jako ekspert delegacji polskiej historyk prof. Szymon Aszkenazy z Krakowa, zapytano Romana Dmo­wskiego, szefa delegacji polskiej na tą konferencje, co to za człowiek?

To ten miał odpowiedzieć : “to nie człowiek, to Żyd”.

Trzy dni potem u ambasadora RP Maurycego hr. Zamoyskiego zjawił się jeden z Rothchildów i powiedział:

- jeśli delegatem na konferencję bę­dzie nadal pan Dmowski to nie dosta­niecie ani Gdańska, ani Śląska, ani Pomorza ani Kresów.

Podobno tej groźby nie przekazano Dmowskiemu, który by chyba zrezyg­nował z uczestnictwa w obradach, by nie pogarszać sytuacji Polski.

Tak więc Żydzi są odpowiedzialni, że Gdańsk nie został przyznany w 1919 r. Polsce! Potem łatwiej było Hitlero­wi domagać się jego przyłączenia do Niemiec co było przyczyną rozpętania II wojny światowej, w której tylu Żydów zginęło.

W czasie Wojny Bolszewickiej w 1920 r. w szeregach Wojska Polskiego było sporo Żydów zwłaszcza z zachodniej części Polski.

Na tablicy upamiętniającej osiem­dziesięciu obywateli Płocka poległych wl920 r. w jego obronie przed Bolszewi­kami jest kilka nazwisk żydowskich.

Ale na Kresach, zwłaszcza w Wilnie, podczas okupacji sowieckiej w 1919. Ba by nie dopuścić na jatki Żydów Piłsudski nie zezwolił by oddziały zło­żone z Wilniuków zdobywały Wilno w 1919 r. a gdy szwoleżerowie zdobywali to miasto na Wielkanoc Żydzi z domów strzelali do nich.

Podobnie było w 1920 r. gdy znów okupowali Wileńszczyzne od lipca do października. Dla przykładu do stryja mej Matki Szymona Meysztowicza przyszedł za kwadrans piąta Żyd i kupił krowę. Ten nie mógł już zdążyć, wedle rozkazów bolszewickich, złożyć pienię­dzy do banku, a pół godziny potem czerezwieczajka i zrobili rewizje.

Znalazwszy pieniądze aresztowali go i wsadzili do celi gdzie co dopiero ktoś umarł na tyfus. Ten się nim zara­ził i już umierającego wypuścili by nie odpowiadać za jego śmierć.

Rewolucyjnemu Komitetowi Polskie­mu, w Białymstoku przewodzili Dzier­żyński, Marchlewski oraz dwaj Żydzi Kohn i Józef Unszlicht.

Podobnie inne Komitety Rewolucyj­ne na tym terenie były w rękach Żydów. W Zambrowie taki komitet organizo­wał Hersz Smolar później student na Uniwersytecie Mniejszości Narodowych w Moskwie i działacz Komunistycznej Partii Polskiej skazany w II RP na 6 lat więzienia.

Po 17 września 1939 r. w Białymsto­ku redagował żydowskie pismo “Biały­stok er Sztern”. Od 1941 r. był komisa­rzem sowieckich oddziałów partyzan­ckich, później działacza Centralnego Komitetu Żydów w Polsce, a w 1968 r. wyjechał do Izraela.

Jego synowie, to “nawróceni komuchowie”, komandosi z “Marca .1968″:

- Aleksander, czołowy działacz Unii Wolności, popierający w 1990 r. Mazowieckiego przeciw Wałęsie. Za popar­ciem Balcerowicza został prezesem Fundacji Batorego w Warszawie finansowanej przez miliardera, węgierskie­go Żyda Sorosa.

- Eugeniusz wyemigrował w 1968 r. do Szwecji, gdzie skończył studia. W 1974 r. został szefem Polskiej Sekcji BBC, gdzie zatrudniał moc “marcowych Żydów”, a kierownikiem programów był Krzysztof Przenicki, syn współau­torki Manifestu Lipcowego PKWN.

N aj ciekawsze, że był głównym cenzo­rem organu Rządu na Uchodźctwie w Londynie Dziennika Polskiego. Miał taką władzę, że gdy mu się nie podobał jeden artykuł kazał cały nakład pisma zniszczyć.

Popieranie Bolszewików przez Żydów w 1920 r. kończyło się sporadycznymi samosądami i rozstrzelaniem winnych przez wchodzące tam Wojsko Polskie, co zresztą opisuje w pamiętnikach gen. de Gaulle.

Po wojnie bolszewickiej na terenie odrodzonej Polski było z 10% Żydów podczas, gdy w innych krajach europejskich było od 0,5 do 1.5 %.

Z jednej strony było dużo bogatych Żydów, jak np. mój wuj Andrzej Rotwand, mąż ciotecznej siostry mej Mat­ki. Zaś przedsiębiorstwa żydowskie, poza rolnictwem zatrudniały, do 60 % najemnych pracowników.




acidek303

Posts: 247
Joined: 11 Dec 2010 05:03 pm

https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=52&t=15826
Jerzy

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxxxx



"W dwudziestoleciu prócz różnych le­wicowych i prawicowych partii żydow­skich była też Komunistyczna Partia Polska – KPP, o której był kawał:

- Ilu jest Żydów w KPP ?

- Sześćdziesiąt procent.

- A reszta ?

- To Żydówki.

KPP brała z Moskwy polecenia i pie­niądze. .Stała na stanowisku oddania Śląska i Pomorza Niemcom, a Kresów z Białymstokiem i Lwowem Sowietom.

W partii tej była kardynalna zasada, każdy Polak, który chciał tam robić kariere musiał być żonaty z Żydówką."


https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=52&t=15826#p37849
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:22, 02 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno byc "dolarow' zamaist zlotych.Reszta sie zgadza.
Jerzy



60 miliardów złotych – największy skok w historii świata



https://forumemjot.wordpress.com/2015/05.....ii-swiata/


Jerzy

Ps

Chodza sluchy ,ze antysemici w Sydney przygotowuja jakas akcje za kilka dni:)
Jesli sie uda to napisza o niej w zydowskim mass -merdiach Smile
(Merde po francusku znaczy gowno)
Jerzy


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Anti-White Race War Slasher Music Clip Teaches Black Children to Hate and Massacre Whites





This is a pure black-racist hatespeech to incite small children to start hating and killing whites.


http://whiteresister.com/index.php/12-st.....c-51590133


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Mirkas

Przez kilka lat bralem przepisanec przez lekarza srodki przeciwbolowe i piguly przeciwko depresji.

W ciagu ostatnich kilkunastu mieisecy zaczelo sie dziac cos bardzo zlego.
bylem jak zombi.



Trzymaj się z dala od tego syfu. Sam się o to otarłem, miałem brać ale zanim wejdę w kontakt z jakąkolwiek substancją lubię wiedzieć co dokładnie robi, skąd pochodzi, itd. I zdecydowałem się nie.

To trucizny są. Zamieniają człowieka w psychopatę wtórnego.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Mirkas

Przez kilka lat bralem przepisanec przez lekarza srodki przeciwbolowe i piguly przeciwko depresji.

W ciagu ostatnich kilkunastu mieisecy zaczelo sie dziac cos bardzo zlego.
bylem jak zombi.



Trzymaj się z dala od tego syfu. Sam się o to otarłem, miałem brać ale zanim wejdę w kontakt z jakąkolwiek substancją lubię wiedzieć co dokładnie robi, skąd pochodzi, itd. I zdecydowałem się nie.

To trucizny są. Zamieniają człowieka w psychopatę wtórnego.


Swiete slowa:)
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous Info Army Poland shared Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP's post.
Yesterday ·
Rodzicu! Bądź świadomy!

https://www.facebook.com/stowarzyszenies.....29/?type=3


xxxx

Ekonomiczni zabojcy.

https://www.facebook.com/AIAPL/videos/463155187188081/

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Niedziela pewnego małżeństwa...." (1977) - film polski



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zadanie Specjalne" Historia Lecha Wałęsy "po" 76 roku




Published on Sep 25, 2017


"Rycerz Anna" - film o próbie zamachu na życie Anny Walentynowicz odrzucony w TVP przez Anitę Gargas - wówczas szefową "Misji Specjalnej".






Kilkuset morderców rządzi Polską - Platforma Umoczona






Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
Cytat:
To już niestety taki instynkt, że jak widzę zaszczanego manipulanta i propagandzistę, to muszę go wywlec na wierzch co by to licho spłonęło w promieniach słońca.
Kolejna osoba cI to pisze: wypier....j do budy, schizofreniku. Nie potrzeba nam takich psycholi.


Jesteś, byłeś i już do końca swego zawszonego, życia, pozostaniesz bezwartościowym zerem, bez honoru i czci. Odpadku społeczny, kawałku ścierwa, pasożycie którego renta matki uratowała od śmierci ze strzykawką w żyle na śmietniku na tyłach supermarketu.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 03 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
manhattanman napisał:
Cytat:
To już niestety taki instynkt, że jak widzę zaszczanego manipulanta i propagandzistę, to muszę go wywlec na wierzch co by to licho spłonęło w promieniach słońca.
Kolejna osoba cI to pisze: wypier....j do budy, schizofreniku. Nie potrzeba nam takich psycholi.


Jesteś, byłeś i już do końca swego zawszonego, życia, pozostaniesz bezwartościowym zerem, bez honoru i czci. Odpadku społeczny, kawałku ścierwa, pasożycie którego renta matki uratowała od śmierci ze strzykawką w żyle na śmietniku na tyłach supermarketu.


Jesli jedna osoba powie ci ,ze jestes swinia to moze byc przypadek ale jesli 100 osob powie ci to samo to moze czas zaczac ogladac sie za chlewem?
Raz jeszcze: napisalem :'SPIERDALAJ"

Czego nie rozumiesz w tym jednym slowie?


Jerzy.

xxxxxxxxxxxxx


German Man Fired for Reading Mein Kampf

http://whiteresister.com/index.php/11-re.....e-51590133

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partyzanci z wyrąbanego lasu


"Jest to śród tytuł ostatniej książki profesora Mirosława Dakowskiego ( tytuł:" O to co najważniejsze, krzaczek na drodze lawiny") oraz tytuł książki Michała Marusika i Grzegorza Ungiera o protestach, walce i strajkach w Rafinerii Gdańskiej w latach 1980 i 81. Tak można nazwać wszystkich walczących o prawdę. Prawdę historyczną, prawdę społeczną, prawdę naukową.

Jest takie rosyjskie powiedzenie не надо ( nie trzeba) będące łagodniejszą wersją нельзя ( nie wolno), które ujmuje w sposób niezwykle precyzyjny istotę współczesnej cenzury gorszej chyba nawet w skutkach niż brutalna cenzura prewencyjna. Przemoc rodzi opór, a przynajmniej jednoznaczną polaryzację stanowisk. Cenzura miękka, będąca pochodną politycznej poprawności łatwo się uwewnętrznia, staje się rodzajem kodeksu dobrego tonu. Osoba cenzurująca, odmawiająca ci prawa do swobodnej wypowiedzi przestaje być przeciwnikiem czy wręcz wrogiem. W oczach społeczeństwa staje się strażnikiem dobrych obyczajów, a nawet zasad moralnych.
Nikt nie zabrania ci na ogół zajmować się niewygodnymi tematami, nikt nie mówi nie wolno. Mówi się не надо, nie trzeba, nie należy.


Każdy kraj ma swoją listę tematów tabu. W Stanach Zjednoczonych nie należy zajmować się na przykład różnicami rasowymi. Jeżeli nawet stwierdzimy, że murzyńscy biegacze czy koszykarze z racji specyficznej anatomii osiągają w swoich dyscyplinach o wiele lepsze wyniki niż rasa biała , albo że Murzyni są wyjątkowo utalentowani muzycznie popełniamy śmiertelny grzech dyskryminacji rasowej. Samo słowo Murzyn jest niedopuszczalne, zaleca się używać terminu Afroamerykanin. Bohater Sienkiewicza Kali zgodnie z tą logiką powinien być nazywany Afroafrykaninem. Doprowadzono do tego, że człowiek który użyje słowa Murzyn czuje się tak jakby zepsuł w towarzystwie powietrze.
O wiele bardziej poważne w skutkach jest przenoszenie do rejestru tematów tabu informacji na temat katastrof i klęsk żywiołowych, tajnych układów politycznych oraz prawdziwej wiedzy historycznej. Metody kneblowania niepokornym ust okazują się równie skuteczne jak swego czasu gipsowanie ust skazańcom przez hitlerowców.


Dziennikarzowi, który chciałby podjąć niebezpieczny temat redaktor naczelny mówi: „ naszych czytelników to nie zainteresuje”. Młody dziennikarz spłaca najczęściej kredyt mieszkaniowy, a rynek pracy jest w tym zawodzie bardzo wąski. Dziennikarz udaje więc, że bierze za dobrą monetę wskazówki naczelnego i bierze się za kuchnię, albo modę, albo inne równie bezpieczne zagadnienia.


Od lat niezwykle skuteczną okazuje się metoda kompromitowania niewygodnych tematów, którą nazywam metoda „ na Urbana”. Aktualna wersja tej metody powinna nosić nazwę „ na Putina”. Stwierdzenie: „Mówisz jak Urban czy mówisz jak Putin” zamyka usta prawie każdemu dociekliwemu niezależnie od tego czy w tej szczególnej kwestii Urban i Putin mieli rację.


Niezwykle skuteczna okazuje się metoda opisywana przez Roberta Cialdiniego w znanej książce pod tytułem "Wywieranie wpływu na ludzi", metoda „na konsekwencję”. Przeciętny człowiek, a szczególnie przeciętny inteligent czuje się zobowiązany do konsekwencji. Gdy od lat usiłowałam zainteresować dziennikarzy tematem jawnego złodziejstwa niesłusznie nazywanego reprywatyzacją nieruchomości nieodmiennie słyszałam, że jestem przeciwniczką samej reprywatyzacji. Reprywatyzacja była wymieniana obok bonu oświatowego i urynkowienia wydawnictw w zestawie haseł zaklęć transformacji ustrojowej. Krytykowanie patologicznej formy tej reprywatyzacji, to znaczy handlu roszczeniami skutkującego obrabowywaniem prawowitych właścicieli oraz wyrzucaniem na bruk prawowitych lokatorów było traktowane jako powiadanie się po stronie dekretu Bieruta. Niewiele osób jak się okazuje chciało nosić podobne piętno. Jak inaczej wytłumaczyć milczenie dziennikarzy w tak drażliwej i pełnej dramatycznych czy wręcz kryminalnych epizodów sprawie. Często stosowaną metoda gipsowania ust jest odwoływanie się do etyki chrześcijańskiej przez osoby które są ateistami, nawet zadeklarowanymi wrogami kościoła. Osoby te czują się jednak uprawnione do pouczania nas, ludu bożego, jak mamy rozumieć i jak stosować zasady naszej wiary.


Jeszcze ciekawszy od rejestru metod zamykania ust jest rejestr tematów tabu. Takim tematem jest na przykład awaria w Fukushimie, o której niewiele wiemy wszyscy, ale również niewiele wiedzą najbardziej zainteresowani czyli Japończycy. Nadal bardzo źle widziane jest zajmowanie się katastrofa smoleńską. Nie tylko źle widziane, lecz wręcz tępione jest zainteresowanie lekami, firmami farmaceutycznymi, a w szczególności szczepionkami i ich oddziaływaniem na najmłodszych.
Na szczęście istnieją ludzie nie poddający się kneblowaniu i impregnowani na wszelki inwektywy. Takim człowiekiem jest profesor Mirosław Dakowski. Przez całe życie walczy o prawdę- prawdę naukową, prawdę historyczną, prawdę społeczną od wielu lat publikując na swojej stronie to co uważa za słuszne i stosowne. Ma zapewne podobną liczbę gorących zwolenników co równie gorących przeciwników, których gorszy całkowite lekceważenie przez niego zasad politycznej poprawności.

Ostatnio w wydawnictwie Antyk Marcina Dybowskiego ukazała się nowa książka profesora Dakowskiego pod tytułem: „ O to co najważniejsze, krzaczek na drodze lawiny”. Znajdziemy tam artykuły na temat energetyki, na temat katastrof elektrowni jądrowych w Czarnobylu oraz Fukushimie, na temat katastrofy smoleńskiej nazywanej wprost „ zbrodnią smoleńską”, na temat afery FOZZ, na temat ewolucjonizmu, globalizmu, stanu współczesnej nauki i stanu cywilizacji, na temat pseudonauki ( globalne ocieplenie) i cudów. Ostatni rozdział to stan świata i nadzieje dla Polski. W posłowiu profesor Dakowski pisze : „ ciekawe jest być non person pisującym sobie o no- problems, a jednak czytywanym tak przez zwykłych ludzi jak i agentów sił.

Mam dowody na oba kierunki zainteresowań…..Bo czy to dla mas ważne, że na skutek Czarnobyla zginęło ponad milion ludzi? Czy może fakt, że z reaktorów w Fukushimie wylewa się jakiś roztopiony uran i pluton?”
Gorąco polecam."


http://naszeblogi.pl/48282-partyzanci-z-wyrabanego-lasu


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystrzał 1965




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Azyren napisał:
manhattanman napisał:
Cytat:
To już niestety taki instynkt, że jak widzę zaszczanego manipulanta i propagandzistę, to muszę go wywlec na wierzch co by to licho spłonęło w promieniach słońca.
Kolejna osoba cI to pisze: wypier....j do budy, schizofreniku. Nie potrzeba nam takich psycholi.


Jesteś, byłeś i już do końca swego zawszonego, życia, pozostaniesz bezwartościowym zerem, bez honoru i czci. Odpadku społeczny, kawałku ścierwa, pasożycie którego renta matki uratowała od śmierci ze strzykawką w żyle na śmietniku na tyłach supermarketu.


Jesli jedna osoba powie ci ,ze jestes swinia to moze byc przypadek ale jesli 100 osob powie ci to samo to moze czas zaczac ogladac sie za chlewem?
Raz jeszcze: napisalem :'SPIERDALAJ"

Czego nie rozumiesz w tym jednym slowie?


Jerzy.

xxxxxxxxxxxxx


German Man Fired for Reading Mein Kampf

http://whiteresister.com/index.php/11-re.....e-51590133

Jerzy


1: Zaglądnij czasem do "pierdolni". O tobie też dużo ludzi mówiło że masz coś nie tak z głową (Bo ewidentnie masz), i nawet był (nie wiem czy jest dalej) specjalnie założony temat o tobie. Tak że przyganiał kocioł garnkowi.

2: Jeśli się wdepnie w gówno, to nic dziwnego że ma się potem gówno na bucie. Jeśli się wejdzie między pomiędzy wrony, to nic dziwnego, że wszystkie na ciebie kraczą. Jeśli się wejdzie pomiędzy niedorobionych patusów (takich jak ty, ManhatanCwel i Szczekan) z obsesja spiskową, i powie im prawdę prosto w oczy, to i nie dziwi gremialny atak ze strony tegoż jakże nieelitarnego towarzystwa. Proste.

Chciałem to przedyskutować merytorycznie, ale spotkałem się z ignorancją i kunktatorstwem. Udowodnij mi np. knypku, że Żydzi to potomkowie Chazarów? Bo jak na razie badania Y-DNA dowodzą sporej zbieżności między materiałem genetycznym Żydów (również Aszkenazów), a materiałem genetycznym Palestyńczyków, Libańczyków, Druzów i północnych Arabów (bo południowi Arabowie się już trochę różnią). Więc albo Żydzi są jednak semitami, albo Palestyńczycy, Libańczycy, Druzowie i polnocni Arabowie też są potomkami Chazarów? Albo jedno, albo drugie, innej opcji nie ma. Masz jakieś materiały mogące temu zaprzeczyć? Czy dalej będziesz wbrew faktom, niczym pies ganiający za własny ogon, zapetlał się z tymi urojonymi Chazarami?

I nie, nie jestem wcale obrońcą Żydów i wiele razy na tym forum krytykowałem tak naród Żydowski, jak i państwo Izrael. Nie jestem obrońcą Żydów, ale jestem wrogiem wszelkiej maści umysłowych zjebów, powielających sprzeczne z faktami bajdurzenia i mity. Wkurwia mnie kiedy jakiś zakompleksiony, nienawistny idiota, lansuje uparcie jakąś niezgodną z faktami tezę, czy twierdzenie. Żydzi są jacy są, mają wiele złego na sumieniu, co jednak nie usprawiedliwia kłamstwa i gówno-twórczości takich propagandowych zjebów jak ty, czy Pająk.

PS: Wszyscy widzą twój nick, i wiedzą że masz na imię Jerzy. Nie musisz się jeszcze dodatkowo podpisywać pod każdym postem, jakbyś miał autyzm.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:35, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jowita



Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Żydzi są jacy są, mają wiele złego na sumieniu, co jednak nie usprawiedliwia kłamstwa i gówno-twórczości takich propagandowych zjebów jak ty, czy Pająk.

Nie usprawiedliwia kłamstwa powiadasz? Liar
No tak, przecież zarówno ty, jak i żydzi, tak bardzo kochacie prawdę.
_________________
Gdy przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Azyren napisał:
Żydzi są jacy są, mają wiele złego na sumieniu, co jednak nie usprawiedliwia kłamstwa i gówno-twórczości takich propagandowych zjebów jak ty, czy Pająk.

Nie usprawiedliwia kłamstwa powiadasz? Liar
No tak, przecież zarówno ty, jak i żydzi, tak bardzo kochacie prawdę.


A może to ty zamiast jerzyka udowodnisz że Żydzi są Chazarami, a badania materiału genetycznego to "cipa i chuj"? Co mirkus "miłośniku Prawdy"?
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren miałbym jedno pytanie składające się z dwóch słów: Eran Elhaik:?: mógłbyś się odnieść? Dzięki
https://en.wikipedia.org/wiki/Eran_Elhaik
https://en.wikipedia.org/wiki/Khazar_hyp.....haik_study
_________________
"Uwielbiam good why'a" - chemicloo
"Aj waj, wypunktował mnie. Lecę po ratunek do gei" - chemicloo vel WZBszambo alias szeklan itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr.lolek:) napisał:
Azyren miałbym jedno pytanie składające się z dwóch słów: Eran Elhaik:?: mógłbyś się odnieść? Dzięki
https://en.wikipedia.org/wiki/Eran_Elhaik
https://en.wikipedia.org/wiki/Khazar_hyp.....haik_study


Ten temat poruszałem już w rozmowie z @ElCommendante i nie chce się powtarzać. Elhaik zajmował się badaniem mtDNA (mutacja mitochondrialna ze strony matki) i allochtonicznego DNA, nie zaś męskiej mutacji Y-DNA, i nawet Elhaik nie wysnuł tezy, że WSZYSCY Żydzi są potomkami Chazarów, tylko że Chazarowie byli pewnym znaczącym substratem w genach obecnego narodu żydowskiego. W mojej rozmowie z @El doszliśmy do pewnego konsensusu, że u Żydów mogła zaistnieć pewna domieszka krwi chazarskiej, co nie zmienia faktu, że i tak większość Żydów to w dalszym ciągu Semici.

Podobnie rzecz ma się z Afroamerykanami, których spora część ma domieszkę krwi europejskiej (od zniesienia niewolnictwa mieszane małżeństwa było dość częstym zjawiskiem, któremu nie zapobiegło nawet restrykcyjne prawodawstwo odnośnie ludności pochodzenia afrykańskiego), co jednak nie skłania nikogo to twierdzenia, że Afroamerykanie tak naprawdę nie pochodzą z Afryki, tylko Z Europy. Kumasz to lolek? Czy nie bardzo?

https://prawda2.info/viewtopic.php?t=24590
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
[...] zajmował się badaniem mtDNA (mutacja mitochondrialna ze strony matki) i allochtonicznego DNA, nie zaś męskiej mutacji Y-DNA, i nawet Elhaik nie wysnuł tezy, że WSZYSCY Żydzi są potomkami Chazarów, tylko że Chazarowie byli pewnym znaczącym substratem w genach obecnego narodu żydowskiego. W mojej rozmowie z @El doszliśmy do pewnego konsensusu, że u Żydów mogła zaistnieć pewna domieszka krwi chazarskiej, co nie zmienia faktu, że i tak większość Żydów to w dalszym ciągu Semici.



To tylko hipotezy opierające się o hipotezę, że mutacje gromadzą się w (tym czym profesor Tomasz Grzybowski się zajmuje, ale i w tym co Ty wymieniłeś[1]) sposób mniej więcej stały w jednostce czasu. Hipotezy nie są dowodami.


WZBG napisał:
Azyren napisał:
WZBG napisał:
Azyren napisał:
WZBG napisał:
Ze względu na założenie genetyków o tym, że mutacje gromadzą się w mtDNA, Y-DNA w sposób mniej więcej stały w jednostce czasu wyniki badań genetycznych nie mogą być dowodem


Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie masło maślane teraz zaserwowałeś. I po tym widać że z tematu genetyki jesteś zielony i tylko przeczytałeś na szybko kilka haseł z encyklopedii nie do końca je rozumiejąc. Genetyka nie zajmuje się badaniem zmian zachodzących tylko w mitochondrium, ale również na wyższym szczeblu zmianami w mutacji chromosomów zbudowanych z cząsteczek DNA oraz mutacji alleli będących różnymi wariantami genów, będących fragmentami tychże cząsteczek DNA. Mam nadzieję że przemazałem to w sposób zrozumiały.

Mutacje np. Y-DNA powstają stopniowo i chronologicznie, na określonych obszarach kuli ziemskiej, i rozprzestrzeniają się na przestrzeni lat wciąż mutując w kolejne podgrupy pierwotnej hg i ekspandując w różnych kierunkach geograficznych, co stwarza swoistą sieć która poprawnie rozwikłana i odczytana wyznacza szlaki migracji i etapy kształtowania się grup etnicznych. Nie wiem co tu jest dla ciebie niezrozumiałe?

Mam wrażenie że ty celowo starasz się utopić dyskusje w odmętach dygresji, byle tylko uniknąć konieczności odpowiedzi na trudne pytanie. Dlatego zapytam jeszcze raz, prosto z mostu, czy masz jakieś dowody na istnienie starożytnej Lechii i wygnanie z niej plemion Izraela? Odpowiedz tylko tak czy nie i ewentualnie przedstaw na to dowody, albo zamilknij na wieki i nie wklejaj mi już definicji różnych słów ze słownika i strony A4 twojej rozprawki semantycznej na ten temat.


Zaciemniasz sprawę odwołując się do tego, co ma gromadzić mutacje, zamiast do tempa gromadzenia tych mutacji.
Oczekiwałeś, że Dowodem mogą być wyniki badań genetycznych żyjących potomków danej populacji z DNA wyodrębnionym ze szkieletów pochowanych np. w Kurhanach.

Tymczasem genetycy opierają się na ZAŁOŻENIU.

Zakładają, że mutacje gromadzą się w tym co wymieniłeś [1] w sposób mniej więcej stały w jednostce czasu.

Założenia nie mogą być dowodem.

Zatem co ma być dowodem, który jednocześnie nie jest założeniem?

[1]
w mitochondrium, ale również na wyższym szczeblu zmianami w mutacji chromosomów zbudowanych z cząsteczek DNA oraz mutacji alleli będących różnymi wariantami genów, będących fragmentami tychże cząsteczek DNA


Nie rozumiem o co ci teraz chodzi. Podstawowe założenia genetyki populacji zostały potwierdzone empirycznie więc nie są to tylko puste tezy i jak najbardziej spełniają się w roli dowodu.


To profesor Tomasz Grzybowski kłamie?
Stwierdza, że przyjmuje się założenie, że mutacje gromadzą się w (tym czym on się zajmuje, ale i w tym co Ty wymieniłeś[1]) sposób mniej więcej stały w jednostce czasu [2]

Takie założenie jest adekwatne dla koncepcji gradualizmu w koncepcjach ewolucjonizmu.
Ale są jeszcze koncepcje saltacjonizmu (skokowy charakter), koncepcje punktualizmu (szybkie niemal skokowe zmiany i dalej brak zmian; stopniowe procesy mikroewolucji).
Czy już istnieją empiryczne podstawy do odrzucenia koncepcji: saltacjonizmu i punktualizmu?


Przypisy:
----------------
[1]
w mitochondrium, ale również na wyższym szczeblu zmianami w mutacji chromosomów zbudowanych z cząsteczek DNA oraz mutacji alleli będących różnymi wariantami genów, będących fragmentami tychże cząsteczek DNA

[2]
Po 6m.30s
Cytat:
I te mutacje zostały po prostu odziedziczone od ostatnich wspólnych przodków dla danej grupy cząsteczek.
W związku z tym te mutacje stanowią w tym DNA mitochondrialnym rodzaj pewnego zegara, ponieważ
tutaj przyjmujemy takie założenie, o którym można dyskutować. To już są dyskusje troszkę akademickie
dyskusje, że te mutacje gromadzą się w mitochondrialnym DNA w sposób mniej więcej stały w jednostce czasu.
Czyli one sobie przyrastają liniowo w jednostce czasu.
https://www.youtube.com/watch?v=TrsJL-XKx68
viewpost.php?p=323387
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 04 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paru parchow :Goldman i Winawer napisalo kilka tekstow obrazliwych dla polakow.
Oczywiscie odpowiedzielm i jednnemu i drugiemu.
Zgodnie ze woja natura parch Winawer zakapowal mnie mnie do ober-pejsa:

"We Removed Something You Posted
It looks like something you posted doesn't follow our Community Standards. We don’t allow posts that bully private individuals or harass anyone on Facebook. This could include altered images, photos or videos of physical bullying or any other post intended to degrade or shame a specific person.

"Zydek Winawer..a ty o czym durniu pejsaty:)
Chyba sam juz nie wiesz Smile
Spadaj do izraela.
Jerzy"

You're temporarily blocked from posting
This temporary block will last for 24 hours, and you won’t be able to post on Facebook until it’s finished.
Please bear in mind that people who repeatedly post things that aren’t allowed on Facebook may have their accounts permanently disabled."

Czyli typowy zydowski zamordyzm tak dobrze opisany w ksiazce "Zydzi i kahaly"

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 128, 129, 130 ... 287, 288, 289   » 
Strona 129 z 289

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Moje pierdoly
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile