W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
W czasie prasowania koszuli  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Publicystyka Odsłon: 3982
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M. Jachowicz




Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 15 Gru '09   Temat postu: W czasie prasowania koszuli Odpowiedz z cytatem

W czasie prasowania koszuli

W czasie gdy prasowałem koszulę - dość nudnego jak wiadomo zajęcia - oglądałem równocześnie program telewizyjny o bardzo głębokiej nazwie „Kocham Cię Polsko”. Oglądając go i prasując równocześnie, zacząłem się zastanawiać, czy program jest politycznie poprawny, czy też idzie choćby w niektórych aspektach pod prąd.

W pierwszej chwili wpadają w oko odbiorcy jaskrawe biało-czerwone kolory. Powstaje wrażenie, że jest dość nacjonalistycznie. Sprawdzam kanał, to jednak nie Telewizja Trwam. Dalej atmosfera się już rozkręca, panienki w biało-czerwonych strojach pokazują swoje brzuszki i pępuszki. Chwila namysłu, czy aby nie zmienić kanał, czy też dalej osładzać sobie nudne prasowanie koszuli. Chyba jednak warto popatrzeć, jak się bawi homo ludens. Nie przesadzajmy z ascezą, bo przecież Stanisław Wyspiański napisał niegdyś sztukę teatralną, w której opisał, jak się bawi gawiedź. O mały włos „Wesele” nie zostało epopeją narodową. „Chińczycy trzymają się mocno ?”, „Miałeś chamie złoty róg” i inne powiedzonka przeszły do języka potocznego. „Wesele” z Galicji przegrało jedynie z „Panem Tadeuszem” z szeroko rozumianej Kongresówki, którym katuje się do dzisiaj niewinną młodzież.

Czy tytuł programu „Kocham Cię Polsko” nie jest w naszej jednoczącej się Europie tytułem zbyt niepoprawnym politycznie, by nie napisać zbyt nacjonalistycznym ? Wyobraźmy sobie taki tytuł w innych krajach „I love You England” - pewnie by przeszło, albo „Ja Tiebja ljublju Rossijo”, albo w innych krajach „Ich liebe Dich Tirol”, albo na przykład „Ich liebe Dich Bayern”. Pewnie też by przeszło przez cenzurę poprawności politycznej. A taki tytuł: „Ich liebe Dich Deutschland” ? No nie, tu chyba bez interwencji na stopniu dyplomatycznym pewnie by się nie zakończyło.

Wniosek prosty, tytuł: „Kocham Cię Polsko” wygląda na niepoprawny politycznie i już z tego względu warty jest dalszego śledzenia. Zdecydowanie lepiej poza tym pasuje do prasowania koszuli niż nasz nowy hymn państwowy IX Symfonia Beethovena. Jest zbyt patetyczna przy tak przyziemnym zadaniu jak prasowanie koszuli.

„Kocham Cie Polsko” to quiz, gdzie zadaje się pytania na temat Polski i Polaków, emitowany nawet na TV Polonia. Kto przebywa dużo i często poza granicami, (a w zasadzie już nie za granicami, no tylko czego w tej chwili ?) ten może sobie odświeżyć wiedzę na ten temat. Prasuję sobie koszulę, a tu w quizie pada pytanie: „W jakim wieku Polacy statystycznie tracą niewinność ?” Najpierw otworzyłem buzie ze zdziwienia, bo nie bardzo wykapowałem, o co tu akurat chodzi, żelazko stanęło w miejscu aż mi się wypaliła dziura w koszuli, ale od czego mamy miłego prezentera, mojego imiennika Maćka, który naprowadza nie tylko mnie na właściwy tok myślenia, bo i wśród uczestników zabawy chwilowo również nastąpiła intelektualna zaćma. Zacząłem się wahać, czy niepoprawny politycznie tytuł nosi w sobie również niepoprawne politycznie treści. Pada następne pytanie quizowe. „Ile statystycznie produkuje Polak CO2 ?” To pytanie rozwiało moje wątpliwości. Ponadto okazuje się, że homo ludens, podobnie jak ja, jest zupełnie niewyrobiony politycznie i nigdy sobie takim pytaniem nie zawracał głowy, a fe. Co gorsza, uczestnicy zabawy przyznają to publicznie w quizie i to na krótko przed konferencją w Kopenhadze. Taka niewiedza jest wprost żenująca. Maciek - prezenter usiłuje zawstydzić uczestników zabawy, mnie zresztą też. Co za ciemnogród. Tak się zacząłem wstydzić, że o mały włos nie wypaliłem drugiej dziury w koszuli.

Zbliża się koniec programu. Jaki wypływa z niego morał ? Nie wszystko złoto co się świeci. Nie każdy program brzmiący niepoprawnie politycznie musi zawierać też takie treści. Jak się okazuje, może być zupełnie odwrotnie. Taki sobie Wallenrod w innej formie. I kto by pomyślał ?

Maciej Jachowicz

Wersja do druku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:53, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wśród nocnej ciszy..."

(I)
Wśród nocnej ciszy zbrodnia się rodzi,
Cyrograf z diabłem już podpisany.

ref.
Czym prędzej więc umierajcie,
Szczepionkami w żyły dajcie,
Ucieszcie pana - czarnego pana...

(II)
Wśród nocnej ciszy smród się rozchodzi,
Bo już specsłużba szpiegów nam płodzi.

ref.
Czym prędzej więc wyłącz kompa,
Jak namierzą - będzie pompa,
Strach dotknąć myszki - mnie to nie dziwi...

(III)
Wśród nocnej ciszy serce Ci wali,
Nie masz pieniędzy - w pracy nie dali.

ref.
Tamten kredyt nie spłacony,
Procentami obciążony,
Tną Cię aż do krwi - teraz jesteś zły...

(IV)
Wśród nocnej ciszy ostrzysz pazury,
Zaraz nam wezmą emerytury,

ref.
Na ch... twoja ciężka praca,
Już uczciwość nie popłaca,

Oni u góry - zerem jesteś Ty....

(V)
Wśród nocnej ciszy Doda jest w TV,
Dzieci głośno płaczą - brak im miłości.

ref.
Najważniejsza nowa plazma,
Mnie już k..... trzęsie spazma,

Płaczę jak dzieci - z gniewu moje łzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--
Piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 28 Gru '09   Temat postu: Re: W czasie prasowania koszuli Odpowiedz z cytatem

M. Jachowicz napisał:
..... Pada następne pytanie quizowe. „Ile statystycznie produkuje Polak CO2 ?” To pytanie rozwiało moje wątpliwości. Ponadto okazuje się, że homo ludens, podobnie jak ja, jest zupełnie niewyrobiony politycznie i nigdy sobie takim pytaniem nie zawracał głowy, a fe.


Postanowiłem odpowiedzieć na to pytanie, oczywiście w wielkim uproszczeniu ale zawsze Laughing

Kiedyś będąc (pacholęciem), na koloniach letnich,mój wielce doświadczony starszy kolega pokazał "młodym" pewną sztuczkę. Kiedy było już ciemno puścił bąka jednocześnie podstawiając pod pupę zapaloną zapałkę...nastąpił wybuch kuli ognia bardzo podobnej do tej z WTC. Oczywiście była dużo mniejsza o średnicy około 20 cm. Stosujac wzór na objętośc kuli http://matematyka.pisz.pl/strona/1005.html wyliczamy w metrach sześciennych ilość spalonego gazu...

V=4/3*Pi*R^3=0.0041866 metra sześciennegox 36000000=150717.6 metra sześciennego

Czyli wystarczy, że tylko każdy z nas tylko raz dziennie puści bąka i już mamy katastrofę,,,,oczywiście byłaby to apokalipsa, gdyby te bąki ulegały spaleniu...na szczęście statystycznie ulegają one spaleniu w minimalnym stopniu jedynie w zbiorowościach młodocianych obozowiczów/kolonistów....co jednak wpływa znacząco na klimat Laughing
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Publicystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


W czasie prasowania koszuli
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile