W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
J.Kaczyński: Ostatnie wybory to wielka manipulacja mas  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1197
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:02, 29 Paź '07   Temat postu: J.Kaczyński: Ostatnie wybory to wielka manipulacja mas Odpowiedz z cytatem

Premier ocenia ostatnie wybory jako "trzecią wielką manipulację w ciągu ostatniego półwiecza". W tydzień po wyborczej porażce Jarosław Kaczyński ma już prawie gotów plan odzyskania władzy. Wyłożył go w piątek w "Rzeczpospolitej" i "Naszym Dzienniku". Zwłaszcza w drugiej z tych gazet, w wywiadzie "Cztery lata w opozycji i wracamy" - zauważa "Gazeta Wyborcza".


Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego pierwszą manipulacją był 1956 rok. Wtedy - mówi premier - stalinowcy, i to tej najgorszej odmiany, przedstawili się jako liberalni komuniści, którzy wprowadzają zmiany, i udało im się utrzymać dużą część władzy.





Drugą wielką manipulacją był Okrągły Stół, "który pozwolił ludziom wprowadzającym stan wojenny wyjść ze wszystkiego suchą nogą". Ludzie odpowiedzialni za lata 90., za to, że cena za przemiany była dużo wyższa niż musiała być, odepchnęli od władzy tych, którzy jako pierwsi dla zwykłych ludzi naprawdę coś zrobili (czyli PiS) - twierdzi Kaczyński. I porównuje obecną rolę Tuska do roli Kwaśniewskiego w latach 90. Obaj - według niego - byli ładnym parawanem dla brudnej gry.

Teza o "trzeciej wielkiej manipulacji" pojawiła się już pod koniec kampanii - premier przedstawił ją na spotkaniu z sympatykami PiS w warszawskim klubie Hybrydy w przedwyborczy piątek, kiedy sondaże PO poszybowały w górę. "Wielka manipulacja" musi zostać obnażona. Kaczyński bierze to na siebie. Uważa, że media są PiS-owi wrogie, chce więc mieć dużo czasu na kontakty z wyborcami. Rezygnuje z zarządzania klubem i partią. Klub powierzy Ludwikowi Dornowi lub Przemysławowi Gosiewskiemu, partią pokieruje inny zaufany - Joachim Brudziński.

Kaczyński będzie "takim prezydentem PiS"- jego strategiem, trybunem ludowym i nauczycielem politycznego myślenia. Dzięki wojażom po Polsce będzie miał partię na oku. Nie mamy swoich mediów. Większość ma do nas skrajnie niechętny stosunek. Musimy więc tę nienormalną sytuację wyrównywać poprzez sprawną partię - tłumaczy "Rzeczpospolitej".

Cel numer dwa to polerowanie mitu IV RP. - Były to najlepsze lata Polski od wielu dziesięcioleci - przekonuje w "Naszym Dzienniku". Łącznie przeszło 13% wzrostu PKB, 1 mln 250 tys. nowych miejsc pracy, bardzo wysoki wzrost płacy, najlepsze lata, jeśli chodzi o inwestycje, przestępczość o kilkanaście procent w dół...

Z tym mitem Kaczyński konfrontować zamierza rządy koalicji PO-PSL. Platforma złożyła niebywałą ilość obietnic. Będziemy twardo je rozliczać - zapowiada w "Naszym Dzienniku". W służbie zdrowia ma być przełom. Z Irlandii i Anglii tłum ludzi będzie wracał do Polski. Będziemy wyglądali ich na lotniskach. Będziemy pytali, gdzie są dla nich miejsca pracy i pensje. Przecież pensje mają błyskawicznie pójść w górę. Będziemy też patrzeć na ręce (działaczy PO i PSL), czy nie są przypadkiem lepkie.

Premier jest przekonany, że po wielkim entuzjazmie przyjdzie wielkie rozczarowanie. To ono wyniesie PiS ponownie do władzy. Za cztery lata ludzie zorientują się, iż cudów nie ma. Że nie można szybko podwyższać płac budżetówce i jednocześnie obniżać podatków, że ludzie w Anglii jednak zarabiają parę razy więcej niż w Polsce, dlatego, że Anglia jest krajem dużo bogatszym niż Polska. I ta różnica jest do nadrobienia w ciągu dziesięcioleci, a nie w ciągu kilku lat. I z tym cudem będzie słabo. Ludzie - szczególnie ci młodzi - w dużej części jeszcze bardzo naiwni, którzy in gremio przeciw nam głosowali, zobaczą, że to nie jest tak jak oni sądzili. A będą też o cztery lata dojrzalsi. W tak młodym wieku to dużo.

Po ponownym zwycięstwie premier nie chce zaczynać wszystkiego od nowa. Zapowiada, że w opozycji bronić będzie "instytucji IV RP". Jak? Tego nie wyjaśnia. Możemy się tylko domyślać, że z pomocą prezydenckiego weta...
A teraz [...] lek polityków na ludzki umysł ( mind control w pigułce )

Programowanie Neuro Lingwistyczne (Neuro Linguistic Programming-NLP) jest praktyczną dyscypliną, która dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy z obszaru psychologii, komunikacji, psycholingwistyki i neuropsychologii, umożliwia:

* wpływanie na własne stany emocjonalne (pozbywanie się negatywnych emocji, zwiększanie motywacji, koncentracji, dostęp do stanów optymalnego funkcjonowania). Przy pomocy technik NLP możesz pozbyć się lęku, usunąć fobię, zmienić ograniczające przekonania, zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami stresu.
* wpływanie na stany emocjonalne, procesy mentalne oraz zachowanie innych ludzi przy pomocy technik perswazji. Możesz nauczyć się robić prezentacje handlowe tak skutecznie, że dalsze negocjacje stają się formalnością, omijać tzw. "opór" wobec prezentowanych przez Ciebie propozycji, umieć z łatwością skutecznie przekonywać innych do swoich pomysłów oraz w mgnieniu oka nawiązywać bliskie, oparte na zaufaniu kontakty z ludźmi.

W ostatnich latach zaczyna się zacierać granica pomiędzy poszczególnymi gałęziami nauki, a na skrzyżowaniu różnych nauk powstają fascynujące odkrycia i rozkwitają zupełnie nowe dyscypliny. Jednym z przykładów jest, przeżywająca ostatnio eksplozywny wzrost, nauka o działaniu ludzkiego mózgu (Brain Sciencies), która czerpie zarówno z psychologii, jak i z neurologii, optyki oraz chemii, która do tego przyczyniła się ostatnio do powstania ciekawych trendów w... ekonomii. NLP jest właśnie taką dyscypliną, która wykracza poza tradycyjne obszary psychologii. Dlatego też znajduje zastosowanie zarówno w nowoczesnej psychoterapii (którą nawet zaczyna zastępować, w niektórych sytuacjach) jak i biznesie, sporcie i polityce. Z technik NLP korzystają psychoterapeuci, świat biznesu, POLITYCY oraz coraz częściej zwykli ludzie.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Wink Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O. Rydzyk: szatan uwziął się na Polskę

"Gazeta Wyborcza": Zarówno słuchacze, jak i goście występujący w Radiu Maryja nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów. - Boże kochany, tak żeśmy się wszyscy modlili, rozmawiali między rodzinami. I jak to się stało, nie mam pojęcia. Przecież wszyscy skreślaliśmy posłów i senatorów z listy PiS? - mówi jedna ze słuchaczek.

Ksiądz Jan z diecezji sandomierskiej stwierdził, że nie może spać po wyborach i trudno to wszystko przełknąć. - Kolejny raz człowiek się zawiódł na narodzie - dodał.

Noc z wtorku na środę. - Przepraszam, że mam taki głos, ale trochę z zaziębienia, trochę z beczenia - usprawiedliwia się Maria z Warszawy. - Wczoraj tak się popłakałam... Nie tylko młodzi taką nienawiść objawiali. Rozmawiałam ze starszymi paniami. Ludzie są tacy skołowani. Bo są wierzący, chodzą do kościoła. Zastanawiam się, co ich może łączyć z tą Platformą?REKLAMA Czytaj dalej

- Zadecydowała frekwencja, zwłaszcza młodych ludzi, którzy zbyt łatwo ulegli propagandzie TVN 24 i innych takich mediów, które potrafiły zrobić wyciskacz łez z wyznań pani Sawickiej złapanej na wręczaniu łapówki - tłumaczy prof. Nowak w sobotniej audycji "Minął miesiąc".

O. Rydzyk, niedziela po godz. 2 nad ranem: - PiS rozjechali przez media specjaliści. Teraz niekoniecznie trzeba mieć karabiny maszynowe, żeby kogoś zabić. My tego doświadczamy na co dzień, tych wszystkich oszczerstw, pomówień. To jest walka cywilizacji i to jest w całym świecie. Czy Polska tę próbę przetrwa? To zależy od naszej mocy. Polska jest szczególną areną walki. Szatan się uwziął na Polskę, bo to jest najsilniejszy kraj katolicki w świecie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piotrek84




Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 29 Paź '07   Temat postu: I premier ma rację... Odpowiedz z cytatem

Wystarczy się zapytać przeciętnego wyborcy PO dlaczego wybrał akurat tę partię.

Jestem studentem i przeraża mnie jaką świadomość wyborczą ma większość wyborców Platformy.

Zawsze schemat odpowiedzi jest ten sam:

"UUU eeee bo wiesz bo mi się nie podobało to co było. Przecież to był totalitaryzm, nie? A w ogóle to premier nie miał prawa jazdy, hehe Smile
Dlatego zagłosowałem na PO. Przecież ludzie inteligentni głosują na PO. Nawet PROFESOR Bartoszewski jest przecież za PO."

Gdy zapytasz się o program, co tak naprawdę ich zainteresowało to rozmowa się totalnie przestaje kleić. Szok - wyborcy PO nie znają programu własnej partii!

Puenta jest zapewne forumowiczom znana - Media potrafią ludziom wszystko wmówić. Liberał Tusk został wykreowany w mediach na socjalistę, obrońcę uciśnionych, tych którym się w życiu nie powiodło.

Z cudów rozliczymy jednak za 4 lata Smile

Pozdro,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedna Polska Sad Nie dała porządzić ludziom Rydzyka Laughing

Masońskie PO zmanipulowało społeczeństwem tak, ze mądre babcie zostały w domach a głupia młodzież poszła głosować psując naszą cudowną czwartą RP. Nie wiem jak ja się teraz z tego otrząsnę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piotrek84




Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cynizm oparty na podstawowym błędzie myślenia jakim jest błąd pochopnej generalizacji nie wnosi nic do rozmowy.
Dlaczego tak generalizujesz Bimi? Smile

Ja opisuję to co widzę. Oceniam swoich rówieśników, środowisko w którym żyje. Nie wykluczam, że istnieją również wyborcy Platformy, którzy poświęcili
więcej niż pół godziny na "rozpoznanie" sceny politycznej, ale pokazuję że to dzięki tylko i wyłącznie medialnej nagonce przekonano do Platformy ludzi którzy nie mają pojęcia na kogo zagłosowali. Oni uwierzyli w cuda...

Ty też coś opisujesz - jakieś totalitarne pańtswo Rydzyka, w którym rządzą jakieś starsze babcie. Totalitarym Kaczyńskich to właśnie tym ludziom dał władzę. Z pewnością wszystkie zaślepione i głupie. Prawda?

Faktem jest za to że jeszcze nie tak dawno Ci ludzie walczyli o wolną Polskę, są naszymi dziadkami, naszymi rodzicami. Może trochę więcej szacunku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz piotrek84, sa rozsadni wyborcy zarowno pisu jak i po i z pewnoscia innych partii, tacy, ktorzy wiedza dlaczego glosowali na swoja partie a wiedze swoja opieraja na wieloletniej obserwacji sceny politycznej, znajomosci programow i znajomosci gospodarki/ekonomii. Sa rowniez tacy, ktorzy sugeruja sie TV i sa to zarowno wyborcy pisu jak i po, jesli chcesz generalizowac wyborcow po to zacznij od tych z pisu, ktorzy glosowali na swoja partie bo "agentow trzeba rozliczyc", bo "tych co sie dorobili trzeba rozliczyc", bo "wszyscy kradna i trzeba ich wsadzic" - hasla rodem z wiecow samoobrony, gdy uczestniczyla w wyborach.
Wczoraj bodajze byl opublikowany wywiad Benhackera, ktory mowil o babraniu sie polakow w przeszlosci, zyciu ta przeszloscia i z tego powodu nic nie robieniu i podzielam jego poglady, dlatego nie glosowalem na pis i chyba mialem racje widzac co poniektorych tutaj piszacych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poprę to co napisał @piotrek84. Moje zdanie jest praktycznie identyczne.
Oczywiście, zarzuty stawiane Kaczyńskim w większości są słuszne, szkoda tylko, że nikt nie zrobił tabelki i nie spisał konsekwencji jakie mogą wyniknąć z pomysłów PiSu i PO. Ja te wady i zalety długo rozważałem i moim zdaniem bilans polityki jaką prowadziły i mają prowadzić obie partie przechyla szale na stronę PiS. Ale jak podkreślam ich polityka również pozostawia wiele do życzenia co tak zgrabnie uwypuklili ludzie z PO.
Teraz pozostaje nam czekać i zbierać dane na następne wybory Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barroso, Brown, Putin, Merkel, Prodi, Sarkozy, Johansson.. Dlaczego te typy tak bardzo pogratulowały Tuskowi władzy w Polsce ?! Bo są po 1. żydami, po 2. masonami po 3. wchodzą w skład komisji trójstronnej.. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing a BóG SIę SMIEJE... i czeka na dzień, w którym nastanie ciemność.. 16:40 JM ... Módlcie się do "kogo chcecie", aby schedy po Bushu nie przejął Guliani, bądź H.Clinton.. Módlcie się... bo nadejdą złe czasy.. Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing Laughing Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiS jednak najlepiej nadaje się do bycia w opozycji.
Jego konflikt z biznesem był niepokojący, choć mu w sferze gospodarki i na polu walki z korupcją kibicowałem.
W sferze światopoglądowej budził we mnie przerażenie.
Kaczyński chyba dopuszczał do siebie, że przegra idąc w wybory.
Ja dzisiaj przejrzałem na oczy, jak wygląda sytuacja w służbie zdrowia np. Kontrakty zaoferowane szpitalom na przyszły rok są mniejsze niż na ten. Nie będzie żadnych podwyżek płac! To samo z nauczycielami.
Platforma będzie miała po swojej stronie co prawda media, ale czy to wystarczy?
Rozczarowanych za cztery lata będzie więcej niż teraz.
Mityczny wzrost gospodarczy przy drożejących dobrach trwałych typu mieszkania, materiały budowlane okaże się gówno warty.
PO niech się nie cieszy tak bardzo....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek, gadasz bzdury.

może jakbym się urodził w 84 roku to też bym jeszcze wierzył w to, że program ma znaczenie. ale jestem juś trochę starszy i wiem, że program parti to ściema.
partię powinno się oceniac po tym co zorbiła, a nie po tym co ma w programie.

i ludzie oceniali pis po tym co zrobiło. a co zrobiło? jeszcze raz powtórzę bo chyba nie wiesz: państwo policyjne. kraj w którym rząd inwigiluje swoich koalicjantów i zwyczajnie ich wrabia żeby przejąć ich elektorat.
pis w 2 lata zdołał przejąć kontrolę nad służbami specjalnymi i telewizją publiczną. strach pomyslec co by zrobił w 4 kolejne lata. chcialbys zeby za 4 lata byla w polsce białoruś? bo wlasnie w tym kierunku zmierzalismy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno. nie mieszaj moich dziadków i rodziców w faszystowskie metody pis'u i sekte ojca rydzyka. wlasnie dlatego, ze zaslugują na szacunek.
swoich możesz - twoja sprawa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 29 Paź '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
... pis w 2 lata zdołał przejąć kontrolę nad służbami specjalnymi i telewizją publiczną. ...
Zaręczam Ci Bimi, że PO zrobi to samo w o wiele krótszym czasie, bo tylko w 2 tygodnie zaraz po zaprzysieżeniu nowego rządu ...

No cóż, jak pisałem w innym wątku, świadomioe głosowałem na PiS, chociaż jeszcze nie dawno byłem zdeklarowanym przeciwnikiem tej formacji ...
...może zrozumiałem, że "nie taki diabeł straszny jak go malują", a może wyczułem, że to "wilk bez zębów" ...
w każdym bądź razie nie była to formacja quazi-totalitarna, ani tym bardziej dyktatura, gdyż w przeciwnym razie nie można byłoby jej bezkarnie krytykować, a tu pomimo przejęcia przez nią służb specjalnych i kontroli nad resortami siłowymi wieszano na niej psy obwiniajac o wszelkie nieszczęścia ...

wyglada na to, że PiS stracił władzę na trwałe, ale nie oznacza to wcale, ze nasze problemy sie skończyły, a obawy stały sie bezpodstawne.

oto na scenie politycznej pojawiła sie staro-nowa bestia, która rządna jest władzy tak samo jak jej poprzedniczka, ale w odróżnieniu od niej gotowa jest ta władzą się podzielić z euro-elitami nawet (a może przedewszystkim) naszym kosztem.

Ta staro-nowa bestia brzydzi się klasami uposledzonymi, ba ...w jej świecie nie ma dla nich miejsca, stąd uprawia quazi-rasistowską propagandę nazywajac te gorszą (jej zdaniem) część społeczeństwa "moherami" ...

jestem zwykłym robotnikiem, nie znaczę nic i nie obchodzi mnie to, że za PiS-u elity miały prze..ebane, teraz to ja i tacy jak ja beda mieli to samo ...
nie obchodziła mnie lustracja i to kto na kogo donosił i nie to (czyli "rozliczenia") przekonalo mnie do PiS-u, ale to że zarówno ja za jazdę po pijanemu na rowerze jak i pan Krauze i Kulczyk jesteśmy jednacy wzgledem prawa.

tzw. "elity", a własciwie zwykli dorobkiewicze i wszelkiej masci cwaniacy nie mogli tego zaakceptować, krzycząc w niebogłosy : dyktatura! dyktatura! ... a ja sie pytam: siedział kto za działalność polityczną? czy w ciagu tych dwóch lat uchwalono jakąkolwiek ustawę ograniczajacą nasze prawa?
ile gazet i które stacje tv zamknieto za krytykę Kaczyńskich?

...ani jednej ...

Myślę, że prawdziwe zagrożenie czaji się zupełnie gdzie indziej ... ono na razie przytakuje naszym zachciankom, ono pielegnuje nasze słabości, ono im "kibicuje" poprzez reklamę i przekaz medialny, a kiedy będziemy już zupełnie uzależnieni, bezsilni i bezbronni zażąda naszego "życia" ...

Prawdziwe przyczyny przyszłych niepowodzeń tkwią głęboko w nas samych ...


dlatego nie cierpię "liberałow", którzy odwołują się do najniższego, a zarazem najbardziej pierwotnego z instynktów człowieka, jakim jest niepohamowana chęć posiadania byleczego, nawet kosztem innych ...


P.S.
Kto jeżeli nie diabeł Wink ma o tym wiedzieć ...


Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


J.Kaczyński: Ostatnie wybory to wielka manipulacja mas
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile