W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Endgame - Nowy film Alexa Jonesa (polskie napisy)  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 23918
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Austriacki Franciszek Ferdynand a nie węgierski.
Błąd w tłumaczeniu:)
za późno Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:34, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rem, wszsytko było zaplanowane od początku. Bolszewików finansowali bogacze z USA. Link z tego forum Nie zastanawiało Cię, że gdy Polska walczyła z bolszewikami, to Zachód nie podsyłał broni, choć rzygał nią po I wojnie światowej? Albo czemu nazwa "Standard Oil" przewija się w tylu miejscach opisujących finansowanie III Rzeszy.....?

Co do samego tematu. Tłumacze. Robicie świetną robotę! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
gnosis napisał:
Austriacki Franciszek Ferdynand a nie węgierski.
Błąd w tłumaczeniu:)
za późno Razz


Ech...szkoda. Zauważyłem jak to "sceptycy" potrafią przyczepić sie dupereli (B17 pomylony z B52 na przykład) i na tej podstawie oceniać nie tylko sam film, ale i generalnie całe teorie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Ech...szkoda. Zauważyłem jak to "sceptycy" potrafią przyczepić sie dupereli (B17 pomylony z B52 na przykład) i na tej podstawie oceniać nie tylko sam film, ale i generalnie całe teorie.

coś im w coś Smile jak im zalezy to sobie akurat ten fragment sami przetlumacza z angielskiego Razz a jak nie to niech se snują niestworzone historie - who cares? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KFI




Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błąd jest, ale niewielki, bo w Franciszek Ferdynand był następcą tronu Austro-Węgierskiego i tak też jest w filmie.
A z napisów wycięło jedynie "austro".

Tak, czy inaczej dzięki za wskazanie błędu. W napisach było jeszcze kilka literówek i logów, które poprawiłem i jak mi przyjdzie nastrój, to uaktualnię na napisy.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Bimi napisał:
gnosis napisał:
Austriacki Franciszek Ferdynand a nie węgierski.
Błąd w tłumaczeniu:)
za późno Razz


Ech...szkoda. Zauważyłem jak to "sceptycy" potrafią przyczepić sie dupereli (B17 pomylony z B52 na przykład) i na tej podstawie oceniać nie tylko sam film, ale i generalnie całe teorie.


A gdzie ja ten film oceniłem?
I teorie?

I jaki ze mnie sceptyk?Do czego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KFI napisał:
...A z napisów wycięło jedynie "austro". ...
no problem ...Wink

i tak każdy wie o kogo chodzi


Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
roala42




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo, halo???... Na jakim świecie ja żyję?? Film ten wstrząsnął mną ogromnie. Czy ci ludzie nie mają sumienia? Czy władza i pieniądze potrafią tak upodlić człowieka?! Czy, czy, czy??.. Ileż można zadawać takich pytań? Smutne. Smutne. Smutne. Crying or Very sad
Wielkie dzięki za tłumaczenie (powoli wybudzam się z letargu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
gnosis napisał:
Austriacki Franciszek Ferdynand a nie węgierski.
Błąd w tłumaczeniu:)
za późno Razz


To państwo nazywało się wtedy Austro-Węgry, ale i tak wykonaliście kawał świetnej roboty.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rem




Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Rem, wszsytko było zaplanowane od początku. Bolszewików finansowali bogacze z USA. Link z tego forum Nie zastanawiało Cię, że gdy Polska walczyła z bolszewikami, to Zachód nie podsyłał broni, choć rzygał nią po I wojnie światowej? Albo czemu nazwa "Standard Oil" przewija się w tylu miejscach opisujących finansowanie III Rzeszy.....?

Co do samego tematu. Tłumacze. Robicie świetną robotę! Smile

Nie siedzę w tym temacie od dzisiaj Smile Lenina, Hitlera i ... Piłsudskiego wykreowały wywiady obcych państw. Kto jest zainteresowany 'ciemniejszą stroną' Marszałka - polecam świetną książkę, niestety praktycznie niedostępną. "Lodowa Ściana" Świętka - czasami pojawia się na allegro za cenę 95 złotych. Ale warta jest tejże, liczy bez mała 900 stron. Tylko uwaga - przed użyciem zapoznać się z lekarzem lub farmaceutą Smile Może mieć druzgocące skutki, zwłaszcza wśród tych ślepo zapatrzonych w postać Dziadka (nota bene, Piłsudski dla Polaków jest niczym Mojżesz dla pejsatych).
_________________
"Jakim szczęściem dla rządzących jest to, że ludzie nie myślą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rem napisał:
USA dziś spełnia plan wyborczy Partii Komunistycznej USA we wszystkich punktach. Ba, przerasta nawet ówczesny komunizm.

Polecam program Komunistcznej Partii USA
http://www.cpusa.org/article/static/758/#6

Komunizm zawsze stał, i stoi do dziś w opozycji do imperializmu, czyli do tego wszystkiego, czym są obecnie Stany Zjednoczone.

http://video.google.com/videoplay?docid=-7216403428777358118

Gdyby za oceanem panował komunizm, (nie mylić z imperializmem radzieckim) to nie byłoby tam Rockefellerów, Murdochów, Buszów, Kisindżerów, Olechowskich i innych tym podobnych.

Sorry za offtop Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rem




Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polecam program Komunistcznej Partii USA
http://www.cpusa.org/article/static/758/#6

Komunizm zawsze stał, i stoi do dziś w opozycji do imperializmu, czyli do tego wszystkiego, czym są obecnie Stany Zjednoczone.

Najmocniej przepraszam. Odwoływałem się do stwierdzenia Miltona Friedmana z przedmowy do "Wolnego Wyboru" (nie jestem pewien, może było to w "Kapitaliźmie" (...), gdzie porównał ówczesną (czyli sprzed kilku lat) sytuację USA z programem partii komunistycznej z roku 1920 i zauważył to, co w poprzednim poście napisałem.

Czy komunizm stoi w opozycji do imperializmu?
Cytat:
komunizm, (nie mylić z imperializmem radzieckim)

Stare, ale jare "Lenin chciał dobrze, ale mu nie wyszło?" Very Happy (Hitler też chciał dobrze)
_________________
"Jakim szczęściem dla rządzących jest to, że ludzie nie myślą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komunizm to moim zdaniem utopia. Piszę to jako socjalista nie widzący porzadnej alternatywy dla gospodarki opartej na prywatnym kapitale i wolności gospodarczej (nie w 100%). Taki mix Ikonowicza z Korwinem Wink. Ha ha. Chyba nietypowy. Ale w Skandynawii to się sprawdziło.

@Gnosis. Nie wywoływalem Cię do tablicy. O tych B17 i B52 czytałem na jakiejś stronce krytyków Loose Change.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 18 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rem napisał:
Najmocniej przepraszam. Odwoływałem się do stwierdzenia Miltona Friedmana z przedmowy do "Wolnego Wyboru" (nie jestem pewien, może było to w "Kapitaliźmie" (...), gdzie porównał ówczesną (czyli sprzed kilku lat) sytuację USA z programem partii komunistycznej z roku 1920 i zauważył to, co w poprzednim poście napisałem.

Milton Friedman - znawca komunizmu niemal tak znakomity jak Korwin Mikke Smile

frasobliwy napisał:
Komunizm to moim zdaniem utopia.

Na Kubie już pięćdziesiąt lat się sprawdza, podczas gdy w Polsce rządą "demokratycznie" kumple Olechowskiego i pociotki Rokefelerów. Czekajmy, aż nam spadnie socjalizm z nieba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:00, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie cos więcej o tym monumencie w Georgii??
W Endgame 2 razy o nim mówi Alex?

Z góry dzieki za info:)

Sam cos znalazłem.
http://covertmatrix.50webs.com/guidestones.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones
http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/thegeorgiaguidestones.htm

Ja to najbardziej zapamietałem z filmu .
Az powiało grozą.

Precyzyjny plan...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,5414
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pafka napisał:

Na Kubie już pięćdziesiąt lat się sprawdza, podczas gdy w Polsce rządą "demokratycznie" kumple Olechowskiego i pociotki Rokefelerów. Czekajmy, aż nam spadnie socjalizm z nieba.


Jest trochę racji w tym co piszesz. Umieralność noworodków na Kubie jest niższa niz w USA, dostęp do lekarzy lepszy. Kuba na tle sąsiadów nie wyglądała nigdy źle: ani pod wzgledem poziomu życia, ani pod względem braku swobód obywatelskich. Zrobiono z niej chłopca do bicia tak jak się robi z Białorusi i Wenezueli ostatnio. Z pewnością Kuba jest w naszych mediach ocenianana niesprawiedliwie. Nie znaczy, że jest tam dobrze. Po prostu z morza krajów rządzonych despotycznie i zacofanych media wybieraja socjalistyczne, żeby zrobić wrazenie, że kapitalizm jest dobry. Przyjmują się bardzo warunkami na Kubie, ale już np. Wenezuela ich nie obchodzi. Manipulacja.

Ale Kuba to nie jest raj. Łatwo zdobyc darmowe wykształcenie, ale potem nie pracy np. dla inżyniera. Postąpiła ogromna dekapitalizacja Kuby - brakuje prądu na przykład. Internet jest ograniczony, opozycja tępiona, krytyka zduszana w zarodku. Jeśli ktoś decyduje sie na ucieczke z kraju na pontonie, to znak, że dobrze nie jest.

Bądźmy obiektywni. Jedynym dowodem na poprawność systemu są wyniki wieloletnich obserwacji i zwrócenie uwagi na wiele parametrów (poziom życia, PKB, wykształcenie, konkurencyjnosc gospodarki, swobody, mentalność). Wg. moich gustów na razie dobrze sprawdza się Skandynawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż.. Film jest tylko i wyłącznie dla tych, co dopiero dziś zainteresowali się tematyką NWO, etc.. To wszystko co jest wfilmie od dawna utrwaliło się w mojej głowie.. NIC Z NIEGO NIER WYCIąGNąłEM.. CIąGLE TO SAMO.. ALE BRAWO ZA STARANIA.. Exclamation Exclamation Exclamation BO TEN CZAS NADCHODZI...
13 PAźDZIERNIK - NAJNIżSZY KURS DOLARA
13 LISTOPADA = ATAK TURCJI NA IRAK ( TURCJA W TAJNYM SOJUSZU Z USA, ABY WYPATROSIć OBECNEGO PREMIERA IRAQ I WSTAWIć TAM SWOJEGO CZłONKA SEKTY ILUMINóW.. Cool Cool Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boruta




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 799
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:05, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
No cóż.. Film jest tylko i wyłącznie dla tych, co dopiero dziś zainteresowali się tematyką NWO, etc.. ....

dokładnie ... Wink


Cytat:
.. ALE BRAWO ZA STARANIA.
niezależnie od wszystkiego, to kawał dobrej roboty, ... nasi Przyjaciele starali się nie na darmo, ...teraz na pewno ten film obejrzy wiecej ludzi, niż gdyby był on dostepny tylko w wersji anglojezycznej ...


Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rem




Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 7
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:05, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na Kubie już pięćdziesiąt lat się sprawdza,

Niczym biblijna kraina Eden. fidel zaś odżywia się owocami zarówno z drzewa mądrości jak i życia.
_________________
"Jakim szczęściem dla rządzących jest to, że ludzie nie myślą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Jest trochę racji w tym co piszesz. Umieralność noworodków na Kubie jest niższa niz w USA, dostęp do lekarzy lepszy. Kuba na tle sąsiadów nie wyglądała nigdy źle: ani pod wzgledem poziomu życia, ani pod względem braku swobód obywatelskich. Zrobiono z niej chłopca do bicia tak jak się robi z Białorusi i Wenezueli ostatnio. Z pewnością Kuba jest w naszych mediach ocenianana niesprawiedliwie. Nie znaczy, że jest tam dobrze. Po prostu z morza krajów rządzonych despotycznie i zacofanych media wybieraja socjalistyczne, żeby zrobić wrazenie, że kapitalizm jest dobry. Przyjmują się bardzo warunkami na Kubie, ale już np. Wenezuela ich nie obchodzi. Manipulacja.

Ale Kuba to nie jest raj. Łatwo zdobyc darmowe wykształcenie, ale potem nie pracy np. dla inżyniera. Postąpiła ogromna dekapitalizacja Kuby - brakuje prądu na przykład. Internet jest ograniczony, opozycja tępiona, krytyka zduszana w zarodku. Jeśli ktoś decyduje sie na ucieczke z kraju na pontonie, to znak, że dobrze nie jest.

Bądźmy obiektywni. Jedynym dowodem na poprawność systemu są wyniki wieloletnich obserwacji i zwrócenie uwagi na wiele parametrów (poziom życia, PKB, wykształcenie, konkurencyjnosc gospodarki, swobody, mentalność). Wg. moich gustów na razie dobrze sprawdza się Skandynawia.

Racja, Kuba nie jest krajem bogatym, lecz przyczyną tego stanu nie są wady systemowe, ale embargo nałożone przez USA. Zresztą prawdziwe bogactwo to raczej nie polega na wzroście gospodarczym jak się u nas utarło myśleć, ale na czymś innym, Kubańczycy pewnie wiedzą o co chodzi, skoro jak wynika z badań są jednym z najszczęśliwszych narodów.

Odnośnie pogłosek o dyktaturze, która tłamsi i uciska, to sam zauważyłeś nagonkę medialną na ten kraj. Źródłem owej nagonki jest nie kto inny tylko imperium zła - USA. Pytanie. Skoro amerykańskie agencje prasowe przesyłają naszym mediom zmanipulowane informacje, to czy możemy mieć pewność, że sprawa dyktatury też aby nie jest rozdmuchana? hmmm Wink

Polecam artykuł z onetu: Rozmowa z przewodniczącym kubańskiego parlamentu.

http://wiadomosci.onet.pl/1370244,2678,kioskart.html

Cytat:
...

El Mundo: Pytanie obowiązkowe: jakie zmiany czekają Kubę, gdyby Fidel Castro umarł w ciągu kilku dni, tygodni, miesięcy czy lat?

Ricardo Alarcón: Odejście Fidela Castro niezależnie od tego, kiedy nastąpi, nie zmieni kursu kubańskiej rewolucji. Trzeba to podkreślić z całą mocą. Ci, którzy wróżą nam katastrofę i załamanie się naszego ustroju, nie rozumieją że rewolucja kubańska ma rodzime korzenie. Sami wywalczyliśmy ten ustrój. Nie został nam narzucony siłą przez radzieckie czołgi, tak jak w krajach tak zwanego realnego socjalizmu w Europie Wschodniej. W latach 90. wielu autorów chciało zarobić pisząc książki o rychłym upadku rewolucji. Upowszechniło się przekonanie, że nasz ustrój to nic innego jak tylko radziecki wymysł. Pora zrozumieć różnicę między procesem rewolucyjnym w naszej ojczyźnie i tym, co działo się w krajach realnego socjalizmu.

Proszę mi pokazać, na czym polega ta różnica.

Oprócz sposobu, w jaki zdobyliśmy władzę, jest jeszcze jedna cecha odróżniająca nas od innych socjalistycznych krajów: jest nią współuczestnictwo obywateli w rządzeniu. To zasługa Fidela Castro, zabiegał o to jeszcze w czasach, gdy walczyliśmy z dyktaturą Fulgencia Batisty. Kto tego nie rozumie, nie będzie w stanie pojąć, jak nasza rewolucja mogła przetrwać 47 lat embarga i prześladowań ze strony potężnego sąsiada.

Czy na szczycie władzy dokonuje się teraz zmiana pokoleniowa?

Przez blisko półwiecze naszego życia politycznego, gospodarczego, kulturalnego i militarnego we władzach ciągle pojawiały się nowe osoby. Dlatego w Zgromadzeniu Narodowym, któremu przewodniczę, średnia wieku 600 członków wynosi 45 lat. W Zgromadzeniu zasiadają deputowani w wieku 80 lat jak Fidel Castro, 75 lat jak Raúl Castro czy 69 jak ja. Jeśli średnia jest właśnie taka, to dlatego, że są wśród nas również ludzie niemający jeszcze 30 lat, a znaleźli się w Zgromadzeniu, ponieważ coś lub kogoś reprezentują.

Utrzymuje pan, że wasz system wyborczy jest całkowicie demokratyczny. Proszę mi zatem wyjaśnić, na czym on polega.

Działa zgodnie z zasadami najprawdziwszej demokracji. Wybory do Zgromadzenia Narodowego odbywają się co pięć lat, z tą samą częstotliwością co wybory do lokalnych zgromadzeń w każdej z 14 prowincji. Natomiast członków 169 rad miejskich wybieramy co dwa i pół roku.

Zacznijmy od dołu, czyli od rad miejskich. Jakie są zasady wyboru ich członków? Kto zgłasza kandydatów? Czy robi to jedyna partia, jaka istnieje, a więc Partia Komunistyczna?

Nie, Partia Komunistyczna nie jest na Kubie partią wyborczą, nastawioną na zdobycie władzy. Nie zgłasza kandydatów. Każdy obywatel może zgłosić w lokalnych wyborach w swoim okręgu kandydaturę sąsiada, kolegi z pracy lub ze studiów, jeśli uważa, że ta osoba będzie godnie reprezentować interesy regionu lub miasta i będzie walczyć o wspólne sprawy. Dzięki takiemu systemowi wyborcy naprawdę znają swoich kandydatów – wszyscy znamy się nawzajem. Nie ma mowy o wskazywaniu palcem. Głosowanie jest tajne i choć nie jest obowiązkowe, każdy chce w nim uczestniczyć.

...

A w praktyce w jaki sposób obywatel – wyjąwszy deputowanych – może uczestniczyć w debacie na temat projektu ustawy?

Rzecz w tym, że my nie omawiamy żadnego projektu ustawy w Zgromadzeniu Narodowym, jeśli wcześniej nie odbyła się taka debata w całym kraju, we wszystkich regionach. Zanim przyjęliśmy najnowszą ustawę o spółdzielniach rolniczych, jej projekt, przedstawiony przez Obywatelskie Stowarzyszenie Drobnych Rolników był omawiany na wszystkich niższych szczeblach.

Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację: załóżmy, że Stany Zjednoczone zniosą blokadę Kuby. Czy zmieniłby się wtedy obecny ustrój, dopuszczono by istnienie innych partii politycznych? Zezwolono na pojawienie się niezależnych, prywatnych środków przekazu?

Niech pan poczyta gazetę "Vitral" wydawaną od wielu lat w Pinar del Río – jest dość popularna, a kieruje nią znana postać z sektora katolickiego, chociaż nie jest to ksiądz, lecz osoba świecka. W przeciwieństwie do umiarkowanej postawy reprezentowanej przez Kościół katolicki redaktor Dagoberto Valdés Hernández ostro krytykuje naszą rewolucję. Jednak państwo nie zakazało rozpowszechniania jego gazety ani nie nakłada żadnych sankcji na osoby, które ją prenumerują.

Przyzna pan jednak, że to wyjątek. Być może istnieje jeszcze jakieś inne krytycznie nastawione pismo, ale to nie jest norma.

Co innego gazeta, taka jak ta czy inne opozycyjne tytuły, a co innego opozycja sztucznie kreowana przez USA. Amerykańskie embargo to nie wszystko. Od 1959 roku istnieje Projekt Kuba firmowany przez rząd Stanów Zjednoczonych. A generał Kim Patrick otwarcie przyznał, że najważniejsze w tym projekcie jest zorganizowanie opozycji na terenie Kuby. W Hiszpanii również uważano by za przestępstwo, gdyby jakiś obcy rząd tworzył sztucznie opozycję w kraju. Dlaczego więc dziwicie się, że nasze prawo tego zabrania? Ci, którzy z zewnątrz kreują opozycję, popełniają przestępstwo. Uważam zatem, że powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Dokument na temat Projektu Kuba został ujawniony w 1997 roku i stąd wiadomo, że w 1959 roku Amerykanie przeznaczyli na ten cel budżet w wysokości 300 tysięcy dolarów. Jest jeszcze ostatni plan Busha, na którego realizację przeznaczono 80 milionów dolarów. Przewiduje on zorganizowanie i wyszkolenie wewnętrznej opozycji na Kubie.

...

Ale skoro istnieje już jedna partia, Partia Komunistyczna, dlaczego nie mogą też istnieć inne?

Na Kubie nie ma żadnej partii nastawionej na walkę o władzę. Partia Komunistyczna nie wysuwa kandydatów, nie zajmuje się wyborczą propagandą. Przyznaję, że mieszkańcom Europy czasami trudno to zrozumieć, ale to naprawdę sami obywatele zgłaszają i wybierają kandydatów.

A co pan powie o więźniach politycznych na Kubie? Prócz tych, którzy dokonali zamachów z użyciem przemocy, są też inni zatrzymani. O co się ich oskarża?

Mówimy o osobach, które nie tylko znalazły się pod cudzym wpływem, ale są obiektem manipulacji, częścią planu obcego rządu, rządu Stanów Zjednoczonych. To jest właśnie ich przestępstwo, za to ich karzemy, a nie za ich poglądy czy opinie. (...)

...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sqrcz




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 88
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pafka napisał:

Racja, Kuba nie jest krajem bogatym, lecz przyczyną tego stanu nie są wady systemowe, ale embargo nałożone przez USA. Zresztą prawdziwe bogactwo to raczej nie polega na wzroście gospodarczym jak się u nas utarło myśleć, ale na czymś innym, Kubańczycy pewnie wiedzą o co chodzi, skoro jak wynika z badań są jednym z najszczęśliwszych narodów.

Zaraz potem pewnie są chińczycy...
Wzrost gospodarczy = wzrost bogactwa
[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny nam się offtop zrobił, ale jakiś mod mógłby podzielić watek bo Endgame w sumie też jest ciekawy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 19 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie nie chce Confused sorry Razz

ale dodam zaraz do pierwszego posta wszystkie najwazniejsze informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 20 Lis '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najwyższym czasie jest artykuł zahaczajacy o tematykę Bilderbergów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   » 
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Endgame - Nowy film Alexa Jonesa (polskie napisy)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile