W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Marsjański zachód słońca  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 9120
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 15 Gru '09   Temat postu: Marsjański zachód słońca Odpowiedz z cytatem


Tak, tak! To zachód słońca na horyzoncie marsjańskim
Cytat:
Na marsjańskim niebie zobaczyć można inne zjawiska niż na naszej planecie. Jedno z najpiękniejszych zjawisk sfotografował łazik o nazwie Spirit. Był to zachód Słońca za marsjański horyzont. Podczas zachodu dominował kolor niebieski. Ponad Słońcem widoczna była niebieska poświata, która jak zaobserwował łazik, pojawia się już na dwie godziny przed zachodem i wschodem Słońca. Dzięki temu zarówno wschód jak i zachód są dłuższe niż na Ziemi. Niebieski kolor, jak wynika z badań naukowców, jest związany z obecnością wysoko ponad powierzchnią Marsa pyłu, który powoduje rozpraszanie się światła słonecznego. Na Ziemi pył ten barwi niebo na intensywne, gorące barwy czerwieni, natomiast na Marsie zupełnie przeciwnie, na kolor niebieski. Zachód Słońca na Czerwonej Planecie różni się od ziemskiego jeszcze jednym bardzo ważnym elementem, a mianowicie Słońce na Marsie jest mniejsze o dwie trzecie od tego widocznego na ziemskim niebie z tego powodu iż Mars znajduje się dalej od Słońca niż Ziemia. Po zapadnięciu zmroku temperatura obniża się, a niebo usiane jest gwiazdami i planetami. Najpiękniejsze są dwa księżyce o imionach Fobos i Deimos, które nie są tak okrągłe jak nasz Księżyc. To najprawdopodobniej przechwycone przez marsjańską grawitację planetoidy o nieregularnych kształtach pochodzące z pasa planetoid między Marsem a Jowiszem. Największą i zarazem najjaśniejszą planetą widoczną na niebie jest oczywiście Jowisz, a zaraz po nim Ziemia. Ziemia na marsjańskim niebie jest dużo większa od Marsa na ziemskim niebie, ponieważ średnica naszej planety jest od marsjańskiej większa dwukrotnie. Kiedy nocą będziemy podziwiać marsjańskie niebo dostrzeżemy wiele gwiazd znanych nam z Ziemi. Będzie Syriusz, Wega i Deneb, ale gwiazdozbiory ułożone będą nieco inaczej. To efekt odległości Ziemi od Marsa, która sięga od 50 do 400 mln kilometrów.

źródło: http://twojapogoda.pl/
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeFighter




Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 15 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak wy, ale ja widzę na zdjęciu nutkę widma niebieskiego. Ciekawe dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:22, 15 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo źle skorelowali kolory i zostało im troche niebieskiego, wszystkie zdjecia z marsa są retuszowane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 15 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamery wszystkich sond kosmicznych wykorzystują starodawną technikę fotograficzną Maxwella. Wykonuje się wyłącznie zdjęcia czarno-białe z użyciem różnobarwnych filtrów, potem składa się je w obraz kolorowy. Efekt ostateczny nie ma nic wspólnego z retuszem, który jest raczej zabiegiem kojarzonym z ukryciem wad kliszy, oświetlenia lub kompozycji zdjęcia.

http://www.unmannedspaceflight.com/index.php?showtopic=6248
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 15 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jeśli niebieski kabel lądownika widać na zdjęciu jako pomarańczowy to chyba sam przyznasz że wynik końcowy nie jest wierny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 15 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy, które RAWy zostaną użyte do stackowania zdjęcia barwnego. Pojazdy Spirit i Opportunity maja w kamerach zestawy bodaj 9 różnych filtrów. Często zamiast schematu RGB stosuje się składanki z filtrem podczerwieni lub UV, stąd takie efekty. Generalnie wychodzi na to, że poranki i zmierzchy marsjańskie na zdjęciach są zabarwione na niebiesko. Wielu ludzi zajmuje się obróbką zdjęć z Marsa, stad takie zróżnicowanie w podejściu do tematu. Na stronie unmanned spaceflight którą zapodałem w linku, można na bieżąco śledzić między innymi ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 19 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krótki artykuł odnośnie koloru Marsa co prawda z września ale to chyba bez znaczenia.
http://www.sfora.pl/To-wiatr-pomalowal-Marsa-na-czerwono-a11706
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 30 Gru '09   Temat postu: Re: Marsjański zachód słońca Odpowiedz z cytatem

[quote="aro_klb"]
Tak, tak! To zachód słońca na horyzoncie marsjańskim
Cytat:
Na marsjańskim niebie zobaczyć można inne zjawiska niż na naszej planecie.[/guote]


Tu nie chodzi o żadne "zjawiska" Laughing ale o to żeby tłum łyknął cały ten cyrk Laughing

To ma się odnosić do uczuć, beztroska, miłość, porządanie itp....




proszę jak sielsko



i jeszcze wizja artysty





Czy masz jeszcze wątpliwości owieczko ziemska, że my w nasa jesteśmy tylko od tego aby "tłumaczyć ci świat" w taki sposób,abyś nigdy owcą nie przestał być?
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha, podoba mi się Twoja dywagacja:]
może kiedyś, nawet w nasa zaczną robić prawdziwe zdjęcia z pomiarem długości fali elektromagnetycznej. i ze specjalnym sterownikiem do Twojego monitora, żebyś miał tą pieprzoną pewność, że jak wpada Ci w oko te 519nm to faktycznie w klisze też wpdadło 519nm. inaczej sobie marsa wyobrażałem:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 31 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj jeszcze nasza Earth widziana z Marsa;)

_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 01 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe kto napisze że nie widać kontynentów więc to jest podróbka...
Ładne zdjęcia Smile
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 01 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
A tutaj jeszcze nasza Earth widziana z Marsa;)


Wzruszyłem się.....taki wielki jest kosmos, tyle kryje zagadek, tyle tajemnic....jaki jestem szczęśliwy, ze mogę ogladać naszą małą planetę na której rozwinęła się cywilizacja, która zrodziła Nasa, która to dzięki geniuszowi własnemu dała swym owcom plamkę-ziemię w wielkim kosmosie.Bo gdzie się kończy stół, to wiadomo ale gdzie....kosmos ma swój koniec? Nie wiadomo. Ale jedno jest pewne. Jest Nasa ze swoimi programami i zdjęciami, które nie mają końca. Jak kosmos.....

Ale się rozmarzyłem....przez chwilę zapomniałem o manipulacjach i myślałem tylko o nas jako "plamce" Laughing

Muszę być bardziej czujny. Co takie zdjęcia robia z człowieka? Wpędzają go w pychę...cnd(co należało dowieść)
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 01 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Jest i film Smile
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Marsjański zachód słońca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile