W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kolektor Słoneczny - pół roku ciepła woda za darmo  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 76173
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.krosno.com.pl/pl/o_firmie/inf.....wa_krosno/
Cytat:
Grupa jest wyłącznym producentem włókna szklanego, niektórych asortymentów szkła technicznego formowanych mechanicznie (rury i pręty), szkieł osłonowych (klosze oświetleniowe różne, osłony liczników itp.) formowanych ręcznie i prasowanych, szkła sygnalizacyjnego formowanego ręcznie i prasowanego (reflektory, soczewki, klosze sygnalizacyjne itp.) oraz szkła płaskiego w tym witrażowego antycznego.

Jutro zadzwonię. Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:16, 31 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolektor próżniowo-rurowy to też ciekawa sprawa.
Nie zajmowałem się nią bliżej.

Interesuje mnie na razie inna kwestia wykonania powłoki absorpcyjnej jak najbardziej zbliżonej do tej, jaką można kupić razem z nowymi kolektorami.

Taka powłoka przydatna będzie zarówno w kolektorze płaskim jak i rurowym.

Jak na razie najrozsądniejszym pomysłem wydaje się czernienie miedzi (chemiczne lub termiczne).

Miał już może ktoś do czynienia z termicznym utlenianiem miedzi (czarna warstwa tlenków na powierzchni) ?
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:58, 31 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłannik napisał:


Miał już może ktoś do czynienia z termicznym utlenianiem miedzi (czarna warstwa tlenków na powierzchni) ?


Tu masz na ten temat lekturę na kilka wieczorów.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic338507-120.html

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:23, 31 Gru '09   Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

witam i pozdrawiam spotkałem się z czymś takim http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic482463.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic893197.html nie wiem czy to komuś pomoże ale mnie się podobają takie tanie rozwiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:25, 31 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szklana rura próżniowa 58x1800(opakowanie zawiera 15 szt.)

http://www.heliosin.pl/szczegoly_produktu,000-013,51,24,24,1.htm#

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:21, 02 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powłoki absorpcyjne:

http://wmzdz.pl/fileadmin/user_upload/wmzdz/publikacje/01_Wyd_A_WEB.pdf

Sposób na samodzielne poczernienie miedzi:
Cytat:

Witam!

"Parę postów wyżej" przeczytałem o próbach elektrochemicznego czernienia rurek miedzianych do kolektorów. W warunkach amatorskich nie ma to TOTALNIE SENSU. Czy ktoś z Was będzie się bawił w duże wanny galwanotechniczne, kiedy trzeba poczernić kilkanaście, kilkadziesiąt metrów rurek?? Na skalę przemysłową owszem, ale w warunkach amatorskich to bez sensu! Istnieją jednak metody prostego i trwałego czernienia miedzi bez prądu, dające trwałe zabarwienie i możliwe do wykonania w warunkach amatorskich: metoda przez "pocieranie" i opalanie, oraz metoda najprostsza TYLKO przez "pocieranie". Metody te opisywał w swoich książkach znany popularyzator chemii Stefan Sękowski (Galwanotechnika domowa - NT 1970)

PRZEPISY (dla większych ilości proporcjonalnie zwiększyć ilość składników)

Metoda pierwsza:


"Sporządzić roztwór:
1/ woda - 100 ml
2/ azotan miedziowy, Cu(NO3)2 - 20 g
3/ azotan srebrowy, AgNO3 - 0,2 g

Roztwór ten przygotuj w następujący sposób. W 80 ml wody destylowanej rozpuść azotan miedziowy, a osobno w 20 ml wody destylowanej azotan srebrowy. Bezpośrednio przed czernieniem oba te roztwory zlej razem, wymieszaj i umoczoną w nim szmatką zwilżaj odpowiednio przygotowane (oczyszczone i odtłuszczone) przedmioty miedziane. Po zwilżeniu całego przedmiotu, opala się go nad ogniem (w naszym przypadku najlepszy będzie przenośny palnik na propan-butan). Początkowo przedmiot ogrzewaj powoli, następnie zaś nad silnym płomieniem. Ogrzewać należy tak długo, aż występujące początkowo zabarwienie zielone, przybierze kolor czarny.

Metoda druga
(najprostszy sposób czernienia miedzi):

Sporządzić roztwór:

1/ woda - 100 ml
2/ wielosiarczek potasowy, K2S4 - 3 g
3/ chlorek amonowy, NH4Cl - 1 g

Odpowiednio przygotowane (oczyszczone i odtłuszczone) przedmioty miedziane natrzyj tym roztworem i chwilkę poczekaj. Początkowo, natychmiast po zwilżeniu, miedź przybiera barwę ciemnoszarą, która jednak szybko przechodzi w głęboką czerń. Gdy już barwy te uzyskasz, opłucz przedmiot dokładnie w zimnej wodzie, a następnie gorącej wodzie i wysusz.
... obie metody czernienia miedzi, opisane powyżej, polegają na wytworzeniu na powierzchni tego metalu czarnej warstewki siarczków lub tlenków."

Tyle Stefan Sękowski. Szkoda, że autor nie podaje wydajności tych roztworów, co było by bardzo cenne i umożliwiło szybkie przeliczenie potrzebnej ilości odczynników w zależności od powierzchni miedzi do poczernieni. Myślę, że takie czernienie rurek do kolektorów słonecznych będzie DUUUŻO lepsze od malowania tychże czarną farbą, która daje grubą ("nieekonomiczną" cieplnie) i odpryskującą warstwę.

Pozdrawiam J.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic482463-390.html

_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja mam dla entuzjastów ekologicznego pobierania energii dobrą wiadomość. Od 2012 każdy domek, każdy budynek i każde mieszkanie będzie musiało mieć alternatywne źródło energii. Czy to nie chore?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/6....._gore.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 2015.
Ja się cieszę, moja branża. Więcej kasy poleci Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 09 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusty napisał:
Od 2015.
Ja się cieszę, moja branża. Więcej kasy poleci Wink

A ja się nie cieszę. Bo koszt tego typu instalacji jest bardzo drogi. Tutaj nie chodzi o domy jednorodzinne, ale domy wielorodzinne - bloki, kamienice czynszowe. Nie wyobrażam sobie przerabiania instalacji, która jest dobra i się sprawdza, w budynku tylko po to by dostosować do bzdurnych przepisów. Koszt takiej inwestycji to 120 000 zł (w moim przypadku) tyle ponoć za kolektor, a co z instalacją w poszczególnych lokalach? Mój ojciec dekadę temu robił całą instalację gazową u mnie w budynku i ja w mieszkaniach instaluję centralne. Nie wyobrażam sobie, jak miałaby wyglądać tego typu przeróbka. I myślę, że tego typu ustawodawstwo jest nierealne dla takich jak ja.. Ja rozumiem chęć zarobienia, ale na sprawę trzeba spojrzeć realnie.
A nawet jeśli będę musiała taką przeróbkę zrobić i zainwestować na całość instalacji około 300 000 zł, to wiem, kto na tym ucierpi. To gorsze niż katastrat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 10 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy w Polsce Wink

Wiele się jednak może zmienić finalnie, bo jak dotąd są to tylko "przepowiednie".
Co do wiatraków- porządny komplet o mocy turbiny 10kW to nie 10tys zł, a 20tys dolarów, nie licząc słupa ani akumulatorów (wersja off-grid).

Jest jeszcze kwestia sprzedaży energii ze źródeł odnawialnych państwu- będzie można sprzedać nadwyżkę takiej energii po ustawowo określonej cenie. Ciekawe tylko, jak często i czy w ogóle będą ją aktualizować. Ale i tak przewiduję wzrost zainteresowania OZE Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 10 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusty ja jestem za korzystaniem z energii odnawialnej. Jak zawsze jeżdżę nad morze to podziwiam te wielgachne wiatraki, które zasilają prawdopodobnie całe miasta. Ale widzisz inwestują w to gminy lub korporacje, ponieważ to oni dostarczają ludziom energię. Natomiast nakładanie obowiązku na każdego obywatela, który posiada dom, lub chce się wybudować, albo przeprowadzić remont - to jest chory pomysł, bo to są koszta, koszta, które nie każdy jest w stanie ponieść. Fakt faktem, że energia idzie w górę, ale jeśli się oszczędza prąd i gaz to te rachunki nie są aż tak tragiczne. Jeżeli natomiast ktoś chce mieć wille z pełną automatyką, to jest już pełna wygoda i Ci na pewno będą płacić więcej.

Druga sprawa, nakładanie obowiązku instalacji ludziom, którzy remontują całe budynki pod wynajem (czyt. spółdzielnie, bloki, wspólnoty lokalowe i kamienice) jest również chore, bo tutaj należy pozmieniać instalacje w mieszkaniach, a dlatego, że istniejących instalacji od gazowego nie da się tutaj wykorzystać. To są ogromniaste koszta, a co jeśli w budynkach są niepłacący ludzie, którzy mają eksmisje z zapewnionym lokalem socjalnym. To administracja budynku ma takiemu dawać za darmo energię i inwestować w to setki tysięcy złotych? Phi.. Wink

Krótko podsumowując.. Fajnie być samowystarczalnym, ale to bardzo dużo kosztuje i naszego społeczeństwa na to nie stać. A inwestycje tego typu nigdy zazwyczaj się nie zwracają Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:38, 11 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pumcia, ja świetnie rozumiem Smile
Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że pierwszy raz SKORZYSTAM (a nie stracę) na idiotycznej regulacji prawnej naszego "rządu".
Co do remontów, to nie chce mi się wierzyć w przymus modernizacji pod OZE. Chociaż w podatek katastralny jeszcze 3 lata temu też nie chciało mi się wierzyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 11 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rusty napisał:
Co do remontów, to nie chce mi się wierzyć w przymus modernizacji pod OZE. Chociaż w podatek katastralny jeszcze 3 lata temu też nie chciało mi się wierzyć Wink

Mam taką nadzieje Wink)

W podatek katastralny nadal nie wierzę Smile To jest nie możliwe by go wprowadzono, przynajmniej w przeciągu kilku lat. Wpierw muszą stworzyć katastrat i go wycenić. A to kosztuje i trwa. Druga sprawa to muszą posiadać pełne księgi wieczyste, a to również trwa i kosztuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 11 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pumcia napisał:
Od 2012 każdy domek, każdy budynek i każde mieszkanie będzie musiało mieć alternatywne źródło energii. Czy to nie chore?


Tak, to chore, że jakiś idiota napisał głupoty, a nieświadomi ludzie to powtarzają. Sad


"Dyrektywa nakazuje, aby od 2015 roku wszyscy, którzy budują nowe domy albo przeprowadzają remont kapitalny budynków przewidzieli budowę kolektorów słonecznych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej." http://biznes.interia.pl/budownictwo/new.....yc,1814171


"Przewidzieć", to znaczy przykładowo zarezerwować miejsce na rury prowadzące energię w postaci ciepła z kolektorów słonecznych do zasobnika w piwnicy.

Koszt planu i remontu nie zwiększy się zauważalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:14, 12 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
"Przewidzieć", to znaczy przykładowo zarezerwować miejsce na rury prowadzące energię w postaci ciepła z kolektorów słonecznych do zasobnika w piwnicy.

W nowych budowlach łatwo przewidzieć w projektach miejsce na dodatkową instalację. Ale inaczej jest w budynkach stuletnich, które swoją konstrukcją przewyższają nowoczesne budownictwo. I obawiam się, że koszt planu i remontu zwiększą się tak, że nie będzie ludzi na to stać.

To państwo lub firmy energetyczne powinny inwestować w O.Z.E, a nie zrzucać odpowiedzialność na jednostki. Na przykład:
www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/64/1/.....yc,1814171
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 12 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ekoblogia.pl/najwieksza-na-swiecie-elektrownia-z-paneli-slonecznych
Cytat:
DeSoto Next Generation Solar Energy Center na Florydzie. Tylko i wyłącznie tutaj znajdziecie największą elektrownię słoneczną jaka do tej pory powstała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:33, 13 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwykłym piecu też da się sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu zarówno wody jak i centralnym. Tylko trzeba mieć trochę znajomości, smykały itp. Można np. od Zdzicha z tartaku regularnie wozić zrzyny sosnowe, którymi elegancko można palić w piecu, a przynajmniej w moim przypadku kosztuje to grosze. Można załatwiać drewno z innych również tanich źródeł tylko trzeba trochę poszukać. Trzeba tylko mieć na podwórku miejsce na ich trzymanie najlepiej pod dachem i piłę. Jak się dobrze zaopatrzyć to można na nich zimę przetrwać bez kupowania węgla po wysokich cenach. Czasami dwie przyczepki zrzyn za flaszkę się dostanie, czasami za naprawę rozrusznika w aucie itp. trzeba kombinować. Oczywiście wadą jest to, że trzeba palić w piecu, ale jak się ma wprawę to jest to kilka minut, a potem tylko doglądanie czy nie trzeba podrzucić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 13 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pumcia napisał:
Ale inaczej jest w budynkach stuletnich, które swoją konstrukcją przewyższają nowoczesne budownictwo.


Niby w czym przewyższają, w tym że mają pełzające sufity, źle zaprojektowane wentylacje, przebieg instalacji, czy niepotrzebnie masywne ściany zamiast grubych warstw izolacji? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ihlet




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:56, 15 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam do tematu coś naprawdę taniego - kolektor, którego nośnikiem ciepła jest powietrze. Zrobiłem sobie na działce toaletę zewnętrzną, w której taki kolektor wymusza obieg powietrza z zewnątrz, co doprowadza odchody do kompostowania się i eliminuje przykre zapachy jednocześnie. Kolektor zrobiłem w pół godziny rozpścierając na dachu czarną folię i przymocowując na tym stare okno dwuszybowe. Jakież było moje zdziwienie gdy przyłożyłem dłoń do wylotu powietrza - było naprawdę gorące. Taki kolektor można wykorzystać do ogrzewania bezpośrednio przez nadmuch powietrza do pomieszczeń lub ogrzewania wody przez np chłodnicę samochodową. Przy odpowiednim ustawieniu cyrkulacji grawitacyjnej takie urządzonko może pracować przy zerowych kosztach serwisu i minimalnych kosztach inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paranoik




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 109
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 22 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla osób niemajsterkujących w dobrej cenie Wink (zbiorniki nierdzewne )


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kolektor Słoneczny - pół roku ciepła woda za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile