W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przemyślenia  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2648
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 24 Kwi '10   Temat postu: Przemyślenia Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem znad spokojnego jeziorka w lesie, gdzie samotnie odpoczywałem i zebrałem trochę przemyśleń.

Każdego kurewskiego dnia tego kurewskiego życia dodaję na swoje konto nowy bagaż wiedzy i doświadczeń. Kumulują się w głowie informacje z całego świata. Człowiek zaczyna patrzeć na społeczeństwo z całkiem innej strony, zaczyna rozumieć działanie pewnych schematów. Jak działa państwo, jak działają religie, jak ludzie dają się robić w konia....

Kiedyś Polanie wierzyli w pogańskich bożków, składali im ofiary, przywódcy plemion musieli jakoś trzymać w ryzach lud. Chodziło o władzę.

Przyszli chrześcijanie. Mordowali, palili, gwałcili..... mieli swojego boga. Myśleli, że robią to dla niego, ale nie mieli racji. Robili to dla władzy. Bogowie i religie zostały wymyślone dla władzy....

Dziś religie zeszły na drugi plan, ponieważ ludzkość trochę się dokształciła i nie dało się już tylu ludziom wciskać kitu. Chrześcijaństwo dostało mocno po dupie i bardzo dobrze, bo do tej pory by palili czarownice.... Niestety obecnie katolicy po prostu nie potrafią zrozumieć, że ich religia tak jak każda inna oparta jest na kłamstwie, a u jej podwalin leżą miliony trupów i hektolitry krwi. I oni śmią mi mówić, że gdzieś tam jest bóg? Dobrze, że chrześcijaństwo dostało trochę po dupie, bo pewnie do dzisiaj palili by czarownice...

Niestety są jeszcze miejsca na świecie gdzie otwarcie morduje się w imię ściemy jaką jest religia.... Islam jest przykładem. Wiem, że nie jest łatwo wyrwać się z mentalnej niewoli, ale wiem z własnego przykładu, to nic nie boli. Każda religia jest opium dla mas. Każda jest ściemą, służącą, albo pierwotnie służącą jednej rzeczy: żeby jeden człowiek miał władzę nad innym. Chodzi o władzę. Chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się dzięki politycznym intrygom, zostało politycznie wykorzystane, dla czego? Dla władzy, dla ogarnięcia ludu pod kontrolą.

Wielu ludziom, również z forum ciężko zrozumieć, że nie potrzebna jest religia, żeby być dobrym człowiekiem. Ja zdaję sobie z tego sprawę, kiedy komuś się wpaja coś od dziecka to trzeba jednak mieć trochę charakteru buntownika, żeby potem rozpoznać kłamstwa zakorzenione w naszej kulturze, trzeba mieć umiejętność myślenia samodzielnego. Trzeba wreszcie mieć wrodzoną empatię.

Idźmy dalej.

Może pociągnę to tak.

http://www.racjonalista.pl/forum.php

Ludzie na portalu pod tym adresem nazywają siebie racjonalistami, ale najwyraźniej zbezcześcili pojęcie racjonalizmu. Ludzie ci poddają w wątpliwość religie, twierdzą że boga nie ma, ale prawda jest taka że mylą się jeszcze bardziej niż wierzący, bo ich bóg istnieje i nawet jest namacalny materialnie, ich boga dotykamy co dzień, ich bóg kradnie naszą pracę wyrażoną w podatkach, ich bóg zniewala Wasze rodziny. Pewnie już się domyślacie?

Tak ich bogiem jest państwo. Racjonaliści za wszelką cenę chcą udowodnić, że cały świat powinien się wyzbyć wszelkich religii, ale dają warunek, ma je zastąpić demokracja, a ściślej kapitalizm, ich wielkie "natchnienie". Racjonaliści otwarcie propagują idee, tzw. NWO-wskie popierają wielkie korporacje, sprzeciwiają się kiedy bogatym bankierom chce się odbierać pensje za ich złodziejskie działania. Popierają wprowadzanie demokracji siłą. Przykładowo wojnę w Iraku, w której oczywiście na dłuższą metę chodzi o władzę. Podniecają się oni genetyką, traktując ją jako wyzwolenie z niedoskonałości, nie potrafią zrozumieć, że nie oszukają natury, natura zawsze znajdzie swoją drogę, pragną rozwoju do stopnia tak zdegenerowanego jak było to pokazane w genialnym filmie "Gattaca". Nie rozumieją, że są manipulowani przez kolejną władzę po religiach.... żal mi ich.

Jest jedno słowo, które powtarza się ciągle w tym poście: władza. 99.9999% ludzi na świecie nie zdaje sobie sprawy, że to skurwysyństwo jest przyczynkiem niemal wszystkich ludzkich nieszczęść wyrządzonych ludziom przez ludzi. To skurwysyństwo przeszywa ludzkość od zarania dziejów i końca nie widać. Jest to bardzo ciężko zrozumieć, tego nie da się dowiedzieć to trzeba po prostu poczuć, władza jest cholerą ludzkości. Ludzie muszą zrozumieć, że jeden człowiek nie może stać wyżej od drugiego. Po prostu nie może. Nigdy nie byłem dobrym pisarzem, wolę raczej matematykę i pewnie dlatego nie potrafię tego odpowiednio przekazać pisemnie. Niektórzy z Was na pewno to rozumieją, czują. Wszystko czego pragnę to "spokój, dom, las, ognisko" nie chcę państwa, podatków, religii, policji, korporacji. Chcę ogródka czystej rzeki, ciepła drugiej osoby, spokoju. Nie dostanę tego. Dlatego na samym początku pisałem o kurewskim życiu. Jednak to moje życie i muszę czerpać przyjemność z tego małego jeziorka w lesie.

Ubolewam, ubolewam bo ja 21 latek to rozumiem, a nie rozumieją tego wielcy profesorowie, nauczyciele ojcowie rodzin, dorośli ludzie dużo starsi ode mnie i wydawać by się mogło z dużo większym bagażem doświadczeń, a jednak. Teraz tak sobie myślę, że gdybym wrócił do szkoły i wygarnął wszystkim nauczycielom co myślę o tym całym systemie nie edukacji lecz indoktrynacji, w którym mamy dwóch współpracujących bogów, jednego na krzyżu, drogiego na PIT'ach to by mnie wywalili na zbity pysk.

A niech się pierdolą.

Niech się pierdoli cała cholerna władza tego zepsutego świata. Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 24 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama władza nie jest złem tylko chodzi o pobudki tej władzy.Istnieje takie pojęcie jak "żelazne prawo oligarchii" Michelsa.Cóż złego by ktoś mądrzejszy ,lepszy mógł podejmować decyzję dla DOBRA OGÓŁU?Pewne decyzje muszą być podejmowane w stosunku do wszystkich kogo ma się pod własną jurysdykcją.Problemem jest to ,że Ci którzy rządzą mają w dupie dobro ogółu, liczy się kasa i ponoszenie własnego ego.Dlatego ja twierdzę ,że póki nie nastąpi jakieś wydarzenie( Przypomnijcie sobie 10 kwietnia 2010r.) które będzie miało wpływ na każdego z nas osobna na naszej planecie nic lepszego nie da się wykombinować niż obecny system. Kasa jest tutaj ważnym narzędziem które służy do zaspokajanie potrzeb materialnych a nie dobra ogółu.Kto za obniżeniem pensji polityków do średniej krajowej?? Zapewne wielu z was powie ,że to spowoduje korupcję wśród ludzi władzy.To ja wam powiem, skoro spowoduje korupcję to Ci ludzie którzy rządzą nie są godni władzy bo nie są UCZCIWI I ZDYSCYPLINOWANI.Jak wyselekcjonować takich którzy mogli by godnie sprawować swoją funkcję??Odpowiedź pozostawiam wam.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 24 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasada jest prosta - widzimy, że religia jest zła, wyrządza krzywdy, - odfajkować. Państwo i władza są złe - odfajkować - co za tym, pieniądze - też ptaszek.

Kto ma na tyle wyobraźni by zobaczyć za zamkniętymi oczyma obraz świata bez tych filarów? No ja niestety. Zgadzam się z autorem tematu i jego wypowiedzią, bo właśnie te niemal największe deprawujące i degenerujące świat podmioty są jednocześnie tym co trzyma go w ryzach. Nie wierzę, że bez tych wszystkich na wpół niezrozumiałych dogmatów, praw i lśniących rewersów ludzie obudziliby się w edenie. Może to cena jaką musimy płacić za cywilizację i udogodnienia współczesności.

Jesteśmy wszak zwierzętami (tak rozejrzyj się), które w jakiś tajemniczy sposób stworzyły to na czym stoimy. Co jest winne? religia? pieniądz? władza? pismo? koło?... kto wie. Jako, że wszystko składa się z trzech odcieni, trzeba nam walczyć by chociaż ku bieli i szarości wiodło, ponieważ nie da się małpich instynktów wytrzebić, można je jedynie maskować lub łagodzić.

Zawsze zatem się znajdzie małpa z głodem na banana władzy, pieniądza etc. Zoo i jego kraty także mają ograniczoną liczbę miejsc więc przyszłość jawi się w jaskrawych barwach dżungli.

Nie mam więcej już do dodania - poza nową porcją pesymizmu. Wydawać by się mogło, że jednak płynie z tybetu jedna nauka, która echem tłucze się po pustej głowie " niewiedza jest źródłem cierpienia". Jeżeli coś przeinaczyłem o wybaczenie proszę buddystów. Amen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:08, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aro - odpowiedź jest prosta - wystarczy spojrzeć jak działa DB w Szwajcarii - tam właśnie politycy to urzędnicy zarabiający średnio i wypełniający wolę większości.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:16, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do twoich przemyśleń to mylisz Chrześcijaństwo z Katolicyzmem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My, młode pokolenie tworzące przyszłość społeczeństwa, stoimy w konfrontacji ze starym pokoleniem.

Ludzie przepełnieni starymi doświadczeniami, wiedzą przeszłości i mentalnością ludzi innej epoki muszą umrzeć. Oni nie chcą zmian - oni się panicznie boją tego.

Pytaliście się, dlaczego akurat teraz rodzi się u młodych myślenie, które radykalnie odrzuca stare śmieci przeszłości?
Dlaczego się buntujemy?

Niektórzy dojrzeli i zobaczyli. Stare systemy posypią się jak z kart. Nie są potrzebne ludziom, którzy są gotów wziąć odpowiedzialność za siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PanDante napisał:
My, młode pokolenie tworzące przyszłość społeczeństwa, stoimy w konfrontacji ze starym pokoleniem.

Ludzie przepełnieni starymi doświadczeniami, wiedzą przeszłości i mentalnością ludzi innej epoki muszą umrzeć. Oni nie chcą zmian - oni się panicznie boją tego.

Pytaliście się, dlaczego akurat teraz rodzi się u młodych myślenie, które radykalnie odrzuca stare śmieci przeszłości?
Dlaczego się buntujemy?

Niektórzy dojrzeli i zobaczyli. Stare systemy posypią się jak z kart. Nie są potrzebne ludziom, którzy są gotów wziąć odpowiedzialność za siebie.


nie chcę się czepiać ale hipisi w latach 70 mówili to samo a co z nich wyrosło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PanDante napisał:
My, młode pokolenie tworzące przyszłość społeczeństwa, stoimy w konfrontacji ze starym pokoleniem.


O którym pokoleniu mówisz? O tym któremu patronuje kurwa doda i MTV, czy o 0.00001% młodzieży bliższej nam tu na forum?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 25 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisal:

Cytat:
Ubolewam, ubolewam bo ja 21 latek to rozumiem, a nie rozumieją tego wielcy profesorowie, nauczyciele ojcowie rodzin, dorośli ludzie dużo starsi ode mnie i wydawać by się mogło z dużo większym bagażem doświadczeń, a jednak.


Wszystkie (lub prawie wszystkie) wielkie odkrycia zostaly dokonane przez bardzo mlodych ludzi przd 25 rokiem zycia. Jest jednym wielkim bledem myslenie ze stary sklerotyk z tytulem profesora potrafi blyskotliwie myslec, on raczej powtarza bezmyslnie informacje ktorymi sie nafaszerowal.

Aby cos zobaczyc to trzeba chciec widziec, samo patrzenie nic nie daje. Poniewaz odkrycie pewnych prawd niesie ze soba pewne konsekwencje, wiec zdecydowana wiekszosc ludzi wybiera slepote i gluchote na wszystko co im jest niewygodne, wola ladna bajke religi niz rzeczywistosc.


coppadonna napisal:
Cytat:
co do twoich przemyśleń to mylisz Chrześcijaństwo z Katolicyzmem

Jedno i drugie oraz wiara muzulmanska i zydowska oraz jeszcze wiele innych im podobnych sa gowno warte. To tylko kajdany i klatki z kratami (nawet gdy sa ze zlota!) sa tylko aby z was zrobic niewolnikow. Nie zapominajcie ze kapo w obozie, a rowniez straznik obozowy sa niewolnikami tego obozu.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 27 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie zagłębiałem w ideologie hippisów, dzięki za doinformowanie, porfirij.

Sikorski, pamiętaj że nie wszyscy młodzi to idioci. I nie wszyscy idioci wśród młodych są nimi z wyboru, a z niemożności odszukania alternatywy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przemyślenia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile